„Open dag" Dorpsstraat West ondingsinformatiemarkt VVV- nieuws AKTIE JANTJE BETON Twee weekends voor bestuursleden van jongerenwerk De Schure Besluitenlijst B. en W. komt in de krant Pachtprijzen hoger Nieuwe wandelkaart Heuvelrug Salland Raad van oudere mens hard nodig Uitbreiding gasnet en bouw transformatorhuisje 2. bf Regeling voor le bejaarden- Dorden S. BAKKER BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD - 26 OKTOBER 1979 - PAG. 5 In de week van 29 oktober tot 4 no vember zal de nationale jeugd kol- lektie van Jantje Beton worden ge organiseerd. Als u in die dagen door een kollektant om een bijdrage wordt gevraagd, zult u graag willen weten, wat er met de opbrengst van de kollekte gebeurt. Welnu, de helft van de opbrengst uit de gemeente Holten komt ten goede aan het na tionaal jeugdfonds. die met dit geld allerlei soorten jeugd- en jonge renwerk in Nederland steunt De andere helft van de plaatselijke op- brengst komt direkt ten goede aan de plaatselijke jeugd- en jongeren verenigingen. die dit jaar aan de kollekte meewerken. Dit zijn voor Holten de twee speeltuinvereni gingen „De Gaarden" en „De Kol" en de stripotheek. die behoort on der de stichting voor sociaal en cul tureel werk. Een gedeelte van uw gifte zal dus direkt ten goede ko men aan de jeugd van Holten, wij hopen dan ook dat u allemaal een bijdrage wilt geven. Het plaatse lijke kollekte team. Donderdag 8 november houden de middenstanders van de Dorpsstraat-West (van de kruising Dorpsstraat-Stationsstraat-Larenseweg tot het via duct] een ..OPEN-DAG" van negen tot negen. Bij het ene bedrijf zal men kunnen profiteren van speciale najaarsaanbiedingen terwijl bij de buren een speciaal artikel of collectie veel aandacht zal krijgen. Boven dien kan men tal van interessante demonstraties ver wachten. De deelnemende banken geven extra infor matie o.a. over hun (winter] reizenpakket. In „Holtens Nieuwsblad" van de komende week zal extra aan dacht worden geschonken aan dit leuke initiatief van Dorpsstraat-West. ijdag 19 en zaterdag 20 oktober is er een Zendings Informatie- irkt gehouden in gebouw „Re- both" te Holten. Deze was geor- niseerd door de Geref. Zen- ngskommissie in samenwerking t het Vrouwen Zendings Thuis- int (V.Z.T.) Diakonie en Evange- atie. ze Infomarkt werd opgezet met ^doelstelling: de Gereformeerde eenteleden, meer van dienst te n bij een zo volledig mogelijke 'ormatie op alle gebied van zen- ng in de zes kontinenten. >n samengestelde werkgroep uit bovengenoemde kommissies eft dit voorbereid door studie en izamelen van allerlei gegevens: arten - mapjes voor studie- iteratuur - boeken alsmede ook iuele hulpmiddelen t.w. een 4-tal ■series en een film van de zen- ngsvelden. Deze film, gemaakt ior Ds. Edelman een veldwerker de eilandengroep ..Sulawesi", is g in de smaak gevallen. Op deze jze is er vooral van het vaak oeizame werk, van deze „veld- irkers" in de zendingsgebieden, goede indruk verkregen, Juidelijk kwam hier ook de gewel- Ige majestueuze natuur, in dit I iukje wereld in uit. Sterk is bij ve- gemeenschappelijke regeling Regeling indicatiecommissie be- lardenoorden" moet gewyzigd orden. In 1977 besloten de ge- ïeenten Bathmen, Deventer. Die enveen, Holten en Olst genoemde emeenschappelyke regeling aan e gaan, namelijk tot en met 31 de- ember 1979. Demogelijkheid werd amelfik open gelaten de regionale ctiviteit in het gewest onder te rengen. )e