Twentse CARAVANNER VAN 1980 Hyundai Pony met 3 deuren WIJ LAZEN VOOR U: 1..T.P. 118 JANUARI 1981- In de 24 tot 31 januari a.s. te verrijden 49ste Rally van Monte Carlo gaat voor het eerst een Audi Quattro van start. Met deze rally gaat het autosport-seizoen van start in Europa. De traditionele en populaire „Monte staat meer in het middelpunt der belangstelling dan welk ander autosporteven ement in de wereld. Audi Sport neemt deel met twee fabrieks- teams, die beiden met een vierwie- laangedreven Quattro rijden. De motor met turbo-compressor le vert 300 pk. en op het 2778 km. lange traject met maar liefst 32 klassementsproeven, die over 650 km. route voeren, zullen de beide Audi's voor heel wat sensatie zor gen. De Finse rally-rijder Hannu Mikkola en zijn Zweedse copilot Ame Hertz gaan in Bad Homburg van start. De tweede équipe, sa mengesteld uit twee Francaises, nml. Michèle Mouton en Annie Ar- rij starten in Parijs. De sportchef van Audi vertelde dat de Quattro bij testritten bewezen heeft ook onder extreme omstandigheden een uitstekend geschikte rally-auto te zijn. Talbot veranderde het één en ander aan de Bagheera die at jaren een opvatlende verschijning in het verkeer was niet qua aantallen maar wel door de bizondcr gevormde carrosse rie. Breed en laag en plaats biedend aan drié naast elkaar zittende personen. ïn 1973 werd de Matra Bagheera gepresen teerd. En toch werden er in zeven jaar tijds nog 50.000 van geproduceerd. De auto reed fijn met als hoofdmoot een uit stekende wegligging. De Auto van de KNAC een we! heel bijzonder en uitgebreid verhaal over Daimler-Benz. *s Werelds eerste en 's werelds oudste autofabriek. Gottlieb Daimler en Karl Benz, beiden eigenaar van een fabriek die in 1926 fuseerden. De Benz Patent-Motorwagen uit 1886 wordt gememoreerd, de eerste Daimler auto uit datzelfde jaar, fraaie authentieke foto's die vele beelden van automobielen uit de eerste decennia van deze eeuw laten zien. Ook de diesel, Mer cedes produceerde in 1936 de eerste diesel personenauto. Het vijfentwintig pagina's omvat tende verhaal geeft een zeer uit- I voerlg overzicht van het wel en wee van Daimler-Benz. Auto Revue had In het één na laatste nummer van dit jaar een Interessante bijdrage van Hans Hugenholtz, voormalig directeur van het Circuit van Zandvoort met als titel „Onrust om For mule 1" De man die circuits ontwierp en vele jaren lang per soonlijke relaties had met de grote coureurs, waaronder Fan- gio, Stirling Moss, Jackie Ste wart enz., praat in z'n verhaal over de problemen in de Grand Prix racerij. Het eerste officiële wereldkampioenschap werd in 1950 gewonnen door dr Farina. Vroeger ging het gewoon om de snelste auto Tegenwoordig zijn er protesten, meningsverschillen, eisen van de rijders, financiële manipulaties etc. Het Grand Prix gebeuren van de laatste ja ren ontaardde in een zuiver commercieel spektakel. Auto Select, echt het meest ver zorgde autoblad in ons land, brengt maandelijks zeker wel één bijzonder exclusief verhaal. Het december-nummer omvat een bijdrage met als titel „Een onecht kind van BMW" en een kleurrijk verhaal over een re- cordrit van een Spijker Dat on echte kind van BMW is een model dat veel gelijkenis ver toont met de BMW 507, waar van er maar 250 gefabriceerd werden en dat nu een kostbaar verzamelobject geworden is Dat enkele exemplaar werd bij de carrossler Bauer gemaakt vol gens ontwerp van een zekere Ernst Loof Prachtige kleuren- en zwartwit foto's completeren dit bijzondere verhaal Nu de Spyk er reeordrlt nog Op 27 no vember 1920 startte in Nijmegen een Spyker voor een non stop ulthoudingsslag van 30.000 km 85.5 etmaal reed de bemanning tussen Nijmegen en Sittard op en neer met een gemiddelde van 85 km per uur De motor staat dwars achte- rin en drijft de achterwielen aan. De Simca 1100 TI motor zorgde voor het nodige aan tal pk's en voor een felle cacceleratie. Echt mooi von den we de auto niet, maar het was nu eenmaal een apart gestyleerde auto. Éénmaal moet er een opvol ger komen en Talbot als on derdeel van Peugeot ging een heleboel zaken veranderen, waarbij het grondconcept hetzelfde diende te blilven. Weer drie zitplaatsen naast elkaar maar daaromheen een veel attractievere carrosserie. Matra als deelnaam heeft men niet laten varen. Hier aan zijn te veel zaken ver bonden die als bijzonder po- Mevrouw M.C. van 't Lara- Pluym uit Lochem is vrijdag 5 december benoemd tot vanner van het jaar 198( Cara- Aan de vooravond van de Caravan RAI heeft zij in Amsterdam de onderscheiding ontvangen uit handen van voorzitter Frans de Witte. Mevrouw Van 't Lam is al vele jaren uiterst actief als directri ce/eigenaresse van een groot re- creatiebedrijf. Haar centrum biedt de mogelijkheid voor zowel toeristisch