Hauw Wit's vechtlust niet beloond HANDBAL SCHAAK NIEUWS Resultaten voileyhalcompetitie Mintonette Resultaten Blauw Wit Programma sporthal 't Itainkj Blauw W'it-pupillen voetballen in sporthal Overtuigende winst van Holten op Achilles Programme Blauw Wit Uitslagen schietwedstrijden „De Eendracht" „Mintonette" recreantentoernooi HOLTENS NIEUWSBLAD - 7 DECEMBER 1979 - PAG. 15 Geen loon naar werken dat is de conclusie na de wedstrijd Eversberg 1 - Blauw Wit 1, waarin Eversberg de volle winst pakte, de gelukkigste ploeg was en Blauw Wit dat enorm knokte niet liet delen in de winst. Blauw Wit begon deze middag met een nogal gewijzigde opstelling. Ep Beldman verving de geblesseerde Gerrit Stam. Jan Nysink bezette de backplaats van de nog geschorste Henk Bolink en Teun Schuppert speelde in de voorhoede voor de afwezige Richard Beldman. Een hele vervanging dus, maar daar door geen minder gemotiveerd Blauw Wit. Het ging erop of eron der, dat begreep de hele ploeg en Eversberg is beslist geen makke lijke tegenstander. Dat werd al in de 2e min duidelijk toen de gevaar lijkste man van Eversberg wou doorbreken en de Blauw Wit- stopper binnen de 16 mtr. lijn geen andere mogelijkheid meer zag dan middels een sliding de zaak te red den. De overigens niet slecht leidende scheidsrechter De Vries uit Mar kelo wees naar de stip Dat was te genslag maar zie daar Blauw Wit goalie Gerrit Paalman stond op z'n plaats en ai werd hij er behoorlijk by geblesseerd, z'n doel bleef Schoon. Wim Klein Nagelvoort ging hierna op solo en met een schot van plm. 20 meter trachtte hy de Eversberg doelman te verslaan maar deze wist in tweede instantie de zaak voor z'n ploeg te klaren. In de 35 min. keerde het gety Ever sberg kon oprukken en met een harde schuiver belandde de bal in het Blauw Wit doel (1-0). Vreugde by de thuisclub, gelatenheid aan de Blauw Wit kant. Enkele minuten later was het byna weer raak toen een Eversberg aanval door de Blauw Wit achterhoede verkeerd werd beoordeeld, maar de Senioren: Blauw Wit 1-Denekamp 1, 2.30 u.; B Z.S V 2-Blauw Wit 2, 12.30 u. V 11.30 u.; DES 6-Blauw Wit 3,12.45u V. 12.00 u., Blauw Wit 4-Enter V 8, 2.30 u.; Blauw Wit 5-Sp Ryssen 4, 12.45 u., SWN 10- Blauw Wit 6, 10.30 u V 9 45 u. Junioren: Blauw Wit Al-SWN A2, 2 30 u.; W'school Bl-Blauw WitBl, 12 45 u. V 11.30 u.; De Zweef B2- Blauw Wit B2, 2.30 u. V 1 45 u.; Blauw Wit Cl-Hector C4, 2.30 u. Pupillen: Blauw Wit Dl-SVVN. Dl, 10.00 u., Enter V D2-Blauw Wit D3,10 00 u Blauw WitFl-Enter V. Fl, 11.00 u. Blauw Wit D2-EI en E2 zyn vry. Eversberg-speler schrok zo van deze kans, dathy voorlangs schoot. Enkele minuten voor rust werd Wim Klein Nagelvoort zodanig ge blesseerd, dat hy het veld moest verlaten en Wilco Dikkers kwam in de voorhoede. Teun Schuppert kreeg op slag van rust nog een be- hooriyke kans, maar hy schoot net naast. Na de thee speelde Blauw Wit alleen maar op de aanval en Eversberg werd behooriyk onder druk gezet. In de 20ste minuut na rust verscheen Ap Kolkman alleen voor de Eversberg goalie, maar ook hy faalde in de afwerking. Howel er goed gespeeld werd was het Blauw Wit spel te krampachtig. Iedereen scheen bang te zijn om een fout te maken en mede hierdoor gingen heel wat kansen om zeep. De voor Teun Schuppert ingevallen Gerard Schalk probeerde het in de 30ste minuut