ideravond openbare Maarschool Planten en Iran verzorging E-werkers weg bij gemeente Holten [inderzegels: Kroon op et jaar van het kind Grote verwerping op Meermanskamp Jubileum Holiday on Ice in Enschede Plattelandsvrouwen Dijkerhoek HOLTENS NIEUWSBLAD Ontwikkelin gspl an voortgezet onderwijs Eerste schip met rijst naar Cambodja Hardrijders REDT EEN 1EVEN egionale raad rbeidsmarkt Zuiveringschap West-Overijssel Subsidiekraan gaat dicht BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD "Nikr,Sïichting I NtMRUiy» HOLTENS NIEUWSBLAD - 9 NOVEMBER 1979 - PAG. 7 jaarlijkse zakelijke Ou- avond van de openbare tre Haarschool op 1 nov. itond bijna geheel in het en van de creatieve wikkeling van het kind, lens deze avond welke k werd bezocht door de ers van de leerlingen, de voorzitter van de ercommissie tevens een tal genodigden verwel- nen w.o. een vertegen- irdiger van de plaatse- e afd. Vereniging Voor enbaar Onderwijs, de isters en vertegenwoor- ers van de Haarkleu- ichool en andere be- gstellenden. lens de avond hield de bekende dtse kunstenaar en illustrator Dicke een boeiende causerie het onderwerp„Er zit meer in kindertekening dan u denkt". Dicke geniet grote bekend- 1 als illustrator van boeken van Simon Carmiggelt en Cees Idingh; daarnaast was hij gedu- meer dan twintig jaar docent de academie voor beeldende ist in Rotterdam. Behalve een aafd tekenaar is Otto Dicke een lend en aangenaam verteller, op humoristische wijze de aan- ht van zijn gehoor gevangen te houden. Hij schetste op dui- :e en nuchtere wijze de ont- ikeling van de eerste krabbels de kleuters tot de „echte te lkunst" van het kind van 10-11 Tekenen is een taal, tekenen et men leren en blijven lezen, Iers en leerkrachten moeten de e wereld van de fantasie tot een monische ontplooiing laten nen. Het een te grote nadruk gen op het leveren van presta- doodt de gevoeligheid voor Ui- Sociaal Economische Raad IR) heeft de samenstelling van regionale raden voor de arbeid- arkt vastgesteld voor de zit- gsperiode tot 31 december 1981. or het eerst is nu ook de raad van rleg voor middelbaar en hoger soneel(raad MHP) ineen aantal A's vertegenwoordigd, nl. in echt, Noord-Holland, Zuid- illand, Noord-Brabant en Lim- rg In Overijssel is de regionale d als volgt samengesteld: afhankelijke leden: drs. J. Dij- ma, Tubbergen; mr. dr. H.C.J.G. issen, Hengelo (voorzitter); .H. Schneiders, Almelo; mr .Th. Suurmeijer, Zwolle; E R eldraaijer, Avereest; H Wierin- Enschede; drs. W.M. Zuidwijk lalte dernemersleden: G.H.M. Alfe- k, Den Haag; G. van Dijk, Heino R. Lanning, Berkum-Zwolle s. O W.A.H.M. Mengelberg, Hai nberg; ir. E.H. Mulder, Hattem, r. P.J. Scheele, Gorssel; 1 vaca- re trknemersleden: A.Th. Albers, ime (Ov.) (FNV); Th. Appels, inspeet (Gld) (FNV); H ter Beek, iventer (FNV); H.A. Deupmann, engelo (FNV); L. Doeve, Almelo NV); A.G.M. Pinxteren, Wierden NV); L.B.T.J. van Weer, Deventer NV) nen, vormen en kleuren en leidt tot verarming, leegte en saaiheid, al dus Otto Dicke. Bij de behandeling van het zake lijke gedeelte gaf de sekretaresse van de oudercommissie mevrouw G O Koelemaij-Abspoel een over zicht van de aktiviteiten van het afgelopen jaar Zij wees o.m. op de aktieve betrokkenheid van de ou dercommissie in de organisatie van de z.g. 7e middag in het kader van de creatieve middagen. Mevrouw Koelemaij besloot haar verslag met dank aan de ouders en het onder wijzend personeel voor de prettige samenwerking welke de ouder commissie het afgelopen jaar heeft mogen ondervinden. De penning meester dhr. W. Dogterom kon de ouders meedelen dat het boekjaar kon worden afgesloten met een po sitief saldo. De heer