SV BATO presenteert zich Ds. C. C. Addink 25 jaar herv. predikant in Holten Zaterdag 3 november: Heel hartelijk dank! HOLTENS NIEUWSBLAD Raadsvergadering OPENBARE KENNISGEVING HOLTENS NIEUWSBLAD I jaT" I SP0RT- CGMM8SSIE VERHINDERD OFFICIËLE Burgemeester en wethouders van Holten maken békend, dat door de Woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer, Papenblik 22. een aanvraag.om bouwvergunning is ingediend voor de bouw van een apparte mentengebouw op de percelen kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 3742 en 3303, gelegen op de hoek Keizersweg- Reilinksweg. Het bouwplan is niet in over eenstemming met het ter plaatse vigerend bestemmings plan „de Haar", omdat deze grond bestemd is voor bijzon dere doeleinden, zoals kerken, scholen enz. Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is met het in voorbereiding zijnde be stemmingsplan „de Haar", par tieel plan 1976 (voormalig in dustrieterrein» bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening vrijstel ling te verlenen van het geldende bestemmingsplan en derhalve de gevraagde bouw vergunning met toepassing van artikel 50. lid 8. van de Woning wet te verlenen. Een ieder wordt hierbij in de ge legenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 29 oktober 1979. schrifte lijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartike len ten behoeve van het onder havige bouwplan bij ons college in te dienen De bouw en situatietekenin gen. ólsmede een uittreksel uit het geldende bestemmingsplan en uit het ontwerp- bestemmingsplan „de Haar", partieei plan 1976 (voormalig industrieterrein) liggen gedu rende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentese cretarie. afdeling algemene za ken voor een ieder ter Inzage Holten. 26 oktober 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd W L F C van Rappard, burgemeester G J Langenbarg secretaris Vrijdag 26 oktober 1979 31e jaargang no. 43 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel 05483 1356 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Stichtingsbestuur. Kozakkenstraat 5. tel 05483 3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel 05490-16666 Lnnemsntsprijs 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Nu eens geen sportmanifestatie in de sporthal, maar een Rode Kruis activiteit. Vijf honderd zes en zestig flessen bloed zijn maandag 22 oktober meegegeven aan het Rode Kruis team van Amsterdam. Heel erg blij zijn we met dit resultaat. Fijn dat er deze keer ook zoveel jongeren zich kwamen melden, zo blijft het aan tal donors tussen de 500 en 600, ook al vallen de oude ren boven de 65 af. De sporthal leende zich uitstekend voor dit doel. We hadden de ruimte! Onze E.H.B.O.- mensen waren dan ook net als wij erg tevreden met deze accommodatie, 't Liep goed, dank zij alle hulp die we kregen. In de eerste plaats natuurlijk VAN DE DO NORS, maar daarnaast van de E.H.B.O.ploeg en van andere vrijwilligers(sters) die ons zoals ieder jaar, ook met het voorbereidende werk geholpen hebben. Wat ons betreft en hopelijk ook u donors en helpersisters) tot volgend jaar en dan weer in de sporthal. Namens het Rode Kruis afd. Holten. C.H. van Iperen-Esseboom ring van de nieuwe Kerkorde werd het aantal afgevaardigden op 54 gebracht en werden een groot aan tal adviseurs, commissies en raden van bijstand aan de synode toege voegd. waardoor een geweldig stuk know how binnen het geheel der kerk is ontstaan „We zijn daarmee gegroeid tot een kerk die iets is en betekent", aldus de jubilerende Ds. Addink. Zoals hiervoor reeds gezegd is Ds. Addink een persoon met een bij zonder breed aandachtsveld voor zowel de Woordverkondiging, pas torale zorg en het zich vandaar uit dienstbaar maken aan de samen leving. Deze instelling komt vooral tot uitdrukking in de door hem be klede en zeer rijk geschakeerde funkties Zo is hij binnen de direkte kerkelijke organisatie om. as sessor van de Ring Rijssen en Clas sis Deventer De lijn naar de eigen samenleving treft men bij hem aan als voorzitter van de plaatselijke Stichting voor Maatschappelijk Werk en het lidmaatschap van de Stichting Maatschappelijk Werk Midden Overijssel, terwijl hij zijn zorg voor de verre naaste tot uit drukking brengt als voorzitter van de plaatselijke zendingscommissie en Werelddiaconaat, lid van de Provinciale diaconale commissie en voorzitter van de Provinciale Werkgroep Werelddiaconaat. „Wat je als predikant en als mens steeds als vanzelfsprekend aanvaardt is de rijkdom aan gaven die je hebt meegekregen, maar wat je echter als pijnlijk ervaart zijn