irote overwinning! ioltense schakers Met Sint op weg naar de top? Miïilonette viert Sinterklaasfeest Holten overtuigend langs koploper Achilles HANDBAL Van het hardlcopfront ?fjB$IMÊÈSS3SÈÊT- T.T.V. HOLTEN MBM HOLTENS NIEUWSBLAD - 5 DECEMBER 1980 - PAG. 7 Ige week dinsdag ging het Holtense tiental op bezoek bij de geven om ontwikkelingsachter- ikers van Oldenzaal I. De Holtenaren zetten de opgaande lijn stand te voorkomen. Een vroeg- bon spel voort door deze mededegradatiekandidaat met de dui- tijdige damezet bracht hem in pee cijfers 8-2 te verslaan. Zij bereikten dit door zes overwin- de moeilijkheden, want wit kon jen en vier remises. Holten heeft daardoor de rode lantaarn zijn dame nogal in het nauw rgedragen aan de Oldenzalers, die weliswaar een gelijk aantal brengen. Beijer hield echter het ichpunten hebben, maar in bordpunten achter staan. ilten begon al met een voor rong aan deze match. Ton Oijen had de week ervoor ds vooruit gespeeld. In een rc-verdediging bleef de stelling ig in evenwicht, maar een tlsch grapje leverde de Hol laar stukwinst op, waarna de enstander opgaf. Eijzinga had vooruit gespeeld en na vier zijn partij afgebroken. Hij d toen twee lopers en twee onnen, tegen paard en loper et twee pionnen voor de genstander. Deze stand werd or een aantal Holtenaren uis duchtig onderzocht, maar ijektief gezien was er nauwe- Ics winst te behalen. Bij het tspelen bleek de Oldenzaler et de sterkste zet afgegeven te ibben, en ook speelde hij in •t vervolg niet de sterkste zet- Na nog twee uur geduldig anoeuvreren kon Eijzinga side pionnen van de tegen- ander veroveren en een winst- irnt bijschreven, enk van Beek was de derde een winstpartij kon laten intekenen. In het Aangenomen amegambiet kreeg hij alle me ewerking van zijn tegenstander, jdat hij na een uur al twee tukken meer had. De winst was Den nog slechts een kwestie an geduld. Dinant van Beek kreeg in de Franse verdediging aanzienlijke problemen te ver werken. Zijn gebrek aan speel ruimte kon hij echter na lastig manoeuvreerwerk opheffen. In de daarna ontstane evenwichtige stelling waren geen aankno pingspunten te vinden, welke het spelen op winst rechtvaar digden. Het remisebesluit was dan ook terecht. Wim Rietman was om taktische redenen aan het tweede bord opgesteld. In het Siciliaans kreeg hij, zoals gewoonlijk, een goede stelling. Een enigszins dubieus stukoffer, wat de tegen stander niet wist te weerleggen, leverde een geweldige aanval op. Er ontstond een toreneindspel met twee tegen één pion, dat duidelijk gewonnen was voor de Holtenaar, een goede prestatie tegen een op papier veel ster kere tegenstander. Middelink kwam aan het eerste bord in een Caro-Kann nog al in moeilijkheden door een op rukkende geïsoleerde centrum pion. Met veel kunst en vlieg werk kon hij de dreigingen pa reren middels een aantal sub tiele tegendreigingen. In gelijke stelling werd de partij remise. Beijer probeerde zich met het Siciliaans te verdedigen. Hij won een pion, maar moest die terug- A In de belangrijke thuiswedstrijd tegen Achilles heeft Holten ver diend de volle winst gepakt. Holten startte voorzichtig en moest toezien hoe Achilles op 0-2 kwam. Frank Neuteboom bracht Holten met een hard schot in de bovenhoek terug. In het verdere verloop gingen de beide ploegen gelijk op, waarbij Holten met meer variaties in de aanval tot scoren kwam. Na de stand 5-5 kon Holten door 2 doelpunten van Johan Plantinga voor het eerst een voorsprong nemen. Achilles kwam terug en leek bij rust met een voorsprong