Nog niet bekend wat in De Haar wordt gebouwd Sint Nicolaas arriveert per trein Expositie Bejaarden- soos Geen hoger bedrag per leerling Overleg woonwagen kamp Aan alle groepen die op enigerlei wijze een kerstwijding of kerstfeestviering houden MEDISCHE DIENSTEN Samenvoeging bedrijven ROBASHOP BURGERLIJKE STAND AGENDA S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD - 16 NOVEMBER 1979 - PAG. 3 De raadsfracties hebben zich in de algemene beschouwingen uit voerig bezig gehouden met de plannen De Haar (partiële herzie ning), de Beuseberg. Komplan Hol ten etc. Wat De Haar betreft ant woorden B en W dat er nog geen enkel plan is voor de bouw van enige woningen. Daar de plannen niet bekend zijn is niet te zeggen in welke prijsklassen de woningen zullen worden gebouwd. Voor de premie A zal men bij de maximale stichtingskosten gaan tot f 120.000.- voor de B-premie tot f 150.000.-; voor de garantiewonin gen tot f250.000.- Voor de vrije sec tor is geen maximaal bedrag vast gesteld. De gemeente verkoopt alleen bouwkavels. De koper mag zelf we ten wat hij bouwt, als hij zich aan de voorschriften houdt. Over de inspraak van huurders (plan Beuseberg) wordt misschien gedacht aan te verhuren woningen door de bouwvereniging. Die moet zich ook bezig houden met toewij zing en energiebesparing. Parkeerterrein Er zijn nog geen plannen ontwik keld ten aanzien van het geprojec teerde parkeerterrein achter de in aanbouw zijnde Gereformeerde kerk. Plannen maken voor een parkeer terrein op Kalfstermansweide of aan de Meermansweg achten B en W voorbarig. Het bestemmingsplan-forum heeft alternatieven aangedragen voor het plan Zuiderlook. Ze worden onderzocht. Na het onderzoek zul len B en W hun standpunt bepalen NED. HERV. KERK 9 00 uur ds. A W Berkhof. Vie ring Heilig Avondmaal 10 30 uur ds. Berkhof (Jeugd dienst) 19.00 uur ds. C.C. Addink GEREF. KERK 9 30 en 15.00 uur ds. G.W.H. Peddemors. In beide diensten is de le coll. voor Steun Stichting Kerkbouw en de 2e voor rente en aflossing 9 30 uur Kinderdienst klas 4. (dhr H Paalman) Oppasdienst: Mevr. Beldman- Staman, mevr. Stam- Bosschers, mevr. Heinen- Bremer (res Marga Beldman, Ina Potman, mevr. Schuppert-Stam (res.) R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 10.00 uur Ds. C.C. Addink. 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. H. de Bie van Die penveen. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. zondag 8 00 en 11.00 uur. over de orpsuitbreiding in de toe komst. schrijft het college. Op vragen inzake het sportvelden complex Larense weg antwoorden B en W dat de sportcommissie nu een onderzoek instelt naar aanleg van het tweede sportveldencom plex en eventuele ruimten voor be paalde clubs Er is in het plan geen ruimte voor de ruitersport. Inrichten van een crossterrein in Espelo is bezwaarlijk Er volgt over een crossterrein nader beraad met de commissie ruimtelijke ordening en de sportcommissie. Voor de geprojecteerde ontgron ding aan de Aaltinksweg ten be hoeve van de vijverpartij heeft Ge meentewerken een bestek met te kening gemaakt. Onderzocht wordt of tegelijk met de ontgron ding de eerste fase van het sport veldencomplex kan worden uitge voerd. Overleg met Soweco is gaande. B en W hebben niet het voornemen zandwegen af te sluiten voor gemo toriseerde verkeer. Wegwijzers industrieterrein Bewegwijzering van het industrie terrein op hoofdtoegangswegen komt voor rekening der gemeente. Het is niet gebruikelijk de kosten te verhalen op de bedrijven. Alle be drijven zijn in principe wel bereid bij te dragen. Over de veiligheid van schoolrou- tes heeft het college advies ge vraagd van gemeentewerken en po litie Het advies zal in de raads commissies worden behandeld. Er zijn concrete mededelingen te doen over het aantal deelnemers aan nieuw aan te leggen riolerin gen. Tegen het gebruik van de aula der scholengemeenschap voor ge bruik door andere instanties (ver enigingen) dan de school hebben B en W geen enkel bezwaar. Er wordt al gebruik gemaakt van de ruimte. De vergoeding is bepaald op f 30.