Spaaraktie bij de RABO-bank NIEUWE UNIFORMEN JUBILEUM GESCHENK VAN DE BEVOLKING I Grote bezwaren tegen standplaatsen woonwagens Druk bezochte receptie in zaai Vosman i HOLTENS NIEUWSBLAD Inzameling voor het Leger des Heils Verkiezing ambtsdragers Useuwe uniformen Mars Indianenmiddag voor kinderen HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 23 mei 1980 32e jaargang - no. 21 Hoofdredacteur J Wlggers Kolweg 14, tel 05483 1350 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70 tel 05483-269® Stichtingsbestuur: W H Beijers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel 05490-18668 Abonnementsprijs f 23.- per jaar. Losse nummers 50 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De Holtense muziekvereniging „HMV" heeft zaterdagmiddag met een zeer druk bezochte receptie in zaal.Vosman" het feit herdacht dat 35 jaar geleden werd besloten tot fusie van ,,HMV" en de Chr. Muziekver eniging „Excelsior", een besluit waarop men tot op de dag van vandaag nog steeds met veel genoegen terugziet, een besluit dat door tal van sprekers tijdens deze receptie een gelukkig besluit werd genoemd. Korps- na Jan Scmppers, die als ceremoniemeester fungeerde, sprak een welkomstwoord tot de vele genodigden en afgevaardigden van tal van verenigingen en hij richtte zich in het bijzonder tot oud-burgemeenster mr. W.H. Enklaar, ere-voorzitter der vereniging. Na mens het gemeentebestuur werd - bij ver hindering van burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard - het woord gevoerd door wethouder J. Warrink. Hij wenste het korps, dat nu al weer 15 jaar musiceert, o.l.v. de in Holten geboren en getogen Henny J. Fransen geluk met het jubileum. In een korte toespraak wees de wethouder op de belangrijke plaats die het korps inneemt in de dorpsgemeenschap. Dat „HMV" in de loop der jaren van de aanvankelijke doels telling wat is omgebogen in dé richting van het sociaal-culturele, is een goede zaak. Warrink besloot met de wens dat het korps ook in de toekomst op de goede (muzikale) weg zal blijven doorgaan. De voorzitter van de Supporters vereniging, de heer J. Schuppert, bood namens deze vereniging en de hele Holtense gemeenschap prach tige marine-blauwe uniformen aan. De supportersclub heeft plm. 3 jaar tal van akties op touw gezet om aan het bedrag van plm. veertigdui zend gulden te komen en het is ge lukt om „HMV" ter gelegenheid van haar 35 -jarig bestaan in het „nieuw te steken". „Ik wil", zo zei Schuppert, „u hiermede hartelijk feliciteren en tevens de wens uit spreken dat „HMV" nog heel lang in onze dorpsgemeenschap mag funktioneren, als een symbool van samenwerking en vriendschap. Wij als supportersvereniging zullen met onze meer dan duizend leden en de steun van alle Holtenaren al les doen om te zorgen voor de be nodigde financiën om het „Hóól- termeziek" te laten funktioneren zoals dat nu al 35 jaar gebeurt. Want we weten het allemaal, wat is een feest zonder muziek, ik wil het anders zeggen, wat is Holten zon der „HMV"." Na de toespraak van voorzitter Schuppert werd door de bestuurs-, leden van de supp. club op een klein wagentje een grote versierde kartonnen doos de zaal binnenge reden, waaruit op commando tamboer-maitre Lieuwe Meinsma in het prachtige nieuwe uniform stapte. De exklusieve presentatie werd door de bomvolle zaal met een stormachtig applaus begroet. De heer A. Westerik (Ome Ab), de eerste secretaris van de in mei 1945 opgerichte Holtense Muziekver eniging en oud-voorzitter, zei dankbaar te zijn in deze jubileum bijeenkomst iets te mogen zeggen. Toen in mei '45 besloten werd tot fusie van de plaatselijke verenigin gen „HMV" en de Chr. Muziekver eniging „Excelsior", werden ver schillende afspraken gemaakt waaraan beide partijen zich stipt hebben gehouden. Eén van die af spraken was dat „HMV" de Hol tense gemeenschap in al haar gele dingen zou dienen. Westerik bracht hulde aan dirigent Fransen die het korps op zeer deskundige en rus tige wijze 15 jaar heeft geleid. De heer W.M. Wientjes te Gorssel, die het woord voerde namens de kring Lochem van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfa regezelschappen, wenste „HMV" niet alleen geluk met het jubileum, maar ook met het feit dat het korps zich in de loop der jaren onder de vakbekwame leiding van dirigent Fransen heeft weten te handhaven. „HMV" heeft het gemaakt! Bij vele korpsen heeft men veel te weinig jeugdleden, maar ook dat pro bleem kent men bij „HMV" niet. Ook bij „HMV" is het in de loop der jaren wel wat anders geworden, maar bij