rgemeente holten B. en W. komt met voor stel inrichting Smidsbelt Kosten f428.090.- Vaststelling grondprijzen bestemmingsplan de Haar Na gereed komen DURA complexen: Straatverlichting lang Beusebergerweg kost f. 37.820.- (Partiële herziening 1976) Nieuwe kalender Pro Juventute College afwijzend tegenover renteloze lening IJsclub Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van B. en W. d.d. 14 okt. 1980 Raadsvergadering! Tijdelijk afsluiten gedeelte Keizersweg Uitloting en rentebetaling obligatielening 1951 Subsidie voor emancipatie-aktiviteiten HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 OKTOBER 1980 - PAG. 5 „Wij stellen U voor: a. akkoord te gaan met de inrichting van de Smids- belt en omgeving volgens het concept plan, b. ten behoeve van die inrichting een krediet beschik baar te stellen van f428.090.-, c. de uitvoering van opruimingswerk/grondwerk, riole ring en verharding onderhands op te dragen aan de fa. J.W. Klein Horstman en Zonen te Holten voor een nader overeen te komen prijs" Aldus luidt het voorstel van B en W dat a.s. maanda. gavond aan de orde zal komen tijdens een bijeen komst van de gemeenteraad. In een uitgebreid prae- advies lichten B en W hun voorstellen als volgt toe: Toelichting: 1 Binnen afzienbare tijd zullen de in aanbouw zijnde com plexen van Dura aan de Dorpsstraat en de Binnen straat gereed komen. Voorts heeft de gemeente bij aankoop van de panden van de heren Brands en Van de Maat de verplichting aanvaard deze panden binnen een bepaalde termijn na het gereedkomen van de nieuwe winkels af te breken. Een en ander is voor ons aanleiding geweest ons te beraden over de inrichting van de Smidsbelt en omgeving Wij hebben dan ook, alvorens op dracht te geven tot het maken van een plan, de volgende uit gangspunten geformuleerd: 1. het accent van het plein moet komen te liggen op de erf- en ontmoetingsfunctie (voetgangersdomein); 2. er moet op het plein een beperkte mogelijkheid voor kort parkeren worden gescha pen (bijv. 6 10 parkeerplaat sen met gebruik van parkeer- schijf); 3. het plein moet zoveel moge lijk dienstbaar worden ge maakt aan het marktgebeuren; 4. het terrein rondom de N.H. kerk moet in het plan meege nomen worden; F de bushalte en de telefooncel moeten in het plan worden 6 er dient zoveel mogelijk groen op het plein te worden aangebracht, 7 het plein aankleden met o.a. een pomp of een beeld. 8 de geprojecteerde doorgang tussen het pand van de heer Van de Bos en de voormalige garage Muller moet benut kunnen blijven voor inciden teel autoverkeer, zoals trouw- stoeten e.d.; 9 bevoorrading van de winkels aan de Binnenstraat moet mogelijk zijn, 10 er dient bevorderd te worden dat het parkeerterrein van Centra supermarkt en het parkeerterrein achter de win kels aan de Binnenstraat met elkaar in verbinding staan, 11. niveauverschillen in het ter rein moeten benut worden, 12 het opnemen van een terras functie (bijv bij lunchroom hoek Dorpsstraat/Smidsstraat Vervolgens hebben wij deze uit gangspunten besproken met Tijdens de vergadering van maandagavond a.s. zal een voor- overeenkomstig het bij de stuk ken ter inzage liggende plan van stel van B en W worden behan- de direkteur van de Energiebed- deld betreffende het aanbrengen rijven. een delegatie van de Holtense Handelsvereniging die te ken nen heeft gegeven met deze uitgangspunten te kunnen in stemmen. Het plan zoals dit bij de stukken ter inzage ligt, is ontworpen aan de hand van de hiervoor genoemde uit gangspunten: 2. De bestrating langs de Dorps straat/Kerkstraat zal qua wijze van uitvoering aansluiten op het straatwerk van de Smids belt De totale kosten hiervan, welke niet zijn opgenomen in de exploitatie-opzet van het Komplan, zoals hiervoren vermeld, werden geraamd op f 19.000 -. Aangezien een uit voering in sierbestrating, van het trottoir ter hoogte van het winkelcomplex en van de on derdoorgang in het belang is van deze winkels is Dura be reid gevonden de extra kosten van deze sierbestrating te be talen Voor het betreffende ge deelte bedragen deze kosten f6 000.