Het gezonde leven van de sterkste man van Nederland i BIOFORm „Ik gebruik alleen natuurlijke middelen" mm Plantaardige eiwitten in handige kauwtabletten Een gezond lichaam heeft dage lijks behoefte aan ca. 90 gram ei witten. Bioform's plantaardige ei- witkauwtabletten worden ver vaardigd uit geselecteerde, ge reinigde, gezonde sojabonen. Hoewel ons dagelijks voedsel voldoende eiwitten bevat nemen wij vaak te veel voedsel tot ons om tot de juiste hoeveelheid te ko men, wat overwicht met zich meebrengt. Bioform's eiwitkauwtabletten zijn dan ook ideaal voor een ieder die wil afvallen. De tabletten dienen ongeveer een half uur voor de maaltijd ingeno men te worden. U kunt dan met weinig voedsel volstaan. Knoflook houdt je jong en u hoeft er niet naar te ruiken Het is zo langzamerhand bij een ieder bekend dat knoflook zeer gezond is. Knoflook bevat verschillende mi neralen. koolhydraten, kiezel- zuur, jodium, zwavel en sporen elementen. Niet voor niets roemen alle kruiden- en kookboeken het ge bruik van knoflook. Knoflook werkt bloeddruknormaliserend zowel voor hoge als voor lage bloeddruk. In de natuurgeneeswijze wordt knoflook al vele eeuwen met suc ces toegepast. In landen waar veel knof look wordt toegepast kent men nauwelijks civilisatieziekten. Bioform's natuurzuivere kno- flookolie in een gelatine-capsule is gemakkelijk in te nemen en is absoluut reukloos. Gezonde 'doping' is goed voor iedereen, zelfs als postzegels verzamelen uw topsport is. Het is een bekend gegeven dat sportmensen niet alleen hard moeten trainen maar daarnaast voor een optimale gezondheid moeten zorgen, 't Lichaam moet een topprestatie verrichten om na een gedane inspanning weer snel op 't oude niveau te zijn. Tarwekiemolie bevat natuurlijke vitamine E. De alom bekende prestatie ver hogende werking van tarwekiem olie is heilzaam voor het hele organisme. Vooral in de sport is Bioform koudgeslagen tarwekiemolie in gelatinecapsules een moderne en zeer gewaardeerde vorm van innemen. Bioform tarwekiemolie capsules zijn zeer goed voor de choleste rolspiegel en houdt de bloedva ten soepel en schoon. Het bloed neemt door 't gebruik van vitamine E meer zuurstof op waardoor meer energie vrijkomt en het uithoudingsvermogen wordt vergroot. U voelt zich weer jong, fit en sportief en dat geldt niet alleen voor sportmensen maar voor ie dereen die zich weieens moe of loom voelt. Open monden van verbazing. Kreten van opwinding en schouders die worden opgetrokken, omdat de toeschouwers niet geloven dat een man dat echt kan: Gerard du Prie trekt een vrachtwagen waarin liefst 86 schoolkinderen zitten, vooruit. Gerard du Prie werd onlangs gekroond tot de sterkste man van Nederland. Hij toost hier met een glaasje Bio-Ginseng Extra Forte. De 42-jarige Du Prie is de sterkste man van Nederland. Die titel ver wierf hij een paar maanden gele den, toen hij in een televisie programma van de AVRO de Ne derlandse kijkers verbaasde door de ongeloofelijkste staaltjes op de buis uit te voeren. En weerwasereen edelsteen aan zijn kroon toegevoegd. Du Prie verzamelde in de loop der jaren nogal wat titels, waarvoor hij de spieren moest ballen. ..Ik ben nog steeds kampioen power-liften," vertelt hij. En ook dat is een zware krachtsport. Hij glimlacht als hij over zijn hobby vertelt. Slaat zijn enorme arm om zijn vrouw en tilt haar, zonder een spier te vertrekken, van de grond. Gerard du Prie is trots op zijn kracht. Hoe leeft nu zo'n sterke man? Du Prie lacht en steekt een vinger omhoog waarvan hij een topje mist. ,,lk ben portier in een na chtclub. Op een avond wilde ik wat opgeschoten jongelui, die naar binnen wilden tegenhouden. Eén van hen trok toen een mes en dit is het resultaat." Blijkbaar beseften deze jongelui dat men een man als Gerard du Prie niet zomaar kan overwinnen. Du Prie gebruikt alleen maar na tuurlijke middelen, of dat nu zijn vuisten en zijn spierballen zijn, om ongewenste gasten uit de na chtclub te houden of eerr wedstrijd te winnen. „Ik ben een natuur mens. Ik zal geen patat eten, of kroketten. Maar wel veel vlees. Ik gebruik ook vitamine E (tarwe- kiemplus capsules) en B- complex (biergist) en ik gebruik ook Lecitine-capsules. Dat zijn al lemaal natuurlijke produkten en die zijn erg gezond. Ik heb er in ieder geval altijd erg veel aan ge had. De man die tien maal natio naal kampioen worstelen werd, vertelt: „En toch hou ik ook wel van een potje bier op zijn tijd en lust ik een goede T-bone steak. Maar het allerbelangrijkste blijven de vitamines. Want een sterke man die niet gezond eet, wordt een slappeling." Gerard is ook een fervent gebruiker van Bio- Ginseng Extra Forte. Opvallend is dat vooral de wat oudere sporters hem hierin gelijk geven. Jeen van der Berg (54), de le gendarische Elfstedentocht-win naarvan vele jaren geleden en