VOORZITTER TON VAN WELL: 'Pionierswerk voorbij, Inu een duidelijker taakverdeling bestuur' ALPEMOE VOOR VERSIERDE WAGEN MET ZILVEREN BRUIDSPAAR HOLTENS NIEUWSBLAD TECHNOKLUB FILMS: FRENZY HITCHCOCK EN JAWS" IN JS .MB SCHURE" j Voor het rheumafonds Gedrukte oplage 3075 Achtergronden Niet geaarzeld Aandacht Huisvesting Dienstverbanden KONINGINNEDAG: ZESKAMP VOOR VERENIGINGEN: Zomaar een plekje in HÓften, HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Hoofdredactrice Nart Vos-Heidema» Tel. 05720-27 85 Red. medewerkers: J. Wiggers. Kolweg 14 tel. 05483-13 55 D.J. Mortdeel, Veraetstraat 70 tel. 05483-26 99 Stichtingsbestuur: W.H. Beijers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-30 22 Advertenties Schouwburgplein 7. Almelo tel. 05490-1 66 66 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 2 april 1981 - 33e jaargang - nr. 14 In de serie verhalen vanuit de Stichting Sociaal Cultureel Werk, Holten en omgeving deze keer de huidige voorzitter de heer AI*M. voor vrienden en bekenden Ton van Well (46) aan het woord om zijn visie, hoofdzakelijk aangaande beleid en bestuur te geven. Wie Is Ton van Well en waar komt hij vandaan? Dat zo ongeveer was de eerste vraag die we hem voorlegden Ton van Well heeft vanaf 1979 in Holten, aan de Keizersweg 30 een landelijloorganisatie advies buro, met a^doelstelling het geven van adviezen en begeleiding tot en met het uitvoeren ervan, in hoofdzake lijk Non-Profit organisaties. Orga nisaties dus in de dienstverlenende sector, de niet commerciële instel lingen, zoals de geestelijke gezond heidszorg. Hij studeerde filosofie en sociale psychologie en daarvoor was hij theologant (aanstaande priester) en werkte hij als priester arbeider in Frankrijk en Israël.„In mijn priester opleidingsperiode botste ik teveel tegen het systeem kerk als zodanig en zuiver om ge wetensbezwaren, zonder enige ran cune overigens, benik een jaar voor de priesterwijding eruit gestapt. Ik was toen 24 jaar. De cultuur van de mensen, hun opvattingen en be langen boeien mij van jongsaf aan en de studie filosofie en sociale psy- chochologie heeft voldoende raak vlakken, met de achter mij lig gende priestersopleiding, om er happy mee te zijn en praktijkge richt mee te werken. Praktijkge richt ook in één van zijn vorige functies, als directeur van het re gionaal opbouworgaan in Amstel veen. Met als werkgebied Amstei land en de Meerlanden (220.000 in woners). Nu standplaats Holten, waar hij samen met zijn Belgische vrouw Colette Steens (verpleeg kundige) en dochter Katja van bijna vier jaar aan de Keizersweg woont. Na zijn vestiging in Holten kwam hi) via zijn werk en zijn belangstel ling voor de gemeenschap al gauw in kontakt met de Stichting So ciaal Cultureel werk. „Het gaat hier om een goed draaiende Stichting, met een aktieve staf en een prettig bestuur, waarbij de tijd van pionie ren inmiddels aardig voorbij lijkt Binnen die soepelheid en met be houd van de sfeer die er heerst spreekt het me aan met een aantal aspecten aan het werk te kunnen en zodoende een positief bedoeld bestuurlijk „professioneler" tintje aan het geheel te gevea Voor mij zelf is het een fijne manier om mijn kontakten in Holten uit te breiden en de mensen beter te leren ken- nea Ik heb dan ook niet geaarzeld toen men mij vroeg de heer Kees Verbruggen in februari van dit Jaar op te willen volgen als voorzitter". „Er zijn momenteel eigenlijk twee aspecten die veel aandacht vragen. Ten eerste het programma van de Stichting: welke aktiviteiten pas sen wel of niet binnen het raam werk van de Stichting en ten tweede liggen er plannen binnen het bestuur de zetels meer te defi niëren (omlijnen), waardoor een di rectere betrokkenheid per