de zaken die niet gelukt zijn", aldus Ds. Addink, die in verband met zijn leeftijd nog zei voornemens te zijn een aantal funkties te willen „afschuiven". Daar Ds Addink over omstreeks 2 1/2 jaar de pensioengerechtigde leeftijd zal bereiken, heeft de her vormde kerkeraad besloten dit ju bileum op bescheiden wijze te ge denken. Op vrijdag 9 november a.s zal de kerkeraad tijdens een bui tengewone vergadering uiting ge ven aan de dankbaarheid voor het werk dat Ds Addink gedurende 25 jaar voor de hervormde gemeente heeft verricht Voorts zal op zondag 11 november, 's morgens om half tien, een bijzondere kerkdienst worden gehouden die in het teken van dit jubileum zal staan. Donors in de rij op de bloedplasma-avond in de sport hal. De Bejaardensociëteit Holten houdt dinsdagmiddag om half drie in gebouw „Irene" haar tweede bij eenkomst in dit seizoen. In deze bijeenkomst zullen door een em ployé van de Ned. Spoorwegen een groot aantal dia's worden vertoond over dit grootste vervoersbedrijf in ons land. 19 Eerste stappen op de balk 20 Wie betaalt de veerman? 21. Vrije oefening selektie 22 Jong geleerd, oud gedaan 23. Jazz-dans 24 Minipony 25. Opzij-opzij-opzij. U kunt dit monsterevenement in de prachtige sporthal bijwonen, door u tijdig in het bezit te stellen van toegangsbewijzen. Zaterdagmor gen 3 november van 10-12 uur kunt u kaarten kopen in het restaurant van de Sporthal De kosten zijn voor kinderen tot 15 jaar f2,50 en iterdagavond 3 november wordt u wederom in de ilegenheid gesteld in de lorthal 't Mossink te ge- eten van een wervelende jn-stop gymnastiekshow n de gymnastiekver. SV ATO Verzorgd door de ugdieden, de selektie- oep turnen meisjes en de !z-groep. eeds weken hebben de leden zich ader leiding van deskundige dsters en leiders voorbereid en ze ken vol verlangen uit naar deze ond waarop ze. ongetwijfeld voor in groot publiek, hun kunnen mo- n tonen Niet minder dan 25 pro- ammaonderdelen zullen de revue asseren. waarbij naast het spor- fve element ook de vrolijke noot et zal ontbreken Als om half acht ecies het startsein wordt gegeven t deze grote show dan staan de ilgende programmaonderdelen het programma: BATO presenteert zich Lintenboom 3. Opening door de voorzitter 4 Duikelen 5 De poppenkraam 6 Klimmen klauteren 7 Music Box Dancer 8 Skippie-springers 9 De diepte in 10 Ind vrije oefening 11 De brug naar de top is nog ver 12 Lange mat-selektie 13 Vallen en opstaan 14 Pauze 15 De selektie stelt zich voor 16 Balk 17 Jazz-dans met turnelementen 18 Brandalarm voor overige belangstellenden f5.00 per persoon. De opbrengst van de kaartenverkoop is ter dek king van de kosten, die aan zo'n grote show uiteraard zijn verbon den. Indien u niet in de gelegenheid bent 's morgens kaarten te halen, kunt u deze 's avonds verkrijgen bij de ingang van de Sporthal tussen 19 00 uur en 19.30 uur Tot ziens in de Sporthal 't Mossink, zaterdag avond 3 november a.s. half acht. S V Bato zal u met plezier een ge noeglijke avond bezorgen! Ad verten tie- ad viseut: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kant u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3 tel 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bij: H. V00GS6SERD Deventerweg 34 - tel 1665 tot 's woensdags 12 00 uur „Mijn 25 jaren pastorale arbeid in Holten overziende heb ik met name ervaren hoe belangrijk het voor een predi kant is om, arbeidend binnen de Saksische gemeenschap, de mensen te leren kennen in de rijen van de geslachten. Dit schept een speciale band. Daarom ben ik bijzonder blij en dankbaar dat ik gedurende al die jaren langs de rijen van de geslachten heb mogen gaan en pastoraal iets voor de gemeenschap heb mogen betekenen." pit zei Ds CC Addink tijdens een gesprek met onze redaktionale medewerker Woensdag 7 novem ber a s betekent nl voor Ds Ad dink en zijn gezin in dubbel opzicht een „Dankdag", want naast de kerkelijke „dankdag voor het ge was" is Ds Addink die dag precies 25 jaar als predikant verbonden aan de Hervormde gemeente te Holten. Vaste plaats Door zijn ontelbare ontmoetingen heeft Ds Addink in de loop van al die jaren een vaste plaats gevonden binnen het geheel van zowel de Holtense gemeenschap als ver daarbuiten en is derhalve met Hol ten vergroeid geraakt. jHoltens raad komt maandag 29 oktober om 19 30 uur weer in openbare [vergadering byeen ten gemeentehuize {Na afhandeling van de notulen de ingekomen stukken en de mededelin- jgen komen de volgende voorstellen aan de orde [3 Aankoop grond van de heeer G J Aaftink, Larenseweg 76. 