op dit moment nog steeds te vinden bij de marathon-schaatsers, die tegenwoordig hun Elfstedentocht in Finland schaatsen, zweert ook bij deze Bio-Ginseng, want de ene Ginseng is de andere niet. „Kijk, vooral als je wat ouder wordt, moet je nog meer op je voeding letten dan die broekies, die ik moet kunnen blijven ver slaan. Neem nou eens die Jan Roelof Kruithof (42), een man van mijn leeftijd, die moet ook niks van doping en al die troep hebben, die heeft genoeg aan een fors aantai vitamines en z'n dagelijkse slok jes Bio-Ginseng Extra Forte, en die is toch maar even 4 maal win naar geworden van de alterna tieve Elfstedentocht! Gezond le ven, daar komt het op aan." Aan slappelingen heeft Du Prie een hekel. „Daarom ben ik ook niet aan catch as catch can gaan doen. Ik weet dat ik een heleboel geld had kunnen verdienen als ik het wel had gedaan, maar dat kon ik niet opbrengen. Een blauwe maandag heb ik het gedaan met Chris Dolman. Afijn, ik zou dan in zou dan in België vechten als de verschrikkelijke Oost-Duitser Chris Steiger. Ik een Oost- Duitser, wie kan zich dat voorstel len. Maar goed, de bedoeling was dat die verschrikkelijke Oost- duitse krachtpatser van de een of andere onbekende Belg zou ver liezen. En dat ging mij nou net iets te ver. Ik vind het niet erg om een wedstrijd te verliezen. Heeft mijn tegenstander mij eerlijk versla gen, dan kan ik dat accepteren. Maar het feit dat van te voren al vaststond, dat ik moest verliezen, kon ik niet hebben." Hij tilt zijn glaasje Bio-Ginseng op en zegt: „Proost, die titel van de sterkste man van Nederland wil ik volgend jaar wéér pakken." Uniek nieuw boekje over kruiden Door Bioform-Holland B.V. te Heerenveen is éen boekje in de handel gebracht dat geschreven is door de bekende kruidenspe cialist Lex Overeijnder, docent bij de Leidsche Onderwijs Instellin gen (L.O.I.) en auteur voor ver schillende dag- en weekbladen. Hij tracht met zijn artikelen de mens dichter bij de natuur te brengen en vooral meer bekend heid over geneeskrachtige krui den te geven. Zeer veel brieven en telefoontjes bereiken de kruidenauteur in zijn woning in het landelijk gelegen Friesland waar hij ook zijn unieke kruidentuin heeft. Er is kennelijk grote behoefte aan een willig oor bij de mensen, is zijn mening, en ik geef er graag gehoor aan. Het feit dat hij rege lmatig 'gezondheidsvragen' moet beantwoorden bewijst dat er grote behoefte bestaat aan goede voorlichting over het ge bruik van kruiden. Wat doet Bioform-Holland in de sport 1 M.i.v. het komende seizoen sponsort Bioform het in de Hoofdklasse spelende IJs hockey team van Utrecht. 2 Sponsoring van K.N.S.B.'s Jong Oranje. 3 Sponsor van Alternatieve Elf stedentocht. 4 Sponsor van de Volleybalclub Bioform-PZH uit Heerenveen. 5 Sponsor van de Tafeltennis vereniging Bioform-D.l. (hoofdklasse). 6 Sponsor van de Boksvereni ging Heerenveen. en talloze Evenementen en chari tatieve akties. Waarom? Sportmensen zijn belangrijke af nemersvan Bioform daarom doet Bioform graag wat terug voor de Sport. Biologische Hairconditioner met Ginseng Bevat naast Ginseng tinctuur tincturen van: Brandnetel, Arnica Mont, Grataegus, Viscum Alb. en Hydrocotyle Asiatica. Door deze unieke samenstelling is Bioform Biological Haircondi tioner niet alleen een produkt dat uw haar verstevigt, doch tevens voedt en verfraait naar oud Oos ters recept. Het voorkomt schilferen van de huid, verhoogt de glans van het haar en maakt haarlak overbo dig. Voor het verkrijgen van een opti maal resultaat dient men na het wassen de hoofdhuid met één derde van de inhoud flink te mas seren, daarna te spoelen en ver volgens de rest gelijkmatig door het haar te verdelen. We blijven Zemelen Door onze moderne manier van leven hebben velen van ons re gelmatig problemen met de stoelgang. Het gebruik van ze melen voorkomt slakvorming in de darmen en daardoor darm stoornissen. Het gebruik van zemelen regu leert de stofwisseling, 1 tot 2 eetlepels zemelen is al vol doende om verzekerd te zijn van optimale werking van dit natuur- produkt. Bioform zemelen zijn 'molen fris se' geborstelde zemelen waar door de houdbaarheid optimaal wordt verhoogd. In zijn boekje 'KRUIDENKRO- NIEKJE', handzaam formaat (7 x 14 cm) en 128 pagina's dik, voor zien van een kleurig omslag, staan 25 kruiden beschreven, voorzien van fijne met de pen getekende illustraties. Daarnaast enige interessante re cepten. Het is een leerzaam documentje dat eigenlijk in elk huis thuishoort. Een sfeervol geschenkje voor de komende feestdagen. De prijs van het 'KRUID- KRONIEKJE' is slechts f 6,95. In de handel gebracht door BIOFORM-HOLLAND B.V. te Heerenveen. Verkrijgbaar bij drogisten en re formhuizen. Binnenkort, zo is de bedoeling, zal deeltje twee het licht zien.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 18