te kunnen wisselen. (8-9). Frans van Gennep bracht Holten met een schitterende lob op gelijke hoogte, waarna Frank Neute boom met een keiharde vrije worp Holten de 10-9 voorsprong by rust gaf. In de eerste 10 mi nuten na rust stonden beide teams om en om met 1 punt voor. In het laatste kwartier werd Holten sterker Na dat een aanvalsopzet van Holten door Jan de Wit werd afgerond, ontstond onrust in de ploeg van de gasten. Holten maakte hier gelijk goed gebruik van en nam met 2 fraaie doelpunten van Frans van Gennep en een kei hard schot van Frank Neute boom een verdiende 17-14 voor sprong Achilles kwam iets terug 15-17) maar drie achtereenvol gende aanvallen brachten tot groot enthousiasme van de goedgevulde sporthal een 20-15 voorsprong Achilles probeerde nog wat terug te doen, maar knappe reddingen leverden slechts 1 doeipunt op. waardoor Holten de welverdiende winst In eigen huls hield (20-16) Doel punten Frans van Gennep 7; Frank Neuteboom 5, Johan Plantinga 4, Jan de Wit, Wim Daihuisen 1 Dames senioren. De dames speelden thuis tegen het mede op de laatste plaats «taande W S V Holten was technisch minder maar hield de verdediging goed gesloten In de aanval ging de bal goed rond, maar de schotpogingen waren veel te doorzichtig en te zwak. Voor rust kwam W.S.V. op 0-2. na rust een zelfde spelbeeld. Holten probeerde het wel, maar er zat te weinig verrassing in het spel. W.S.V. kwam op 0-3. In de 10e minuut scoorde Holten door Ida Moeliker met een hard schot. Even leek Holten nog te rug te kunnen komen, maar een snelle aanval van W.S.V maakte al snel een eind aan deze illusie. Vlak voor tijd werd het nog 1-5, waardoor Holten vast op de on derste plaats in de 3e klasse C is komen te staan. Dames junioren. In de thuiswedstrijd tegen Dalf- sen hadden de Holtense dames junioren technisch evenveel te bieden als hun gasten. Dalfsen reageerde in deze wedstrijd ech ter veel sneller. Daardoor kwam de Holtense keepster meerdere keren voor onoverkomelijke pro blemen te staan. Voor rust kon Dalfsen al een 2-5 voorsprong nemen. Ook na rust was Dalfsen sneller en reageerde beter op de verschillende spelsituaties. Dalf sen kon de eindstand volkomen verdiend, op 9-4 brengen. Jeugd. Van de jeugdteams moest alleen C2 een wedstrijd spelen tegen Achilles Holten speelde goed en verdiende het e1"-n dn»l ook netjes. Achilles kreeg zo weinig kansen terwijl Holten de kansen goed benutte en voor rust een 6-1 voorsprong nam. Ook na rust was Holten de betere ploeg. Verschillende meisjes wisten te scoren. In de verdediging werd iets te gemakkelijk gespeeld waardoor Achilles nu 3 keer kon scoren. Toch kon Holten na de 11-4 winst op een goede wed strijd terugzien. Programma: Komend weekend wordt een bijna volledig programma afge werkt. De volgende wedstrijden worden gespeeld za. 16-12: Al thuis tegen H H Z D 2 om 18.20.; A2 thuis tegen H V N om 17 40; BI uit tegen Wesepe om 1105 Vertrek om 10 00, Cl uit tegen K H.C om 1615. Vertrek om 1530 zo 7 12 Heren senioren thuis tegen ABS om 12 00! 8tanden Naast de verdiende winst van Holten op koploper Achilles werden afgelopen wee kend ook nog de volgende wed strijden gespeeld Actief ABS 24-11, Tyfoon Voorwaarts 14 21, V en K CVO 20-20 De stand in de 2e klasse A is nu 1 Voorwaarts 6 9. 2 V en K 6-9, 3 Achilles 6-8, 4 CVO 5-7. 5 Holten 5-6. 6 Actief 6-3, 7 Ty foon 5 2. 