alle veranderingen is het maken van goede muziek gebleven. De heer Jan Oosterkamp, die felici teerde namens „OCH", deed dit op de hem eigen humoristische wijze. Hij dook in het verleden en herin nerde aan de afspraak die bij de fu sering werd gemaakt dat er op uit voeringen geen alcohol zou worden gedronken, een afspraak die al vrij snel „verwaterde" „OCH" werkte in het verleden vele malen mee aan de jaarlijkse uitvoering van „HMV" toen na de pauze een toneelstuk werd opgevoerd en velen zullen zich nog herinneren de opvoering van „lm weissen Rössel" in het sportdal door „HMV" en „OCH" De rij van sprekers werd besloten door de voorzitter van de Holtense Carnavalsvereniging „De Fien- preuvers" Jan Luesink Hij „ver sierde" het, hoe kan het andersop erg leuke en kolderieke manier door aan de letters „HMV" andere betekenissen te geven. (H)et (M)eest (V)errassend, niet alleen spelen voor de prins maar ook voor de ridder, (H)enny's (Mmzikale (Vjakmanschap, (H)armonie (M)et (V)uur enz. Luesink bracht „HMV" dank voor de muzikale medewer king aan carnavalsoptocht, waarin het korps een onmisbare schakel is. Voorzitter Johan Meijer bedankte met een kort woord alle sprekers en de vele afgevaardigden van vereni gingen, bedrijven, organisaties voor de felicitaties, bloemen, ca deaus en geschenken in couvert die werden aangeboden en liet tevens weten dat op de nieuwe begraaf plaats ccn krans werd gelegd ter nagedachtenis aan de overleden leden. De drumband van „H.M.V." in het nieuwe uniform. U ontvangt een fraaie als u een Naam Gebruik deze Adres Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Woonplaats I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half jaar/per jaar. J Dinsdagmiddag 3 juni zai van 13.00-16.30 uur in gebouw „Betha- niè" te Dfjkerhoek de jaarlijkse in zameling van bruikbare kleding en schoeisel worden gehouden ten bate van het Leger des Heils Het plaatselijk comité rekent weer op een flinke „opbrengst". Holtenaren stel hen niet teleur. Na de receptie in zaal „Vosman" maakte „HMV" een mars door de Oranjestraat en de Dorpsstraat om de prachtige nieuwe uniformen te tonen en te laten zien dat het geld dat door de Holtense gemeenschap bijeen werd gebracht nuttig en op schitterende wijze werd besteed, 's Avonds was er voor de muzikan ten en het bestuur van de supp Voor alle kinderen van de lagere scholen in Holten staat er weer een erg leuke middag voor de deur. Woensdag 28 mei worden ze 's mid dags om 2.00 uur uitgedost in in- dianenkleren, allemaal verwacht bij het „Paalhuus" om vandaar de Zuurberg op te trekken waar een groot indianendorp zal worden ge bouwd, met alles er op en er aan. Als het dorp klaar is volgt er een speurtocht met opdrachten zoals pijl en boogschieten Als alles vol gens plan verloopt zijn de jongelui om half zes weer terug bij het „Paalhuus" De deelname aan deze middag is geheel gratis De leiding van de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk Holten rekent er op dat heel veel kinderen komen om er samen een heel plezierig gebeuren van te maken Voor nadere infor matie bellen 2755. club met hun dames en verloofden in zaal „Het Bonte Paard" een ge zellige avond die muzikaal werd omlijst door het „Satumuskwin- tet". Het bestuur van het jubilerende muziekkorp. Zittend rechts diri gent Fransen. Vanaf 19 mei tot en met 6 juni a.s. zal de Rabobankorganisatie een spaaraktie houden. Een jaarlijks terugkerende aktie die zowel voor bestaande spaarders als voor po tentiële spaarders een stimulans moet zijn om een bedrag opzij te leggen. Sparen is goed voor elk' zou men kunnen zeggen. Sparen is bouwen aan de toekomst, een fundament voor een gezonde huishouding. Daarom ook is het sparen iets dat van jongs af aan geleerd kan en moet worden. Voor iedereen is dan ook de mogelijkheid geschapen om te sparen. Er zijn bij de Rabobank aanslui tende spaarvormen voor de jeugd van 0 tot 11 jaar van 11 tot 15 jaar en van 15 tot 21 jaar is er het nationaal bekende Spaarplan Zilvervloot. Bij de Rabobankorganisatie alleen al sparen op dit moment 500.000 jonge mensen bij de Zilvervloot. Na het jeugdsparen kan men bij de Rabobankorganisatie die spaar wijze kiezen die het meest tege moet komt aan de individuele wen sen van iedereen. In de periode waarin de aktie wordt gevoerd, krijgt iedereen die een nieuwe spaarrekening opent met een minimuminleg van f25.- en daarmee voor het eerst gaat sparen bij de Rabobank, een premie van f7.50 bijgeschreven op de nieuwe spaarrekening. Daarnaast wordt aan de nieuwe en bestaande spaarder bij de Rabo bank een boekje overhandigd met de titel .Weetje weertje', wanneer tenminste f 25.