onder deel, per groep wordt verkregen. Duidelijke afspraken dus voor wat betreft de taakverdeling. Het aan tal bestuursleden sinds een Jaar voor helft vernieuwd blijft hierhi) gehandhaafd en blijkt in de prak tijk voldoende. Om even terug te komen op het eerste onderdeel, het programma, dit zal per onderdeel steeds weer kritisch bekeken moe ten worden wat de resultaten er in de praktijk van zya Na een expe rimentele fase, moet bekeken wor den of voortzetting inderdaad zin vol is en hoeveel het bijvoorbeeld van het totale subsidiepakket vraagt. Van belang is het ook om een (voorlopig) opgezet jaarpro gramma op tijd, doch uiterlijk aan het einde van de zomer via vol doende publiciteit aan de Holtena ren te presenteren. Maar al te vaak weet men niet exact en soms ook niet op tijd wat de Stichting te bieden heeft", vindt Ton van Well. ,Het zijn allemaal punten waar met z'n allen aan gewerkt kan worden, om zodoende een nauwere betrok kenheid met de plaatselijke bevol king te verkrijgen. Al in het vorige artikel werd ge sproken over de huisvesting van de Stichting nu lijkt deze wens binnen niet al te lange tijd verwezenlijkt te kunnen worden. Het wachten is op een beslissing van de Gemeente op het aanbod van de Hervormde kerk „Gebouw Irene" aan haar te ver kopen. De gemeente zal dan op haar beurt het pand ter beschik king stellen aan de Stichting So ciaal Cultureel werk. De Her vormde gemeente krijgt een kerke lijk centrum, ter plekke van het pand Meerman, voor eigen aktivi teiten. By het aanbod van het Irene gebouw werden door de gemeente twee mogelijkheden geboden: A. het zelf opknappen van het pand, inmiddels fondswerving en door bewoners en bevolking en B. de gemeente knapt het gebouw op, maar dan zal het Paalhuus door de Stichting afgestoten moeten wor- dea „Dat laatste leek ons geen goed alternatief - het Paalhuus moet bfijven - en we zyn dan ook nu bezig een begroting te maken, om LANDELIJKE DISCUSSIE „Landelijk is momenteel in de Tweede kamer aktueel hoe de kaderwet specifiek welzijn er inde toekomst uit aal gaan zien. Het huidige kabinet biedt dui delijk een ruimere hand aan de positie van het particulier in itiatief, terwijl de oppositie een meer overheidsaangelegenhei d propageert Zelfvindikde hui dige situatie, waarbij de Stich- ting en de Gemeente een kon- structief kritische steun kun nen inbouwen ten opzichte van elkaar, de meest Ideale. Om op timaal te kunnen functioneren is so*n kritische opstelling over en weer van sowel Gemeente raad als Stichtingsbestuur van groot belang. Dit sou volkomen verloren gaan, wanneer sprake aou zijn van een volledige overfaeidsaangelegenheid. De machtstrijd overheid - particu lier initiatief lijkt nog onbes list". het op te kunnen knappen naar eigen behoefte en financiële moge- fijkheden", vertelt Ton van Well. „Er moet een goede en gezellige ontmoetingsruimte komen en de zaal, die nu ruimte biedt aan plus minus 200 mensen, zal straks een groter aantal personen moeten kunnen herbegen. Een voordeel van het gebouw is dat het voor de meeste Holtenaren veel dichter by huis ligt, waardoor het makkefijker wordt even naar binnen te stappen. Iets wat zeker in de toekomst ook de nodige aandacht verdient zyn de verschillende dienstverbanden voor de mensen die voor de Stich ting werken. Er moeten duldefijke arbeidscontracten komen, met meer rechtszekerheid voor de men sem Daarby is het zaak openheid te De voorbereidingen voor het spelgebeuren op Koninginne dag 1981 zijn alweer gestart! Na een evaluatie-bijeenkomst on der leiding van burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rap- pard is besloten dat volgens de succes-formule van vorig jaar op Koninginnedag tussen 13.00 en 