Voorzitter Herman Klein Velderman nam afscheid van Holtens Nieuwsblad i Voor een kwartje de wereld rond? Kronings- en bevrijdingsfeest Schrijfavond Amnesty International Na ruim één en dertig jaar HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Op 7 maart start de markt weer club Holtense klaverjas- Bejaardensoos Kampioenshond Bescheiden Herinnering Belangrijke functie "l I HOLTENS NIEUWSBLAD Maandag 3 maart Verloren en gevonden HOITENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f 23.- per jaar. Losse nummers 50 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Vrijdag 29 februari 1980 32e jaargang - no. 9 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483 1356 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2099 Stichtingsbestuur: W. H. Beijers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel. 05490-16668 ,,Het voorzitterschap van de Stichting Holtens Nieuws blad heelt mij, gedurende de ruim 31 jaar van het bestaan van ons plaatselijk weekblad, niet zo erg veel inspanning gekost. Verzekerd van een bijzonder attente en zorgzame bijstand van secretaris Willem Beijers en administrateur, de heer Kers, bleef voor mij niet veel meer over dan de voorzittershamer op te pakken en te laten vallen. En ver der hebben de beide redacteuren de h.h. Beijers en Wiggers in feite de krant gebracht en het aanzien gegeven zoals wij deze al die jaren onder ogen hebben gekregen". Met deze uiterst bescheiden opstel ling nam mede-oprichter de heer Herman Klein Velderman j.l. vrij dagavond, na ruim 31 jaar, afscheid als voorzitter van de Stichting „Holtens Nieuwsblad". In feite schoof hij met deze uitspraak alle complimenten door naar zijn mede-oprichters, -(vorige) be stuursleden en redacteuren, welke tevoren door diverse sprekers tij dens een speciale intern gehouden afscheidsbijeenkomst in hotel Vosman aan zijn adres werden ge richt. In zijn afscheidstoespraak bracht de scheidende voorzitter in herin nering hoezeer de totstandkoming van Holtens Nieuwsblad in de be ginjaren geduld, tijd en inzet van de betrokken oprichters en redacteu ren heeft gevergd. Met name herin - nérde hij aan wijlen de heer Henk Beltman (voorzitter van 1949 tot 1962), welke hij omschreef als „de grote motor achter het hele gebeu ren") en dat verder met vereende krachten en inspanning dé tot standkoming van Holtens Nieuws blad wonderbaarlijk is gelukt. Grote lof zwaaide hij toe aan het adres van de beide redacteuren Willem Beyers en Jan Wiggers „die in grote lynen de krant hebben ge bracht en het aanzien gegeven zoals wy hem al die jaren, vanaf het begin, zijnde 31 Jaar, onder ogen hebben gekregen", aldus de heer Klein Velderman, die tenslotte verklaarde zUn bestuurdersplaats by Holtens Nieuwsblad graag af te staan aan de jongere generatie, in dit geval zyn zoon. de heer H F. Klein Velderman. Tenslotte dankte hy alle medewerkers voor hun inzet en wenste de Stichting Holtens Nieuwsblad nog vele goede jaren toe. Tevoren werd de byeenkomst ge opend door de vice-voorzitter, de heer D. J. Wansink, die. na een kort welkomstwoord, zyn spyt uitsprak omtrent het afscheid van voorzitter Klein Velderman. Hy prees de scheidende voorzitter voor het in itiatief dat hy 31 Jaar geleden sa men met wyien Henk Beltman heeft genomen Inzake de totstand koming van Holtens Nieuwsblad. Nadat de heer Wansink by zyn te rugblik op de voorbye 31 Jaar nog een aantal „goede herinneringen" naar voren had gebracht zei hy tot de heer Klein Velderman: „Zo wor den wy vandaag voor een afscheid geplaatst dat ons allen moeiiyk valt en hetwelk wy betreuren. We hadden zo graag gezien nog een tyd byeen te kunnen biyven, maar het is nu eenmaal niet anders en na 31 jaar past het ons begrip te hebben voor uw besluit tot aftreden". Na zijn dank te hebben gebracht voor de vele goede jaren van samenwer king overhandigde hy aan de heer Klein Velderman. namens het Stichtingsbestuur een kado onder couvert. Aan mevr. Klein Velder man bood hy een boeket bloemen aan Ook verwelkomde hy de heer HF. Klein Velderman als nieuw bestuurslid binnen het Stichtings bestuur en sprak het vertrouwen uit dat in hem een goed vervanger voor zijn vader werd gevonden. Sprekend namens de redactie dankte hoofdredacteur Wiggers voor het onbeperkte vertrouwen dat voorzitter Klein Velderman door de jaren heen immer aan de redactie heeft geschonken. Als zichtbaar teken van de waardering voor dit vertrouwen bood hy de scheidende voorzitter een bronzen beeldje aan vorstellende „Een Hol- tenaar bezig met, het lezen van Hol tens Nieuwsblad" Namens