met een fraai schot maar ook nu was vrouwe Fortuna niet aan Blauw Wit kant en z'n schot ging net over. Toch werd er nu ge werkt en de Blauw Witters hadden echt een doelpunt verdiend, maar het was Eversberg dat via de coun ter op 2-0 kwam. Nu ging alles op de aanval maar de nog resterende tyd was té kort om tot scoren te komen en Blauw Wit moest ondanks de vechtlust met een nederlaag ge noegen nemen. A.s. zaterdag komt Sp. Denekamp op bezoek, ook al een erg lastige tegenstander. Blauw Wit heeft echter broodnodig behoefte aan punten en het zou een erg goede zaak zijn als zaterdag beide puntejs werden gepakt. Uit eraard rekent de ploeg op de „me dewerking" van veel supporters. De wedstryd begint om half drie en staat onder leiding van scheids rechter Keereweer. Graag tot ziens!!! Excelsior 12-BImiw Wit 15 Blauw Wit had één echte supporter meegenomen, hij heeft het geweten ook. Door verdriet overmand over de onbenullige flutdoelpunten die het Blauw Wit-hok ingevlogen wa ren zocht hij na afloop de kantine op en zat stil en verwezen voor zich uit te staren, de pils schuimloos in het glas. Reeds na 40 minuten meende Blauw Wit de score te moe ten openen, helaas in eigen doel (1-0). Excelsior ging rustig door en ver hoogde de voorsprong tot 3-0. Blauw Wit kwam alleen tot ver ward spel en merkwaardige passes, mede te wijten aan de samenstel ling van het team, waarin vele „ge renommeerde" krachten ontbra ken, hetgeen niet alleen een slok op een borrel scheelde, maar meer een brouwerij op een neut. Ecelsior werd er van verdacht vele spelers uit hogere elftallen te heb ben ingezet, maar besloot in de rust dit gegeven volkomen te negeren in de wetenschap met nog grotere in zet zelfs St Etienne aan te kunnen. En zowaar in de tweede helft vielen er geen tegendoelpunten meer. Blauw Wit had zelfs meer kansen om de marge te verkleinen. Het ka non van Gerrit Dikkers ligt echter al een paar weken stil, hopehjk is hij aan het sparen voor de komende wedstrijden. Voor het overige is nog te vermel den dat G. Duteweerd geblesseerd het veld moest verlaten. Zo lang zamerhand liggen al ettelijke be drijven bijna stil, zoveel gebless eerden heeft het vijfde nu reeds. Voor de komende wedstrijd tegen de topploeg Ryssen moet iedereen weer in orde gemaakt worden, want zij waren het die Blauw Wit 5 het diepst hebben vernederd en dat vraagt om sportieve wraak. Laten zij hun borst maar vast heel erg nat maken! V/inst Heren 1 Hierby het verslag van de laatste uitwedstrijd van de eerste helft van de volleybalcompetitie 3e klas on derafdeling Nijverdal van het eerste herenteam van de volleybal vereniging Mintonette. Deze weds tryd speelde in Markelo, alwaar het tweede herenteam van Markelo, heren 1 opwachte, opwachtte, ze eens even een poepje te laten rui ken. Heren 1 ook niet gek, had by het avondeten een lekker bord erw tensoep gegeten, zodat ze Markelo 2 met dezelfde wapenen kon be strijden. De wedstrijd dreigde in eerste instantie in het water te val len, daar er geen scheidsrechter was komen opdagen. Doch, het ge luk was, dat één van de speelsters van Kuipers Holland D.G. zich be reid verklaarde plaats te nemen boven op de stoel, om de wedstryd van een correcte en officiële leiding te voorzien. Heren 1 had zowaar de eerste opslag, maar dat mocht in het begin