Hockey- HANDBAL Resultaten volleybal competitie „Mintonette Bouwkeet voor de sport hadmintanelnlMiolten BC Holten I houdt de race goed vol Uitslagen Schaakclub SV Holten afd. atletiek HOLTEN TRAPJE LAGER Programma sporthal 't Mossink m Sinterklaas bezocht Stichting Paardrijders Gehandicapten Ponyclub „De Bergruiters" 32 GRATIS LEUK KAARTSPEL HOLTENS NIEUWSBLAD - DECEMBER 1979 - PAG. 9 Sinterklaas met z'n zwarte knech ten op bezoek bij de Stichting Paardrijden gehandicapten Hol ten in manege Beldman. Terwijl veel Nederlandse kinde ren eigenlijk al weer leefden van uit de gedachte dat de bekende stoomboot intussen de terugtocht naar het zonnige Spaanse land :ds had aanvaard, verscheen Sinterklaas, samen met twee van zijn Pieterbazen, j.l. zaterdagmid dag toch nog bij de kinderen van Voor de uitbreiding van de kleed accommodatie in het sportdal wil len B. en W. overgaan tot aankoop van een bouwkeet en hiervoor een krediet van f 13.000 geven. De twee kleine kleedlokalen zijn totaal on toereikend. Dat bleek vooral in het afgelopen seizoen De groei van de vereniging en van de competitie teams is dusdanig, dat men de ei gen elftallen en die van de gasten nauweiijks meer kan onderbren gen. Soms moeten twee elftallen zich tegelijkertijd omkleden in een kleedruimte van nauwelijks 4 bij 4 meter. Het sportdal is geen gemee nte-eigendom; bovendien gebruikt de hockeyclub het tijdelijk. Na rijp beraad bleek dat men kon volstaan met een tweedehands bouwkeet, die de hockeyclub zelf kan ombou wen tot twee kleedlokalen. De V.O.M. had een bouwkeet, die ach ter de destijds in aanbouw zijnde seviceflat stond; ze moest voor 1 oktober van de bouwplaats worden verwijderd. De door de hockeyclub te betalen gebruiksvergoeding heeft de sport- commissie vastgesteld op f 100.- per Jaar. de Stichting Paardrijden Gehan- dicpaten in manege Beldman. Na afloop van hun wekelijks uurtje paardrijden werden de jongelui verzameld in de manegekantine waar hen, samen met de leden van het Stichtingsbestuur, ouders en helpers, een eenvoudige brood maaltijd werd aangeboden. Om streeks half drie verscheen Sinter klaas met twee knechten te paard in de manege Nadat de Goedhei ligman eerst een paar rondjes „ho geschool rijden" ten beste had ge geven, werd hij door de v le aanwe zigen vervolgens enthousiast ont haald in de manegekantine. Na mens de Stichting verwelkomde voorzitter F. Assenberg Sinter klaas en zei bijzonder verheugd te zij n over het feit dat de Snit, vóór de terugtocht naar Spanje, eerst nog een bezoek wilde brengen aan de gehandicapte paardenliefhebbers in Holten. Wijzend op de bouwactiviteiten welke op dit moment bij manege Beldman in volle gang zijn waar door o.m. de toegang en de toilet ten worden aangepast voor meer zelfstandig gebruik door de gehan dicapten, sprak de heer Assenberg de hoop uit dat Sinterklaas vol gend jaar de hoger gelegen kanti neruimte wat makkelijker zal kun nen bereiken met de thans aan te brengen lift. Gedurende zijn be zoek onderhield de Sint zich met alle paardrijdertjes persoonlijk en overhandigde aan allen een specu laaspop en een presentje betrek king hebbend op het paardrijden. Ook het Stichtingsbestuur en de groep helpers werden door de Sint in het zonnetje gezet. In een periode waarin de beoefena ren van een veldsport hun favorite sport niet kunnen beoefenen, of hoogstens