werkzaamheden der indicatie- ommissie liggen erg in de privé feer. Gemeentelijke samenwer- Ing is gezocht wegens de person- le konsekwenties, met name voor deinere gemeenten. In een bespre- ing op 21 september jl. tussen het jewest en de gemeenten is besloten Ie huidige regeling zodanig te wy- igen, dat ze voor onbepaalde tijd rordt aangegaan, let dagelijks bestuur van het ge lest wordt verzocht het punt van n eventuele onderbrenging bij iet gewest onder de aandacht te louden. Uittreding van een ge- ieente is thans niet mogelijk ge- lurende een periode, eindigende op 31 december 1980. Als een ge- ieente na afloop van de periode liet opzegt is ze opnieuw voor een laar gebonden; daar komt een der 'ijzigingen op neer. len ook bijgebleven de indruk van rust en blijheid, waarin deze men sen leven en werken. Voorzover er van resultaat gesproken mag wor den. bij dit gebeuren in Rehoboth, mag men zeggen dat de kommissie zeker geslaagt is in haar opzet: meer belangstelling wekken voor zending en Evangelisatie. Als een soort graadmeter voor deze resul taatberekening kan gelden de om zet van ruim f 1800.- waarbij ver koop geen doel was - maar voor lichting centraal stond. Als afslui ting van deze dagen in Rehoboth is er op zondag j.l. een zendingsdienst gehouden in de Geref. Kerk. waarin voorging Ds. Peddemors. De ere dienst was geheel gericht op „Zen ding in de zes kontinenten" De Holtense groep midwinter hoornblazers heeft de repetities hervat en Holtenaren die aan de zuidkant van het dorp of voorin de Beuseberg/Zuurberg wonen heb ben de monotone klanken reeds weer kunnen beluisteren. De groep, die momenteel 7 blazers telt zou de gelederen graag met enkele blazers versterkt zien. Opgave bij het con tactadres dé heer Efftink. Chur- chillstraat46. tel. 3598. Hoogst waarschijnlijk zal binnenkort wor den geoefend onder leiding van een bevoegd instructeur. De groep zal eind december medewerking ver lenen aan de jaarlijkse Kerstzang avond van de „Open Deur-groep Holten" in sporthal ,.'t Mossink ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31. Goor Tel. 05470-4113 iet komende weekend kunnen ae ilmliefhebbers in J.S de Schure veer volop aan hun trekken ko nen. De filmcommissie heeft dit ;eer twee (2) films in huis gehaald •'ilms waarin het bovengenoemde hema Sex Spanning en Sensatie litgebreid belicht zal worden. We leginnen vrijdagavond meteen al ;oed. want zet je allemaal op ;cherp voor de bekende film van 3ernardo Bertolucci: Last Tango in Paris. De hoofdrollen worder? vertolkt door twee bekenden van het doek Marion Brando en Maria Schneider. Een rolprent waarin twee geliefden in een markante re latie met elkaar leven. Een relatie waarin het consequent doorvoeren van een impulsief gemaakte af spraak toch moeilijkheden gaat op leveren, wanneer zij in een draai kolk van sex. liefde, wanhoop en vertwijfeling in hun leegstaand ap partement. hun laatste tango dan sen (foei wat een zin). Dus dat be looft nogal wat. Doordat deze film nogal doorspekt is van een flinke portie gezonde sex leek het ons beter (de filmkeuring zal het met ons eens zijn) deze tango niet boven het goudbruine parket te vertonen op zondagmid dag. Maar Holtense jeugd van 12 tot 16 jaar treurt niet! Er is ook aan jullie gedacht, je komt volledig aan je trekken met een keiharde, span nende oorlogsfilm .de 5 comman do's'. De geallieerden proberen na de mislukte landing in Zuid-Italië