uitgeverij Van de Loeff BV te Enschede zei de heer Hou- wert dat het medium Holtens Nieuwsblad met 3089 abonnees een bijzonder belangrijke functie vervult binnen de Holtense ge meenschap. Hij wees erop dat ruim 90% van de Holtense gezin nen op dit blad is geabonneerd hetgeen hij een fantastisch hoog en verheugend percentage noemde. „Naast de abonnementen is de laatste Jaren ook het volume van de advertenties toegenomen en wel met 30%", aldus de heer Houwert die hierby aantekende dat het ad vertentieaandeel vanuit Holten de laatste tyd toeneemt, terwyl het aandeel van buiten Holten de laak ste tyd een dalende iyn te zien ge eft. Aan het adres van de heer Klein Velderman sprak hy de hoop uit dat hy nog lang zal mogen genieten van een welverdiende rust. Tenslotte sprak de gewezen hoofd redacteur en secretaris de heer W. Beijers de scheidende voorzitter toe Nadat hy een aantal markante gebeurtenissen omtrent de ont- wikkeling van Holtens Nieuwsblad had belicht zei hy het zelf aityd by- zonder te heDben gewaardeerd hoezeer de heer Klein Velderman immer de belangen van Holtens Nieuwsblad wist te verdedigen en dankte hem voor de byzonder ple zierige tyd en goede samenwer king. Na het officiële gedeelte van deze afscheldsbyeenkomst bleven de aanwezigen nog enige uren in ontspannen sfeer heel gezellig by een. U ontvangteer! fraaie gistreen üebrui* deze Adres Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr. vaneen Adres: I nieuwe abonnee. J Inzenden aan: Woonplaats: N Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld par half Antwoordnummer 97 jaar/per jaar J inseheda. Cn De heer Wiggers bood aan de scheidende voorzitter een herinneringsgeschenk aan. Rechts met de bloemen mevr. J. Klein Velderman-Bijma Ja. voor een kwartje de wereld rond, als dat nog eens zou kunnen. Een totale volksverhuizing zou het gevolg zijn. Maar voor die prijs valt er voor de relsburo's en touroperators geen droog brood te verdienen. Dus dat zal niet meer gebeuren en moet men duizenden gul dens op tafel leggen voordat men een wereldreis kan maken. Natuurlijk kan men in gedachten rond de wereld rei zen, maar dan is het erg moeilijk om de juiste sfeer te creëren. Deze sfeer wordt meestal geschapen door middel van muziek en nu wil het geval dat de Holtense Muziek Vereniging H.M.V. op 8 maart a.s. in de sporthal ,,'t Mossink" tijdens de Lenteshow" een muzikale we reldreis gaat maken met uitstapjes naar vele wereld, delen, een reis die u voor slechts veertig kwartjes kunt meemaken (als u morgen of volgende week al uw tic ket gaat halen bij Heusinkveld, V.d. Maat of H. Ool- bekkink, mag u zelfs voor f7,50 mee) en onder de hoede van de reisleidster kunt u in gedachten een uitstapje maken in Wenen, over de poesta's van Hongarije do len. even rondzwerven over een Perzische markt of een staatje om gaan in Rio de Janeiro en de vredespijp roken bij de Indianen. Als u meegaat, zorgt H.M.V. voor de juiste sfeer en kunt u rustig een gedachtencruise rond de wereld ma ken. Evenals in het jaar 1975 is de buurtvereniging „De Grééndweg" (oude naam voor Larenseweg) weer van plan de Grééndweg te versieren! In de eerste plaats omdat het weer een Nationale Bevrijdingsdag is, waar dit jaar bijzondere aandacht aan besteed zal worden, waar dan ook in Holten veel Canadese Oud-Strijders als gasten ln ons midden zullen zijn. Ten 2e omdat de Troonswisseling op 30 april zal plaats vinden, zodat we een Konlnglnne- en een Bevrijdingsfeest te vieren Rebben, wy hopen dat, evenals dat in 1975 het geval was, vele straten en buurten dit voorbeeld van de Grééndweg zullen volgen, waarvan wij eigenlijk wel overtuigd zijn, want velen zullen de gezellige dagen in 1975 nog niet vergeten zijn, de saamhorigheid in ons dorp was enorm. Mogelijk kunnen de gemeente en de Oranjeverenigingen deze activiteit stimuleren, door ook feesten te organiseren en prijzen beschikbaar te stellen voorde mooiste ereboog en/of straatversiering, wy willen onze bevryders tonen dat we hen niet verge ten zyn, en dat we onze nieuwe Koningin Beatrix een warm hart toedragen en veel geluk wensen by haar zware taak Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur De Werkgroep Holten van Am nesty International houdt maandag 3 maart, haar tweede schrijfavond van dit jaar in ho tel Vosman. Vanaf20.00 uur kan men daar terecht om een steen tje bij te dragen in de doorlo pende actie van Amnesty tot verbetering van het lot van de duizenden politieke gevange nen in de wereld. Er zijn voor beeld brieven en er is schrijfge rei voorhanden. Een