Geslaagd ponyclub cooeouis Bergruiters gemeente holten gemeente holten Locatiekeus nieuw bestemmingsplan zaak met erg veel aspecten Nieuwe nota vormt basis openbare bijeenkomst scholengemeenschap Toowtrekwedsfrijden go manege Snorrewind Mintonette Wielervereniging Holten krijgt wegcircuit OPENBARE RAADSVERGADERING OPENBARE VERGADERING BESTEMMINGSPLANFORUM zu;#3?t<fc: :.Sf" t- tv v--c- A -- Elke derde maandag van de maand, met uitzondering van de maanden april (op 21 april) en juli, wordt er een openbare raadsvergadering gehouden. De eerstvolgende raadsvergadering wordt gehouden op 19 januari a.s. Op donderdag 15 januari a.s., 's avonds om 8.00 uur, wordt in de aula van de Scholengemeenschap een openbare vergadering van het bestem- mingsplanforum gehouden. Aan de orde komt o.a. de nota uitbreidings mogelijkheden. „Uitgaande van voortzetting van de huidige tenden- zen zullen in de periode 1983-2000 in de gemeente Holten ruim duizend nieuwe woningen moeten wor den gebouwd, wil aan de woningbehoefte redelijk worden tegemoet gekomen. Dit betekent een nieuw- bouw van omstreeks GO woningen per laar". Dit schrijft het raadgevend adviesburo ir. R. Hajema en Partners B.V. in de nieuwe nota betreffende de ruim telijke ordening voor de gemeente Holten. HOLTENS NIEUWSBLAD - 9 JANUARI 1981 - PAG. 5 BELANGRIJK: Deze nota zal de basis vormen van een discussie binnen het bestemmlngspianforum die op donderdag 15 januari a.s. in de aula van de scholengemeen schap zal worden gehouden. Deze bijeenkomst is openbaar en begint om 8 uur. Aangezien achter het begrip „Ruimtelijke Ordening" in hoge mate de kwaliteit van de leefbaarheid binnen Holten schuil gaat, waarbij allerlei belangen een rol spelen, verdient deze verga dering een grote belangstelling van de Holtense burgerij. STREEKPLAN In het ontwerp-streekplan IJs- selvallei wordt er voor Holten van uitgegaan dat het plan Beuseberg ln de woningbehoefte zal voorzien tot het jaar 1983 Voor de periode 1983 1990 zal vervolgens ruimte moeten wor den gevonden voor 430 wonin gen. Voor berekening van dit aantal ls rekening gehouden met de opvang van de natuurlijke bevolkingsaanwas; vervanging van bestaande woningvoorraad en enige daling van de gemid delde bezetting per woning vanwege de gemiddeld steeds kleiner wordende gezinnen etc Daarnaast bepleit het gemeen tebestuur en de raad, gesteund door het gewest Midden IJssel, nog een beperkt vestingsover schot Uitgaande van voortzet ting van de huidige tendenzen zullen daarna, ln de periode 1990-2000, eveneens 600 wonin gen ln Holten moeten worden gebouwd. LOCATIES Ten aanzien van mogelijke loca ties vermeldt de ontwerp- streekplankaart alleen de Zuid- erlook, met dffamaast (pijl) een indicatie voor uitbreiding van de Zuideriook naar het oosten over de Landuwereg Maar in de tekst van het ontwerp- streekplan wordt echter gesteld „In de discussies over nieuwe uitbreidingen is het gebied ten noorden- van de spoorlijn niet of nauwelijks genoemd De reden daarvoor zal waarschijnlijk gele gen zijn in de waarden die dit gebied uit landschappelijk- en cultuurhistorisch oogpunt bezit r» j- j Het kan echter niet worden °,nsuaS 30 december werd door de ponyclub van ontkend dat hier ook een aan- "e Bergruiters een uitnodigingsconcours georgani- trekkeiijke uitgangssituatie aan- seerd tegen de ruiters van de ponyclub „Markeio". wezig is voor een uitbouw vol- Het was een bijzonder geslaagde wedstrijd waaraan gens een meer concentrisch mo- alle ruiters op sportieve wijze tegen elkaar gestreden dei Met name deze laatste zin hebben. Als beste combinatie van de rits (H). 3 Herman Lodeweges dag werd door de jury aangewe- met Azman <H). 4 Eric Zwiers zen Caroline Kruims met „Grey met Matrone <M). S Johan Prins Laght ZU kreeg de extraprijs met Centour <H) die door de heer J H v d Voort. Klasse U cat. B: 1 Hetty Bel- die met Robbie het „progressief dma met Comos <H), 2 Wilma springen won kreeg de extra Hargeerds met Springfield (M), dlngsmogeiykheid in de richting van de SI4 De capaciteit wordt dan verhoogd tot 730 woningen. Langs de S14 dient ca 80 meter onbebouwd te blijven. Indien echter ook de zgn „Kroepen- kamp" tot aan de Rattensteeg bij deze locatie wordt betrokken loopt de capaciteit op tot ca. 860 woningen. 