\lBlauw Wit nestelt zich in kopgroep Resultaten Blauw Wit Holten twee plaatsen gezakt Holten leidt eerste nederlaag Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten Resultaten s.v. Holten IFF Programme s.v. Holten PUPILLEN StMOREN O HOLTENS NIEUWSBLAD - 10 OKTOBER 1980 - PAG. 9 het afgelopen week-einde wist Blauw-Wit zich rrassend in de kopgroep van de le klas afd. rente te nestelen. Blauw-Wit, dat thuis tegen BZSV Bome moest aantreden, hoefde niet tot het uiter- te gaan om BZSV met 4-2 naar huis te sturen, waren trouwens de Borne-spelers zelf die auw-Wit daarbij een handje hielpen. Wegens aan- erkingen op de leiding zag scheidsrechter Koop- ans zich genoodzaakt in de tweede helft twee spe- rs van BZSV naar de kleedkamer te sturen. Door ze overwinnig van de ploeg van trainer Geerink, aat zij nu op de 3e plaats met 7 punten uit 5 wed- yden. is, etc. keuze Blauw Wit kwam in deze wed- Na rust ging de conditie mees- stryd al na 15 minuten op een preken (trainen heren!) en werd genoodzaakt zag twee spelers van BZSV het veld uit te stu- het allemaal wat rommelig. Jan Hofstede schoot rakelings over en Wim Stam knalde tegen de paal. Halverwege de 2e helft werd het toch 4-1 door Herman Dijkink die op maat werd be- eerste helft was een vry tte vertoning, waarin de sde spelmomenten schaars Dit werd wellicht mede roorzaakt door het concept armee BZSV naar Holten was (omen: de zaak achterin dich- juden en loeren op de coun- vooral via de snelle links- Iten de Jager. Blauw-Wit had er deze keer dan ook moei- mee om goede scoringskan- te creëren. Het meeste ge ar bij Blauw-Wit kwam dan van enkele door Jan Har- genomen vrije schoppen, il direct (naast het doel) als lirect genomen (kopbal Harry Wolthuis door de keeper ge- ipt) leverde dit niets op. En- 1-0 voorsprong doordat één der Entemaren zo gul was om de bal in eigen doel te te depone ren. Deze voorsprong betekende een ongekende (voetbal)- weelde want het was voor de eerste keer in dit seizoen dat Blauw ren! Ondanks de numerieke Wit 4 dit beleefde. De vreugde diend door Jan Harbers. De meerderheid, leek in de 20e mi- was echter van korte duur want beide punten waren binnen en nuut Blauw-Wit de aangeslagen nog geen twee minuten later het feest was compleet. Helaas ploeg, toen BZSV via linksbui- was de Blauw Wit-goalie geklopt werd de vreugde gedrukt toen ten de jager uit een vrije schop voordat hij het in de gaten had. met nog plm. 10 minuten te ineens raak schoot. (1-1) Een oerhard schot dat hij moge- gaan Jan Hofstede (Blauw Wit) Tot opluchting van vooral Hik wel gehoord heeft maar niet en G.J. Zwiers (Enter) met el- trainer Geerink trok Blauw-Wit gezien. Jan Koopman bracht kaar in botsing kwamen waarbij de zaken toch nog recht in de hierna met een fraaie kopbal laatstgenoemde een been brak laatste fase van de wedstrijd. Blauw Wit weer op voorsprong en naar het ziekenhuis moest Eerst was het wederom Gerard en zowaar zorgde Wim Stam worden vervoerd. Het hele elftal voor rust nog voor een 3-1 wenst Gerrit van harte voor stand. spoedig herstel. Het falen tegen Tubantia, dat met 2-0 won, heeft de Holtena ren de eerste nederlaag en twee plaatsen op de ranglijst gekost. Maar daarmee is het kampioen schap nog niet verloren. Opval lend is wel de uitstekende start van Berghuizen, dat nog maar één puntje verloren heeft en waar wel rekening mee zal moe ten worden gehouden. De Ol- denzalers en het Boekeloze Unisson hebben