Tekort industrieterrein en geen woningbouw Ned. Bond van Plattelands vrouwen afd. Holten Prins Denim I twaalfde prins bij „De Fienpreuvers" LEDENVERGADERING OLM AFD. HOLTEN Om te onthouden Hoölter Klepper klumpkes De reinigingsdienst wordt nader bekeken Hervormde vrouwengroep Holten kreeg voorlichting over het Rode Kruis Zorgen van B. en W. Bioscopen Almelo HOLTENS NIEUWSBLAD - 16 NOVEMBER 1979 - PAG. 5 llllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllUIIIIMIIUIIIIIIIilllllltlllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllHIIillllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIl! iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii n hun uitvoerige beantwoording op de algemene beschouwingen van de aadsfracties gaat het college van B. en W nader in op beleidslijnen. )ndanks punten van kritiek meent het college toch een andere „toonzet ing" te hebben beluisterd in de algemene beschouwingen dan het vorig aar. Wellicht, aldus B. en W., is die toonzetting ingegeven door een roeiende waardering voor het werk dat in het afgelopen jaar is verzet en foor de beleidslijnen Met „beleidslijnen" bedoelt het college dat het be eld geen star en statisch begrip is. Iet beleid ontwikkelt zich langs bepaalde lijnen, die een richting aange- en. In ons maatschappelijk gebeuren hebben wij in toenemende mate te oaken met onzekerheden, veroorzaakt door veranderende inzichten. )eze veranderende inzichten kunnen er de oorzaak van zijn, dat het beleid lijgesteld moet worden. Iet college is van mening dat wij ipen dienen te staan voor verande- ingen en deze veranderingen die- len te toetsen aan het te voeren «leid. Dit vereist van een ieder, die lij het bestuurlijk gemeentelijke jebeuren is betrokken, flexibiliteit. i deze achtergrond trachten rij het dagelijks bestuur van de emeente inhoud en vorm te geven, n deze context ook is een aantal ran de gestelde vragen bean- woord. Daarbij hebben wij zoveel nogelijk ingespeeld op de opvat ingen, die binnen de raad leven. i.a. aan het hand van het grote iantal suggesties en ideeën, dat ijdens de vorige algemene be- ichouwingen is aangedragen, al- lus het college. Op enkele vragen rillen B. en W. in het bijzonder in- ;aan. NOODVERBAND „DE HAAR" Iet gaat nader in op de door de I.D.A.-fractie ingediende motie Inzake het „noodverband" de Met de fractie van het C.D.A. ijn wij van mening, dat de stagna te in de woningbouw in Holten rrnstige reden tot verontrusting ;eeft en dat een spoedige start van Ie woningbouw in het plan de laar hoge prioriteit dient te ijgen. Wij delen de mening van Se fractie echter niet, dat een mo tie op dit moment tot die bespoe diging zal bijdragen. Tengevolge van de tijdrovende onderhande lingen met de F.G.H. waren wifl Diet eerder in staat om de plannesi bij het Klein Beraad in te dienen. Dp 7 september j.l. zijn de plannen verzonden, terwijl op 18 september inze voorzitter persoonlijk bij de ■erantwoordelijke gedeputeerde in de direkteur van de PP.D op ien snelle afhandeling heeft aan gedrongen. Gelet op de korte spanne tijds die sindsdien verlopen s, zijn wij van mening dat een mo tie op dit moment niet gewenst is, seggen Ben W In de tweede plaats er de problematiek vanwege de jeperkte ruimte voor uitbreiding van onze industriële bedrijven, waarop door meerdere fracties is gewezen en die voor het C D.A aan- eiding was een tweede motie in te dienen. De C.D.A.