9HI1 lofleslow plattelandsvrouwen Dierendag ,Het Kompas' wiw^iaanBH loyale opbrengst collecte pp I 10LTENS NIEUWSBLAD lerstiditiiig Internationale stenenbeurs Commissaris brengt werkbezoek FEEST OP FLEVOHOF Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen bestaat 50 jaar HM Kerkconcert Bejaarden sociëteit Abonnementsprijs f 23.- per jaar. Losse nummers 50 cent HOLTENS NIEUWSBLAD Dichteres Nel Benschop te gast op ontspanningsavond bej aardencentrnm ,Diessenplas' Ned. Rode Kruis afd. Holten vraagt donors bloedplasma H CJV Immanuël Dijkerhoek Rectificatie OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 10 oktober 1980 32e jaargang - nr. 41 Hoofdredacteur J Wlggers Kolweg 14. tel 05483 1356 Red medewerker D. J Mondeel Vereetstraat 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W. H. Beijers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel. 05490-16666 Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" .Mannequin" Marie Nijland- Paalman showde ola. een prach tig pakje dames van de afd. Espelo de Ned. Bond van Platte- ivrouw.en hielden raaanda- 'ond in het gebouw „Tref- ont" een modeshow met me- erking van het Modecen- Wonnink, schoenhandel br. Steunenberg, kapsalon legant" (Stegeman) Van ruggen, geluid en lichteffecten. presidente mevr. M. UitertrBrons voort sprak een oord van welkom en uitte haar Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G W KNAPEN Larenseweg 3, tel 12 24 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel 16 65 tot 's woensdags 12.00 uur vreugde over de enorme belang stelling. Elk lid mocht haar dochter(s) moeder of huisgenoot meebrengen en zo werd de zaal mudvol. De kleding werd ge showd door de leden mevr. M. Nijland-Paalman. M. Meilink- Wümerink, D. Jansen-Haverslag, G. Krikkink-Reijlink en D. Bekkemens-Boode. De jeugd- mode werd geshowd door Mar- tien Barvelink en Joke Ulfman. Mevr Soepnel-v.d. Heuvel gaf als speakster op haar eigen charmante wijze een duidelijke explicatie op de prachtige ja- De Holtense Muziek Vereniging „H.M.Vgeeft in samenwerking met een aantal Holtense Koren te weten: Helicon, Hervormd Kerkkoor, Perspectief, Holtens Mannenkoor en Holtens Ge mengd Koor „H.G.K." een con cert in het kerkelijk centrum „De Kandelaar" op vrijdag 7 november a.s. In het verleden is een dergelijk concert al vaker gegeven; dit maal krijgt het geheel een extra dimensie doordat de sopraan Marianne Langenberg haar me dewerking verleent. De aanvang van de avond is half acht, de toegangsprijs be draagt f2.50. ponnen, pakjes, blouses, man tels, rokken enz. met bijpas sende tassen, schoenen, laarzen die geshowd werden en de mo derne kapsels die het geheel compleet maakten. De dames en de beide meiskes deden het voortreffelijk en ze kregen .vele malen een welverdiend applaus. De heer Joop Wissink van Mo decentrum „Wonnink" bedankte namens alle firma's en bood de dames en Mar tien en Joke een cadeaubon aan. Mevr. Tuitert- Bronsvoort bedankte allen die aan het welslagen van de show meewerkten en bood de firm's bloemen aan. De grootste vrouwe norganisatie van ons land, de Nederlandse Plattelandsvrouwen, bestaat binnenkort vijftig jaar. Om dit te vieren zal op 13 okto ber in de Flevohof bij Biddinghuizen een stu diebijeenkomst worden belegd, met aanslui tend twee feestdagen. Voor beide evenemen ten zijn de kaarten inmiddels uitverkocht. Aan de studiebijeen komst nemen 500 men sen deel. Voor de over ige feestdagen wordt gerekend op 20.000 be langstellenden. De Bond van Plattelands vrouwen is een bond die al tijd van onderaf heeft ge werkt. Een grote persoonlijke betrokkenheid kent en daarbij steeds emencipato- risch bezig is geweest. Aan ledenwerving werd nooit geld uitgegeven. Als behoefte aan plattelandsvrouwenwerk dui delijk was, kwam dat gewoon van de grond en werd een afdeling gesticht. De jubilerende bond werd opgericht als vrijwilligersor ganisaties van boerinnen en andere plattelandsvrouwen. Emancipatie De bond onthoudt zich van partijpolitiek en staat open voor vrouwen van alle ge zindten. Mede door de trek van het platteland naar de stad, zijn nu ook veel niet- agrarische vrouwen lid ge worden. Op