8 ABS 6-0 Komend weekend worden slechts 2 wed streden gespeeld Naast Achilles CVO speelt Holten zyn uitwed strijd tegen ABS in eigen spor thal 't Mossink om 12 00 uur! hoofd koel en bracht enige pen ningen op het bord. De stelling werd daardoor zo ingewikkeld dat de Oldenzaler niet alle mo gelijkheden meer kon overzien, waarna Beijer kon winnen door wat stukken te veroveren. Scheperman speelde op uitste kende wijze het Damegambiet. Zijn dreigingen leverden een pluspion op. Na afruil tot een lopereindspel werd dat voor deeltje netjes tot winst omgezet. Gervedink Nijhuis kwam in het voor hem vreemde Frans te recht. Hij kwam dan ook in ruimtegebrek, maar kon dat op koelbloedige wijze oplossen. Toen het tijd voor afbreken was, gaf hij de partij remise op grond van de stand van de wedstrijd, want in feite stond hij gewon nen. Van der Knaap tenslotte kreeg een soort Nimzoindisch op het bord waaraan hij nogal een he kel heeft. Hij zette de partij scheip op en kreeg daardoor de pionnenmeerderheid op de da mevleugel. Veel kon hij daarmee niet aanrichten, en zijn tegen stander sloeg terug door een in val met zijn zware stukken. Ge lukkig voor Van der Knaap was zijn tegenstander in zware tijd nood (de laatste tien zetten in drie minuten!), zodat hij alsnog een gelijke stelling kon bereiken. Er werd afgebroken in een stel ling waarin Van der Knaap winstkansen zag, maar analyse achteraf toonde een geraffi neerde verdediging welke Van, der Knaap aanleiding gaf het remiseaanbod van Oldenzaal te accepteren. De uitslagen, in bordvolgorde, met Holten wit op de even bor den: T. Gehring-J.W. Middelink 1/2-1/2; W. Bulter-W. Rietman 0-1; F. Oorthuis-E.J. Gervedink Nijhuis 1/2-1/2; T. Schepers-D.A. van der Knaap 1/2-1/2; H. Heilen-B.J.G. Beijer 0-1; M. Kemerink-J.E. Scheperman 0-1; F. Kruyt-T. van Oijen 0-1; A. van der Meuien-H. van Beek 0-1; R. Italiaander-D. van Beek 1/2- 1/2; J. Roos-P. Eijzinga 0-1. Maandagavond verraste Van Rijssen in de interne kompetitie Henk van Beek al in een vroeg stadium van de partij. Laatstge noemde werd via een stilcmat pardoes matgezet. Beijer haalde tegen Schipper enige taktische grapjes uit, die hem stukwinst opleverden. Roele kwam weer goed uit de opening, ditmaal tegen Ten Velde. Stukwinst, en later een cadeaugegeven toren, leverden hem een punt op. Koe- lemaij speelde met zwart uitste kend tegen Ten Brinke, maar kon toch niet verder dan remise komen. Ook Middelink en Rietr man hielden het bij een pun- tendeling, evenals Van der Knaap en Ton van Oijen. Van Llndenberg en Scheperman bra ken na vier uur spelen af. De uitslagen: Van der Knaap-T, van Oijen 1/2-1/2; Middelink-Rietman 1/2-1/2; Van Rijssen-H. van Beek 1-0; Van Lindenberg-Scheperman afgebr. Ten Brinke-Koelemaij 1/2-1/2; Schipper-Beijer 0-1; Ten Velde-Roele 0-1. Ton van Oijen blijft duidelijk alleen aan kop. Voor de interne bekerwedstrij den moest nog gevluggerd wor den tussen Middelink en Eijzin ga. In het eerste vluggertje kon Eijzinga mat geven, maar in plaats daarvan zette hij Midde link pat. In het tweede vlug gertje was het juist andersom: Middelink kwam materiaal 'voor, maar Eijzinga kon remise force ren Het derde vluggertje bracht uiteindelijk de beslissing: Midde link kreeg een dame cadeau en won. Afgelopen maandag kwam de jeugd van BC Holten „de Pluumkes" en de „Pluimklap- pers" bij elkaar, om zoals in het clubblad was meegedeeld, geza menlijk te trainen. Hun sport tassen konden onuitgepakt weer mee naar huis, want de training was in de vorm van bingo. Ie dereen zat net achter de kaar ten toen Sint en twee pieten verschenen. Sint zal al snel ach ter de ballen en de pieten assis teerden hem met het uitreiken van de