Liiisson-Holten 3-1 Holtense schakers verslaan Nijverdal Resultaten sv Holten Resultaten s.v. Holten HOLTEN HEEFT NIEUWE IMPULSEN NODIG Resultaten Blauw Wit Programma Sporthal 't Mossink Resultaten Blauw Wit Programma s.v. Holten .LlVJAj 1 - *0 A Ui ±OKJ\J A ÜVi. O 1 SPORTPAGINA Angst voor de tegenstander en gebrek aan zelfvertrou wen waren gedurende het eerste half uur de belang rijkste kenmerken van de Holten elf. De agressiviteit, die de roodzwarten voor de winterpauze aan de top van de ranglijst deed belanden, was volkomen zoek. Zonder dat Unisson tot groots spel kwam wist men de Holtenaren binnen het half uur op de knieën te krijgen. In de 4e minuut van de wedstrijd j had Henry Bronsvoort het beeld van de wedstrijd kunnen bepalen, toen hij een verkeerd terugge speelde bal opving, doelman Van j Raalte passeerde en toen onbe- heerst naast schoot. I rwee minuten later blunderde de achterhoede van Holten Via een halve misser van Gert Oolbekking belandde de bal bij de volkomen j vrijstaande De Vries. Deze maakte geen fout en kopte Unisson naar 1-0. In de 15e minuut bracht de hard werkende André Dekker Warrink in schietpositie, maar ook hier ontbrak iedere richting. Inmiddels had Henry Bronsvoort met een en kelblessure het veld verlaten en was vervangen door Joop Honde link. In de 30e minuut mocht Unisson op de middellijn een vrije trap nemen, deze werd hoog in de doelmond ge plaatst en midvoor v d. Meulen had alleen maar ja te knikken om de hele achterhoede van Holten het antwoord schuldig te laten blijven. Hierdoor kwam de stand op 2-0. De verbazing hierover was nog niet verdwenen toen in de volgende mi nuut Warrink misttastte, waardoor wederom De Vries van dichtbij kon scoren. Met deze 3-0 stand was de wedstrijd beslist, ook de thee in de rust kon geen nieuwe impulsen ge ven. De tweede helft was een formali teit. Holten probeerde het nog wel, maar de beweging in de diepte ontbrak, waardoor het gevaar niet verder kwam dan de 16 meterlijn van de tegenstander. 7 minuten voor afloop werd een door André Dekker ingeschoten bal door een Unisson speler met de hand gekeerd De toegekende strafschop werd. door Henk War rink ingeschoten, waardoor de zo hoog geprezen eer gered was. Door deze twee achtereenvolgende nederlagen hebben de roodzwarten hun kansrijke positie totaal verlo ren. A.s. zondag speelt Holten in Dinxperlo tegen de ploeg van die naam om de X.N.V.B.-beker. Ho- penlijk slaagt trainer Pesman erin om woensdag het gekwetste zelf vertrouwen wat te herwinnen. De spelersbus zal vertrekken om 12.30 uur. Zondag werden de returns ge speeld van 21 oktober. Holten 2 leed ook nu pijnlijke verlies tegen Hoeve Vooruit 2 (1-2). Op eigen ter rein was toch een beter resultaat verwacht, maar de inzet van som mige spelers was ver beneden peil. Holten 4 deed op de vroege zon dagmorgen prima werk. Met een flinke nederlaag werd G F C 3 af gedroogd (4-1). Ook Holten 5 had met zfjn tegenstander minder moeite dan verwacht. Het vijfde van Enter werd bedolven onder het enthousiaste spel van de jeugdige Holten-ploeg (4-1). De wedstrijd Luctor 8-Holten 6 bood weinig kwa liteit. maar veel inzet. Van Luctor zijde werd nogal eens hard gespeeld om de overwinning van de Holte naren teniet te doen (1-3). Holten 7 blijft in deze competitie erg wissel vallig spelen. Deze keer bleef men aan de positieve kant door S O S. 5 met 2-0 huiswaarts te sturen. Hol ten 8 had onverwacht veel moeite met het onderstaande Almelo 8 De Almeloërs wisten zelfs een 3-1 voor sprong