- per uur. De Stichting Sociaal en Cultureel Werk kan de aula zeker gebruiken. Aanvragen moeten worden inge diend bij het college. Dag-mavo Het college acht het denkbaar dat het beschikbaar hebben van een dag-opvang het besluit, om dagmavo-onderwijs te volgen, gun stig zal beïnvloeden B en W willen nagaan of er ook behoefte bestaat aan zo'n opvang Realisering ls af hankelijk van de financiën en de beschikbare ruimte. Er zijn volgens B en W geen subsi diemogelijkheden. Voor de dag mavo is van het doorvertellen een goede wervende werking uitge gaan. schrijven B en W. Er is een onderhoud geweest met het bestuur van de muziekschool Rijssen- Holten Rijssen is geadvi seerd zich in verbinding te stellen met de muziekschool te Deventer. Misschien dat in gezamenlijk over leg een directeur/leraar kan wor den benoemd. Als de resultaten van het overleg bekend zijn komt een nader voor stel. In antwoord op vragen inzake sub sidiëring van emancipatiewerk zeggen B en W. dat wanneer uit de burgerij Initiatieven op het emancipatie-terrein komen zij zul len proberen subsidiëring en aan vragen van een rijksbijdrage nader te bekijken. Deventerweg: alle bewoners (15) willen aansluiting. Jeurlinksweg: geen enkele bewoner is voor aan sluiting. Oude Diepenveenseweg: alle bewoners (6) voor aansluiting. Raalterweg: 9 bewoners van de 11 voor aansluiting. Het riolerings plan wordt nader uitgewerkt. Parkeerfonds Bij de behandeling van de begro ting 1979 is besloten een parkeer fonds in te stellen. Daarom is in het investeringsschema voor '79 een daartoe strekkende post opgeno men. Voeding van het fonds ge schiedt door een opslag te overwe gen op de verkoopprijzen van gronden. De tot op heden ontvan gen bijdrage t.b.v. de aanleg van parkeerplaatsen is gereserveerd. Het gedenken van de geboorte van Christus bedoelt nooit een vrucht loos en zinloos gedenken te zijn, maar bedoelt ons altijd tot daden in zijn Geest te brengen. Tien ker ken (waaronder de Rooms-Katho- lieke kerk, de Nederlandse Her vormde kerk, de Algemene Doop sgezinde Sociëteit, de Bond van Vrij Evangelische Gemeenten, de Evangelische Broedergemeente, de Evangelische Lutherse kerk, het Genootschap der Vrienden (Quakers), het Leger des Heils, de Ned. Protestantenbond, de Oud-Katholieke kerk en de Re monstrantse Broederschap wer ken al vele jaren samen in de Ad- vents-actie „Solidaridad" om juist in deze tijd, het gedenken van Christus geboorte in ons hart te doen resulteren in het metterdaad gedenken van de arme, ellendige en onderdrukte mensen en volken in Latijns Amerika. SOLIDARIDAD is een aktie van Nederlanders, die Latijnsamerika nen willen ondersteunen in hun Samenvoeging van het electrici- teitsbedrijf en het gasbedrijf tot één energiebedrijf heeft hoofdzakelijk administratief voordeel Met in gang van 1 januari 1978 wordt in de administratie reeds de financiële verslaglegging van het electrici- teitsbedrijf en het gasbedrijf uitge voerd als zijnde één energiebedrijf. In technisch opzicht verandert er niets, zeggen B en W in hun ant woord op de algemene beschou wingen Aan de samenvoeging zijn noch financiële - noch personeels- consekwenties verbonden. Wel is het noodzakelijk de verordening op het beheer der bedrijven der ge meente Holten aan te passen. Een nieuwe bedrijvenverordening wordt wenselijk geacht. Een voor stel daarover is te verwachten. Er is een mogelijkheid de toege zegde tipkaart inzake energiebe sparing in te sluiten bij de ener gienota. pogen een andere samenleving op te bouwen. Een samenleving waarin niet meer de groot grondbezitters uitmaken wat „goed is voor het land", maar waarin de verbetering van de le vensomstandigheden van de mil joenen krottenbewoners, bijna landloze boeren, krantenjongens en poetsmeisjes, de venters en de dagloners de grootst mogelijke voorrang krijgt. SOLIDARIDAD steunt alle initiatieven die in die richting werken, uit kerken en vakbonden, van studenten en lan darbeiders in de grote steden en de buurtschappen, met indianen en onder professoren. SOLIDARI DAD luistert naar wat erin Latijns Amerika zelf wordt ondernomen en steunt