Beroepen beurs Borne biedt veel informatie ENDINGSDAGEN „Ik vraag me af wat we afgelopen jaar hebben gedaan" Ledenvergadering afdeling Holten Van 30 oktober tot en met 5 novembei Schooltas niet aan fietsstuur hangen Vrienden van de Hartstichting Populaire begroting KNIPTIP ,c n oMMoett»-0 w -Her Hemen, ie/s KNoens11 J. Leusink tijdens vergadering sportcommissie HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 OKTOBER 1980 - PAG. 7 vergadering van het algemeen bestuur van de recreatiege- tieve fietspaden, die voorkomen op het raamplan fietspaden voor ners der Gemeenschap op 31 chap Salland, die donderdag 16 oktober is gehouden in het Overijssel. Het overleg heeft betrekking op de fietspaden Sprok- december 1978 was het fïnan- ntehuis te Olst, is een overzicht behandeld over de voort- keiweg, 3013 meter lang, Koordesweg/Lammertsweg, 1508 m., cieel aandeel der deelnemende van de uitvoering van het bouwprogramma fietspaden in Zuurbergweg, 1600 m., Fietspad Holterberg, 3585 m., Plaggenweg, gemeenten in totaal f 131,868.51. d. Meegedeeld is dat met B. en W. van Holten overleg wordt 4482 m., zijtak 299 m., Koeweideweg 6301 m., Nijverdalseweg 3100 Op basis van het aantal inwo- gd over overname van de in die gemeente gelegen recrea- meter. Totaal 19107 meter. langs de oude Holter- langs het Overijssels kanaal, inwoners van 168670 en een to- s aangelegd als landbouw- Ook in deze kosten wordt een tale oppervlakte in ha. van De aan te leggen lengte subsidie van Rijk en provincie 62829. itief fietspad wordt hier- verwacht van 87.5%, zodat Het jaarverslag maakt melding verminderd met 400 eter, f2475.- ten laste van de ge- van bestuurswijzigingen, van ge- Ijn maatregelen genomen meentelijke overheid blijft, nomen besluiten en van het be de bezoldiging van het per- Voorgesteld is deze kosten voor gin dat is gemaakt met de rea- in dienst van de Ge- rekening van de Recreatiege- lisering van het bouwprogram- ischap en over een uitke- meenschap te nemen, namelijk ma. Ten aanzien van de recrea- neens. f2475.- in vijf jaar af te schrij- tieve ontwikkelingen op de Sal- ven. landse Heuvelrug zijn instanties pacj De nota „Hengelsport in de uit- bezig met het maken en uitvoe- erwaarden en bereikbaarheid ren van plannen. In de meeste imenseweg IJssel" is voor kennisgeving gevallen verloopt de coördinatie bijdrage wil het algemeen aangenomen. tussen de verschillende plannen ur verlenen in de kosten Uit het jaarverslag 1979 blijkt makende instanties niet opti- aanleg van een fietspad dat volgens voorlopige cijfers maal of blijft soms geheel ach- de Bathmenseweg, ge- aan de gemeenschappelijke re- terwege, aldus het verslag, te Diepenveen. B. en W. geling van de Recreatiegemeen- Daardoor is het ondoenlijk alle Diepenveen willen niet schap wordt deelgenomen door plannen in hun onderlinge sa- ten met de aanleg van het de gemeenten Bathmen, Deven- menhang te bekijken of op el- dat in de ruilverkaveling ter, Diepenveen, Heino, Hellen- kaar af te stemmen, men ligt, aangezien de ruil- doorn. Holten, Olst, Raalte en Daarom heeft het dagelijks be- iveling nog wel enige tijd Wijhe met een totaal aantal stuur het initiatief genomen om Ich zal laten wachten. De gkosten zijn voorlopig ge il op f657.150.- voor een lengte van 4295 meter, subsidiebedrag is f65.715- welk bedrag een even groot et disponibel dient te wor- gesteld, verdeeld over de lemende gemeenten, die in 151571 inwoners tellen. De ddelde bijdrage per inwoner gemeenten is f 0.0221 De ^verdeelsleutel is nog niet alle raden der gemeenten Donderdag 16 oktober werd de Als erkentelijkheid voor het vele aard. Er kan daarom nog jaarlijkse ledenvergadering van werk overhandigt de voorzitter krediet worden verstrekt. de afdeling Holten gehouden. De een boekenbon. In zijn dan- moeten de gemeenten ge- opkomst was gering hetgeen kwoord memoreert de heer Vuu- ide sleutel hebben aanv- volgens de voorzitter de heer regge, dat de collectes vanaf In de kosten van aanleg j p Sijtsema te wijten is aan 1970 t/m 1980 een bedrag van t de gemeente Diepenveen een verminderde belangstelling f 53206.