van de eerste set weinig baten. Inderdaad, na 10 minuten stonden zij achter met 10-5. Een korte time-out van plm. 30 secon den was toch voldoende om er fa natiek tegen aan te gaan. Het ge volg was, dat deze set gewonnen werd met de setstand 15-10 in het voordeel van de Mintonette Heren. De volgende twee sets werden ta melijk snel afgewerkt. Beide, sets vielen positief uit met de set standen 15-4 en 15-6. Een 3-0 over winning dus, waar by opgemerkt dient te worden, dat er in het veld weinig kommentaar werd geleverd op elkaar, wat een hele vooruitgang betekent voor heren 1. Een tip voor de volgende wedstrijd: eet nog meer erwtensoep. Verlies Dames 1 Zaterdag 1 december ging Dames 1 naar Enter om daar de strijd aan te binden tegen Holyoke. Het be loofde een spannende wedstryd te worden, daar de beide ploegen in de middenmoot vertoeven. In de eerste set nam Mintonette meteen een voorsprong (6-0). Dit kwam niet door het goede spel van Min tonette maar door talrijke netfou- ten van Holyoke. Holyoke boog deze achterstand om in een 7-11 voorsprong door goede opslagen en smashes, die niet goed werden ver werkt door de Mintonette- dames. Week van 8-12-1979 tot en met 14-12-1979 Zaterdag 13.00-18.00 Handbalcompetitie 20.00-21.00 Zaalvoetbal, hr. Megelink Zondag 11.00-12 00 Zaalvoetbal, S.M.R. de Zessprong (hr. Geurtsen) 12.00-18.00 Handbalcompetitie 18.00-20.00 Zaalvoetbal, hr. Pelupessy Maandag 08 10-15.30 Scholengemeenschap 17.00-18.00 8 v. Holten, afd. handbal 18.00-23.00 Badmintonclub Dinsdag 08.10-15.30 Scholengemeenschap 16 15-22.30 Mintonette 16.00-20.115 Instructielokaal-St. SoCuWe Woensdag 08.10-15.30 Scholengemeenschap 17.00-19.00 Z.v.v. Blauw-Wit 19.00-23.00 Badmintonclub Donderdag 08 10-15 30 Diverse scholen 16 00-18 00 S v. Holten 18.00-21 30 S v. Holten, afd. handbal 21.30-22 30 Zaalvoetbalcompetitie 22 30-23 30 Zaalvoetbal, hr. Schwarte 16.00-17.50 Instructielokaal-8t. SoCuWe Vrijdag 08 10-15 30 Scholengemeenschap 16 30-19 00 Hockeyclub 19.00-22.45 Mintonette Voor reservering van nog vrye uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12 00 uur recht reeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180) Alle overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel 1666). Twenthe A2-Blauw Wit Al Blauw Wit A moest ook de le weds tryd van de tweede helft van de competitie aantreden tegen Twenthe A2 in Goor. Deze weds tryd kon men weer beschikken over André Schuppert die sinds 8 sept. kampte met een zeer hardnekkige blessure. De thuiswedstrijd (11 sept.) werd gewonnen met 9-1 maar de jongens werden gewaarschuwd de tegenstander niet te onder schatten, gezien de overwinning van Twenthe vorige week tegen WVV met 2-1 en het feit dat ze de eerste wedstryd tegen ons een veldspeler als keeper hadden. De eerste helft zag men een aanvallend Blauw Wit, dat enorm veel kansen kreeg maar niet tot scoren kwam. Men vergat dat „koppie-koppie" ook by voetballen zeker nodig is. De voorhoede liep steeds vast op de Twenthe-defensie defensie of de grandioos keepende doelman, het middenveld gaf terugspeelballen uit de 2e lyn op het Twenthe-doel. De tweede helft werd Henk Meken- kamp disciplinair vervangen door Marinus Ronsen. Blauw Wit had de opdracht gekregen over de vleugels te spelen en de bal in de ploeg te houden en via combinaties