G.J. van 't Holt, hoofd van de school memoreerde aan het af gelopen schooljaar. Mevrouw H. Poortman verliet de school, de heer Dorlas en de heer Velderman wer den aan de school benoemd, laatstgenoemde als 9e leerkracht. Voorts deelde hij de ouders mede dat voor de creatieve middagen het schoolwerkplan gereed is en er be gin januari 1980 zal worden gestart met een leerprojekt „Wonen in de Haar", waaraan ook de kleuters zullen gaan meedoen. In dit projekt zal aandacht worden besteed aan de huizen, groenstrookvoorzienin gen, beroepen, sociale diensten enz. Aan het einde van het projekt zal er voor de ouders en andere be langstellenden een tentoonstelling worden ingericht in de Crea-ruimte van de school, waarbij dan tevens dia's zullen worden getoond die werden gemaakt tijdens de diverse bouw-fasen in de Haar. Als nieuwe oudercommissieleden werden ge- Als planten konden praten... Wat zouden ze veel wensen en klachten hebben. Over hun standplaats, over teveel of te weinig zon. Over teveel of te weinig vocht en de tem peratuur van het gietwater. Over de kwaliteit van de potgrond, een tekort aan voedsel, doffe bladeren en aantasting door ongedierte, temperatuur en atmosfeer cn het' gebruik van stenen of plastic pot ten. Er is veel te vertellen over pla ten en hun verzorging. Meer voor lichting blijft noodzakelijk! De beste informatie over bloemen en planten die wij kennen, komt van de overbekende Pokon-planten- plaatjes, welke by iedere bloemist of zaadwinkel gratis verkrijgbaar zijn. Deze handige plaatjes geven, naast een afbeelding in kleur van de plant, duidelijke aanwijzigingen voor de verzorging. Licht, water, voeding- het wordt allemaal duide lijk uiteengezet. Attent voor de plantenliefhebber. Tijdbesparend voor de bloemist. Deze hoeft niet meer by elke verkochte plant on nodig veel tijd te besteden aan voorlichting. anaf dinsdag 13 november zijn de nderpostzegels van dit jaar ver- rijgbaar In vele postkantoren en sommige banken en warenhui- in zijn in verband daarmee ver- oopstands van plaatselijke comi- l's voor kinderpostzegels opge- eld. Vrijwilligers verkopen daar nieuwe zegels, en bieden boven- ien een uitgebreid assortiment enskaarten. Zowel particulieren Is bedrijven en verenigingen kun- en van deze geheel nieuwe collec- e gebruik maken. De afbeeldin- en van de zegels staan dit jaar in et teken van het Jaar van het find. Op de 4 zegels hebben foto raaf Willem Diepraam en grafisch ntwerper Jan van Toorn enkele mdamentele rechten van het kind angegeven Zo toont de 40 en 20 ent zegel een meisje op de schou- ler van haar vader, waarmee het echt op liefde en bescherming ge- ypeerd wordt. De 45 en 20 cent ze el benadrukt het recht van medis- he .verzorging, met de afbeelding an een 2-jarig vluchtelingetje De 5 en 20 cent zegel verbeeldt het echt op voeding, waarbij een jon- |en uit het 8enegalese Révane is tfgebeeld, een dorp dat voor de tijd (an zes jaar door het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels ge adopteerd is. De 75 en 25 cent zegel sluit de serie met een typering van het recht op onderwijs De afbeel ding toont kinderen van een Neder landse school. De opbrengst van de kinderpostze- gelaotic zal - als ieder jaar - ten goede komen aan voorzieningen voor lichamelijk, geestelijk en so ciaal gehandicapte kinderen in binnen- cn buitenland Het gaat daarbij om projecten die zorgvul dig geselecteerd worden en die niet uit andere inkomsten bekostigd kunnen worden. Het plaatselijk comité bestaat uit de dames, En klaar, Bremer, Van Dam, Fransen, Hoogakker, de Laat Steinhaver, Ballast, Jongman, Roffel en Van der Bovenkamp De voorzitster C.P