nog geen neder laag geboekt en voeren nu de lijst aan. Holten staat nu vierde. De overige uitslagen waren als volgt: Eilermark-BWO 1-1, De Tukkers-Reutum 2-1, De Zwppf-Berf^vJ^on 1 2. Rood Zwart-Unisson 2-2, Vosta-Avanti 3-1. De standenlijst ziet er nu zo uit: Berghuizen 5 4 1 0 9 9-2 Unisson 5 2 3 0 7 11-4 Tubantia 5 3 1 1 7 10-5 Holten 5 2 2 1 6 10-5 De Zweef 5 2 1 2 5 8-5 Reutum 5 1 3 1 5 9-9 Vosta 5 1 3 1 5 7-7 De Tukkers 5 2 1 2 5 8-9 BWO 5 1 2 2 4 7-8 Rood Zwart 5 1 2 2 4 6-10 Eilermark 5 1 1 3 3 7-12 Avanti 5 0 0 5 0 2-19 Zondag: Bekerprogramma (zie elders in dit blad) kei minuten voor rust was het echter wel raak, en wederom via een door Jan Harbers genoomen vrije schop. De BZSV- achterhoede miste en-bloc, waarna Gerard Aanstoot hard en laag inschoot. (1-0) Een in de eerste helft reeds lichtelijk geïrriteerd BZSV, pro beerde in het begin van de tweede helft de wedstrijd naar zich toe te trekken. Beide ploe gen gooiden er „een schepje bo venop", wat aanvankelijk slechts resulteerde in rommelig spel en diverse foutieve passes en over tredingen. In de 15e minuut van de tweede helft bereikte de wedstrijd een dieptepunt, toen scheidsrechter Koopmans zich IUTHEM A - BLAUW WIT A et A elftal van Blauw Wit eft haar vrije zaterdag van de impetitie nuttig besteed door •n vriendschappelijke wedstrijd spelen in Wythem dat uit- imt in de Al klasse van de deling Zwolle. Dat een geheel eemde tegenstander .ook wel ïn mooie wedstrijd op kan le- sren bewees zaterdag wel. Wy- lem begon zeer gelijk sterk en eschikte over 2 snelle vleugel- lelers en zowel Gerrit als Eric adden er veel moeite mee. AI de 5e minuut werd Gerrit Itgespeeld en kwam er een le voorzet van rechts welke "fric niet goed onder controle reeg en waar zijn snelle tegen- ider gretig gebruik van te. In het begin van de ite helft werd Blauw Wit uitgespeeld en maakte Wy- •m van het middenveld ge en hield de bal rustig in ploeg en bouwde de aanval- goed op. Blauw Wit echter ilde steeds met lange ballen ilke niets opleverden. Nadat Hauw Wit iets rustiger begon te ilen werd het Halverwege de ite helft toch gelijk toen lans uit een verre inworp van idré doeltreffend afronde. Een le aanval over rechts na een uur spelen zorgde er voor lat Henk vrij gemakkelijk 1-2 ion scoren uit een voorzet van inri In het eerte kwartier van le tweede helft speelde Blauw Vit goed en werden fraaie com- Jinaties opgezet, maar dat le- 'erde geen doelpunten op wy- Vem echter maakte steeds meer ibrulk van hun snelle vleugel- ilers, welke met man en icht afgestopt moesten wor- len. Halverwege de tweede helft reeg wythem een vrije trap id zestien, deze werd beheerst iruggetikt en daarna goed in- ischoten en daarmee was de 'land gelijk. Van beide kanten 'erd daarna nog wel druk op ilde doelen uitgeoefend, maar stand veranderde niet meer, ioewel BI. Wit af en toe goed 'eg kwam doordat de gevaar- Ike uitvallen de bal steeds net laast het doel van Ronnie ging. ien zeer nuttige wedstrijd voor lide ploegen, die hard hebben werkt voor het verdienstelijke gelijkspel, waarmee beiden te vreden waren. SOS Cl - BLAUW WIT Cl Blauw Wit Cl ging zaterdag in Vijf minuten later benutte André de kans om op 0-2 te komen. SOS probeerde om terug te ko men en dat gebeurde in de 25ste minuut uit een strafschop (1-2) Andries zorgde vlak voor rust voor 1-3 na een solo vanaf de middenlijn. Na de thee ging het steeds beter bij Blauw Wit, de combinaties liepen