aadsvergadering m Scholieren deden pionnen-examen nderzoek naar eisen ouw gemeentehuis Kerstamnestie in de bibliotheek Hogere stroom- en gastarieven Onderwijsbegeleidingsdienst Meer huur boilers en geisers Bingo-avond Rozendom nam afscheid van OAD Werkgroep Ontwikkelings samenwerking Hogere vergoedingen sportaccommodaties Voorkeursrecht grondaankoop HOLTENS NIEUWSBLAD - DECEMBER 1979 - PAG. 5 gemeenteraad van Holten komt maandag 17 december 19.30 uur weer byeen (gemeentehuis) voor afhandeling de volgende agenda: 1. a. Ingekomen stukken; b. Me- lelingen. De volgende voorstellen komen aan de orde: lankoop grond van: a. mevr. E. Wansink-Fikkert, Mr. G. seboxsestraat 1, alhier; b. de heer J. Manenschijn, isebergerweg 4, alhier; c. mevr. W.J.E. Möring-Vincent, ardenborchstraat 23, alhier; d. de heer J.D. Vincent, rpsstraat 14, alhier; f. Nertsenfarm Oldeleide B.V. te lUw-Heeten. Verlenen van een recht van voorkeur tot koop van een ik grond aan de fa. M. v.d. Maat en Zn., Dorpsstraat 10, lier. Opstellen programjna van eisen voor een nieuw gemee- ïhuis. Uitbreiding riolering op Holterberg. Uitbreiding kleedaccommodatie in sportdal. Goedkeuring gebruiksvergoedingen van sportaccom- odaties per 1 januari 1980. Vervanging van de AKI-installatie door een AHOB- stallatie in de spoorwegovergang Dikkesteensweg. Verlenen van subsidie in kosten herstel rieten dak boer- :rij Haarlerweg 6, alhier. I. Wijziging electriciteitstarieven voor 1980. Wijziging gastarieven voor 1980. Wijziging boiler- en geiserhuur per 1 januari 1980. Deelneming aan de Onderwijsbegeleidingsdienst lidden-IJssel". Wijziging van de gemeentebegroting 1979 in verband et vervanging van oliegestookte verwarmingsinstallatie 0.1. school Dijkerhoek door een gasgestookte installatie. 1. Vaststelling van het krediet in rekening-courant voor 980. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke ■agen. en W. stellen de raad voor het Centraal Adviesbureau voor organisa- documentatie, registratuur en personeelsbeheer van de Vereniging i Nederlandse Gemeenten opdracht te verlenen tot het opstellen van programma van eisen voor de bouw van een nieuw gemeentehuis en iervoor een krediet beschlbaar te stellen van f 18.700.-. Het bouwproces Dor een nieuw gemeentehuis zal in vier fasen verlopen, te weten: pro- rammafase, ontwerpfase, uitvoeringsfase, ingebruiknemingsfase. k de eerste fase zal er een programma van eisen moeten worden opge teld, dat inzicht moet verschaffen in de aard en de omvang van de ver- chillende ruimten in het nieuwe gemeentehuis. Voorts geeft een pro- ramma van eisen een globaal inzicht in de tijd- en kostenconsequenties. Iet betrekking tothet opstellen van een programma van eisen hebben B. !n W. advies gevraagd aan het Centraal adviesbureau voor ODRP van de r.N.G. omdat dit bureau ervaring heeft in het opstellen van dergelijke >rogramma's. Uit dit advies blijkt, dat het bureau zich in de programmafase de volgende iijdbesteding voorstelt: Introductie en voorbereiding 2 dagen; bestudering inventarisatieformu lieren 1 dag; gesprekken met gemeentebestuur en gebruikers (afdelings hoofden) 2 dagen, opstellen discussienota personeelsprognose en voorlo pige ruimtebehoefte 2 dagen; gesprekken over discussienota 1 dag; wijzi gingen aanbrengen en definitief rapport uitbrengen 2 dagen; reserve voor extra overleg met B W en toelichting in de raad 2 dagen. Totaal 12 dagen. Gerekend tegen de door het bureau in 1979 geldende uurtarieven is hier mede een bedrag gemoeid vanf 15.840.