achter de plannen van de Duitse tegenaanval te komen. Vijf com mando's worden in no-time ge traind en later gedropt achter de vijandelijke linies, om in samen werking met een spionne de plan nen uit een kluis in het Duitse kwartier te halen. Dit gaat natuur lijk niet zomaar, of hen deze expe ditie lukt moeten jullie zondag middag maar eens gaan bekijken. De voorstellingen beginnen vrij dagavond om half negen en zon dagmiddag om half drie. Zo dat was het dan Tot ziens in J S. de Schure. Herziening van de pachtsommen van enkele percelen grond is volgens het college nodig. De prijzen van de gronden, verpacht aan onderstaande personen, willen B. en W. als volgt vaststellen: A.J. Lensink, oppervlakte perceel 0.53,60 h.a. Oude pachtsom f 100.-; nieuwe pachtsom f 160.80. A.J. Struik, opp. perceel 0.20.00 h.a. Oude pachtsom f 35.-; nieuwe f 60.-. J.G. Wissink, opp. perceel 0.27.70 h.a. Oude pachtsom f50.-; nieuwe f83.10. Zoals bekend is de gemeente Holten in de loop der jaren eigenaresse geworden van diverse grondpercelen, die nog niet direct voor een defini tieve bestemming worden uitgegeven. De gronden zijn aan diverse personen verpacht als landbouw- en tuingrond. In de maand november or ganiseert het jongeren vormingscentrum „De Olde Vechte" twee weekenden voor bestuursleden van jongerengroepen. Het eerste^weekend is speciaal bestemd voor bestuursle den van jongerensociëtei- ten en instuiven. Men wil dan o.a. aandacht beste den aan vragen over de organisatie en het beleid van een soos of een instuif. Dit weekend wordt gehou den op zaterdag en zondag 3 en 4 november a.s. Het andere weekend is bestemd voor bestuursleden van G.J.V.'s en C.J.V. 16 plus groepen. Het besturen van een dergelijke groep is niet altijd even makkelijk. Daarom zal in dit weekend centraal staan: Leiding geven aan een groep, hoe doe je dat en hoe funk- tioneer je zelf binnen een groep. Dit weekend wordt gehouden op za terdag en zondag 10 en 11 novem ber a.s. Beide weekenden beginnen op zaterdagmiddag om 14.30 uur. De sluiting is op zondagavond om 18.30 uur. De kosten bedragen JONGENEN VORMINGSCENTRUM ..OLDE VECHTE" f 31,50 per persoon per weekend. Voor aanmelding of nadere infor matie: Jongeren vormingscentrum de „Olde Vechte", Zeesserweg 12, 7731 BG Ommen, telefoon 05291- 19 63. Duidelijk vermelden aan welk van de beide weekenden men wil deel nemen of nadere informatie wenst. Conform het besluit van de gemeenteraad zal het college van Ben W. van Holten voortaan een besluitenlijst samenstellen, waarin o.m. wordt vermeld welke vergunningen zijn verleend, welke opdrachten worden verstrekt naar aanleiding van aanvragen om prijsopgaven, aansluitkosten; welke aanschrijvingen zijn gedaan en tot al of geen accoord is besloten over een bepaalde zaak: met name een nota. inhoud van een schrijven. In onze volgende editie hopen wij de eerste besluitenlijst te publiceren. Men herinnert zich misschien dat de gemeenteraad op 24 april uitvoerig heeft gesproken over de nota „Beleidsvisie openheid en openbaarheid van bestuur", in welke nota B. en W. o.a. hebben gewezen op de door het parlement aange nomen wet „Openbaarheid van bestuur" Het college heeft op 24 april het voorstel ter tafel gebracht om tot meer openbaarheid van de B. en W.