.Grote succes legt het sollege aan de schaakclub lelie verplichtingen op" Zaalvoetbaltoernooi Blauw Wit voor A- en B-junioren Holten haalt uit tegen Dalfsen Jeugd schaak- competitie Geen tomaten en komkommers in koelkast bewaren rrog s.v. ramma Holten S.v. Holten afd. atletiek Bergruiter- nieuws SPORTPAGINA Schaak/es op lagere scholen schot in de roos Verwerping „De Zaagmolen" Uitslag Schietwedstrijd De Eendracht T«riSlt,SÏICHIlHÖ HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 DECEMBER 1979 - PAG. 13 .e jatrooi iw voor Daartoe enin.ii orapji dat op in onz« amedie aange- erband egeven het feit dat van de liekten deelnemers thans aan 71 so'n in-:hoolkinderen het eerste lijk vet;haakdiploma kan worden tgereikt hebben de initia- efnemers uitstekende re- ïltaten behaald met het ;ven van schaaklessen aan ïhoolkinderen. Gezien dit ïcces denk ik dat er, zowel oor het College van B en W, Is voor de Schaakclub zelf, erplichtingen liggen om oor te gaan met het geven an schaaklessen aan scho- ;n". lestaat ij geva- I posi- zg. ba- ?p, het idelen nvloe- p, be- ikelijk nega- Cram- jen te- Vaak e, om- Idelen imen- auwe- i voe- m op- een ïidde- diploma", waarvan een aantal zelfs ..cum laude" Dit diploma omvat zowel kennis van de waarde van de verschillende schaakstukken, hun plaats op het bord, de spelregels als 'it zei wethouder J. Warrink vorige eek donderdagavond bij de uit- iking van de (pionnen) schaakdi- loma's aan 71 geslaagee deelne- ïertjes voor welke uitreiking een ijeenkomst werd belegd in de lubhuiskantine van de sportver- niging „Holten". choaklessen ioals bekend nam de Holtense ichaakclub vorig jaar het initiatief othet geven van schaaklessen aan lelangstellende kinderen van de [loltense basisscholen Teneinde leze schaaklessen mogelijk te ma- jg be-(en deed de schaakclub een beroep De p het gemeentebestuur voor een ubsidie voor de aanschaf van het lodige lesmateriaal en kreeg ver- Ier de volle medewerking van de loltense basisscholen. Aan deze chaaklessen, welke 's middags na chooltijd werden gegeven, namen n totaal 96 schoolkinderen deel en ijdens een onlangs gehouden xamen slaagden hiervan 71 deel- ïemertjes voor het zgn. „Pionnen- enige matvoeringen. De schaakles sen werden gegeven door de heer J. Broere, (Kolschool), D.A. v.d. Knaap (Dorpsschool), J. Roele (Kompas) en J.W. Middelink (Haarschool en De Schakel). Diplomcuitreiking Vóór uitreiking van de diploma's zei wethouder J. Warrink, temid den van een met geslaagde deel nemers en hun ouders afgeladen De Dijkerhoekse Schietvereniging „De Zaagmolen" houdt vanavond in zaal „Het Bonte Paard" een grote verwerping waarop met tal van attracties tafels vol prachtige en waardevolle prijzen zijn te win nen. Tevens kan men op 2 banen proberen met de buks een prijs binnen te „schieten" (zie adv.). 