De tachtiger jaren nabij BON Kerstviering „Be Schakel" gezamenlijke Kerstwijding Hervormde Vrouwengroepen Holten en Dijkerkoe! Oorverdovend spektakel in aula scholengemeenschap Kerstviering Chr. Plattelandsvrouwen HOLTENS NIEUWSBLAD Kerstmiddag Bejaardensociëteit Nieuwjaars- ruilbeurs met verrassingen Vakantiegids streek- V De kaars van het jaar 1979 is is bijna opgebrand! Met het laatste vuur van deze kaars worden straks de vuurpijlen aangestoken om 1979 de geschiedenis in te schieten. Dat gebeurt ieder jaar en toch grijpen wij deze gelegenheid steeds opnieuw aan om ons te bezin nen wat was en over hoe het worden zal. Ik weet niet hoe het U vergaat, maar om de een of andere reden komt het mij voor dat er dit jaar meer aan de hand is dan vorige jaren. Misschien wordt dat gevoel veroor zaakt door het feit, dat wij afscheid nemen van de zeventiger jaren en straks traks thuis moeten gaan voelen in de jaren tachtig. De jaren tachtig; ik asso cieer daar allerlei boeken mee waarin de auterus ons een futuristische maatschappij voorhouden; waarin de mens geleefd wordt door de produkten van zijn eigen geest, denkt U maar aan George Orwells: „1984". Een maatschappij, waarin de technologie het voor het zeggen heeft en de mens teruggebracht is tot een werktuig van die technologie. Gelukkig kunnen wij nu constateren dat de jaren '80 een minder onaantrekke lijk beeld in het vooruitzicht stellen dan auteurs aute rus jaren geleden hadden verwacht. Nog steeds staat de mens centraal en dat moet zo blijven; daarvoor moeten wij ons allen sterk maken zowel in ons privéle- ven als in de meer zakelijke beroepsmatige contacten. Alleen dan zullen de j aren '80 niet de j aren '80 worden die Orwell voor ogen had. Zo staan wij dan bijna in 1980; een jaar dat ons vreugde en verdriet brengen zal; weer een jaar om medemens te zijn op aarde. Gaarne wens ik U daar veel heil en zegen voor toe! W.L.F.C. van Rappard, burgemeester van Holten nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. In/enden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Adres Woonplaats. Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr.. Adres Woonplaats I| Hi|/zij betaalt het abonnementsgeld per half 1 jaar/per jaar J De afd. Holten van de Chr. Platte landsvrouwen Bond (C P B hield donderdagavond 20 december haar jaarlijkse kerstviering in de ont moetingsruimte van het kerkelijk centrum „De Kandelaar De leden en enkele gasten werden onder het genot van een kopje koffie en een versnapering welkom geheten door de pres. mevr. Van Iperen- Esseboom Na een korte inleiding door de pre sidente werd de kerstliturgie „De koning komt incognito" uitge voerd, die opende met het gedicht „Zo lief had God de wereld" De kerstviering met afwisselend schriftlezing, declamatie een vrij kerstverhaal heel boeiend verteld door mevr Groen en samenzang (met orgelbegeleiding van mevr. Kruk-Aanstoot) werd besloten met het zingen van het bekende kers tlied „Ere zy God". Vrijdag 21 december werd in de Hervormde Kerk het kerstfeest ge vierd door de kinderen van de school met de Bijbel „De Schakel" en hun ouders. Het was voor de eerste keer dat ook de Vietnamese kinderen met hun familieleden en verschillende gastgezinnen hierbij aanwezig waren. Dit werd geaccen tueerd doordat één van deze kinde ren eerst de kerstgeschiedenis in hun eigen taal voorlas. Hierna zon gen zij het bekende lied „Stille nacht "in het Vietnamees. Dat dit een aandoenlijk moment was bleek wel uit de grote stilte waar mee alle aanwezigen dit aanhoor den. Men kreeg het gevoel dat, on danks de grote taalbarrière die het contact vaak zo moeilijk maakt, de kerstgeschiedenis en het hele kers tfeest een grote verbondenheid ge eft. Hierna voerden de kinderen van de zesde klas een kerstspel op waarin het hele gebeuren van Be thlehem nogmaals werd uitge beeld. Het spel werd met veel over tuiging gespeeld. Hierbij mag wel extra genoemd worden Rikie Krik kink die de rol van Maria ver tolkte. Het was Andries Lubbers die met een heldere solozang het gezang van de engelen vertolkte. Nadat de kinderen, al of niet met de andere aanwezigen, nog een aantal kerstliederen hadden gezongen werd het feest besloten met een ge zamenlijk zingen van de bekende woorden: „Hij houdt de hele wereld in zijn hand OLTENS f 23.