prijsjes. Een foute bingo leverde een liedje op speciaal gezongen voor de heilige goed zak. Op het moment van het grote dikke boek, trok sint de stoute schoenen aan, en ging tot veler verbazing de baan op, om de training te verzorgen Beide pieten lieten eerst zien hoe in Spanje aan het hof de edele sport wordt gespeeld en daama was het sint zelf die liet zien hoe hij zo fit blijft op zijn hoge leeftijd. Sinterklaas zonder pakjes is geen echte sinterklaas, en daarom werden er ook dit keer weer diverse verlangens vervuld. Sinterklaas bleek te zijn gesponsord door Disco Dorres- teyn en door de fa. Heusinkveld terwijl ook Truus Arends gast vrij bijdroeg tot het slagen van de avond. Reflex 1 - BC Holten 1 In de wetenschap dat deze streekgenoot een belangrijke concurreiït was, ging het Hol tense team naar Nij verdal. In de enkelspelen waren het achte reenvolgens Hans Zuethoff, Ge rard Damink en de gastvrouwen, die het onderspit moesten del ven. De stand werd daarmee 2-2. In de eerste mixed ging het ook niet naar wens. In drie games wonnen Jenny Scholman en Ge rard Damink, en brachten de partijen op gelijke voet. Daama schoten zowel onze heren als onze dames tekort en werd de eindstand 5-3. Door deze uitslag blijft Reflex redelijk bij de kop groep. Het eerste team van de Holtemaren zag zich gepasseerd door Deventer en staat nu op de zesde plaats met uit 9 wed strijden 7 punten. Een betere klassering is in het tweede deel van de competitie mogelijk. hadden staan, konden deze in Zwolle achterlaten. BC Holten 3 - Survive 3 Dit team uit Dedemsvaart had in acht wedstrijden nog maar zeven game-overwinningen be haald, zodat het gevaar van on derschatting volop aanwezig was. Niettemin lieten de Hol tense dames en heren niet lang twijfel bestaan over hun bedoe lingen. Eef Weyman was met 11-3 en 11-3 snel op de bank te rug. Ook Frank Akkerman bleef volgens verwachting overeind. Ans Jacobs had een Walk-over (11-0, 11-0). Rieke Dekker speelde met 11-2 en 11-3 een bekeken partij. In de dubbels kwamen de gasten beter voor de dag, maar ook nu was hun elan niet verontrustend. Het verst kwamen zij in de mixed tegen Rieke en Eef, maar dat lag meer aan de spelconcentratie in de tweede game van de holter- naren. (15-2, 16-17 en 18-16). Ans en Frank wonnen met 15-7 en 15-6. Daama, en ook in de heren en damesdubbel kwam de ge hate nul voor de gasten niet van het scorebord. Door deze overwinning blijft het derde team op een gedeelde vierde plaats staan. Voor vele leden van de Tennis club Holten was voorheen het winterseizoen een goede reden om enerzijds een winterslaap te houden of anderzijds een bin nensport te gaan beoefenen. Veel van onze leden hebben voor één of meer uurtjes per week een baan gehuurd in één van de tennishallen in Rijssen of Bathmen om daar hun spel en/of conditie nog enigszins op peil te houden. Door de wedstrijdcommissies van de tennisclubs uit Holten en Nijverdal zal op 17 januari 1981 een uitwisseling tussen deze clubs worden georgani seerd. Door het beperkt aantal banen zullen er echter in totaal 36 tennissers kunnen meespelen. Beide clubs zijn overeengeko men om voor deze uitwisseling uitsluitend competitie-spelers uit te nodigen, d.w.z. die competitie-spelers spelend in de 4e of 5e klasse zondag- en za terdagcompetitie of spelend in de 3e klasse dinsdagcompetitie. Mocht het aantal aanmeldingen het maximaal aantal spelers die kunnen meespelen, overschrij den, dan zal door loting worden bepaald wie de meespelenden zullen worden. Voorts zullen er in de