kleine bij drage in de portokosten zal welkom zijn, maar is niet be slist noodzakelijk. De Werk groep doet een dringend beroep op de ingezetenen haar in deze actie te willen steunen. Begm deze maand is melding gemaakt van de verschrikke lijke toestanden in Argentinië waar het leger duizenden linkse tegenstanders heeft ontvoerd, gemarteld en vermoord. Tijdens een persconferentie van A.I. hebben twee ontvluchte gevan genen (een vakbondsleider en een studentenleider) daar een boekje over opgengedaan Am nesty publiceerde een lijst van 2665 mensen van wie bekend is, dat zy zijn „verdwenen" in Ar gentinië sinds generaal Jorge Videla er in 1976 aan de macht kwam door een staatsgreep. In het kader van een landelijke actie van Amnesty Internatio nal, die een paar maanden gele den is begonnen en waarbij de Sowjet-Unie centraal staat, heeft burgemeester, drs. G.J.C.A. Nillesen van Olden- zaal, een brief geschreven aan zijn collega van Tisit, de hoofd stad van Georgië (Rusland), waarin hij vraagt naar het lot van hen die zich hebben bezig gehouden met de Helsinki- accoorden, voorzover deze de mensenrechten betreffen, ter wijl hij in het bijzonder een lans breekt voor een hoogleraar in de muziek uit Georgië die als poli tieke gevangene in een kamp verblijft. „Het is nuttig, heeft de heer Nillesen gezegcï, in Rus land te laten merken, dat er vragen zijn. Vragen stellen staat vrij en je hoopt dat het zal hel pen. Je moet het ook zien als een stukje morele steun". Het zou niet gek zijn deze wyze van be nadering van autoriteiten in landen waar politieke gevange nen worden vastgehouden, ook op de komende schryfavond toe te passen. Er zijn namen van ge vangenen in overvloed. Verloren: Zwarte linker glacé; zak met brom fietsgereedschap; groene brieven bus no. 20, ong. 10 sleutels; zilveren armband „Corine"; zilveren ring, bloemvorm; bruin/witte linker handschoen, skai; grijs/blauw ge blokte das; hockey-stick; pasje NMB girokaart; brillenkoker met bril en pen, bankbiljet; plastic tas met gymspullen. Gevonden: Een boek; linkerschaats; fototoe stel. Langs de Oude Stationsstraat werd een granaat uit de tweede we reldoorlog gevonden. Door de EOD werd het projektiel opgeruimd. Op de Ryssenseweg had een een zijdig ongeval plaats. J.A. uit Rys- sen werd afgeleid, raakte in de rechterberm, verloor toen de macht over het stuur en kwam na een salto mortaie in de sloot te recht. De auto werd geheel ver nield. De bestuurder raakte licht gewond. Twee fietsen, die in de stalling van het NS-station stonden, werden vernield. Eventuele getuigen wor den verzocht zich te melden op het politiebureau te Holten. Door twee jongens werden twee lampen van de nieuwe Gerefor meerde Kerk „De Kandelaar" ver nield. G.M.B. uit Holten deed gangifte van diefstal van zyn fiets. De fiets stond bij een café. Op 7 maart start in de Tuinstraat de seizoenwaren markt weer. Meer dan dertig kooplieden, byna alle maal oude bekenden, die al van het begin af op de Holtense markt hebben gestaan, hebben te kennen gegeven dit seizoen weer een standplaats te zullen innemen. De markteommlssie heeft goede hoop dat niet alleen de dorpsbewoners elke vrijdagmiddag dc markt zullen bezoeken, maar dat ook de buurtschap bewoners uit de omgeving van Holten naar de markt zullen komen. Groente, fruit, boter, kaas en eieren tot viswaren, koek, suikerwerken, snijbloemen, potplanten, textiel, schoenen en vele andere waren zijn op de markt voor handen. De stand in de competitie van de Klaveijasclub Holten was op 31 ja nuari j.l. als volgt: 1. Efftink 1592 p.; 2. Kappert 1574p.; 3. Theyn 1566p.; 4. K. ten Veen 1555 p.; 5. Mulder 1554 p.; 6. Wessels 1552 p.; 7. van Langen 1548 p.; 8. van Langen 1546 p-, 9. Aanstoot 1533 p.; 10. Spenke- link 1532 p., ll.Bruggeman 1529 p.; 12. Voskes 1523 p.; 13. Aanstoot 1504 p.; 14. Paalman 1492 p.; 15. Bruinsma 1480 p.; 16 G.J. van Aefst 1475 p.; 17. Wieldraaijer 1458 p.; 18. Nijkamp 1443 p., 19. H. van Langen 1438 p.; 20. Pasman 1425 p. De Holtense Bejaardensociëteit houdt dinsdagmiddag om half drie in gebouw „Irene" haar bijeen komst. 't Belooft een gezellige mid dag te worden. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Op de hondententoonstelling die op 22, 23 en 24 febr te Eindhoven werd georganiseerd door de K.C. „De Kempen" verloochende de Groenendealer (Belgische herder» teef „Koeklikoemba's ODE" <eig. fam van Rossum te Holten) haar afkomst niet, door op een leeftyd van 15 maanden haar eerste kam pioenschap in de wacht te slepen.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1