te nemen eer het tot de Hol tenaren doordrong. Nog met bij tijds werd er een schepje bij op ge daan, eindstand 3-3 Voor de grootr ste verrassing zorgde Holten 9, door koploper Borne 6 een 2-1 ne derlaag toe te brengen. Bravo 40 plussers! Holten 10 behaalde in Zenderen eindelijk weer eens een overwinning. Het moreel was de laatste tijd door de slechte resulta ten nogal afgezakt. De 14e Door de - niet onverwachte - neder laag tegen het Boekelose Unisson (1-3) zijn de rood zwarten met 18 punten naar de vierde plaats op de ranglijst van 3A verhuisd. Een si tuatie waardoor de kampioens kansen niet zijn toegenomen. Al moet daarbij worden opgemerkt, dat ABS met 21 punten een weds trijd meer heeft gespeeld Dat is echter niet het geval met WDL (20 p en Reutum (20 p.), die evenals Holten ook maar 14 keer zijn uitge komen en er dus iets beter voor staan. De overige uitslagen waren: Berghuizen-WDL 0-0, Losser-UD (W) 0-1, Reutum-Rood zwart 3-0, Tubantia-Avanti 5-1, ABS-De Tukkers 2-1. Holten moet nu nog 8 wedstrijden: uit tegen De Tukkers, Rood Zwart. WDL, Losser en Tu- bantia en thuis tegen: Avanti, UD en Reutum. De Juiste volgorde is nog niet bekend. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: AI}8 15 9 3 3 21 25-14 Reutum 14 8 4 2 20 32-16 WDL 14 9 2 3 20 23-11 Holten 14 8 2 4 18 35-20 Unisson 14 6 4 4 16 26-28 Berghuizen 15 5 5 5 15 18-22 De Tukkers 14 4 4 6 12 16-22 RoodZwart 14 5 1 8 11 17-21 Avanti 15 3 5 7 11 21-32 Tubantta 13 4 2 7 10 21-21 UD (W) 15 3 4 8 10 12-24 Losser 13 3 0 10 6 13 26 Zondag: Tubantla Losser en Reutum-Unisson. competitie-wedstrijd, werd de wedstrijd van Henk Rensen (Schutte), die op bijzonder fraaie wijze een gave hattric produceerde, terwijl op het middenveld Jan Stukker voor de goede passes zorgde. De tweede helft was van minder kwaliteit, al werden de doelpalen van ZV nog 3 x beproefd. (0-3). Holten 12 wist ook voor de 2e keer niet van P.H. 17 te winnen, al was de nederlaag maar klein (1-2). Luctor 8-Holten 6 Holten 6 heeft het in de moeilijke uitwedstrijd tegen middenmoter Luctor 8 goed gedaan. Het begin van de wedstrijd was wat proble matisch doordat Holten met een sterk gewijzigd middenveld aan trad. Mede doordat Luctor het middenveld in zijn geheel oversloeg was het erg moeilijk voor Holten om de wedstrijd in zijn greep te krijgen. Na 30 minuten spelen maakte een verdediger van Luctor geheel onnodig hands in het straf schop gebied. De toegekende straf schop werd door Herman Biesters zeer koelbloedig benut. Na de rust speelde Holten door deze voor sprong minder onder druk van het moeten scoren. De combinaties liepen veel vlotter waardoor de achterhoede van Luctor keer op keer uit positie werd gespeeld Het doelpunt gescoord door Herman Biesters was de beloning voor het Holtens overwicht. De keeper van Luctor wist zijn elftal nog enkele malen voor een grotere achters tand te behoeden. Een eigen doel punt van Luctor bracht de stand daarna op 3-0. Holten 6 nam hierna wat gas terug waardoor Luctor toch nog de eer kon redden De 3-1 eindstand was een goede afspiege ling van de wedstrijd. Holten BI - Voorwaots BI Holten B1 heeft de eerste wedstrijd na de winterstop meteen toegesla gen. Met maar liefst een 6-1 neder laag werd Voorwaarts naar huis ge stuurd. Toch leek het in de eerste 10 minuten er niet op dat het zo'n ge makkelijke wedstrijd zou worden, want in deze periode kwamen Hol ten BI behoorlijk onder druk te staan. De achterhoede met als uit blinker Albert aan het hoofd bleef Senioren Holten 2 - Tilligte 