de initiatieven van de mem sen daar, namens Nederlanders die willen weten wat SOLIDARITEIT is. Omdat het Werelddiaconaat in Holten het jaar door meerdere ac ties onderneemt ten behoeve van „de achtergeblevenen", is tot nu toe SOLIDARIDAD geen huis aan huis gebeuren maakt. Wij wenden AUTO MOBILIST Was u al eens in de ROBASHOP? Nee! .jammer HoJterstraatweg 85a Rijssen Geboren: Wouter Siebe zv. I.M.P. van Wieringen en E. du Bois. Overleden: M.T. Poppe- Kieftenbeld, oud 47 jaar, Holten (overl. te Deventer); A. Brink- Richter, oud 82 jaar, Holten (overl. te Deventer). Gehuwd: J.W. Jansen, oud 26 jaar, Holten en: H.G. Landeweerd, oud 25 jaar, Holten. ons tot al die verenigingen-groe pen, die onder welke naam dan ook de geboorte van Christus geden ken. En wij willen graag, wat de vrucht van dat gedenken betreft, komen tot één grote gemee nschappelijke daad in Zyn geest, het metterdaad gedenken van de arme, ellendige en onderdrukte mensen en volken van Zuid-Ame- rika, door allen op uw Kerstwijding of Kerstviering te collecteren voor SOLIDARIDAD. Wij kunnen ons voorstellen dat u meer over SOLIDARIDAD wilt weten. Daarom nodigen wij u bij deze uit op de voorlichtings-by- eenkomst op donderdag 22 no vember 1979, des avonds 8 uur in het gebouw IRENE, waar zal spre ken de voorzitter van SOLIDARI DAD, de heer Dr. L. Schuurman, Toerustings- en Evangelisatiepre dikant bij de Gereformeerde Kerk in Arnhem, die meerdere jaren heeft gewoond en gewerkt in La- tijns-Amerika en aan de hand van dia's spreken zal over „Latijns Amerika en wij". Pastoor A, Rademaker, voorzitter; J. Schippers, secretaris. Op vragen van fracties inzake de realisering van de sub woonwagenkampen antwoorden B. en W., dat wegens problemen op het kamp in Deventer de gemeente de huidige bewoners aan de Mar- keloseweg heeft gedoogd. Als toe komstige bewoners zullen zij deelnamen aan het toekomstige overleg. Er is al een gesprek ge weest met het locatie-trio van de provincie. Zwolle zal 16 november beslissen op de overweging de lo catie aan de Markeloseweg ook op te nemen. Als de reactie van het provinciale locatie-trio bekend is wordt voor alle Holternaren een tweede informatie-avond belegd. Het ein dresultaat moet acht standplaat sen opleveren. Weliswaar is de gemeente auto noom in het kiezen van een locatie, maar omdat G.S. goedkeuring moeten geven en de planologische dienst wordt geadviseerd, blijft er van de autonomie weinig over, al dus B en W De fracties van C.D.A. en P.v.d.A. hadden gevraagd of de kosten voor het maken van be stemmingsplannen kunnen wor den gedrukt door de deskundig heid in eigen huis uit te breiden In het uitvoerige antwoord legt het college uit, dat voortaan in overleg met de commissie ruimtelijke or dening een opzet wordt gemaakt van de te verwachten stedebouw- kundige werkzaamheden in een bepaald jaar De stedebouwkun- dige kan een kostenraming maken, zij het een zeer globale Daarna kan de raad het krediet disponibel stel len. Scherpe kredietbewaking is noodzakelijk. Het vragen van een bijdrage in de kosten van planwijziging voor het verlenen van een bouwvergun ning is volgens B. en W. wat te on genuanceerd. Planwijzigingen kunnen nodig zijn door onjuisthe den in het bestemmingsplan en het is derhalve onjuist, aldus het col lege, dat de burger dan opdraait voor een noodzakelijke planwijzi ging. Ten aanzien van de recrea tieve ontwikkeling staat de ge meente een bepaald beleid voor. ZATERDAG 17 NOVEMBER J4 00-16.00 uur Inlevering vakan- tiezegels Kerst en Nieuwjaar bij Harmelink, Gaardenstr 49 (zie adv.) 14.00-17 00 uur Inname va kantiebonnen Bouw- en nevenbe- drijven Kerst. Nieuwjaar en verlof dagen bij P F van Doom, Rietmo lenstraat 19.00 uur Start „Gezel- ligheidsrit" M.A.C. „De Holterbe- rg" by café „De Biester". ZONDAG 18 NOVEMBER 14.00 uur. Discobal bij café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dan sen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv 19 30 uur Ra dio Rekken en BB-Discoshow in 't Boekje te Bathmen (zie adv.) MAANDAG 19 NOVEMBER 19.30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. 