Ledenvergadering „Vrienden van de Hartstichting" erste trekking inkelweek 1979 IETSENMARKT holten HOLTENS NIEUWSBLAD Dr. te Velde: „Sterfte als gevolg van hart- en vaatziekten bijna 50%" i Verlorenen gevonden POPULAIRE UITGAVE BEGROTING 1980 Midden IJssel" wijst plan "Ni«tSïKHïnw "Nemiuakd minister af UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE B W VERGADERING VAN 13 NOVEMBER 1979 OLTENS bonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Vrijdag 23 november 1979 31e jaargang no 47 Hoofdredacteur J Wlggers Kolweg 14 tel 05483 1358 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70 tel 05483 2899 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5 tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7. Almelo, tel 05490-16666 Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" 1% hotel „Vosman" werd onderdagavond de jaar- jkse ledenvergadering ehouden van de afd. Hol en „Vrienden van de hart- ichting". Voorzitter J.F. ijtsema, arts, sprak een elkomstwoord in 't bij onder tot dr. K. te Velde, iternist aan het St. Geer- uidenziekenhuis te De enter die een lezing hield ver „Hart- en vaatziek- sn'V ir te Velde had zyn voordracht f; ver dit onderwerp Ingedeeld in ireedelena het eerste deel over de i ekten die tot de groep van de art- en vaatziekten behoren en b ver de oorzaken van hart en vaat- v.( lekten en over wat men kan doen m te voorkomen, dat men een ergelijke ziekte krygt In 1903 tierven plm 6% mensen aan hart- vaatziekten, in 1950 was dit per centage 27% en momenteel byna 50% Deze toename in frequentie van de sterfte aan hart en vaat ziekten zou op zich niet zo erg zyn, als zy samenging met een styging van de gemiddelde leeftyd. In dat geval zou de grote sterfte aan hart en vaatziekten kunnen worden verklaard door het verdwynen van die ziekten waaraan men vroeger stierf zoals tuberculose en andere infectieziekten. De gemiddelde leeftyd stijgt echter niet Het is zelfs zo, dat steeds meer jonge mensen sterven aan met name een hartin farct Het probleem van de grote sterfte aan hart en vaatziekten is maar voor een klein deel op te los sen door een betere behandeling van de patiënten met deze ziekten. Het probleem zal moeten worden aangepakt in zyn kern, dat wil zeg gen waarschyniyk in ons leefpa troon Hoe dit precies moet gebeuren weet ik niet maar wel lijkt het mij, dat we moeten beginnen op indi- etsenmarkt georganiseerd, die gehouden wordt op 28 november om 2 ur. lu zyn er al een aantal mensen zo vriendeiyk geweest om een fiets te JUf chenken Voor mensen die moeite hebben met het verkopen van hun H ets, wordt de mogeiykheid geopperd om het geld te storten op het bank- ummer Rabobank 328531472 Holten t.n.v Bootvluchtelingen Holten Iet is wel de bedoeling dat de fietsen in een redeiyke staat zyn )e rywiel- en bromfietscentrale Aanstoot, Larenseweg zal aanwezig zyn, v.) m indien nodig, reflektoren en trappers te monteren. In café Jansen had dins- dagavond door de voorzit- er van de Holtense Han delsvereniging de heer J.A. •d. Maat de eerste trekking ilaats van een groot aantal irifzen dat door de HHV in iet kader van de Sint Nico- aasactie „Piet strooit met irijren" beschikbaar is ge steld. De eerste t.e.m. de dertigste prijs vielen op de prijsbepalende formu lieren van A Stukker, Oranje straat 33, M v.d Molen. Churchill- Istraat 4, J Paalman, Ryssenseweg 36, M Heida, Schepenenstr 10; FW.H Dollekamp, Veenweg 3; H. Kolkman, Beusebergerweg 3, A.J