J Traditie bij de Rabobank Goede start van de competitie Holten wint Sallandtoernooi Riddertijd herleefde bij opening uitbreiding hotel ,/t Lösse Hoes" Resultaten volleybal- competitie „Mintonette Uit het politierapport Aktiviteitenboek 2 een spelboek voor onze jeugd „SPAARWEEK" Juderavond „Repelsteeltje" HOLTENS NIEUWSBLAD S. BAKKER Mintonette meisjes adspiranten A HOLTËN8 NIEUWSBLAD - 12 OKTOBER 1979 - PAG. 5 De heer Murris jr. opende dinsdagmiddag in een spe ciaal vervaardigd ridder- hamas de uitbreiding die Hn vader J. Murris sr. tot stand heeft gebracht aan de goed bezochte jaarlijkse ou- leravond van de Chr. Kleuters chool „Repelsteeltje" werd na het proord van welkom, door de heer uimelaar en het lezen van het iljbelgedeelte Mattheüs 16:16-28 or de secretaresse Mevr. Samson 'erslag uitgebracht van de aktivi- teiten schooljaar 1978-1979. Bij de ^houden stemming werden als nieuwe leden gekozen voor de ou- lercommissie: Mevr. Markvoort en ~de heren Sletterink en Veltkamp. Na de pauze hield de heer Rigtering uit Zelhem een toespraak over de zending in Suriname aan de hand van prachtige dia's en allerlei voorwerpen. Het was een boeiend om te zien en te horen over wat men met het zendingsgeld doet en het is en blijft een belangrijk doel: Nadat de bijeenkomst met dankgebed was gesloten was er nog gelegene heid om de voorwerpen te bekijken die men kon kopen ten bate van de Zending. hotel 't Losse Hoes aan de Toeristenweg. De uitbrei ding heeft 2,5 miljoen ge kost. Het hotel op de Holterberg is uit gebreid in middeleeuwse stijl. Mur ris sr. heeft de attributen daarvoor over de hele wereld vandaan ge haald. Het idee het hotel restaurant te verbouwen stamde al van 1969 toen het vastliep op fina nciële bezwaren. Burgemeester W.L.F.C. ridder van Rappard roemde in zijn toespraak de durf van de familie Murris en noemde 't Lösse Hoes „een uitgaansgelegen heid met een zeer bijzondere am biance en sfeer". Het personeel overhandigde de eigenaar een vlag met het wapen van het hotel. Na de opening door Murris jr. in harnas vlogen een dertigtal duiven uit en klonken er enkele kanonschoten. Ook dit jaar houdt de Rabobank haar inmiddels traditioneel ge worden „Spaarweek" en wel van 15 tot en met 19 oktober a.s. Doel van de Spaarweek is het bevorde ren van de spaarzin. Het belang van het sparen op jongere, zowel als op oudere leeftijd kan niet vol doende onderstreept worden. Im mers besparingen zijn van wezen lijk belang voor de economie. De besparingen zijn nodig voor inves teringen en investeringen zijn een noodzakelijke voorwaarde voor De Stichting „Jong Neder land" te Utrecht (Konings laan 101) heeft dezer dagen haar tweede activiteiten- boek uitgegeven. Het „spelboek" bevat 96 pagi na's en is samengesteld door Maria Happel en Jan Moors, terwijl Mark Hane- graaf voor de illustratie torgde. Het draagt de titel „Wie doet er mee? (tel. 030- 5141 50) Van de zon denken we dat hU er pret in beeft zijn ronde, warme ge zicht te spiegelen in het rustig be- wegende water. Van de wind me nen we dat h() het leuk vindt om de bladeren van de bomen zomaar in beweging te brengen. Van een spe- Advertentie-adviseur: W. FREDERIRS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel. 