20.00 uur Bijeenkomst Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd Espelo in „Tref punt" „Doe-avond" Sokkenpop- pen maken o.l.v. mevr. Reinders uit Olst. DINSDAG 20 NOVEMBER 14.30 uur. Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. Begro- Tot 19 december a.s. is er in de bi bliotheek een tentoonstelling van schilderijen van mevr. C. H. de Groot. De expositie omvat 43 olieverf- schilderijen. Mevr. De Groot besloot na haar pensione ring als wijkverpleegster een hobby te zoeken. Zij volgde twee jaar een schriftelijke cursus schilderen Het resultaat van haar hobby is nu in de bibliotheek te zien. Mevr. De Groot exposeerde haar werken reeds eer der op de „Lathmer" te Voorst. Al het tentoongestelde is te koop. De prijzen variëren van f65,- tot f 150,-. Misschien een idee voor een St. Nicolaascadeau! De Bejaardensociëteit „Holten'' houdt dinsdagmiddag 20 novem ber om half drie in gebouw „Irene' haar derde bijeenkomst in het sei zoen. 't Belooft weer een gezellige middag te worden. ARTS J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 35 53. Spreekuur 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Zr. H. Miedema-Flierman, Flo- risplein 6 Bathmen, tel 05704- 25 46 b.g.g 05700-2 27 00. De weekenddienst gaat in vrijdag avond om 18.00 uur en eindigt maandagochtend om 8 uur Tij dens de weekenddienst kunt u de wy kverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens van 7.00-7.30 uur en tussen de mid dag van 1300-14.00 uur. Spreekuur en afhalen van ver- pleegartikelen maandag t.e.m. vrijdag van 13 30-14.00 uurwijk- gebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat, tel. 14 36. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 8.30-9.30 uur. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 12 01 en 15 17. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur maandag t e m. vrijdag 8.30-9 30 uur Tij dens de weekends zijn Maat schappelijk Werk en Gezinsver zorging bereikbaar onder nummer 05486-1 64 65. ZIEKENFONDS Maandag mobiel kantoor par keerterrein Sporthal 't Mossink, ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel afspraak Zwaluwenstraat 31. Goor Tel 05470-4113 tingsbehandeling 1980 14.30 uur. Bejaardensociëteit IJsclub „De Noordpool" in café Kalfstermah, (zie adv.). 19.30 uur Jaarvergade ring IJsclub „De Noordpool" -in café Kalfsterman (zie adv.) WOENSDAG 21 NOVEMBER 14.30-17.30 uur. Verkoop van arti? kelen van de Welfare t.b.v. heC Rode Kruis in recreatiezaal Bej.; Centrum „Diessenplas" 20.00 uur. Bijzondere Ledenvergadering H.S.V. „De Riethoorn" bij „de Pop- pe" 20.00 uur. Bijeenkomst afd. Dijkerhoek n.b. van Plattelands-; vrouwen in „Het Bonte Paard"' Staphorster stipwerk-avond. DONDERDAG 22 NOVEMBER 20.00 uur. Voorbereiding van de Advents-Actie „Solidaridad" in gebouw „Irene" Spr. dr. L. Schuurman, toerustings- en evan gelisatie predikant van de Geref. Kerk te Arnhem. Vertoning van dia's over het onderwerp „Latijns Amerika en wij", (zie bericht.). VRIJDAG 23 NOVEMBER 20.00 uur. Grote verwerping van de Supp. Club S.V. „Holten" in het Ontmoetingscentrum Meermans*; kamp" (zie bericht). 20.00 uur Op voering „Een beeld van een man" door „O.C.H." ten bate van uni formfonds „H.M.V." in gebouw „Irene" (zie bericht.) ZATERDAG 24 NOVEMBER 13.00 uur. Grote bazar kinderdans groep „De Klepperklumpkes" in „Irene" (zie ber.) DONDERDAG 29 NOVEMBER 9.00-17.00 uur. „Open Huis' L.H.N.O.-school „De Noorden- barg" Oranjestraat. DONDERDAG 6 DECEMBER 17.30-19.00 uur. Inleveren door winkeliers overgehouden bonnen „Winkelweek '79" in hotel „Vos man". Keizersweg van 9 tot 11 uur ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur Wijkgebouw St. Kruiswerk; Gaardenstraat FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Str. Kruiswerk, Gaardenstraat G.J. Kraaij, tel. 22 99. TANDARTS F B Zeilstra, Brederodestraat 6, Rijssen, tel. 05480-45 69. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 18 novem-i ber: H J Moleman, Lageweg 13, tel. 19 74. Maandag 19 t.e.n. zondag 25 nov A. Groen, Ko- zakkenstraat 15, tel 12 30 Aan gifte van gestorven dieren op zaterdag van 9.00-11 00 uur aan het slachthuis, tel. 05483-13 56. STORINGSDIENST Zaterdag 17 tot en met vrijdag»:* 23 november: Electra: H J.