Christoffersen, Verzetstraat 2; Aanstoot, Pasopweg 5, S Jansen- Pols, Raadhuisstraat 10, Maasdam (ZH), Spakman, Guido Gezellestr 5, Goor, Bruggeman, Reilinksweg 6 (allen een skatebord), H. Bargboer, Schoutenstraat 11 (afvalemmer); D Voordes, Raalterweg 18, G.J. Aaftink, H.J Wansinkstraat 18; W. Keizer, Aaltinksweg 5 en H Ak kermans, Ab J ansenstraat 24 (allen een broeibak; A. Westerik, Vrij- heidslaan 14 (fauteuil); J. Vincent, Oude Dev weg 21 (plantenbak); G. Linde, Bushofstraat 3 (fiets); J.H. Tuitert, Helhuizerw 8, Haarle (le- vensm.pakket); J. Heusinkveld, Noordenbergstraat 3 (Medicijn kast); F. Stam, Stationsstraat 13 (radio); J. v.d Stouw, Bushofstraat 4 (kinderfiets); H. Bronsvoort, Wip- pertsdijk 9, Bathmen (hengelset); Spakman, Guido Gezellestraat 5, Goor (stofzuiger); J van Beek, Mo- lenbelterw 7 (kopjesrek); A Bel tman, Oranjestraat 15(keukenrek); L Troost, Johan Frisolaan 1, Bathmen (Edammer kaas); Pieters, Kenemanstraat 36 (barbecue); L. Faber, Churchillstraat 111 (boek. De tweede trekking zal plaats heb ben op vrijdag 30 november in „Het Bonte Paard" in Dilkerhoek U ontvangt een fraaie Naam Gebruik deze Adres Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor bei opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Woonplaats Geetl op als abonnee op hei Holtens Nieuwsblad Adres Woonplaats Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per hall laai/pei jaar vidueel niveau, dat wil zeggen bij u en bij mij zo besloot dr. Te Velde zijn boeiende en leerzame lezing die hij hield aan de hand van kleu rendia's en een filmpje. Er werden naar aanleiding van de lezing een aantal vragen gesteld die dr. te Velde de gelegenheid gaven om op enkele dingen nog wat nader in te gaan. Uit het jaarverlsag dat wegens ver hindering van seer H.J G. Brinks, uitgebracht werd door mevr. J. Kruit-Pras bleek o.m dat de afde ling 95 leden telt. Penningmeester J Vuuregge maakte melding van een klein nadelig saldo over het boekjaar 1978/'79. Dejaarfijkse col lecte voor de Ned. Hartstichting heeft f6195.47 opgebracht. In de afgelopen week heeft de raad de begroting voor 1980 vastge steld. Van dit moeilijk leesbare stuk is een populaire uitgave gemaakt met de bedoeling dit voor de bevolking wat meer leesbaar te maken Voorts zyn daaihcv beknopt de beleidsvoornemens voor de nabije toekomst aangegeven. Belangstellenden kunnen een exemplaar van deze populaire uit gave afhalen ter gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken Holten, 21 november 1979 Burgemeester en wethouders van Holten W.L.F.C van Rappard, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris v Viëtmamese mensen willen graag fietsen kopen. Het is de bedoeling di een beetje georganiseerd aan te pakken. Daarom wordt er een Verloren: Zwarte portemonnee met plm. f 10.-, zwarte integraal helm, Volan, met bruine suède handschoenen, kentekenplaat 08-XX-61, brilleko ker, 4 sleutels in etui, briljantje, bruine fietstas met thermofles, Quartz herenhorloge, Tresta met schakelarmband, groene heren fiets, Gazelle, „Tonga" Shovel, ge el, bruin etui, „mini cooper" met 2 sleutels. Gevonden: linkerhandschoen, blik met benzi- GIRO 388000] Met opperste verbazing heeft het dageiyks bestuur van het Gewest Midden IJssel kennis genomen van de nieuwste inzichten van de mi nister van Binnenlandse Zaken met betrekking tot de Indeling van Oost-Nederland in nieuwe provin cies. Een provincie IJsselland wordt door de minister afgewezen vanwege een