N ieuwjaarsrondgang in Diekerhoek Nieuwjaarsinstuif Blauw-Wit pupiSieii en junioren Nadere gegevens omtrent afscheid ds. A.W. Berkhof HOLTENS NIEUWSBLAD Jan Baltes: vernieuwingen vragen om aanpassing Voor de vijftigste keer Cursus bijenteelt Hffskll Qeet'op3,1 abonne® i 0hr/mevr Nieuwjaarstoespraak burgemeester W. L. F. C. ridder van Rappard HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens fJieuwsbla^ Vrijdag 9 januari 1981 33e jaargang - nr. 2 Hoofdredactrice Na* Vos-Heidema' tel 05720-2786 Red medewerker J Wiggers Kolweg 14. tel 05483-1356 Red medewerker DJ Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W H Beijers. secretaris Kozakkenstraat 5. tel G5483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel 05490-16666 w* i De afdeling Holten van de Ver eniging tot Bevordering der Bij enteelt In Nederland start in fe bruari met een cursus bijenteelt voor beginners De cursus be staat uit 4 lessen theorie en 12 lessen praktik. De praktische lessen worden op zafcerdagmor- Saterdag 3 januari was er s gen gegeven in de maanden morgens voor de Blauw-Wit- maart tot september Opgave bij pups en 's middags voor de ju- de secretaris Kwintenweg 6, nioren een „Nieuwjaars-instuif' Holten, tel. 05483-2312. in het clubhuis, die georgani- Op woensdagavond 4 februari wordt de gemeente in de gelegenheid gesteld vanaf 19 00 uur in ge bouw „Irene" afscheid te nemen van ds en mevr Berkhof. Om pim. 20 00 uur aanbieding van het cadeau van de gemeente en ds en mevr Berkhof Tevens komst van afgevaardigden van de diverse commissies, die daarvoor een uitnodiging zullen ontvangen. De gehele bijeenkomst duurt van 19 00 tot 21.00 uur Om 2100 uur vangt het afscheid aan van de kerkeraad De afscheidsdienst zal plaats vinden op zondag 8 februari, aanvang 14 30 uur De intrededienst zal plaats vinden op zondag 22 februari ln de R.K. Kerk te Hoogland even eens om 14 30 uur. U bent daar ook van harte welkom. Nadere gegevens hierover volgen nog Wij vragen uw aller medewerking om dit afscheid tot een fijn afscheid te maken. Mocht u nog niet in de gelegenheid zt)n geweest, een gift voor het af scheidscadeau voor ds Berkhof te storten, dan volgt hier nog even het banknummer. U kunt storten op banknummer 32 85 50 116 van de Rabo bank te Holten Zet u er wel even bij: „Af scheid ds. Berkhof'. By voorbaat onze hartelijke dank! Wijkraad Zuid. seerd werd door de Jeugdcom missie van Blauw-Wit. 's Morgens waren er meer dan vijftig pupillen die er samen met hun leiders een heel gezellige morgen van maakten. Er werd een aantal keren bingo gespeeld, waarmee leuke prijsjes waren te winnen, en er werd getracteerd op chocolademelk en koek. Hoogtepunt had deze morgen moeten zijn het vertonen van een video-opname van de voet balwereldkampioenschappen '74 doch helaas was de band niet beschikbaar Dank zij de zeer gewaardeerde medewerking van Johan van Bruggen en de fami lie Ep Krekel die resp video apparatuur en video-banden be schikbaar stelden konden er prachtige films worden vertoond van Charly Chaplin, 's Middags bij de junioren-instuif waren door de heer v.d. Laan video opnamen beschikbaar gesteld van de WK '74. Ademloos volg den de junioren de voorberei dingen en tenslotte de finale tussen Nederland en West- Duitsland, Ook werd met de ju- no's het spel twee voor twaalf gespeeld, waarvoor door de „Ac tiviteitencommissie" van Blauw-Wit enkele mooie prijzen beschikbaar waren gesteld. Ook de junioren werden tussen -de bedrijven door royaal getrak teerd. Al met al weer een hoogst gezellige Nieuwjaarsin stuif waarvoor de organisatoren werd dankgezegd. Ruilbeurs Zaterdag 10 januari (morgen) begint om 10.00 uur in het clubhuis een ruilbeurs voor sport- en voetbalattributen. nianiA U ontvangt een fraaie als u een Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. Gebruik oeze Neem: Adres: Bf® 'Pb' B Woonplaats: K II ffi vH* op hoi Hollens Nieuwsblad Adre8: Woonplaats: Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per halt Antwoordnummer 87 jaar/per jaar. inechode- voo» hei opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Onder de kop „Melkrijders maakten hun laatste rit" werd in het vorige nummer van Hol tens Nieuwsblad aandacht be steed aan het min of meer uit stervende beroep van melkrij der. Niet alleen in Holten, maar ook in de omliggende gemeen ten verdwijnen de laatste tijd, omwille van de melktanks steeds meer melkrijders. Hun levensloop is ongeveer gelijk. Begonnen werd zo'n 35 tot 40 jaar geleden, met paard en wa gen en geëindigd met een mo derne tractor met aanhanger. Men is over het algemeen niet in loondienst bij de desbetref fende melkfabriek, maar mees tal zijn het zelfstandige boeren die al dan niet jaarlijks of voor langere of kortere termijn in schrijven en per aanbesteding een melkrit toegewezen krijgen. Inmiddels is het zo dat jaarlijks een aantal melkrijders per regio verdwijnen. Voor het gebied Holten en omgeving was dat op 20 december onder ar.dere de heer J.H. Baltus uit Vijfhuizen. Van de veertien boeren, waar hij mrikrijder voor was zijn inmiddels drie van hen overge stapt op tanks, de overige elf zijn er mee gestopt. Destijds