- exclusief B.T.W., inclusief reis- en verblijfkosten, overhead etc. !Het personeel wordt nauw betrokken bij het op te stellen programma van eisen. Per afdeling zullen er formulieren moeten worden ingevuld, waarin niet alleen de huidige taakverdeling en bezetting moeten worden aange geven, maar waarin ook een visie wordt verwacht over de toekomstige ontwikkeling van de afdeling Verwacht wordt dat het uitvoeren van deze opdracht 4 a 5 maanden in beslag zal nemen. Deze termijn wordt mede bepaald door de tijd, 'die het bestuur en het ambtelijk apparaat nodig hebben om de nodige informatie te verschaffen. Tenslotte delen B enW nog mede, dat de vraag naar voren is gekomen in hoeverre van het te bouwen gemeentehuis een multt-functioneel gebouw is te maken. Angezien de beschikbare ruimte (oppervlakte) beperkt is komt het ons wenselijk voor, dat eerst op basis van het programma van eisen wordt bepaald hoeveel ruimte in beslag genomen wordt door het te bouwen gemeentehuis, schrijven B enW Daarna kan beoordeeld worden of het zinvol is een programma van eisen op te laten stellen voor een multi-functioneel gebruik. Op de Holtense lagere scholen werd in september voor het eerst gestart met het geven van schaak- les. Dit gebeurde op vrijwillige ba sis na schooltijd. Eén en ander werd mogelijk gemaakt dank zij de sa menwerking tussen de hoofden der scholen, de gemeente en de schaakafdeling van de S.V. Holten. De heer Van Calcar, voorzitter van de schaakclub, wist financiële steun van de gemeente te verkrij gen en vond de heren Broere, Van der Knaap, Middelink en Roele be reid de lessen te geven. Als leidraad werd gebruikt het boek „Jeugd- schaak" van de Koninklijke Neder landse Schaak Bond. Dit bestaat uit drie gedeelten, welke ieder kunnen worden afgesloten met een examen dat respektievelijk het pionnen-, toren- en koningsdi ploma kan opleveren. Ter afsluiting van het eerste ge deelte deden woensdagmiddag ruim tachtig leerlingen het examen voor het pionnendiploma. Dit kon, dank zij de gastvrijheid van de Schólengemeenschap, in één grote groep gebeuren. Examinators wa ren de vier genoemde heren. De leerlingen kregen elk een schaak spel als hulpmiddel. Zij mochten één uur over het examen doen. Af kijken was onmogelijk, want er werden tien gelijkwaardige, ver schillende examenformulieren ge bruikt met vragen van gelijke .zwaarte". Deze vragen gingen alle over de spelregels van het schaak spel, zoals „en passant" slaan, ro- cheren, promoveren en mat zetten. Ook moest op drie manieren een schaak gepareerd worden, en een patstelling herkend worden als re mise. De examenformulieren worden na gezien door de jeugdschaakleider van de Schaak Bond Overijssel, de heer Terpstra te Vriezenveen. Wie een zes of hoger haalt, krijgt het pionnendiploma Dit betekent, dat er vier fouten gemaakt mogen wor den. De uitslag van het examen wordt zo spoedig mogelijk aan de leerlingen medegedeeld, zy die ge slaagd zijn, worden dan met de ou ders uitgenodigd voor een bezoek aan het lokaal van de schaakclub, waar dan de uitreiking van de di ploma's zal plaatsvinden. Wanneer De electriciteitstarieven voor 1980 moeten worden gewijzigd. Blij kens berekeningen van de direc teur van de energiebedrijven zal voor volgend jaar het kleinver- bruikerstarief moeten worden be paald op 8,95 cent per kWh (was 8.75), en het nachtstroomtarief op 3.95 per kWh (was 2.5 cent per kWh). De boven deze basistarieven in rekening te brengen brandstof- toeslag dient voor 1980 te worden vastgesteld op 10.8 MJ (Mega Jou le); ze bedroeg 11.1 MJ. Blijkens schrijven van 25 septem ber van dit Jaar heeft de IJsselcen- trale besloten de voor 1979 geldende inkooptarieven van dis tributiebedrijven