vlot en goed en het afwerken werd nauwkeuriger, wat resulteerde in een fraaie treffer van André (1- 4) SOS geloofde er toen hele maal niet meer in en kwam bijna niet meer van eigen helft af. Henk bracht de stand op 1-5, André trof nog 2 keer de roos (1-7). Het werd 1-8 doordat een verdediger van SOS een scherpe voorzet van Thijs in eigen doel werkte (1-8) en Henk bepaalde de eindstand op 1-9. Een zeer verdiende zege voor een sterk spelend Blauw Wit. Jongens morgen tegen DES Cl veel suc ces! MW '69 Cl - BLAUW WIT C2 Cl moest in Marle aantreden tegen het buiten mededingende spelende MVV '69 Cl. In de kleedkamer maakten de Blauw Witters al een fantasie opstelling maar de leiders gingen hiermee niet accoord, zodat het normale elftal de wei inging In de eerste helft was het een gelijk op gaande strijd die met een wat gelukkige voorsprong (1-0) voor MW werd afgesloten. Blauw Wit zag zich geen kans de buiten spel van MVV te ontlopen en een aantal schoten op het doel werden de doelman bekwaam gestopt. De tweede helft ging Blauw Wit „stormachtig" van start en een „uitschieter" binnen de 16 meter werd met een pe nalty bestraft die doelman Jan Subliem stopte. Hierna had Marle niet veel meer in te bren gen want Blauw Wit schakelde toen over op „alles of niks" en het lukte John om de gelijkma ker te produceren uit een door de keeper weggeslagen val van Hans Toen iedereen al verzoend was met de gelijke stand kreeg Blauw Wit toch nog de beide puntjes toen een verdediger een scherp schot van Erik vanaf de zijlijn in eigen doel werkte Een nipte zege voor C2 als resultaat van hard werken en goede inzet van alle elf, de pijler waarop dit elftal stent. Houen zo! BLAUW WIT C3-ENTER C2 Aanstoot die fraai inkopte na een voorzet van Jan Harbers. (2-1) Een kwartier voor tijd werd een op de lijn gekeerde bal in gekopt na goed doorzetten van Harry ten Wolthuis. (3-1) Twee minuten later strafte Coert Schuppert een fout in de BZSV-verdediging af, door van dichtbij de bal hard in de tou wen te jagen. (4-1) De strijd was reeds gestreden, toen in de laat ste minuut E. de Jager van BZSV de eindstand via een pe nalty op 4-2 bepaalde. STAND le klas: DVO 5-9; Ever- sberg 4-7; Blauw Wit 5-7; PSV 5-7; MW 5-6; Vesos 4-5; Mark vogels 4-4; Denekamp 4-2; BZSV 5-2; Daarle 4-1; Boswinkel 5-0. BLAUW WIT-VESOS Zaterdag 11 oktober speelt Blauw Wit wederom een thuis wedstrijd op Meermanskamp. Tegenstander is deze keer VE SOS. Hoewel door de huidige 3e plaats op de ranglijst de ver wachtingen bij vele Blauw Wit supporters wellicht hoog ge spannen zullen zijn, mag deze tegenstander toch zeker niet onderschat worden! Het is te hopen dat Blauw Wit de op gaande lijn van de afgelopen weken weet door te trekken. Aan de enthousiaste supporters-schare zal het zeker niet liggen. De wedstrijd, welke om 14.30 uur aanvangt, wordt geleid door scheidsrechter H. Pierik. De wedstrijdbal voor deze wedstrijd wordt aangebo den door de fa. Beltman Sport Mode. SC RUSSEN D1 - HOLTEN D1 Ook tegen SC Rijssen was er geen eer te behalen; een 6-0 ne derlaag spreekt daarbij voor zichzelf. Ondanks dat SC Rijs sen voor deze wedstrijd ook nog geen punten had vergaard, bleek deze ploeg toch gewoon te sterk voor Holten. Vooral in de eerste helft werd Holten weggespeeld. Maar zoals in alle vorige wed strijden, blijkt Holten wel in de tweede helft te kunnen voetbal len. (Is de eerste helft soms training?) Volgende week probe ren we een hele