anleg parkeerterrein in toegangsweg bij de ereformeerde kerk Feestelijke opening kantoor pand van Well en Partners J Interkerkelijke zendingsdag sd/m Z2U mmm lEJEtrqslBJ MEDISCHE DIENSTEN AGENDA OPENBARE WEG EN TROTTOIR Uit de raads portefeuille echte r elektrische filmprojektor KERKDIENSTEN van de maat HOLTENS NIEUWSBLAD - 26 OKTOBER 1979 - PAG. 3 iber zijn oordeel moeten uitspreken. Het college komt met it volgende voorstel ter tafel. Onderhands aankopen van fe nemen V(.rke(,r!,maatrege. jkerk voornoemd een perceel van 1515 m2 voort 189..575.-. Ien kunnen echter aIleen WOrden n de kerk in erfpacht aannemen een strook grond groot genomen voor openbare wegen, in o. 270 m2, tegen een jaarlijkse canon(pacht) van f 10.-. verband hiermede is het noodza- ,n niet van de kerk overnemen een strook grond, bestemd lelijk, dat deze toegangsweg ior de aanleg van een trottoir. Voor rekening van de ge- wordt bestemd tot openbare weg. .eente Holten bestrating en beplanting aanleggen op het .s eckter aneen mogelijk wan- [erboven vermelde perceel van 1515 m2. Het aan te leggen neer de kerk ook ajs eigenaresse brkeerterrein, alsmede de aan te leggen toegangsweg van de grond de toegansweg be- anaf de Stationsstraat naar dit parkeerterrein, te be- stemt tot openbare weg. Hiertegen lemmen tot openbaar parkeerterrein en openbare weg. bestaan van de rijde van de kerk 'oor de realisering van deze voorstellen is een krediet no- geen bezwaren. ig van f315.275 - de toelichting zeggen B en W it er over de aanleg van het par- ■rterrein al geruime tijd onder- deld werd met de Geréfor- ;erde kerk. De ontwikkelingen sluiting van de zuivelfabriek Vrijheid" waren planologisch en alleszins aanvaardbaar en nden te worden gestimuleerd, maakten een goede en even- ihtige afbouw van de Stations- iat mogelijk, die geheel past in sanering van het dorp idat bekend was dat er bezwa- n waren tegen het in het Kom- lan geprojecteerde parkeerterrein de Larense weg gaven de plan- •n der kerk voornoemd nieuwe rspectieven voor het op korte Irmijn realiseren van een parkeer- grrein in de dorpskom. In het dek- (ingsplan. vastgesteld in de verga- lering van 21 mei 1979. is met de |anleg van het parkeerterrein re- jemng gehouden. B.enW. hebben net de Gereformeerde kerk over- jenstemming kunnen bereiken iver de aankoop van een-perceel •rond achter de in aanbouw zijnde ierk. De kerk is bereid deze grond ian de gemeente te verkopen voor 125.- per m2. Deze prijs stemt ivereen met het door de leskundi-gen opgemaakte taxa- ierapport. Het terrein is geschikt loor de aanleg van -50 parkeer- ilaatsen. Gelet op de bijzondere gging van het terrein en het toe- omstige gebruik ils parkeerterrein heeft de kerk ;emeend een aantal voorwaarden moeten stellen. TERUGKOOP Het college acht het gewenst en- iele voorwaarden nader toe te ichten. In de eerste plaats acht de kerk het noodzakelijk, dat in de oekomst eventueel een strook ;rond van 8,5 m. moet kunnen worden teruggekocht tegen taxa- lieprajs, wanneeer dit noodzake lijk wordt in verband met een uit breiding van het gebouwencom plex t.b.v. de zondagse eredienst. De kerk kan de eerstkomende 10 jaar geen beroep doen op deze be paling. Het betreft hier derhalve een recht van koop ten behoeve van de kerk. Het is denkbaar dat de kerk in de toekomst geplaatst wordt voor een noodzakelijke uitbreiding van het gebouwencomplex anders dan 'voor de zondagse eredienst. In dat geval kan van een terugverkoop slechts dan sprake zijn, wanneer elders in de kom van het dorp Hol ten vervangende grond voor de gemeente beschikbaar is en ge schiet is voor de aanleg van een voldoende aantal parkeerplaatsen, dat door uitbreiding van het ge bouwencomplex komt te vervallen. In dit geval is er dus sprake van een recht van koop. Ten behoeve van de ontsluiting van het parkeerterrein zal er een toegangsweg moeten worden aan gelegd aan de zuidzijde van de kerk. De kerk wenst de daarvoor benodigde strook grond niet aan de gemeente te verkopen, doch is wel bereid deze in erfpacht aan de ge meente uit te geven voor de tijd, dat de grond als parkeerterrein wordt gebruikt. Voorts zal de gemeente de toe gangsweg moeten aanleggen en onderhouden. De kerk daarente gen gaat akkoord met een erf pachtscanon van slechts f 10.