-. 3 In verband met de bouw van de beide complexen heeft Dura nog twee verplichtingen t o v de gemeente t.w de aan leg van een parkeerterrein achter de nieuwe winkel van de heer Brands en de aanleg van een parkeerterrein met toegangsweg achter de winkels aan de Binnenstraat. Met Dura zijn wy overeengekomen dat deze werkzaamheden op kosten van Dura door de ge meente zullen - worden uitge voerd De kosten hiervan zijn geraamd op f 36 620.-. Uiter aard is dit bedrag niet opge nomen in meergenoemde exploitatie-opzet. Met betrek king tot het aan te leggen parkeerterrein achter de win kels aan de Binnenstraat mer ken wij nog op, dat de ver plichting van Dura geen be trekking heeft op het terrein, gelegen achter de winkel van de heer Van de Maat Volgens de plannen maakt dit terrein onderdeel uit van het achter de winkels aan te leggen par keerterrein De kosten van dit gedeelte parkeerterrein komen dan ook voor rekening van de gemeente. Eén van de uit gangspunten is dat bevorderd moet worden dat er een ver binding tot stand komt tussen dit parkeerterrein en het par keerterrein van de Centra su permarkt. De heer Dikkers gaat er mee akkoord dat deze verbinding tot stand wordt gebracht. Deze verbinding is betrekkelijk eenvoudig tot stand te brengen door de beide parkeerterreinen op el kaar aan te straten. De kosten van het aanbrengen van de bestrating achter de winkel van de heer Van de Maat worden inclusief de kosten van vorenbedoelde aanstrating ge raamd op f 13.900.-. 4. De direkteur van het energie bedrijf heeft een kostenbegro- ting gemaakt voor de aanleg van de straatverlichting in het onderwërpelijke plan. De to tale kosten hiervoor bedragen f65.000.-. In de exploitatiera ming van juni 1978 is hiervoor uitgetrokken een bedrag van f40.250.-. Met instemming van de konin klijke familie geeft Pro Juven tute thans zijn vierendertigste kalender uit. Diverse foto's op deze kalender zijn uit particulier bezit van de familie en nog niet eerder gepubliceerd. De kalender verschijnt ten bate van het werk voor jeugd en gezin. Het motto is: geef de jeugd een kans. Dui zenden kinderen worden in hun ontwikkeling klem gezet. Tal van kinderen en hun ouders kunnen worden geholpen. Parti culiere hulp door middel van het kopen van de kalender is hard nodig, omdat de overheid lang niet alle kosten betaalt, die aan het jeugdwerk zijn verbon den. De kalenderprijs is f 11.- inclusief f2.- verzendkosten. De kalender is verkrijgaabr bij alle verenigingen Pro Juventute, stichtingen voor jeugd en gezin en komt ook uit met een vierta lig calendarium, n.l. Frans, Duits, Engels en Spaans. De onderschriften der foto's in een der vreemde talen zijn in het Engels. Het adres van Pro Ju ventute is Postbus 7101, 1007 JC Amsterdam; telefoon 0 2- 0-790949. 5. Voor de onder 1 t/m 5 ge noemde werken is een totaal krediet benodigd van f428.090.- van straatverlichting langs een i gedeelte van de Beusebergerweg, gelegen tussen perceel nr 7 en Lambooysweg. Geraamde kosten f. 37.820.-. In een toelichting schryven B. en W hierover om het volgende: 1. In het investeringsschema 1980 is voor het aanbrengen van een verlichting van een gedeelte van de Beusebergerweg tot aan het „Paalhuus" een krediet ge raamd van f. 38 820.-. Reeds meer dan eens is door Uw raad en ook door anderen geatten deerd op de wenselijkheid langs de Beusebergerweg in de omge ving van het „Paalhuus" een verlichting aan te brengen. Op het onderhavige gedeelte Beuse bergerweg vindt veel verkeer plaats, onder meer van bezoe kers van het „Paalhuus". Uit een oogpunt van verkeersveilig heid menen wy dan ook u te moeten voorstellen thans over te gaan tot het aanbrengen van een verlichting langs de Beuse bergerweg voor zover betreft het gedeelte, gelegen tussen het perceel Beusebergerweg 7 en de Lambooysweg, in welk gedeelte het „Paalhuus" is gelegen. 