't Wordt bere gezellig! lijn0® Hockey Club Holten houdt rde^'nsc^a® 1 januari a.s. een nieuw- ojh laarsborrel in haar clubhuis in het lelk sP°rtdal- Aanvang 15.00 uur. een gen Het traditionele oliebollen- rde toernooi kan dit keer door een ver reeds overbekende reden helaas eUc geen doorgang hebben. Toch wordt de. iedereen in het clubhuis verwacht, ou. want natuurlijk moet er op een de voorspoedige groei van de nieuwe zaj grasmat gedronken worden en zul- ge_ len er nieuwjaarswensen worden uitgewisseld. Zoals gebruikelijk mag een ieder (overgebleven) oliebollen, appel flappen etc meebrengen. Voor E- en F-pupillen is er op woensdag 2 januari geenzaal trai ning. In de meeste huishoudens weet men niet hoe tomaten en kom kommers dienen te worden be waard. De meeste mensen (60 a 707. van de huishoudens) leggen deze groenten in de koelkast. Menigeen is zich blijkbaar niet bewust van het feit, dat komkommers en to maten, indien deze bij een tempe ratuur van 10 graden of lager wor den bewaard, aan het zogenaamde lage-temperatuur-bederf worden blootgesteld. Daarbij gaat de groente weke, slijmerige plekken vertonen. Wanneer men bedenkt dat de koelkasttemperaturen over het algemeen liggen tussen de 3 gra den (onderin) tot 6 graden (bove nin), dan is het duidelijk dat deze bewaarplaats zeker ongeschikt is voor het zo lang mogelijk in tact houden van groente als tomaten en komkommers. Deskundigen advi seren daarom de tomaten bij een temperatuur van even boven 10 graden te bewaren, bijvoorbeeld in de kelder of op de fruitschaal in een niet te warm vertrek. Kom kommers zijn het langst houdbaar wanneer ze worden bewaard op een koele plaats (bijvoorbeeld de Keiüer oi de provisiekast), waar de temperatuur niet beneden de 13 graden komt. Vooral de groentela in de koelkast is favoriet ais opbergplaats voor tomaten en komkommers, zo ont dekte het Produktschap voor groenten en fruit, dat een en ander heeft laten onderzoeken. Ook de vakken onderin de koelkast wor den vrij vaak gebruikt. Maar juist die plaats van het apparaat, waar dan nog de hoogste temperatuur heerst, namelijk bovenin, wordt slechts zelden voor het bewaren van groenten benut. Uit het onder zoek blijkt, dat de grote gezinnen en de gezinnen in de lagere inko mensgroepen meer inzicht hebben in het op de goede manier bewaren van komkommers en tomaten. Sla is het beste houdbaar op een koude bewaarplaats bij een tem peratuur van enkele graden boven het vriespunt en bij een hoge rela tieve vochtigheid. Met name de kelder en de koelkast zijn hiervoor geschikt. Het blijkt dat in ruim 80van alle huishoudingen sla inderdaad op deze plaatsen wordt bewaard. Hier doet de groentela in de koelkast terecht zijn naam eer aan. clubhuiskantine van de SV Holten, dat het College van B en W aan vankelijk de wenkbrauwen nogal hadden gefronst toen Schaakclub- voorzitter J.G.M. van Calcar kwam met het voorstel tot het geven van schaaklessen aan scholen. „Uit eindelijk kreeg Van Calcar het voordeel van de twijfel en met 71 geslaagden van de 96 deelnemers (ruim 74%) is deze twijfel royaal weggenomen en gezien het be haalde succes denk ik dat er zelfs verplichtingen liggen zowel voor het College als voor de Schaakclub zelf', aldus de heer Warrink. Zelf zag hij deze schaaklessen vooral een goede bijdrage leveren in het concentratievermogen van schoolkinderen. „Wanneer de schaakclub met deze lessen door wil gaan dan zal allereerst de deel name duidelijk moeten zijn, wil het gemeentebestuur een positief be sluit kunnen nemen", aldus wet houder Warrink. die zowel de ge slaagde schoolkinderen als de les gevers feliciteerde