- per jaar. Aangezien zij er bezwaar te gen heeft, dat het aan te leggen Voorts hebben B. en W. in de on derhandelingen betrokken de wenselijkheid van de aanleg van een troittoir ter plaatse van de in aanbouw zijnde kerk. De kerk is be reid de daarvoor benodigde strook grond voor het trottoir om niet aan de gemeente over te dragen. Aan gezien de benodigde grond voor het trottoir om niet aan de gemeente overdraagt en de benodigde grond voor de toegangsweg in erfpacht aan de gemeente uitgeeft tegen een symbolisch bedrag van f10.- per jaar, is overeengekomen, dat de gemeente op haar kosten de langs I de toegangsweg en de aan de oost-j en achterzijde van de kerk ge plande groenstroken, alsmede de strook grond tussen het trottoir en de kerk van béplanting zal voor zien. Tevens dient de gemeente een strook grond, die eigendom van de kerk blijft en aansluit aan de toe gangsweg, van bestrating te voor zien. B.en W. merken hierbij op, dat het een eenvoudige uitvoering be treft. Als de kerk een wat luxere uitvoering wenst, dan hebben wij tegen aanleg daarvan door de ge meente geen bezwaar, mits de kerk de meerkosten betaalt, zeggen B. en W. in de toelichting op het voor stel. Burgemeester Van Rappard in gesprek met de heer en mevrouw Van Well. U hebt met Holten als ves tigingsplaats een hele goede beurt gemaakt zo be gon burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rap pard zijn toespraak ter ge legenheid van de opening van het kantoorpand van Well Partners, organisatie-adviseurs, 't Is een nieuwe loot aan de Hol- ter stam waarmee het ge meentebestuur gelukkig is. Toch is er een schaduwzijde omdat het eigenlijk jam mer is dat er behoefte is aan maandag 29 oktober a.s. over pra ten. Een krediet van f 2300.- wil het college disponibel stellen voor ver vanging van de c.v.-ketel in de wo ning Rörikstraat 1. De huidige in stallatie is niet meer bedrijfszeker. Lammers b.v. is de laagste inschrij ver. Een krediet van f6240 - acht het college nodig voor de aanleg van een brandkraan aan de Rut- gersweg no4De eigenaar van de in aanbouw zijnde boerderij aldaar heeft de Waterleidingmaatschappij Overijssel verzocht de boerderij aan te sluiten op het waterleiding net. De afstand is 530 meter. De W.M.O. wil de leiding leggen, mits de gemeente de meerkosten voor haar rekening neemt. Die kosten worden geraamd op f 6240.-. Daar gaat ook de financiële commissie mee akkoord. om zelf films te vertonen. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur Ds. C .C. AddinkIn de tweede dienst Bed. H. Doop. Uitgangscollecte Ned. Bijbelge nootschap. 19.15 uur Geref. Kerk. Herdenking Hervorming. Voor ganger ds. W. Vons. GEREF. KERK 9 30 uur ds. E. Overeem van Enter Coll. voor diakonie en rente en af lossing. 19.15 uur Herdenking kerkhervorming. Voorganger ds. W. Vons. Collecte voor Ned. Bijbel Genootschap. Kinderoppas: Els en Ptera van Wingerden, mevr. Gritevan Liebeek (reserve). Mevr, Hulsman-Veldhuis, mevr. Saal- mink-Stam. mevr. Veldhuis-Bos (reserve). R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur - zondag 9.30 uur. DUKERH0EK 9.30 uur ds. W. Vons. Uitgangscol lecte. Ned. Bijbel Genootschap. 0KKENBR0EX 10.00 uur Ds. M.G. Rosbergen van Devneter. Uitgangscoll. Kerk voogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur-Zondag 8 00 en 11.00 uur. Een perceel van 0.16.15 ha., gele gen aan de Visscherssteeg te Hol ten, willen B. en W. onderhands aankopen voor van de heer G.J. Aaftink, Larendseweg 76, ten be hoeve van de realisering van het bestemmingsplan „De Beusebe- rg". De familie Aaftink is bereid de grond te verkopen voor een door een expert getaxeerde prijs van f 48.260-, inclusief alle vergoedin gen. Indien de raad er op 29 oktober mee akkoord gaat zal hij verklaren, dat een herziening van het bestem mingsplan Holten Kom Noord wordt