was WV- NIEUWS Het dieren parkje Sint bijna te laat WALGELIJK L Nachtfilm „Belle de Jour" in De Schure Opbloei van de imkerij uit het politierapport Blaffend protest van „Rakker Sint Nicolaas op de Haarschool Themaweek ontwikkelingslanden SINTERKLAASFEEST OP REPELSTEELTJE Gezamenlijke vergadering Bioscopen Almelo Op scholengemeenschap HOLTENS NIEUWSBLAD - 7 DECEMBER 1979 - PAG. 5 Komend weekend zijn er weer heer lijke films te zien in de Schure. Vrij dagavond voor de ouderen een na chtfilm (begint tegen half elf) Belle de Jour en zondagmiddag voor alle leeftijden de Franse komedie Cou sin Cousine. In elk filmseizoen van de Schure is er wel een nachtfilm bij, vrijdagavond is het dan zover. Het is helaas geen film over een schone jongedame uit het Friese plaatsje Joure, zoals per abuis op de affiches werd aangegeven (com plimenten aan onze dames voor de haast schilderachtige uitvoering van de affiches, die zij week in week uit vervaardigen). Maar een heer lijke Franse film getiteld Belle de Jour. Een film met in de hoofdrollen Cat>- Nu met de Sinterklaasweek en ver der de gehele maand december heeft de VW gemeend om ook mee te doen aan een iets meer gezellige verfraaing van het dorp. Het VW kantoor zal gedurende deze maand tot begin januari geheel verlicht blijven. Langs de dakrand is een leuke verlichting aangebracht. Het geheel is net als bij vele zaken be slist het gaan kijken waard. De VW gaat tevens de voorverkoop van toegangsbewijzen voor de ont- spanningsavonden, welke het Soc. en Cultureel Werk gaat houden, verzorgen. Dit is voor de dorpsge noten veel gemakkelijker. Het VVV kantoor is voor inlichtingen en het afgeven van geschenkbonnen normaal geopend. De logieslijst van Holten zal op 10 december a.s., indien het bij drukkerij Heusink- veld wat meezit, gereed zijn. Elke belangstellende kan deze gratis af halen aan het VW kantoor. Tevens kunnen de eventuele aanvragers voor het seizoen 1980, de nieuwe gidsen van het gehele land na me dio december aan het kantoor ver krijgen. Op de School met de bijbel „De Schakel" werd Sint welkom gehe ten door het hoofd der school de heer H. Vogely. herine Deneuve als Severine, en Michel Piccoll als Pierre. Severine wordt veel aan haar zelf overgela ten, en komt in een soort labiel ero tische persoonlij kheidstoestand (foei!) te verkeren. Ze besluit een dubbelleven te gaan leiden, dat van toegewijde huisvrouw en echtge note en dat van, jullie raden het al, prostituée. Dat deze situatie pro blemen veroorzaakt ligt voor de De leden van de plaatselijke afd. Overijsselsche Landbouw Maat schappij (O.L.M.) de Chr. Boeren- en Tuindersbond (CBTB) en de Bedrijfsvereniging Holten houden op dinsdag 11 december om 13.30 uur in zaal „Vosman" een gezamen lijke vergadering. Gezien de pro blemen, die zich in de rundveehou derij steeds meer voordoen ten aanzien van de gezondheid en vruchtbaarheid zal op deze bijeen komst door de heer Sol, dierenarts bij de Gezondheidsdienst voor die ren te Zwolle een inleiding worden gehouden over het onderwerp „Vruchtbaarheidsproblemen, op lossen en het voorkomen daarvan". Tevens zal er gelegenheid zijn om aan de heer Sol vragen te stellen over verschillende ziekten bij het vee bijv. over de ziekte van aujesky waardoor onlangs de grenzen wer den gesloten voor varkensvlees uit ns land. hand, hoe dat zich verwikkelt moe ten Jullie vrijdagavond maar be kijken. Voor de Jongere filmliefhebbers is deze film helaas niet al te voorbeel dig daarom hebben we onze keus laten vallen op de Franse komedie Cousin Cousine. Binnen twee hu welijken treden