-fractie heeft tijdens de algemene beschouwingen haar grote zorg uitgesproken over het verschijnsel dat Holtense be drijven in Holten onvoldoende mo gelijkheden hebben om uit te brei den met alle consequenties van dien voor de werkgelegenheid en een evenwichtige bevolkingsop bouw in de toekomst. Een en ander was voor het C.D.A aanleiding een motie in te dienen, om deze ter kennis te brengen van het provin ciaal bestuur van Overijssel, ter ondersteuning van het in deze door het college gevoerde beleid. INDUSTRIETERREIN De situatie t.a.v. voldoende indus trieterreinen voor nu en in de na bije toekomst is zorgwekkend. Het nieuwe industrieterrein de Haar II lis bij lange na niet omvangrijk ge noeg om tegemoet te kunnen ko men aan de wensen van enkele Holtense bedrijven. Deze toestand wordt des te zorgelijker als wij daarin het standpunt van de pro vincie betrekken, hetgeen impli ceert dat de Haar II tot 1990 vol» doende dient te zijn om aan de vraag te voldoen, schrijft het col lege. Deze zienswijze van de pro vincie is voor ons aanleiding ons diepgaand te bezinnen over de mogelijkheden van industrie/bedrijven-terreinen in de toekomst. In dit licht bezien achten wij beantwoording van de vraag inzake een goedkopere ver kaveling van het plan de Haar II op dit moment niet opportuun, evenmin als een motie om tot be spoediging van de afwikkeling van dit plan te komen. GERUCHTEN WAVIN De fractie Gemeentebelang vraagt of de geruchten i.v.m. het vertrek van Wavin en de Encko op waar heid berusten. Naar het zich laat aanzien heeft Wavin de produktie van het Holtense bedrijf overge bracht naar Goor, maar ter com pensatie zal in Holten bedrijvig heid blijven van andere produkten, zodat de werkgelegenheid niet in gevaar komt, van garanties op dat punt kunnen wij echter niet spre ken. De Encko zoekt inderdaad ook naar uitbreidingsmogelijkheden. Binnen de gemeente Holten zijn daartoe mogelijkheden waarover thans nog onderhandelingen gaande zijn. Mochten deze onderhandelingen niet tot resultaat leiden dan zal de Encko een gedeelte van de produk tie overbrengen naar elders, zon der dat dit sluiting betekent van de Holtense vestiging. Van een di- rekte aantasting van de werkgele genheid is naar onze mening geen sprake, wel is het dan zo dat er geen nieuwe arbeidsplaatsen bij komen. Meer in het algemeen hebben wij geconstateerd dat er geen sprake is van min of meer gestructureerde contacten tussen de grotere be drijven en het gemeentebestuur. Wij hebben dan ook het initiatief genomen om deze bedrijven een voorstel te doen om te komen tot een „industriegemeenschap Hol ten" waarin de direkties van deze bedrijven vertegenwoordigd zijn als ook een lid van ons college. Door middel van periodieke bij eenkomsten zouden gemee nschappelijke problemen bespro ken kunnen worden, schrijven bur gemeester en wethouders. Oud-Prins Jan III wenste als eerste zijn opvolger geluk Maandagavond 12 november j.l. hielden de dames van de afd. Hol ten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen hun maandelijkse bijeenkomst in zaal „Vosman" Na het gebruikelijke kopje koffie, opende de presidente mevr. v.d. Wljk-Oomkens, de avond met een woord van welkom aan de leden en een tweetal gasten, speciaal heette zij mevr. Liesbeth O'Sullivan wel kom. Mevr D. Vincent-Bronsvoort deed verslag van de Alg. Ledenver gadering in Utrecht. Mevr v. Doesburg las vervolgens een brief van de Kon. Ned. Zuid- Zaterdagavond heeft in de residentie „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek het afscheid plaats gevonden van Prins Jan 3 den Vrooper en de installatie van Prins Demis 1. Op deze „elfde van de elfde" viering traden de Keunedarpse dansmarikes en conferencier „Henkie oet Hengel" voor het voet licht. De marikes deden het fantastisch maar Henkie bleef wat onder de (leut)maat. Tegen tien uur begon prins Jan 3 zijn afscheidswoord, waarin hij te rugblikte op het zo succesvolle ju bileumseizoen. Een seizoen met vele hoogtepunten met als zwarte bladzijde de kaping van het carna- Voorzitter Anne v.d. Brink: Lager inkomen tenenen- male onaanvaardbaar De leden van de afd. Holten van de Overijsselse Land bouw Maatschappij kwa men in een Algemene Le denvergadering bijeen in de bovenzaal van hotel „Vosman". Voorzitter A. v.d. Brink sprak een woord van welkom zich hierin in 't