voorbereid. De herziening is nodig, omdat de fa. H. Kalfster- man, Kerkhofsweg 3, van plan is de magazijn- en garageruimte bij het pand Stationsstraat 9 te verbou wen en uit te breiden. Daar de uit breiding is geprojecteerd op een deel, waarop niet gebouwd mag worden, is voorbereiding van de herziening nodig, temeer omdat uitbreiding op een andere plaats niet mogelijk is gebleken. Er moet nog een voorbereidingsbe- sluit worden genomen en wel van het bestemmingsplan „De Haar", voor een perceel, gelegen op de hoek Reilinksteeg- Denneboomstraat. De heer A. Meijerman te Holten, Dorpsstraat 72. wil daar een dubbele woning bouwen. Het op 2 oktober 1978 ge nomen voorbereidingsbesluit had een geldigheidsduur van een jaar. doch de heer Meijerman is er niet in geslaagd binnen dit jaar met een bouwplan te komen, waarvoor bouwvergunning kon worden ver leend. B. en W. hebben er geen be zwaar tegen genoemd besluit op nieuw te nemen. De raad moet er Prachtig nu geen 39195 mam slechts Alleen bi) de Wigwamwinkel herkenbaaraan dit embleem DORPSSTRAAT 10 HOLTEN Vandaag twee pagina's! 1 met o.a.: 1. autotest Peugeot 305, die sel. 2. Dealer van de maand: Piet Oldenhof, Enschede. 3. Fiat Ritmo cabriolet. Zelf sleutelen. 5. Nieuwe Susuki. 16. Nieuwe winterhand van Vredestein. IOl 3.1 4.: De Nederlandse Zendingsraad organiseert ook dit najaar weer op 12 plaatsen een Zendingsdag, ook in Overijssel. Voor deze dag gelden de volgende gegevens: Plaats: Nijverdal, Hervormd Centrum, Constantijnstraat 7a. (Een een voudige wegbewijzering zorgt ervoor, dat dit gebouw gemakkelijk is te vinden). Er is voldoende parkeerruimte. Tijd: Zaterdag 27 oktober 1979 van 9.30 uur tot 16.00 uur. (Van 9.30-10.15 uur staat de koffie klaar!) Onderwerp: Zending en evangelisatie in de jaren '80. Programma: In de ochtendbijeenkomst wordt het hoofdthema ingeleid door dr. A. de Kuiper, secretaris van het Nederlands Bijbelgenootschap. Dr. De Kuiper was van 1956 tot 1970 werkzaam als docent a d. Theologi sche Hogescholen resp. te Malang en Jakarta en ook medewerker van het Indonesisch Bijbelgenootschap (vertalingen) In de middag kan men kiezen uit drie mogelijkheden: 1. gespreksgroep met mevrouw drs. M.B. Jongeneel-Touw, kortgeleden teruggekeerd uit Tomohon (Minahassa). Mevrouw Jongeneel heeft Indo nesische Kerkgeschiedenis gedoceerd aan de Theologische School te Ma kassar en algemene Kerkgeschiedenis aan de Theologische Faculteit van de Universiteit te Tomohon Gespreksonderwerp: Evangelieverkondiging in een andere en een veran derende wereld. 2. Gespreksgroep met drs. Frank Hubatka, cultureel anthropoloog, do cent aan de Theologische School te Abepure, een voorstad van het voor malige Hollandia op Nieuw Guinea, thans met verlof in Nederland. Ge spreksonderwerp: Voortgang van en vragen t.a.v. het zendingswerk in Indonesië. 3. Gespreksgroep met ds. H. Olde, voorheen zendingspredikant op Sum- ba, thans gereformeerd predikant te Zwolle. Gespreksonderwerp: Samen(-)werken om meer missionair te worden. Kindercrèche: is aanwezig. Kosten: De toegang tot deze dag is gratis. Wel zal een collecte worden gehouden, waarvan de opbrengst, na aftrek Van de onkosten van deze dag, bestemd is voor de Chinezen-arbeid te Rotterdam, waar ds. J. Chen werkt. Ds. Chen is vanuit Indonesië te werk gesteld door de Stichting geestelijke en maatschappelijke arbeid onder de Chinezen in Nederland. Consumpties en lunch: Bij de ingang zullen consumptiebonnen en lunch pakketbonnen te verkrijgen zijn. N.B.: Er zal ook gelegenheid zijn tot het afgeven van gebruikte postzegels en prentbriefkaarten. Namens de Commissie van Voorbereiding, ds J Kakes, Deventer ds. L. de Vrijer, Holten een bureau als het uwe. De ontwikkelingen hebben op allerlei terrein een enorme vlucht genomen en de mens heeft het allemaal niet meer bij kunnen houden, en heeft mensen nodig waar mee men in alle rust over allerlei zaken en proble men kan praten. Met het bouwen van dit fraaie pand, dat er echt uitspringt, geeft u duidelijk blijk vertrouwen in de toekomst te hebben. Als