Fiets-i-vi-teiten Blue Angel Status duo Barrington Levy J. LUESINK IN SPORTCOMMISSIE uit het politierapport MEIJERINK Blauw Wit Nieuwjaars visite Plattelandsvrouwen Radio Achterhoek I Volleybaltoernooi weer enorm succes Programme s.v. Holten GEVONDEN programma VERLOREN KALFSTERMAN SPORTMANIFESTATIES PARTICULIEREN GEEN BEPERKINGEN OPLEGGEN HOLTENS NIEUWSBLAD Voor een goed slagers produkt naar Oranjestr. en 't Viaduct GROTE OPRUIMING IN BEHANG vanaf2.-3.- 4.- 5.- enz., enz. HOLTENS NIEUWSBLAD - 9 JANUARI 1981 - PAG. 13 „Wanneer door particulieren bepaalde sportmanifes taties worden georganiseerd worden bij verhuur van gemeentelijke sportaccommodaties beperkende voor waarden gesteld die mij beslist te ver gaan". Dit zei de heer J. Luesink tijdens de vergadering van de gemeentelijke sportcommissie welke j.l. maandaga vond ten gemeentehuize werd gehouden. Betutteling Luesink maakte zijn opmerking klaarde echter dat hier geen bij behandeling van het agenda- sprake is van betutteling maar punt „Mededelingen" Hierin dat deze bepalingen dienen om kwam o.m een mededeling voor te voorkomen dat de bestaande dat aan mw T Arends, kanti- plaatselijke verenigingen voor de nebeheerster van de Sporthal, voeten wordt gelopen. „Hoewel toestemming was verleend tot wij particulier initiatief op het organiseren van een rekrea- sportgebied positief waarderen tief zaalvoetbal toernooi in de menen wij toch te moeten voor sporthal in de nacht van 9 op komen dat door particulieren 10 januari 1981. Aan deze toe- evenementen worden georgani- stemming werd nl. o.m. de seerd op dezelfde wijze zoals voorwaarde verbonden dat daar- deze ook door de plaatselijke aan geen groepen buiten Holten verenigingen worden gehouden. mogen deelnemen en dat dit i i i— toernooi een overwegend rekrea- tief karakter moet dragen. Lue sink vond deze beperkende voorwaarden betuttelend het geen hem veel te ver ging. „Ik kan me nog voorstellen dat der gelijke opmerkingen in de ver gunning worden opgenomen als advies maar om Als sportcommissie hebben we indertijd dit besluit zelf geno men. Als je zo'n besluit neemt moet je je daaraan ook houden anders ben je nergens meer. Mevrouw Arends heeft ook ge vraagd een zaalvoetbaltoemooi te mogen organiseren voor ver enigingen die normaal niet aan zaalsport doen", aldus Rustebiel. Hij kreeg hierin volledig steun van wethouder J. Warrlnk en het raadslid H.J Westerik. Na dat Luesink duidelijk was ge worden dat hij voor zijn kritiek geen steun vond bij de andere leden van de sportcommissie stopte hij tenslotte de discussie met de opmerking toch geen vrede te hebben met de opge legde beperkingen. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 12 24 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 16 65 tot ^s woensdags 12.00 uur Bescherming voorwaarde te stellen gaat mij Senioren: echt te ver", aldus Luesink. Holten 2-Hoeve Vooruit 2 GFC 2-Holten 3 10.00 uur. V. 9.00 uur Voorzitter H. Rustebiel ver- Holten ^-Heracles 2 10.00 uur Holten 4 is vrij. Hohen 6 t.e.m. 12 winterstop. Gevonden: krulssleutel nr „91"; 6 koffersleuteltjes; bruine vin gerhandschoen; lichtbruine por temonnee, inh. f 5.- en com- sumptiebonnen; twee jonge hondjes, onbekend ras, kleuren bruin/zwart; f 10.-; eetmes; BB f 10.-; kinderwant, kleur wit/rood. Verloren: zwarte beursporte- monnee, inh. f50.-; rode knip- portemonnee, inh. f10.- en sleu teltje, linker kinderschoen, kleur donkerblauw; één gouden bro che, plm. 8 cm lang, met inge zette steen, twee donkerblauwe, vuisthandschoenen, nylon; bruine damesportemonnee met rits, inh pasje en f 15 -, bruine langharige teckel, speldje „Ar- ja", wit zilveren schakelarmband met grove schakels; grijze Sy- perse kater; grijze, leren hon- denriem, pocket kinderleesboek je, „4 meisjes en een vliegreis", vijf sleutels aan een ring met •-/v' -V;r\- v. Senioren: Blauw Wit I-PSV I 2.30 uur Blauw Wit 2-DES 4 12.30 uur Bij afgelasting zaaltraining in sporthal ,,'t Mossink". Aanvang: 12.00 uur Zaalvoetbal (dinsdag 13 januari) Sporthal Veenstra, het Reulver, Enschede: Blauw Wit I-Heracles I 21.00 u. Vertrek. 