Aan- en verkoop van gronden FNV komt massaal in verzet Rockband Parklane in J. S. „De Schure" Jaarrekeningen leeszaal en bibliotheek Henk van Beek nam afscheid als penningmeester Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen VOOR EEN „DUPPIE" OP DE EERSTE RIJ Uit de raadsportefeuiile activiteiten (o.a. v.o.s.) Staphorsteravond Ook januari slecht voor werkzoekenden Subsidiëring emancipatie- Belasting aangifte HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 FEBRUARI 1980 - PAG. 13 Sen krediet van f 280.896 kllen B. en W. ter beschik- ;ing stellen voor de onder- iandse aankoop van perce- gn grond, samen groot .89.10 ha., gelegen aan de fisscherssteeg en de Beus- Ibergerweg. )e grondeigenaar, de heer V. Vos, Visschersteeg 3 te lolten, is bereid de grond te rerkopen voor de realise- ing van het bestemmings- )lan De Beuseberg, mits hij ien vervangende veeschuur nag bouwen aan de Dor- ïerdijk in het Holterbroek. )e door een deskundige ge- axeerde prijs is f255.360. Aan ren- evergoeding, notariskosten, laxatie- en deskundigenkosten noet f 25.536 worden betaald. 3. en W. willen medewerking verle- ien tot de bouw van een semi permanent bedrijfsgebouw van ichte constructie aan de Dorper- lijk: maximale oppervlakte 75 m2. Is het gebouw opgeleverd dan moet fle koper het huidige bedrijf aan de agrarische bestemming onttrek ken. Eveneens voor de verwezenlijking van het bestemmingsplan De Beuseberg stellen B enW voor on derhands aan te kopen van de heer A. Aanstoot en consorten (Larens- eweg 72 te Holten) 0.04.60 ha., resp. gelegen aan de Larenseweg en aan de Gretenweg te Holten. Op verzoek van Aanstoot wil het college aan hem c.s. verkopen een strookje grond van 25 m2, dat de gemeente heeft aangekocht van de heerW Vos; prijs f25 per m2, totaal derhalve f 625 Deze grond is niet nodig voor de realisering van ge noemd bestemmingsplan. Aanstoot is bereid de grond te ver kopen voor f 12.250, inklusief alle vergoedingen De bijkomende kos ten bedragen f 1.225. Het totale krediet, dat het college van de raad vraagt, is f 13.475. Verkoop grond aan Keizers weg Aan W.C. Dissevelt, Haarstraat8 te Holten, wenst het college, behou dens goedkeuring van de raad, on derhands te verkopen 2.155 m2, ge legen aan de Xeizersweg te Holten, voor f64 650. Krachtens raadsbesluit van 13 sep tember 1972 is aan Dissevelt het recht van voorkeur tot koop ver leend op een perceel industrieter rein, groot plm 2.090 m2, gelegen achter het hem toebehorende per ceel industrieterrein aan de Xei zersweg. Krachtens genoemd raadsbesluit is hij verplicht een strook grond, groot ongeveer 65 m2. aan te kopen, zodra de gemeente de eigendom van de strook heeft verkregen. Daar zich voor het onderhavige perceel industrieterrein een andere gegadigde heeft gemeld en de strook grond inmiddels gemeente-eigendom is geworden, hebben B en W de grond te koop aangeboden aan de heer Dissevelt. Voor de nog te verkopen grond in het industrieterrein in het be stemmingsplan De Haar is krach tens raadsbesluit van 15 maart 1976 een prijs van f30 per m2 vast gesteld, exclusief omzetbelasting en aansluitingskosten op de nuts bedrijven. „„Het perceel industrieterrein zal niet binnen een jaar na de grondo- verdracht worden bebouwd. De heer Dissevelt wenst het perceel aan te kopen voor eventuele uit breiding van de bedrijfsruimte in de toekomst. De grond wordt gele verd in bouwrijpe toestand: dat wil zeggen in de staat, waarin hij zich thans bevindt. De meerderheid van de commissie gemeentewerken