Overweldigende belangstelling Zilveren jubileum ds.C.C. Addink als herv. predikant te Holten Wegstapel nam afscheid van Vleeskeuringsdienst BON 1 Hpi HOLTENS NIEUWSBLAD iddink BV Tekst Bouwstenen Prediking gem ho leè Ite Besluitenlijst B en W HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent LTENS NI Vrijdag 16 november 1979 31e jaargang - no 46 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14 tel 05483 1356 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Stichtingsbestuur Kozakkenstraat 5. tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel 05490-16666 Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Toen de dag naderde waarop ik mocht ge lenken dat ik 25 jaar als predikant verbon- ien was aan de Herv. Gem. te Holten, ben ik choorvoetend ingegaan op het voorstel an de kerkeraad dat ik tijdens deze dienst de schijnwerpers zou worden geplaatst mdat daarmee het gevaar dreigt dat het ïenselijke al te veel centraal komt te staan n het ook wel wat als een aanvechtbare prestatie kan worden gezien wanneer ie mand 25 jaar als predikant is verbonden aan eenzelfde gemeente". Dit zei Ds. C.C. Addink tijdens een j.l. zondagmorgen in de Hervormde Kerk gehouden feestelijke her denkingsdienst ter gelegenheid van het feit dat hij op woensdag 7 november j.l. 25 jaar als predikant verbonden was aan de Her vormde Gemeente alhier. ladat op de dag van zijn jubileum en wat meer intiem gehouden bij enkomst had plaats gevonden iet de leden van zijn wijkraad werd Fam Addink vorige week vry- agavond per taxi vanaf de pasto- aan de Raalterweg vervoerd aar het kerkgebouw waar zijn ca- echisanten met brandende fak- els bfl de ingang een erehaag ormden en vond in de consistorie- amer na aankomst een korte re- eptie plaats met genoemde cate- Msanten Intussen hadden zich in feestelijk versierd gebouw :ene plm 130 personen verzameld lestaande uit de leden en echtge- otesm) van de Hervormde kerke- aad en de diverse commissies van dvies en bijstand) teneinde in wat reder verband dit zilveren jubi- eum met de fam Addink te vieren lan deze overigens qua opzet be- eheiden feestavond werd muzi- ale medewerking verleend door e Tiroler Kapel van de Hoiter.se nuziek vereniging HMV. terwijl oor diverse kerkeraadsleden een oort gevarieerd cabaretpro- ramma werd gepresenteerd /aarbi) de persoon Ds Addink uit- raard op de humoristische korrel erd genomen Tijdens deze bij enkomst verscheen ook de Hol- ense humorist Jan Oosterkamp en ogenblik voor het voetlicht lehuld in oud-Sallandse boeren- ledij wees hy de aanwezigen onder neer op het feit dat de Hervormde emeente van Holten aardig mee- oopt met de zich in het bedrijfsle- en voordoende trend tot omzet ing van de bedrijfsvorm in een B V Bij de Hervormde kerk van Holten sprake van Addink BV" aldus preker met welke opmerking hy loeide op de predikanten Addink, kerkhof» en Vions) Cenneiyk staat de jubilaris by de eden van de Hervormde kerkeraad lekend als een byzonder hardwer- lend predikant, want tydens deze eestelyke byeenkomst werd door ;erkeraadsvoorzitter J Bax na nens de kerkeraad aan Ds Ad- link een fauteuil aangeboden, ter- vyi de heer W G Beekman dejubi- aris. namens de Holtense werk- roep voor Internationale Hulpver- ening een tuinstoel overhandigde. »eide met een in humoristische »ewoordingen gesteld advies daar van voldoende gebruik te maken In aanwezigheid van o m het Hol tense gemeentebestuur afgevaar digden van de Hervormde Provin ciale Kerkvergadering de Geref Kerk en indertyd in Holten studer ende Papuajongeren vond j 1 zon dagmorgen in de met belangstel lenden letterlyk afgeladen Her vormde kerk de feestelyke herden kingsdienst plaats ter gelegenheid van ds Addinks zilveren ambtsju bileum Aan deze dienst werd me dewerking verleend door organist A Koopman en het Hervormd Kerkkooro.l v deheerJ.o.d Dries te Nyverdal Het liturgische ge deelte van deze dienst werd ver zorgd door de beide collegae Ds W Vons en Ds A W Berkhof, terwyl ds Addink zelf een herdenkings preek hield Na afloop van deze eredienst werd de gemeente in de gelegenheid gesteld ds en mevr Addink in gebouw Irene persoon- lyk te feliciteren met dit jubileum, van welke gelegenheid door zeer vele kerkgangers gebruik werd gemaakt. Na het gezamenlyk zingen van het intochtslied Psalm 84 („Welzalig die uit uw kracht leeft") en de