wee hoogstplezierige avonden net „C.O.C." en „Boerenbedrog schoolkring Dijkerhoek Disco-carnaval in zaal Vosman Prinsenbal „Fienprenvers" was weer grandioos BON tejaardensoos Fantastische feestavond buurtvereniging Een zeer gewaardeerd geschenk Paasvuur op de Elta CANADEZEN KOMEN NAAR HOLTEN Uit het politierapport NIEUWE DIRECTEUR H0LTENS NIEUWSBLAD OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 8 februari 1980 32e jaargang - no 6 Hoofdredacteur J Wegers Kolweg 14 tel 05483 1356 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70 tel 05483 2699 Stichtingsbestuur W H Beijers secretaris Kozakkenstraat 5 tel 05483 3 022 Advertenties Schouwburgplein 7. Almelo tel 05490-16666 (jonnementsprijs 23.- per jaar. Losse nummers 50 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Hollens Nieuwsblad Holtense Toneelclub „C.O.C." heeft vrijdagavond remiëre) en zaterdagavond in het Ontmoetingscentrum ie Kandelaar", dat beide avonden tot de laatste plaats is bezet, de bezoekers, waaronder de 2e avond burge- eester en mevr. van Rappard die door bestuurslid Jan am een fraai handboeket werd aangeboden, volop ple- sr geboden met de opvoering van Emiel Claus. I vraag in deze klucht is eigenlijk e of wie bedriegt. Bedriegen de ter en de veldwachter de landlo- r of andersom, en bedriegt de er z'n vrouw of wordt hij zelf in tootje genomen Het hele gebeu- n speelt zich af op de boerderij e Holtense Bejaardensociëteit ludt dinsdagmiddag om 14 30 uur gebouw „Irene" haar bijeen- imst. die leden worden deze middag net verrassing) verwacht Belang tellenden zijn hartelijk welkom van Xlaas Wever, die samen met z'n vrouw de hoofdprijs in de lotto heeft gewonnen waaraan op een bepaalde dag bij het nog es weer tellen 10 mille uit het geldkistje is verdwenen De tien briefjes van duizend waren door de boer ..ach terovergedrukt" en op advies van z'n knecht Harm opgeborgen in een spinazleblikje en als .bevroren ka pitaal' in de-ijskast gezet Er doen zich rond het blikje zoveel onaangename dingen voor dat de dochter des huizes Leentje alle blikken die nog in voorraad zijn aan haar vriend Hans geeft die een garagebedrijf wil beginnen waar voor hij f 1500 - op tafel moet leg gen als onderpand Hij heeft zelf f 5000 - en wie schetst zijn verba zing en vreugde als hij in een van de blikken geen spinazie maar in zand verstopt tien ..bankies van dui zend gulden vindt Hij begint een garagebedrijf en gaat met goedvinden van boer Wever, (die alhoewel het erg lang duurde toch tot de ontdekking kwam dat geld niet gelukkig maakt), trouwen met z'n lieve Leentje 't Wordt een dub bel feest op de boerderij, want Dora de dartele boerenmeid, die verliefd was op Harm de knecht stappen ook in het bekende bootje Aan de opvoering, die na elk bedrijf met applaus en aan het slot door het meer dan tevreden publiek met een staande ovatie werd beloond werkten mee Xlaas Wever, boer van „De Xamphof'. Jan Willem Manenschijn. Hanna Wever, zijn vrouw Helma Beldman. Leentje. hun dochter. Ria Jurjens, Oma. moeder van Hanna, Gerrie Meijerink-Stam, Dora Post, diens tbode. Janny Rietman-Jansen. Harm Meijer, boerenknecht. Die- derik Bosschers, Hans Schrijver, vriend van Leentje. Jan Paalman, Dokter Xruidhof, huisarts, Erik Zandvliet, Jansen, dorpsverwach ter; Diederik Xruimelaar, Xobus Prut. een landloper. Herman Wit haar, Technische verzorging Jan Rietmgn, Decors Johan Rietman, Jan Rietman en Wim Jansen, Souf- fleuse Eline Paalman, Grime Wander Drent, Regie Erik Zand vliet. Een kostelijke scène uit de klucht „Boerenbedrog" Op de foto: Janny Rietman-Jansen, Jan Willem Ma nenschijn (aan tafel), Diederik Kruimelaar en Diederik Bos schers. Met grote waardering hebben wij gelezen, dat door de M A C.„De Holterberg" aan de E HBO' ais dank voor eventueel te bieden eerste hulp die bij de diverse weds trijden door vrijwilligers, leden van de E H B O steeds wordt geboden, een eiectronische oetenpop waarme.' hartmassage alsook ademhalingsoefeningen kunnen worden verricht, ten geschenke is gegeven De pop wordt door de E.H.B.O.