met het be haalde resultaat Namens de Schaakbond Overijssel prees voor zitter J.F. Lulof de Holtense Schaakclub voor het initiatief tot het gevan van schaaklessen waarin de lesgevers en schaakclub voorzitter Van Calcar veel tijd en energie hebben gestoken. „Met het aantal schaakdiploma's nam Hol ten in Overijssel de 12e plaats in maar is met 71 geslaagden ineens opgeklommen naar de 4e plaats en is daarmee heel wat grotere ge meenten gepasseerd", aldus de heer Lulof. Na het door de hiervoor reeds genoemde lesgevers persoon lijk uitreiken van de diploma's aan de geslaagde deelnemertjes bracht de heer Middelink dank aan het ad res van de Gemeentelijke Sport- commissie, het gemeentebestuur, de hoofden van scholen en de scho lengemeenschap, waar de examens werden afgenomen. Aanmelding Het ligt in de bedoeling dat om streeks half januari de lessen aan scholen worden voortgezet. Be langstellende schoolkinderen uit de vijfde en zesde klassen kunnen zich direct na de Kertvakantie aanmelden bij hun schoolhoofd. Luchtgeweer, groep A: 1. H. Paalman, 171 2. G.J. Schup- pert 157. Groep B: 1. D. Jansen 162 (7x9) 2. D.J. Nljem dijk 162 (6x9) 3. G. Koopman 152. Groep C: 1. A. Paalman 157 p. 2. H.A. Mulder 150 p. 3 G.J. Sluiter 147 p. Groep D: 1. W. Paalman 126 p. 2. Bets Paal man 112 p 3. W. Hufman 83 p. Luchtpistool: groep A: 1. H. Paalman 169 p. A2. A.J. Bie leman 162 p 3. H.A. Mulder 147 p. 4. G. Koopman 138 p. Uitreiking van het diploma aan twee der geslaagden door de heer J. W. Middelink. „H||| B j IHi De jeugdcommissie van Blauw Wit heeft al vroegtijdig sporthal ,,'t Mossink" afgehuurd om de ju nioren te laten voetballen. De A en B junioren waren zaterdag aan de beurt. Het toeval wilde echter dat het sportpark „Meermanskamp" met sneeuw was bedekt en de tem peratuur zodanig was dat de teams met veel animo uitweken naar de prachtige sporthal om daar hun voetbalkunnen te demonstreren bij een aangenaam temperatuur de en onder de ogen van de talrijke supporters op de tribunes. Er moesten zaterdag 3 poules wor den afgewerkt. De Jeugdcommissie had naast Blauw Wit teams uitge nodigd van enkele andere vereni gingen uit Twente en Salland, niet alleen om het tournooi aantrekke lijker te maken maar ook de vriendschapsbanden te verstevi gen c.q uit te bouwen. Resultaat was dat men in diverse wedstrijden goed voetbal te zien kreeg van sportieve en hard werkende ploe gen die vanaf de bank aanwijzingen kregen van hun leiders. Het pu bliek leefde enthousiast mee en de sfeer in de hal was geweldig. Al met al een spannend en schitterend ge slaagd evenement. Helaas waren de prestaties van de Blauw Witters zeer matig en moesten zowel AlB1 en B2 met de laatste plaats in hun poule genoegen nemen. Voor hen geldt „Meedoen is belangrijker dan winnen" <een goede klassering is mooi meegenomen Red H N.) en ook voor hen was het tournooi toch een aangenaam en sportief gebeu ren en hoogst belangrijk voor de conditie. Voor aanvang verwelkomde jeugd trainer Lorkeers, die ook het alge heel secretariaat verzorgde, na mens de jeugdcommissie de deel nemende teams en wenste allen een sportief en succesvol tournooi. De Holtense atleten die op zater dag 22 dec. in Rijssen deelnamen aan