verkleumd over het veld zich voortbewegen, beleeft de in door sport de grootste drukte van het seizoen. Voor wat betreft het badminton zit de helft van de com petitie er bijna op. De recreanten, zo'n 80% van de leden en de jeugd leden verdringen zich rondom de In de elfde ronde van de interne competitie wist koploper Van der Knaap zijn positie te ver sterken door een overwinning op Blits. Laatstgenoemde ver loor na de openingsfase van het Damegambiet minstens een kwaliteit in slechte stelling en gaf daarom op. Scheperman blijft goed volgen. In het Ko- ningsindisch koos hy een voor zijn tegenstander gunstige va riant, maar EiJzinga maakte daar onvoldoende gebruik van. Laatstgenoemde verspeelde een kans op remise toen hy voor de derde maal dezelfde stelling op het bord kon brengen. Hy had toen remise kunnen opeisen, bracht echter de stelling op het bord, waardoor hy volgens de internationale (moeiiyke!) spel regels zyn recht verspeeld had. Bcheperman won daama in en kele zetten de party door het opvoeren van de druk op het zwakke punt in de zwarte stel ling. Ton van Oyen en Rietman speelden Nimzoindisch, waarby zy elkaar in de opening en het middenspel niets toegegeven hebben. In een iets betere stel ling voor Rietman werd tot re mise besloten. Van Llndenberg stelde zich in een onregelmatige opening zeer terughoudend op tegenover clubkampioen Henk van Beek. In het middenspel werden de dames en alle lichte stukken geruild. Van Beek dacht toen een gevaariyke aan val op te kunnen zetten, maar Van Lindenberg vond daar een verdediging tegen, waarna het ontstane pionneneindspel voor hem gewonnen bleek. De uitsla gen waren: Van der Knaap-Blits 1-0; Scheperman-Eyzinga 1-0; T. van oyen-Rietman remise; Van Lindenberg-H. van Beek 1-0, W. van oyen-A. Klaassen 1-0; Aaftink-Van Dalen 1-0 (regle mentair); Ten Velde- Riemersma 0-1. Aan kop gaat Van der Knaap, op enige af stand gevolgd door Scheper man. De positie van Beyer is, op het moment dat dit geschreven wordt, nog onduideiyk daar de uitslagen van twee door hem thuis gespeelde partyen nog niet bekend zyn. Komende maandag speelt het recreatie team een thuiswedstrijd tegen Dr. Max Euwe uit Enschede. De overigen spelen dan de twaalfde ronde van de interne competi tie. Dit is tevens de laatste speelavond van dit jaar De eerste maandag van het nieuwe Jaar speelt het tiental thuis te gen Boekelo, waarna de week daarop de tweede helft van de interne competitie begint. Daarin zullen de spelers elkaar voor de tweede keer kunnen ontmoeten, waarby zy dan met verwisselde kleuren zullen spe len. Dit betekent by voorbeeld voor de koplopers dat zy vrywel steeds met zwart spelen en het daardoor extra moeiiyk wordt. banen en het reserveringen bord om aan de beurt te kunnen komen, kortom beweeglykheid in en buiten de baan volop. Het eerste team dat in een klasse is ingedeeld waar wat meer teams met elkaar gaan uit maken wie voor promotie naar de derde klasse in aanmerking komt speelde tegen Deventer 6, een ploeg die alleen tegen de zwakkere ploe gen uitBathmen en Hardenberg de volle winst had behaald Voor de Holtenaren betekent elk verlies- puntje, en mogelyk elk game ver lies een verminderde kans op pro motie aangezien het aantal punten van BVZ5 twee hoger ligt. Wanneer de thuiswedstrijd tegen BVZ in winst wordt om gezet, beslist het game saldo, vandaar