-ers „Makkie" ge noemd. Als bestuur van de Ambulancestichting, en naar onze overtuiging met onze gehele Holtense gemeenschap. Juichen wij de aanbieding van dit praktische en kost bare geschenk van harte toe Immers een aantal vrij willigers van de E H.B O stellen zich, overdag, 's nachts en in de weekends, geheel belangeloos be schikbaar om dienst te doen bij hulp en vervoer van patiënten. Dat de leden van het E H B O-ambulanceteam spoedshalve geïnstrueerd door broeder Enenaam. hoofdverpleegkundige ambulance GGD Deventer, gebruik makend van „Makkie" een deel van hun vrije tijd willen geven om door scholing en oefening nog betere hulp te kunnen bieden, wordt door iedere be woner van onze goed gemeente Holten bijzonder op prijs gesteld. Wij hopen dat de E H B O -ers (ook zij die niet behoren tot het ambulanceteam zullen t.z t door docent dok ter O. Lohmann te Holten geïnstrueerd worden in hartmassage en beademtngi met succes en liefde wil len doorgan met hun inzet voor dit zo zinvolle werk De „M.A.C." danken wij zeer voor het zo te waarderen cadeau. Het bestuur van de Ambulancestichting Holten Vrijdagavond 1 februari j.l kwa men de leden van de buurtvereni ging „Schoolkring Dijkerhoek' bij een in café-restaurant „Het Bonte Paard" voor een gezellige toneel- en dansavond Dank zei de activiteit van een groepje jongelui uit de Noorden barg zal er op Paaszondag 's avonds weer een paasvuur branden op de Elta In hotel Vosman' had tijdens een weekvergadering. waarvoor veel belangstelling be stond, de officiële oprichting plaats van de Paasvuurvereniging „De Noordenbarg" In het bestuur wer den gekozen de h h Herman ten Velde, voorzitter. Dirk Aaftink. se cretaris. Bertus Wegstapel. pen ningmeester Jan Sluiter en Her man Stukker. leden Het bestuur doet een oproep op allen die be langstelling hebben voor deze acti viteit en mee willen werken aan het bouwen van een „boake" zaterdag 10 februari 's morgens om 9 00 uur aanwezig te zijn bij hotel „Vosman" van waaruit met de bouw van het paasvuur „De Noordenbarg" zal worden begonnen. Hoogtepunt van het geboden pro gramma vormde dit keer de opvoe ring van de plattelandscomedie „Lieve vrouwen bedstro", op vrij wel professionele wijze gepresen teerd door de Drentse vereniging „Harm Smeenge" uit Deventer, welke groep na afloop terecht een uitbundige ovatie werd gebracht voor hun uitstekende uitbeelding van de diverse toneelfiguren. Na afloop van het toneelspel werd onder gezellige muziek van het duo „Bokkinga" gedanst tot in de kleine uurtjes, waarmee door de buurtvereniging wederom een bij zonder geslaagde avond werd afge sloten Aan het begin van de avond werden oud burgemeester mr WH En klaar en echtgenote door voorzitter Vlogtman bijzonder verwelkomd als nieuwe en belangstellende be woners van de buurtschap Dijker hoek. Dit Jaar herdenken wij In de meidagen dat hel 35 jaar geleden is dat Nederland bevrijd werd van de Duitse overheer sing, dankzij de geallieerde troepen, waaronder zeer vele Canadezen. Een groot aantal Canadese oorlogsvetera nen (1250) zal de 35e herdenking van de bevrijding in ons land bijwonen. Gezien de bijzondere relatie die onze ge meente heeft met Canada, stelt Holten het op prijs ook gastvrijheid te bieden aan een aantal van deze oorlogsvetera nen De verwachting is dat Holten 100 oud-strijders (Inclusief hun evt echtge notes) in de periode van 1 mei tot 9 mei onderdak zal verschaffen. Gedurende deze periode worden voor deze Canade zen vrijwel dagelijks zowel landelijk als plaatselijk aktivitelten georganiseerd. Er is een plaatselijk comité opgericht dat zich tot doel heeft gesteld gastgezinnen te zoeken en een programma samen te stellen voor de in Holten onder te bren- geftCanadezen. Het comité doet een beroep op de Hol tense bevolking om er aan mee te werken dat de „Holtense" 100 Canadezen een gastvrij onthaal krijgen, bijvoorbeeld door zich op te geven als gastgezin Ver wacht wordt dat