2 10 00 uur; Hol ten 3 - Hector 2 10.00 uur. Omhoog 2- Holten 4 10.00 uur V. 9 00 uur; PH 7- Holten 5 11 45 uur V 10 45 uur; Holten 6 - ZV 3 9.00 uur; Haarle 7 - Holten 7 10.00 uur. V. 9 00 uur; Holten 8 - Enter 9 10.00 uur; Holten 9 - PH 14 10.45 uur; Holten 10- - MW 10 10.30 uur; Nijverdal 4 - Holten II 10 00 uur. V. 9.00 uur; Holten 12 is vrij Junioren Bornerbroek A 1 - Holten A 2 2 30 uur. V. 1 30 uur; Hector B 1 - Holten B 1 2 45 uur. V 1.45 uur, Holten B 2 - PH B 3 2 30 uur; DOS 37 C 1 - Holten C 1 2 30 uur. V 1 30 uur; Holten C 2 - Delden C 1 1 00 uur; Excelsior C 5 - Holten C 3 11.30 uur. V. 10 45 uur Pupillen SOS Dl - Holten Dl 10 00 uur. V. 9 00 uur; Holten D2 - Hulz Boys Dl 9 00 uur; Nijverdal Dl - Holten D3 10 00 uur V 9.15 uur. Holten D4- - Enter D2 10 00 uur; Holten El- - Nijverdal El 11.00 uur; Excelsior E3-Holten E2 10 00 uur. V. 9.30 uur; VE8O8 E3 - Holten E3 10.00 uur. V9 30 uur; DE8 E3 - Holten E4 10 00 uur V 9 15 uur; Holten Fl- - Nijverdal F1 1100 uur; Holten F2 is vrij. Excelsior A2 - Blauw wit Al 2-1. Eigenlijk op een te vroeg tijdstip in deze competitie moest Blauw Wit A in Rijssen aantreden tegen koploper Excelsior A2, omdat de uitslag van deze wedstrijd de uit eindelijke beslissing voor het kampioenschap in deze klasse be paalde. Een ander pech voor Blauw Wit A was dat men niet kon beschikken over doelman Gerrit Johan Kolkman, omdat hi j de afge lopen week zijn arm in het gips kreeg voor een geconstateerde oude breuk. De opstelling van Blauw Wit werd hierdoor drastisch gewijzigd om dat spitspeler Henk Mekenkamp de goal moest verdedigen en BI speler Henri Kolkman de voor hoede moest completeren. Voor aanvang van de wedstrijd werd ge wezen op het belang van deze wedstrijd en gezien de vorige weds trijd tegen Excelsior werd de ach terhoede de opdracht constante mandekking toe te passen, verder moest men via een verstrekt mid denveld via opkomende midden velders de 2 mans voorhoede assis teren. Het begin van de eerste helft moesten beide partijen even aan elkaar wennen en speelde het spel zich voornamelijk op het midden veld af. Blauw Wit speelde goed op balbezit en ging voorzichtig in de aanval Excelsior daarentegen pro beerde met lange ballen de Blauw Wit's achterhoede te verrassen maar steeds was men attent- Voor de talrijke meegekomen suppor ters was het vanaf de lijn een aar dige wedstrijd om te zien. Na ruim een kwartier spelen kreeg Richard Verveda een mooie kans om uiteen hoekschop in te koppen maar zijn kopbal was te zacht voor de jonge Excelsior keeper die normaal in het Cl elftal speelt. Excelsior kreeg ook wel enkele kansen maar de achter hoede greep steeds goed in en kon via het middenveld met name over links door de hardwerkende Eric Mondeel ver mee naar voren op komen Gerard Rutgers moest op het middenveld enorm veel werk verzetten om Excelsior's gevaar lijkste man uit te schakelen. Het spel ging op en neer en keeper Me kenkamp kreeg relatief weinig werk en kon tot de rust zijn doel schoon houden, alhoewel Excelsior kort voor rust een goede kans kreeg. Na rust zag men weer twee hard werkende teams voor een zo goed mogelijk resultaat voetballen. Het spel werd wel iets harder maar scheidsrechter B. Hollink voelde het belang van deze wedstrijd goed aan en floot uitstekend. André Schuppert waagde na een kwartier een hard schot op doel dat via een Excelsior verdediger net overging. Door even onoplettend heid in de 20e minuut kon een Ex celsior aanvaller vrij door het cen trum opkomen die toen hij