is het eens het de verkoop onder de gestelde voor waarden. Een lid is erop tegen, dat de grond onder zodanige condities wordt verkocht, dat de koper na een termijn van vijf jaar na de da tum van overdracht geheel vrij is het perceel industrieterrein in on bebouwde staat te verkopen. B. en W. merken echter op dat op De Haar in soortgelijke gevallen de grond onder dezelfde voorwaarde is verkocht. Het ware volgens het col lege onjuist in dit geval andere voorwaarden te hanteren. De voorstellen tot onderhandse aankoop van grond van de heer Vos en Aanstoot c.s. hebben de in stemming van de commissies ge meentewerken en financiën. V.l.n.r. Ton Piersma, Willem Hasselt, Ron Kok, Evert Wels en Nor- bert Kantelberg. Komend weekend is er een live optreden van de rockformatie Par klane in J.S. de Schure Het is al weer een tijdje geleden dat er een concert binnen de Schure werd ge geven maar a.s. zaterdagavond is het weer zo ver. Parklane is nog een van die groepen uit Amsterdam die de jaren zeventig met redelijk veel succes overleefd hebben. Nu in de tachtiger jaren gaat Parklane ge woon door met muziek recht voor z'nraap, oftewel Cityrock. De groep speelt voor 99% eigen repertoire, en biedt voor velen een avondje om niet snel te vergeten. Het publiek is voor de leden van de groep dan ook de belangrijkste reden om er 's avonds met veel power en enthou- siastme tegen aan te gaan. Par klane speelt veel in den lande, ze zyn al weer bezig met de voorberei- Bij het voorstel tot vaststellen van de jaarrekeningen Stichting bi bliotheek en leeszaal over de jaren 1977 en 1978 geven B. en W. een uit voerige toelichting. De raad keurde op 31 januari 1978 de rekening van de Stichting en leeszaal Holten-Bathmen over 1976 goed. Daarbij werd de voorwaarde ge steld dat aan deze goedkeuring geen consequenties konden wor den verbonden ten aanzien van de begroting en rekening over de daarop volgende jaren. Deze voor waarde werd gesteld, omdat op dat moment nog geen beslissing was genomen over een mogelijke verde ling van het eigen vermogen van de Provinciale Bibliotheekcentrale WestrOverijssel te Zwolle (31 de cember 1978. f 13 239.484). De verwachting was gewettigd, dat deze verdeling in de loop van 1978 en in elk geval in 1979 haar beslag Een krediet van f28.615 is volgens B enW nodig voor de aankoop van een vrachtauto voor gemeente werken Een der auto's is zodanig versleten dat deze moet worden af geschreven Baan B V te Twello biedt een goede tweedehands wa gen aan Omdat de tractor van sportvelden complex Meermanskamp het defi nitief heeft laten afweten en repa ratie niet mogelijk is, stellen B en W voor een nieuwe aan te kopen. Kosten f25 181.52. Het bedrag per leerling voor de openbare scholen voor 1 o krach tens de L O wet 1920 wordt be paald op f424.28 (exclusief admini stratiekosten) Het bedrag voor vergoeding van administratiekos ten voor 1980 willen B en W vastr stellen op f 34,75 per leerling. De Raad moet erover beslissen. Het bestuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van een school met de Bijbel vraagt gelden voor aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor de 6e klas, aanbrengen van een gedeelte hek werk, zonwering voor de gemee nschapsruimte voor de school Het Kompas aan de Hoffesstraat B en W stellen voor het verzoek in te willigen, met dien verstande dat onder zonwering wordt verstaan het aanschaffen van gordijnen. Een krediet van f 15 500 is volgens het college nodig voor het aan brengen van een optimaliserings