bij opslag Als zestienjarige is Jan Baltus begonnen in het gebied Water hoek, Dijkerhoek, zijn maximum lag rond de veertig boeren. Zoals het ln de beginjaren func tioneerde is het natuurlijk niet meer. melkritten waren in die tijd bedoeld voor degenen die de bijverdienste hard nodig hadden. De rit ging uitsluitend per aanbesteding en deze lag rond de 1 25 gulden per dag Bij opslag ging de rit één cent de hoogte in Bij de kreet „mijn" was je al dan niet zeker van je inkomsten Het melkgeld ging in die jaren met de melkrijder mee en vaak werd ln het weekend ook brood voor de desbetref fende boeren meegebracht. Mel krijder Jan Baltus heeft in het verleden nooit wegens ziekte verstek hoeven laten gaan De contacten zal hij zeker missen, maar Jan Baltus is realistisch genoeg om te weten dat iedere economische verandering zijn tol eist. Met zijn tijd weet hij wel degelijk raad in de vorm van de bezorging van Holtens Nieuws- blud. Deventer Dagblad en Tu- bantia Dan heeft hij zelf nog een tiental koelen en een aantal mestvarkens „Middels de kran tenbezorging houd ik toch kon takten met de mensen, dat zou Je anders erg gaan missen", ver telt hij. „Vernieuwingen vragen nou eenmaal om aanpassing." Bij het begin van weer een nieuw jaar hoort tra ditioneel een nieuwjaarsreceptie. Het ging dinsdag zes januari, in de scholengemeenschap van Holten, om een gezellige en vooral ook drukbezochte nieuwjaarsbijeenkomst. Er werden heel wat han den geschud en wensen over en weer uitgewisseld. „Toch zouden we", aldus burgemeester Van Rap pard, „ons eigenlijk moeten hoeden voor de soms te uitgesleten begrippen die inmiddels bij allerlei wensen zijn gaan horen. Bij uitspraak en als goe demorgen, goedemiddag of goedenacht, zijn we ons met z'n allen waarschijnlijk nauwelijks bewust van de inhoud van de wens. We hebben zo snel de neiging om te weinig tot elkaar door te dringen, te weinig gericht en beioust elkaar te benaderen. Het goede van deze nieuwjaarsreceptie vind ik dan ook dat we NADRUKKELIJK samen het nieuwe jaar goed moeten beginnen"aldus de bur gemeester. In zijn nieuwjaarstoespraak ging de burgemeester verder in op de vele terugblikken die door pers en media rondo de jaarwisseling worden gepresenteerd. ,&ij een terugblik op Holten, het afgelopen jaar valt op dat er eigenlijk, gezien het jaaroverzicht, gelukkig vrij veel positieve dingen zijn gebeurd. Ook politiek gezien gaat het om een redelijk tot vrij goed 1980. Er staat uiteraard nog een aantal wensen op stapel, dat afhankelijk is van een groot aantal variabelen. Hoe deze in te vullen, zal afhangen hoe men elkaar in het ko mende jaar zal weten te vinden", aldus de burge meester. „Hare Majesteit de Koningin heeft mij gevraagd U te danken voor het toezenden van het foto album dat vervaardigd werd ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag in Uw gemeente. De vele mooie foto's geven op goede wijze weer hoe feestelijk en hartelijk deze dag in de ge meente Holten werd gevierd. Hare Majesteit was zeer getroffen door het feit dat 100 Canadese oud-strijders in de gelegenheid waren gesteld de feesten mee te maken. De Koningin vraagt U Haar grote dank eveneens over tè brengen aan de ingezetene van Holten die de foto's verza melde en de fotograaf voor deze alleraardigste foto-reportage". Met gevoelens van de meeste hoogachting, S.J. van Riel-Hooykaas. Bovenstaand schrijven ontving burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard naar aanleiding van het aanbieden van een foto-album aan Hare Majesteit Koningin Beatrix. In de verschillende buurtschappen rond Holten is bij alle veranderingen die zich ook binnen deze kleine ge meenschappen hebben voorgedaan, als een goede gewoonte het traditio nele nleuwjaarwensen in ere gebleven. Donderdag 1 januari gingen ook de Diekerhoekers uit de naaste omgeving van de buurtherberg 't Bonte Peerd' wandelend van huis tot huis om el kaar voor 1981 het allerbeste toe te wensen In Diekerhoek was dat reeds voor de vijftigste keer en het was een dubbel jubileum omdat smid Gert Hendrik Broekhuls voor de vijftigste keer van de party was. De jubilaris kreeg van de familie Smale, waar het om tien uur verzamelen was geblazen, een grote zak met walnoten van ei gen boom, van de noabers en nood- noabers een prachtig sierglas en in het knoopsgat een grote anjer en van de naaste buurman bakker Nykamp De nieuwjaarswandelaars van Diekerhoek Met de bloemen jubi laris Broekhuis. een grote taart. Ter gelegenheid van het vyftig jarig bestaan en de huldi ging van de heer Broekhuls werd ln de „voorkamer" by Smale het glas geheven en klonk het bekende „Lang zal hij leven". Na deze feesteUjke start begon de buurtwandeling en werden nieuwjaarsvisite's van pim. een half uur ('t wil wel es wat uitlo pen) afgelegd. Van ongeveer half een tot half twee ging leder naar z'n ei gen huis „um wat te et'n" dit met het oog op de „middagetappe" met als finish bakker Nykamp Om pim zes uur werd de jubileumrondgang besloten met een heildronk op de buurt en de hele buurtschap en hope- Ujk- tot ziens op l januari 1982.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1