dat voor elke game voluit geknokt moet worden. Deventer 6 - BC Holten 1 In de enkelspelen behaalden de Holtenaren een goede voorsprong. Hans Zuethoff speelde een taktisch goed bekeken wedstrijd De eerste game bleef hy met 11-15 voor, en in de tweede game was zyn tegen stander te moe om enige tegen stand van betekenis te kunnen le veren (4-15). Ook Sytse Meinsma speelde zeer overtuigend (6-15 en 4-15). Wil van Gennep heeft niet lang van de Deventer vloer mogen genieten. Snel en zeer gedecideerd overtroefde ze haar tegenstandster met twee keer 2-11. Jenny Schol man had er wat meer moeite mee, de eerste game werd een mooie 3-11 overwinning, maar de tweede game waren de dames aan elkaar ge waagd Uiteindelijk was het toch Jenny die voor het vierde Holtense puntje zorgde, door de game met 8-11 af te sluiten. Het gelege- nheidspaar W11 en Hans behaalden ondanks wat moeilijkheden in het samenspel een mooie 8-15 over winning Daarna wonnenJenny en Sytse vrij gemakkelijk met twee keer 7-15. De beide heren speelden mhet heten dubbel niet erg geluk kig, met 15-12 en opnieuw 15-12 redde Deventer de eer. want de gastvrouwen bleven ook In het da- mesdubbel met 8-15 en 7-15 de minderen van de bezoeksters. Verlies Dames 1 Vrydag 7 december traden de da mes van Mintonette in het strijd perk tegen Wevo uit Weerselo. Dit werd een strijd van nr. 3 Wevo tegen nr 6 Mintonette. De eerste en de tweede set lieten hetzelfde beeld zien. De Mintonette dames lieten zich een beetje overdonderen. Doordat de passes slecht waren konden er geen goede aanvallen uitkomen. De tegenstanders daar entegen rondden hun aanvallen goed af. Wevo won dan ook de eerste set met 10-15 en de tweede met 7-15. De derde set liet echter een ander beeld zien by Mintonet te. Er werd meer bewogen in het veld de passes lukten beter, waar door Jannie en Fennie betere set ups konden geven. Er kwamen vaak lange spannende rally's in voor. Het begin van de derde set liet dan ook een geiyk opgaande strijd zien, maar aan het einde van deze set hadden de „Dondertmanne- tjes" de langste adem. Ze wonnen deze set met 15-10. De vierde set leken de Mintonette dames ge makkelijk te winnen, ze kwamen nl. met 9-2 voor te staan. Maar toen kwam Wevo haar inzinking te bo ven en begon weer beter aan te val len. Daar het blok van de Mintonet- tedames niet altyd op de goede plaats was kon Wevo weer wat pun ten scoren. Ze liepen dan ook in tot 10-10. Weer kwamen er vele lange rally's voor, maar uiteindelyk won Wevo deze set met 13-15. De ein dstand was 1-3 voor Wevo. Winst Heren 1 Mintonette's eerste herenteam heeft aan het Enterse reserveteam van Holyoke geen tegenstander van formaat gehad. Integendeel, Holyoke was zeer zwak en miste nogal veel elementaire handelin gen. In de eerste set waren nog geen 5 minuten verstreken of het stond 10-0 voor de Holtemaren. Door het uitvallen van vier basisspelers was Mintonette genoodzaakt een alter natieve formatie binnen de lynen te brengen, die geen enkele moeite deed om de 15-1 setzege binnen te halen. Ongewijzigd bestreden beide ploegen elkaar in de tweede set opnieuw; het enige dat ver schilde met de eerste set was de eindstand: 15-4. In de laatste set nam Holyoke zowaar een 0-2 voor sprong, doch het gevolg hiervan was totale vernietiging: 15-3. Een 3-0 overwinning voor heren 1, dat hierdoor de tweede plaats