systeem voor de Scholengemee nschap voor de verwarmingsinstal latie. Het nieuwe systeem kan een besparing op het energieverbuik geven van 25% maximaal. Kosten herstel rieten doken De verordening subsidiëring kos ten herstel rieten daken moet wor den gewijzigd. Volgens artikel 4 der verordening wordt geen subsidie gegeven voor objekten, waarvan Rijkssubsidie wordt gegeven in de kosten van het herstellen of weer aanbrengen van een rieten dak. De bedoeling van het artikel is echter, dat de subsi dies bij afeonderlijk raadsbesluit worden verstrekt. Voorts dient in artikel 5 een veran dering te komen Verzoek om sub sidie moet voor het begin van het werk bij B en W worden ingediend. Als belanghebbende daarna direkt het werk begint, is het moeilijk te controleren of herstel en/of ver nieuwing van het rieten dak al dan niet nodig is en zo ja, tot welke op pervlakte. Op het aanvraagformulier staat, dat met het werk niet eerder mag worden begonnen dan nadat op het verzoek een beslissing is ge nomen. Ter voorkoming van moei lijkheden achten B. en W. het wen selijk een soortgelijke bepaling in de verordening op te nemen. Het college legt ook een voorstel ter tafel om het subsidie voor het her stel van het rieten dak van het pand Borkeldsweg 91 (voorheen Borkeld 53), eigenaar J Klein Horsman, definitief te bepalen op 25 procent v«.n de door C R M sub sidiabel verklaarde kosten groot f 34 854,31, zijnde f8 714 Als aanvul ling op het reeds uitbetaalde be drag dient alsnog een krediet te worden verstrekt van f 1 494 Met gebruikmaking van artikel 5 van de regeling brandweersamen- werking gewest Midden IJssel wil len B en W het takenpakket van de brandweer-samenwerking aan passen. Door de brandweersa- menwerking in de praktijk wordt al uitvoering gegeven aan vrijwel alle onderwerpen, die voorkomen in de taakop8omming van de minister van Binnenlandse Aken. dingen van hun derde langspeler. Vorige week is hun nieuwste single Born to be Free uitgekomen. Het rockgeweld a.s. zaterdagavond 23 februari begint om ongeveer negen uur (21.00 uur) en de entree is dit keer weer erg laag gehouden name lijk vier en halve piek (f4.50). Tot ziens in J.S. de Schure. Onder het motto: „Stop de crisispolitiek" komt de F.N.V., na acties in het Rijnmondgebied, nu ook in Oveqjssel massaal in verzet en wel op dinsdag 26 februa ri. Aktiepunten In een circulaire, die deze week by alle F.N V.-leden wordt bezorgd stelt de F.N.V.: „De regering gaat de problemen in de economie te lijf met een botte bestedingsbeper king. De F.N.V. verzet zich met hand en tand tegen een versterkte voortzetting van bestek '81dat ten koste van werknemers gaat", aldus de folder, waarin vervolgens een viertal concrete actiepunten wor den genoemd: handen af van onze koopkracht; houdt de sociale uit keringen op peil; geen personeels stop by overheid; meer banen in de maatschappelijke dienstverlening. Oproep: „De regering beloofde nieuwe werkgelegenheid en minder werk lozen. Daar is niets van terecht ge komen. Alleen al in onze provincie' Overijssel komen we 20.000 arbeid splaatsen tekort", aldus de circu laire, waarin wordt opgeroepen tot massaal protest en wel op dinsdag 26 februari om 20.00 uur. Zwolle: IJsselhal aan de Veem arkt; sprekers A. de Bruin en H.J. Uileman. Hengelo: Concertgebouw aan de Beursstraat; sprekers F. Drabbe en M. Vaes. Woensdagavond hield de Holtense postduivenvereniging „De Berg- vliegers" haar jaarvergadering in het clubgebouw aan de Koningin- nelaan. Nadat voorzitter