- per jaar. Losse nummers 50 cent NIEUWSBLAD Vrijdag 28 december Ï979 31e jaargang - no. 51 Hoofdredacteur J Wlggers Kolweg 14. tel 05483 1358 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70, tel 05483-2099 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5. tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7. Almelo, tel. 05490-18668 Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Pl.m. vierhonderd kinderen heb ben zaterdagmiddag in de aula van de Scholengemeenschap Holten een paar uurtjes dol plezier beleefd aan Will Wight's Kindershow met Pipo de Clown, Ome Wil, de prinses van Catalonië, veldwachter Brul boei en Petty Samen zorgden ze voor allerlei dwaze gebeurtenissen en spanningen rond de geheimzin nige kist en een magische toverton. Ome Wil boeide de kinderen ge weldig met goochelen en er werd enorm gelachen om de sprekende pop Kareltje. Pieter, Jan, Annet en Jeroen moch ten Ome Wil helpen bij het gooche len en ze kregen volop gelegenheid om de verschillende kunstjes van heel dichtbij af te kijken Wie weet hebben ze er een paar onthouden en gaan ze vandaag of morgen op school goochelen Veel succes! Inge In gebouw „Irene" hield dinsdag middag 18 december de Bejaar- dens'ociëteit „Holten" de jaarlijkse kerstmiddag. Een groot aantal be- Hiddink, leidster Sociaal en Cultu reel werk Holten bedankte namens de kinderen de artiesten voor de middag boordevol jolijt en plezier. jaarde Holtenaren gaf ook dit jaar weer gehoor aan de uitnodiging van het soosbestuur om deze kers tbijeenkomst by te wonen, na een kort welkomstwoord door de pre sidente mevr. C.P.K. Enklaar-van Andel las mevr. Koopman- Hartsuiker een door haar dochter Marietje gemaakt en in dialect ge schreven gedicht voor. De kerstliturgie die deze middag werd uitgevoerd opende met het le zen van het gedicht. „Kom met uw echo door 't heelal door mevr. En klaar". Het kerst evangelie uit Lu- kas werd gelezen door de dames Hoeve, Span en Wiggers en de ge dichten „De Herders" en „Van feest tot feest" beide van Nel Benschop werden gelezen door de dames Paalman-Kromdyk en Span. In samenzang werden met orgelbe geleiding van mevr. Truus Kruk- Aanstcot gezongen de bekende kerstliederen „Nu daagt het in het Oosten"; „In den beginne was het woord"; „Hoor, de eng'len zingen" en „Eer zij God in onze dagen". Na de pauze werd onder regie van de heer J. Broere door de dames H. Roelvink-Brinkman, H. Pekkeriet-Klein Teeselink, K. Hase-De Hamer en J. Beldman- Wegstapel, leden van de afd Hol ten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, het kerstspel „De boodschap van de kaarsjes" van H. Guépin-Van Houten opgevoerd. Mevr. Enklaar bracht het gezels chap hiervoor dank en bood een kerststukje aan. Ook mevr. Kruk werd dank gebracht voor haar mu zikale medewerking en ook zij ont ving een kerststukje De kerstmid dag werd besloten met het zingen van het prachtige kerstlied „Stille nacht, heilige nacht" van Franz Gruber. Vorige week donderdagavond kwamen de dames van de Hervormde Vrouwengroepen van zowel Holten als Dijker- hoek in gebouw Irene bijeen voor een gezamenlijke Kers twijding. Een belangrijk onderdeel uit deze bijeenkomst vormde het zgn. „vrije verhaal", boeiend verteld door de thans in Raalte woonachtige oud-Holtenaar Henk Paal man. Kerctwijding Nadat de presidente van deH.VG. Holten. Mevr. R.M. Vogely-v.d. Veer de ruim 85 belangstellende dames had verwelkomd, werden door de leden zelf meegebrachte kaarsen ontstoken en werd de Kerstwijding gevierd volgens in het landelijk bonsblad „De Fakkel" aangegeven Kerstliturgie. Na de pauze werd de avond verder geleid door de presidente van de H.V.G. Dijkerhoek, Mevr Loorbach Deze gaf het woord aan de heer Paalman en hij vertelde op boeiende wijze een eigentijds „vrij verhaal", handelend over een gezin dat door het meej akkeren inde maatschappelijke competi tie, het levensgeluk zocht in de hang naar steeds meer inkomen en bezit. Echter met de auto op weg naar een wintersportvakantie verhindert een plotseling optredende gladheid het verder rijden en wordt het gezin ge dwongen de Kerstnacht door te brengen in een afgelegen boerderij en waar ze kunnen overnachten in een stal waar het Bijbelverhaal over Kers tfeest pas echt voor hen gaat leven. Na afloop van deze bijeenkomst namen de aanwezigen een aantal fruit- bakjes in ontvangst teneinde deze als Kerstgroet van de Hervormde Kerk te bezorgen bij de in de gemeente woonachtige zieken, alleenstaanden en bejaarden. