Dorpssleutel in handen van Fienpreuvers HOLTENS NIEUWSBLAD VVV- VOORZITTER J. H. BAARD: POSITIEF STAAN TEN AANZIEN VAN SAMENWERKING GEDURENDE VIER DAGEN Eerste prijs voor Anke Uit het politierapport NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 5 maart 1981 - 33e jaargang - nr. 10 Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema Tel. 05720-27 86 Red. medewerkers: J. Wiggers, Kolweg 14 tel. 05483-13 56 DJ. Mondeel, Verzetstraat 70 tel. 05483-26 99 Stichtingsbestuur: W.H. Beijers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo tel. 05490-1 66 66 Holte,>se muziekvereniging niet in traditionele klederdracht, maar voor deze gelegenheid carnavalesk uitgedost. Prins Eric, keienvorst van de Keunedarpers mocht zater dagmiddag uit handen van burgemeester Van Rappard, voor gedurende vier dagen de fraaie dorpssleutel in ontvangst nemen. Symbolisch kreeg hij hiermee de zeg genschap in de gemeente Holten tijdens de carnavalsda gen. De raad van Elf en de Prinsengarde waren op het bordes van het Ge meentehuis aanwezig en werden door burgemeester en wethouders met een volmondig Alaaaaaaf toe gesproken, zoals het uiteindelijk een carnavalesk gebeuren be taamt. „Er zijn", aldus de nieuwe regerende vorst, „verschillende za ken die tijdens mijn ambtstermijn geregeld moeten worden". Natuur lijk de Smidsbelt... wij zullen en kunnen, zo zegt de regerende vorst Piet Brands geen vergunning ge ven tot het weiden van zijn „dikbil- len" op de nieuw ontstane vlakte. De Smidsbelt zal dan ook verka veld worden tot volkstuinen, zodat ook de keunendarpers op fietsaf- stand hun knollentuin hebben". ENERGIE Afhankelijk zijn van het Midden Oosten is een onhoudbare situatie en de Prins loste dit op door alle boeren vanaf heden raais èe laten verbouwen en dit direct aan de Mengunie te laten leveren die dan voor dit doel omgebouwd zou kun nen worden tot alcoholstokerij. Persoonlijk zou de Prins dan dage lijks een monster trekken om de kwaliteit te beoordelen. De ver keersborden met het opschrift 50 kilometer zouden echter blijven bestaan zodat de leuze „geen alco hol bij snelverkeer" gehandhaafd bleef!! HOLTENSE KEIEN Over en weer werden (al dan niet klein of groot) Holtense keien uit gewisseld. Een steeds schaarser wordend straatbeeld! De heer Kees Stoop zal dan ook de waardevolle exemplaren bijzetten in de vitrine van Beltman. Niet Den Haag kiest maar Holten is mans genoeg, zo stelde de Prins zijn opstelling ten aanzien van de opdeling van de provincies! Wij wensen niet als speelbal van Haagse willekeur ge bruikt te worden voor wat betreft de opdeling Twente of IJsselland. Dus: wie solt met Holten, kan re kenen op een kei-harde reaktie! Als we kunnen bewijzen dan netzo goed te kunnen samenwerken als gedurende de vier carnavalsdagen, dan is ons Carnaval bij voorbaat geslaagd. Alaaaafü! Na afloop wer den de versierselen der huisorde van de Fienpreuvers uitgereikt aan mevrouw Rappard-Buitenhuis, mevrouw Stegeman-Meilink en mevrouw Warrink-Ensing. ONDERSCHEIDINGEN Op de z.g.n. „goodwill-avond" (vrijdagavond) werden door prins Eric onderscheidingen (oorkonde met de versierselen van de huis orde der Fienpreuvers) wegens bui tengewone diensten voor de Keu- nedarpse gemeenschap uitgereikt aan de heer Ep Krekel (oud-direc teur Krekel Wegenbouw Holten BV) de heer T. Prak 17 jaar vrijwil lige opperbrandblusser) Hetty Vin cent (voor aan de prins verleende hand- en spandiensten) aan Berend Jan Paalman (voor het vele en be langrijke werk gedaan voor de Auto Sportvereniging Holten) en aan dokter J.H.A. Bruins, als hofarts en bijstand tijdens het carnaval. Ook Henk Scliippers „hofchauffeur", werd tijdens de rit per extra OAD bus van Holten naar „De Poppe" door de prins met de huisorde on derscheiden. Prins Eric en zijn gevolg, in af- wachting van de overhandiging van de dorpssleutel door burge meester Van Rappard. Optocht Voordat de ontvangst ten gemeen tehuize plaats had maakte prins Eric op.een .schitterend.versierde wagen, waarop ook de Raad van Elf had plaatsgenomen een rijtoer door een deel van het dorp. Aan de optocht met meer dan 40 wagens en een groot aantal kinderenen groep jes die zich carnavalesk en velen erg