per 1 Januari 1980 met 0 5% te verlagen. Die verlaging was onvoldoende voor de uitvoe ring van de beoogde niveau- harmonisatie van de kleinverbrui kerstarieven. plus of min 5 procent, met als norm de dag kWh-prijs van de Usselcentrale. Er was geen andere mogelijkheid dan de klein verbruiks-dag- kWhprijs van de Usselcentrale niet langer als norm te gebruiken voor ile dag kWh-prijzen van de distri butiebedrijven Vandaar het advies van de IJ C voortaan de verwachte gemiddelde dag-kWh-prijzen van de gezamenlijke distributiebe drijven als norm te hanteren BI) de berekening van deze gemiddelde prijs is ervan uitgegaan, dat de dis tributiebedrijven, evenals de Us selcentrale, de nacht kWh-prijs 5 cent lager vaststellen dan de dag kWh-prijs. De minister van Economische Za ken heeft de toegestane verhoging van de basistarieven ter dekking van de inflatoire kostenstijgingen voor 1980 vastgesteld op 1 1/2 pro cent. De doorberekende brandstof factor moet met 0.3 M.J worden verlaagd. Nu de grootverbruikers- tarieven in 1979 zijn geharmoni seerd is het gewenst hierin voor de kleine grootverbruikers een verder tariefverschil toe te passen. Men bereikt dan een geleidelijker ver loop van het kleinverbruiktarief naar het grootverbruiktarief. schrijft het college. Gastarieven Ook de gastarieven dienen voor 1980 een wijziging te ondergaan. Economische Zaken heeft zijn in stemming betuigd met een ak koord tussen de Vereniging van gasbedrijven in Nederland en de Gasunie over de kleinverbruikers tarieven voor 1980. Het volgende voorstel over de kleinverbruikers- tarieven is nu op tafel gekomen: De tariefgroep I met Jaarverbruik 0-600 m3 en de tariefgroep II met jaarverbruik 600-170 000 m3 wor den samengevoegd tot één nieuwe tariefgroep met een jaarverbruik van0-170 000 m3 Voor deze nieuwe De scholieren aan het bord met de 64 „velden". dit zal gebeuren, is nog niet be kend. Het plan bestaat om in januari de schaaklessen voort te zetten. De genen met pionnendiploma kun nen dan verder gaan voor het to rendiploma. Zij die gezakt zijn, krijgen dan desgewenst nogmaals de stof voor het pionnenexamen en een aantal oefeningen, waarna zij een tweede kans krijgen om alsnog het diploma te behalen. De verordeningen betreffende de verhuur van electrische heet water-toestellen en van gas- heetwatertoestellen moeten in gaande 1980 worden gewijzigd, schrijven B. en W. in een voorstel aan de raad, die het voorstel maandag 17 december zal behan delen. Voor de verhuur van boilers en ge isers worden thans de navolgende huurprijzen per maand in rekening gebracht. Boilers: 50 liter boiler f4,60 per maand; 80 liter boiler f5,80; 120 li ter boiler f 6,70. Geisers: Zonder trekonderbreker f4,15 per maand; met trekonder breker f4,30. In verband met de voortdurende stijging van de loonkosten en de materiaalprijzen is het noodzake lijk, dat de verhuurprijzen van deze toestellen worden verhoogd. Re kening houdend met de richtlijnen van h^t ministerie van Binnen- tariefgroep zal de m3-prijs in gaande 1 januari 1980 29 cent en het vastrecht f48.- per jaar bedragen. Voor de tariefgroepen I en II be droegen de m3-prijzen in 1979 resp. 25 cent en 27 cent en de vastrecht bedragen f 45 - en f 57.- per jaar. Het blokverwarmingstarief zal m.i.v. 1 januari 1980 worden ver hoogd van 25 cent naar 29 cent per m3. Het vastrecht voor deze tarief groep wordt verhoogd van f 12.-per woning naar f 15.- per woning met een minimum vastrecht van f 180.- per blok (in 1979 f 150.