3. LIEZENSTEEG Deze mogelijkheid behelst een uitbreiding van het plan Beuse berg met ca 180 woningen ln de richting van de Boterbeek naar het zuidwesten. De begrenzing valt samen met die van een huidig eigendom. Uitbreiding van dit gebied is overigens al leen denkbaar tot een capaciteit van 240 woningen (12 ha.). 4. GROOT BEUSEBERG Deze mogelijkheid houdt een schil van bebouwing rond het huidige plan Beuseberg ln. In deze schil is ruimte voor ca. 640 woningen (36 ha.) 5. LOKERENK Dit betreft een kleine locatie van ca 230 woningen ten zuiden van de Pastoriestraat- Oranjestraat, tegen de noord elijke helling van de Zuurberg Bij veronachtzaming van het landschappelijk aspect is ook uitbreiding van dit gebied in zuid-oostelijke richting tot een relatief grote bouwlocatie denk baar (1000 woningen). 6. ZUIDERLOOK Dit gebied, dat wordt begrensd door de Rijssenseweg - Landu- werweg - Markeloseweg, beslaat omstreeks 47 ha exclusief de geluidszónes van 60 meter langs de Rijssenseweg en 100 meter langs de Markeloseweg. Hier kunnen ongeveer 850 woningen worden gebouwd. CRITERIA Het is duidelijk dat het uitkie zen van een nieuwe uitbrei dingsmogelijkheid voor woning bouw geen zaak is die zich zo maar even tijdens een verloren uurtje in een achter namiddag laat regelen. Daarvoor ls de zaak te ingrijpend, te complex en te belangrijk, zeker ln een kwetsbaar natuurgebied als Hol ten. Alleen al uit een oogpunt van die kwetsbaarheid ls het een zaak va* kiezen uit de (on)mogelijkheden die enerzijds de minste schade berokkenen aan natuur en milieu, terwijl j~r W0I"dt getrokken in de 640 anderzijds een optimale leef- r^; en ^0 kg. klassen met in baarheid voor de bewoners ver- ^eide klassen een OKIA-team, zekerd dient te zijn. Zeker in hP°Sstwaarschijnlijk met enkele een plaats als Holten dient in nieuwe leden, die afweging een zodanig aantal Uitbreidingsmogelijkheden voor Holten volgens rapport Hajema. Op zaterdagavond 17 januari or ganiseert de jubilerende Touw trekvereniging „O.K.I.A." vanaf 20 00 uur onder auspiciën van de Afd. Oost van de NT.B in manege „Snorrewind" aan de Borkeldweg 1 te Markeio (t.o. „de Poppe") het eerste indoor- bekertournooi. leden) zijn bij „OKIA" hartelijk welkom! criteria in het geding te worden gebracht dat wjj gemeend heb ben hieraan een ap*rt artikel te moeten wijden. Wanneer men tenslotte bedenkt dat gedurende de komende Uen Jaar in Holten De trainingen zijn donderdaga vond 8 januari hervat o.l.v Henk Schorlhaar. Voor hen die 600 woningen moeten worden belangstelling hebben voor deze gebouwd is het ln elk geval duidelijk dat vorengenoemde lo caties met kleine capaciteit al leen in combinatie met meer dere lokatles als oplossing kun nen fungeren. krachtsport zijn de wintertrain- ingen voor nadere kennismaking Cs avonds van 21.00-22.30 uur in manege Teun Beldman aan de Markeloseweg) uitstekend ge schikt. Nieuwe leden (ook jeugd- Met name deze laatste zin uit het streekplan vormt voor Hajema aanleiding om ln de nota Oók de mogelijkheid van de Hollerenk te betrekken Ver der komen daarin aan de orde het gebied tussen de Deven ter en RaaJterweg (Telgenkamp), het gebied ten zuidwesten van het plan Beuseberg (Liezen- steeg). het vergrote plan Beuse berg, hel aan het dorp gren zende deel van de Lokerenk en tenslotte het gebied Zuideriook In principe dus het totale onbe bouwde gebied rondom de be bouwde kom Uitgaande van een dichtheid van 20 woningen per ha zal derhalve voor tot het Jaar 2000 te bouwen duizend woningen ln elk geval ruim vijf tig ha. bouwgrond gevonden moeten worden. WONINGAANTALLEN: 1. HOLTERENK Globaal genomen wordt de Hol lerenk begrensd door de spoor lijn en de bosrand van de Hol- terberg. Met Inachtneming van een bebouwtngsvrije geluidszone langs de spoorlijn ter breedte van omstreeks 75 meter heeft dit gebied een oppervlakte van ca 58 ha en een capaciteit van 1180 woningen. 