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint Alle Hol tense bejaarden boven de 80 jaar en dat zijn er heel wat, wer den zaterdagvoormiddag verrast met een fraai kerststukje dat een groot aantal leerlingen van de la gere scholen onder leiding van de staf en medewerkers(sters) van de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk te Holten in het „Paalhuus" met groot enthousiasme en vaar digheid maakten. Door de ouders waren voldoende auto's (met chauffeurs) beschik baar gesteld om de kerststukjes te bezorgen bij de bejaarden die met de attentie blij verrast waren. De kinderen waren blij met een si naasappel, een rolletje drop of een snoepje dat ze kregen. De gids voor vakantie en vrije tijd van de streek WV-Overijsselse Heuvelrug en Salland ligt op het ogenblik weer bij alle WV's in Nederland. Wij zijn er in geslaagd, schrijft ons de directie, de nieuwe vakantie gidsen voor de kerst- en nieuw jaarsdagen gereed te hebben, daar tijdens de komende feestdagen in vele gevallen de vakantiebe stemming voor het komende jaar wordt bepaald. Afgaande op de toenemende be langstelling voor het gebied van de streek WV, de Overijsselse Heu velrug en Salland, verwacht men, dat in 1980 een nog groter aantal vakantiegangers en ook dagre- kreanten hun weg zullen vinden naar ons gebied. Het is een feit dat het werkgebied, de Overijsselse Heuvelrug en Sal land, bijzonder veel te bieden heeft. Op een betrekkelijk klein opperv lak bestaan grote landschappelijke verschillen. De IJsselvallei biedt een geheel andere aanblik dan bijvoorbeeld de heuvels van de Holter- en Haarler- berg. Bossen, heidevelden, zandverstui vingen, geploegde akkers, gol vende korenvelden, groene weiden met rood- of zwartbonte koeien: het is allemaal te vinden in het gebied der streek VW. Voor vakantie-activiteiten heeft het zoals bekend een zeer breed scala te bieden In de vele goede hotels, pensions en op de moderne campings zal de va kantieganger de gastvrijheid van de Sallander in praktijk kunnen er varen. Aan een goede service wordt bijzonder veel aandacht besteed. In de nieuwe vakantiegids wordt informatie verstrekt over een aan tal arrangementen, die de streek VW heeft samengesteld. Door van deze arrangementen gebruik te maken wordt niet slechts geprofi teerd van de aantrekkelijke condi ties. De arrangementen zijn zo ge kozen, dat daarin vele toeristisch interessante plaatsen zijn opge nomen, zodat moeizaam zoeken wordt voorkomen. De nieuwe gids is verkrijgbaar bij nagenoeg alle VW's in het land of wel door bestelling bij de streek WV-Overijsselse Heuvelrug en Salland. Postbus 46 te Raalte, tel. 05720-2343. Ze ziet er aantrekkelijk uit! De afdeling Overijssel van „De Ver zamelaar" houdt op woensdag 2 ja nuari van 19-22 uur een ruilbweurs in „de Rönneboom, Grotestraat 152, in Almelo. Geruiold worden postzegels, mun ten, ansichtkaarten, boeken, siga- renbanden en vele andere objecten. Onze vereniging stelt zich tot doel het bevorderen van het verzamelen op elk gebied als nuttige en cultu rele vorm van vrijetijdsbesteding. Een kijkje in het „Paalhuus" bij het maken van de kerststukjes. Door de eigenaar van hotel ,,'t Lósse Hoes", de heer J. Murris werd aan 40 Vietnamese boot vluchtelingen die tijdelijk ver blijven in het opvangcentrum „De Holterberg" een kerstdiner en een mooi kerststukje aangeboden. Voordat de gasten aan tafel gingen maakte onze fotograaf dit leuke plaatje.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1