ge bruikelijke liturgische onderdelen Schuldbelydenis en Genadever- kondiging las ds Berkhof uit het Hervormd Dienstboek in Ontwerp het gebruikelyke formulier ter be vestiging van predikanten Hierna zong de gemeente de jubilaris enige verzen toe uit Psalm 134 ,,Gy die naar aan de Heer gewyd' De schriftlezing en prediking hield ds Addink vervolgens uit hetzelfde Bybelgedeelte waarmee hy op 7 november 1954 zyn intrede deed in de Hervormde gemeente van Hol ten. nl 1 Corinthe 1 22-24 „Joden verlangen tekenen, Grieken zoe ken wysheid. doch wy prediken een gekruisigde Christus voor Joden een aanstoot, voor heidenen een dwaasheid maar voor hen die ge roepen zyn de kracht en wijsheid Gods" onze gemeente uitmaken. Door de schaalvergroting in de landbouw zyn thans vele kleine boeren ver dwenen en werden de groten steeds groter In onze dagen kunnen we ons dingen veroorloven waarvan we in 1954 niet durfden dromen. In de loop der jaren kregen we steeds meer geld in handen en kwamen daarmee voor de ethische vragen te staan over de plaats en de rol van het geld in ons leven", aldus Ds Addink, die vervolgens zei dat deelname van de gemeente aan het avondmaal wel sterk is verbeterd maar dat helaas nog niet van een doorbraak kan worden gesproken. Spy tig vond hy ook dat de gemee nte blykbaar niet in staat is om al len by „het verlossende Woord" te betrekken, waarmee hy doelde op de vaak matige belangstelling in de kerkgang van de Hervormde Hol tenaren al was hy dankbaar voor de vriendelykheid en hartelykheid van de bevolking en het meeleven met elkaar „Het belangsrykste wat bleef is echter de vreugde dat het Woord Gods gedurende al die jaren gepredikt werd", aldus Ds. Addink Zich richtend op de tekst „Het Woord Gods is voor heidenen een dwaasheid" wees ds Addink de aanwezigen op de Griekse cultuur in de tyd van Paulus toen het Godsbeeld meer werd gezocht in de wysheid terwyl middels zware sportprestaties op de Olympus werd gewerkt aan een gezonde ziel in een gezond lichaam en wees erop dat deze mentaliteit ook ons niet onbekend is en dat ook wy ons vaak afwenden van de God die ons be houden wil. „Vandaar dat onze we reld van vele kanten wordt be dreigd met de ondergang doordat wy steeds opnieuw schuld op schuld stapelen" Ten aanzien van de vraag wie ge roepen zyn wees Ds Addink op de voor ons vreemde voorkeur Gods voor juist de minsten en de meest onaanzienlyken en zei tenslotte dat het Woord Gods de enige bron vormt die de ruimte geeft tot rela tiveren en door alle dwaasheid heen de enige boodschap vormt die waard is geloofd te worden. Na de gezamenlyk gezongen ge- loofsbelydenis en de dienst der ge beden door ds. W Vons sprak ker- keraadsvoorzitter Bax ds. Addink toe en zei dat wy niet geroepen zyn de kerk zelf te bouwen maar slechts de stenen daartoe aan te dragen. Ziende op het werk van ds. Addink zei hy dat de jubilaris, middels zyn geweldige inzet als pastor en in zending en Werelddiaconaat, by zonder veel goede bouwstenen heeft aangedragen. „Hoewel wy binnen de kerkeraad wel eens verschillen van mening valt met u byzonder fijn samen te werken", aldus de heer Bax die ds Addink dan ook '-oebad. dat een goede samenwerking ook de ko mende jaren de basis mag vormen van de door Christus opgedragen taak. Sprekend namens het gemeente bestuur zei burgemeester mr W C L Ridder van Rappard uit di verse perspublikaties zich een vry aardig beeld te hebben gevormd vands Addink als een man die met beide benen midden in deze tyd staat en daar ook heel nadrukkelyk voor uit komt, zonder onverdraag zaam te worden Verder prees hy de jubilaris voor zyn maatschappe- lyke betrokkenheid hetwelk tot uidrukking komt in zijn vele be stuurlijke functies. „Ik meen te mogen zeggen dat u zich zeer bewust bent van alle te genstrijdigheden in deze wereld en daar ook vaak getuigenis van aflegt vanuit uw bewogenheid voor de verdrukten in deze samenleving en voor al diegenen die moeten missen wat voor ons dood normaal is, zoals dit tot uitdrukking komt in het volgende gedicht van Jules de Corte dat u zeker zult herkennen: „Jules de Corte zegt het zo' Geachte priesters en geachte pre dikanten, wordt het geen tyd dat u een ander baantje kiest, want hoeveel dogmata en kruisen gij ook plantte, het aanschyn der aarde is nog al tyd even triest, al weet u nog zo goed wat Paulus heeft