4 Aangaan transactie met de Gereformeerde kerk t b v de aanleg van een 'parkeerterrein 5 In voorbereiding verklaren van een herziening bestemmingsplan „Hol ten Kom Noord" 6 In voorbereiding verklaren van een herziening bestemmingsplan „de Haar" 7 Vervanging centrale verwarmingsketel in de woning Rörikstraat 1. 8 Wijziging gemeenschappelijke regeling „Regeling indicatiecommissie j bejaardenoorden" 9 Wijziging gaslarieven. i 10 Uitbreiding hoofdgasleidingsnet aan de Motieweg. 11 Bouw transformatorhuisje en uitbreiding van het distributienet ener- glebedrijven. 12 Wijziging geautomatiseerde systeem t.b.v. de verbruiksadministratie van de energiebedrijven. 13 Aanleggen brandkraan in de Rutgersweg 14 Herziening pachtsommen van enkele percelen grond. 15 Algemene beschouwingen over de begrotingen 1980. In de kracht van zijn leven ko mend vanuit het Friese Wolsum en W'esthem (7 nov. 1954) heeft hij ge durende 25 jaar met vele personen, gezinnen en generaties lief en leed gedeeld met een reaktievermogen dat hem steeds snel present deed en dóet zijn hetgeen niet zelden tot verwondering aanleiding gaf. Na ast deze pastorale verbondenheid met mensen richtte hij tegelijk ook zijn aandacht en die van ande ren op de noden van zowel de na bije als de verre naaste, door zijn bemoeienissen met het zendings werk, werelddiaconaat en maat schappelijke dienstverlening. Met de zijnen zijn hem in Holten echter naast de vele goede momen ten. ook verdriet, tegenslag en ge mis niet bespaard gebleven, welke pijnlijke ervaringen echter ook weer geleid hebben tot nieuwe banden van echte en hechte vriendschap, hetgeen zijn verbon denheid met Holten meer vuurvast heeft gemaakt. Op de vraag welke gevoelens bij hem opkomen bij het overzien van zijn Holtense periode reageerde Ds. Addink met name dankbaar te zijn dat hij eraan heeft mogen meewer ken dat Holten in de loop der jaren naam gekregen heeft, met name Dominee en Mevrouw Addink in hun gezellige grote woonkamer in het „Witte huis" aan de Raalter- weg. ten aanzien van de zorg voor de on derontwikkelde gebieden in de we reld Ook zei hij verheugd te zijn dat Holten de laatste jaren zeer nauw betrokken is bij het werk van de generale synode van de her vormde kerk Doch met name sprak hij zijn vreugde uit over het feit dat, juist in een tijd waarin el ders in den lande vele predikant- splaatsen worden opgeheven, de hervormde gemeente van Holten enige jaren geleden een (derde) nieuwe predikantsplaats kon ves- Ttigen. Met name zei hij ook ver heugd te zijn dat de hervormde gemeente een zelfstandige eenheid is gaan vormen binnen de gehele gemeenschap in Holten. Wat de hervormde kerk betreft zei Ds Addink het als een grote rijk dom en charme te zien dat daarin een grote diversiteit in zowel theo logische als maatschappelijke op vattingen onderdak vinden. „De aanwezigheid van verschillende modalitieten vormen echter alleen maar een grote zegen voor de kerk zolang het'modaliteiten blijven en ze niet ontaarden in richtingen die elk hun eigen gang gaan Uiteinde lijk zullen alle richtingen zich die nen te voegen naar de besluiten van de ambtelijke vergaderingen want alleen dan kun je samen als kerk iets betekenen," aldus Ds. Addink. Kerkorde De invoering van de nieuwe Ker korde in 1954 vertelde hij indertijd persoonlijk als bijzonder enthou siast te hebben ervaren omdat dit in feite de bevrijding van de her vormde kerk betekende Voordien bestond de hervormde synode uit slechts elf afgevaardigden en be schikte men over slechts één vaste secretaris en steldé het derhalve al lemaal niet zoveel voor. Na invoe- U ontvangt een fraaieParker-Jotter ballpoint alsueen SjÊL/ nieuwe abonnee opgeef t. Gebruik deze Naam: Adres: llfifl Éffêl Hctl H Woonplaats: "I 1 Iïtc If 6 5mfl Geeft op als abonnee g fi| §9 B H lafl op het Holtens Nieuwsblad Dhr/mevr I voor hei opgeven van een Adres: I nieuwe abonnee. l"i Inzenden aan: Woonplaats: l|i tHoltem Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V Antwoordnummer 97 jaar/per jaar. jJL. Enschede. De burgemeester van Holten is op maandag 29 oktober a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden. Holten, 26 oktober 1979 De voorzitter van de Sport- commissie maakt bekend dat een openbare vergadering van de Sportcommissie zal worden gehouden op maandag 5 no vember 1979 om 19 30 uur in het gemeentehuis Behandeld wordt een voorstel tot het uit brengen van een advies aan b en w inzake wijziging van de subsidieverordening per 1 ja nuari 1980 De voorzitter voornoemd De burgemeester voornoemd, W.L.F.C van Rappard.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1