de afge slagen bal met geluk op zijn knie kreeg in de uiterste hoek schoot. Blauw Wit moest hierna meer risico nemen en meer in de aanval gaan dat door het stug verdedigen van Excelsior zonder resultaat bleef. Wissels bij Blauw Wit, voor Henk Dij kink en Henri Kolkman om de voorhoede stootkracht te geven haalden niets uit, alhoewel Ronnie de Geus direct toen hij in het veld was gekomen een goede kans kreeg Het enigste was om Henk Mekenkamp nog in de aanval te zetten dit ten koste van Ronnie de Geus die onder de lat kwam. Jammer voor hem was dat hij gelijk uit een corner mistastte en een der Excelsior aanvallers kon scoren en hiermee de beslissing kon brengen. Kort voor tijd kon Blauw Wit de achterstand nog wel verkleinen toen André Schuppert een straf schop mocht nemen een handsbal van een der Excelsiors verdedigers. Blauw Wit ging deze wedstrijd met hard werken ten onder doordat men voor de rust niet tot scoren kon komen en Excelsior profi teerde in de tweede helft gretig van de geboden kansen en maakt na deze wedstrijd de meeste aan spraak op het kampioenschap. Blauw Wit voor Jullie is nog alle re den om op deze voet door te gaan want ook de tweede plaats is een zeer eervolle. Blauw Wit Cl DES Cl Voor een vriendschappelijke weds trijd moest Blauw Wit Cl aantre den tegen DES Cl. Een wedstrijd waar door Cl nogal tegen aangeke ken werd omdat DES volgens men sen die het konden weten, een sterk elftal had waar Blauw Wit de han den vol aan zou krijgen. Met deze wetenschap en de opdracht te laten zien beter te kunnen dan vorige week tegen Maliënheem, begon Cl aan deze wedstrijd. Van beide kan ten werd sterk op de aanval ge speeld wat al snel resulteerde in een prachtig doelpunt van Gerald 1-0 Maar DES kwam snel terug. Over links konden 2 man van DES vrij opkomen en de geboden kans werd perfect benut 1-1. Blauw Wit bleef goed doorgaan en wist nog voor rust de stand, weer door Gerald op 2-1 te bepalen. Na rust eenzelfde spelbeeld met 2 aan vallende ploegen en een goed keep ende Joop Hofstede in het Blauw Wit doel. Tot 2 min. voor het einde kon Blauw Wit de ruststand hand haven, maar toen werd de linksbui ten van DES helemaal vrijgelaten door de Blauw Wit verdediging en maakte 2-2. Er werd afgetrapt en weer kwam de bal in het bezit van de linksbuiten van DES die weer helemaal was vrijgelaten en daar door de eindstand op 3-2 bracht. Een onnodig doelpunt. Jongens de wedstrijd is pas afgelopen na het laatste fluitsignaal van de scheids rechter. Blijf tot zolang attent rea geren. Al met al toch een goede en spannende wedstrijd die correct geleid werd doer H Stam. Vol goede moed en hopelijk met de zelfde inzet beginnen we morgen aan de eerste competitiewedstrijd na de winterstop tegen Hector. de situatie meester Toen bleek Holten plotseling vleugels te krij gen en in 3 a 4 minuten was het 3-0 door doelpunten van Mart en Ger- tjan (2x). Na de rust hetzelfde spel beeld met een veei sterker Holten. Eén van de mooiste doelpunten kwam op naam van Hans. die met een vrije trap ineens van plm. 30 meter het doel trof. De overige doelpunten werden gemaakt door Gert Jan. die in de voorhoede uit blonk en een eigen doelpunt scoor de. Holten Cl - S.V.Z.W. Cl Voor Holten Cl was dit een belang rijke wedstrijd. Het verkeerde na melijk in degradatiegevaar en zou bij winst iets opgeluchter adem kunnen halen. In de eerste helft moest Holten te gen de wind in en het bleef tot de rust bij 0-0. De 2e helft werd opge wekt tegemoet gezien. Met de wind mee wist Holten