regio een aantal C-, D- en E-toemooien door de diverse clubs worden georganiseerd. Een ieder is vrij zich hiervoor aan te melden; eventueel kunnen inlichtingen worden ingewonnen bij J. Hut, telefoon 3141. De voorlopige toemooikalender ziet er als volgt uit: 26/12 t/m 31/12 1980; De Stouwe Wierden, C-D toumooi HE-DE-HD-DD- GD; 26/12 t/m 31/12 1980: T.C. Vroomshoop, Jeugdtoemooi t/m ZBC 4 - BC Holten 2 Ja, u leest het goed! Het tweede team wordt weer gezond, de ma laise is voorbij! Hoera! Het wed strijd verslag moeten we wat summier houden, want anders maar er is goed gespeeld. Hans Verburg won gemakkelijk met 6-15 en 3-15. The Evers ver loor op het nippertje de derde game met 17-16. Onze dames wonnen beiden, Heike van 't Holt op neuslengte 11-12 en 10- 11, en Riny Verburg gemakkelijk met 4-11 en 3-11. In de mixed- partijen waren de holtemaren ook sterker. Hans en Heike hadden nog heel wat over in dë tweede game (10-15 en 5-15). Riny en Theo deden het in drie gams niet voor hen onder. De Zwolse heren waren daarentegen weer sterker dan de holtemaren. De holtense dames lieten dat niet op zich zitten en maakten korte metten met hun tegen standers. De holternaren die de rode lantaarn gedurende een aantal weken in de prijzenkast Dinsdag was het voor de mini's van de volleybal club „Mïntonette" een erg leuke trainingsdag. Ze werden vereerd met een bezoek van Sinter klaas en Zwarte Piet. De goedheiligman bleef ruim een half uur in de spor thal waar hij met de kinderen zijn verjaardag vierde. De trainers van de jongelui hadden deze middag voor de mini's onderlinge wedstrijden gepland waarvan ze helemaal niks afwisten. Maar .vergeten waren ze de scheidsrechter. Toen ze dat in de gaten kregen werd er opeens op de deur ge- bonst en meteen stormden maar liefst zes zwarte Pieten in vol ornaat (met een scheidsrechters- fluit) de hal binnen. Een meis- jesgroep had zich voor deze middag prachtig uitgedost en herkennen was bijna niet moge lijk. Nadat de rust rond de Pie ten was teruggekeerd werden er onderlinge partijtjes gespeeld die werden afgewisseld met peper noten, banketstaafjes, taai taai enz. Om precies kwart over vijf kwam Sint onopgemerkt de hal binnen maar hij heeft maar heel even van het spel kunnen genie ten want toen een paar mini's hem hadden ontdekt werd hij .omstuwd door de kinderen. Na een kort welkomstwoord van Wietske moesten er enkele kin deren bij Sint komen de een omdat ze veel te lang in de douche bleef en de ander voor vergeetachtigheid. De Sint bracht 's avonds in de sporthal een bezoek bij de adspiranten en senioren van de hockeyclub. De sfeer was toen heel anders als bij de mini's want er moes ten nogal wat spelers op het matje komen bij Sint die geen gele of rode kaarten uitdeelde maar aan de hand van aanteke ningen in het grote boek wel enkele waarschuwingen uitdeel de. Alle „boosdoeners" beloofden zich te zullen beteren en wie weet valt het vanavond met het cadeau nog wel mee. De Mintonettes zongen enthou siast voor Sint en de Pieten ver schillende bekende sinterklaas versjes. 