-). Met in gang van 1 juli 1980 zal voor de ge hele kleinverbruikerssector het ta rief gebracht moeten worden op 32 cent per m3 Met ingang van 1 ja nuari 1980 dienen de m3-gasprijzen gekoppeld te worden aan de ont wikkeling van de prijs van zware stookolie. De energiecommissie kan zich met het voorstel vereni gen. De wijkvereniging „Holterhaar" organiseert vanavond om 8.00 uur in de crea van de Haarschool aan de Wilhelminastraat een grote bingo avond Er zijn vele mooie prijzen te winnen Iedereen is van harte welkom! Als het te voeren overleg in de eerste helft van 1980 over de opzet na 1981 van de onderwijsbegelei dingsdienst „MiddenUssel" geen aanvaardbare condities voor de gemeente Holten oplevert, stellen B. en W. voor om ingaande 1 ja nuari 1981 zowel uit de stichting te treden als uit de gemeenschappe lijke regeling betreffende de sub sidiëring van genoemde stichting. In mei 1970 besloot de raad mee te werken aan de oprichting van „Midden IJssel" en een gemee nschappelijke rekening aan te gaan met nader aan te duiden ge meenten, die deelnemen in de stichting. In de begroting 1976 was f2.- per inwoner opgenomen voor deelneming in de onderwijsbege leidingsdienst. De regeling is toen aangegaan tot 1 januari 1981 en landse zaken stellen B. en W. voor de tarieven voor boilerhuur met 3 1/2 te verhogen. Op de exploitatie van de huurge- isers wordt voor het jaar 1980 een verlies geraamd van f7.537,66. In verband met het overheidstarie- venbeleid 1980 is over de geiser- huur overleg gepleegd met het mi nisterie van Economische Zaken. Het ministerie heeft bericht, dat uit hoofde van het op dit moment ge voerde prijsbeleid geen bezwaar bestaat tegen de door B. en W. voorgestelde verhoging van de ta rieven met f 0,25, zijnde 6%. Door deze tariefsverhoging zal het nade lig saldo met f 2.910.- verminderen. Op grond van het bovenstaande zullen dan met ingang van 1 januari 1980 de volgende tarieven gelden. Boilers: 50 liter boiler f4,75 per maand; 80 liter boiler f 6.-; 120 liter boiler f6,90. Geisers: zonder trekonderbreker f4,40 per maand; met trekonder breker f 4,55. wordt daarna telkens voor vijf Jaar verlengd, als niet tenminste één jaar voor het einde van de lopende periode de raad besluit tot uittre ding en die ter kennis brengt aan het „overlegorgaan subsidiëring stichting onderwijsbegeleidings dienst „Midden IJssel". Derhalve moet de raad voor 1 januari 1980 beslissen over al of niet verdere deelneming, schrijven B. en W. aan de raad, die maandag 17 december daarover een uitspraak moet doen. De reacties uit het plaatselijk on derwijsveld waren niet onverdeeld gunstig voor de O.B.D., zoal» die thans functioneert In de eerste helft van 1980 zal de OJB.D. een nota uitbrengen, waarin rekening wordt gehouden met de wensen van het onderwijsveld en een reële visie wordt gegeven op het verder functioneren van de O.B.D. in de komende Jaren. Op basis van die nota zal wel of geen verdere deel neming aan de OBD worden over wogen. De besluitvorming kan niet voor 1 januari 1980 haar beslag krijgen. Daarom wordt voorgesteld voor 1 Januari 1980 te besluiten tot voorwaardelijke uittreding. Is de nieuwe opzet van de OBD wel ac ceptabel, dan blijft de gemeente van 1981-1985 aangesloten bij de OBD. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer M. Rozendom uit Rijssen afscheid genomen als werknemer van de Oad. In café Royal in Rijs sen waar de heer Rozendom een af scheidsreceptie kreeg aangeboden van de directie van de Oad waren veel collega's die de heer Rozen dom een geschenk aanboden en met een handdruk afscheid namen. Directeur J.G.J. ter Haar die enkele afscheidswoorden sprak zei dat men de heer Rozendom bij de Oad node ziet gaan. U heeft aldus de heer Ter Haar een lange staat van dienst, al was u niet één van de werkers van het eerste uur maar wel van het tweede uur. Begonnen als chauffeur bekleedde de heer Rozendom later de functie van tourchauffeur en internatio naal tourchauffeur om tot slot als standplaatschef in Rijssen zfjn functie af te sluiten. U was aldus de heer Ter Haar iets speciaals in het Oad-gebueren maar dan in de goede zin van het woord. Ook mevr. Rozendom kreeg lovende woorden van de Oad-directeur omdat zij vaak in het werk van haar man werd betrokken en eveneens veel in het belang van de Oad heeft ge daan. Als dank bood de heer Ter Haar mevr. Rozendom een bou quet bloemen aan terwijl de heer Rozendom een geschenk onder couvert in ontvangst mocht ne men. In de afgelopen maanden is bij en kele Holtenaren het idee ontstaan om een Werkgroep Ontw. samen werking op te richten. Samen wil len we ons gaan verdiepen in de problematiek van ontw. landen en ontw. samenwerking. Het is de be doeling dat we u op de hoogte hou den van onze werkzaamheden d.m.v. publikaties. We kunnen ook nog wel enkele medewerkers ge bruiken voor de werkgroep. Be langstellenden kunnen ons ont moeten op de scholengemee nschap, waar we 17 en 19 dec. a.s. aanwezig zullen zijn i.v.m. een pro- jektweek over ontw.-landen. We hebben daar een informatiestand en willen u graag te woord staan. U kunt zich echter ook in verbinding stellen met één van de volgende personen: G. Schalk (tel. 1816); J. Koersen (tel. 2900); H. Schaap Raalterweg 31 Holten. Graag tot ziens in de scholengemeenschap. Werkgroep Ontw. Samenwerking i.o. De door de sportcommissie vastgestelde en ingaande 1 januari 1980 geldende vergoedingen voor het gebruik van de gemeentelijke sportac commodaties wil het college nu goedkeuren, wanneer de raad er in zijn vergadering van 17 december mee akkoord gaat. Elk jaar worden per 1 januari de bedoelde vergoedingen aangepast aan de algemene prijsont wikkelingen. De bevoegdheid tot het vaststellen van deze vergoedingen is in 1978 gedelegeerd aan de sportcommissie. Het desbetreffende besluit moet de raad goedkeuren. Genoemde commissie heeft vorig jaar de verordening regelende de ver goeding voor het gebruik van gemeentelijke sportaccommodaties vastge steld. In deze verordening zyn alle tarieven en gebruiksvergoedingen, die voor dien in allerlei verschillende raadsbesluiten „versnipperd" waren, op een overzichtelijke wijze bij elkaar gebracht. Om praktische redenen werden in die verordening ook de zwembadtarieven opgenomen. Omdat deze momenteel zijn opgenomen in een belastingverordening, heeft de sport commissie hieromtrent slechts een adviserende bevoegheid. Op 17 sep tember j.l. heeft de sportcommissie de eerste wijziging van hiervoor ge noemde verordening vastgesteld, bevattende de ingaande 1 januari 1980 GELDENDE gebruiksvergoedingen. Deze vergoedingen zijn met gemid deld 3 1/2% verhoogd, t.w.: Gymnastieklokalen: permanent gebruik f 246.- per wekelijks klokuur per jaar (f 238.-); incidenteel gebruik f 6,60 per uur (f 6,35). Sporthal 't Mossink: permanent gebruik f 19.- per uur (nieuw tarief); Alle overige gebruik door Holtense verenigingen, f 19.- per uur op maandag t/m vrijdag voor 19.00 uur (f 18,25); f 24.- per uur op maandag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur (f 23,25); f 24.- per uur op zaterdag en zondag voor 12.00 uur (f 23.25); f29.- per uur op zaterdag en zondag vanaf 12.00 uur (f28,25). Gebruik door overkoepelende sportorganisaties en verenigingen uit an dere gemeenten: f 29.