in de competitie vast in handen heeft gekregen. Programma: Vrijdag 14-12 (19.00) Dames 3-Flash 7 (20.15) Dames 4-SWN 2 (20.45) Dames 1-Vrivo Zaterdag 15-12: (12.00) Krekkers A-Meisjes adsp. BA (Albergen) (14.00) Flash Stars- Meisjes adsp. BB (15.00) Rivo-Jorigens adsp. (Rys- sen) „MINTONETTE" recreantentoer- nooi Mintonette organiseert op vrydag 4 januari haar elfde grote recreanten toernooi. Teams kunnen hiervoor worden opgegeven by K. Jol (tel. 2695), liefst vóór 21 december a.s. Gezien de belangstelling by de vo rige toernooien en het beperkt aan tal plaatsen (16) wordt men aange raden sne te reageren, want: wie het eerst komt, het eerst maalt. Mintonette meisjes adsp. A-Rivo B Vrijdagavond 7 december j.l. werd tegen Rivo B uit Rijssen gespeeld. Deze meisjes stonden als nr 3 geno teerd op de competitielijst en het beloofde dus een spannende weds trijd te worden. De eerste set begon Mintonette slecht, ze stonden al gauw achter met 2-10, maar haal den het op tot 12-12. En toen ging het erom, wie zou de eerste set win nen? Het werd 13-13,14-14, maar er werd gewonnen met 16-14. In de tweede set stonden ze voor met 7-1 13-1, daarna werd het wat slechter, maar ook de tweede set werd ge wonnen met 15-9. In de derde set ging het eerst gelijk op (5-5), toch liep Mintonette uit 12-5) en werd er uiteindelijk gemakkelijk gewon nen met 15-11. Het was dus einde lijk weer eens een spannende weds trijd. SPORTPAGINA De laatste veldhockey-wedstrijd van dit jaar werd zondag gespeeld door Heren 1 in Epe. In een ener verende wedstrijd kwam Holten in de eerste helft met 1-0 achter te staan. Hoewel Holten in de 2e helft voortdurend in de aanval was, werd de achterstand op Epe door een ongelukkig doelpunt van Epe ver groot tot 2-0. Hierna bracht Holten de stand op 2-1, doch Epe zag kans de eindstand op 3-1 te brengen. He ren 1 is door dit resultaat op de on derste plaats gekomen. Wie weet echter, met wat voor verrassingen dit team na een verdiende „win terslaap" in februari de 2e helft van de competitie gaat beginnen? Nu met ingang van 10 december de winterstop is ingegaan is het hockey-gebeuren van het veld naar de zaal verplaatst. De jeugd, t.w. Jongens C en Meisjes C, heeft reeds een competitie-dag in de zaal ach ter de rug. Meisjes C verloor met 2-7 van Dalfsen en speelde met 2-2 ge lijk tegen Salland. Beide weds trijden werden gespeeld in de sporthal te Raalte. Jongens C, dat in de sporthal te Hengelo speelde, moest in beide tegenstanders van die dag, t.w. D.K.S. (2-11) en Al melo (3-7) hun meerdere erkennen. Programma zaterdag 15, zondag Ié december: In de sporthal 't Mos- Aan de op zondag 2 december in Eibergen gehouden Oosteiyke cross kampioenschappen nam een viertal Holtense atleten deel. Jan Jansen handhaafde zich uitste kend tussen de Oosteiyke koplo pers. Hy liep de 8000 m in 27.47 min. wat hem een 9e plaats opleverde. Henk Reitsema noteerde 30.32 min. en een 56e plaats. Marinus Baltus volgde in 31.22 min. en een 43e plaats. Voor Ap Koetsier was een 65e plaats in 35.50 min. weggelegd. Zondag 9 december was de tradi tionele „Dilsloop" op het T.H. ter rein te Enschede. Door het slechte weer was het parcours één grote modderbrij. De heren moesten hier 7200 m. afleggen. Jan Jansen was ook hier weer uitstekend op dreef 3e in 24.54 in., Meindert Koopman onderstreepte zyn goede vorm van