Up 19 oktober Koffieconcert iet ais gast Jules de forte Streek-VVV adopteert station Groningen Spaarweek bij de Rabo-bank Dierendag in let asiel N.V.O.B. verleent leden officiële erkenning SERATA ALL' ITALIANA ALLO SCHURE HOLTEN Prof. Bladgroen sprak voor Plattelandsvrouwen MEDISCHE DIENSTEN S. BAKKER T 3 01 KERKDIENSTEN TEXTIELREINIGING 074-914471 ïwin oor de Bakker kreeg ae prijs grootste zonnebloem (3.40 meter) op de ,Floralea kerhoek in Dij HOLTENS NIEUWSBLAD - 10 OKTOBER 1980 - PAG. 3 Sinds maandag 15 september zijn de bedrijven van het Ne derlands Verbond van Onder nemers in de bouwnijverheid getooid met een gevelschild. Het is een hel wit vierkant met daarin de mededeling: Erkend NVOB-bedrijf. In de rand is ge schreven: Zekerheid voor op drachtgevers, als zakelijke me dedeling, die in drie woorden één van de belangrijkste achter gronden van dit erkenningsvig- nét vastlegt. Het aanbrengen van een erken ning beoogt de aandacht te ves tigen op de collectieve wens van de 6000 NVOB-bedrijven om zich te onderscheiden van welke vorm van onrechtmatige bedrijf suitoefening dan ook. Ook bui ten het NVOB zijn er bonafide aannemers te vinden, doch het NVOB pretendeert te kunnen zeggen dat zoeken naar een bo nafide kwaliteitsbedrijf zeer wordt vergemakkelijkt wanneer men buiten al kan zien dat de aannemer is aangesloten bij deze landelijke werkgeversorga nisatie. Een lid onderwerpt zich immers aan onderlinge regels in het collegiale verkeer en aan landelijk geldende voorwaarden voor de uitvoering van het werk. Daar heeft een opdrachtgever houvast aan. Met het afgeven van officiële er kenningen wil het NVOB de in dividuele onderneming een eigen profiel geven binnen een natio naal kader. Het staat het bedrijf verder vrij om die erkenning nuttig te maken in het bedrijfs beleid. Erkenning wil ondersteu ning zijn voor betere herken baarheid van het bedrijf op zijn markt, want het onderschrijft een maatschappelijk organisa tiebeeld, waarvoor het bedrijf zich wil inzetten. Het maatschappelijke beeld houdt mede in te ijveren voor werk en daarmee voor werkgele genheid. Het houdt ook in een streven naar een hoog niveau van kwaliteit voor de organisa torische en de ambachtelijke uitvoering van het werk. Het is zonder meer een afwijzing van alle sociaal schadelijke praktij ken ten nadele van medewerkers en collectieve middelen. De promotie van het erkend NVOB-bedrijf zal in het bijzon der plaatselijk en regionaal ge beuren door Initiatieven van in dividuele ondernemingen, afde lingen en gewesten. De lande lijke organisatie zal na verloop van tijd op deze initiatieven in spelen en zorgen voor aanvul lende materialen. In eerste instantie beoogt de or ganisatie de herkenbaarheid van het NVOB en zijn leden te ver hogen voor het algemene pu bliek en voor zakelijke belang stellenden in het bijzonder. In een meer speelse toevoeging aan deze herkenbaarheidscam pagne zal men langs de weg de slagzin Houen van Bouwen gaan tegenkomen als oplossing van de vraag: Wat is het verschil tussen bouwen Houen van Bou wen? Juisteen erkend NVOB-bedrijf. Dat het hier gaat om hart voor de zaak, liefde voor het bouwvak en de be hoefte aan werk laat zich raden. an 13 oktober tot 10 ovember 1980 hebben aantal Nederlandse treek WV's restauraties grote NS-stations eadopteerd. Voor trein- sizigers en voor bewo- ers in het stationsgebied al dat een aantal bij- onderheden opleveren. Ie aktie is opgezet door et Nationaal Bureau oor Toerisme en Servex V, de NS-dochter die de xploitatie van statio- srestauraties