Vincent 25 jaar in overheidsdienst V I ATTENTIE!! ATTENTIE!! Besluitenlijst B. en W. DAMES LODEWEGES EN HOFMAN 25 JAAR ALS SCHOONMAAKSTER IN DIENST BIJ DE GEMEENTE Kinderboerendansgroeo „De Klepperklumpkes" nu officieel van start Drs. P. Bakker: „Uw werk verdient betere waardering SS OPENBARE KENNISGEVING OFFICIËLE PUBLIKATIE OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 9 november 1979 31e jaargang - no 45 Hoofdredacteur J Winers Kolweg 14 tel 05483 1356 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70 tel 05483 2899 Stichtingsbestuur Kozakkenstraat 5 tel 05483 3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo tel 05490 16686 bonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Gedrukte oplage 307S Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad e heer A. Vincent (41) her- acht donderdag 1 novem- er het feit dat hij een wart eeuw geleden in ienst trad bij de overheid, en heuglijke gebeurtenis, m even bij stil te staan en ||en goede zaak om dit te oen zo zei burgemeester an Rappard in zijn toe- praak tot de jubilaris in en bijeenkomst in de aadszaal, waar famibele en, genodigden en het se- retariepersoneel aanwe- ig waren. Niet alleen om iet jubileum als zodanig naar ook om onze grote aardering uit te spreken oor de wijze waarop U uw yerk, met kennis van zaken n grote trouw en plichts- letrachting en bewust van verantwoordelijkheid lebt gedaan. Let was U nooit teveel, altijd bereid im te helpen en meer dan eens ook U ongevraagd in het werk ien kan zich op Vincent verlaten n wij hopen dan ook dat we nog ele jaren als ambtenaar (commies II op de afdeling „Algemene Za len" van uw deskundigheid mogen ofiteren zo besloot burgemeester fan Rappard die namens het ge- ïeentebestuur het traditionele ge- henk in couvert overhandigde n mevr Vincent-Westerik wer- ■n door de burgemeester bloemen ngeboden meente-secretaris G J Lange- ïbarg, sprekend namens het secre- riepersoneel, herinnerde aan de erschillende werkzaamheden die oor Vincent achttien jaar als amb- enaar in gemeentedienst werden erricht Hij deed z'n werk als lerk. ambtenaar van de burger Jubilaris Vincent werd namens het gemeentebestuur gelukge wenst door burgemeester Van Rappard. In het midden mevrouw A. Vincent-Westerik. Voordat Vin cent in Holten werd benoemd was hij werkzaam bij de belastingen in Deventer en Amsterdam en ter gemeentesecretarie van Olst. lijke stand, ambtenaar A.Z enz op een voorbeeldige en accurate wijze en kon op verschillende fronten worden ingezet en was als enige Holtenaar op de secretarie een vraagbaak voor allen Een man met grote plichtsbetrach ting, een trouwe en harde werker met een hart van goud waarvoor we op deze dag als collega's graag iets willen doen aldus de heer Lange- nbarg die namens de collega's een prachtige boormachine met ge reedschapdoos aanbood Oud-burgemeester mr WH En klaar dankte in een korte toe spraak de heer Vincent voor de enorme steun en medewerking niet alleen als secretarie-ambtenaar maar ook op het terrein van de ci viele verdediging (rampen. Be scherming Bevolking enz.) Je kon op Vincent bouwen en de manier waarop we achttien jaar hebben samengewerkt in het belang van onze goede gemeente blijft in mijn herinnering als een prettige zo be sloot mr Enklaar. Hij bood als blijk van waardering en ter herinnering een tegeltje (centaur) aan Ook namens de Marktcommissie, waarvan de heer Vincent secretaris is. werden bloemen aangeboden De heer Vincent dankte hierna mede namens zijn vrouw voor de door het gemeentebestuur aange boden receptie en de cadeaus en bloemen die werden aangeboden. Tevens dankte hij burgemeester en wethouders, gemeente-secretaris Langenbarg en de collega's voor medewerking en Vriendschap die beide nodig zijn wil men plezier in z'n werk hebben Eerste dagenveloppen van de kinderzegelaetie zijn op dinsdag 13 no vember verkrijgbaar op het postkantoor. Vorige week vrijdagavond kwamen.de dames J Lode- weges/Vrugeteveen, Burg v.d Borchstraat 17 en A Hofman-Tempelman. Tuin straat 17. samen met hun familie en vrienden in fees- Een dringend verzoek van de afdeling Holten van het Veilig Verkeer Nederland om alleen mee te werken aan de