-besluiten te komen. Zoals bekend is de raad tegen openbaarheid van commissies. Wel is hij ermee akkoord gegaan een besluitenlijst te doen publiceren en heeft hy de genoemde nota aanvaard. Die besluiteniyst zal voortaan regelmatig in ons blad verschynen. Geen contract tuinperceeltjes De percelen landbouwgrond, ver spreid gelegen in de Lookerenk en de Holterenk. heeft de raad voor langere duur verpacht. Eveneens zijn verpacht perceeltjes tuin grond. gelegen aan de Beukenlaan, Tuinstraat en Kerkhofsweg. Daar wordt geen pachtcontract van op gemaakt. Ze worden jaarlijks met stilzwijgende verlenging voor een jaar verpacht. De landbouwgronden, gelegen in de bestemmingsplannen „villater rein Look". „De Haar" en „Holten" worden van jaar tot jaar verpacht, met goedkeuring van de Grond kamer. Er worden pachtcontracten van opgemaakt. De pachtprijzen zijn sinds 1976 niet meer aangepast Nadien is het pacht- en prijspeil gestegen. Daarom achten B.enW. het nodig de pachtprijzen te herzien. De ge meente had laatstelijk een pacht prijs van f 200.- per h.a. per jaar ge hanteerd. Pachtprijs f 300.- In het pachtnormenbesluit 1977 is als hoogst toelaatbare pachtprijs voor zand- en dalgronden in de hoogste kwaliteitsklasse een be drag vermeld van f360.- per h.a. per jaar. De prijs van f300.- per h.a. achten B. en W. daarom billijk, gezien de pachtnorm alsook de ligging van de onderhavige ver pachte gronden in de gemeente. Ten opzichte van de in 1976 gehan teerde pachtsom betekent het een verhoging van f 100.- per h.a. per jaar. De prijzen van stukjes tuingrond ziin in het verleden niet aan de hand van een aanbevolen pacht norm tot stand gekomen, doch veelal door vergelijking met soort gelijke. elders in de gemeente gele gen stukjes tuingrond. De gronden, welke de raad heeft verpacht betreffen de volgende percelen: resp. a. A.J. Lensink. Rietmolenstr 3 - oppervlakteper ceel 0.53.60 ha., huidige pachtsom f 100.-, voorgestelde pachtsom f 160.80; b A.J. Struik. Landmans- weg 4 - oppervlakteperceei 0.20 00 ha., huidige pachtsom f35.-. voor gestelde pachtsom f60.-; c. J.G. Wissink, Doorlopendedijk 3, op pervlakteperceel 0.27.70 ha., hui dige pachtsom f 50.-, voorgestelde pachtsom f83.10 Voorts heeft de raad voor onbe paalde tijd verhuurd (verpacht) de volgende stukken turn- en bos grond: d J.G.P. Müller. Houtweg 28. tuin grond, oppervlakte perceel 0.00 72 ha., huidige pachtsom f200m-, voorgestelde pachtsom f200- e D Onrust. Oude Hellendoornse- weg 14 bosgrond, voorgestelde pachtsom0 16.06ha .f 100-,f 100- Huurprijzen De heer J.G P Müller heeft een ge deelte gemeenteplantsoen ge huurd om dit gedeelte bij zijn tuin te trekken, teneinde meer ruimte rondom de woning te verkrijgen. De heer D. Onrust daarentegen hëeft een strook bosgrond van de gemeente gehuurd. Het betreft hier een strook grond, gelegen langs de Holterbergweg. dat bij het bosper ceel van de heer D. Onrust is aange trokken. teneinde deze strook grond alsook het aangrenzende bosperceel in de zomer schoon te houden van afval. Aangezien de huurprijzen, vermeld onder d. en e.. nog betrekkelijk kort geleden door de raad zijn vastge steld. resp. in 1976 en 1978. menen wij. aldus B. en W.. dat deze huur prijzen thans niet behoeven te worden verhoogd. Het huurprijs- verschil vindt zijn oorzaak in het verschillend gebruik van de gron den. Aan de onder a t/m c vermelde pachters hebben B. en W. voorge steld met de verhoging van de pachtsommen akkoord te gaan. De pachtsommen van de perceel tjes tuingrond aan de Beukenlaan en de Kerkhofsweg. welke gron den, zoals vermeld, door het col lege worden verpacht, zijn in ver gelijking met de gronden aan de Tuinstraat te laag en zullen mits dien worden opgetrokken. Voor de gronden, gelegen in de be stemmingsplannen „villaterrein Look", „de Haar" en „Holten", welke nog niet direct voor een de finitieve bestemming worden uit gegeven, zullen B. en W. voor het nieuwe pachtseizoen een pacht prijs hanteren, eveneens berekend naar een prijs van f 300.