beheert. De treek VW Overijsselse leuvelrug en Salland dopteert die periode de tationsrestauratie Gro- ingen. Samen met ex- loitant H.W. Westerhuis de Provinciale VW ironingen is het plan eorganiseerd. de Groninger restauratie - lat ook als restaurant een uit tekende klantenkring heeft - erveert men in de Sallandse laand twee populaire hoofdge- echten, te weten Kruutmoes en yie Sallandse (ham-) Uitsmijter 'Ie daar prijs op stelt kan te loren een gratis aperitief uit de treek geserveerd krijgen Spe ciaal van de Kruutmoes kunnen liefhebsters het recept gratis meekrijgen. Gasten in de restau ratie krijgen allemaal een aan trekkelijke toeristische kaart van Nederland aangeboden. Verder vinden zij op hun tafeltje een aangepaste menukaart, als mede een prijslijst van streek- en plaatsgebonden consumptieve goederen die in de restauratie zijn uitgestald. Uiteraard zorgt de Streek VW Overijsselse Heuvelrug en Salland voor gra tis informatiemateriaal. Kinde ren van restauratie-gasten mo gen op sommige dagen rekenen op een zeer begerenswaardige verrassing uit Slagharen. De vier zaterdagen in genoemde periode zorgen de grotere ge meenten uit het gebied - te we ten Deventer, Hellendoorn/nij- verdal, Hardenberg, Holten, Ommen en Raalte - voor een bijzonder programma. Daarvan mag men (ze worden nader aangekondigd) muziek en dans verwachten, alsmede andere streek-bijzonderheden. Burgemeester drs. J L.H.N Be rger van de gemeente Heino, voorzitter van de Provinciale Overijsselse VW. is bereid ge vonden dit gebeuren officieel te starten Dat gebeurt op dinsdag 14 oktober om 10.30 uur, uiter aard in de stationsrestauratie. ERKEND TANDTECHNICUS Reparaties kunstgebitten Klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 NED. HERV. KERK I u. en 10 15 u. ds W A. Berkhof, 2e dienst m.mv He licon Uitgangscollectie We- relddiakonaat (Afrika) Op pasdienst: mevr Teeselink- Scheperboer en Johanna Kampman. GEREF. KERK 9 30 u. ds. Ribberink van Vroomshoop, 15.00 u ds H Lenters van Apeldoorn In belde diensten is de le coll voor het Werelddiakonaat en de 2e voor rente en aflossing Kindemevendienst klas 3, Rlta Schuppert Oppasdienst: Jeanette Paalman, mevr Verveda Beldman, mevr Paalman Verveda (res Mevr Stam-Compagne, mevr Sam son, mevr Schuppert Haasjes ires.). R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 9 30 uur ds W Vons Uit gangscollecte Werelddiako naat (Afrika). 0KKENBR0EK 1000 uur ds G Bouman Viering Maaltijd des Heren NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 uur - zondag- 8.00 en 11 00 uur De Rabobank organiseert dit jaar van 13 t/m 17 oktober de traditionele Spaarweek. In deze week worden de mogelijkheden en voordelen van het sparen benadrukt. Voor wie nu wil sparen om later iets achter de hand te hebben, biedt de Rabo bank in de Spaarweek iets ex tra's in de vorm van een spaarpremie van f7.50. Ook zijn een kalender, een gevelbouw- boek of andere surprises be schikbaar. Sparen is het stap voor stap opbouwen van iets dat - zeker bij de huidige ekonomische vooruitzichten - later goed van pas kan komen Nu rekening houden met de financiële be hoeften van morgen Vroeger zei men „Wie spaart heeft iets, wie niet spaart mets" En hoewel het tweede deel van dit gezegde misschien aan kracht heeft verloren omdat het lenen van geld de laatste jaren veel eenvoudiger is geworden, staat het eerste gedeelte nog recht overeind Want tegenover de verplichtingen van het geld lenen, staat de vrijheid en de onafhankelijkheid van het spa ren De spaarvormen van de Rabo bank zijn aangepast