bijzonder richtend tot de heren G. van Wingerden, directeur van de plaatse lijke RABO-bank en H.J. Slijkhuis, lid van het Prov. Bestuur O.L.M. In zijn openingstoespraak schonk voorzitter v.d Brink uitvoerig aan dacht aan de door de EEG gedane prijsvoorstellen en het beleid van „Brussel" dat de boeren nog steeds in het ongewisse laat. Het streven van de nationale regeringen, vooral van importerende landen om hun eigen landbouw te beschermen, leidt steeds vaker tot „grensinci denten". Een voorbeeld hiervan was het sluiten van de grens door Duitsland van varkensvlees uit Nederland. Bezorgdheid e zuivelbeleid geeft ook reden tot Lezing met film grote bezorgdheid, het Europees Parlement wil de rem op de uitga ven zetten met name op de zuivel en een Nederlandse minister zegt dat de landbouwers rekening moe ten houden met een inkomensda ling van 10 20% Als er overal in de maatschappij stemmen opgaan die geen stapje terug willen doen wat het inkomen betreft en dan tevens ook nog de werktijd willen verkor ten dan steekt dat toch wel schril af bij de arbeidstijden in de land bouw, met het vooruitzicht op lager inkomen wat tenenenmale onaan vaardbaar is aldus voorzitter Van den Brink die in zijn toespraak o.a. ook nog memoreerde het over plaatsen van de Lag. Agrarische School van Bathmen naar Holten en de uitwisseling met de afd. Veldhausen van de Duitse Boeren bond in de afgelopen na-zomer. Na afhandeling van enkele inge komen stukken werd door de secr. de heer G.J Beldman een toelich ting gegeven op het voorstel tot wijziging van {ie statuten van de OLM afd Holten Provinciaal be stuurslid Slijkhuis vestigde de aandacht op de Algemene vergade ring van het Kon Ned. Landbouw Comité op 19 nov in het Ned Con grescentrum in Den Haag waar het woord zal worden gevoerd door de minister van landbouw v.d Stee. Als reactie op de harde uitspraken van zijne exellentie (daling van in komen met 10 a 20%) gaan op 19 nov. van elke provinciale land- bouwmij 40 a 50 leden per speciale KNLC-trein naar de residentie om hun ongenoegen en bezorgdheid over deze uitspraken duidelijk te laten blijken. De speciale trein heeft als vertrekpunt Groningen. Op de-film „Ik leef nog" kwamen een aantal personen aan het woord die bij een ongeluk ernstig letsel opliepen maar die het nog na kon den vertellen. Een boer die werd „gepakt" door een onbeschermde aftakas of haspel van een mestver- spreider en een buurman die bij het afstellen van een frees zijn voet in de niet uitgeschakelde machine kreeg. De heer Visser merkte tenslotte nog op datfbij daling van het inko men het aantal ongevallen toe neemt omdat het onderhoud, mede hierdoor, niet zo goed wordt nage komen. Ook bij slecht weer worden de risico's groter omdat men dan minder plezierig werkt en meer ri sico's neemt. Nadat nog enkele vragen waren beantwoord en voor zitter v.d. Brink de heer Visser had bedankt voor zijn boeiende en leer zame inleiding, volgde sluiting der vergadering. valssymbool „het Keun" door de Schure-kapers. Alhoewel dit zo als achteraf bleek voor een goed doel gebeurde zat het incident de schei dende prins nog steeds niet lekker en h\j kondigde met veel tam tam aan dat hij wraak zou nemen. Mo gelijk heeft hij hierbij zelfs gedacht aan wraak die zoet is maar hij was meteen een desillusie rijker want voordat zijne hoogheid was uitge raasd bestormden gemaskerde Schure-kapers het pqdium en wer den hij en z'n adjudant, nadat de bij de hoge positie behorende ver sierselen waren „ingeleverd" afge voerd. Nieuwe Prins Na het traditionele prins-loze uur was tegen elven het moment daar om de bekendmakingsprocedure in gang te zetten. Gezien de vele relaties die de opvolger met het Keunendarpse verenigingsgebeu- ren bleek te hebben, werkten velen uit die sector mee. Bestuursleden van BATO, MAC „De Holterberg", S.V. „Holten", Jeugdsoos „De Schure" de heer