Door een misverstand is het be langrijke nieuws dat Rikus Brons voort met zijn pony op de on langs gehouden clubkampioens chappen kampioen is geworden niet doorgegeven. Vrijdag 28 de cember houdt de ponyclub springwedstrijden in manege Bel dman. Ook de ponyclub „Markelo" is hiervoor uitgenodied. de laatste weken 8e in 24.51 min.), Jan Wegstapel, extra gemotiveerd dat hy voor zyn oude vereniging liep, was erg sterk (lie in 26.36 min.). Marinus Baltus moest het antwoord, hierop schuldig blyven (13e in 26.51 in.) en Gerard Koop man, baggerde zich tenslotte met een 23e plaats in 27.54 in. uit de blubber. Komende zaterdag de 2e wedstrijd van de Oostelyke cros scompetitie in het Orderbos te Apeldoorn. De heren kunnen hier starten om 15.20 uur op de 8000 m. Vertrek 13.30 uur. Zy die geen ge bruik hebben gemaakt van voor inschrijving moeten de licentie aan de start tonen. sink te Holten worden de volgende wedstrijden gespeeld. Zaterdag, 15 dec.: 15.15 uur-16.0C/ uur: Hattem-MeisJesC; 17.30-18.15 uur: Meisjes C-Deventer 2 Zondag, 16 dec.: 15.15-16.00 uur: Holten Heren-Almelo; 18.15-19.00 uur: Holten Heren-Lochem. Zowel zaterdag als zondag worden er vanaf 14.30 uur tot 19.00 uur zaalhockey-wedstrijden gespeeld. Toeschouwers zijn van harte wel kom in de sporthal 't Mossink. De regen heeft de algelopen com petitiezondag en daarmede de ranglijst in de war gestuurd. Er werden maar drie van de 6 weds trijden gespeeld met de volgende uitslagen: Rood Zwart-UD (W) 0-0, Avanti-WDL 1-3 en ABS- Berghuizen 3-2. Daarmede is WDL weer aan de spits gekomen en schoof ook ABS een plaatsje op. In de staart kwam geen verandering. In de middenmoot schoof Rood Zwart door haar 0-0 gehjkspel twee plaatsen op. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: WDL Holten ABS Reutum Unisson Berghuizen Rood Zwart De Tukkers Avanti Tubantia UD (W) Losser 13 9 1 12 8 2 13 7 3 12 6 4 12 5 3 13 4 4 13 5 1 12 4 3 13 3 12 3 2 13 2 4 12 3 0 3 19 23-11 18 33-15 17 20-11 16 24-14 13 22-26 12 16-21 11 17-21 5 11 14-19 5 5 11 18-24 7 8 16-20 7 8 9-19 9 6 13-25 Zondag: Unisson-UD. WDL-Rood Zwart. Holten-Avanti, Berghuizen-De Tukkers, Losser- ABS, Reutum-Tubantia. BZSV 2-Blauw Wit 2 Hoewel de meeste Blauw Wit ploe gen door afgelasting binnen ble ven, kon het 2e toch de reis naar Bome maken om de strijd aan te binden tegen BZSV 2. De Bomse Blauw Witters die kam pen met degradatiegevaar begon nen van meet af met fel aanvallend voetbal en kregen daarbij nog het geluk van een dubieuze penalty om op voorsprong te komen en door een fout in de Blauw Wit achter hoede wisten ze zelfs uit te lopen 2-0. Dit gaf te denken en de wakker geschudde Blauw Witters trokken er toen wat feller aan. Henk Dasselaar zorgde middels een penalty voor 2-1. Dat gaf hoop en vooral na de thee waren de Hol tense Blauw Witters de betere ploeg. Uit een scrimage voor het Bornse doel ontstond de geiykma- ker, maar de winnende treffer bleef helaas uit. Afgelopen weekend werden er al leen door jeugdteams competitie wedstrijden gespeeld. Adspiran- ten Al moest thuis tegen het sterke Pacelli aantreden. In de eerste mi nuten bleek al, dat enkele meisjes van Pacelli over een uitstekend schot beschikten. Door veel vanuit de tweede lijn te schieten, ont stonden er meerdere malen kans rijke situaties voor het Holtense doel. De Holtense meisjes ver zuimden om op