aan indivi duele wensen en mogelijkheden Voor de Jeugd tot en met 20 Jaar biedt de Rabobank een pakket Jeugdspaarvormen, name lijk het Kinderspaarplan, Grijp-5 en de Zilvervloot. Voor de an dere spaarders zijn er spaarvor men waarbij de ingelegde gelden direkt kunnen worden opgeno men èn spaarvormen met vaste opzegtermijn en de daarbij be horende hoge(re) rente Tijdens de Spaarweek krijgt ie dere nieuwe spaarder een pre mie van f 7 50 op zyn of haar boekje of rekening bijgeschreven De Rabobankkalender, die in de Spaarweek wordt uitgereikt, heeft voor 1981 als thema „Nederland-Gevelland", en geeft een beeld van de eeuwenoude cultuur van ons land op het ge bied van gevelbouw Voor de jeugd wordt in de Spaarweek een aantal aardige surprises be schikbaar gesteld, waartoe ook een gevelbouwboek kan behoren Omdat de ruimte in het tijdelijk bankgebouw aan de Keizersweg beperkt is, zal de bank op woensdagmiddag 15 oktober geopend zijn tot half 6. Vanzelfsprekend staat in de „spaarweek" het sparen cen traal, vanwege de te verwachten drukte bestaat de mogelijkheid dat voor onze andere sectoren van dienstverlening enige wachtr tijd zal ontstaan Om deze wachttyd voor onze reiscllènten zoveel mogelijk te beperken, ad viseren wü deze cliënten hier voor 's morgens op onze bank te komen. „Elk wat wils" is het motto van de werkgroep „Koffieconcerten" en daarom wordt het tweede concert van het seizoen 1980/81 heel anders dan het eerste. Het seizoen 1980/81 werd op 21 sep tember j.l. geopend met een programma voor klavecimbel (Daan Dekker) en fluit (Adrienne du Clou). De reacties op dit concert - ook in de pers - waren unaniem positief. Tijdens het koffieconcert dat op 19 oktober a.s. - de eerste zondag van de herfstvakantie - om 11.30 uur begint in de aula van de Scho lengemeenschap, is Jules de Deze plaats is ook bereikbaar vanaf de voorzijde van het ge bouw aan het Stationsplein. De bijeenkomst zal om ongeveer 12.00 uur eindigen. Zaterdag 1 november is het in de stationsrestauratie in Gro ningen „Heuvelrugdag" waarop het programma zal worden ver zorgd door de WV's te Holten en Hellendoom/Nijverdal. Er zal dan een stand worden ingericht met uitvoerige informatie over Salland en streek-eigen artikelen zoals Holtermoppen, Holterberg- koek, Holterkruidenbittertuug- kistjes etc. De besturen van de bij de Streek VW aangesloten plaatselijke WV's en de Folklo ristische dansgroep „De Hóólter Dó&nsers gaan op 1 november naar de Martinestad en zullen na ontvangst op de Grotemarkt met de klepperman voorop een wandeling maken naar het „Gröninger"station Op 3 oktober is de school in Dijkerhoek naar het asiel in Deventer geweest. De kleuters en alle klassen zijn er met de OAD-bus heengebracht. Ze zijn eerste naar de operatiekamer geweest. Daar zagen ze allerlei medicijnen staan. Doorgelopen kwamen ze in de badkamer. Als er dieren werden gebracht werden ze eerst grondig onderzocht. Er werd gekeken of ze geen ziekten of vlooien hadden. Daarna werden ze in bad gestopt. Als er grote honden waren moesten ze soms wel met hun drieën helpen. Er waren ook veel borstels en kammetjes waarmee ze de klitten uit de vachten haalden. Van daaruit liepen ze naar de keuken. In de keuken zagen ze de eetbak ken van de dieren. Daar werden ze schoongemaakt in een kuip. Er werd een ontsmettingsmiddel ingedaan. Dat deden ze omdat sommige honden wel eens ziek waren. We kwamen daarna bij de binnen(k)hokken Dat zijn de hokken waar de dieren 's nachts slapen Als de dieren in de buitenhokken zijn, maken ze de binnenhokken