conflictsituaties op, de één gaat er met de ander vandoor, leuk. Marthe en Ludovic zien het eigenlijk wel zitten, hun wederhelften zijn het daar niet zo over eens, en proberen op allerlei komische wijzen de relatie te ver storen. Hoe het geheel af loopt moeten Jullie zondagmiddag maar bekijken. We beginnen om half drie 's middags. De nachtfilm vrijdag avond begint om half elf. Tot ziens in J.S. de Schure. (7 t/m 12 december 1979). PALACE vr. ma. di. wo. 14.30 19.31 uur Apo calypse Now za, zo. 14.30 19.30 Idem 16 jr. VAROSSIEAU vr. ma. di. wo. 14.30 20.00 uur Hair alle leeft. za. 18.45 21.15 idem zo. 14.30 18.45 21.15 Idem za. 32.15 uur Zij noemden haar Ma rieke Matras 18 jr. Het Dierenparkje bij „Diessenplas" heeft, watr de dieren betreft een uit breiding ondergaan. De beheerder van het parkje, heeft op verzoek van vele belangstellenden, een pony kunnen kopen. Het diertje is nog klein, maar het is wel aardig, dat wfj kunnen zien, dat de pony het goed kan vinden met de overige dieren. Heel jammer is het, dat de opgeschoten jeugd, zoveel vernielingen aanricht, om in het park te komen. De omrastering wordt stuk geknipt, de toegangsdeur ontzet, enz. Wij doen een dringend beroep- op de ouders, de vernielzuchtige jongens te wijzen, dat wij blij mogen zijn met dit parkje. De beheerder van het parkje gaat normaal 3 maal per dag de dieren voederen. De laatste dagen gaat hij 5 6 maar naar 't park, omdat op eea avond enige konijnen zijn gestolen. De politie heeft de toezegging gedaan, extra aandacht aan het parkje te zullen besteden. Ook dit jaar bracht Sint Nicolaas met z'n zwarte knechten een be zoek aan de Chr. Kleuterschool „Repelsteeltje" waar hij onder luid gezang van de kleuters werd ont vangen. De kinderen beleefden zoals altijd weer enorm veel plezier aan de Pieten en ze zongen voor Sint uit volle borst de bekende ver sjes als „Zie ginds komt de stoom- De laatste jaren is de imkerij in ons land tot nieuwe bloei geko men. Overal in het land worden cursussen georganiseerd, waar men het imkeren kan leren. De meeste nieuwe imkers zijn men sen, die twee of drie bijenvolken verzorgen. Door het omgaan met de bijen leert de imker niet alleen deze interessante insekten goed kennen, ook gaat hij de omgeving, waarin hij woont met andere ogen zien. Hij weet waar de drachtplan- ten groeien; hij weet wanneer en onder welke omstandigheden deze planten honing geven. Als smaak vol nevenaspect leveren de bijen de imker honing. De imkersvereniging Holten- Markelo heeft gemeend de inwo ners van Holten en omgeving ken nis te moeten laten maken met het leven van de bij en het bijen hou den. Dit zou 40 jaar geleden niet nodig zijn geweest. Toen waren er nog meer dan 125 imkers alleen al in Holten Op de meeste boerderi jen hield men toen bijen als bijver dienste De film De Bij Hoort Erbij, die dinsdag 11 dec in de filmzaal van de Scholengemeenschap wordt vertoond is een originele Ne derlandse produktie Een groot deel van de opnamen is op de Proefbijenstand Ambrosiushoeve te Hilvarenbeek gemaakt De film geeft een uitstekend beeld van het leven van de bij Ook zien we hoe de imker omgaat met zijn bijen De filmvoorstelling begint om 8 uur. boot", „Hoor wie klopt daar". Om plm. 10 uur kwamen de drie-jarige peuters het „feestlokaal" binnen en ook zij werden door Sint en de Pie ten getrakteerd op versnaperingen, en een piet die door de oudste kleu ters en de juf gemaakt waren. Om half elf vertrokken de kleuters, na nog een traktatie en een mooi ca deau, in een beste sinterklaas stemming huiswaarts om daar het Sinterklaasfeest voort te zetten, 