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur lend kind weten we, dat het voor zijn plezier en ontspanning bezig is. In deze beknopte bespiegeling over een van de facetten van het woord spelen vinden we de kem van dit aktiviteitenboek 2. Jong Neder land heeft middels dit aktivitei tenboek allereerst haar leiding, maar eveneens aan leder die met kinderen vanaf zes jaar bezig is, een aantal spelmogelijkheden willen bieden. Dat wil niet zeggen, dat spelen zonder schriftelijke begelei ding niet mogelijk Is. Wel dat een schriftelijk steuntje ln de rug voor menig leid(st)er erg prettig is. Het verzamelde werk Is gegroe peerd in tien kategorieên, t.w. kleine binnenspelen en balspelen, kimspelen, buitenspelen, spelen ln het zand, spelen in thema, spelen met, grote groepen, kreatlvltelfc middels handenarbeid, kreativitelt middels spel, milleu-bewust-spelen en tot slot handenarbeid met na- tuurprodukten. Iedere kategorie begint met een korte inleiding. Hierin wordt verwoord, waarom deze spelen, spelsuggesties en ak- tlvltelten bij elkaar staan Waar dat nodig is worden achtergrondin formaties en didaktlsche opmer kingen gegeven. Iedere kategorie is vervolgens opgebouwd van ge makkelijk naar moeilijk. Met uit zondering van dié onderdelen die betrekking hebben op handenar beid, staat bij elk spel de leeftijd vermeld Wat het materiaal voor de spelen betreft, genoten dié spelen en aktiviteiten de voorkeur, waar betrekkelijk weinig middelen voor nodig zjjn Het boek is te bestellen door overmaking van f 8 90 op giro rekening 345945 ten name van bo vengenoemde stichting (bestelnr. B21) werkgelegenheid en werkgele genheid is een essentiële voor waarde voor inkomensvorming, waaruit wederom gespaard kan worden. Ook vandaag de dag kan sparen nog steeds worden gezien als het stap voor stap opbouwen van een bezit, dat later goed van pas kan komen, of met andere woorden: vandaag al rekening houden met de financiële behoeften van mor gen. Of het nu gaat om iets „achter de hand" te hebben, sparen op korte of op lange termijn, of vermo gensopbouw door sparen, de Ra bobank heeft tal van spaarvormen, aangepast aan de individuele wen sen en mogelijkheden van de cliën ten. Voor de jeugd tot en met 20 jaar biedt de Rabobank een aaneens luitend pakket gunstige jeugd- spaarvormen nl. het Kinderspaar- plan, Grijp-5 en de Zilvervloot. In het kader van de Spaarweek wordt voor de jeugd de Internatio nale Jeugdprijsvraag gehouden. Het thema van deze prijsvraag is „Energie, motor van ons dagelijks leven". Voor de ouderen is er een kalender met als thema „Neder land in zijn element". ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 In de eerste wedstrijd in de compe titie 79/80 moest het eerste team aantreden tegen NOP 3 uit Emme- loord, een tegenstander waartegen in het vorige seizoen met wisselend succes was gestreden, maar die toch niet hoog was geëindigd. Als eerste heer kwam Frans van Ge nnep tussen de blauwe lijnen en hij liet een totaal gedesillusioneerde tegenstander na een 15-5 en 15-0 zege vertrekken. Sietse Meinsma had aanvankelijk wat moeite met zijn tegenstander, maar in de loop van de eerste game kwam hij toch bekwaam terug, zodat hij deze met een 15-12 overwinning kon afslui ten. De tweede game werd met een 15-8 stand in het voordeel van Sietse afgesloten. De dames kwa- De officiële opening werd verricht door burgemeester Ridder van Rappard die geassisteerd werd door de jonge ridder Fons Murris. Links de heer en mevrouw Murris. si Winst dames 1 Vrijdagavond 5 oktober trad dames 1 aan tegen Rivo. Op Linda na was het hele team compleet, dus dat kon geen probleem geven. Toch wilde het in de eerste set niet