de Twenthe- defensie uit te spelen In de tweede helft zag men weer het zelfde spelbeeld; een aanvallend Blauw Wit en een verdedigend Twenthe. Het spel van Blauw Wit was iets beter, maar nog lang niet om over naar huis te schrijven. LUCHTGEWEER groep A: l.H J. Nikkers 165p ,2 H Paalman 164 p 3 G.J. Schuppert 162 p. GROEP B: 1. D J. Nyendyk; 2. G. Koopman 160 p 3 Dick Jansen 157 p. GROEP C: 1 A Paalman 159 p 2 G. Jansen 146 p 3 G.J. Sluiter 137 p. GROEP D 1. A J Bieleman 131 p.; 2. J. ten Wolthuis 111 p LUCHTPISTOOL GROEP A 1 HJ Nekkers 179 p 2. H Paalman 106p 3 H Mulder 157 p., 4 A.J Bieleman 144 p. Toch was aan het spel te zien dat men voor een overwinning werkte. Dit had in de 20e minuut resultaat toen André Schuppert op het Twenthe-doel knalde, een schot dat de keeper niet klemvast kreeg en een verdediger wegwerkte voor de voeten van Eric Mondeel die laag en hard in kon schieten (1-0). De „scoringsvrees" van Blauw Wit was weg en het spel liep iets beter. In de 35e minuut kreeg men alle kans op 2-0 toen een strafschop werd toegekend wegens hands in het strafschopgebied Keeper Ger rit Johan, die de hele wedstrijd weinig werk had gehad kwam naar voren om de strafschop te nemen, maar hy schoot via de vuisten van de uitstekende Twenthe-keeper over. Blauw Wit moest met een magere 1-0 overwinning genoegen nemen in een voor hen zeer matige wedstryd, waarby alleen de twee winstpunten belangrijk zyn om mee te blyven draaien in de kop groep. In belangrijke wedstrijden zal zeker beter gevoetbald moeten worden, met meer overleg en 't be nutten van de geboden kansen. Al laat morgen thuis tegen S.VV.N. A2 zien dat het beter kan. Om van de Ny verdallers te winnen zal er uit een ander (voetbal)vaatje getapt moeten worden. Eindstand 7-15. De tweede set be gon voor Holyoke met een 6-2 voor sprong. Door een time-out, aange vraagd door plaatsvervangend coach J.H. ten Kampe, konden de Mintonette- dames inlopen en zelfs de leiding nemen (10-6), maar he laas kon deze voorsprong niet wor den gehandhaafd. Deze set ging dan ook weer naar Holyoke (11-15). Over de derde set valt niet veel po sitiefs te zeggen. Er kwam byna geen aanval uit en er werd slecht verdedigd, zodat deze set verloren ging met 3-15. De eindstand van deze wedstrijd werd dus 3-0 in het voordeel van Holyoke. Jongens adspiranten A Vrijdag 23 november moest Minto nette aantreden tegen het als 5e geklasseerde Tornado. De weds trijd zou om 19.00 uur beginnen, maar door een oponthoud begon de wedstryd om 19.30 uur. Het was namelijk zo dat de Holtense hoc- keyver. „De Zugnen" training had tot 19.00 uur. De wedstrijd werd dus met een half uur uitgesteld. Was het te wijten aan het feit dat de trainer/coach Henk R schitterde door afwezigheid of-zoals omstre den tongen beweren - kwam het doordat Hans de W afwezig was? In ieder geval stond Mintonette bin nen 5 minuten al achter met 6-0. Gelukkig kreeg de plaatselijke ploeg de opslag weer terug. Maar degene sloeg de bal in het net. Tor nado kreeg de opslag weer terug en het werd 12-0. Dit werd te erg en Mintonette liep in tot 12-2. De te genstander liet dit niet op zich zit ten en maakte de set uit met 15-2. Als geslagen honden dropen de Mintonette- spelers het veld af. Mintonette was de wanhoop naby, maar gelukkig kwam Leo T opdra ven. Deze