potsierlijk hadden „opgetuigd" werd medewerking verleend door de Rijssense Muziekvereniging ,;Wilhelmina",- „Markelo's Fanfa re" en de Holtense Muziekvereni ging. In de optocht reden ook de oud-prinsen mee in antieke koets jes van de „Bergrijders" en de po nyclub „Bergruitertjes". Er was door verenigingen, bedrijven, buurtschappen etc. aan het versie ren van de wagens weer veel zorg besteed en de jury die bestond uit de oud-prinsen Jan Markvoort, Teun Deijk en Albert Boode had een zware taak. Er waren in totaal 17 prijzen (1 ere-prijs, 4 eerste, 4 tweede, 4 derde en 4 vierde prijzen) beschikbaar gesteld. De deelne mers die buiten de prijzen vielen kregen een aanmoedingspremie. De ere-prijs werd door de jury toe gekend aan de prachtige wagen van >.et negende van de S.V. „Hol ten" en de vier eerste prijzen waren voor „De Hóólter Ddansers". Ra- feest in zaal „De Poppe" dat werd bijgewoond door prins Eric en zijn gevolg. Tijdens het feest werd door de prins de uitslag bekend ge maakt van de kleurwedstrijd en de jongelui werden royaal getrak teerd. Door de jury die bestond uit bewoners van het Bejaardencen trum „Diessenplas" t.w. de dames Kruyshaar, Otter en Tieskens en de h.h. Beekman (voorz.), Geist, Kok, Boode, Koper en Waarlo werden de mooie prijzen toegekend aan: Leef tijd t.e.m.. vijf jaar: 1. Jan Willem Jansen, Markelo; 2. Aijan Pinkert; 3. Rute Yemane; 4. Vincent Ruste- biel; 5. Mirjam Vincent. 6 t.e.m. 8 jaar: 1. Arjan ten Hoor; 2. Marjan Hoek; 3. Éelco Jager; 4. Dennis Schreurs; 5. Jochem Paul Akkermans. 9 t.e.m. 12 jaar: 1. Hans ten Dam; 2. Dianne Scheperman; 3. Belia Neu- rink; 4. Ema Veldwijk; 5. Wilco Oosterkamp. Robert Akkermans (adjudant van veldwachter Snorredijk), Beria Leurink en Evert Neppelenbroek, die het mooist versierd waren, kre gen van prins Eric een medaille. De kleurwedstrijd werd gesponsord door cafe-rest. „De Poppe" en de te kleuren tekening was van Anton S tukker. Bij „De Poppe" Zaterdagavond was er in de prach tig versierde feestzaal „De Poppe" een grandioos gecostumeerd car navalsfeest waarvoor veel belang stelling bestond. Voor de muzikale omlijsting zorgden op voortreffe lijke wijze „Lotus Formation" en de hofkapel „De Fienbloazers". Ereprijs van de carnavalsoptocht was voor de groep van S.V. Holten 9. Dat het bejaardencarnaval in Holten in de lift zit bleek dinsdagmiddag in de gezel lige taveerne van oud-prins Water Jan (Jan Maats) waar plm. zestig bejaarden aan wezig waren om samen met prins Erik en zijn gevolg hun eigen carnaval te vie ren. Ze werden welkom geheten door oud-prins Gert van Gunder (Gert Neppelenbroek). Prins Eric hield hierna een korte toespraak (stem neet zo bes meer!!) waarin hij zijn vreugde uitsprak over de grote be langstelling. Met elkaar zullen we ei zeker in slagen om er een gezel lige middag van te maken zo be sloot hij. De prins reikte aan Jan Willem Paalman (De Kniepe) en Arend Jan Aanstoot (De Grieze) uit de Beuseberg de versierselen uit van de huisorde der Fienpreuvers wegens buitengewone diensten aan de vereniging verleend. Ook reikte hij deze hoge onder scheiding uit aan prins Kobus de Derde van de Bathmense carna valsvereniging „De Boode Klet sers". Na dit ceremonieel en een muzikale spetter van „Gert van Jeurlink" op elektronisch orgel werd het gevarieerde programma geopend door oud-prins Berend Willem Dapper (Jan Oosterkamp) die de lachers vlot op z'n hand kreeg met een humoristisch bab beltje. Ook het Diekerhookse duo Mina en Gert. Jan (Derk Janssen en Bert Venekiaas) en „de Jojo's" (Jo- han Nikkels en Teunis Stegink) zorgde voor veel plezier met vlotte conference vr.arbij vele plaatsge noten, waaronder het college van burgemeester en wethouders en raadsleden in het (camavals)zon- netje werden gezet. Tussen de be drijven door werden er met „steun" van de „orgelman" uit volle borst bekende liedjes gezongen als „Aan het strand stil en verlaten" „Daar bij die molen", „zeeman o zeeman" en „Wie zal dat betalen". Hierover maakten de feestgangers zich geen enkele zorg want prins Eric was voor alle kosten garant, 't Was al met al een zeer geslaagde middag die georganiseerd werd door Jan Maats, Tonny Brands en Ab Jan sen. Afsluitingsfeest