2. Wjj achten het thans niet ge wenst over te gaan tot het aan brengen van een verlichting langs het gedeelte Beuseberger weg vanaf de Larenseweg tot aan het perceel Beusebergerweg 7 Bedoeld weggedeelte zal na melijk by de uitvoering van het bestemmingsplan Beuseberg worden gewijzigd. Het zou niet verstandig zijn vooruit te lopen op een situatie die nog zal wor den gewijzigd 3 Voor het aanbrengen van de straatverlichting langs het ge deelte Beusebergerweg tussen het perceel Beusebergerweg 7 en de Lambooysweg heeft de direk teur van de Energiebedrijven een kostenraming opgesteld. De kosten van het gedeelte van het perceel Beusebergerweg 7 tot aan de Bontenweg ad f. 7 650 - zullen ten laste van het be stemmingsplan „De Beuseberg" worden gebracht. De werkzaam heden zullen worden uitgevoerd Het College van B en W heeft een afwijzend standpunt inge nomen betreffende een verzoek van het bestuur van de ijsclub „De Noordpool" om een subsidie en renteloze lening ad. f40.000.- inzake een voorgenomen ver bouwing van het gebouwtje van de ijsclub. Aanstaande maanda gavond is de beslissing hierover aan de gemeenteraad. In een toelichting schrijven B en W: Toelichting. Bij brief d.d. 12 mei 1980 heeft het bestuur van ijsclub de Noordpool een verzoek om sub sidie ingediend bij de Sport- commissie i.v.m. een voorgeno men verbouwing van het ge bouwtje van de ijsclub. Dit ver zoek is behandeld in de verga dering van de Sportcommissle d.d 1 september 1980 Overwo gen werd dat verbetering/uit breiding van het betreffende ge bouwtje niet voorkomt op de prioriteitenlijst voor de jaren 1979 t/m 1982 en dat geen van de wél op die lijst opgenomen prioriteiten al volledig is gereali seerd. De sportcommissie zag geen aanleiding om ten aanzien van deze aanvraag van de prio riteitenlijst af te wijken en heeft ons college geadviseerd de aan vraag niet te honoreren. De sportcommissie heeft ons voorts medegedeeld dat het verzoek opnieuw in behandeling zal worden genomen bij het opstel len van de prioriteitenlijst voor de jaren 1983 t/m 1986. Bij brief van eveneens 12 mei 1980 diende het bestuur van voornoemde ijsclub bij ons col lege een verzoek in om toeken ning van een renteloze lening van f40 000.- voor hetzelfde doel als hiervoor genoemd. Wij heb ben dit verzoek om advies in handen gesteld van de Sport commissie Dit verzoek is gelijk tijdig met het verzoek om sub sidie behandeld in meerge noemde vergadering van de sportcommissie Deze commissie heeft ons geadviseerd om meer genoemde redenen ook het ver zoek om een renteloze lening vooralsnog af te wijzen! In een uitgebreid prae- advies richten b en w zich met voorstellen tot de leden van de gemeen teraad betreffende vast stelling grondprijzen voor het bestemmingsplan „De Haar" (partiële herzie ning 1976). B en w stellen de raad voor de prijzen van nog niet uitgegeven bouwterreinen in dit bestem mingsplan vast te stellen als volgt: a. gronden voor openbare- en bijzondere gebouwen 1 91.02 per m2 b. gronden voor parkeerterrein 1.91.02 per m2 c. gronden voor woningwetwo ningen f 12.352- per kavel d. gronden voor appartementen- bouw f356.532- per kavel e gronden voor eengezins- rijenwoningen, geschakelde woningen, half-vrijstaande wo ningen en vrijstaande wonin gen overeenkomstig de prijzen, zoals deze op de bijbehorende situatietekening zijn vermeld. Prijs van de in een eerder sta dium uitgegeven bouwterreinen in voornoemd bestemmingsplan te handhaven op de eerder vastgestelde prijs van f70 60 per m2, exclusief b.t.w. In verband met de herziening van het bestemmingsplan „De Haar" is het noodzakelijk ge worden de bij uw besluit van 19 december 1972 vastgestelde ka- velprijzen in dit plan te herzien. Deze herziening heeft betrekking op de gronden, die thans voor uitgifte in aanmerking komen. Bij de opstelling van de cijfers is rekening gehouden met kos ten en opbrengsten van de reeds verkochte gronden, die zijn gele gen in het gedeelte van het plan, dat thans niet wordt her zien, alsmede met de nog te verwachten kosten van bou- wrijpmaken. De totale exploitatiekosten van het plan, inclusief een heffing van f 4- per m2, ten behoeve van het fonds „bijzondere voor zieningen", gebaseerd op een uitgiftetermijn van drie jaar, zijn berekend op f3 770 462.