de „Schwarzwald-cross" heb ben prachtige successen behaald. Jan Jansen werd 3e op de 9 km. waarover hij 32.15 m. deed. Ap Koetsier figureerde met een tijd van 39.54 min. Meindert Koopman deed het heel goed door op de 4 l/2km. de 2e plaats te pakken. Ook de overige Holtenaren zaten goed voorin. Dinant Markvoort werd 5e enkele meters voor Jan Wolterink die als zesde finishte en Freek Beekman klasseerde zich als tiende. Op dezelfde dag was in Velp het 2e „Bergioop-kampioen8chap" waar bij 4 maal de Zijpenberg moest worden „beklommen", een be klimming van plm. 1 km. met een stijgingpercentage van 15% In to taal moest er 22 km. worden afge legd waarbij bij elke doorkomst punten waren te verdienen afhan kelijk van de plaats van door komst. Het parcours was uitgezet door de in atletiekkringen zeer bekende at leet Ad. Stellen. Maar liefst 154 uewnemci» werden weggeschoten voor de 22 kilometers met sneeuw en Ijs als extra handicap Marinus Baltus voelde zich hier best in z'n element en kwam na de eerste ronde als vijfde door, liet zich hierna terugzakken naar de 13e plaats, kwam in de 3e en 4e ronde door als tiende en finishte 1.30 43 Heel wat „grilliger" liep Gerard Beldman. Bij eerste doorkomst 28e, toen een sterk tussen ge deel te (18e en 22ste) om daarna te verval len naar de 30ste plaats (tijd 1.37). Zondag 23 december stond de „Panbos" loop in Zeist op het pro gramma een halve marathon (21 km.) die door Jan Jansen (bij lange na niet in topvorm) een 2e plaats opleverde in 1.16 9 een succes waarmee Jan redelijk tevreden was. Opvallend sterk liep Henk Reltsema Als op een door alcohol aangedreven motor draafde hij over het parcours om te finishen in 1.20 21. Met de wedstrijd van de vo rige dag nog in de benen presteerde Marinus Baltus met een tijd van 1 7 35 toch nog redelijk Ap Koets ier deed het piano aan en ging over de streep in 1.27 55. De wedstrijden duurden 20 minu ten en werden centraal op tijd gere geld. De eerste wedstrijd tussen Blauw Wit B2 en Lemelerveld B2 betekende voor Blauw Wit een dui delijke 5-1 nederlaag. De Blauw Witters kregen te laat in de gaten dat zaalvoetbal iets heel anders was dan veldvoetbal, vooral wat conditie, snel terugkomen en bal behandeling betreft. In de laatste wedstrijd in deze poule kreeg Blauw Wit 2 klop van Maliënheem 1 met 4-0 dat dankzij een beter doelgemiddelde dan Rohda B3 de beker won. Blauw Wit B2 mistte individuele klasse. Van twaalf tot 2 kwam de B1 poule aan beurt. In deze poule moest Blauw Wit B1 drie keer z'n meerdere er kennen in de tegenstanders en drie keer met kleine nederlagen genoe gen nemen. Wanneer men de gebo den kansen had benut en wat snel ler had gespeeld zou men een veel beter resultaat hebben behaald. Ook in deze poule bracht de laatste wedstrijd de winnaar. Rohda B2 en Colmschate BI speelden gelijk maar het betere doelgemiddelde van Colmschate was goed voor de beker. A-junioren Blauw Wit Al kreeg in de eerste we- strijd tegen Colmschate Al een ne derlaag te slikken van 4-0, die ge zien de klasse die Colmschate toonde niet geflatteerd was. In de 2e wedstrijd tegen Vesos Al werd veel beter gespeeld en het gelijke spel was zeer verdiend. Van Rohda werd met 4-2 verloren Comschate werd