- per ha. per jaar. De commissie gemeente werken kan zich met het voorstel Tijdens een toespraak, die minis ter Gardeniers van CRM hield ter gelegenheid van de ontmoetings dag voor gepensioneerde leden van de Katholieke Onderwijs Ver eniging in Haarlem, heeft zij vijf redenen opgesomd waarom Ne derland de oudere mens niet alleen niet kan missen, maar ook hard nodig heeft in de komende tijd. ;,In de voor-industriële samenle vingsvormen had de derde genera tie een bijzonder belangrijke taak, namelijk het doorgeven van erva ringen aan de jongeren, voor wie deze overdracht van levensbelang was. De nieuwe voetspoorkaart van de Sallandse Heuvelrug is versche nen. Het is een uitgave van het Staatsbosbeheeer in samenwer king met de ANWB. De kaart be strijkt het gebied van Holten op het noordpuntje van de heuvelrug. Het is een wandelkaart van de bos- en heideterreinen. Alle voet- en fietspaden staan aangegeven, evanals zand- en verharde wegen. toegankely ke en niet toegankelijke gebieden. Ook zyn herkennings punten voor de wandelaar, zoals de ANWB paddestoelen duideiyk aangegeven. Verder geeft de kaart een duidehjk overzicht van de aanwezige recreatieve voorzienin gen. zoals wandelroutes, picknick-plaatsen, dagcampings en dergeiyke. De kaart is verkryg- baar op het WV-kantoor. verenigen. Indien de raad op 29 oktober het voorstel van het college aanneemt zal het hoofdgasleidingnet aan de Motieweg/Helhuizerweg worden uitgebreid. Daarvoor is een kre diet nodig van f20750.-. Het tech nisch gedocumenteerde voorstel van B. en W'. houdt in, dat een gasdruk-regelset in een stalen kantelkast moet worden geplaatst bij de splitsing Motieweg/Helhui zerweg. Zulks is nodig voor het handhaven van de juiste gasdruk in het aan de Motieweg gelegen distributienet. Deze set wordt aangesloten op een Toeristisch gezien is de her fstvakantie voor Holten goed geweest. Het weer heeft op een enkele dag na meegewerkt om de vele herfstkleuren te be wonderen. Alle aktractiepunten en mu sea's in de buurt waren deze va kantieweek weer opengesteld. Het museum Bosdierenwereld is nog tot 1 nov a s. open. De VVV heeft van de geplande fietstocht op woensdagmiddag geen spijt gehad, maar liefst 46 personen namen deel aan deze tocht De deelnemers waren vol lof over de mooie omgeving en de vele leuke fletsweggetjes. Aan de donderdagdagmiddag gehouden wandeltocht namen 28 personen deel De omgeving van de Zuurberg werd verkend met een pauze in het wegrestau rant Holten aan de AI (E8). De hotels waren nagenoeg bezet, de bungalows waren geheel bezet, er waren zelfs nog enkele fami lies met de caravan gekomen Voor de dorpsgenoten vermel den wij, dat de voetspoorkaart nr. 11. van het Staatsbosbeheer, weer aan het VVV-kantoor ver krijgbaar is. Hierop staan alle wandelingen met gekleurde paaltjes op aangegeven, in to taal 10 wandelingen. Tevens berichten' wij dat het WV-kantoor tot Pasen 1980 op zaterdag gesloten is, dus de openstelling is steeds van maandag tot en met vrijdag hogedruk-ringgasleiding aan de Raalterweg. Daar wordt een stalen T-stuk met drie afsluiters inge bouwd. Het voorstel vermeldt na uwkeurig welke technische voor zieningen voorts moeten worden getroffen. Een krediet van f 35.255.