wedstrijd te voetballen jongens, dan moet het toch een keer lukken. kwam Holten terug via een uit stekende aanval, waardoor de stand weer op gelijke voet kwam. Ook in de tweede helft bleken beide ploegen even sterk. SOS benutte echter de geboden kansen beter en scoorde vlak voor tijd 2-1. Jammer jongens, maar je merkt dat het elke wedstrijd beter gaat! 1 Holten 2-Achilles 4 10.00 u. Nijverdal 2-Holten 3 10.00 u. V. 9.00 u. Haarle 3-Holten 4 10.00 u. V. 9.00 u. Holten 5-Luctor 3 10.00 u. SDOL 3-Holten 6 10.30 u. V. 9.30 u. SOS 8-Holten 7 10.00 u. V. 9.00 u. Nijverdal 6-Holten 8 10.00 u. V 9.00 u. Holten 9-Omhoog 4 10.00 u. Holten 10-Wierden 5 10.30 u. Holten 11-SOS 9 10.30 u. Haarle 10-Holten 12 11.45 u. V. 10.45 u. JUNIOREN Wierden Al-Holten Al 2.30 uur. Vertrek 1.30 uur. Bome A2-Holten A2 2.30 uur. Vertrek 1.30 uur. Holten Bl-Enter V BI 2.30 uur. Holten B3-Blauw Wit BI 2.30 uur. Holten Cl-PH Cl 2.30 uur. Holten C2-Rietvogels C2 1.00 uur. Haarle C2-Holten C3 1.00 uur. Vertrek 12.15 uur. Sp Rijssen C3-Holten C4 10.00 uur. Vertrek 9.30 uur. Holten B2 is vrij PUPILLEN Huiz. Boys Dl-Holten Dl 10.00 uur. V. 9.00 uur. Holten D2-Enter D3 10.00 uur. M.V.V. '69 Dl-Holten D3 10.00 uur. V. 9.00 uur. Holten El-De Zweef El 10.00 uur. Excelsior E3-Holten E2 10.15 UUR. V. 9.45 uur. Holten E3-V.E. SOS E3 10.00 uur. R.K.S.V. Fl-Holten F1 10.45 uur. V. 10.00 uur. SOS E1 - HOLTEN E1 Er werd goedgespeeld in deze wedstrijd, waarvan we dachten het eerste winstpuntje mee naar Holten te kunnen nemen. De strijd ging gelijk op, waarbij beide keepers veel werk kregen, maar het allebei voortreffelijk deden. Een foutje in onze ach terhoede leverde SOS het eerste doelpunt op. Maar nog voor rust Blauw Wit D 2-DES D 3 In deze wedstrijd was het DES dat het beste van het spel had. Dit resulteerde in de 2e minuut al in een doelpunt. Voor de rust wist DES nog 2x te scoren, ruststand 0-3. Na rust was het wederom DES dat de beste start had. Dit resulteerde binnen 10 minuten in nog 2 doelpunten. Met nog 10 minuten te spelen ging Blauw Wit in de aanval. Dit leverde hen 3 doelpunten op. Jacco (2x) en Henk (lx) wat de eindstand bracht op 3-5. VRIJDAG 10 OKTOBER: 20.00 uur Klaveijaswedstrijd in club huis Zaterdag 11 oktober: SENIOREN: Blauw Wit 1-Vesos 1, 2.30 u., Blauw Wit 2-Vesos 2, 12.30 u., Blauw Wit 3-Excelsior 12, 2.30 u.; Blauw Wit 4-Hulsense B 5, 12 30 u„ Excel sior 11-Blauw Wit 5, 2.30 u. V 1 45 u., Hulsense B 7-Blauw Wit 6, 11.00 u. V. 10.00 u. JUNIOREN: Hector A2-Blauw Wit Al, 2.30 uur, V 1.30 u., Holten B3-Blauw SDOL E1-Blauw Wit E1 Met de 8-1 overwinning van de vorige week nog in gedachten, ging Blauw Wit naar SDOL in Luttenberg. Van de aftrap ging het recht op het doel af en was het meteen raak (0-1). Zo ging het met de regelmaat van de klok door, tot 0-10. Goed ge voetbald jongens en zo door gaan. ExcelsiGr E 5-Blauw Wit E 2 Het nog ongeslagen E2 moest het zaterdag (4/10f opnemen tegen een altijd lastige tegen stander Excelsior. E 2 begon een beetje rommelig, wel met zeer grote inzet maar weer teveel op een „kluitje" en steeds maar weer in de diepte inplaats van breed waardoor men veel meer ruimte krijgt. Ook met de bui- tenspelval liep het nog niet naar wens en hieraan zal in de ko mende wedstrijden meer aan dacht geschonken moeten wor den. Het liep verder wel aardig en er werd met 3-0 gewonnen. Doelman Robert had zo goed als niks te doen. De ouders to nen redelijke belangstelling