20.00 u. Blauw Wit 2-SWN 2 21.00 u. Vertrek: 20.00 u. Junioren: (10 januari) RKSV Al-Blauw Wit Al 2.30 uur V 145 u. Nederlandse fiets in bui tenland Uit thans beschikbaar gekomen cijfers blijkt in de eerste zes maanden van 1980 de uitvoer van Nederlandse fietsen flink te zijn gestegen. In deze periode werden 325.454 fietsen, bromfiet sen en fietsframes uitgevoerd tegenover 189.316 eenheden in dezelfde periode in 1979. Bijna een verdubbeling dus. De be langrijkste afnemers van com plete Nederlandse fietsen waren de Duitse Bondsrepubliek, Bel gië/Luxemburg, Denemarken en Frankrijk. Meer fietsen in Noorwe gen Evenals in bijna alle andere landen wint ook in Noorwegen de fiets aan populariteit. Terwijl er in 1968 nog maar 28 fietsers per 1000 inwoners werden ver kocht, waren het er in 1979 al 50. In totaal kochten in dat jaar 200.000 Noren een nieywe fiets. Van deze fietsen waren er 70% rvan binnenlands fabrikaat. De belangstelling voor buitenlandse merken is echter stijgende; met name kwalitatief goede produk- ten worden steeds meer ge vraagd Een kans voor Neder landse fiets-exporteurs. Fietstaxi's in Assen Fietsenhandelaar Piet van der Ploeg uit Assen laat in de Drentse hoofdstad fietstaxi's rij den, geïmporteerd uit Indonesië. De taxi's zullen voorlopig alleen worden ingezet bij evenementen en op hoogtijdagen. Ze rijden dan in het centrum. De vervoer- sopbrengsten wil Van der Ploeg ter beschikking stellen van een ontwikkelingsproject in Indone- Bagagedragers Door 'Batavus Intercycle in Heerenveen is een set bagaged ragers ontwikkeld, waarbij reke ning is gehouden met de wensen van fietskampeerders en groot toeristische fietsers, die veel .vo lume' op de fiets moeten kun nen meenemen. Het gaat hier om een voor- en achterdrager, waarbij de achterdrager verstel baar is en zodanig uitgevoerd dat de tassen degelijk en verti caal ondersteund worden. Fietsen is goed Vervolgens een verslag in het New England Journal of Medi cine is onlangs, een onderzoek gedaan naar de invloed van het fietsen op suikerziekte. Een van de uitkomsten van dit onder zoek is dat fietsen de behoefte aan insuline kan verminderen. Het kah helpen eventueel ge bruik van suiker beter te ver dragen. De fietsoefening - en dan bij voorkeur na de maaltijd zouden de spiercellen zo veran deren dat de patiënt minder in suline nodig heeft voor de stof wisseling van suiker en zetmeel. Praat eerst met uw arts. Kettingkast raakt ,,in" Typerend voor de karakteris tieke Nederlandse fiets zijn vooral de gesloten kettingkast en de jasbeschermers. Met de topenemende belangstelling voor de Nederlandse fietsen op nabu rige markten - vooral op de Duitse - beginnen deze toebeho ren ook daar veel aandacht te krijgen. De Duitse vakpers ver meldt in leder geval sterk toe nemende interesse. Een op zich zelf opmerkelijke ontwikkeling in een tijd waarin lichtgewichtfiet- sen de boventoon schijnen te voeren. Vrije busbaan In het Duitse Erlangen spant men zich in om het gebruik van de fiets in het stadsverkeer te stimuleren. Zo werdendaar de vrije busbanen ook voor fietsers opengesteld. Verder kwamen fietsparkeerplaatsen bij de haltes van het openbaar vervoer Ook het aanbod van huurfietsen is aanzienlijk uitgebreid. Op 1 januari reed mevr. H.TV. uit Holten in de Holterenkstraat met haar auto tegen een licht mast. Ze raakte hierbij zo ern stig gev/ond dat ze in het zie kenhuis moest worden opgeno men. Twee kinderen van haar zwager die bij haar in de auto zaten bleven ongedeerd De auto werd zwaar beschadigd. J.D V te Holten deed aangifte van diefstal van een autora dio/cassetterecorder uit z'n afge sloten auto Waarde van de ap paratuur plm. f350.