A. Aan stoot alle aanwezigen nog een „ver laat" gelukkig nieuwjaar had ge wenst, konden de meeste agenda punten vlot afgewerkt worden. Verheugend was, dat de penning meester een „gezond" geluid kon laten horen, omdat het afgelopen jaar een klein batig saldo had opge leverd. Het hoogte punt van deze vergadering was dat de leden af scheid namen van Henk van Beek als penningmeester van de vereni ging. De voorzitter bedankte hem voor al het vele werk, dat hy voor de vereniging had gedaan en liet blij ken dat het iedereen speet, dat Henk besloten had, na ongeveer 14 jaar deze bestuursfunctie vervuld te hebben. Er mee te willen stop pen. Een ieder kon dit billijken want het penningmeesterschap vergt nogal veel en intensief werk. Dat het werk van de scheidende penningmeester gewaardeerd werd, bleek wel uit het feit dat alle leden spontaan een groot bedrag aan waardebonnen bijeen gebracht hebben. Al deze waardebonnen wa ren door een lid van de verenigng zodanig in een grote doos verstopt, dat het heel wat tyd en moeite ver gde om ze tevoorschijn te halen. Nadat door Henk van Beek een dankwoord was gesproken en hij beloofde de nieuwe penningmee ster voorlopig nog met raad en daad te zullen bijstaan, werd als opvolger gekozen de heer G.J. Koetsier. Na de rondvraag werd de gezellige vergadering gesloten. zou krijgen, waarna het mogelijk zou zijn zowel de rekening 1977 als de begrotingen over 1978 en 1979 ter goedkeuring voor te leggen. He laas is deze verwachting niet uitge komen. Integendeel, ook op dit moment is nog steeds geen beslis sing genomen en behoeft geen ver wondering te wekken, indien ook in 1980 de eindstreep niet zal worden gehaald, schrijven B. en W. Met be trekking tot dit punt is in december 1978 een hoorzitting gehouden. Daarbij hebben vrijwel alle ge meenten binnen het werkgebied van de Provinciale Bibliotheek centrale zich uitgesproken voor een verdeling van het vermogen tussen de gemeente en de provincie Overijssel op basis van de over de jaren 1965 toten met 1974 door deze organen verleende subsidies (resp. 40% en 4,5% van de inkomsten). Uit het overleg, dat nadien het be stuur van de centrale heeft gevoerd met Ged. Staten blijkt, dat wel overeenstemming over deze ver deelsleutel bestaat, maar dat het totale vermogen eerst met een aan tal posten (totaal f 5.500.000) moet worden verminderd. Een aantal gemeenten, waaronder Holten, hebben inmiddels reeds schriftelijk kenbaar gemaakt, het hiermee niet eens te zijn. Aangezien het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk een raadsbesluit eist voor de toekenning van subsidie, is het niet mogelijk, om thans de goed keuring van de rekeningen 1977 en 1978 langer uit te stellen Wij zijn echter van mening, dat ook thans de voorwaarde moet worden ge steld zoals deze ook voor de reke ning 1976 is opgenomen, zegt het college. De opzet van de rekeningen 1977 en 1978 is overeenkomstig de rekening over 1976 Voor 1977 subsidieert het Rijk voor 85% in de personeelslas ten Voor 1978 bedraagt dit 100%. 