- is nodig voor de bouw van trans formatorhuisje en uitbreiding/wy- ziging van het ditributienet te' Nieuw Heeten. De heer G.A. Hut ten. Hemmekesmars 2B te Nieuw Heeten, vraagt om vergroting van het hem ter beschikking gestelde electrische vermogen van 20 kVa voor zyn nertsfarm. Noch via de bovengrondsnet-laagspanning, noch via een te leggen laagspan- ningskabel is dit mogefijk. Vandaar de noodzakehjke bouw van een transformatorhuisje. De bydrage in de aansluitkosten is op voorstel van de energie-commissie vastge steld op f 11.220.- Verbniiksadministratie Verbeteringen en aanvullingen zyn nodig in het geautomatiseerde sys teem voor de verbrulksadministra- tie. B. en W. vragen hiervoor een krediet van f21 400 -. Het gasbe drijf zal een bydrage leveren van 50% in genoemd bedrag. De Gasu nie geeft een eenmalige bydrage van f 10.000.- en per aansluiting f 0.75 voor het verwerken van de va riabele calorische waarde en voor gederfd inkomen, in verband met het reeds vanaf 1 juli 1979 distri bueren van gas met een hogere ca lorische waarde Dy bydrage van de Gasunie is voldoende om hieruit de extra kosten voor het gasbedrijf te kunnen dekken De energiecom- misaie is het met BenW's voorstel Het recente verleden geeft volgens my voldoende aanleiding voor de veronderstelling, dat wy de raad van oudere Nederlanders in toe nemende mate nodig zullen heb ben en in elk geval méér dan tot voor kort het geval was". Ten aan zien van de ervaring, die de oude ren hebben op het gebied van zuin iger leven en het bewust en terug houdend omgaan met energiever bruik, zei de minister, dat het zou kunnen zyn dat de ouderen de si tuatie als zo ernstig beoordelen, dat zy met de ongevraagde raadge vingen komen. „Het zou een bfijk zyn van gevoel van verantwoorde- lykheid". Veel gemeentebesturen zyn bezig met het ontwerpen van vierjarenplannen voor het wel- zynswerk. „Het is heel belangrijk, dat de bejaarde bevolking wordt betrokken by deze plannenmake rij. Het gaat om een veelomvattend terrein van mogelijkheden en acti viteiten, te belangrijk voor ouderen om er geen invloed op uit te oefe nen", aldus de minister. Ook betrok mevrouw Gardeniers de emancipatie in haar betoog. „In het grote en veeltonige koor van de emancipatie wil ik de stem van de oudere niet missen. Ik denk dat wy er veel van kunnen leren, zowel van de positieve als de negatieve erva ringen uit het verleden. De groep ouderen mag ook by het verdelen van emancipatie-middelen niet worden vergeten. De groep oude ren zal zich dan wel present moeten melden, zowel op plaatseUjk als op landelyk niveau", zei de minister. VERLOREN Rode knipportemonnaie met plm. f30.- Bruine portemonnaie van Marok kaans leer Zwarte snelbinder Wit Oost-Indisch duifje Herenhorloge, Quartz, zilveren bandje Blauwe portemonnaie met plm. f5.- Bankbiljet f 10- Gym-zak met gym-schoenen, witte gym-broek, blauwe pullover Meisjes-horloge met blauw bandje Zilveren ketting met vierkante hanger GEVONDEN. Zilveren armband Doublé dames-horloge Zwarte damesfiets Muts met handschoenen Blauwe spin Suède want Doublé dameshorloge Fietstas Jack Portemonnaie Vingerhandschoen Rechter klomp

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5