- hebben opgebracht. In van de subsidiabel geachte voor het verenigingsleven Uit 1970 was dit f2661 -, hetgeen ;n. het jaarverslag van de scretaris jaarlijks is gestegen tot het nu bijdrage wil het algemeen de heer H Brinks bleek o m ook verstrekken in de dat de afdeling Holten thans 95 tegkosten van een fietspad ieden telt. Volgens de penning een deel van de Oerdijk, meester de heer J Vuuregge opbrengst. :nte Diepenveen. Totale heeft de collecte in 1980 Als vertegenwoordigers voor de 10 meter (geraamd), f6.329,71 opgebracht (f6.195.47 afd. eindbedrag van de deelbe- jn 1979) De opbrengst ligt lan- ig is geraamd op delijk gezien op een erg hoog welke op 8 november te Utrecht. Een groot gedeelte niveau en is de hoogste in ver- het project is in het kader gelijking met de plaatsëlljkë^öp"-" de ruilverkaveling brengst voor de andere jaarlijkse digd ile-Okkenbroek al aange- collectes Na de pauze wordt de 8 mm De voorzitter dankt allen die film „'het is voor je eigen be- meer voorstellen inzake hieraan hebben meegewerkt, stwil". vertoond. Deze film wijst idie etc. voor de aanleg van Een speciaal woord van dank speciaal kinderen van 10-14 jaar paden zijn behandeld. In het nCht hjj tot de E.H.B.O.-ers op de gevaren van het roken, ed van de ruilverkaveling welke onder de bezielende lei- Ook wordt een „waagschaal" ele-Okkenbroek zal 5125 me- ding van de heer Jalink de col- uitgereikt welke een snelle ver- recreatief fietspad worden lecte voor een groot deel hebben gelijking met het eigen gewicht jelegd; daarvan kan 3819 verzorgd Tijdens de gehouden en het ideale mogelijk maken worden beschouwd als bestuursverkiezing werd de heer Deze „waagschaal" wordt door enomen zijnde in het raam- g Schutte tot penningmeester de Hartstichting onder het fietspaden voor Overijssel, benoemd in de plaats van de thema van 1980 „Gezond" ge- ale lengte 3819 meter. heer J Vuuregge. welke zich wicht" uitgeven kosten van aanleg van de niet herkiesbaar stelde In zijn Ook wordt er een schriftelijke ipaden zijn opgenomen in de toespraak tot de heer Vuuregge cursus van 12 lessen georgani- roting voor aanleg van het roemt de voorzitter de kwalitei- seerd gebaseerd op dit thema, ile pakket aan recreatieve ten en de inzet waarmee hij als De kosten van deze cursus be leningen in de ruilverkave- penningmeester de afd. Holten dragen f 12,75 totaal. Inlichtin- voomoemd. De kosten van sinds 1970 heeft gediend, spe- gen bij de Hartstichting, Sophia- voorzienlngen zijn begroot ciaal in de jaarlijkse collectes laan 10 te Den Haag of bij de f185.000.-. Er wordt een sub- heeft u een belangrijk aandeel afdelingssecretaris de heer van 85.5% van Rijk en gehad, aldus de voorzitter. Brinks, tel. 16 50 vincie verwacht, zodat ten laste 'van de Re- lüegemeenschap komt. te komen tot een regelmatig overleg tussen de verschillende instanties, die bij de ontwikke lingen op de Sallandse Heuvel rug zijn betrokken. Genoemd worden de gemeenten Hellen- doom en Holten, de hoofdinge nieur directeur voor landinrich ting. grond- en bosbeheer in Overijssel, Staatsbosbeheer, con sulent natuurbehoud, de A.N.W.B.. de. rijks- en provin ciale recreatie-consulenten. Jaarrekening begroting Op basis van het aantal inwo ners van 8826 betaalde de ge meente Holten daarin f7678.62. Het bedrag per inwoner der ge meenten is geraamd op f 0.87, aldus blijkt uit de jaarrekening 1979 van de Recreatiegemeen schap. De gewone dienst sluit met een nadelig saldo van f 123.574.60 of 81.52 cent per inwoner. In 1978 was het nadelig dienstsaldo f 110.193.25 of 74.72 cent per in woner. De deelnemende gemeen ten betalen het nadelig saldo in verhouding tot het inwonertal. De werkelijke inkomsten en uit gaven gewone dienst op de be groting 1981 worden geraamd op f 137.274.71. Voorgedragen als ge raamd bedrag is f231.503.