het ogenblik telt de bond 81.500 leden binnen 707 afde lingen. Er wordt gestreefd naar vorming en ontwikke ling van vrouwen in het besef van hun verantwoordelijkheid voor en hun deelname aan de samenleving, met name de plattelandsgebieden. Lid van de bond zijn meest vrouwen die contact zoeken, iets wil len leren en die eigen des kundigheid willen uitdragen binnen de organisatie. Op de studiedag op 13 okto ber spreekt dr. ir. I. Weeda, sociologe van de Landbouw hogeschool in Wageningen, over de ontwikkelingen bin nen het sociaal-culturele ge beuren en de emancipatiebe weging tussen 1930 en 1980. Een forum behandelt de ver wachtingen die er leven en de keuzen die er gemaakt kunnen en moeten worden. Op de twee volgende dagen presenteren de duizenden le den zichzelf een programma. Langs een wandelroute wordt op de Flevohof een beeld ge geven van vijftig jaar vor ming en ontwikkeling van de vrouw. Dat gebeurt door de presentatie van alle bondsak- tiviteiten als: cabaret, musi cal, ballet, volksdans, kleder drachten, modeshows, discus siebijeenkomsten, een festival van 52 zangkoren, een foto wedstrijd, demonstraties van creatieve technieken, enz. De afdeling Holten - die 222 leden telt - zal op de eerste jubileumfeestdag op 14 okt. waaraan medewerking zal worden verleend door de Volksdansgroep van de afde ling, met 56 leden aanwezig zijn. Geboren: Hendrik Jan zv H J Meesterberends en van S D H Veneklaas; Iiona Thaisia dv H J M Ruiter en T M Littelink. Ondertrouwd: A Wechstapel, oud 24 jaar, Holten en H J Wietsma, oud 23 jaar, Deventer. Overleden: M Baltus-Jansen, oud 74 jaar, Holten (overl. te Deventer) Met een viertal optredens was de Arnhemse dichteres Nel Be nschop dinsdagavond j.l. te gast tijdens dezgn. ontspannings avond voor de bewoners van het bejaardencentrum „Diessen- plas". Gedurende de winterpe riode wordt door de bewoners commissie en leiding van ons Holtens bejaardencentrum eens per veertien dagen een zgn. ontspanningsavond georgani seerd voor de eigen bewoners. In verband met de verbouwing van de recreatieruimte van de Diessenplas vond deze ontspan ningsavond dinsdagavond j.l. plaats in gebouw „Irene". Aan deze avond werd verder mede werking verleend door het Her vormd Kerkkoor en organist A. Koopman. Nadat de vele belangstellenden tevoren in gebouw „Irene" wa ren onthaald op een kopje kof fie, werd de avond geopend door de heer H. Postema, direkteur van de Diessenplas. Doelend op dichteres Nel Benschop en het Hervormde Kerkkoor zei de heer PoStma verheugd te zijn dat deze avond kon worden belegd „met een uitgelezen gezelschap" en riep alle aanwezigen een har telijk welkom toe. Hierna volgde een religieus programma, afwis selend bestaande uit samenzang en een viertal voordrachten door dichteres Nel Benschop, terwijl het Hervormd Kerkkoor een drietal geestelijke liederen ten gehore bracht. Met name de voordrachten door Nel Benschop lieten op de vele belangstellen den een diepe en stil makende indruk achter. Tijdens haar op treden bracht Nel Benschop een aantal gedichten uit eigen werk, waarin de relatie tussen mens en God, zoals dit tot uitdruk king komt in de gebeden, een centraal element vormde. De commissaris der koningin in speaker mr. J LM. Niers brengt op vrijdag 26 oktober in ge zelschap van zijn kaninet chef en de Griffier van de Saten een werkbezoek aan Holten. Na de ont vangst door het college van burgemeester en we thouders vindt overleg plaats ten gemeentehuize, gevolgd door een lunch waarna een bezoek zal worden gebracht aan de vleeswarenfabriek „Enk- co" b.v. aan de Kerkhofsweg. Om 15.15 uur zal per bus met de raad een rondrit door de ge meente worden gemaakt. Na afloop van deze rondrit zal er in de raadszaal gelegenheid zijp nader met de Commissaris van gedachten te wis selen. U ontvangteer! fraaie alsueen Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. Gebruik deze Naam: g 1 Adres: g raralarali» 13 Woonplaats: BV®' 11 14 Mm n 1 Vrijdag 3 oktober was het op de Bffkll II El WJ GBeftbPalsabbnr,ee Christelijke school „Het Kora- 8L5IjV/ H Hl op he'Holle"5 Nla^sblad I pas" een gezellige drukte, want u «d Dhr/mevr.: I veel kinderen