snel twee goals te maken. Het overblufde S.V.Z W. werd hierna volledig uitgespeeld. Door een ongelukje werd nog een tegengoal gescoord. De eindstand werd uiteindelijk 4-1. De doelpun ten hoeven niet genoemd te wor den, omdat het hele elftal hard meewerkte aan deze glorieuze overwinning. Jongens gazo door en wis je degradatiezorgen uit. Week van 1 maart 1980 tot en met 7 maart ZATERDAG 09.00-12.00 zaalvoetbal - Ned. Mid. Bank 13.00-18.00 handbalcompetitie - NHV 18.00-19.00 s.v. Holten, afd. handbal ZONDAG 10.00-11.00 S.M.R. „de Zessprong", zaalvoetbal 11.00-12.00 s.v. Holten, dames 12.00-18.00 zaalhandbalcompetitie - NHV. MAANDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 s.v. Holten, afd. handbal 18.00-23.00 badmintonclub DINSDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.15-22.30 mintonette 16.00-20.15 instructielokaal - St. SoCuWe WOENSDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-19.00 Wegenwacht Markelo, zaalvoetbal 19.00-23.00 badmintonclub. DONDERDAG 08.10-15.30 diverse scholen 18.00-21.30 s.v. Holten, afd. handbal 21.30-22.30 zaalvoetbalcompetitie - KNVB 16.00-17.50 instructielokaal - St. SoCuWe 20.00-23.00 instructielokaal - Tennisclub Holten. VRIJDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-23.00 HMV 19.00-20.00 instructielokaal - HMV. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3108). Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 1666). Voor de externe kompetitie in de eerste klasse B van de Schaakbond Overijssel speelde koploper Holten afgelopen maandag tegen hek kensluiter ENO 1 uit Nijverdal. De gastheren uit Nijverdal traden ver zwakt aan met minstens drie inval lers, maar ook enige Holtenaren hadden een zwakke dag. De winst van 6 1/2-3 1/2 was echter wel ver diend. Holten begon de wedstrijd met een punt voorsprong. Een week eerder was aan twee borden vooruitge- speeld. Beijer trof een tegenstander die zijn lijfopening speelde. Door toepassing van het scherpe From- gambiet bewees Beijer hoe die opening te bestrijden was. Na winst van twee stukken was de strijd snel beslist. Ton van Oijen had het moeilijker en raakte zelfs een kwa liteit achter. Zijn opponent kon echter de winstweg niet vinden en bood remise aan, zodat Holten maandagavond met een 1 1/2-1/2 voorsprong kon beginnen. Aan het zesde bord werd de voor- Blauw Wit 2 - DES 4 Voor de thuiswedstrijd tegen DES 4 had Blauw Wit 2 een wijziging on dergaan en dat dit effectief was bleek duidelijk uit het hoge weds trijdtempo dat op de mat werd ge legd Reeds voor rust kreeg Blauw Wit enkele kansjes maar er werd thee gedronken bij een blanco stand. In de pauze werd Johan Stam vervangen door Wim Klein Nagel voort en door die wissel kwam er toch wat meer gevaar in de Blauw Wit aanvallen. Na 10 mi nuten tweede helft nam Henk Das- selaar op recht een hoekschop die de van de paal terugspringende bal beheerst en zuiver inschoot Tien minuten later viel de gelijkmaker toen een ingekopte bal geretour neerd werd door Nijsink precies op het hoofd van een DES-aanvaller die geen fout maakte (1-1). Blauw Wit bleef hierna sterk aandringen naar de versterkte DES- achterhoede gaf geen krimp Wim Klein Nagelvoort probeerde het nog wel met enkele harde afstands schoten maar de DES-doelman liet zich niet verrassen. Een juiste uit slag van een zeer sportieve weds trijd Blauw Wit 3 - VES0S 4 Deze wedstrijd werd door Blauw Wit 3 met de nodige zorgen tege moet gezien Immers werd de uit wedstrijd met 1-0 verloren maar wat zwaarder woog was de