2 De financiële consequenties voor de gemeente zijn als volgt: Rekening 1977 Totaal uitgegeven f 156 719,18, inkomsten: leesgelden enz f 7.821,75, Subsidie Rijk in pers.kosten f 66.924,39. Samen, f 74 746,14 Subsidie gemeente Hol ten f81.973,04. Voor dit jaar werd aan subsidie f 75 000 geraamd De werkelijke uit gaven overtreffen de raming der halve met f 6 973,04. Dit bedrag dient nog aan de Provinciale Bi bliotheekcentrale te worden uitbe taald. Rekening 1978: Totaal uitgaven f 184 028 Inkomsten. Leesgelden f 7 980. subsidie Rijk in pers kosten f 90 203 Samen f 98 183. Subsidie gemeente Holten f85 845 Voor dit Jaar werd aan subsidie f 100 000 geraamd De werkelijke uitgaven blijven dus beneden het geraamde bedrag Aan voorschot ten werden betaald f 60 000 Van de Provinciale Bibliotheekcentrale dient derhalve f 4 155 te worden te ruggevorderd. Op grond van de tijdelijke rijks bijdrageregeling ter stimulering van emancipatie-activiteiten wil len B. en W. voor 1980 een rijksbij drage aanvragen. De bedoeling is de plaatselijke werkgroepen Poli tieke Scholing en VOS-cursus voor de dit jaar te organiseren cursus sen een subsidie te verlenen van 100% van de deelnemersbijdrage per deelneemster. Totaal tot maximaal het nadelig saldo van de betreffende cursus. Wordt geen rijksbijdrage verstrekt, dan wordt de subsidie bepaald op 50% van de deelneemstersbijdrage. In de toelichting wijst het college erop dat de staatssecretaris van C.R.M. voor nieuwe emancipatie activiteiten een afzonderlijke tijde lijke rijksbijdrageregeling in het le ven heeft geroepen. Men beoogt hiermee duidelijkheid te scheppen t.o.v. de emancipatie groeperingen. Gevreesd werd dat de emancipatie binnen het totale pakket van de sociaal-culturele ac tiviteiten niet voldoende aandacht zou krijgen. Onder nieuwe activi teiten worden hier verstaan de ac tiviteiten, die niet werden/worden gesubsidiëerd in de rijksbijdrage voor sociaal-culturele activiteiten. Overigens zal deze tijdelijke emancipatie-regeling te zijner tijd opgaan inde Rijksbijdrageregeling Sociaal-Culturele Activiteiten. Evenals dat voor laatstgenoemde rijksbijdrageregeling het geval is, moet ook voorde emancipatierege ling een vierjarenplan en een jaar lijks programma gemaakt worden. De verplichting daartoe geldt ech ter alleen voor gemeenten boven 45.000 inwoners. Kleinere gemeen ten mogen volstaan met het jaar lijks inzenden van een lijst. Op die lijst moet worden vermeld: de aard en omvang der activiteiten; de middelen waarmee ze worden uitgevoerd; welke emancipatie- groeperingen voor subsidie in aanmerking komen; welke subsi dies de gemeente verstrekt. Om dit jaar voor een rijksbijdrage in aan merking te komen moet bedoelde lijst voor 1 april worden toegezon den aan het ministerie van C.R.M. De minister beslist voor 1 augus tus De maximale rijksbijdrage be draagt 34 cent per inwoner Inmid dels zijn 2 verzoeken om subsidie binnen gekomen, t.w van de werk groep politieke scholing en van de werkgroep VOS Eerstgenoemde werkgroep organiseert cursussen „Politieke Scholing" Voor de dit jaar te organiseren cursus wordt een subsidie gevraagd van f350.-, gelijk aan het geraamde nadelig saldo Men verwacht 50 deelneems ters De cursus duurt 4 avonden De deelneemsters betalen zelf f 16.-. De werkgroep VOS (Vrouwen Oriënteren zich op de Samenle ving) is onlangs opgericht. Deze werkgroep wil dit jaar een VOS- cursus organiseren, bestaande uit 12 bijeenkomsten van elk 2 uur. Men rekent op 16 cursisten, die elk een deelneemstersbijdrage betalen van f30.-. Het geraamde tekort, waarvoor subsidie wordt gevraagd, bedraagt f1200.