kamperen met tent en caravan, als voor de recreatie in stacaravans en bungalows. Voor duizenden caravanners vormt haar inzet de basis voor veel kampeerplezier. Behalve voor de opbouw en ontwikkeling van het buitencen trum, onder soms moeilijke om standigheden, heeft mevrouw Van 't Lam zich steeds ingezet voor de kwaliteitsverbetering er van. In diverse organisatorische functies werkt zij aan het vol wassen worden van de verblijfs- recreatie. zy is een strijdbare party als het gaat om overleg met de overheid ten aanzien van kamperen en recreëren. Op zowel gemeentelijk, provinciaal als landeiyk niveau heeft zy de sector verbiyfsrecreatie verte genwoordigd. Met een grote kennis van zaken en een opval lend doorzettingsvermogen heeft zy daarby de belangen van de recreant verdedigd. Mevrouw Van 't Lam ls 70 jaar en nog steeds actief werkzaam. Volgens de jury heeft zy er op uitzonderiyke wyze toe bygedra- gen dat de ruime gebruiksmoge- Ujkheden van de caravan in el- gen land kunnen worden benut. De onderscheiding bestaat uit een oorkonde en een geldbedrag De prys is In 1978 ingesteld door de R A I afdeling Caravans sltief herkenbaar zijn. Matra bouwde Formule 1 renwa- gens, deed met succes mee aan de 24-uurs race van Le Mans en is bekend als con structeur en leverancier van bijzondere militaire uitrustin gen. De Talbot Matra Mure- na, dat is de voltallige merk naam, ligt uitstekend op de weg en stuurt ook heel goed. De bestuurder zit helemaal links en dat is t.o.v. de stuurpositie niet helemaal Ideaal. Op alle andere punten scoort de Murena hoog en dan doelen we op de wcglig- gin en c.q. de stuurkarakte- ris tiek. Rijden over de bochtige we gen van de Provence en de Alpes Maritimes en dat over meer dan 300 km. is natuur lijk een belevenis van de eer ste orde. Daar leer Je een auto waarderen en daar voelde de Murena zich in z'n element. De auto stuurde neutraal en dat gold specifiek voor diegenen die fors en met het gaspedaal meestu- rend de auto door de soms scherpe bochten wistens te leiden. Twee motorische ver sies. Een 1.6 en een 2.2 liter motor De laatste is uiteraard de meest prettige omdat het hogere koppel en het extra vermogen zo'n pure sportwa gen niet misstaan. Het stalen chassis is omge ven door een kunststofcarros serie, waarbij de gehele op bouw nog meer een zelfdra gend karakter heeft dan bij de Bagheera. De spatborden zijn met schroeven bevestigd en kunnen gemakkelijk uit gebouwd worden. Een volle dig gesynchroniseerde vyfbak brengt het vermogen over naar de wielen. De 1.6 levert 92 pk. en de 2.2 118 pk., hetgeen resp 67 en 86 kW is. Talbot geeft 6 Jaar garantie op de auto, specifiek voor de carrosserie en het chassis. Het chassis ls ln z'n geheel thermisch verzinkt en kan nooit meer roesten. De pryzen zullen boven de dertig mille komen te liggen en waarschynlijk variëren van 32 tot ca 35.000 gulden. Een opmerkelijke auto om te aden en om te rijden. Afgelopen maand Introduceerde Hyundai Motor een veranderde versie van de hier al wat bekender gewor den vierdeurs sedan. In de loop van dit jaar had deze vlerdeurs auto al gezelschap gekregen van een statio nwagen en een pick-up. De driedeurs betekent een Interessante uitbreiding van de mogelijkheden. Prfis- technisch ligt deze auto gunstiger en zal daardoor een bredere markt kunnen gaan bestrijken. De grote ach terklep maakt de auto gemakkelijker toegankelijk, specifiek in gevallen waar anders aan een stationcar gedacht wordt. Wanneer de rugleuning wordt neerge klapt ontstaat een vlakke laadvloer Bij de Pony ls de onderkant van de laadopening (deur) even breed als de vlakke vloer tot aan de voorzittingen behalve op de plaatsen van de wielkasten. Alle Pony modellen hebben wijzigingen ondergaan voor het modeljaar 81. Een nieuw ontworpen dash board met meer controlelampjes en een betere opstel ling van de bedieningsorganen. Lichten en ruitenwis sers worden bediend met handles onder het stuur. Er ls ook een intervalschakelaar De kilometerteller kreeg zes cijfers en nieuw is de toevoeging van een dagtel ler. Een controlelampje dat oplicht wanneer een deur niet goed gesloten is wordt ook toegepast. Technisch een lagere eindoverbrenging voor de uitvoeringen met 1439 cc motor Het geluidsniveau bij 100 km. wordt hiermede met 34% verminderd. Het brandstofverbruik ls bij die snelheid 14% minder en bij 120 km zelfs 29% minder Een grotere verwarmingscapaciteit en een veel betere doorstroming van verse lucht zijn eveneens nieuw Op de komende RAI wordt een automatische versie geïn troduceerd De prijs van deze nieuwe uitvoering be draagt voor de 1200 f10 950 - en voor de luxere 1400 Incl BTW f 12 950.-. zes jaar garantie op de Murena

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9