bruiloft van de „Schoffelaar" die het hele team In de benen zat. Wonder bo ven wonder werd er in de eerste helft toch zeker een dozijn kansen gecreëerd waarvan er echter maar drie werden „verzilverd" door een gebrekkig functionerende voor hoede waarin men de „Schoffelaar" erg miste die meteen al thuis moest blijven om voor een hele week aar dappels te schillen. (Waar moet dat nog heen Henk?) Door wonder baarlijk sterk spel van de achter hoede, waarbij af en toe flink aan de noodrem werd getrokken om schade te voorkomen, brak de rust aan met een 3-1 voorsprong. Na de thee leek het wel of de Blauw Wit ters thee hadden gedronken met één of ander verdovend middel want ze kwamen bijna niet meer tot enige acties van betekenis Dat de uitslag desondanks toch 3-1 bleef is enkel te danken aan de achterhoe de. (Superniets en de Pietjes), die niet deelden in de „misere" en toch wel bruiloft hadden gevierd. Dit schijnt te kunnen zonder dat de conditie wordt „aangetast. Markvogels 3- Blauw Wit 5 Tot grote ontsteltenis van het ge hele team was de gerenommeerde aanvoerder Duteweerd genood zaakt met voetballen te stoppen We achten ons bevoorrecht deze speler met z'n specifieke giraffe- shuffle te hebben mogen meema ken en zijn dankbaar voor de mo menten waarop hij tegenstanderen publiek versteld liet staan door zijn voetbalvernuft. Voor de wedstrijd werd in een felbewogen verkie zingsstrijd Johannus Aanstoot tot nieuwe aanvoerder gekozen. Dit gebeuren had Blauw Wit dermate aangegrepen dat het spel deze keer nog verfijnder en gevoeliger was dan anders Een Zuidamerikaans team waardig combineerden de Blauw Witters erop los en een on- sprong al snel uitgebouwd. Henk van Beek trof daar zijn oom als te genstander. van wie hij uit menig vriendschappelijk partijtje wist hoe sterk hij was. Na winst van paard en toren en het halen van een extra dame door promotie was de partij snel beslist. Ook Van der Knaap was relatief snel klaar. Hij trof een invaller die normaal op het zevende bord van het tweede team speelde en dat aan het tweede bord! Nadat achtereenvolgens twee pionnen, een stuk en nog eens twee pionnen werden veroverd, werd de tegenstander matgezet. Rietman trof het slecht dat zijn te genspeler nu juist de enige variant uit de Spaanse partij koos waar hij een hekel heeft. Zijn gewoonlijk scherpe openingsstijl bleef daar door achterwege en het pionne- neindspel werd remise. Het vijfde punt voor Holten werd binnengehaald door Middelink. Hij won eerst twee pionnen, maakte daarna een gewaagde konings wandel welke bijna slecht afliep en belandde tenslotte in een eindspel met ongelijke kopers. Dat was moeilijk, maar tenslotte promo veerde toch een pion tot dame en werd de winst binnengehaald. Gervedink Nijhuis, in de interne kompetitie niet meer aktief, speelde daardoor iets minder goed dan wij van hem gewend zijn. Bo vendien kwam hij in tijdnood een stuk achter en werd hij later par does mat gezet. De winst werd voor Holten veilig gesteld door Jan Scheperman Aan bord drie trof hij de sterkste ENO- speler die normaal aan het eerste bord speelt. Scheperman bediende zich van het Frans en gaf zijn te genstander geen kansen. In een voor hem betere stelling werd tot remise besloten. Dinantvan Beek trof nummer twee van Nijverdal op bord vijf. Hij kwam in een paardeindspel terecht dat voor hem moeilijk stond. Om dat ENO inmiddels verloren had, werd toen toch maar remise gege ven. De laatste partij was die van Van Lindenberg, welke twee pionnen achter stond. Beide