K Enklaar Van Andel kozen voor de wijk Houtweg/Ke- nemanstraat: Mevrouw Lauryssens-Hueber en voor de wijk Holterbroek mevrouw Manens- chyn. Van de scheidende oudercommissie-leden mevrouw S. Kurz-Tiernig en de heer H. Roel- vink werd afscheid genomen. Door de voorzitter de heer Te Riele werd een attentie aangeboden en dank gebracht voor hun inzet, en het vele werk dat voor de school werd ge daan. De Haarschool kan terugzien op een goed geslaagde avond. Het algemeen bestuur van het zui veringschap West Overijssel ver gadert woensdag 14 november in de Stadsherberg te Kampen. Tij dens deze vergadering zal o.a. de begroting 1980 ter tafel komen, Het dagelijks bestuur komt met het voorstel het tracé van de transport leiding Markelo zuiveringsinstallatie Holten/Mar- kelo te wijzigen door uitbreiding van sportvelden in dé gemeente Markelo. De kosten komen voor rekening van het zuiveringschap, het dagelijks bestuur luidt: een krediet van f 19.000.- daarvoor dis ponibel te stellen. Voorts wordt behandeld de vast stelling van een plan voor de aanleg van een gemaal en transportleiding van Bathmen naar de zuiveringsin stallatie Holten/Markelo. Het plan is ontworpen door het ingenieurs bureau Witteveen en Bos te Deven ter. De totale stichtingskosten worden geraamd op f4.150.000.-. De begroting 1980 sluit in lasten en baten met een bedrag van f29.400.684.-. Onvoorzien saldo exploitatie is f 1.711.949.-. De ver ontreinigingsheffing (omslag) is be rekend op f 29.058.696.-. Omdat de pogingen voor het komende jaar subsidie te krij gen voor zogenaamde E-objecten zijn mislukt, heeft de gemeente Holten alle E-werkers met ingang van 1 november ontslag aangezegd. „We zullen proberen deze men sen het gaat om negen man, bij gemeentewerken onder te brengen", zegt burgemeester Van Rappard. Dat houdt in dat bij een eventuele vacature bij gemeentewerken eerst een van deze E-werkers zal worden be naderd om die vacature op te vullen". E-werkers zijn oud landbouwers die destijds hun kleine niet lonende bedrijfje van de kant deden of er mee stopten omdat er geen opvolger was. Zy werden door de gemeente in gezet bij o.a. het afzetten van houtwallen en het onderhouden van de bermen. Nu het rijk na ongeveer zeven jaar, de subsi diekraan heeft dichtgedraaid, moesten de negen E-werkers in de w.w. „De meesten hebben echter nog hun boerderijtje met een stuk grond en wat vee, (hobby koetje) zodat zy niet he lemaal zonder werk zitten", verklaarde de gemeentesecre taris Langsnbarg. Vrijdag 26 oktober heeft in „Hoog Brabant" te Utrecht de algemene vergadering plaats gehad van het Centraal Orgaan voor het gemee ntelijk voortgezet onderwijs Drs. H.J. Jacobs jr., voorzitter van de innovatie commissie middens chool, heeft een inleiding gehou den over het ontwikkelingsplan voortgezet onderwijs, dat minister Pais aan de Tweede Kamer heeft aangeboden. Over de diverse onderdelen van het ontwikkelingsplan is gediscus sieerd in een forum, waarin drie Op 26 oktober is het eerste schip met duizend ton rijst van het We reld Voedsel Programma in de ha venstad Kompong Som in Cam bodja gearriveerd. Deze voedsel- zending maakt deel uit van de grootscheepse hulpactie van Uni cef en het Internationale Rode Kruis om vele duizenden Cambod- janen van de hongerdood te red den. Met het eerste schip werd ook ma terieel aangevoerd voor het lossen Geboren: Ruben zv. D. Markvoort en G.B. Bulsink; Else dv. J. Stam en W. Bosschers (geb. te Deventer); Janna dv. G.J. Baan en G.G. Gjal- tema (geb. te Deventer). Overleden: H. Müller, oud 69 jaar. Holten, (overl. te Deventer); M. Slotman- Heijnen, oud 82 jaar, Holten, (overl. te