hadden hun lieve voor het opgeven I üngsdier meegenomen om dat van een Adres: g eens aan de vriendjes en vrien- ™menal°a™e Woonplaats: lil dinnetjes te laten zien. Er waren Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per halt V viDls 3 vissen etc*^ S' konijnen. Antwoordnummer 97 jaa./pe, ,aar. A De be00rdcling van het mooist I en best verzorgde dier werd ge daan door alle leerlingen en de leerlingen van de kleuterschool en ook verschillende belangstel lende ouders. Er waren vijf rubrieken, waarin men kon meedingen naar de eervolle vermeldingen. Algeheel winnaar en schoolkam pioen werd de familie Cents met hun cavia met jongen. Karin en Een trouwe viervoeter tussen de leerlingen van „Het Kompas" Wouter kregen de wisselbeker mee naar huis en zullen die het komend jaar weer moeten ver dedigen. 's Middags werd er een aantal dierenfilms voor de kin deren gedraaid Al met al een zeer gezellige en geslaagde dag. Als Inwonerfster) van Holten is het U wellciht bekend dat m de maand oktober de jaarlijks te rugkerende bloed-plasma-avond wordt gehouden, dit jaar op maandag 27 oktober van 19-21 uur in de sporthal 't Mossink". De P.T.T. bezorgt hiervoor huis aan huis een oproepkaart, met een antwoordkaart die ongef- rankeerd naar onderstaand ad res kan teruggezonden. Door grove nalatigheid van de P.T.T. Nijverdal zijn deze keer in de buurtschappen geen kaarten be zorgd. Dankzij een 60 tai vrij- willigers(sters) die, als U de kaart nog niet hebt terugges tuurd, bij U thuis deze aanmel- dingskaart komen afhalen, kun nen v/e deze fout van de P.T.T. enigszins herstellen. De vrijwil ligers hebben reserve kaarten bij zich. Mccht echter bij U niemand langs komen en wilt U zich toch aanmelden geeft U dan zelf even de volgende gegevens schriftelijk of telefonisch aan mij door s.v.p.: Naam, geboortedatum, adres en naam huisarts. U weet zelf hoe belangrijk het is dat het Rode Kruis over voldoende bloed kan beschikken en wat zij er allemaal mee doet. Holten staat wat bloedinzameling be treft op de tweede plaats in Overijssel. Een plaats waar U trots op kunt zijn. Laten we met elkaar proberen deze plaats te behouden. Zonder U, vrijwil- De Bejaardensociëteit „Holten" houdt dinsdag 14 oktober in ge bouw „Irene", Boschkampsstraat haar maandelijkse bijeenkomst, 't Belooft weer een heel gezellige middag te worden. Aanvang 14.30 uur. De Dijkerhoekse afd. van het Chr. Jongeren Verbond start vrijdag 10 oktober (heden) het winterwerk met een „Openings avond" in gebouw ,3ethanië". Het programma voor de ko mende weken ziet er verder als volgt uit: 17 oktober: „Candlelight"; 24 oktober: Spelavond; 31 oktober Monopoly; 7 november Leden vergadering. Jongens en meisjes vanaf 15 jaar zijn van harte welkom, vrij dagsavonds van 8.15-10.00 uur in gebouw „Bethanië" te Dijker- hoek. Het bestuur rekent op een goede belangstelling voor het CJV-werk. lige donors, zou dit werk van 't Rode Kruis niet mogelijk zijn. U.w bloed is onvervangbaar. Daarom vraagt het Rode Kruis óók van U: Geef bloed - geef le ven. Namens het bestuur van het Rode Kruis afd. Holten, C.H. van Iperen-Esseboom, Schoutenstraat 50, tel. 2126. 7451 AT Holten In ons blad van vorige week werd in het verslag betreffende de jaarlijkse bijeenkomst van de Stichting Paardrijden Gehandi capten ten onrechte vermeld dat door de Land. RIjvereniging „De Bergruiters" aan de gehandicap ten een koetsentocht werd aan geboden. 't Waren niet „De Be rgruiters" maar de koetsenclub „De Bergrijders" die de tocht aanboden. De onlangs gehouden huis aan huis collecte, ten bate van de Nierstichting Nederland, heeft in de gemeente Holten een prach tige opbrengst opgeleverd groot f5.166,45. Dit is ruim duizend gulden meer dan vorig jaar. De plaatselijke afd. van de Nierstichting zegt Alle goede gevers en de collec tanten heel hartelijk dank voor dit prachtige resultaat. Op zondag 12 oktober 1980 van 10.00 tot 17.00 uur houdt de Ne derlandse vereniging „De Ver zamelaar" een internationale verzamelbeurs van stenen, mine ralen, fossielen, schelpen en ko ralen in Musis Sacrum, Velper- plein, Arnhem C.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1