in deze poule glorieus win naar met 6 uit 3. Na afloop van het tournooi werden de scheidsrech ters Ben IJspeerd, Johan Stam, Gert Welink en Cor Beukenkamp in de bloemetjes gezet. Mede dank zij hun inzet kan de jeugdcommis sie van Blauw Wit terugzien op een geslaagd en sportief sportgebeu ren. De uitslgaen: Poule A: Blauw Wit Al-Colmschate Al 0-4; Rohda A2-Vesos Al 1-2, Colm schate Al-Rohda A2 3-2; Blauw Wit Al-Vesos Al 1-1; Colmschate Al- Vesos Al 7-2; Blauw Wit Al-Rohda A2 2-4. Training Junioren: (29/12 in de nieuwe gymzaal bij de sporthal) 13.00 uur C-elftal, 14.00 uur B2; 15.00 uur BI. 16.00 uur Al Zaterdag 22 december werden in manege „Snorrewind" onderlinge wedstrijden gehouden waaraan ruim twintig combinaties deelna men. Uitslagen: B-dressuur: 1. Harm Kuiper met „Philmine" 125 p.; 2. Jan Brons- voort 123 p.; 3. Henk Wolbers met „Golden Lady" 118 p.; 4. e.e. Alie Winkler metPablo" 117 p.; Harry Lubberdink met „Tosca" 117 p. Lldressur: 1. Ton Broekhuls met „Auteur S" 135 p.; 2. Dirk Aaftink met „Mark" 127 p.; 3 AtseVeenstra met „Bachelor" 126 p.; 4. Lenle v.d. Torre met O'Duc 119 p. L2-dressuur: 1 Paulien Klein Bog met „Opponent" 132 p.; 2. Ingrid Dieperink met „Arabelle" 128 p.. 3. J an Schoneveld met „Parclval" 125 p ,4 Theo van Dijk met „Passepar tout" 121 p. Springen B: 1 Ingrid Dieperink met „Arabellea" O f. cijfer 126; 2. Henk Wolbers met „Golden Lady" 0 f. cijfer 125; 3. Theo van Dijk met „Passepartout" 3 f. cijfer 120 L/Z Springen: 1 Ans Fraas met „Ronnie" 0 f. 58 sec., 2 Ton Broek huis met „Auteur S" 0 f. 60.2 sec 3. Rikus Bronsvoort met „Prima" 4 f 59 sec Viertallen-dressuur: 1. Ingrid Die perink. Paulinen Klein Bog, Theo van Dijk en Jan Schoneveld (ge commandeerd door Sandra Diepe rink) 2 Dirk Aaftink Rikus Bronsvoort. Ton Broekhuis en Herman Vincent (gecommandeerd door Wim Aal- tink i 3 Harry Lubberdink, Atse Veens- tra. Dries Willems en Harm Kuiper (gecommandeerd door H. Vixse- boxse). 4 Anke Thijssen, Ineke ter Maat, Henk Wolbers en Wim Mulder (ge commandeerd door J Rrnn<?vnnrf.) pt; Stand: Colmschate 6 pt.; Vesos 3 Rohda 2 pt; Blauw Wit lpt.; Poule BI: Blauw WitBl-RohdaB2 1-2; Vesos B 1-Colmschate B1 0-5; Rohda B2 - Vesos BI 3-0; Blauw Wit Bl- Colmschate BI 0-1; Blauw Wit Bl- Vesos BI 0-2, Rohda B2- Colmschate BI 0-1. Stand: Colmschate 5 pt.; Rohda 5 pt.; Va- sos 2 pt.. Blauw WitO pt.; Poule B2: Blauw Wit B2-Lemelerveld B2 1-5; Mariënheem Bl-Rohda B3 1-1; Lemelerveld B2-Mariènheem BI 2-3, Blauw Wit B2-Rohda B3 0-2; Lemelerveld B2-Rohda B3 0-1; Blauw Wit B2-Mariènheem 0-4. Stand: 1 Mariënheem 5 pt.; 2. Rohda 5 pt.; 3 Lemelerveld 2 pt., 4 Blauw WitO pt. De C-junioren spelen zaterdag middag 19 Januari van twee uur tot half vyf hun tournooi. In de belangrijke thuiswedstrijd tegen Dalfsen heeft Holten afgelo pen zondag een zeer goede weds trijd gespeeld. Tegen het op de vijfde plaats staande Dalfsen werd een hoog tempo gespeeld. Zo kon Holten al in de eerste minuten een 4-0 voorsprong nemen Het aan- valsspel van Dalfsen was matig en de „vijf één" verdediging van Hol ten ving alle gevaar, dat er nog van uit ging, foutloos op. Tot vlak voor rust. waarin Holten de stand al had opgevoerd tot 14-0!, toen Dalfsen door een penalty