2. TELGENKAMP Vanwege al aanwezige aanzetten tot bebouwing Ugt het voor de hand de begrenzing van dit ge bied voorlopig te laten vormen door de Jeurlingsweg- Raalterweg Deventerweg Langs de Deventerweg zal naar schat ting een strook grund van ca. 110 meter breed onbebouwd moeten bluven 1m verkeers lawaai voor de Raalterweg is dit omstreeks 50 meter Het te bebouwen gebied ls ca 18 ha. groot en heeft globaal een capa citeit van omstreeks 320 wonin gen. Daarna ls er een ultbrel- Prijs die door manegehouder Teun Beldman beschikbaar was gesteld Als Juryleden fungeer den de H Beldman te Wierden en G Beldman te Holten ZU zorgden ervoor dat alles volgens schema verliep Het secretariaat werd waargenomen door mevr Wansink en mej Paulien Wan- sink deed het als mlcrofonlste weer heef verdienstelijk De ma nege werd door Beldman gratis ter beschikking gesteld De uit slagen waren als volgt. Aangepast springen: 1 Bart Jan Roze boom met miss Limmertck (M), 2 Alisja Roodnat met Mau- Programma: Vrijdag 9-1: 19 30 uur Jongens adsp BB Dynamo B, 19 30 uur Meisjes adsp BA Dynamo C, 19 30 uur Meisjes adsp AB- Medusa, 20 45 uur Flash-Dames 4 (Holten), 20 45 uur Dames 3 Flash 5, 19 00 uur Volley- jon gens adsp A (Wierden), 2015 uur RAC Heren 2 (Almelo), 19 30 uur Zwaluwen Heren 1 (Almelo), 20 00 uur Vrtvo-Dames 2 (Vriezenveen) Zaterdag 10-1: 1515 uur Deveko Dames 1 (Denekamp), 13 30 uur Meisjes adsp. AA- Achilles (Almelo) Vrijdag 16-1; 19 30 uur Meisjes adsp A Flash, 19 30 uur Dames 5 8VVN 1, 19 30 uur Dames 2 RAC 2, 20 30 uur Dames 4 Volley 3; 20 45 uur Dames 1 Wekvo. 3 Annemlen Amtink met Blesje (M) ZKlasse B cat. CIA1 Sandra Klein Nagelvoort met Broomy P (M). 2 Ronnie Tempelman met Marengo M), 3 René Itoessing met Floris (M). 4 Hennle Am- tink met Pieter (M). 5 Jan Aal- tink met Rosell (H) Klasse L cat. B/C/D: 1 Arnold ter Maat met Duke (H), 2 Herman Lodeweges met Pinto (H); 3 ex.equo Eric Tem pelman met Corrie (H) en Mar jan de Visser met Goldfire (M), 5 Alice Bruins met Stendy (H) Klasse M: 1 Caroline Kruims met Grey Light (H), 2 Joke Mul ler met Radja (M), 3 Wim Renes met Kitty (M). Klasse Z: 1 Lammert Kooymans met Robbie (M). Jachtspringen: 1 Herman Lode weges met Pinto (H), 2 Arnold ter Maat met Duke (H); 3 Eric Tempelman met Corrie (H) Progressief springen: Lammert Kooymans met Robbie (M), 2 Caroline Kruims met Grey Light (H), 3 Eric Vincent met Mark (H); 4 Arie Beldman met Yvonne (H), 5 Alice Bruins met Stendy (H). (H is Holten, M is Markeio) Uiterst rechts op de foto de beste combinatie van de dag Caroline Kruims met „Grey Light" „Gezien de thans aanwe zige accommodaties zul len in te bebouwen woonwijken in nieuwe bestemmingsplannen geen scholen gesticht worden, tenzij dat uit een oog punt van veilige bereik baarheid nodig is". Dit schrijft het raadge vend adviesburo ir. R. Hajema en Partners B.V. in de nieuwe nota „Ruimtelijke Ordening" voor de gemeente Holten. Scholen Hajema komt tot deze notitie op grond van uitvoerige bereke ningen betreffende het toekom stige verloop van de bevolking, hetwelk wordt becijferd van 8861 inwoners in 1978 tot 13000 in «het jaar 20000 Op grond van deze cijfers wordt vervolgens be rekend dat het leerlingenaantal op de kleuter- en lagere scholen zich als, volgt zal ontwikkelen: Kleuterscholen resp. Lagere scholen: 1990 260 resp. 740; 2000 300 resp 860 Bij een klasgrootte van 30 bij het kleuter- en 25 bij het lager onderwijs betekent dit dat het aantal benodigde schoollokalen alsvolgd zal verlopen Kleuterscholen resp Lagere scholen 1990 9 resp 30, 2000 10 resp 34 In 1975 waren er in Holten reeds 14 lokalen beschikbaar voor het kleuter-, en 44 voor het lager onderwijs, waarvan 38 in de kom van Holten zelf Dit be tekent dus dat bij uitbreiding tot het jaar 2000 geen nieuwe scholen nodig zijn