- wordt ingelegd. Het boekje is geschreven door Jan H. Pelleboer, de bekende weerman van de radio. In .Weet je weertje' staat informatie over het weer in het algemeen en over weervoor spellingen in het bijzonder. Om zelf een redelijke weervoorspel ling te maken bevat het boekje een wolkenschuif. Een hulpmiddel dat tijdens de vakantie goed benut kan worden. Vestig de woonwagenkamp jes in nieuwe bestemmings plannen zoals de Haar III en het plan Beuseberg, op de provinciale opslagplaats aan de Deventerweg, op dat van het voormalig wege nbouwbedrijf Krekel B.V. aan de Oude Deventerweg of op de hockeyvelden in het Sportdal. Dit waren ongeveer de al ternatieven welke j.l. woensdagavond door de omstreeks 50 belangstel lenden, tijdens een in hotel Vosman gehouden hearing naar voren werden gebracht voor de vestiging van een tweetal woonwagenkamp jes in Holten. Voor het inrichten van twee loka- ties van elk vier woonwagens kwam het gemeentebestuur met een vijftal mogelijkheden nl a. het Bij gehouden stemming voor ambtsdragers in de Geref Kerk zijn als ouderling gekozen mevr M. van Engbrink-Ramaker. Holterenkstr. en de heren G Aanstoot, Diessen- plasstraat en J W Beldman. Beus eberg Als diakenen werden geko zen de heren J Bolink, Landmans- weg, Borkeld, B J Dij kink, mr Vixseboxsestraat en W C W Wa- melink. Houtweg 18. voormalig woonwagenkamp aan de Markeloseweg, b. naast het pand Beusebergerweg 12 (terrein fa. Müller), c. naast het spoorweg- viadukt in de Aaltinksweg, d. ten oosten van de oude begraafplaats aan de Kerkhofsweg en e. naast de spoorlijn ten oosten van de Dikkes- teensweg. Bezwaren. Bij de aanwezigen, welke vrijwel al len direkte buurtbewoners zijn van door het gemeentebestuur voorge stelde mogelijkheden, stuitte ves tiging van een woonwagenkamp in hun buurt, om uiteenlopende rede nen, op grote bezwaren. Ten aan zien van de Markeloseweg ver klaarde de eigenaar van de naast gelegen camping „De Haspel" grote bezwaren te hebben tegen vestiging van een woonwagenklus- ter uit vrees voor het uitblijven van campinggasten en vanwege de hinder welke daar thans reeds wordt ondervonden van de woon wagenbewoners aan wie op deze plaats nu reeds een tijdelijk onder komen werd verschaft. Bewoners van de Aaltinksweg en Dikkes- teensweg kwamen met het bezwaar dat woonwagenvestiging in hun buurt de waarde van hun woning sterk zou verminderen, terwijl men vestiging aan de spoorlijn ook niet kon rijmen met de wet op de ge luidshinder Met name deze groep vond het niet redelijk om eerst de mensen dure huizen te laten bou wen om vervolgens in die buurt een woonwagenkluster in te richten „Als de gemeente eerlijk spel wil spelen, dan moet zij woonwage nkampjes inrichten in bestem mingsplannen die nog in uitvoe ring moeten komen Mensen die daar dan willen bouwen, weten dan tevoren waar ze aan toe zijn", aldus het argument. Voor wat betreft vestiging aan de Kerkhofsweg en Beusebergerweg verklaarden de betreffende grondeigenaren zelf plannen met deze gronden te heb ben en verweten het gemeentebe stuur tevoren nooit over de plan nen van de gemeente te zijn inge licht of gehoord. Namens het vlees bedrijf Encko B V verklaarde ook de heer Meijer grote bezwaren te hebben tegen een lokatie direkt naast dit bedrijf aan de Kerkhof sweg, o.m. uit vrees voor moeilijk heden met het vrachtverkeer van wege geparkeerde auto's, gevaar voor spelende kinderen, vrees voor inbraak en een verminderde repre sentatieve waarde van dit bedrijf. Van alle kanten werden alterna tieve suggesties aangedragen zoals hiervoor reeds aangegeven, waar door het gemeentebestuur op- rueuw een hoeveelheid huiswerk meekreeg. Aan het begin van de vergadering, welke tot ruim 1115 uur duurde, gaf wethouder J Warrink een his torisch overzicht van de woonwa- genproblematiek, welke uiteinde lijk tot het nieuwe decentralisatie beleid heeft geleid Achter de tafel hadden verder plaatsgenomen wethouder H Stegeman, dhr Jan sen. secretaris-coördinator van het woonwagenschap Z W Salland, drs F Alsemgeest, woonwagenop bouwwerker te Deventer alsmede een aantal bij dit beleid betrokken gemeentelijke ambtenaren De bij eenkomst werd geleid door burge meester mr WL.FC ridder van Rappard. die de avond afsloot met de toezegging dat de gemeente de door de vergadering aangedragen alternatieven in de uiteindelijke keuzebepaling serieus zal meene men

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1