wou wel voor coach spe len. Deze kersverse coach pepte Mintonette zodanig op dat ze vol goede moed aan de tweede set be gonnen. Jeroen F werd gewisseld voor Gerd. M. Mintonette speelde goed en de strijd ging geiyk op tot 6-6. Maar toen nam Tornado de be nen en kwam voor te staan met 9-6. Nadat er een time-out werd aange vraagd door de Mintonette-coach liepen ze nog in tot 8-9. Helaas voor Mintonette kreeg Tornado de op slag weer terug en wat nog erger was, de jongens van Tomado lan ceerden kogels waartegen Minto nette geen afweergeschut had en Tornado kwam voor tot 14-8. Weer een time-out en het werd 14-11. Mintonette kreeg weer nieuwe moed maar het mocht niet baten. De tweede set werd verloren met 15-11. In de derde set kwam Jeroen F erin voor Ton C. Dit hielp echter niet want Tomado kwam voor te staan met 6-1. Na een time-out ging het aanzienlijk beter; het werd 6-4. Maar hierna ging het snel bergaf waarts want Mintonette kwam achter te staan met 11-4 een spe lerswissel hielp ook al niets, het werd 13-4. De ijzeren wil bracht Mintonette tot 13-7, maar Tomado had haast en won deze set met 15-7. Mintonette had de wedstryd verlo ren met 3-0, en ging teleurgesteld huiswaarts. Leo T nog bedankt voor het coachen. Programma Vrijdag 7-12: (19.00) Meisjes adsp. A-Rivo B (19.00) Meisjes adsp. BB-Wevo (19.00) Meisjes adsp. BA-Flash Stars (20.15) Heren 1-Holyoke 2 (20.15) Dames 4-Dames 3 (20.45) Dames 1-Wevo (20.30) Markelo 2-Heren 3 (Marke lo) Zaterdag 8-12: (13.00) Jongens adsp.-Vrivo (Ny- verdal) Maandag 19-12: (20.00) Flash 2-Heren 3 (Nijverdal) (21.00) Flash 4-Dames 2 (Nijverdal) Vrijdag 14-12: (19.00) Dames 3-Flash 7 Het is inmiddels een goede traditie geworden dat de Blauw Witpupil- len in de wintermaanden in de Sporthal voetballen 's Woens dagmiddags van 5 tot 7 uur is er volop (Blauw Wit) aktie Van 5 tot 6 uur spelen de E- en F-pupillen en van 6 tot '7 uur de D-puplllen Er zyn teams gevormd van 6 7 jon gens die een volledige competitie afwerken Dit betekent in totaal 10 wedstrijden van 20 minuten. De teams zyn dit jaar genoemd naar diersoorten By de E en F-pupillen (de Kruiperspoule) spelen de vol gende teams mieren, spinnen, ke vers, torren, rupsen en slakken By de D-pupillen (de Vliegers) spelen de teams, genaamd byen, wespen, vliegen, hommels muggen en hor zels Inmiddels zyn op woensdag 21 en 28 november de eerste wedstry den met groot enthousiasme ge speeld Gezien de opkomst op deze eerste twee dagen (byna 100%) is dit zaalvoetbal by de pupillen by- zonder populair. Houden zo, jon gens! De wedstrijden worden ver der gespeeld op de woensdagen: 12 december, 2, 9, 16, 23 en 30 januari en 6 en 13 februari Het programma voor woensdag 12 december is als volgt. 16.55 uur: Mieren-Torren; 17.15 uur: Spinnen-Slakken; 17.35 uur: Kevers-Rupsen 17.55 uur Byen-Hommels; 17 15 uur: Wespen-Horzels, 18.35 uur: Vliegen-Muggen. Naast die eigen zaalvoetbal wordt op 27 en 28 december door alle pu pillen deelgenomen aan het door de „O P C te organiseren toernooi in de Holtense sporthal Programma een Indeling zyn nog niet bekend. (20.15) Dames 4-SWN 2 (20.45) Dames z .