^- Wansink, Lageweg 9, tel 27 89.-;; Gas WC vd Weerthof, Voor- sboersstraat 2, tel. 17 93. - POLITIE Telefoon- 13 52 en 26 55 Na; 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon: 22 22 (dag en nacht). Zoals bekend had de P.v.d.A. voorgesteld bij de algemene beschouwingen het bedrag per leerling voor het lager onderwijs (grote scholen) te verhogen met f 5.- tot f 81.50 per leer ling. Dat voor de kleine scholen met f 5.- tot f 83.50 en voor de kleuters met f 5.- tot f46.25. In hun antwoord zeggen B en W, dat extra verhogin gen mogelijk zijn als de fi nanciën het toelaten. Ver hoging van het bedrag per kleuter zou betekenen, dat elders in de begroting f7.000.- vrijgemaakt zou moeten worden. Voor '80 moet de nullijn worden ge handhaafd, aldus het col lege in het antwoord. De vraag over het tegengaan van leegstand van schoollokalen, de tekorten in de onderwijssector beantwoorden B en W met erop te j wijzen, dat ook voor leegstaande lokalen een vergoeding voor de ka- pitaallasten wordt ontvangen. Voor een leegstaand lokaal wordt vergoeding gegeven als het wordt gebruikt als speellokaal. Resumerend stellen B en W, dat in het algemeen de leegstand van lo kalen niet zodanig is, dat voor dek king van het risico een reservepost in het leven kan worden geroepen. De regering neemt jaarlijks maat regelen om het aantal leerkrachten niet verder te laten dalen Woning bouw in de komende jaren zal stij ging van het leerlingental beteke nen. Het tekort, dat de scholengemee nschap heeft, is reëel te noemen, aldus het college, wanneer men de exploitatiekosten afweegt tegen de rijksvergoedingen De uitgaven zijn zorgvuldig op hun noodzaak be zien Het college acht het nu nog te vroeg zich nu al uit te spreken over een tweejarige brugperiode bij het voortgezet onderwijs Of zo'n pe riode in Holten komt is nog niet be kend. Gebruik aula Sinterklaas brengt zaterdagmiddag 24 november in het kader van de grote sint Nicolaas-actie van de Hol tense Handelsvereniging een bezoek san Holten De hoge gast uit Spaiye arriveert met zijn pik zwarte knechten met de trein van vier en twintig minuten over twee aan het station N S uit de richting Rijssen Vanaf 2.00 uur worden er aan de vele honderden kinderen, die ook dit jaar weer met hun ouders worden verwacht, vlaggetjes uitgereikt om de goedheilig man een hartelijk welkom toe te zwaaien Een kleurrijk schouwspel waaraan de Holtense Muziekvereniging, met drumband en de majo rettes extra fleur en sfeer zullen geven Na de officiële ontvangst door een deputatie van de Holtense Handelsvereniging maakt Sint in een open landauer een rijtoer door een deel van het dorp De route is als volgt Staionsstraat, Dorpsstraat. Gaardenstraat, Larens- eweg, Pastoriestraat, Rietmolenstraat. Oranjestraat, Waardem- borchstraat, Bergmanstraat, Kolweg, Noordenbergstraat, Oranje straat, Dorpsstraat, eindpunt Stionsplein Tijdens de rijtoer zullen de Pieten lekker aan de kinderen uitdelen. Vrijdag 30 november 's avonds om half acht brengt sint een bezoek aan Dijkerhoek Na de ontvangst bi) de „Diekerhoekse" school volgt een korte rijtoer die eindigt bij „Het Bonte Paard" waar Sint korte tijd de gast zal zijn van ouders met hun kinderen Tijdens de winkel week van dondprdag 15 november tot en met 5 december, houdt de handelsvereniging een aktie onder het motto „Piet strooit met prij zen" er zijn gedurende deze aktie een groot aantal waardevolle prijzen te winnen o a 3 fietsen, 3 kinderfietsen, draagbare radio's, wekkerradio's enz enz Trekking van de prijzen zal plaats hebben op dinsdag 20 november in cafe Jansen vrijdag 30 november in „Het Bonte Paard" en op donderdag 6 december in zaal „Vosman" 's avonds om half acht Door tydig te kopen en zo snel mogelijk de deelname formulieren in te leveren heeft men een dubbele kans op een prijs Koop elders niet wat eigen plaats U biedt!!!!!

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3