-. bereikte bedrag van f6.329.71. Dijkerhoek en Espelo hebben verhoudingsgewijs de hoogste Holten naar de Algemene vergadering van de Vrienden, Er zijn een aantal punten waar vaak niet aan gedacht wordt. Schoolgaande kinderen moeten vaak een zware fietstas mees jouwen. Zo'n tas moet nooit aan het stuur worden gehangen en ook liever niet in een beugel aan één zijde naast het achter wiel. De fiets wordt daardoor aanzienlijk minder stabiel. De schooltas hoort op een degelij ke, stevige bagagedrager en met een degelijke, niet-verdroogde rubber snelbinder te worden vastgemaakt. Heeft de fiets een lichte, smalle bagagedrager, laat er dan een andere opzetten Veel kmderen dragen in de winter een erg lange das. die om de schouder wordt geslagen Dat staat mis schien wel leuk en sportief, maar het kan op de fiets ge vaarlijk zijn. De uiteinden van zo'n das kunnen .tussen de, spa ken of de as van het achterwiel Icknickplaats n bedrag van f 19.770.- Is ook teid met de aanleg van re latieve voorzieningen in de Jverkaveling Lettele- Jkenbroek - exclusief aanleg ipaden - onder welke voor ingen vallen een aan te leg- parkeerpicknickplaats aan Butersdijk en voorzieningen Deze week is een populaire begroting 1981 van de gemeente Holten huis aan huis verspreid. Uiteraard is het mogelijk, dat hoe dan ook, deze begroting niet bij u is bezorgd. In dat geval, kunt u wanneer u prijs stelt op een exemplaar dit zo lang de voorraad strekt afhalen ter gemeente-secretarie. Houd uw kamera altijd schietklaar bij de hand. Er ge beurt vaak iets, dat een foto waard is. grote, maar ook een te kleine fiets is minder veilig. Vooral bij jeugdfietsen wordt wat dit be treft vaak zwaar gezondigd. Men koopt of een fiets op de groei (en dan is hij te groot) of men stelt het aanschaffen van een nieuwe fiets te lang uit (en dan rijdt het kind op een te kleme fiets). Voor de tweede keer in nisterie successie wordt eind deze komen, maand (om precies te zijn van 30 oktober tot en met 4 november) de oos telijke manifestatie voor opleiding en beroepen ge houden. Het organise rende contactcentrum voor bedrijfsleven en on derwijs (CBO) is er in ge slaagd om ruim vijftig in stellingen. scholen en overheidsdiensten te inte resseren in een stand op deze beurs in de Bornse Evenementenhal. Voor de eerste maal op een regio naal gebeuren geeft ook het ministerie van On derwijs en Wetenschappen acte de présence, zodat bijvoorbeeld opleidingen die in Borne vertegen woordigd zijn via het mi- toch aan bod „We hebben de positieve kritiek na de eerste manifestatie twee jaar geleden zeker ter harte ge nomen", meldt de voorzitter van de regionale CBO, dr. K.J. Braakman. „Er zijn maatregelen genomen om het lawaai binnen de perken te houden en ook om te voorkomen, dat horden jon geren op sticker- en folderjacht gaan. Dit laatste hopen we te ondervangen door de scholen groepen van circa 15 leerlingen te laten formeren, onder leiding van een docent of een lid van de oudercommissie. TE 'A" .