- per uur (f 28,25); Instructtelokaal: f 5,65 per uur (f5,45). Met dien verstande dat geen vergoeding verschuldigd is voor het houden van vergaderingen door verenigingen of daarmee gelijk te stellen groepen van personen op de uren waarop deze de gehele sporthal hebben gehuurd en het lokaal niet aan anderen is verhuurd of in gebruik gegeven. „Meermanskamp": Voetbalvelden: permanent gebruik f 1.092.- per veld per Jaar (f 1.055.-); incidenteel gebruik f 41 - per wedstrijd (f 40.-). Tennisbanen: permanent gebruik f 1.600.- per baan per jaar (f 1.550.-); incidenteel gebruik vervallen Handbalveld: permanent gebruik f260 - per veld per jaar (f250.-); inci denteel gebruik f 15 50 per wedstrijd (f 15 -) itenmanege f 2 000 per )aai (niet verhoogd omdat du terrein nog met In gebruik genomen kon worden) In verschillende landelijke dag bladen stond afgelopen week een artikel over het stelen van boeken uit openbare bibliotheken. In Hol ten loopt het gelukkig nog niet zo'n vaart dat stelen. Wel is het zo dat veel mensen, ondanks herhaalde waarschuwingen hun boeken niet terugbrengen. Waarschijnlijk slordigheid of ge makzucht? Even goed vormen de niet teruggebrachte boeken ieder jaar weer een aanzienlijke schade post voor de bibliotheek. In plaats van nieuwe boeken aan te schaffen moeten de niet teruggebrachte exemplaren vervangen worden. Het personeel van de openbare bi-' bliotheek in Holten verzoekt U met klem nog eens in uw boekenkast te kijken of er soms nog verdwaalde bibliotheekboeken staan. Schroomt U niet die spoorslags te rug te brengen. De openbare bi bliotheek komt U een hele grote stap tegemoet door U alle „boetes" kwijt te schelden, mits die boeken vóór 21 december ingeleverd wor den. Gedurende de openingstijden: maandag en vrijdag van 14.30 uur tot 17.30 uur en van 18.30 uur tot 20.00 uur; woensdag van 10.00 uur tot 1.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. staat het personeel klaar om ze in ontvangst te nemen. Van 24 de cember tot 22 januari a.s. is de bi bliotheek gesloten. Voor de duur van 10 jaar willen B. en W aan de firma M van de Maat en zoon, Dorpsstraat 10, alhier het recht van voorkeur verlenen tot koop op het perceel bouwterrein, gelegen aan de Binnenstraat te Holten, ter grootte van ongeveer 89 m2 Op 21 augustus j.l hebben B. en W de raad een voorstel gedaan inzake het verlenen van het recht van voorkeur tot koop op een stuk bouwterrein, gelegen aan de Bin nenstraat, aan de firma M van de Maat en Zoon te Holten Dit voor stel is in de vergadering van 3 sep tember j.l teruggenomen, omdat achteraf bleek, dat nader overleg met de fa. van de Maat omtrent de te stellen voorwaarden noodzake lijk was Zoals bekend heeft de fa. van de Maat verzocht van de ge meente Holten een stuk bouwter rein, gelegen achter de te bouwen winkel aan de Bmnenstraat aan te kopen, voor eventuele toekomstige uitbreiding van haar nieuw te bou wen winkel. De eigendomsgrenzen van het te bouwen winkel- en ap partementengebouw aan de Bin nenstraat liggen langs de buiten kant van de gevels. Voornoemde firma is niet voornemens direkt met de bebouwing van het ge vraagde bouwterrein aan te van gen. Om deze reden hebben wij geen vrijheid kunnen vinden u voor te stellen de gevraagde grond reeds thans te verkopen, aldus B. en W. De firma van de Maat en Zoon is voorgesteld haar het recht van voorkeur tot koop te verlenen op het onderhavige stuk grond voor de duur van ten hoogste 10 jaar, te re kenen vanaf de datum van het raadsbesluit, tenzij de gemeente zelf over deze grond de beschikking wenst te houden. De commissie gemeentewerken kan zich met het voorstel vereni gen

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5