Deventer). Ondertrouwd: J. Wemekamp, oud 25 jaar, Wierden en: J.H. Koordes, oud 23 jaar, Hol ten. Gehuwd: H.J. Meendering, oud 28 jaar, Hol ten en: B. Zwaan, oud 24 jaar, Hol ten; A. Haan, oud 25 jaar, Holten en: A. Stegeman, oud 22 jaar, Hol ten; H. Dekker, oud 25 jaar, Apel doorn cn: M. van den Ende, oud 23 jaar, Terschelling. van het voedsel. Bovendien werden drie grote trucks naar Cambodja gebracht voor het verdere trans port van de hulpgoederen. Een tweede schip met vierduizend ton rijst kwam op 28 oktober in Kom pong Som aan, terwijl thans ook toestemming is verkregen voor het Franse schip I/e de Lumière om de haven binnen te varen. Intussen wordt ook de luchtbrug van Bang kok op Pnom Penh dagelijks in stand gehouden, waarbij Hercu les-transportvliegtuigen medica menten, vis, melkpoeder, vracht wagens, landrovers en nog andere hulpgoederen overbrengen. Op 31 oktober waren al zestien van deze vluchten gerealiseerd. Deze hul pactie van Rode Kruis en Unicef, die het komende halfjaar f 225 mil joen zal kosten, is mogelijk dankze de financiële steun niet alleen van vele regeringen maar ook van hon derduizenden particulieren. Op giro 777 van het Nederlandse Rode Kruis is al ongeveer f 1 miljoen ont vangen en verwacht wordt dat dit bedrag nog verder zal stijgen. Uni cef en Rode Kruis danken alle ge vers en hopen dat nog veel meer mensen een financiële bijdrage zul len storten op giro 777 van het Rode Kruis in Den Haag. Bij een dinsdagmiddag in de Oran jestraat door de Rijkspolitie van 4 tot 6 uur gehouden snelheidscon trole gingen maar liefst 20 automo bilisten op de bon. De hoogst geme ten snelheid in de bebouwde kom was een en negentig kilometer. De supportersvereniging „S.V. Holten" zal op vrijdag 23 november, een grote verwerping houden in het ontmoetingscentrum „Meermanskamp". Teneinde in deze dagen voor het Sinterklaasfeest een niet al te groot beroep te doen op allen, die de S.V. Holten een goed hart toedragen, zal haar activiteit, in tegenstel ling tot vorig jaar, tot één verwerping beperkt blij ven, maar dan hoopt men wel, dat iedereen deze keer zal meedoen. Er wordt steeds vaker een beroep gedaan op de supportersvereniging om bij te dragen in de kosten van de activiteiten ten bate van alle gele dingen van de Sportvereniging. Daarvoor is geld nodig, dat zij zelf ook slechts kan bemachtigen door zelf activiteiten te ontplooien, zoasl de kleine loterijen bij de thuisweds trijden van Holten, het houden van de Jaarlykse kerststollenactie, het doelschieten tijdens het zomer- Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur feest, de verwerping en nog tal van andere attracties die geld opbren gen Aan de verwerping van 23 no vember zijn weer tal van mooie, maar vooral ook nuttige prijzen verbonden, zoals wild, braadhaan- tjes, enz- enz Er wordt daarbjj ook rekening gehouden met prijzen voor het sinterklaasfeest De Sup portersvereniging rekent gaarne' op uw komst De sfeer is altijd zeer gezellig in Meennanskamp Tweede Kamerleden zaten: mevr. drs. N.J. Ginjaar-Maas en de heren drs. W.J. Deetman en M.J. Konings. Het bureau van het S.C.G.V.O. is gehuisvest in het gebouw van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten te Den Haag, Nassaulaan 12. Het Centraal Orgaan behartigt de belangen van haar leden t.b.v. het stichten van scholen (en afde lingen) voor voortgezet onderwijs. Het COGVO is gebaseerd op een gemeenschappelijke regeling, waarvan plm. 160 gemeenten lid zyn. De stichting van scholen ge beurt via de planprocedrue. Hierin stelt de verantwoordelijke be windsman elk jaar een plan van scholen vast. Dat is een overzicht van de scholen, die de