gemee ntebestuur wensen wij u hiermee van harte geluk en hopen dat u in Holten een goede toekomst tege moet gaat, zo besloot burgemee ster Van Rappard. Namens de bouwers werd het woord gevoerd door de heer G. Gervedink - Nijhuis Hij dankte voor de prettige manier waarop voor de heer Van Well kon worden gewerkt en hij wenste de fam. Van Well veel levensvreugde en goede zaken in het mooie pand. Het cadeau - een kunstwerk dat Neeltje Wigbels-Lorman te Raalte - begin november hoopt klaar te hebben zal t.z.t. een plaatsje krij gen in het kantoor van de heer Van Well. Aan de bouw en inrichting werkten mee de firma's Koopman BV, Lammers BV, Klein Velder- man, Gervedink Nijhuis, Klein Horstman en Zn. Gemeentewer ken, meubelbedrijf G. Koopman te Holten en Kranen BV te Goor. Ar chitect Beeftink die de andere helft van het riante pand bewoont bracht dank aan alle medewerkers en wenste buurman Van Well mede namens zijn vrouw een goede toe komst. De heer J. den Boer te Woerden, oud-directeur van de Stichting Maatschappij en Gedrag (Stimage) dankte de heer Van Well voor de prettige samenwerking waarop „Stimage" nog graag vele jaren wil tekenen. Dat element is niet altijd vol doende aanwezig bij niet- kommercièle instellingen en be drijven. Omdat Van Well en Part ners daar uitsluitend diensten aan verlenen is dat een belangrijk aan dachtspunt. Een heel andere kant van de door de heer Van Well be doelde openheid is het kritisch en tijdig inspelen op maatschappe lijke ontwikkelingen die zich in de samenleving voltrekken. Daar schort het aan bij veel bedrijven en instellingen. Men weet daar ook vaak geen raad mee. Ook daar denkt het bureau mee met de op drachtgevers. Het feit dat de Stichting Maat schappij en Gedrag (Stimage) haar sekretariaat heeft ondergebracht bij Van Well en Partners vindt de heer Van Well niet toevallig. Deze stichting ontwikkelt thans een programma waarbij cursussen, trainingen, gespreksgroepen (ook meerdaagse) een belangrijk onder deel vormen. Stimage richt zich op mensen in hun beroepsrol zoals artsen, maatschappelijk werkers, hulpverleners in het algemeen om hen (nieuwe) sociale vaardigheden te leren en in te oefenen. Ook an dere groepen mensen krijgen aan dacht die zich wat grondiger willen verdiepen in allerlei maatschappe lijke en geestelijke ontwikkelingen. Bij al deze aktiviteiten besteedt Stimage veel aandacht aan het dikwijls verwaarloosde punt dat in het beroepsmatig bezig zijn het menszijn en de medemenselijkheid minstens een gelijke plaats moet hebben. Dat concrete vorm en in houd te geven is een centrale doels telling van STIMAGE. Tenslotte dankt de heer Van Well allen nogmaals voor hun komst en voor de vele cadeau's en bloems tukken. In het bijzonder dankt hij de heer en mevrouw Beeftink die als goede buren en de heer Beeftink als architekt van het kantoorpand en woonhuis erg veel betekenen voor hem, zijn vrouw en dochtertje Katja. Dankwoord Van Well De heer Van Well spreekt vervol gens een dankwoord en bean twoordt de sprekers. Eerst dankt hij alle aanwezigen voor hun komst, sommigen van ver. niet zo verwonderlijk omdat het bureau een landelijk werkterrein heeft. In het bijzonder spreekt hij zijn erken telijkheid uit tegenover burgemee ster Van Rappard voor zijn geïnspi reerde wijze van openen. Aanvan kelijk - zo merkt de heer Van Well op - was het plan geweest de ope ning van het kantoor te doen plaatsvinden op een middag waarbij een leerzaam gedeelte (le zingen/sprekers) niet zou ontbre ken. Hij is daar later toch maar van afgestapt omdat er in het wereldje van organisatie adviesbureau's toch al overmatig veel wordt ge confereerd en studiedagen worden belegd. Gekozen is toen voor een feestelijke en gezellige ontmoe- Vrijdag 26 oktober 20.39 uur: Film in „de Schure" (zie bericht) Zondag 28 oktober 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.); 14.30 uur Film in „de Schure" (zie bericht); 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing .Boode" te Bathmen (zie adv.i; 19.30 uur: Urchin drive in en BB Disco Show in "tBoekje" Bathmen (zie adv.) Maandag 29 oktober 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie agenda en ber.) 29 okt. - 4 nov. Nationale jeugdcollecte „Jantje Beton" (zie ber i Dinsdag 30 oktober 14.30 uur: Bejaardensociëteit Hol ten in gebouw „Irene" (zie bericht); 20.00 uur: Bijeenkomst Herv Vrouwengroep Djjkerhoek in ge bouw .Bethanië" Onderwerp „Ver zorging van eigen gekweekte droogbloemen". Dinsdag 30 oktober 20.00 u. Leden vergadering A.R. Kiesvereniging uw gebouw „Rehoboth." Vrijdag 2 november Laatste seizoenmarkt in de Tuin straat. 