te grote geografische omvang en een te hoog inwonertal. Tegelykertyd bUjft het 17-provin- ciën-plan byna volledig overeind, waarin provincies voorkomen met een hoger inwonertal dan IJssel land (Amstelland, Rynmond, Zuid-Holland, Utrecht en Lim burg) en provincies met geografi sche afstanden van de Duitse grens tot en met de Betuwe, van Maas tricht tot Mook en van Zandvoort tot Texel. Een nieuwe indeling wordt voorge steld, waarby Olst en Raalte in een andere provincie zouden komen te liggen dan Deventer, Diepenveen, Bathmen en Holten, terwyl eerder uitdrukkeiyk is vastgesteld dat Olst en Raalte horen tot het stede- ïyk verzorgingsgebied van Deven ter. Terwyl eerder ook uitdrukke iyk ls vastgesteld dat beide ge meenten met betrekking tot de be- stuurlyke samenwerking met an dere gemeenten byna volledig ge richt zyn op Zuid-West Overijssel. In de vier voorgaande „prenten" (44 gewesten, 26, 24 en 17 provin ciën) waren deze gemeenten steeds met Deventer en de gemeenten rond Zutphen in één gebied inge deeld. Uiteraard zal na bestudering van de nieuwe plannen actie on dernomen worden om de Tweede Kamer ervan te weerhouden de plannen van de minister over te nemen, schrijft het dagelyks be stuur. In sporthal ,,'t Mossink" werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een team van de Geref. kerkeraad en een zevental van de Geref. Jeugdverenigingen. De spannende wedstryd eindigde onbeslist (4-4) docht by het nemen van penalty's werd de kerkeraad winnaar. De wedstryd, met plm. driehonderd zeer enthousiast mee levende bezoekers werd geleid door scheidsrechter Ben van Doorn die meer dan eens het geel trok. De op brengst (f 350.-) is bestemd voor het inrichten van de jeugdsoos in de grote kelder van het nieuwe cen trum aan de Stationsstraat dat op vry dag 14 december a.s. officieel zal worden geopend waarna op zondag 16 december in de nieuwe kerk de eerste dienst zal worden gehouden. Ten bate van de soos wordt er op vrijdag 23 november (heden) om 's middags 4.00 uur in gebouw „Re- hoboth" een kinderbazar gehou- iden en 's avonds zyn er vanaf plm. 8.00 uur mooie prijzen te winnen met sjoelen, busgooien, rad van avontuur enz enz. Tijdens de op 24 april 1979 gehouden raadsvergadering heeft de gemeenteraad ingestemd met een door het college van Burgemee ster en wethouders opgestelde nota over „Openheid en Openbaar heid van Bestuur" In deze nota staan o.a voorstellen om: a een uittreksel uit de besluiteniyst van de wekelijkse b. en w vergaderingen aan raadsleden en de pers ter beschikking te stel len: b beslissingen van b en w waartegen op grond van de wet AROB beroep kan worden aangetekend te publiceren: c. de verleende bouwvergunning ter inzage te leggen. Het college van burgemeester en wethouders zal iedere week in het Holtens Nieuwsblad een officiële publicatie laten opnemen, waarin de onder a, b en c genoemde onderwerpen vermeld zyn. Daar beslissingen, waartegen AROB-beroep open staat en bouw vergunningen genomen c.q. verleend worden in een b. en w. verga dering, heeft het college besloten dat deze punten als onderdeel van het uittreksel uit de besluiteniyst gepubliceerd zullen worden. Ge noemd uittreksel zal in „telegramstyi" de verschillende agenda punten vermelden, zonder dat daarin meer uitgebreid op de onder werpen kan worden ingegaan. Vandaar dat iedere keer een aflsui- tende passage opgenomen wordt met de volgende inhoud: „U kunt zich voor het inwinnen van nadere informatie