-. Voor wat betreft de wijze van subsidiëring van deze cursussen, gaat onze voorkeur uit naar een subsidie per deelneems ter, gerelateerd aan de deelneems tersbijdrage, aldus B en W Hiermee wordt beoogd dat men de cursus alleen doorgang laat vinden by een redeiyk aantal deelneems ters (zonder dezerzyds normen hiervoor te stellen) en men de deel- neemstersbydrage op een redeiyk niveau vaststelt wy achten het niet reëel om het al of niet subsidië ren van genoemde cursussen volle dig afhankeiyk te stellen van het al of niet verkrijgen van een rijksby- drage, ook al zyn de subsidiever zoeken mogeiyk een rechtstreeks gevolg van de nieuwe rijksbydrage- regeling. Voor 1980 denken wy aan een ge- Jdeelteiyke koppeling als vermeld in ons voorstel in de aanhef van deze nota t.w.: 100% subsidie, wan neer daar een rijksbydrage tegen over staat; 50% subsidie indien dat niet het geval is, schryft het college. Wanneer ons verzoek om een rijks bijdrage wordt gehonoreerd, mo gen wy aannemen, dat dit in de komende jaren óók het geval zal zyn, zodat dan die koppeling kan worde nlosgelaten en een eventuele subsidiëring zonder verder voor behoud direct op 100% kan worden vastgesteld. Bovenbedoelde sub sidies bedragen op basis van 100% subsidie: a Politieke Scholing: 50 deeln. f 16.- is f800.-; b. VOS- cursus: 16 deeln. f30.- is f480.- (doch totaal niet meer dan het na delig saldo van de betreffende cur sus) Tegenover deze uitgaven wordt een rijksbydrage geraamd van eveneens f 1280.-. In februari komt met de post in veel brievenbussen gewoonlijk ook een aangiftebiljet Inkomstenbelasting. Vooreen aantal mensen kan dit een (onaangename) verrassing beteke nen. Vooral zij die nog nooit zo'n biljet ontvingen, kunnen vreemd opkijken als zy - nu zy 65 zijn - het wel toegezonden krijgen. Vragen als: waarom nu ineens, wat moet ik ermee, hoe moet het ingevuld wor den enzovoort, zijn heel begrijpe lijk. Antwoord op deze en andere vragen vindt u o.m. in het informa tieboekje Als U 65 wordt, dat by elk belastingkantoor gratis verkrijg baar is. We raden iedereen, die in het afge lopen jaar de 65 gepasseerd is, aan dit boekje te halen en het eens rus tig door te lezen Dezelfde raad ge ven we ook aan hen die dit jaar 65 zullen worden Want het is beter van tevoren te weten welke belas tingregels gaan gelden dan later geconfronteerd te worden met een onverwachte naheffing Haal dus nu zo'n boekje, voordat ze op zyn. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afd. Holten hield dinsdagavond haar maandelijkse bijeenkomst. Na het huishoude lijke gedeelte hield de heer J. de Wolde uit Rouve^- nan lezing over „Wonen en Werken in Staphorst" en vertoonde plm. 300 prachtige dia's over Staphorst, Rouveen en IJhorst. In Staphorst heeft men nog 4 melkfabrieken die zelf hun melk verwerken tot boter en kaas. Werkloosheid kende men er niet. In de pauze was er gelegenheid tot het bezichtigen van Staphorster arti kelen (waaronder het bekende stipwerk). De vice-presidente mw. Beltman bedankte de heer de Wolde voor zijn boeiende lezing en wenste allen wel thuis. Het beeld van de werkloosheid onder mannen in Overijssel is ook in januari ongunstig gebleven. Het aantal werklozen steeg van 7928 naar 9791: een toename dus van 1863. Vooral in de bouwsector steeg het aantal werklozen. De vraag naar werknemers daalde in januari van 4561 naar 3972. De werkloosheid onder vrouwen daalde van 5609 tot 5459. De groot ste daling deed zich voor bij kan toorpersoneel (91). De werkloos heid o nder jongeren onder 23 jaar is verminderd van 3297 tot 3094. Het aantal schoolverlaatsters vermin derde zelfs met 227. Op jaarbasis vergeleken is de werk loosheid onder vrouwen 348 hoger; dat geldt vooral voor de beroeps groep personeel in algemene dienst. Het aantal werkloze buitenlandse arbeidskrachten bedroeg aan het eind van de verslagmaand 598 mannen en 856 vrouwen. In de