geschreven, daarmee heeft geen van alle hon gerlijders brood, en op het moment dat u verwijst naar het eeuwige le ven, sterven soldaten een verschrikke lijke dood Of u de waarheid hebt of niet laat ik in het midden, maar resultaten zijn er nauwelijks van te zien, er is meer reden om te vloeken dan te bidden Of zou dat hetzelfde zijn misschien? aldus mr Van Rappard die ds Ad dink ook de komende jaren veel sterkte toewenste Mede namens alle Papuajongeren die indertijd hebben mogen profi- Zeer velen kwamen in „Irene" ds. en mevrouw Addink gelukwensen Tijdens de prediking zei ds Addink om dat er in de afgelopen 25 jaar in Holten heel wat is gebeurd Wyzend op de vele mooie maar daarnaast ook moeilyke jaren zei hy alle aan leiding te hebben gevonden om voor de prediking dezelfde Bybel- teksten centraal te stellen als by zyn intrede in 1954 Ook al omdat zoveel dingen zo totaal anders zyn verlopen dan 25 jaar geleden kon worden voorzien „Velen zyn ons gedurende die jaren helaas ontval len. terwyl we ook vele goede en fyne dingen mochten beleven Onze Hervormde gemeente groeide van 4100 zieken in 1954 naar 5800 zielen thans en het is verheugend dat onlangs in onze gemeente een derde predikantsplaats kon wor den gevestigd Velen van elders gingen ook een belangryk deel van Door de heer H.W. Wegstapel werd vrijdagmiddag wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen als administra teur van de gemeentelijke vleeskeuringsdienst. Hij werd in de raadszaal, in aanwezigheid van familie, genodigden en het voltallige personeel van de keuringsdienst toegesproken door burgemeester mr. van Rappard die hem dank bracht voor de wijze waarop hij zijn verantwoordelijke taak een aantal jaren vervulde. U ontvangt een fraaie /jf Parker-Jotter ballpoint als u een nieuwe abonnee opgeeft. voor hei opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoofdnummei 97 Enschede Adres Woonplaats Geefi op ais abonnee op hei Hollens Nieuwsblad Dhr /mevr Adres Woonplaats 1 Hi|/zij betaalt het abonnementsgeld per hall jaar/per jaar J Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester als blyk van waardering en herinnering een wand tegel aan met in kleur het gemeentewapen en een geschenk bon Aan mevr Wegstapel-Zand- voort werden bloemen aangebo den Ook het hoofd van de dienst de heer J G.J Giesen, dierenarts roemde de yver en accuratesse van Wegstapel die er altyd voor zorgde dat de kas klopte Ook de ophaal dienst profiteerde van zyn inzet Toen U plm 8 jaar geleden in dienst trad moeten wy gedacht hebben hoe kan iemand die z'n leven lang geboerd heeft nu deze half admini stratieve. half huishoudeiyke taak realiseren U genoot niet zonder meer het voordeel van de twyfel Ik kan dit zo zeggen omdat u inmid dels weet dat wy gewend zyn snel te oordelen Als dat over slachtdieren gaat is dat nagenoeg feilloos gaat dat over mensen dan is dat blyk baar wat Ingewikkelder Toen Wegstapel er eenmaal was bleek al spoedig dat de aarzelaars wel kon den inpakken Uw eigen oordeel kwam steeds, soms meer voelbaar dan duideiyk uitgesproken naar voren en waar de tntiutie ontbrak daar waren enkele taktisch geko zen woorden voldoende om te laten merken dat u geen ..marionet' kon zyn Het is een grote gave om ko mende in een team solisten in een orkest toch Jezelf te biy ven en in die club je eigen partituur te herschry venen daarna zonder bygeluiden je party met een eigen klankkleur in goede harmonie mee te blazen. Zonder overdrijving mag ik, meae namens alle medewerkers van de dienst zeggen dat de heer Wegsta- ■pel zyn functie zo vorm gaf dat hy fungeerde als smeerolie in het ra derwerk De sympathie die u in onze kring hebt opgebouwd vindt in wezen zyn grondslag in het res pect dat u hebt voor de mensen om u heen en dat by u de zin voor sa menwerken als een natuurlyke en wellicht gekweekte eigenschap in uw persoonlykheid verankerd ligt aldus de heer Giesen die de heer en mevr Wegstapel een goede toe komst wenste Het personeel nam onlangs reeds afscheid van de heer Wegstapel By die gelegenheid werd een hobbyset (klein gereeds chap) aangeboden De heer Wegs tapel dankte met een kort woord voor de waarderende woorden het gestelde vertrouwen, de geschen ken die werden aangeboden en de prettige samenwerking met de heer Giesen. de keurmeesters en het an dere personeel. burgemeester Van Rappard