over de zaak zelf danwel over eventuele mogelykheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling Al gemene Zaken ter gemeente-secretarie" 1. aan U. Vlees B.V., Pannenbakkerstraat 1, vergunning ver leend voor het oprichten van een Anaerobe afvalwaterzuivering; 2. de beslissing op de verzoeken om bouwvergunning van J.W.H. Toorneman, W. Rensen en B.A. Ophof met een termyn van twee maanden verdaagd; 3 bezwaar tegen het ontginnen van een heideperceel aan de Beer-' dyk door mevr. L.J. v.d.Kolk te Holten, omdat dit perceel op het landschapsplan v.d. ruilverkaveling als te handhaven heideper ceel is opgenomen; 4 aan mevr. L.J. v.d. Kolk vergunning voor het kappen van 1.45 ha groveden onder verplichting van herinplant; 5 aan café-restaurant Vosman vergunning verleend voor het aanbrengen van een lichtreclame aan het pand Oranjestraat 38; 6. aan de heer A. Bidotti vergunning ex artikel 3 van de drank- en horecawet verleend voor de uitoefening van het cafébedrijf in het pand Kerkstraat 28 (Pizzema) met als bedrijfsleiders/beheer ders: mej. J. v. Beusekom en de heer A. Bidotti. Tevens onthef fing verleend van de hoogte-eis t.a.v. de kelderruimte; 7 aan de heer A.J.C. Brands vergunning ingevolge de drank- en horecawet verleend voor de uitoefening van het cafébedrijf in het pand Stationsstraat 9; 8. het gebruik van het pand Kerkstraat als winkelpand door de Adad-groep Holten wordt als een voorlopige voorziening be schouwd. By realisering van het Komplan kan de gemeente geen vervangende ruimte beschikbaar stellen; 9. aan de Supportersvereniging „S.V. Holten" onder de gebruike- lyke voorwaarden vergunning verleend voor het houden van een verwerping van consumptiegoederen op 23-11-1979 en een kerst- stollenaktie in de week van 17 t.m. 21 december 1979: 10. aan de Ponyclub „De Bergruitertjes" onder de gebruikefijke voorwaarden ontheffing verleend voor het houden van een „speculaas-actie" op 30-11-1979; 11. aan de Supportersvereniging HJV1.V. toestemming verleend voor het houden van een toneeluitvoering met verloting op 23- 11-1979; 12. aan M.A.C. „De Holtcrberg" onder de gebruikefijke voorwaar den ontheffing verleend ingevolge de Wegenverkeerswet voor het houden van een oriënteringsrit op 2-12-1979; 13. de mededeling van de Holtense Handelsvereniging betreffende het houden van een winkelweekaktie en openstelling winkels tydens de avonduren van 29 nov. t.m. 4 dec. 1979 voor kennisge ving aangenomen; 14. de brief van de heer A.J. Ribbink inzake intrekking van zyn verzoek d.d. 12 juni 1979 betreffende wyziging bouwperceel Ma- neschynsweg 2 voor kennisgeving aangenomen; 15. adhesie te betuigen aan de zienswyze van het bestuur Gewest Midden IJssel m.b.t. voorontwerp van wet gemeenschappeiyke regeling. Stukken ter zake, alsmede voorgaande reaktie ter ken nisneming brengen van fraktievoorzitters; 16. het besluit van gedeputeerde staten betreffende goedkeuring van het raadsbesluit van 1 oktober 1979 tot verkoop van de ambtswoning aan Mr. W.L.F.C. ridder van Rappard voor ken nisgeving aangenomen; 17. het besluit van gedeputeerde staten betreffende goedkeuring van het raadsbesluit van 17 april 1979 tot vaststelling van het bestemmingsplan recreatieterrein „Twenhaarsveld" voor ken nisgeving aangenomen. U kunt zich voor het inwinnen van nadere informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepsschrift in verbinding stellen met de afde ling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1