voor de „E-tweetjes" en met het ver voer naar de uitwedstrijden gaat het prima. HOLTEN E2 - OMHOOG E2 In een spannende wedstrijd hebben Holten en Omhoog de puntjes eerlijk verdeeld. Holten startte furieus wat resulteerde in een 1-0 voorsprong. Maar door wat te verslappen in de achter hoede was het hierop ook snel weer gelijk l-l. Na van speel- helft gewisseld te hebben, was het Omhoog dat sterk kwam opzetten. Uit een van die aan vallen was het onze laatste man, die de bal verkeerd op zijn hoofd kreeg en onze keeper on houdbaar verraste 1-2. Maar Holten ging direkt weer in de aanval en scoorde al snel door de midvoor 2-2. Een resultaat waar beide partijen tevreden mee konden zijn. Het is alleen jammer dat er zestien spelers bij dit elftal zijn, waardoor er veel gewisseld moet worden. HOLTEN E3 - DE ZWEEF E3 Dat het grote aanbod van spe lers sems verwarrend kan wer ken, bleek wel uit het feit dat Holten E3 de eerste helft met slechts tien man speelde, wat niet zo'n beste beurt van de lei ders was. Gelukkig had dit geen gevolgen voor de uitslag. In een spannende wedstrijd won Holten verdiend met 2-1. De doelpunten werden gemaakt door Vergil Vorst en Bart Soer uit een strafschop. De werklust was in deze wedstrijd weer prima. Goed werk, jongens! Uit de 11 wedstrijden die de se nioren van Holten speelden konden 12 punten genoteerd worden. Holten 2 bleef echter in gebreke. K.O.S.C. 3 ging met een onverwacht grote overwin ning (1-4) huiswaarts; Holten met een flinke kater achterla tend. Het goed spelende Holten 3 verdubbelde haar totaal door het gelijke spel tegen N.E.O. 3 (1-4). Zondag a.s. tegen Nijverdal 2 herhaling? De vlag uit bij Hol ten 4, want het eerste puntje is binnen. In een uitstekende wed strijd werd tegen koploper S.D.O.L. 2 een degelijke verde- dingsmuur opgetrokken. En met nieuweling H. Labobar in de spits werd een gevarieerd spel- patroon op de grasmat gelegd, zodat de toekomst wat optimis tischer kon worden bekeken. Met Holten 5 blijft het cre scendo gaan. Na de moeizame start in de competitie lijkt de weg naar de top te zijn gevon den. Rietvogels 4 weet er al thans over mee te praten (3-1). Kotlen 6 tilde haar doelsaldo naar de positieve kant door Lap 4 af te troeven. De schutterij deed weer van zich spreken, maar waar bleven de in grote aantallen verwachte toeschou wers? Holten 7 kenden met R.V. 3 geen pardon. De Rijssenaren konden de overwinningsroes van Holten niet ontregelen en bleven met legen handen. Met 8 punten uit 5 wedstrijden blijft Holten 8 koploper in de 5e klasse CC. Zelfs de zo gevreesde P.H. 15 formatie kon hierin geen veran dering brengen. De uitslag 4-1 spreekt uidelijke taal. Holten 9 vond bij S.O.S. 6 in Hellendoom haar Waterloo. Al vanaf de af trap scoorde de thuisclub, maar tot rust kon Holten de stand ge lijk houden. Na de thee werden de veteranen op konditie versla gen en. bouwden de rood-gelen een ruime overwinning op. Hol ten 10 blijkt op vreemde grond beter te kunnen presteren dan op het vertrouwde „Meermans kamp". Bij S.O.S. 7 lieten de „ten-boys" hun ware gezicht zien (1-2). De verdediging zat potdicht en het middenveld zorgde door de noodzakelijke schakel tussen voor- en achter hoede. De herstelde Jan Stukker bekroonde zijn hernieuwde op treden met een prachtig doel punt. Holten 11 moest al om kwart voor negen in Enter aan treden. Half Enter 10 sliep nog toen de rood-zwarten een 0-2 voorsprong namen. Een geheel