-. Op 6 januari had op de kruising Oude Stationsweg- Dijkerhoekseweg een ongeval plaats waarbij 2 luxe auto's aanzienlijk werden beschadigd. De auto's reden achter elkaar en de botsing ontstond toen de bestuurder van de achterste wa gen even niet oplette. een ,Up^e"*': Het bestuur van de afd. Holten je. reu; gouden speld met mant entourage; linker, donker bruine leren herenhandschoen, zilveren armbandje, rode geca streerde kater; geel regenpak in een blauwe zak; chow, teef. zwarte Chow- van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen had haar leden uitgenodigd voor een Nieuw jaarsvisite woensdagochtend 7 januari in zaal „Vosman" Na de koffie met oliebollen, die naar DINSDAG 500 gram fijne of grove varkensworst 3.25 500 gram fijne of grove runderworst4.25 100 gram cometfaief1.00 WOENSDAG 500 gram schoaderkarfaonade3.08 500 gram speklappen3.00 100 gram zure zult0.70 DONDERDAG 500 gram gehakt half om2.95 500 gram mager rundergehakt4.95 100 gram gekookte lever0.70 VRIJDAG EN ZATERDAG 150 gram malse biefstuk3.30 100 gram gebr rosbief2.20 100 gram rolspek1.10 DE HELE WEEK 500 gram varkenshiet2.25 blik erwten wortelen115 blik Unox smak 1.84 blik capucijuers1.00 meer smaakten, heette één van de contactpersonen die deze vi site verzorgden alle dames har telijk welkom-en wenste hen een paar gezellige uurtjes, een wens die zoals later zou blijken vol komen in vervulling ging. Een viertal dames voerde een leuk schetsje op over de boer op het platteland en de toeristen die niets begrepen van het leven op en om de boerderij Na de pauze danste de volksdansgroep een tweede keer en toonde een vier tal dames, hoe men ochtend gymnastiek doet. Dit gebeurde onder grote hilariteit want de dames hadden gezichten op hun achterhoofd bevestigd, wat een erg komisch schouwspel was. Tegen half twaalf besloot de presidente mevr v.d. Wijk- Oomkens de bijeenkomst. Zij wenste allen wel thuis en maande tot voorzichtigheid vanwege sneeuwval en gladheid. De kleine sporthal aan de Mo lenbeek in Laren (G.), die door het gemeentebestuur voer dit evenement (eenmalig) beschik baar is gesteld, was met plm. 300 spelers en toeschouwers tot de nok toe gevuld. Na 3 uur spelen, met volop spanning en sensatie, werden van de 39 deelnemende teams winnaars: Heren: 1 Smash, Larensebroek/Wippert; 2 VVippert I, de Wippert, 3 ex equo Beuseberg heren I, Holten Radio Mustang Eibergen. M. ORANJESTRAAT 16 - HOLTEN - TELEFOON 05483 - 1790 Vakwerk, waar u dag in dag uit met plezier en genoegen naar kijktI Tijdens de opruiming 10% korting op behang van de collectie '81 welke in voorraad is. De opruiming begint 15 jan. Dames: 1 Hard Centre, Laren; 2. Wip pert I, 2 Splo deerns, n. Espelo. De prijzen voor het origineelst verklede team waren voor de H20 girls uit de Waterhoek (Hol ten) en de „Splose hekkalver" Espelo Een grandioos „na-feest" met prijsuitreiking in hotel ,,'t Langenbaergn" te Laren was het sluitstuk van een schitterend geslaagd evenement. Organisator Ab Braakman bedankte iedereen voor de spontane medewerking en improvisatie. Na de doorbraak van Matchbox en The Stray Cats is er opnieuw een door de rock 'n roll/rockabilly uit de jaren '50 geïnspireerde groep op het toneel verschenen: Blue Angel. De debuutelpee van dit uit New York City afkomstige vijftal is al enige tijd uit, maar door de grote hoeveelheid releases in december zijn ze pas nu aan de beurt. Bassist John Turi kwam via een kennis in contact met zange res Cyndi Lauper, beiden konden het goed met elkaar vinden en besloten samen songs te gaan beschrijven. Om de vruchten van deze samenwerking ook op het toneel ten uitvoer te kun nen brengen werd met nog enkele musici een band opgericht. Vlak voor het eerste optreden vertrekt de drummer en wordt la minute John „Buiiet" Morelli als vervanger aangetrokken; de ex-Tuff Darts trommelaar beviel het uitstekend en hij kwam in vaste dienst. Gitarist .Rockin a' Neilson en bassist Lee Brovitz (een oude kennis van Turi) brachten Blue Angel op volle oorlogssterkte, waarna al gauw een demp werd opge nomen. Via dit bandje kwamen ze in contact met manager Steve Massarsky, die hun een platencontract bezorgde en daarbij ook nog producer Roy Kalee wist te strikken. Onder diens leiding werden vervolgens 12 songs opgenomen die dan nu op de debuutelpee „Blue Angel'.' te horen zijn. Het ope ningsnummer „Maybe he'll know" is al direct een lekker visi tekaartje: onder vokale aanvoering van Cyndi, die klinkt als een kombinatie van Wanda