„»f SC"OOl wordt gehouden, wordjn .de hé- «j- Dat kan funeste gev0,gen ren Taltak on Schutte afgevaar- hebben Niét iedere fiets is be- stemö of geschikt om op naar school te gaan. Wij. denken bij voorbeeld aan de cross-fiets, die op het ogenblik bij de jonge jeugd de grote mode begint te worden. Uitstekend voor terrein rijden en sportbeoefening, maar niet voor het dagelijkse verkeer. Dat geldt ook voor de fietsen met een extra hoog geplaatst stuur. Fietsen hoeft niet gevaar lijk te zijn. maar je moet er wel wat voor doen en dat betekent dan niet eens een beperking van de mogelijkheden. Je moet ge woon goed leren fietsen. Wat de kinderen betreft ligt hier een duidelijke verantwoordelijkheid en taak waar ouders en opvoe ders niet omheen kunnen. DEKRRN Fietser moet gezien worden De veiligheid van de fietser is ook afhankelijk van de wijze waarop hij door andere ver keersdeelnemers wordt waarge nomen. Daarom is een perfect werkende verlichting van leven sbelang. evenals de grote rode reflector achterop de fiets. Die rode reflector is sinds vorig jaar november verplicht, maar als je op straat goed rondkijkt, zie je dat aan veel fietsen dit veilig heidsattribuut nog of alweer ontbreekt Ook de kleding van de fietser kan meehelpen om hem - en dan vooral in het donker - goed zichtbaar te ma ken. Draag daarom bij voorkeur lichte kleding of gebruik reflec terende jacks of lichtweerkaat sende stroken op de kleding. 'anlseerd door de Hervormde en Oerefor- nog niet zo lang geleden op spectaculaire wijze y°°r fie'sers 's er dlt be" ie Zendingscommissies naar het westen is gevlucht. wel °P db lerdag 30 oktober 1980: Tevens zal er een interessante kleurenfilm worden Een punt waaraan doorgaans te ivang 14.30-17.00 uur en 's avonds is de zaal vertoond, ds. Sedlacek spreekt Duits, maar een weinig gedacht wordt, is het om 19.00 uur. Aanvang avondprogramma tolk zal dit hopelijk in verstaanbaar Nederlands juist passen van de fiets Het is HQ uur vertalen. Komt allen!! om te luisteren naar wat niet voor niets dat er zo'n grote reekster voor deze avond ls ds. mevr. De Nie - ds. en mevr. Sedlacek ons te vertellen hebben verscheidenheid van framematen tetarls Indonesia en vrouwen, voor de Raad De toegang is vrij!!! bestaat. Dat is om aan iedereen Zending in de Ned. Herv. kerk. Wel zal er een collecte gehouden worden, voor de fiets te kunnen geven die zo- komt vertellen over haar bezoek aan de as- Bijbels naar Rusland, mblee der Indonesische Raad van Kerken in Zaterdag 1 november 1980: mohon, in het Noorden van Sulawesi. Deze as- Aanvang 14.30-17.00 uur. Deze middag is een nblee is gehouden in Juli j.l. Alles wat we hier- informatie-markt, er gelezen en gehoord hebben is zo belangrijk Zondag 2 november 1980: t, een bezoek aan „de Kandelaar" alleszins ge- Normale diensten in de kerk. met als afsluiting chtvaardigd is. Toegang is vrij!! van deze dagen, in de middagdienst het thema van de prediking gericht op de zending. Udag 31 oktoberl980: Alle dagen is de ontmoetingsruimte open en invang 14.30-17 00 uur en 's avonds is de zaal steeds is er verse koffie. ien om 19.00 uur. Aanvang avond programma Er zijn lektuurstands in de verschillende vergader- Oo uur. ruimten, van diakonien - Opendeurgroep - Recrea te avond is uitgenodigd de Stichting Vervolgd tlecommissie Bijbelgenootschap - zending - iristendom. Dit is een Nederlandse Stichting - V.Z.T. Traktaatgenootschapp Filippus. leling van een wereldorganisatie Underground Tevens zullen er dia serie s (voor groot en klein) 'angellsm, een internationale en interkerkelijke en een film van ds. Edelman, werkzaam in Sula ap- en zendingsorganisatie. wesi (Celebes) worden getoond eze heeft als doelstelling: hulp aan de Christe- Iedereen - Jong en oud - is alle dagen van harte m en het Evangelie aan de volken onder com- welkom!!! Hoe meer mensen - des te groter het unistisch bewind. feest!! sn van de sprekers zal deze avond zijn ds. Sed- cek uit T^Jecho-SlowakiJe welke met zijn vrouw, De Zendingscommissies der Herv. en Geref. Kerk. DtKHAN Mfr of f,S MC TPionmof Ook zijn alle stands nu genum merd en wordt er een bewegwij zering aangebracht (grote plat tegronden hangen eveneens op centrale punten) zodat zoeken haast overbodig zal zijn." De