't Was een erg gezellig en goed ge slaagd feest in „Repelsteeltje". Ontvangst van Sinterklaas op het plein bij de Kolschool. Bij z'n bezoek aan de Haarschool boden Rik, Bastiaan, Michel en Pe ter aan Sint een heerlijke banket letter aan. }.A. van de Lageweg kwam, toen lij 's morgens in zijn auto wilde tappen om naar z'n werk te gaan, ot de zeer onaangename ontdek ing dat de wagen die geparkeerd tond aan de Lageweg beschadigd pas door een onbekend gebleven utomobilist. Mogelijk zijn er ge- uigen en die worden verzocht con- act op te nemen met de plaatse- \jke politie, tel. 1352 en 2655. 'er hoogte van café „De Wind" aakte de personenauto van de tijssenaar E.O. in de fik. Zowel de olitie in Holten als Rijssen kreeg liervan via de mobilofoon bericht naar Rijssen was even eerder ter ilekke en had de brand al snel on- ler de knie. Oorzaak waarschijnlijk lortslulting. lij G. aan de Kolweg werd een po- ing tot Inbraak gedaan. Het bleef chter bij een poging want de dader ioetste de plaat toen de dochter es huizes, in haar slaapkamer icht maakte nadat zij wakker was eworden van verdachte geluiden op het platje en aan het raam van de slaapkamer. Eventuele getuigen worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. Bij de politie deed R.V te Holten aangifte van diefstal van haar fiets die gestald stond in de N.S.-stalling De fiets van E.G.P te Holten werd gestolen uit de fietsenstalling bij de Scholengemeenschap en het karre tje van W.A.L. werd gegapt uit de schuur van zijn huis. Ook deze ge dupeerden deden aangifte. Bij de landbouwer A.L. aan de Raalterweg werden 12 op het erf rondscharrelende kippen doodge beten door 2 honden. Een van de honden was van de Holtenaar L. die beloofde de schade te zullen ver goeden. Van A.G.J.S. werd zaterdagavond de gele Fiat, kenteken 12-MU-18, die geparkeerd stond bij café Brands aan de Stationsstraat, ge stolen. S. is nogmaar kortin Holten woonachtig en staat met z'n woon wagen op het mini-kampje aan de Markeloseweg. Op woensdag 28 november 1979 om plm. 19.15 uur hoorden twee Markelose kinderen, fietsende over de Taets v. Amerongenstraat, een geluid komende van uit een naast een glascontainer staande doos. Het bleek dat zich in deze doos drie jonge zwarte poesjes (ongeveer 3 weken oud) bevonden. Volgens een buurt bewoner zou de doos dag ervoor ook al hebben ge staan. De kinderen hebben de poesjes meegenomen en ze ondergebracht bij drie particulieren die voor ver zorging van de dieren zorg dragen. Indien men nadere inlichtingen over deze walgelijke vorm van dierenk welling kan verstrekken, wordt men verzocht contact op te nemen met de politie te Markelo, tel. 05476-2005. Graag zou ik willen Inhaken, op het walgelijk gedicht, in de krant van 30/11, wat elke dierenvriend zal raken. Waarom moeten zulke mensen altijd zeuren over honden? Zelf zouden wij willen dat we praten konden Dan zouden wij misschien zeggen: Degene die zoiets aan de Sint durft vragen, en dan nog niet eens zijn/haar naam durft schrijven, vinden wij te min om over te kijven. Het lijkt ons iemand die zich aan alles en iedereen ergert en die al onze bazen over één kam scheert, Hij (of zij) is volgens ons geen levend wezen „weerd" Waarom moeten de oudjes uit de „Diessenplas" zo nodig lopen op het gras? Onze gemeente heeft overal paden aangelegd, waar ze heerlijk op kunnen lopen, en die wij zo weinig mogelijk gebruiken voor onze hopen Er zijn ook gelukkig nog genoeg mensen die zeggen: „het valt nog wel mee, met die „drollenzee" En wil hij (of zij) weer een gedichtje maken ten nadele van ons wees dan flink en