-Vrvo Mintonette organiseert op vrij dag 4 januari haar elfde grote recrean tentoernooi. Teams kunnen hier voor worden opgegeven by K. Jol (tel. 2695), liefst vóór 21 december a.s. Gezien de belangstelling by de vorige toernooien en het beperkt aantal plaatsen (16!) wordt men aangeraden snel te reageren, want: wie het eerst komt, het eerst maalt Na het onverwacht grote verlies tegen Raai te van vo rige week, heeft Holten het dit weekend bijzonder goed gedaan. In de uitwedstrijd tegen Achilles in Apel doorn, liet Holten er vanaf de start geen gras over groeien. Binnen enkele mi nuten stond Holten door o.a. 3 doelpunten van Frans v. Gennep met 4-0 voor. Achilles, dat over vier wis sels beschikte kon geen en kel ogenblik het doel van Herman Stukker echt be dreigen. Holten ging hard door en kon zo bij rust al een 13-2 voorsprong nemen. Ook in de tweede helft bleef Holten goed doorgaan. Met snelle break outs werd de voorsprong steeds verder uitgebreid. Achilles kon de stand nog een iets dragelijker aan zien geven, toen Holten in de laat ste minuten - met slechts 2 wissels - conditioneel wat terugzakte. In de laatste minuten wist men tot groot enthousiasme van het mee gekomen publiek het 25! doelpunt te scoren. Met deze 25-7 overwin ning heeft Holten een goede presta tie verricht die veel beloofd voor de komende thuiswedstrijd tegen Dalfsen op 23 december. Dolepun- ten: Frans v. Gennep, Johan Plan- tinga 9, Jan de Wit 3; Nico Vorst, Hans Welting, John Lamping, Jan Victor Dorlas 1. Dames junioren De dames junioren speelden thuis tegen W.S.V. '38. Holten, dat enkele speelsters moest missen, pro beerde door grote inzet de weds trijd te winnen. In de aanval werd te weinig geschoten, terwijl W.S.V. uit enkele aanvallen wist te scoren. Rust 1-3. In de tweede helft het zelfde beeld. Mede door goed keepsterswerk bleef de uiteinde lijke nederlaag beperkt tot 2-6. Adspiranten Adspiranten Al speelde tegen A.B.S. Het werd een zeer span nende wedstrijd met weinig doel punten. Beide teams waren tegen elkaar opgewassen, waarby A.B.S. de pech had dat de keeps ter moest uitvallen met een blessure. Vlak voor rust kwam Holten op 1-0, maar uit de eerstvolgende aanval kwam A.B.S. geiyk. In de tweede helft kwam Holten weer voor. Met nog 10 minuten te spelen werd het wederom gelijk. Holten hield de aanval goed breed en wist in de laatste minuten de overwinning met 3-2 in de wacht te slepen. Door dit resultaat heeft Al uit de laatste drie wedstrijden 6 punten gehaald. A2 speelde thuis tegen H.H.Z.D. In de eerste helft ging de strijd gelijk op 2-2 by rust. Na rust werd Holten langzamer sterker en wist dit ook in doelpunten uit te drukken. De winst met 9-5 was dan ook volko men verdiend BI moest voor de zware uitwedstrijd naar Achilles toe Voor het rust was Achilles lets sterker en kon by rust een 3-2 voor sprong nemen. In de tweede helft kwam Holten goed terug Met drie doelpunten waar Achilles slechts 1 tegenover kon zetten won Holten met 5-4. Een goede prestatie, aan gezien Achilles nog ongeslagen was. Pupillen Cl speelde tegen Broekland in de eerste helft een goede wedstrijd De 3-2 voorsprong by rust was ver diend In de tweede helft liet Hol ten het er echter leiyk by zitten Door fouten in de verdediging en afspeel- fouten in de aanval kon Broekland gemakkeiyk uitlopen naar de 7-3 overwinning C2 speelde een prima wedstryd tegen C V O De party ging geheel geiyk op. Was het bij rust 2-3 voor C V O na rust bleef Holten tot 4-4 by In de laatste