een tegendoel punt scoren kon. In de tweede helft kon Holten het hoge tempo niet volhouden. Er werd niet snel ge noeg gewisseld. Ook de aanvallen werden daardoor minder gevaar lijk Dalfsen kon de stand een iets dragelijker aanzien geven, mede door een 2-tal dubieuze penalties van de verder goedleidende scheidsrechter. Met nog tien minu ten te spelen werd de stand 3-20. Holten probeerde in de laatste mi nuten het verschil nog op twintig te brengen, maar verder dan de 23-6 eindstand kwamen ze niet. Een be langrijk resultaat, vooral met het oog op de wedstrijd tegen mede koploper H.V.E. op 6 januari. Doelpunten: Frans v. Gennep 6; Johan Plantinga 5; Jan de Wit 4; John Lamping 3, Roelf v.d Wijk 2; Wim Dalhuisen, Jan Victor Dorlas 1. Een eigen doelpunt van Dalfsen. Teleurstellend verlies junioren In de thuiswedstrijd tegen H.V.E. hebben de Holtense dames in de eerste helft een leuke wedstrijd ge speeld Holten was sterker en wist dit met drie doelpunten te onder strepen Bij rust was de stand dan ook 3-0 in het voordeel van Holten. In de tweede helft liep het echter allemaal anders De aanval van H V E draaide beter en kon met een tweetal mooie doelpunten te rugkomen tot 3-2 By deze stand werd een schot van H V E dat ook door de doelrechter als doelpunt werd afgewezen, toch door de scheidsrechter geteld 3-3. De Hol tense ploeg was even aangeslagen en misschien mede daardoor wer den de twee kansen op een nieuwe voorsprong - 2 penalties binnen en kele minuten - gemist. Met nog en kele minuten te spelen kwam H.V.E. nog op 3-4. Holten deed er nog van alles aan, maar kon toch geen punt pakken in deze belang rijke wedstrijd. Programma: za 29-12: Al thuis te gen Nw. Heeten om 17.00; BI thuis tegen Nw. Heeten B2 om 16.20; Cl tegen Heeten Cl thuis om 15.00; C2 tegen D.S.C. 2 thuis om 15.40. Dames- en herenteams vrij. Holten op Kop in de 2e Klasse B. Door de overwinning op Dalfsen heeft Holten de leiding genomen in de 2e KI. B. Alleen Overwetering heeft het zelfde aantal verliespun- ten, maar heeft ook een wedstrijd minder gespeeld. Komend week end is Holten vrij, maar worden de belangrijke wedstrijden: H.V.E.- Raalte en Actlef-Overwetertng ge speeld De stand is nu: Holten 7-11; H.V.E. 7-10; Raalte 7-10; Overwe tering 6-9; Dalfsen 6-5; Zwolle 6-3; Achilles 6-2; Actief 7-2 In de le ronde van de Jeugdclub competitie Overijssel is VOS- Hardenberg naast de wedstrijden om het Nederlands kamp loens-, chap voor jeugdteams ook in Over- yssel te „bewonderen". Als enig team slaagde het erin een 5-0 te be halen in de Jeugdcompetitie, bij de aspiranten. De teams van Vriezen- veen en ENO-Nijverdal kwamen ook goed voor de dag met een 4 1/2-1/2 overwinning. Bij de pupil len moesten de reserves van ES- GOO een forse nederlaag incasse ren tegen het sterke Vriezenveen. Uitslagen: Pupillen groep A: Hardenbe- rg-Almelo 1 3-2; ESGOO 1-Wier- den 2 1/2-2 1/2 Pupillen groep B: Vriezen- veen-ESGOO 2 41/2-1/2; Den Ham-Almelo 2 2 1/2-2 1/2 Aspiranten groep A: VOS-Wierden 5-0. Westerhaar 2-Almelo 3 2-3; Markvogels i-Almelo 2 3-2 Aspiranten groep B: Den Ham-ENO 1/2-4 1/2; Markvogels 2-Vriezenveen 1/2-41/2; Wester haar 1-Almeio 11-4.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 13