Dinsdagavond werd het dertiende carnaval, van de Fienpreuvers afge sloten met een gezellig feest in hof- bar Jan Maats dat om elf minuten over elf een officieel tintje kreeg Gezelligheid was troef op het be- jaardencamaval. Zittend 3e en 4e links de geridderdenJan Willem Paalman en Arend Jan Aanstoot. toen prins Erik I de sleutel van het gemeentehuis terug gaf aan bur gemeester Van Rappard die de prins dankte voor de wijze waarop hij „Keunedarp" de vier carnavals dagen regeerde. Anke Wissink, Boerendanssteeg 19 is winnares geworden van de prijs vraag die ter gelegenheid van de „Open-Dag" van de Huishoud school „De Noordenbarg" en de Lag. Agrarische School (L.A.S.) werd gehouden. De opdracht was aan de hand van zaden het gewas noemen. De tien zaden waren af komstig van blauwmaan, rogge, lucerne, tarwe, vlas, haver, witte klaver, karwij, struisgras en gerst. Op 24 febr. heeft de heer D.R. uit Enschede aangifte gedaan van diefstal van zijn motor, met het kenteken VU-94-60, van het merk Honda. De motor is weggehaald van het viaduct over de Al. Op 1 maart werden 2 bestuurders aangehouden die te veel aan Bac chus hadden geofferd. Bij beide zijn blaas- en bloedproeven afgenomen. cingteam „Velocitas", Krekel We genbouw Holten BV en S.V. Holten 6 dopen groep). Min of meer passend bij het artikel vorige week geplaatst in Holtens Nieuwsblad, over de mogelijkheden die de Holtense Handelsverenigingng ziet betreffende samenwerking onderling en met andere verenigmgen is de mening van VVV-voorzitter de heer J.H. Baard. Ook hij geeft duidelijk aan, dat inmiddels de eerste stappen zijn gezet in positieve richting. „De gedachte, dat middenstand, gemeentebestuur en VW steeds meer op éénzelfde golflengte denken, gaat steeds meer veld winnen", zegt de heer Baard. „De volgende stap, samen rond de tafel zitten wordt daardoor steeds aannemelijker geacht. Dat zou de basis kunnen zijn van een uitgroeien naar een positief beleid, voor wat betreft allerlei Holtense aktiviteiten. Je kunt niet om elkaar heen, maar hebt elkaar zeker nodig. Dan ook kun je als plaats meer en béter naar buiten treden; en tot een „eigen gezicht" proberen te komen. Differentiatie Het kunnen bieden van een grote verscheidenheid aan evenementen is daarbij van groot belang, vindt de heer Baard. „Uiteraard passend bij het gemoedelijke van de streek en de gastvrije mentaliteit van de bewoners. Gebeurtenissen moeten mijns inziens meer gericht zijn op het verblijfstoerisme, dan op het dagtoerisme. Spreiding is daarbij van belang. Belangrijker dan een hoge piek in het zomerseizoen". De heer Baard vindt verder dat straks, als de Smidsbelt klaar is zich daar een flink percentage dorpsgebeu- ren moet gaan afspelen. „Holten heeft behoefte aan een gezellige dorpskern, met sfeervolle verlich ting, misschien in de toekomst uit gebreid met een verkeersomieg- ging van het doorgaande verkeer, zodat een winkelpromenade ont staat, die tal van mogelijkheden kan bieden". Een stukje toe komstmuziek (in de open lucht). Burgemeester Van Rappard voelde zich o o k in carnavalsstemming Tweede prijzen M.A.C. „De Holterberg", Krekel Wegenbouw Holten BV, Holtense Boerendansers. Derde prijzen U ontvangteer, fraaie Parker-Jotter ballpoint als u een nieuwe abonnee opgeef t. Autosportvereniging Holten, Ab Jansenstraat, Zigeunergroep „Pe taio und seine familiën" op weg naar het sociale paradijs - Almere we love you", Groep Krieger. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Vierde prijzen Wegrestaurant Holten met „Smik- kelhuisje". Touwtrekvereniging g „O.K.I.A.", Schaakvereniging I „Holten", Zendamateurs 27 MC. Naam: Adres. Lopende groepen: Jeugd Hockeyclub Holten (Dui- Woonplaats: g zendpoot, langzaam maar zeker, Geeft op als abonnee n naar de nieuwe sportvelden op ,,'t op het Holtens Nieuwsblad Vletgoor"). Dhr./mevr.: - Kindercarnaval Adres* -R i»i Voor de kinderen die aan de op- Woonplaats: IV tocht deelnamen en zich hadden Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half W verkleed of versierd (al was het jaar/per jaar. JrL maar een roosje in het haar) was er vgO van plm. 3 tot 6 uur een geweldig

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1