verkeersveiligheid in de gemeente Holten In 1978 hebben w\) in de gemeente Holten 143 verkeer songevallen gehad Van 1 januari 1979 tot 1 november 1979 116 verkeersongevallen. DIT IS TEVEEL Hieraan kunnen we samen iets doen door: le Een behoorlijke afstand te houden ten opzichte van uw voorganger, 2e Met aangepaste snelheid te rijden Dit zijn twee voorwaarden die we .n net verkeer in ere moeten houden, tot heil van de vr keersdeelnemers Vooral de snelheid, want reageren plus remmen is vele meters, voordat uw voertuig tot stilstand is gekomen Laten we vanaf heden wanneer we de bebouwde kom van Dykerhoek en Holten binnen komen rijden de snelheid van 50 km per uur aanhouden Het zijn juist de invalswegen van de bebouwde kom, waar veel en veel te hard wordt gereden De afdeling Holten van het V V N rekent op uw medewerking telijke stemming bijeen in de lerarenkamer van de scholengemeenschap. Voor deze feestelijke bij eenkomst was een goede aanleiding aanwezig, want die dag nl waren beide da mes 25 jaar, als schoon maakster van het gebou wencomplex van de scho lengemeenschap, in dienst bij de gemeente Holten Na ast de eigen familie en vrienden werd deze receptie verder bijgewoond door o a. enige functionarissen van de scholengemeenschap en leden van de gemeenteraad. Lange tijd: Nadat het gezelschap tevoren was voorzien van koffie met gebak sprak Drs P Bakker, rector van de scholengemeenschap, beide jubila rissen toe Hij zei het overigens wel wat moeilijk te vinden om de goede woorden te vinden voor een huldi gingstoespraak als deze omdat hij zelf nergens 25 Jaar heeft gewerkt en dit ook in Holten niet zal mee maken. zodat het hem hier aan persoonlijke ervaring ontbrak Verder wees hij er op dat het maar goed is dat een mens aan het begin van zijn arbeidsloopbaan niet me teen toe leeft naar de dag van het 25-jarig Jubileum ..Aan het begin lijkt een jubileumdatum zo vre selijk ver in het verschiet te liggen dat je er gewoon niet aan moet denken dat je zo'n lange tijd elke dag maar weer hetzelfde werk moet doen Maar op een dag als vandaag lijkt die tijd toch ook weer als om gevlogen en stemt het toch ook tot dankbaarheid dat je gedurende al die jaren, als klein radertje in het geheel, toch een zo belangrijke rol hebt mogen spelen binnen het to tale gebueren van onze school In de afgelopen 25 jaar heeft U beiden een zeer belangrijke rol gespeeld binnen onze school, al leek het dan ook een rol op de achtergrond om dat U meestal kwam als wij gingen. Toch was Uw werk in meerdere op zichten belangrijk, niet alleen om dat het voor een ieder erg plezierig is om in een schone school te wer ken maar vooral ook omdat de ge bruikers zuiniger zijn op het schoolgebouw naarmate dat een schone en verzorgde indruk maakt.' aldus de heer Bakker Bewondering Persoonlijk zei hij bijzonder veel bewondering te hebben voor beide jubilarissen naarmate hij de ge dachte meer op zich liet inwerken hoe moeilijk het is om steeds maar weer opnieuw de rommel van ande ren te moeten opruimen Met nad ruk zei de heer Bakker te hopen dat het vaak ondankbaar maar toch zo belangrijk werk zoals door beide jubilarissen verricht, in de toe komst meer waardering zal mogen ondervinden in de vorm van betere salariëring Vooral tijdens de bouw van onze nieuwe uitbreiding werd door U het zand en vuil met em mers vol tegelijk naar buiten ge bracht. Nadat onze school aanvan kelijk was gevestigd in houten noodlokalen in de Bongerd, trok ken wij in 1964 naar wat nu het oude hoofdgebouw van onze school heet en de noodlokalen verhuisden mee Vooral aan die noodlokalen viel op het laatst weinig eer meer te behalen vanwege diverse lekkages, stukgelopen vloerbedekking, etc welke gebreken niet meer werden gerepareerd vanwege de op handen zijnde nieuwbouw Doch desondanks wist Mevr Hof man. werkend in hoge mate van zelfstandigheid, de leefbaarheid binnen die noodlokalen op peil te houden Toen we vorig jaar in het nieuwe schoolgebouw stapten zag het er voor U aanvankelijk nogal dreigend uit wantU moest Uw oude schoonmaakspullen, bestaande uit bezem, stoffer en blik, inwisselen tegen mechanische apparatuur Op dit moment bent U echter al uitstekend gewend