sector aanvullende werken en sociale werkvoorziening werden de volgende cyfers genoteerd: bouw- vakpersoneel B en U: 1485 werk loze mannen, waarvan 246 timmer lieden, 245 metselaars en voegers, 430 huisschilders De werkloosheid nam toe bij timmerlieden (114), metselaars en voegers (135), huis schilders (197). De openstaande Bij de muzikale „Lente show" die de Holtense Muziek Vereni ging H.M.V. op zaterdag 8 maart a.s. in de sporthal ,,'t Mossink" presenteert, geldt als vanouds dat alle plaatsen vrij zijn, want er is geen ereloge of stalles maar dus ook geen „schellinkje". Want hoe graag H M V. ook zou willen dat iedereen voor een dubbeltje op de eerste ry kan zitten, het is niet mogeiyk, om dat. daar waar die eerste ry zich zou moeten bevinden, dat prachtige demontabele podium van de gemeente Holten moet staan opdat, „koste wat het kost" een leder met volle teugen kan genieten van die werve lende muziekshow die het byna 35-jarige H M V. ten beste zal geven Als u er toch met uw neus boven op wilt zitten dan is het raadzaam om volgende week al toegangskaarten te halen by een van de bekende voorver koopadressen: Boekhandel Heusinkveld, M. v.d Maat, Speelgoed ofschoenhandel H J. Ook"bekkink ên om op zaterdag 8 maart vroegtydig aanwezig te zyn, want de show begint om 20 00 uur. zodat u alles van dichtby kunt zien en beluiste ren vraag was niet groot: 55 timmerlie den, 33 metselaars en 30 in overige beroepen. De vraag naar jeugdigen onder 19 jaar daalde van 130 naar '82. Onder het bouwvakpersoneel G W W waren 1317 mannen werk loos, waarvan 596 grondwerkers en gravers, 328 straatmakers en 393 overigen. In die beroepsgroep steeg de werkloosheid van 701 naar 1317, en wel bij grondwerkers en gravers 281, straatmakers 148, overigen 187. In de beroepsgroep metaal staan 998 mannen genoteerd als werkloos. De grootste groepen zijn ingenieurs/constructeurs (114) en electro-monteurs (129). In alle groepen in de metaal is de werk loosheid toegenomen. In de land bouw telde men 513 werklozen. Er waren 597 werkloze chauffeurs. In de kledingsector telde men 18 werkloze mannen en 170 werkloze vrouwen. Er zit in deze groepen dooreen genomen weinig verande ring Handelspersoneel heeft ook weinig kans om werk te krijgen. Er waren 551 werkloze mannen (vraag 138)) en 969 vrouwen, tegenover een aanbod van 49 De cijfers ten aanzien van het kantoor- en onderwijzend person eel zijn eveneens ongusntig. Er wa ren 1094 mannen en 1570 vrouwen zonder werk, totaal 2664, tegenover een vraag van 459 kantoormensen en 113 onderwijskrachten. Bij jon geren beneden 23 jaar daalde de werkloosheid van 1043 naar 915 is 128, waarvan 110 schoolverlaat sters In de sectoren sociaal en ge neeskundig personeel en personeel in algemene dienst zyn de cyfers ook niet rooskleurig In de eerste sector staan 830 werklozen, man nen en vrouwen, ingeschreven, te genover een vraag van 137 Voor de sector algemene dienst waren de cijfers resp. 2812 en 624 De werk loosheidvan mannen per gemeente in absolute cyfers en in procenten van de afhankelijke beroepsbevol king was eind januari als volgt. (Het derde getal geeft het aantal werkloze vrouwen weer.) Holten 32 - 1.9 21 Markelo: 15-1.3-16 Bathmen 16-1.9-6 Diepenveen 41 - 2 0 - 32. Deventer: 675 -4.4.-455. Rijssen; 107 - 2 2 44 Hellendoom 238 - 3.3 - 93 Raalte 139 3 0 89 Wierden 147 - 3.3 - 70. Almelo 1071 - 7 2 - 601. Hengelo 667 - 3.8 - 500. Enschede 1495 - 5 5 - 949- Zwolle: 867-4.7-477.

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 13