Jackson en Deborah Harry, brengt de groep swingende jaren '50 rock 'n roll overgoten met een modem popsausje. In een nummer als „Late", waarin Eddy Cochran-achtig gitaarspel en Jerry Lewis-achtig pianospel om het hardst om de aandacht vragen, lijkt het alsof je je in 1957 in een dancing in de V.S. bevindt. Dat Blue Angel dus wel weet wat rock 'n roll is blijkt ook duidelijk in him versie van de King/Mark/Fowley klassieker „Cut out" waarin John Turi met zijn saxofoon een glansrol vervult! Het aloude „I'm gonna be strong" (een Gene Pitney hit uit 1964) wordt door Cyndi gebruikt om haar stembereik te laten horen, en dat is niet mis dus! Verder zijn ook „Lorraine", „Fade" en „Everybody's got an angel" nog een extra vermelding waard als zijnde di- rekt geschikt om op single uit te brengen. Blue Angel levert met haar eerste langspeler een uitstekend, swingend stukje werk af: voor mij de debuutelpee van 1980. Blue Angel Polydor 2391 486 Eerste bekendheid verwierf Status Quo in 1968 met de hit „Pictures of matchstick man", een nummer dat de top 10 in Nederland, Engeland en de V.S. bereikte en met goud werd bekroond. De toenmalige groep bestond uit Mike Rossi/gui tar, Roy Lynes/organ, Alan Lancaster/bass, John Cogh- lan/drums en Rick Parfitt/guitar en speelde ten tijde van hun eerste hit al zo'n 2 1/2 jaar samen, met uitzondering van Rick Parfitt die in '67 bij de groep kwam. Oorspronkelijk noem den ze zich de Traffic Jam en tot aan „Pictures..." toerden ze hoofdzakelijk door Engeland, maar als gevolg van dat single-succes maakten ze als Status Quo in sept. '68 een eer ste Amerikaanse toernee. Dit leverde hun daar een tweede hit op met „Ice in the sun", in de V.S. was het hierna gedaan met het succes en J»t op heden wil het hun aan de andere kant van de grote plas nog niet lukken. In Europa scoorden ze nog wel meer hits: „Black veils of melancholy" ('68), „Are you growing tired of my love" ('69), „Down the dustpipe ('70) en „In my chair" ('70). Daarna werd het ook hier een tijdlang stil rondom de groep, pas in 1973 - met een nieuw platencontract en zonder Roy Lynes - volgde de hit „Paper plane" in Engeland en „Mean girl" in Nederland. Vanaf dat moment is Status Quo niet meer uit de Europese hitlijsten weg te denken: „Caroline". „Down down", „Roll over lay down", „Rockin' all over the world'", „Again and again" en met „What you're proposing" van hun nieuwste elpee „Just supposin" Van Status Quo kan van alles gezegd worden, maar niet dat ze echte muziekvemieuwers zijn: ook op hun twaalfde langspeler maken ze weer de bekende recht toe recht-aan rock zoals ze die al jaren spelen. Nummers als „What you're proposing", „Run to mummy", „Lies", „The wild ones", „Name of the game" en „Coming and going" zijn sim pele stevige rockers die zeer geschikt zijn om een somber humeur te verdrijven. „Don't drive my car" en „Rock 'n roll" zijn wat rustiger wat opzet. Met „Just supposin" heeft Status Quo een lp afgeleverd die de fans veel plezier zal bezorgen en die de .prikkeldraadmuziek' haters zeker niet zal bekeren. Status Quo/Just supposin Vertigo 6302 057 De vorige elpee van Barrington Levy (Englishmen uit mei '80) was van prima kwaliteit en bracht hem in Engeland redelijk commercieel succes. Een half jaar later is al weer de vierde plaat van hem uit, „Robin Hood" opnieuw geprodu ceerd door Henry Lawes, Dit hoge tempo bij het opnemen van elpees zorgt voor wat nadelige effecten: op „Robin Hood" staan een paar ronduit zwakke stukken zoals „Love sister Carol (kopie van „Sister Carol" van zfjn vorige lp), „Rock and'come in", „You come to ask me what is love" en „Why did you leave me" Daartegen over staan dan wel weer „Robin Hood", „Gonna tell your girlfriend", „Many changes in life" en „When friday come" In zijn totaliteit Is dit echter een wat tegenvallende plaat, hope lijk gunt Barrington zich voor zijn voigende plaat wat meer tüd zodat hij een betere, meer evenwichtige plaat kan uit brengen Barrington Levy/Robin Hood Greensleeves GREL 14 •HENK OLDENHOF

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 13