tenzij de be staande scholen slecht bereik baar zijn. Voor de capaciteit van een nieuwe woonwijk speelt ves tiging van een school derhalve geen enkele rol ln het afwegingsproces voor nieuwe woonwijken zal daarom des te meer aandacht moeten worden besteed aan het aspect redelijke loopafstand van de be staande scholen (400-750 meter), doch vooral aan een veilige be reikbaarheid, vooral omdat kin deren bijzonder kwetsbaar zijn in het verkeer. De bereikbaarheid van de over ige voorzieningen (Winkels - 'postkantoor - etc.) speelt in het afwegingsproces een minder be langrijke rol omdat de „gebrui kers" van deze voorzieningen in het algemeen meer mobiel zijn en minder kwetsbaar in het verkeer. Aangezien echter niet iedereen in het bezit is van een auto of voor hen die slecht ter been zijn speelt de bereikbaar heid van het openbaar vervoer wel een belangrijke rol. Kosten ontsluiting: Het is uiteraard duidelijk dat de capaciteit van nieuwe woonwij ken in zekere verhouding moe ten staat tot eventuele recon- struktlekosten van verkeersaans- luitingen; spoorwegovergangen; tunnels etc omdat dergelijke in grepen sterk kostenverhogend werken. In het afwegingsproces vormt een redelijke en veilige bereikbaarheid van scholen en de ontsluitingskosten een erg moeilijke faktor omdat Holten in feite rondom zit ingeklemd tus sen drukke verkeerswegen, kruisingen en voor reconstruktie bijzonder kostbare spoorwegtun nels en overgangen. Landschap: Na een uitvoerige inventarisatie van de cultuurhistorische waarde van alle onbebouwde gebieden rondom Holten komt Hajema in de nota wederom tot de conclusie dat de gebieden Telgenkamp, Beuseberg en Zuideriook het best voor be bouwing in aanmerking komen omdat deze gebieden op zichzelf minder waardevol zijn voor het landschap dan de andere gebie den. Wordt echter gelet op de nog aanwezige samenhang ln cultuurhistorisch systeem dan komen de gebieden Telgenkamp en Beuseberg slechts gedeeltelijk- en de Holterenk en Zuideriook vrijwel geheel in aanmerking als toekomstig woongebied. Cultuurhistorisch bezien zijn het meest waardevol: de Lokerenk; het noordelijk deel van Telgenkamp; de Vletgaars- maten, het zuidelijk deel van de Beuseberg en het gebied ten oosten van de Landuwerweg. Vanuit visueel ruimtelijk oog punt bezien komt Hajema tot de conclusie dat de gebieden Telgenkamp ten oosten van de Jeurlingsweg-; Zuideriook en daarna een vr^J klein gebied ten Oosten van de Liezensteeg en tenslotte het gebied tussen de Aalpolsweg - Zanvoortspad - Beusebergerweg voor bebouwing de minste schade opleveren. In een notitie over de waardering van het natuurlijk milieu Ha jema tot ongeveer dezelfde con- clusies. Overige factoren: In het afwegingsproces voor nieuwe uitbreidingsplannen wijst Hajema voorts op het belang van voortzetting c.q aansluiting aan de reeds bestaande bebou wing, de bodemgeschiktheid en de mogelijkheden tot grondverf werving. Tenslotte wordt gewe zen op het belang van een goede relatie met hogere over heden en dus het advies ora reeds bestaande afspraken na te komen. Op voorstel van het dagelijks bestuur besloot de gemeentelijke sportcommissie J.l maandagavond om B en W te adviseren Inzake het aanwijzen van het wegparcours Helhuizerweg-Valeweg- Raalterweg als trainingscircuit voor de wielervereniging Holten Hoewel de mogelijkheden voor een dergelijk trainingscircuit uit een oogpunt van verkeersveiligheid in Holten niet voor het opscheppen liggen kon dit parcours, in overleg met de plaatselijke politie, uii- eindelUk worden gevonden. Uit een oogpunt van verkeersveiligheid zal het gebruik van dit parcours echter alleen mogen plaatsvinden onder nog nader te stellen voorwaarden en tijden. Wielerronde De sportcommissie besloot tevens om aan de Cycle-club *75 uit NJJ- verdal ook dit Jaar weer toestemming te verlenen om op een zater dag in de maand juni a.s. een wielerronde te organiseren op het parcours op „De Kol".

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5