bood namens het gemeentebe stuur een tegeltje met het gemee ntewapen aan. Links mevrouw Wegstapel-Zandvoort teren van het Holtens Studiefonds voor Papuajongeren sprak de heer H. Inggamar (onder Holtenaren beter bekend als Hein). Hij dankte ds. Addink en alle Holtenaren voor het indertijd genomen initiatief tot oprichting van een studiefonds voor Papuajongeren waardoor, sedert 1955, kon worden gebouwd aan de vorming van intelligentia onder de Papuabevolking en prees ds. Addink voor zijn hoge mate van inzet en interesse voor het thans door Indonesië ontrechte volk van de Papua's. Hij bood ds. Addink een boek aan bevattende een ge tuigenverklaring over de ontrech- ting van het Papuavolk op West Nieuw Guinea en overhandigde Mevr. Addink een prachtig boeket bloemen als zichtbaar teken van erkentelijkheid. Namens de Provinciale Kerkver gadering sprak de scriba ds. Ban- nink. Hy wees er op dat in ds. Ad dink eerder een diaken te hebben leren kennen dan een plaatselyke dominee „Er is hier sprake van een Provinciaal Diaconaal Consulent, verbonden aan de gemeente Hol ten", aldus ds. Bannink, wyzend op zyn hoge mate van inzet binnen de Provinciale Diaconale Commissie en Internationale Hulpverlening Hy zei verheugd te zyn om op deze wyze vriendelyke dingen te kunnen zeggen tegen de jubilaris en wenste hem ook in de komende tyd veel goeds toe. Sprekend namens de Classis De venter en de Ring Ryssen zei ds Berkhof dat wanneer al het werk dat ds Addink heeft verricht bin nen de meerdere vergaderingen der Kerk en daarbuiten wordt afge trokken van zyn Holtense periode hy binnen Holten eerder aan een 12 l/)-jarig jubileum toe is dan aan zilver Hy zei ds Addink binnen die meerdere vergaderingen nooit an ders te hebben gezien dan achter de „groene tafel" ,,U heeft ons steeds weer gewezen op het belang van het tweerichtingverkeer naar en van uit de plaatselyke gemeente naar de bredere vergaderingen der Kerk, waardoor wy worden behoed voor dorpstheologie", aldus ds Berkhof, die de jubilaris dankte namens al die verschillende instan ties binnen welke hy actief is Ds Addink reageerde tenslotte op de sprekers door overigens in dank te wyzen op de relativerende uit spraak van Augustinus die gezegd heeft dat de menselyke deugden ook vaak blinkende ondeugden zyn De herdenkingsdienst werd tens lotte besloten met de gezamenlyke lofzang uit het Liedboek der ker ken „Eere zy aan Hem Wiens liefde ons van alle smet bevrydt". 1 Het uittreksel uit de besluiten- lyst van de vergadering van B. en W. van 6 november vermeldt het verlenen van de volgende vergunningen: H. Dikkers, Oude Diepenveense weg 5, bouwvergunning voor het ten dele veranderen van de cafetaria-bistro Dorpsstraat 20. Vergunning met toepassing van de „algemene verklaring van geen bezwaar" d.d. 20-10-'79 ver leend. A C. van Rossum, Oude Hellen- doomseweg 6, rooien van bo men in de tuin by woning. Her inplan tplicht opgelegd. Onder dezelfde voorwaarde vergunning aan M.L. Kusters, Karei de Grotelaan 52, Deven ter voor het rooien van bomen by het pand Postweg 87. Uitgeloot zyn de nummers 444 en 78 van de obligatielening 1951, groot f85.000.-. De buurtvereniging Churchill- straat/Vryheidslaan vraagt maatregelen t.b.v. verhoging van de verkeersveiligheid by oversteken van de Wilhelmina- straat, ter hoogte van de aan sluiting met de Churchillstraat door kinderen. B en W gaan akkoord met het verplaatsen van de oversteek. J Kroon, hoofd o.l.s Dyker- hoek, vraagt uitbreiding aantal uren logopediste voor het spraakonderwys ten behoeve van kinderen aan de school in Dykerhoek Beslissing van B en W is. aantal wekelykse kloku ren logopediste uitbreiden met een tot het tydstip, dat leerlin gen van de school geen spraak les meer nodig hebben J.L Farenhorst, Nagelhout straat 23, verzoekt herziening van de subsidie aan Holtens Mannenkoor Conform het ad vies hebben B en W besloten niet tot verhoging over te gaan Waar geen plaatsnaam is ver meld leze men Holten Informaties kunnen worden in gewonnen by de afdeling alge mene zaken. Advertentie- adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kant u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3 tel 1224 tot s woensdags 15 00 uur In Bathmen bij H. V00GSGEERD Deventerweg 34 tel 1665 tot s woensdags 12 00 uur

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1