ga duidelijk uw naam bekend maken, dan kunnen wij als nette honden (want die zijn er ook) misschien wel een gedichtje maken, wat hem/haar tot in het diepst van de ziel zal raken. Mijn naam is „Rakker" een nette hond en Ik woon: Diessenplas- straat 8 in Holten Laat de dichter of dichteres van bovenstaande „rijmelarij" een volgende keer open kaart spelen door zijn of haar naam te noe men. Daar is toch blijkbaar wel durf voor nodig! Red. H.N. Ook dit jaar weer bezocht de Sint met twee van zijn trouwste Pieten de Haarkleuter- en lagere school. Om half negen zaten ruim 400 peu ters. kleuters, leerlingen, leer krachten en ouders in de crea van de school in afwachting van de komst van de Goedheiligman. Toen deze dan ook op het school plein verscheen en statig de crea binnenschreed, ontlaadde de spanning zich in een uitbundig zin gen van een welkomstlied Helaas was de Sint wat verdrietig, want een van zijn Pieten was verdwenen. Groot was de vreugde toen Piet werd ontdekt in een grote doos met geschenken die op het toneel in de crea stond. Na deze gezamenlijk ontvangst bezocht de Sint met de Pieten de afzonderlijke klassen van kleuter- en lagere school om tegen 12 uur weer te vertrekken, want er wachtte hem nog een drukke mid dag en avond. Peuters, kleuters en leerlingen waren zeer blij met de geschenken die de Sint voor hen op school had achtergelaten. In de week van 17 tot en met 21 december wordt op de S.G. Holten extra aandacht besteed aan de ontwikkelingslanden. Het gaat in dit geval niet om het op touw zet ten van een grootscheepse actie, maar men wil vooral aandacht besteden aan de voorlichting over de Derde Wereld aan leerlingen, ouders en overige belangstellen den. De activiteiten moeten vooral ge zien worden als verlengstuk van het normale lesgebeuren, alleen wordt op andere wijze meer ge richte kennis overgedragen. Zowel tijdens de lessen als in de namiddag en 's avonds staan er vele evenementen op het pro gramma. Er zullen films en video banden worden vertoond en er worden een drietal tentoonstellin gen in het gebouw opgesteld. Verder is er op maandag na de les sen een fancy-fair, op dinsdag een muziekfestival en een cabaretvoor stelling (Dolf de Vries, met een in het thema passend programma). Op woensdag wordt er een forum discussie gehouden, terwijl op donderdag de week met een olie- bollenaktie wordt afgesloten. Spe ciale aandacht wordt besteed aan de landen Haïti en Sierra Leone, omdat de leerlingen van de Scho lengemeenschap twee kinderen uit deze landen financieel hebben ge adopteerd. Volgende week volgt er een uitge breid overzicht in dit blad, Het spreekt van zelf, dat alle lezers van harte welkom zijn. De goede Sint en zijn knecht waren bijna te laat gekomen bij de Kol school. De taxi was niet op tijd voorgereden, maar gelukkig bracht de Holtense vrijwillige brandweer uitkomst. Met loeiende sirene en zwaailicht arriveerde de hoge Spaanse gasten op de Kol school. Onder de vlaggemast, met het Spaanse dundoek in top, stond het school-orkest sinterklaasver sjes te spelen, die door oud en jong uit volle borst werden meegezon gen. Meester W'ilpshaar begroette de Sint en zijn zwarte knecht har telijk en feliciteerde hen met zijn verjaardag. In de school werden de leerlingen verblijd met cadeautjes en lekkernijen. De Hólter boeren- dansertjes „De Klepperklumpkes" hebben de Sint en Pieterbaas ver steld doen staan van hun kunnen. De Sint was zo onder de indruk van deze jeugdgroep dat hij ze ei genlijk wel direct mee zou willen nemen naar Spanje.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5