18.00 uur weer een „Zes kamp" zal worden gehouden. Dit jaar echter zal de deelname openstaan voor verenigingen die elkaar op „Kalfstermans- weide" zullen bekampen om de titel „Meest sportieve ploeg van 1981". Deze verenigingen zullen in de eerste week van april schriftefijk worden benaderd en worden verzocht zich met een 5-mans equipe plus een niet spe lende aanvoerder te melden by een van de volgende personen: Rob Mulder, Verzetstraat 49, tel. 26 13; J. Farenhorst, Nagel houtstraat 23, tel. 26 82; Wim Klein Velderman, Larenseweg 65, tel. 13 99. Mocht uw vereni ging om welke reden dan ook nog geen bericht hebben gehad, neemt u dan even contact op met één van de bovengenoemde heren. De inschrijvingstermijn sluit 21 april en de deelname is uit eraard gratis. Het voorberei dingscomité onder leiding van de M.A.C. „De Holterberg", de Supportersvereniging van „H.M.V." en de Carnavalsver eniging „de Fienpreuvers" ver wacht evenals het vorig jaar toen equipes uit de diverse stra ten en buurtschappen deelna men, een massale opkomst van teams en publiek om samen van dit evenement weer iets gewel digs te maken. Nadere medede lingen volgen nog! krygen betreffende allerlei be- toch zal de balans opgemaakt moe- taalde diensten. Ook al gaat het ten worden in verband met moge- hlerby om een vry kleine groep, lfike onder- of overbetaling. Dhr. ALM. van Well (voorz.) Keizersweg 30 7451 CS Holten tel. 2052 Dhr. A.Moeliker(sekr.) Canadastraat 37 7451 ZJHolten tel. 2623 telzaak 05700-10744 Dhr. E. ter Haar (penningm.) Waardenborchstraat 7 7451, GH Holten tel. 2248 telzaak 05700-14711 of: 05750-10711 Dhr. GJ.W. ReilinkDiessenplasstraat 48 7451 GH Holten tel. 2073 telzaak 2255 Dhr. AJ. BeuwerChurchillstraat 59 7451 ZC Holten tel. 2973 Dhr.A. Lonink,Holterenkstraat 6 7451 GNHolten tel. 3458 Dhr. GJ. te Winkel Churchillstraat 44 7451 ZG Holten tel. 3102. Mevr. PUB. Aanstoot-van Genne, Larenseweg 37 7451 EN Holten tel. 2858 Mevr. B. Vincent-WesterikVixseboxsestraat 13 7451 GW Holten tel. 2508 Dhr. G. VenemanKozakkenstraat 11 7451 GN Holten tel. 3343. Dhr. J.L. Boersma (adviseur) Fokkerstraat 37 7475 CA Markelo tel. 05476-2806 telzaak 1471. Dhr. B. Bergsma (adviseur BOOG) pla Keizerstraat 31-1 7411 HD Deventer tel. 05700-30439 telzaak 05700-15937 Dhr. J.H. Kampman (staf) Jipkesbeltweg 10b 7443 PNB Nijverdal tel.Paalhuus 2755 MejY. Groothuis (staf) Looërmarkt 42 7437 SJ Bathmen tel. 05704-2577 of Paalhuus 2755 Dhr. M. Dalemans (admj Kenemanstraat 37 7451 EH Holten tel. 2726 Mevr. J. Dalemans (huish. Paalhuus) Kenemanstraat 37 7451 EH Holten tel. 2726 Mevr. F.vjd. Pluym (huish. Kolnus) Hoffestraat 5 AE Holten tel. 3624 Het Paalhuus,Beusebergerweg 27 7451NG Holten tel. 2755 Het KolnusHoffestraat la 7451 AE Holten tel. 2463 U ontvangt een fraaie/jj? Parker-Jotter ballpoint als u een nieuwe abonnee opgeeft. I Gebruik deze Naam- Adres- lÜija H Woonplaats: De voorbijgangers op de Larense- limi Geeft OP als abonnee weï ta Holten keken zaterdag 28 I Ö1 U5I1I OP het Holtens Nieuwsblad I «rtaasd "aar een a J JzLJ j j bontverslerde wagen, voortbewo- I voor het opgeven Dhr/mevr.: -| door een gewillige Alpenkoe I vaneen Adres' j t(ldens een glorieuze optocht door nieuwe abonnee. "'||l J»4 dorP-, Naast het trouwe dier Inzenden aan: Woonplaats: ""W 1 epen enkele in klederdracht ge- I Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V stoke" leden v,an de Supporters- Antwoordnummer 97 jaar/per jaar. JL «rentingvan H.M.V. en een echte I Enschede OjD ..spollevrouw" vermaakte het ge- l zeischap met toepasselijke wijsjes. Het was voor de heer en mevrouw Farenhorst uit de Nagelhoustraat een complete verrassing om op deze originele manier naar Restau rant „Dlkkie