-. De nog uit te geven terreinen hebben een oppervlakte van 41 425 m2, zodat de gemiddelde kostprijs van deze gronden f 91.02 per m2 bedraagt (f3.770 462- 41425). De direktie van de Volkshuis vesting in de provincie Overijs sel heeft de kavelprijs voor de woningwetwoningen vastgesteld op f 12 352 - De kavelprijs wijkt af van de door ons berekende kavelprijs. Voornoemde direktie heeft kosten, die zijn begrepen in de expioitatieraming van mei 1980, afgevoerd omdat deze niet acceptabel zijn voor de bereke ning van de kavelprijs voor wo ningwetwoningen, zoals inrich ting speelterreinen, aanleg tuin en, maken van inritten, straat naamborden, diverse kosten etc. Voorts is volgens de direktie van de Volkshuisvesting f52.000.- teveel aan kosten voor voorbereiding en toezicht opge voerd wy zyn echter van me ning, dat de door de direktie van de Volkshuisvesting te Zwolle vastgestelde kavelprijs voor de woningwetbouw moet worden geaccepteerd. Dit houdt in, dat wy u voorstel len voor deze bouw een voorcal- culatorisch verlies te aanvaarden van f29 708.- gespecifeerd als volgt: appartementenfiat f365 568- - f356 532.- is f9.036- Woningwetwoningen 19 x (f13 440 - f12.352.- is f20.672.-, totaal f29 708 - Met inachtneming van voor melde gegevens en de bestem ming van de gronden worden de navolgende gemiddelde kavel- pryzen verkregen: 1. 1 100 m2 grond voor openbare en byzondere gebouwen f» f9102 f 100 122- 2 450 m2 grond voor parkeerter rein f91.02 f 40 959 - 3 19 kavels voor eengezins-ryen woningen f12 352 - f234 688- 4.44 kavels voor eengezins ryen woningen f18 413 - f810 172 - 5. 1 kavel voor 34 appartemen ten f356.532.- 6. 18 kavels voor geschakelde woningen f32 660 - f587 880 - 7.30 kavels voor halfvrystaande woningen f 35.213- f 1.056.390.- 8.9 kavels voor vrystaande wo ningen a f61 555.- f553.995.- Totaal f3 740 738- De bouwterreinen voor een art- senpraktyk, kantoren met dienstwoning en een 4e gymnas tieklokaal zyn uitgegeven op respectievelyk 14 maart 1977, 31 januari 1978 en 18 december 1978 voor een voorlopige prys van f70 60 per m2. Gezien de reeds verstreken tyd zyn wy van mening dat het niet meer rede- ïyk zou zyn om alsnog tot een verrekening van de prijs over te gaan. Bovendien zou rentebyschryving op de voorlopige prys van f 70 60 per m2 betekenen, dat deze de thans berekende gemiddelde prys van f91.02 per m2 zou be naderen. In verband hiermee geven wy u in overweging de destyds gehanteerde prys van f 70 60 per m2 als definitief aan te merken De commissie financiën kan zich met dit voorstel verenigen met dien verstande dat één lid van de commissie bezwaar heeft tegen het handhaven van de in een eerder stadium verkocht bouwterrein tegen een prys van f70 62 per m2. aldus b en w 1. uitgeloot zijn de nr's 9, 51 en 67 van de obligatielening 1951 groot f 85.000-, 2. aan de heerT. Schuppert vergunning verleend voor de bouw van een duivenhok bij de woning Pastoriestraat 16 3. aan de heer J. Jansen vergunning verleend voor het maken van een carport bij de wonir.g Ab Jansenstraat 17 4. aan de Boeldagcie. Bathmen 1980 vergunning verleend voor het rondgaan met een geluidswagen t.b.v. de boeldag Bathmen op 24 oktober 1980; 5. aan de heer A. Jurjens vergunning ingevolge de Hinderwet verleend voor het oprichten enz. van een rundvee- en varkensbedrijf aan de Raalterweg 49; 6. aan de heer H.J. Daten vergunning ingevolge de Hinderwet verleend voor het oprichten enz. van een rundvee- en varkensbedrijf aan de Stevenssteeg 3; 7. aan Ennia Recreatiebedrijven N.V. te 's-Gravenhage een kampeer- exploitatfevergunning verleend voor het vakantieverblijf „Twenhaars- veld", Landuwerweg 17 te Holten 8. de heer J. Beldman benoemd tot voorzitter van de commissie woonruimtezaken. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf.dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De eerstvolgende openbare raadsvergadering zal worden gehouden op maandag 27 oktober 1980, 's avonds om 19.30 uur ten gemeentehuize. De te behandelen voorstellen liggen voor een ieder ter inzage in de bibliotheek, Rörikstraat 3. In verband met riolerings- en bestratingswerkzaamffeden zal het ge deelte van de Keizersweg, gelegen tussen de panden Vrijheidslaan 22 (bewoner de heer G.H. Wittenberg) en Keizersweg 31 (Technisch Bedrijf Disholt) vanaf maandag, 27 oktober a.s., gedurende 1 maand of zoveel korter of langer de werkzaamheden in beslag nemen, tijdelijk gesloten zijn voor alle verkeer. Het verkeer zal door middel van verkeersborden worden omgeleid. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun college op 14 oktober 1980 zijn uitgeloot de obligatienummers 9,51 67 van de obligatielening 1951, oorspronke lijk groot f 85.000.-. Het bedrag dezer obiligaties wordt betaalbaar gesteld bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24, alhier, tegen inwisseling van de uitge lote obligaties. De rente van deze lening wordt betaalbaar gesteld bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24, alhier tegen inwisseling van rente-coupon nummer 29. Holten, 17 oktober 1980. Op 1 januari 1980 is in werking getreden de „Tijdelijke Rijksbijdragerege ling ter stimulering van Emancipatie-aktiviteiten". Op grond van deze regeling kan de gemeente van de minister van CRM. een bijdrage krijgen voor door de gemeente te subsidiëren emancipatie- aktiviteiten. Om in 1981 in aanmerking te komen voor een rijksbijdrage, moet het gemeentebestuur voor 1 januari 1981 bij de minister van C R M. een lijst van emancipatie-aktiviteiten indienen. Deze lijst wordt op het ministerie beoordeeld en daarna wordt de hoogte van de rijksbijdrage bepaald. De hoogte van de rijksbijdrage is afhankelijk van de hoogte van de door de gemeente te verlenen subsidies, met dien verstande dat de bijdrage van het rijk maximaal 50 cent per inwoner bedraagt. Teneide de lijst van emancipatie-aktiviteiten tijdig bij de minister van C R M te kunnen indienen, worden groeperingen die deze aktiviteiten uitvoeren en in aanmerking willen komen voor een bijdrage in de kosten, tot 15 november a.s. in de gelegenheid gesteld om een verzoek om subsidie in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders. In de aanvraag moet duidelijk worden vermeld: 1 voor welke aktiviteit subsidie wordt gevraagd; 2 wanneer de aktiviteit plaatsvindt en de duur ervan (het aantal bijeen komsten); 3 het verwachte aantal deelneemsters; 4. de hoogte van de eigen bijdrage van de deelneemsters (cursjsgeld, contributie); 5. tevens moet een begroting van inkomsten en uitgaven voor de betreffende aktiviteit worden bijgevoegd. Voordat de op deze wijze aangemelde emancipatie-aktiviteiten worden opgenomen op de aan de minister van C R M. te zenden lijst, zullen de subsidie-aanvragende groeperingen worden uitgenodigd voor nader overleg. Né 15 november a.s. binnengekomen aanvragen, betrekking hebbende op 1981, zullen in principe met meer gehonoreerd kunnen worden. Voor eventueel gewenste nadere informatie kan men zich wenden tot de ambtenaar belast met welzijnszaken, de heer J.A. Wissink, tel. 1666, toestel 40. De ter gemeentesecretarie bekende emancipatie-groeperingen en vrou wenverenigingen zijn inmiddels per brief van het bovenstaande in kennis gesteld.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5