spelers raakten in tijdnood, zodat Van Lindenberg doorvocht en valletjes opstelde. De volledige uitslag, met Holten wit op de even borden, was als volgt; J.W. Middelink-A. Oudekerk 1-0; D.A. van der Knaap-P. Kapteijn 1-0; J E. Scheperman-J.D. Schot hans 1/2-1/2; E.J. Gervedink Nij huis-J.J. van Harten 0-1; D. van Beek-J; Brughuis 1/2-1/2, H. van Beek-H. Westera 1-0; B. Beijer-G. Brinkhuis 1-0; T. van Oijen-H. Kei zer 1/2-1/2; T. van Lindenberg-A. Schothans 1/2-1/2; W. Rietman-H. Berkhout 1/2-1/2. Eindstand 61/2-31/2, Holten houdt de koppositie en verdedigt die op 17 maart tegen ESGOO 3, de laatste konkurrent voor het kam pioenschap. Interne kompetitie. Een week eerder werden, in ver band met carnaval, slecht vijf parti jen gespeeld. De uitslagen waren: Van der Knaap-D. van Beek 1/2-1/2; Rietman-T. van Oijen 1-0; Van Lindenberg-Beijer 0-1; Van Rijssen-Blits 1-0; Roele-Aaftink 1-0. gekende score van 0-4 werd reeds voor de rust bereikt door doelpun ten van Renger van Lindenberg, Renger Veldhuis en Rinus Bekker- nens. Na rust werd dit Braziliaanse spel verwisseld voor het gewone Blauw Wit spel. Derhalve wel veel inzet, doch het liep niet meer zo ge smeerd. Markvogels kwam feller opzetten en kreeg terecht een pena lty toegewezen toen één hunner door Blauw Witters vriendelijk werd „neergevlijd" (1-4). Even kwamen de Holtenaren onder druk te staan, maar de blonde Adonis Aanstoot loste de situatie keer op keer fraai op. De voorhoede creèerde weer enkele kansen, maar de leren bal kwam op de paal of, zoefde rakelings over of naast. De „blokkige" Kuperus loste een schitterend schot, doch de keeper van de vogels stond waar hij moest staan. Het grote verschil tussen de eerste en de tweede helft zat in het feit dat voor rust in de breedte ge speeld werd met snelle uitvallen en Blauw Wit na rust meende dit middenveld over te kunnen slaan. In de laatste minuut van de weds trijd mocht Rikus Kremer de stand uit een penalty op 1-5 brengen Een dubbel en dik verdiende overwin ning en een wedstrijd waarin spor tief .werd gevoetbald en waarin slechts een speler van Markvogels detoneerde en dus door de scheids rechter werd weggestuurd Zelfs na gewezen te zijn op het relatieve van zijn hobby en op de prachtige na tuur om hem heen meende hij ie dereen te moeten verwensen als ook de scheidsrechter liever in ho gere sferen te willen zien. A.s. za terdag zal het tegen Sp. Rijssen voor Blauw Wit niet zo gemakkelijk gaan en het zal „het wonder van Holten" worden als er wordt ge wonnen. Blauw Wit 6 - VES0S 8 Het zesde begon deze wedstrijd zeer aanvallend, wat resulteerde in enkele goede scoringskansen, doch deze werden vooralsnog niet benut. Na ongeveer een kwartier spelen kon de Vesos-goalie een schot van Ben Gerards niet onder controle krijgen en wat het ,H.P die de re bound wist om te zetten in een 1-0 voorsprong. Na deze voorsprong viel het zesde wat terug en liet het initiatief over aan Vesos. De gasten wisten zich wel enkele kansen te scheppen maar benutten die niet. Ruststand 1-0. Gelijk na de thee had het zesde de wedstrijd kunnen beslissen via een prachtige aanval over rechts doch wist deze zeer goede kans niet te benutten. Vesos trok hierna het initiatief naar zich toe en wist een kwartier voor tijd uit een vrije schop te scoren, 1-1. Blauw Wit 6 probeerde hierna nog wel om beide punten te pakken doch dit lukte niet. Al met al was het een terechte puntendeling waar beide partijen zeer content mee waren.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 9