manifestatie heeft als doel alle leerlingen van de scholen in de oostelijke regio - en die grens ligt dan zeer ruim, want er zijn zelfs aanvragen uit het westen en zuiden van het land - vanaf de hoogste klassen van de la gere scholen voor te lichten over studie en beroep. Uiteraard zijn ook ouders welkom en de erva ring heeft geleerd dat met name 's avonds veel vaders en moe ders met hun kinderen om na dere informatie komen vragen. Twee jaar geleden kwamen 40.000 bezoekers naar de Even ementenhal. Deze keer zullen het er twee keer zo veel zijn, want -alleen al in de voorver koop zijn ruim 10.000 kaartjes aan de man en vrouw gebracht. Een willekeurige greep Uit de vele stands: Het Nederlands In stituut voor Bank- en Effecten bedrijf. de Vereniging Neder landse Ondernemingen, Oplei ding Bouwnijverheid, Vakoplei ding Banketbakker, de Regio nale Mavoscholen.' de gezamen lijke Scholen voor Beroepson derwijs, de PTT-voorlichting, ministerie van Defensie, Rijkspo litie. Koopvaardij, Koninklijke Luchtmacht, Marine. Marechaus see. Spoorwegen. Vormingsinsti tuten. middelbaar Beroepson derwijs. het Leerlingenstelsel en Ultra Centrifuge Nederland. Nog wat zakelijke informatie: Op za terdag 1 en zondag 2- november is de beurs geopend van 10 uur tot 17 uur; de overige dagen van 9.30 uur tot 17 uur en van 19 uur tót 22 uur. veel mogelijk is afgestemd op zijn lichaamsafmetingen. Een te „Na de zesde vergader ing die we dit jaar als sportcommissie hebben gehad vraag ik me af wat we in deze ple naire vergaderingen in feite hebben gedaan. Van de zes vergaderin gen was er maar eén met een redelijk ge vulde agenda." Dit zei de heer J Luesink aan het slot van de j.l. maandaga vond ten gemeentehuize gehou den vergadering van de gemeen telijke sportcommissie. De heer Luesink maakte zich o.m. zorgen over het feit dat veel zaken bij wijze van mededeling in de ver gaderingen aan de orde worden gesteld, terwijl deze duidelijk als agendapunt behoren te worden behandeld Als concreet punt noemde hij het sluitingsschema voor Meermanskamp voor 1981 Hij wees o m ook op de gang van zaken rond de geplande bouw van een tennishal nabij Meermanskamp. Kortom, vol gens hem wordt aan de leden van de sportcommissie te weinig informatie gegeven „Ik ben er strikt van overtuigd dat het da gelijks bestuur zich volledig in zet en prima werk verricht, maar als de zaken zo door gaan zie ik hier voor mij nauwelijks nog een functie", aldus Luesink die tenslotte kwam met een voorstel om het functioneren van de sportcommissie maar eens op een rijtje te zetten. Voorzitter H Rustebiel was het met Luesink eens dat het goed is het functioneren van de sportcommissie maar eens te evolueren. Te goed H J. Westerik mengde zich in het gesprek met de opmerking wel begrip te hebben voor de opmerkingen van Luesink. „Het dagelijks bestuur doet het werk gewoon te goed. De plannen worden dermate goed op tafel gebracht dat er voor het alge meen bestuur maar weinig meer overblijft" Rustebiel bestreed overigens de opmerkingen van Luesink als zou het algemeen bestuur te weinig over de ont wikkelingen worden ingelicht met betrekking tot het tweede sportveldencomplex aan de La- renseweg door te zeggen dat er meer dan genoeg informatie is gegeven Er zijn zelfs kaarten met bouwplannen op tafel ge komen Hij moest weer in de verdediging toen Stokkers zich opwond over het feit. dat de le den van het algemeen bestuur niet aanwezig waren geweest bij de geluidsmetingen die zijn ge daan tijdens proefcrosswedstrij- den voor brommers in de Haar Volgens Rustebiel zouden de ge luiden die de commissieleden voortbrachten de meting te veel beïnvloeden „We zijn geen kleme kmderen die hun mond niet kunnen houden", aldus Stokkers

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7