er ongeveer 60 tot 70 gastgezinnen nodig zijn. Belangstellenden kunnen nadere infor matie krijgen (voorzover deze cp dit mo ment voorhanden is) bij de leden van het plaatselijk comité. Dit comité bestaat uit: - mr. ridder Ridder van Rappard, bur gemeester van Holten; - mevr. M G. Eggink-ten Velde, Korte Diessenplasstraat 1; - dhr J Broere, Diessenplasstraat 46; - dhr. J.H. van Engbrink, Holterenk- straat 8; - dhr H Wllpshaar, Holterenkstraat 10; - dhr. G.J. van 't Holt, Ab Jansenstraat 32' - dhr. F T. Redeker, Oude Diepenveen- seweg7; - dhr Gvd Bos. Molenbelterweg 22; -dhr J Meijer. Nagelhoutstraat 39, -dhr JA Wisslnk, p/a gemeentehuls; - dhr. J. Xors, p/a gemeentehuis. Aanmeldingen van gastgezinnen worden gi aag genoteerd op het gemeentehuis, te lefoon 1666 toestel 39 of 40. DISCO-Fienpreuvers van KEUNEDARP, VRIJDAG 15 febr. a.s. opent Disco-residentie VOSMAN voor jul lie de deuren van de schitterend verbouwde zaal, om- daar met z'n allen het startsein te geven voor een we derom feestelijk Carnaval in Holten. Na binnenkomst kunnen jullie in afwachting van de komst van Prins DEMIS de eerste en zijn gevolg, vast kennismaken met de professionele FAMEUZE DIS CO-GROEP RADIO ROSITA DRIVE-IN. Ook de DANSMARIEKES treden deze avond op en op een wijze die nou ja, dat is niet te beschrijven, dat moet je gewoon zien. Hoe je aan kaartjes moet komen lees je elders in deze krant. Kom verkleed want de origineelst en zotst verklede Fienpreuver(in) wordt onderscheiden, hoe dat zie Je dan wel! Laat dit Disco-carnaval uitgroeien tot het traditio neel begin van het jaarlijkse Carnaval in Holten. TOT ZIENS. ALAAFHÜ Negen knapen werden aangehou den In verband met vernielingen o a aan een wachthokje van de O AD op Smidsb|Lt. Uiteindelijk, bekenden 2 van de „helden" uit Rijssen de vernielingen te hebben aangericht Op de Deventerweg werd een auto bestuurder aangehouden, die zo bleek uit de blaastesten te diep in het glaasje had gekeken Door een plaatselijke arts werd een bloed proef genoemen Proces verbaal zal worden opgemaakt. Op de Schuppertsweg (Beuseberg) negeerde de Holtenaar L als be stuurder van een cross brommer het stopteken van de politie Hij werd later aangehouden De brommer werd In beslag genomen en proces-verbaal zal worden op gemaakt. Als algemeen directeur bij Nido-Universal Machines B V is met ingang van 1 mei a s benoemd ing J H Roos- ink te Rijssen De heer Roosink is sinds oktober 1977 algemeen directeur van het Sociaal Werk voor zieningsschap Regio Zutp- hen. Een onbetwiste topper op het het duo Dika (Derk Janssen! en Prtnsenbal was hét optreden van Gert Jan (Bets Veneklaasl. Zaterdagavond werd in de rijk versierde zaal „Het Bonte Paard" door de Hol tense Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" voor de achtste keer het traditio nele Prinsenbal gehouden waarvoor weer een enorme belangstelling bestond. Dt grote zaal was tot de allerlaatste plaala bezet en de bezoekers heb ben volop genoten van een dubbel bont programma dat door de ver schillende amateurartieslen in een vlot tempo op de planken werd ge zet onder leiding en supervisie van Prins Demls I van de Costa Elta. die na een woord van welkom in t bijzonder tot de wethouders H Stegeman en J Warrtnk en hun dames een met veel humor door spekte toespraak hield Verder ira den deze avond op Gert van Gun der en Jan Ooster kamp Mans van de Sangeidiek het humoristische duo Bert en Jan de dansmariekes en de bekende zanggroep De Kwinks uit Arnhem De muzikale omiysting v»n de schitterend ge slaagde avond was DIJ de hofkapel van de Fienpreuvers olv Gerard Voordes in goede handen. U ontvangt een fraaie als u een Gebruik de/e Parker- Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. vooi He' opyeven va" een nieuwe abonnee In/e'ulen aan Holten» Nieuwsblad Antwuurdnummei 97 Enschede Geeh op ais abonnee op het Honens Nieuwsblad Woonplaats I Hi|/ni betaatt het abonnementsgeld per halt 1

Holtens Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1