ontwaakte thuisclub bracht in de tweede helft efen totaal ander spelbeeld wat besloten werd met een 4-2 eindstand. Een foutieve terugspeelbal van Mervin bleek door Holten 12 achteraf noodlot tige gevolgen te hebben. Almelo 10 ging onverdiend met de 0-1 zegen huiswaarts. Hellendoom op bezoek by de In een zeer spannende wedstryd, Wit BI, 2.30 uur; Blauw Wit rodelantaamdrager SOS Cl Met J ni npo nA de overwinning van vorige week in het achterhoofd begon men vanaf de trap sterk aanvallend De tegenstand van SOS was echter aanzieniyk groter dan men had verwacht Blauw Wit créeerde wel kansen maar ver zuimde ze te benutten In de I5e minuut kon Henk een mooi opgezette aanval afronden (0 1) Een verdiende voorsprong voor een hard werkend Blauw Wit. waarin de gemoederen soms maar net onder het „kookpunt" bleven wist Blauw Wit C3 met goed aanvalsspel weer beide puntjes te pakken Voor rust nam Blauw Wit voorsprong (1-0) doch direct „antwoordde" Enter (11) Na de thee ging het spel geiyk op maar Blauw Wit wist uit een vry trap het winnende te scoren (2 1) Prima gedaan jongens! Acht punten uit 5 wed- stryden. "Zo doorgaan!. Cl-DES Cl, 1.00 uur; Blauw Wit C2-GFC C2, 11 30 uur; Excelsior C5-Blauw Wit C3, 9.00 uur, V. 8.30 uur PUPILLEN: Blauw Wit Dl SDOL Dl, 10.00 uur; Enter V D3 Blauw Wit D3, 9 00 uur V 8 15 uur; Blauw Wit El Eversberg El, 10.00 uur, SVVN E5-Blauw Wit E2, 1100 uur V 10 30 uur Blauw Wit Fl SC Ryssen Fl, 1100 uur. De wedstrijden tussen Tubantia en Holten kenmerken zich door grimmig voetbal, waarbij de grenzen van het toelaatbare vaak worden overschreden. Met deze herinnering startten de roodzwarten hun wedstrijd. Het werd al snel duidelijk dat de Holtenaren over de technisch vaardigste ploeg beschikten en gedurende lange perioden een overwicht wisten te behalen. Al snel werd echter ook duidelijk dat de zwak leidende scheids rechter Dorsthorst onvoldoende optrad tegen een aantal over tredingen, waarbij met name Bronsvoort het moest ontgel den. Het gevolg was dat van de Hol- tense voorhoede weinig kracht uitging. Tubantia probeerde met lange trappen gevaar te stich ten, hetgeen by proberen bleef. De rust brak daarom met 0-0 aan. Na de rust gingen de gas theren pressie uitoefenen en dit leidde af en toe tot benarde si tuaties voor het Holten-doel De beste scoringskans kreeg echter Wim Tulier aan de andere zyde toen hy via een counter alleen op de doelman af kon stevenen. Hy wist echter niet te scoren. Na 20 minuten leidde het druk ken van Tubantia tot het eerste doelpunt. Uit een corner kopte Johan Huzen in eigen doel Hol ten ging daarna in de aanval en probeerde fanatiek om de score weer in evenwicht te brengen, de echte overtuiging ontbrak echter by een aantal spelers. Met nog een kwartier te spelen maakte Anton Labobar na zeer lange afwezigheid zyn rentree, als vervanger van de deze mid dag zwak spelende Johan Hu- zen. Het overwicht van Holten bracht echter geen succes. Een uitval van Tubantia vlak voor het eindsignaal leidde tot een tweede treffer, gescoord door Boes. De Hengeloërs behaalden hier door een verdiende overwinning, omdat ze zich beter aanpasten aan de omstandigheden en de mogeiykheden, die de scheids rechter bood Zondag a.s is er geen competitievoetbal voor het eerste elftal van Holten, dit in verband met het bekerpro gramma, waarvoor de roodzwar ten inmiddels zyn uitgeschakeld door de Tukkers.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 9