aan die gewij zigde werksituatie en ik maak U er dan ook graag een compliment voor Uw aanpassingsvermogen en grote mate van trouw", aldus de heer Bakker, die eenzelfde com pliment richtte aan het adres van Mevr Lodeweges Tegen Mevr Lo- deweges zei hij verder nog bewon dering te hebben voor het feit dat zij met haar werk nog blijft door gaan hoewel zij blijkens haar leef tijd. toch wel recht zou hebben op wat meer rust Makkumer wandbord Omdat de burgemeester die avond verhinderd was overhandigde Drs Bakker namens het gemeentebe stuur, aan beide jubilarissen het bekende Makkumer wandborc^je met het wapen van Holten, als zichtbaar teken van waardering en dankbaarheid voor bewezen diens ten Daarnaast ontvingen beide dames een gratificatie terwijl de heer Bakker namens de school aan hen een kado onder couvert aanbood Na de officiële huldiging bleef men tenslotte nog een uurtje in ongedwongen sfeei gezellig on dei ons Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door de fa H J Kalfsterman te Holten, Kerkhofsweg 3, een aanvraag om bouwvergunning ingediend voor de verbouw en uitbreiding van een magazijn- garageruimte op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 3258. plaat selijk gemerkt. Stationsstraat 9 te Holten. Voor het gebied ter plaatse geldt geen bestemmingsplan, doch bij raadsbesluit van 27 juni 1978, nr 372/dB-IJm is voor het gebied, waarin dit bouwperceel is gelegen, het bestemmings plan „Holten Kom Noord" vastgesteld, welk bestem mingsplan nog niet onherroepe lijk is. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met dit bestemmingsplan, omdat buiten de bebouwingsgrens zal worden gebouwd. Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is met de in voorbereiding zijnde herzie ning van het bestemmingsplan „Holten Kom Noord" bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op dc Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het nog niet onherroepelijk geworden be stemmingsplan en derhalve de gevraagde vergunning te verle nen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet Een ieder wordt hierbij in de ge legenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 12 november 1979, schrifte lijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartike len ten behoeve van het onder havige bouwplan bij ons college in te dienen De bouw- en situatietekenin gen, alsmede een uittreksel uit het bestemmingsplan „Holten Kom Noord" en de ontwerp- herziening hiervan liggen gedu rende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentese cretarie, afdeling algemene za ken. voor een ieder ter inzage Holten. 9 november 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd, W L F C ridder van Rappard, burgemeester G J Langenbarg, secretaris Uitloting en rentebetaling obligatielening 1951. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun college op 6 november 1979 zijn uitgeloot de obligatie nummers 44478 van de obliga tielening 1951, oorspronkelijk groot f85.000.- Het bedrag dezer obligaties wordt betaalbaar gesteld bij de Algemene Bank Nederland. Dorpsstraat 24, alhier tegen in wisseling van de uitgelote obli gaties De rente van deze lening wordt betaalbaar gesteld bij de Alge mene Bank Nederland Dorps straat 24. alhier tegen inwisse ling van rente coupon nummer 28 Holten, 7 november 1979 Burgemeester en wethouders van Holten W L F C ridder van Rappard, burgemeester G J Langenbarg, secretaris Blijkens het uittreksel uit de be sluitenlijst van B en W van 30 oktober zijn de volgende bouw vergunningen verleend U-vlees b.v voor plaatsing van een be- dryfsgarage aan de Pannen bakkersstraat 14 Jhr F W.W H. van Coeverden Schuppertweg 1, voor het vergroten van een wagen- en werktuigenberging aan de Schuppertweg 1 J van der Kolk, Raalterweg 42, ge deeltelijk vergroten van een hooiberging en stal aan de Raalterweg 42. J W Rensen, Boerrichterstraat 7, bouwen van een schuur aan de genoemde straat nr 7 S. de Vries, Deventerweg 66, vergro ten van een garage aan Deven terweg 66 Bestuur christelijke kleuterschool, bouwen van een berging voor buitenspel materiaal voor de kleuterschool „Repelsteeltje" D Poortman, T Lodderstraat 53, Rijssen, plaatsen