mi nuten ging een verdiend geiyk spel aan de Holtense meisjes voor by. Eindstand 4-5. Dames recreanten De dames speelden afgelopen weekend mee in een recreanten tournool, dat werd georganiseerd door Achilles in Apeldoorn. Aan het toumooi werd deelgenomen door Achilles A en B, Kwiek, en Heeten. In de eerste wedstrijd te gen Achilles B kwam Holten voor rust op 1-0. In de tweede helft kwam Achilles geiyk en eindigde de wedstryd ook met 1-1. Tegen Kwiek Raalte bleef het na de rust stand van 1-1 lang gelijk. In de laatste seconden wist Kwiek echter de winst met 2-1 té halen. Tegen Achilles A speelde Holten ook een goede wedstrijd. Voor rust kwam Holten op een 2-1 voorsprong door doelpunten van Ria v.d. Molen en Gerry Kalfsterman. Na rust scoor den beide partyen 1 maal. Winst voor Holten met 3-2. In de laatste wedstrijd tegen Heeten liep het he lemaal goed. Bij rust stond het 2-0 door doelpunten van Miny Kem per. Na rust scoorden Joke Jansen en Manda Broekhuis. Heeten scoorde 1 maal tegen en Holten won dus verdiend met 4-1. In de andere onderlinge wedstrijden ver loor Kwiek ook waardoor Holten als winnaar van het toumooi naar voren kwam. 2e werd Heeten 3e Kwiek. Programma: za 8-12: Al tegen Pacelli thuis om 14.20 BI tegen Overwetering uit om 13.45. Vertrek om 12.45 Cl tegen AJB.S. thuis om 13.00 C2 tegen Voorwaarts thuis om 13.40 Dames en heren vrij. HANDBALOVERZICHT Door de uitslagen van dit weekend is Holten van de vierde plaats op geklommen naar de derde. Raalte staat bovenaan maar heeft wel een wedstrijd meer gespeeld. De stand is nu: Raalte 7-10; H.V.E. 5-9; Hol ten 6-9; Overweter 5-7; Dalfsen 4-3; Zwolle 5-2; Actief 5-1; Achilles 5-1 De uitslagen van dit weekend wa ren: Achilles-Holten 7-25; Ac- tief-HVE 11-13; Raai te-Zwolle 18-8. Op vyf Holtense Lagere Scholen ls met medewerking van de schaak club de afgelopen drie maanden les gegeven aan ongeveer 120 leerlin gen. zy zyn nu zo ver gevorderd dat zy alle spelregels kennen. De oplei ding wordt afgesloten met een examen voor het Pionnendiploma van de Koninkiyke Nederlandse Schaak Bond. Dit zal met alle leer lingen tegeiyk gebeuren, en wel op woensdagmiddag 12 december van half drie tot vier uur in de Scholen gemeenschap. Onderlinge kompetitie Koploper Van der Kamp trof Van Ryssen, met wie hy nog een appel tje te schillen had na zyn nederlaag in het vorig seizoen. Het werd een Benoni verdediging, waarin Van Ryssen te scherp speelde Van der Knaap bestreed dit in „Rletman- styi" en kon op de negentiende zet mat geven. Ton van oyen en Henk van Beek speelden een damegambiet dat een moeiiyk pionneneindspel met lo per tegen paard opleverde Na de veertigste zet besloten zy tot re mise in iets gunstiger stelling van Van Beek. Scheperman biyft in de kopgroep door een overwinning op Blits Beyer kan zich op de tweede plaats handhaven als hy de uitgestelde party tegen Rietman wint. Mldde- link valt terug doordat hy door tydgebrek niet kan spelen Eyzinga zette zyn opmars voort door met zwart spelend Van Undenberg te verslaan. De volledige uitslag was: Van der Knaap-Van Ryssen 1-0; T. van Oyen H van Beerk remise; Scheperman-Blits 1-0, Bey er- Rietman uitgesteld; Riemersma- Roele 10, Van Lindenberg Eyzinga 0-1; W. van Oyen-Kromdyk remise.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 15