schoon Er was één hondje dat had verleden week longontsteking gehad. Die mocht nog niet bij andere dieren verblijven Er waren heel veel leuke honden en katten Toen ze waren uitgekeken stapten ze weer in de bus en reden naar school. Dit was een verslag van Willy Markvoort, Jantina Rensen en Diana Stegink. Corte te gast. Deze by iedereen bekende kunstenaar schrijft en zingt liedjes zoals niemand ze schryft en zingt: niet op de smaak van het grote publiek af gestemd en tóch kan iedereen ze direct verstaan, hoewel ze soms wat sarcastisch klinken tegenover de samenleving, zyn liedjes zijn licht, luchtig, vreemd, ontroerend maar voor alveroverend! Vanaf 11.00 uur staan koffie en limonade klaar (gratis); het op treden van Jules de Corte wordt onderbroken door een koffie pauze. Een speciale creche voor de kleintjes is weer aanwezig. Losse kaarten zyn reeds ver krijgbaar k f 5.- (kinderen en 65-plussers a f2.50) by de V.V.V., de Schure en de Rabobank. Voordeliger is het om nog een knipkaart te kopen: de reste rende 5 concerten van het sei zoen 1980/81 voor de prijs van 4 concerten. Losse kaarten en knipkaarten zyn ook voor de aanvang van het concert in de aula verkrijgbaar. De werkgroep verwacht dat veel Holtenaren en herfstvakantiegangers Jules de Corte zullen willen horen en zien optreden. Daarom wordt er op een grote belangstelling ge rekend! Vrijdag 10 oktober: 14.30-18.00 uur Gezellige wa renmarkt in de Tuinstraat. 20.00 uur Eerste Klaverjaswed- strijd ZVV „Blauw Wit" in club- huis. Zaterdag 11 oktober: 20.00 uur Start elfde „Nacht om Holten" bij clubhuis „De Bies- ter" (zie adv.). Zondag 12 oktober: 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar- dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). 20.00 uur Dansen in bar- dancing ",t Boekje" te Bathmen (zie adv.). Maandag 13 oktober 19.30 uur Rullavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vos man". 20.00 uur Maandelijkse bijeen komst Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Mevr. Thoman ver telt over gebruik en misbruik van geneesmiddelen. 20.00 uur Werkvergadering MAC „De Holterberg" in clubhuis „De Biester" (zie adv.). Dinsdag 14 oktober 14.30 uur. Bejaardensociëteit „Holten" in gebouw „Irene" (zie ber.). 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in ,3ethanië". Boekbespreking door de heer Van der Kolk te Laren (G). 20.00 uur Ledenvergadering Vereniging v. Openbaar Onder wijs in hotel „Vosman". Donderdag 16 oktober 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten „Vrienden van de Hart stichting" in hotel „Vosman". Zaterdag 18 oktober 9.00 uur Aanvang Clubkam pioenschappen Land. Rijvereni- ging ,3ergruiters" en ponyclub. Terrein „Erve Rietberg" (Beuse- berg). Maandag 20 oktober: 19.30 uur Openbare vergadering Sportcommissie" ten gemeente huize (zie ber.). Donderdag 23 oktober: 20.00 uur Bijeenkomst afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen Bond in „De Kandelaar" Spr. mevr. Brascamp-Drost, docente Stichting Huishoudelijke Voor lichting te Deventer. Onderwerp: „Huisvrouw - 'n bijzonder be roep". Zaterdag 25 oktober 20.45 uur. Openbare repetitie Gorsselse Muziekvereniging „Kunstmin" in „De Kandelaar". Maandag 27 oktober 19.00-21.00 uur Bloed plasma avond in sporthal ,,'t Mossink" (zie ber.). Nu ook in Hellendoorn, Nijverdal, Wierden, Holten, Vriezenveen en omgeving. Bel voor een betere verzorging van uw was Con l'aiuto della Pizzeria Grtta Azzurra organizza una serata speciale, con tante cose buone da hangiare. Comme Pizze, pane della caso, olive