20.30 uur: Ledenvergadering Car navalsvereniging „De Fienpreu- vers" en overplaatsen van de Hof- bar Zaterdag 3 november 19.30 uur: Uitvoering Sportvereni ging ,BATO" in sporthal ,,'t Mos- sink" Kaartverkoop 10.00-12.00 uur in sporthal restaurant (zie adv. en bericht). Maandag 5 november 19.30 uur Openbare vergadering Sportcommissie ten gemeente huize (zie ber.) Dinsdag 6 november 20 uur: Bijeenkomst afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Bonte Paard" Eendaags bestuur verzorgt de avond. tingsmiddag en -avond. Mede naar praktijk, voortdurend de volle nad- aanleiding van de woorden van de burgemeester verduidelijkt de heer Van Well in grote fijnen de aanpak van Van Well en Partners. Hij con stateert dat in de Nederlandse sa menleving een soms harde belan genstrijd gaande is op allerlei fron ten. Een schaduwzijde hiervan is dat vertrouwen en ppenheid in el kaar verloren dreigt te gaan. Dit werkt door ook in de bedrijven en instellingen waar de mensen werken. Van Well en Partners trachten bij hun activiteiten van advisering en begeleiding in de voobeeld van. ruk te leggen op het behouden en ontwikkelen van openheid in de organisatie. Enerzijds de openheid intern; de betrokkenheid en het verantwoordelijkheidsgevoel wor den er door gevoed. Ook van de juiste wijze om van fouten te leren gaat ook een grote kracht uit. An derzijds de openheid naar buiten. „Natuurlijk zijn commerciële bedrij ven reeds lang bezig op een be paalde wyze die openheid te reali seren. De afstemming van de pro- duktie op de vraag is daar een ARTS J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 35 53. Spreekuur 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING zr. R. Kleverkamp, Ravens- weerdw. 4, Gorssel, tel. 05759- 31 52 bgg 05700-2 27 00 De weekenddienst gaat in vrij dagavond om 18.00 u. en eindigt maandagochtend om 8 00 uur. Tijdens de weekenddienst kunt u de wijkverpleegkundige in ie der geval bereiken 's morgen van 7.00-7.30 uur en tussen de middag van 13.00-14.00 uur. Af halen verpleegartikelen 13.30- 14.00 uur wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts of alarmnummer 0011. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 12 01 en 15 17. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur. Tijdens de weekends zijn Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging be reikbaar onder nummer 05486-1 64 65. ZIEKENFONDS Maandag mobiel kantoor par keerterrein Sporthal 't Mossink, Keizersweg van 9 tot 11 uur. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur Wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat G.J Kraay, tel. 22 99. TANDARTS J.T. Schollenberg, Nic. Beets- straat 15, Nijverdal, tel. 05486- 125 29. Spreekuur voor spoed gevallen 17.00-17.30 uur. DIERENARTS W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. zat. morg. 8-9 u. 15 15 daarna 20 04. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 28 okt. H.W. Goorman. Kolweg 52, tel. 15 13. Maandag 29 oktober t.e.m. zon dag 4 nov. W. ter Schure, Ver- ze tstr. 54, tel. 27 15. Aangtfte van gestorven dieren op zater dag van 9-11 uur aan het slacht huis. tel. 05483-13 18. STORINGSDIENST Zaterdag 27 okt. t.e.m. vrijdag 2 november: ELECTRA: H. Dam Wiechers, Industriestraat 10, tel. 12 17 GAS: W.C. v.d. Weerthof, Voor- sboersstraat 2, tel. 17 93 POLITIE Telefoon: 13 52 en 26 55. Na 18.00 u. bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon: 22 22 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3