van een schuurtje bij pand Winkelbergweg 28 De vergunning is verleend met toe passing van art. 5 lid 8 woning wet. onder voorwaarden gead viseerd door Gemeentewerken Wiederhold Jongman bv. Postbus 53. Enschede, plaatsen van een mast voor de mobilofoon-antenne bij pand Scheperspad 1 Er is rekening gehouden met het feit, dat Scheperspad een openbaar pad is Bestuur Rabo-bank, verbouw bankgebouw aan de Gaardens- traat Medewerking verleend via art 19 WRO-procedure H. Oolbekkink, Velddijk 9. verzoek uitbetaling rietsubsidie ingewil ligd, subsidiebedrag betaalbaar gesteld Staatsbosbeheer Houtvesterij Overijssel Ken nisgeving van voorgenomen veiling van 3000 m2 grove den in Dikkersbos door mevr R Lindenaar-Nieboer te Holten Vergunning verleend onder voorwaarde van verplichting tot her-inplanting Verzoek hockeyclub Holten om aanpassing bewegwijzering in verband met wijziging entree hockeyveld Besluit B en W bewegwijzering gelijktijdig met toeristische bewegwijzering la ten uitvoeren en kosten putten uit beschikbare krediet Ver zoek J Zoetbrood, Stations straat 11 om aanleg inritstrook en parkeerstrook bij winkel Gevraagde vergunning ver leend, mits kosten verlaagde in rit ad f764 40 (inclusief b t.w.) worden vergoed Verzoek V O M Arnhem om toestemming voor het verleg gen van het voetpad voor de service-flat „Molenbelt" Toe stemming verleend; dient voor en door rekening van de V O.M te worden uitgevoerd Be staande bomen moeten worden gehandhaafd J Jurgens-Hilverink. Nijver heidstraat 14, Raalte. Verzoek om ventvergunning voor het venten met diverse diepvrie- sprodukten in Holten Vergun ning verleend voor één dag in de week van oktober 1979 t/m maart 1980, doch niet op vrijdag in maart. Voor kennisgeving aangeno men mededeling van Mengunie, Vincent, Pluijgers, gebrs. Wan- sink. Baan, Van Wieringen en Reimers beroepschriften bij de Kroon hebben ingediend tegen het bestemmingsplan Holten kom Noord en Holten kom Zuid. Advies sportcommissie (dage lijks bestuur) inzake mogelijke besteding inleggeloen en giften van de Stichting Sportbelangen Holten College in principe ak koord met voorgestelde advies om een bedrag van f 3925.- te re serveren voor inrichting terrein ten behoeve van de ruitersport. Om advies financiële commissie voor voorstel aan de raad. Mededeling van gemeente De venter van bereidheid tot ge- dachtenwisseling over de pro blematiek rond de vestiging van een scholengemeenschap voor voortgezet onderwijs te Colm- schate Mededeling voor ken nisgeving aangenomen Opmerkingen werkgroep „Klein beraad" provincie Over ijssel met betrekking tot par tiële herziening bestemmings plan buitengebied ten aanzien van crossterrein. Opmerking college het is zaak om in regio naal verband te zoeken naar mogelijkheden voor de motor- crosssport en het advies om niet tot vaststelling over te gaan, opnemen in het antwoord op de algemene beschouwingen Na der beraad over opmerkingen Mededeling wethouder Stege- man pogingen om subsidie ten behoeve van E-object te verlen gen zijn mislukt In verband hiermee zal dienstverband E-werkers per 1 november 1979 moeten worden beëindigd Stelt voor om bij komende vacature bij Gemeentewerken keuze te bepalen uit E-werkers Ant woord B en W dienstverband per 1 november 1979 beëindi gen Wijze van vervulling vaca ture bij Gemeentewerken in principe akkoord Behandelen in commissie Gemeentewerken Waar geen plaatsnaam is ver meld leze men Holten. Maandag j 1 werd door de werkgroep van .De Klepperklumpkes" de eerste vergadering gehouden Uit de aanwezige ouders werd een bestuur gekozen, t w Dmy Rouwenhorst voorzitster Elly Krol secretaresse en Dmy Veldkamp penmngmeesteresse Als bestuursleden werden gekozen Toos Mossink en Fenny Vros De kindergroep is al diverse Keren opgetre den o a in de Recreatie tent. op het Houthakkersfeest in hotel Hoog Holten restaurant de Wielen in de Diessenplas en in Nettelhorst Ze oogsten oogstten heel veel succes want zondag 11 november moeten ze optreden voor de kleinkinderen van de bejaarden in Velp Ook zullen ze op 3 december voor Sinterklaas die op de Kolschool komt een optreden verzorgen

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1