H. Rustebiel, voor atter Sportcommissie en de heer Wissink, ambtenaar sportzaken. Door middel van letterborden werd de naam van de twaalfde prins ont huld, en om precies elf minuten over elf toonde hij zich aan de Fien preuvers en de Keunedarpers, Prins Demis 1 van de Costa Elta, vorst van Zadelhof tot Schoneveld, in het burgerleven Jan Luesink 40 jaar, wonende in de Oranjestraat, van beroep „rekenaar" bij een grote instelling in Rotterdam, fervent gebruiker van het openbaar ver voer en daarom vijf keer per week met 't spoor „hen en weerumme" Gelukkig In z'n installatie-toespraak zei Prins Demis een erg gelukkig mens te zijn voor zijn regeringsperiode had hij gekozen voor het motto „Tricky-tricky" dat staat voor on verwachte gebeurtenissen. Moch ten die zich voordoen in carnaval- stijd dan voegen wij elkaar toe „dit is nu Tircky-tricky". Als enkele van deze tricky's voorspelde de prins kampioenschap en promotie Om de Holtense muziekvereniging H.M.V. wat ge makkelijker in het nieuwe pak te helpen brengt de Ontspanningsclub Holten „O.C.H." het blijspel in 3 bedrijven: „Een beeld van een man", op de planken in gebouw „Irene" op vrijdag 23 november. Tuasè? de bedrijven door speelt de Tirolerkapel van „H.M.V." terwijl de organisatie in handen is van de Supportersvereniging „H.M.V De aanvang van de avond is 20 00 uur en de toegangsprijs vijf gulden Het batig saldo komt ten goede aan het uniformfonds H.M.V Dat uniform wordt volgend jaar aan de jubile rende muziekvereniging „H M V aangeboden ter ge legenheid van het 35 jarig bestaan. Dus even in het achterhoofd houden: 23 november „Irene" om acht uur. toegang: 5 gulden. Blijspel: „Een beeld van een man". Na de pauze (toen inmiddels een aantal jongeren van het Overijssels Agrarisch Jongeren Kontakt ter vergadering waren gekomen) hield de heer Visser van de Arbeidsin spectie te Deventer een inleiding over het onderwerp „Veiligheid in de landbouw" met vertoning van de film „Ik leef nog" Helaas zo zei spreker gebeuren er in de landbouw nog veel ongevallen met machines doordat de mensen vaak onverantwoorde risico's ne men. De machines zelf verkeren soms in een ondeugdelijke staat doordat de aftak assen niet goed beschermd zijn of geen bescherm- kap op de V-snaren en kettingwie- len is aangebracht Kantelbeveili- ging (verplicht wanneer men pers oneel in dienst heeft!) is vooral be langrijk bij het rijden op schuine hellingen, langs slootkanten en het vastrijden van kuilhopen Bij dub bele wielen is het risico dat men kantelt kleiner maar kan men eer der achteroverslaan doordat de wrijving groter wordt Bij het vele lawaai van de machines moet men oppassen voor lawaai doofheid wat te voorkomen is door geluidsarme cabines of gehoorbe- schermers Ten aanzien van de la waaidoofheid merkte de heer Vis ser op dat de haan op de boerderij niet meer kraait maar gaapt Donderdag 8 november j.l. kwam de Hervormde Vrouwengroep, afd. Holten bij elkaar in gebouw „Ire ne" voor haar veertien daagse bijeenkomst. Als gast was Mevr. Jansen uit Hellendoorn uitgenodigd. Om deze avond het één en ander vertellen over het werk van het Rode Kruis. Nadat Mevr. Vogely de avond geopend had met al len hartelijk welkom te he ten las zij uit Romeinen 8 en ging voor in gebed. Na het zingen van lied 1 las zij een gedicht van Nel Benschop en gaf daarna het woord aan genoemde spreekster. Mevr Jansen begon haar inleiding met het vertellen over het ontstaan van het Rode Kruis in 1859 De heer Henri Dunant (een Zwitserse za kenman) reisde van Noord-Afrika naar Zwitserland Op zekere dag kwam hij langs het plaatsje Solfe- rino in Noord Italië en was daar ge tuige van een bloedig gevecht tus sen de Franse en Oostenrijkse lege rs Deze vochten om het bezit van Noord Italië Na deze veldslag ble ven tienduizenden soldaten zwaar gewond achter op het slagveld zonder verzorging en voeding Du nant vond