Down" te worden ge bracht ter gelegenheid van hun vy- fentwintigjarighuwelljksfeest. Ook hun dochter en de andere brui loftsgasten waren van de party. De leden van de Supportersvereni ging van H.M.V. brachten op deze wijze hulde aan het echtpaar Fa- renshorst dat altijd zeer betrokken is bij de activiteiten van de Suppor tersvereniging. Deze fantastische rijtoer, opgeluisterd door een heer lijk voorjaarszonnetje, zal het feestpaar ongetwijfeld nog lang ln de herinnering blijven en ook de leden van de Supportersvereniging zullen met plezier aan dit even ement terug denken. Maar liefst twee films zijn er ko mend weekend te aanschouwen in jeugdsocièteit De Schare. Vrijda gavond voor boven de aestien jaar, een heerlijke thriller van good old Alfred Hitchcock, getiteld Frenzy. Zondagmiddag voor de jeugd bo ven de twaalf jaar, de opzienba rende film waarin één verschrik kelijk monster de kost onveilig maakt, Jaws. Nu eerst Frenzy: Londen wordt opgeschrikt door een aanrander, die de gewoonte heeft zijn vrouwe- De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk in Holten wil bij vol doende deelname in het Paalhuus weer een korsus beginnen: dames technoklub voor beginners. De kursus wordt gegeven op 7 dinsdagavonden van 20.15 uur tot 22.15 uur, en begint op 7 april a.s. onder leiding van Gerrit Keuter man. Het minimum aantal deel nemers moet 5 6 zyn, maximaal mogen er 8 9 deelnemers zyn. Wilt u meedoen, geef u dan snel op voor u te laat bent. Het programma voor de 7 avonden ziet er als volgt uit: Elektra algemeen, opwekking transport, tips voor problemen en besparingen Stekkers, fittingen en snoeren monteren, lichtpunten verhangen. Werking van div. apparaten Centrale verwarming, klein on derhoud en tips Waterleiding tips, kraan proble men, leertjes e.d. Auto techniek algemeen, start problemen Banden verwisselen Fiets onderhoud en kleine repara ties Dia-serie over het totaal De kosten van de kursus bedragen r30.-. Voor verdere inlichtingen en op gave kunt u bellen naar: Het Paal huus, Beusebergerweg 27, tel. 27 55. lijke slachtoffers te wurgen met een stropdas. Richard Blaney, ex- gevechtspiloot, heeft een mislukt huwelijk met z'n vrouw Brenda. Men verdenkt hem van alle moor den. De schijn is tegen hem en men meent hem iel& op heterdaad be trapt te hebben. Een jarenlange veroordeling volgt na zijn arresta tie. Inspecteur Oxford is niet ge heel overtuigd en gaat door met het onderzoek. Blaney ontsnapt uit de gevangenis en gaat op zijn beurt op soek naar de werkelijke schuldige. Als beide mannen el kaar ontmoeten, is dat in de slaap kamer van de werkelijke moorde naar. Dan Jaws, in de hoop dat we aan staande zondag niet al teveel con currentie ondervinden van de mo tocross op de Zuurberg, begeven we ons naar het vakantie-eiland Amity. Alle inwoners van het ei land zijn in rep en roer wanneer het lijk van een zwaar verminkt meisje aanspoelt. Een onderzoek wijst uit dat het meisje slachtoffer geworden is van een mensetende reuze haai. De toeristen blijven komen, het strand wordt niet afge zet, en Ja.- weer een slachtoffer. Er wordt een premie uitgeloofd voor degenen die het beest doden. De beroepsvisser vindt het beest na een nacht speuren; dan begint de strijd tegen dit bloeddorstige mensetende monster van enorme afmetingen^. Vrijdagavond beginnen we om half tien (21.30 uur) te draaien, zondagmiddag om half drie (2.30 uur). Veel filmplezier en tot ziens in J.S. de Schure. De in Holten ten bate van het Na tionaal Rheumafonds gehouden huis-aan-hui8 collecte heeft f3749.64 opgebracht. Het plaatse lijk comité dankt allen die gaven en hen die collecteerden heel harte lijk.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1