tijd uit te stappen, waardoor Pacelli een 4-1 voor sprong kon nemen. De wedstrijd die in een hoog tempo werd ge speeld bleef het aankijken volko men waard. Pacelli bleef sterker en stond bij rust met 7-2 voor. Na rust pakte Holten de zaken aan zoals ze dat in de eerste helft ook hadden moeten doen. Er werd goed uitgestapt op de meisjes die wilden schieten. Daardoor hielden de beide teams elkaar in deze 'tweede helft volkomen in even wicht. De overwinning van Pacelli met 9-4 was volkomen verdiend. BI moest voor de uitwedstrijd naar Olst om tegen Overwetering te spelen. Het werd een matige wedstrijd, waarbij opviel dat er bij elke te ontwikkelen kleurenfilm WW EeJ» BeTEB ADVIES Tit I860 DORPSSTRAAT 44 HOI TEN weinig krachtsverschil tussen de beide teams was. Overwetering nam een voorsprong, maar Holten wist nog voor de rust de achters tand om te zetten in een 2-1 voor sprong. Ook na de rust bleef het allemaal matig Beide teams scoorden 1 maal zodat Holten de winst met 3-2 mee naar huis kon nemen. Pupillen Pupillen Cl speelde thuis tegen A B S een goede wedstrijd. A.B.S. neemt dit jaar ook voor het eerst met een team aan de pupillen competitie deel Holten had echter veel meer spelinzicht en schot kracht in huis. Bij rust stond Hol ten met 7-0 voor. Ook na rust bleef Holten veel sterker, maar werd er wat minder zuiver met de kansen omgesprongen. Holten kon de ein dstand bepalen op 10-0. Een keu rige prestatie. C2 speelde thuis te gen Voorwaarts. Voorwaarts was sterker en benutte de kansen goed. Voor rust kwam Voorwaarts al op een 5-1 voorsprong De meisjes van Holten speelden echter goed door en hadden pech dat een aan tal ballen op gelukkige wijze bui ten het Voorwaarts doel bleven. In de laatste minuten bleek Voor waarts iets minder vermoeid te zijn, waardoor uit enkele aanval len in de laatste minuten nog 4 doelpunten vallen De uitslag: 2-13 in het voordeel van Voorwaarts was dan ook groter dan de Hol tense meisjes die goed speelden verdiend hadden. Programma: Alle Jeugdteams zijn vrij 16-1.2 Dames Junioren uit tegen DSC om 10 50 Vertrek 9 45 WEEK VAN 15-12-1979 TOT EN MET 21-12-1979 Zaterdag 10 00-12.00 mintonette 12.00-14.00 zaalvoetbal, GF.C. Goor 14.00-19.00 Hockeycompetitie 19 30-20 30 Open Deur Groep Zondag 10.30-12.00 Korfbalcompetitie T2U0TTTO S.MTïTDè Zessprung, hr. Geurtsen 14.00-19.00 badmintonclub Maandag 08 10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 s.v Holten, afd. handbal 18 00-23.00 badmintonclub Dinsdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16 15-22.30 mintonette 16.00-20.15 instructielokaal - St. SoCuWe. Woensdag 08.10-14.00 scholengemeenschap 14.00-22.00 Kerstsamenzang-Open Deur Groep Donderdag 08.10-15.30 diverse scholen 16.00-18.00 s.v Holten 18.00-21.30 s.v. Holten, afd. handbal 21.30-22 30 ,AH Stars" 22.30-23.30 zaalvoetbal, hr. Schwarte 16.00-17.50 instructielokaal - St. SoCuWe Vrijdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16 30-19 00 hockeyclub 19 00-22 45 mintonette 19.30-22.00 instructielokaal-Wielervereniging Voor reservering van nog vrye uren In het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrydagmiddag 12 00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Alle over ige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd sport zaken tel 1666)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9