dit zo erg dat hij besloot een hulpactie op touw te zetten. Hij vroeg de inwoners van Solferino hem te helpen en deze mensen ga ven gehoor aan zijn verzoek. Ieder een werd geholpen, er werd niet ge keken naar afkomst of religie. Dit was de eerste keer dat zo iets ge beurde Teruggekomen in Zwitser land beijverde hij zich om een stichting in het leven te roepen en in 1863 werd de vereniging „Het Rode Kruis" opgericht. Dunant schreef ook een boekje over de ge beurtenissen in Solferino getiteld: „Herinneringen aan Solferino". Een andere persoon heeft zich ook zeer verdienstelijk gemaakt voor het werk van het Rode Kruis, ni. Florence Nightingale. Zij was de dochter van een rijke-Engelse za kenman Zij trok zich het lot aan van de arme en zieke mensen en reisde in 1854 naar de Krimoorlog in Rusland en verzorgde de ge wonde soldaten. Zij werd al gauw „de dame met de lamp" genoemd, omdat zij 's nachts de zieken ver zorgde en de stervenden moed in sprak Nadien is er veel veranderd. Het is internationaal geworden en ook in ons land kreeg het Rode Kruis veel bekendliied Inzamelen van hulpgoederen, bloed geven, vakantie-schip „Henri Dunant", lectuur voor zieken, hulpverlening bij rampen en langs de weg, telefoon-cirkel, welfare- vrijwiiligsters. bezigheidstherapie zijn slechts enkele facetten uit het van Holten 1 naar de 2e klasse KNVB, August Muller en Henk van Heek. nationaal kampioen zijspan- cross, de Hofbarhouders zullen eén-richting verkeer instellen naar de etablissementen toe, terugkeer naar huis zal worden bemoeilijkt. Met de benoeming van Gerard Möhring tot zijn adjudant en het opnemen van Prins Jan 3 in de prinsengarde besloot de nieuwge- kozen Fienpreuversprins zijn toe spraak. Onder de bezielende lei ding van Demis de eerste werd het feest voortgezet en was het tot in de kleine uurtjes erg gezellig in de schitterend versierde grote zaal van de residentie. Hollandse Reddings Mij., waarin werd dank gezegd voor de op brengst van de collecte op 10 okto ber De notulen werden hierna ge lezen door mevr. Jansen-de Vries. Vervolgens werd het woord gege ven aan mevr. Liesbeth O'Sullivan Haar programma bestond uit ver halen, legenden en liedjes over fol klore uit Ierland en Noorwegen. Na een korte inleiding vertoonde zij een aantal dia's van deze landen. Noorwegen is een zonnig en schoon land en heeft een levendige folklo re. Ierland is een prachtig land met veel ongerept natuurschoon. Me vrouw O'Sullivan was gekleed in een costuum uit Midden- Noorwegen. Voorts vertelde zij over „trollen" uit Noorwegen en „elfen' uit Ierland. Zij begeleidde zichzelf ?p harp en gitaar, bü het zingen van liedjes uit deze landen en deed dit op een zeer klankvolle en zuivere wijze. Het applaus dat de luiste raars brachten was spontaan en welverdiend. Al met al een inte- -essante en boeiende avond. (week van 16 t.m. 21 november) Palace vr. ma.di. 14.30, 20.00 uur The Ma t Event, alle leeft. za. zo. 18.45,21.15 uur idem; wo. 20.00 uur idem; za. zo. wo. 14.30 uur Buncks Banny zet de boel op stelten, alle leeft. Varossiau do. vr. ma. di. wo. 14,30 20.00 uur Body Love (porno) 18 jr. za. 18.45, 20.00 uur idem; zo. 14.30,18.45,21.00 uur idem; za. 23.15 uur Sexhuis Ro- semarie 18 jr. Alle vragen en suggesties, die de raadsfracties hebben gespuid tij dens de algemene beschouwingen, hebben B. en W. uitvoerig bean twoord in een grete nota, waarin op allerlei problemen en zaken is in gegaan. De voornaamste zaken, die in de nota van het college voorkomen, geven we in het kort weer. In verband met de dienstverlening aan Markelo is Gemeentewerken momenteel bezig de gehele rein igingsdienst aan een nader onder zoek te onderwerpen. Bekeken wordt het eventuele gebruik van onbedrukte zakken, waardoor het recht, dat is verwerkt in de zak- prijs, komt te vervallen. Om het financiële verlies te ver werken moet het vastrecht