komende drie jaar voor bekostiging in aan merking komen. De bewindsman doet dit op basis van deelplannen die zijn ingediend en eventuele rechtstreekse aanvragen, en na overleg met de deelplanorganisa- ties in het zogenaamde „overleg plan van scholen". Naast het COGVO worden deelplannen ge maakt voor het katholiek onder wijs door de NKSR. Het protes tants christelijk deelplan komt van de PBCO en de door de NABS voor het algemeen bijzonder onderwijs. Het deelplan wordt vastgesteld door het bestuur van het COGVO, dat bestaat uit vertegenwoordigers van de regionale commissies en van de vier grote_ gemeenten. Ook de stichting coritactcentrum be vordering openbaar onderwijs, waarin de vakorganisaties en de Vereniging voor openbaar onder wijs samenwerken, is in het bestuur vertegenwoordigd. De voorberei ding van besluiten en de uitvoering daarvan is opgedragen aan een aan het COGVO verbonden bureau, dat wordt bemand door medewer kers van de afdeling onderwijs van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. DEN HAAG - De Uithof din. 11 t/m din. 18 dec. ASSEN - Triantha Hal woe. 30 jan t/m zon. 3 feb. In alle steden beginnen de voorstel lingen's avonds om 20 uur, behalve - zondag. De matinees zijn op zater dag om 16 uur en op zondag om 12.30 en 16 uur, behalve in Eindho ven en Enschede waar de matinees op zaterdag om 15.30 uur en op zondag om 13.30 en 16.45 uur be ginnen. In Amsterdam is er op woensdag een matinee om 14.30 uur, in Heerenveen om 15.30 uur. Mede omdat kinderen toten met 15 jaar altijd de halve prijs betalen, is Holiday on Ice een „familie-uitje" bij uitstek geworden. In de mati nees betalen 65->plussers eveneens half geld. Voor het eerst in de geschiedenis van HOLIDAY ON ICE zullen niet één maar twee ijsshows in één sei zoen naar ons land komen. Dat ge beurt niet zo maar. Vijfentwintig jaar terug kwam het ijsspektakel voor het eerst naar Nederland en dat moet worden gevierd. Er wordt een uitgebreide tournee door ons land gemaakt en wel langs de vol gende steden: Pink Panter Show. UTRECHT - Kunstijsbaan din. 13 t/m zon. 18 nov. ROTTERDAM - Sportpaleis Ahoy dln. 20 t/m zon. 25 nov. EINDHOVEN - P.O.C. Jubileum hal din. 27 nov. t/m zon. 2 dec. Toyshop Show. ENSCHEDE - Ton Menken Hal woe. 14 t/m zon. 18 nov. HEERENVEEN - Ijsstadion Thialf din. 20 t/m vri. 23 nov, AMSTERDAM - Eden Hal zat. 24 nov. t/m zon. 9 dec. Dinsdagavond 6 nov. hielden de dames van de afd. Djjkerhoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen hun maandelijkse bijeen komst. Er was voor één avond een ééndagsbestuurin „functie" en het was voor de dames een complete verrassing wat er uit de „bestuur derenbus" zou komen. Mevr. v.d. Berg opende de avond met een woord van welkomrtot de plm. 50 dames. Voor déze avond was uitgenodigd de heer Kwaker- naat die z'n grote vaardigheid de monstreerde in het werken met pi- triet. Het kwam de dames in het begin allemaal nogal moeilijk voor maar ziedaar aan het eind van de gezellige avond waren er toch al enkelen die een manche of onder zetter „produceerden". Mevr. v.d. Berg sprak een woord van dank tot de heer Kwakemaat voor de handenarbeidles en w enste allen wel thuis. De volgende bij eenkomst van de afd. zal worden gehouden op 21 nov. De tiames zul len dan Staphorster stipwerk aan brengen op flessen, aardewerk, schalen etc. die ze thuis eerst 2elf zwart verven. GIRO 388000] U ontvangt een fraaie/ Parker-Jotter ballpoint als u een nieuwe abonnee opgeeft. Naam Adres voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Woonplaats Hi|/zij betaalt het abonnementsgeld f laar'per |aar

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7