12 en t/m 14 jaar; 27/12 t/m 30/12 1980: T.C. Vroomshoop, D-toumooi HD-DD-GD; 27/12 t/m 31/12 1980: T.C. Twente, En schede, C-D toumooi.; 19/1 t/m 25/1 1981: T.V. Always, Zwolle D-toumooi; 13/2 t/m 15/2 1981: T.V.V. Haaksbergen D-toumooi; 28/2 t/m 1/3 1981: De Stouwe, Wierden C-D toumooi HD-DD- GD, junioren JD-MD-GD t/m 12, t/m 14, t/m 16 jaar; 2/3 t/m 8/3 1981 Park Braband, Deventer, C-D toumooi; 7/3 t/m 15/3 1981: T.C. Twente, Enschede C-D-E toumooi. Dinsdag 9 december wordt er niet gespeeld, aangezien de gymzaal niet beschikbaar is. Blauw Wit - Holten I Senioren Ook het eerste team van de t.t.v. moest in hun laatste wed: strijd aantreden tegen het Alme lose Blauw Wit, dat door middel van een zege zich kampioen mocht noemen in de 3e klasse. Het Holtens team kon helaas met maar twee spelers aantre den, aangezien Henk Doome- weerd wegens het worden van vader verhinderd was, daardoor was de spanning in feite al bij het begin verdwenen, maar toch deden Nico Valk en Gerard Overvelde uiteraard hun best waarbij zjj echter niet konden verhinderen dat de Blauwwitters een ruime 10-0 overwinning be haalde, alhoewel het in enkele sets toch nog vrij spannend toe ging, want pas in de derde game werd het onderspit gedol ven. Door dit verlies was het Holtens geheel afhankelijk wat de mededegradatiekandidaat Match-Point uit Nijverdal ging doen tegen Trefpunt uit Bentelo en om niet te degraderen mocht het team uit Nijverdal geen winstpunt behalen anders was het Holtens lot verzegeld. Met veel spanning werd dan ook deze wedstrijd tegemoet gezien, maar helaas voor Holten wist het team van M.P. een gelijk uit het vuur slepen zodat zij het derdeklasserschap behielden en Holten weer een klasse lager moet gaan spelen en wel in de vierde klasse, maar ongetwijfeld zal het Holtens team het verlo ren gegane terrein zo spoedig mogelijk weer proberen te her winnen. Blauw Wit - Holten Jeugd Ook het jeugdteam van de t.t.v. Holten wist de najaarskompeti tie winnend af te sluiten. Het was tevens de laatste wedstrijd die deze jongens in de jeugdaf deling speelden, want m.Lv. de voorjaarskompetitie komen Ro bert Klein Wassink, Jan Vrugte- veen, Jan Ophof en Henk Wes- terik uit in de senioren klasse. Doordat het team van Blauw Wit (Almelo) met een invaller aantrad, en deze al zijn partijen achter elkaar speelde, maar ze ook verloor, ontstond er al snel een komfortabele 3-0 voorsprong en was de basis gelegd voor een vrij gemakkelijke zege. Elk der Holtense Boys verloor maar 1 partij en wel van een en de zelfde speler, maar die speler kon niet verhinderen dat de Holtenaren met een 7-3 over winning op zak huiswaarts keerden. Ook het dubbelspel werd zeer gemakkelijk door Henk en Robert in winst omge zet. Door deze zege is het team op een 3e plaats blijven staan, hetgeen een uitstekend prestatie mag worden genoemd. Het is al enkele weken bijzonder stil aan het hardloopfront, maar wie denkt dat de heren er het bijltje bij hebben neergelegd heeft het mis Zeer zorgvuldig wordt gewerkt aan de opbouw van het nieuwe seizoen, waarin ongetwijfeld weer vele records zullen sneuve len. De crosswedstrijden mogen in de opbouwfase beslist niet worden overgeslagen omdat men hier Juist z'n snelheid krijgt. Daarom volgt hier een greep uit het programma 6 december: Gorssel 5, lü en 15 km 6 december: Aalten NCAB crosscompetitie 13 december: Apeldoorn 2e Oostelijke crosscompetitie 14 december: Oldenzaal „Hulsbeekcross" 5, 10 en 20 km. 14 december: Enschede „Diesloop" 4 januari. Holten „Oliebollencross" Voigende week dus weer volop wedstrtjdnieuws Andere jongens ge bruiken deze crossperiode om hun blessures te laten genezen Zo sukkelt Ap Koetsier nog steeds met een hardnekkige spierblessure maar hij traint alweer een week zeer voorzichtig Jan Jansen is onder het mes geweest bij dokter Strikwerda. de laatste „instantie" waar een toploper nog terecht kan. We wachten met hem, met veel spanning af! üM

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7