worden verhoogd. Ook worden informaties ingewonnen over het gebruik van mini-containers. Doordat ze duur in exploitatie zijn is een verhoging der rechten noodzakelijk. Boven dien moeten de containers naar de weg worden gebracht en terug ge haald, en moet er een apart bela dingssysteem voor gemaakt wor den (kosten minimaal f30.000). In de piekperiode zullen in het bui tengebied enkele containers wor den geplaatst. De raad krijgt een overzicht van de wijze, waarop in omliggende gemeenten de rein- Zoals U vorige week vrijdag in het Holtens Nieuwsblad heeft kunnen lezen is de kinderboerendansgroep „De Hoölter Klepperklumpkes" nu officieel van start gegaan Daar de kindergroep al veel onkosten heeft moeten maken, heeft het bestuur besloten om een grote bazar te houden om de kas een beetje aan te vullen. Deze bazar wordt op 24 no vember a s in gebouw „Irene" ge houden en begint om 13.00 uur. Er zijn verschillende leuke attracties zoals doel schieten, grabbelton, rad van avontuur enz Komt allen, zo dat dit een groot succes zal worden en de kindergroep op volle toeren kan draaien werk van het Rode Kruis Na de pauze liet Mevr Jansen hier dia's over zien Het was een bijzonder leerzame avond welke een diepe indruk achterliet. Na het dankge bed bedankte de presidente Mevr. Jansen en bood haar een enveloppe mét inhoud aan welke zij door wil geven aan „Het Rode Kruis" igingsrechten worden geheven. De voorgestelde verhoging van de onroerenrend goed-belastingen be tekent geen verhoging der percep tiekosten. De in het vooruitzicht gestelde uitkering uit het gemee ntefonds van f 12.50 per woning is nog niet wettelijk geregeld. Ten aanzien van de woonforensen- belasting zeggen Ben W.dat huns inziens de verzekerde waarde de meest reële heffings grondslag ia voor deze belasting. Misschien is een nadere differentiatie van de ta rieven mogelijk. Er was nooit sprake van een dubbele heffings grondslag. In een onderzoek over een mogelijke wijziging van de hef fingsgrondslag zou voor de gronds lag de huurwaarde kunnen worden betrokken. Het wordt niet gewenst geacht de marktgelden met meer dap 5% te verhogen. Tarief zwembad Op de vraag van de V V V.waarom het zwembadtarief voor het school zwemmen is verhoogd, antwoorden B. en W. dat men is uitgegaan van het beginsel, dat baten en lasten van een accommodatie zoveel mo gelijk dienen te worden geplaatst bij de desbetreffende begrotings post. AI enkele jaren geldt het uitgang spunt dat „redelijke tarieven" worden gehanteerd. Een tarief van f 4.75 per leerling voor het hele sei zoen schoolzwemmen is geen „re delijk" tarief, aldus B. en W. Van daar het voorstel het tarief te ver hogen tot dat van het goedkoopste abonnement, namelijk f 7.-. Mengunie Ten aanzien van de Mengunie zeg gen B en W dat de zaak niet meer past in het dorp. Uitbreiding van de Mengunie maakt die zaak onbe taalbaar Er is echter niet gecon stateerd, aldus het college als ant woord op de opmerkingen van de WD, dat verreweg het grootste bedrag al is geïnvesteerd. De onbe taalbaarheid is al een feit, althans zonder hulp van de minister. Het dekkingsplan voor de Kom is offi ciéél nog niet goedgekeurd. Wel is bekend dat tegen het onder deel van de A H O B geen bezwa ren bestaan Daarom is het onjuist een deel der reserves voor dit doel aan te wenden De suggestie om in de toekomst lasten in de begroting op te nemen voor de bouw van een nieuw ge meentehuls spreekt het college wel aan Dat geldt ook voor andere in vesteringen B en W bfijven erbij dat het niet nodig is het secretariepersoneel uit te breiden Wel denken zij aan een uitbreiding in de vorm van een deeltaak Het C D A had voorgesteld een populaire begroting te ontwerpen. Met de commissie A.B Z zal in de loop van 1980 worden overlegd over het opstellen van een „gemeente lijk huishoudboekje".

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5