etc etc E na- turalmente, un buon vino Ita- liano com prezzi speciali, siete tutti benvenuti Da's een hele mond vol over de grens, maar u heeft het waarschyniyk al wel door De successenreeks van buitenlandse weekeinden en avonden binnen jeugdsocièteit De Schure aan de Beuseberger- weg wordt voortgezet. Zaterda gavond 11 oktober is er een „SERATA ALL'ITALIANA" of liever 'n Italjaansen oam'nd Onder het genot van een Ita liaans wijntje of iets anders kunt u diverse exotische hapjes verorberen, stokbrood met krui denboter, olyven (div soorten) en uiteraard diverse pizza's etc.etc. Binnen dit geheel kan een muziekje uit dit land na- tuurfijk niet ontbreken. Alle ge rechten en drankjes zyn voor een schappefijk prijsje vanaf ne gen uur zaterdagavond binnen de Schure te verkrygen. Deze avond wordt georganiseerd in samenwerking met onze „pizza- bakker-aan-huis" Angelo, van pizzeria Groota Azzurra aan de Kerkstraat te Holten, die onze dames en heren van de Bar- commissie vakkundig zal in strueren omalles heerlijk klaar te maken voor onze Italiaanse avond op zaterdag a.s.. Tot ziens in J S. de Schure. Op de dinsdagavond 7 oktober gehouden maandelijkse bijeen komst van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Platte» landsvrouwen sprak mevr. Bla dergroen uit Groningen over het onderwerp „Het kind in de huidige samenleving". Ze wees aan het begin van haar causerie dat oa moeders han den in de eerste drie maanden erg belangrijk waren voor de baby Hoe de stemming is van de moeder als ze een kmd uit de wieg haalt Wij zyn zelf ver- antwoordelyk voor de kinderen, wij zelf vormen het leefmilieu Een kind heeft lange tijd de be scherming van moeder nodig en daarom niet te vroeg naar de peuteraaal Aan het eind van de interessante en leerzame lezing was er gelegenheid om schrifte lijk vragen te stellen en hiervan maakten de dames druk ge bruik Mevr Kroon bedankte prof Bladergroen voor haar le zing en mevr Huzen voor het lezen van een verhaal aan het begin van de avond aangezien spreekster pas om half tien aanwezig was By de rondvraag attendeerde de presidente op de viering van het 50 Jang bestaan van de LandeUjke Bond op 14 en 15 oktober in Dronten (Fle- vohof) ARTS WR. van Couwelaar, Kei zersweg 32, tel. 35 53 Spreekuur 1100 en 16.00 uur WIJKVERPLEGING Mevr zr M. Maarse, Hemelt jeskampweg 29, Diepenveen, tel. 05709-25 30 TANDARTS H Scheffer, Prinses Juliana- plein 12. Goor. tel. 25 00. Spreekuur spoedgevallen 17.00-17 30 uur ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. OPEN BEJAARDEN- WERK Tafeltje dekje Inlichtingen tel. 1201 en 1517. ZUIGELINGEN- CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8 15-1130 uur in wykgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat. ZIEKENFONDS Elke vrijdag van 8 30 10 00 uur spreekuur wykgebouw Stichting Kruiswerk, Qaar- denslraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wykgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN-OVERUSSEL" Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Holten, tel. 05483-2784 Spreekuren al gemeen maatschappeiyk werk maandag t m vrijdag van 8 30-9 30 uur en volgens af spraak Gezins- en bejaardenverzor ging maandag t.m vrydag van 8 30 9 30 uur Telefoni sche hulpdienst tydens het weekeinde 05486-16465. DIERENARTS Th A. Oostenbrug, Diessen piasstraat 15, tel 15 15 GEM. ENERGIE BEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorziening, telefoon 1814 POLITIE Telefoon 1352 en 2655 Na 18 00 uur bellen 05200-71234 BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3