best en Mintonette kon niet op een voorsprong komen (3-3 enz.). Na oppeppende woorden van train er/coach Jan Geels begon het spel aan Holtense zijde toch goed te lo pen en werden de aanvallen door Anke, Alie en Hieke goed afge maakt. Rivo kon daar niet tegen op en dames 1 won de eerste set met 15-10. In de tweede set was Rivo nog niet hersteld en door scherp serveren van Janny, Fenny en Anke verliep de set voorspoedig. Met goede aanvallen en een beste verdediging won Mintonette ook de tweede set (15-5). Rivo liet dit niet op zich zitten en dat was duide lijk te merken. Ai snel kwamen ze voor te staan (1-6) en slechts met veel moeite begonnen de Donder- tmannetjes tegenpartij te geven. Na wat laatste aanwijzingen van coach Geels vond dames 1 de zwakke plek in de verdediging van de tegenpartij: het middenveld. 15-10 werd de eindstand in het voordeel van Mintonette; daarmee de eerste gewonnen wedstrijd van het nieuwe seizoen. (3-0). Winst heren 1 Voor de tweede achtereenvolgende keer gaf het vernieuwde eerste her enteam van Mintonette acte de presence in sporthal 't Mossink. Na de voorspoedige ouverture vorige week tegen het zwakke Rivo 4 stond nu een zwaardere kluif te wachten: het tweede, van het Nij- verdaise Flash. Of het aan de zwakte van Flash lag of aan de sterkte van Mintonette, misschien waren beide factoren wel van be lang bij de totstandkoming van de 3-0 triomf voor de Holtenaren. In dezelfde beproefde opstelling van vorige week ging heren 1 .geconcen treerd van start en bereikte al snel een riante 81 voorsprong. Even strubbelde Flash tegen, hetgeen trainer/coach Henk Woertman noopte tot een time-out. De uit werking was voor de Nijverdallers dodelijk: 15-5 werd de setstand. Dat het de Holtenaren in de tweede set even gemakkelijk zou afgaan mocht niet verwacht worden, doch het spel verslapte nauwelijks. Flash bleef Mintonette lang op de hielen maar maakte gewoon een paar fouten meer en verloor met 15-12 ook de 2e set. De derde set was een getrouwe copie van de tweede. Flash steeds op 2 of 3 pun ten achterstand maar niet werke lijk Mintonette bedreigend. Ook nu werd de stand 15-12 voor de Holte naren die daarmee hun tweede 3-0 overwinning van dit seizoen be leefden. Op de kruising Larenseweg-Korte Diessenplasstraat ging mevr. O. te Holten met haar fiets onderuit toen een knaapje van vijfjaar na haar te hebben ingehaald zo vlak vóórhaar rechtsaf sloeg de K. Diessenplas- senstraat in dat ze de macht over het stuur kwijt raakte ten val kwam en een elleboog brak. Het jongetje heeft ze niet weer gezien. Eventuele getuigen worden ver zocht zich in verbinding te stellen met de politie. In het afgelopen weekend werd in gebroken in de Scholengemee nschap De dader(s) die binnenk wam!en) dmv een valse sleutel gingen er pim. 140 gulden van tus sen. A.J. uit Holten deed aangifte van diefstal van z'n brommer bij Centra. Later werd de bromfiets te rug gevonden. Geluk gehad! Bij manége Beid man aan de Markelo- seweg werd een rijzadel gestolen ter waarde van vijftienhonderd gulden. C.B. uit Holten deed aan gifte van diefstal van haar brom fiets die in de stalling stond bij het station NS en J A. maakte bij poli tie melding van diefstal van ben zine uit z'n luxe wagen die gepar keerd stond voor z'n huis. N. uit Holten vondt een granaat uit de 2de wereldoorlog De Explosieven Opruimlngs Dienst (E O D zal het projectiel opruimen. Programma Vrijdag 12-10: (19.00) meisjes adsp. BB-Zwaluwen (19.00) meisjes adsp. BA-Vrivo (20.15) heren 2-heren 1 (20.15) heren 3-Markelo 1 (20.30) Markelo 2-dames 2 (Marke- lo) Zaterdag 13-10: (16.00) Flash 3-dames 1 (Nijverdal) (13.30) Vrivo A-meisjes adsp. A (Vriezenveen) Maandag 15-10: (20.00) Flash 2-heren 2 (Nijverdal (20.00) Rivo 4-heren 3 (Nijverdal (21.00) Eversberg 2-dames 3 (Nij verdal) Vrijdag 19-10: (19.00) meisjes junioren-Flash B: (19.00) meisjes adsp. A-Vrivo B; (19.00) heren 2-Flash 3; (20.15) dames 2 - SWN 1; (20.15) dames 3 - dames 4; (20.15) heren 1-Flash 4 (19.00) Vrivo meisjes-adsp. B (19.00-20.30) heren en dames recr. men ook tot de volle winst. Wil van Gennep had wel drie games nodig, maar de standen 4-11, 11-6 en 11-3 bewijzen wel, dat de eerste game meer een inspeelpartij was voor Wil. Gerda van de Maat speelde een solide partij, plaatsing en goede smashes waren het wapen waar mee zy haar tegenstandster met 11-6 en 11-6 versloeg. In het ge- mengddubbel leverden Frans en Wil de Holtense ploeg de uiteinde lijke overwinning, want zij. waren met 15-1 ei\ 15-5 een klasse beter dan hun oponnenten. De tweede mixed party ging helaas verloren. Gerda en Sietse maakten teveel Vrijdag 5 oktober moest Minto nette A de 2de wedstrijd voor de competitie spelen tegen „Kuipers B." (Goor). De 1ste set stonden ze achter met 2-9 en het leek erop dat ze zouden verliezen maar door een paar keer goed te serveren wonnen ze met 15-13. De 2de set was makkelijker, en werd gewonnen met 15-8. Bij de 3de set kregen de meisjes de „opdracht" om met 15-5 te winnen en dat deden ze ook, ze wonnen zelfs met 15-0. Het prachtige resultaat was mede te danken aan de supporters die onvermoeibaar door gingen met zeer duidelijke aanmoedigingen. De meiskes willen ook in de nog komende wedstrijden graag op hun supporters rekenen! kleine foutjes om hun tegenstan ders te kunnen overtroeven. Met 12-15 in de eerste en tweede game redden de polderbewoners de eer. De beide Holtense heren vormden een goed op elkaar ingespeeld kop pel dat met 15-7 en 15-10 zorgde voor de zesde winstparty. De eiii- dstand werd door Wil en Gerda be paald op 7-1 door een overwinning in twee games (15-4 en 18-16». Juist deze laatste game bracht volop spanning in beide kampen, en het betekende een mooie afsluiting van de eerste wedstrijdavond. SVI 1 - BC Holten 2 Het tweede team speelde haar eerste wedstrijd op vreemd terrein. In Zwolle moest tegen een nieuwe vereniging worden aangetreden. Of het de koude zaal was, of (jat het kwam doordat in een gymzaal moest worden gespeeld, of dat de tegenstanders toch te goed waren voor ons tweede is niet bekend. Wel is bekend dat Gerard Damink te gen een geroutineerde tegenstan der in drie dames verloor. Jan Ja cobs kon het niet bolwerken tegen zyn tegenstander en ook Ans Ja cobs deelde dit lot. Tiny van de Runstraat tekende voor de enige Holtense winst in het enkelspel. Doordat alle dubbelspelen ook ver loren gingen redde zij daarmee de Holtense eer. Een niet zo best begin voor dit team, dat direct aan het begin van het seizoen met de neus op de feiten werd gedrukt, en daar uit de inspiratie voor de volgende wedstryden zal moeten putten. Programma: 17-10 BC Holten 1-Netwerk 1; BC Holten 2-Witte Veder 1; BC Holten recr.-Reflex 2; Lettele 1-BC Holten 3. De thuiswedstryden worden ge speeld in de sporthal te Holten en beginnen om 20.00 uur. Afgelopen zaterdag vond in Raalte het raditionele Sal-' landtoernooi plaats, dit maal voor de derde keer. Hieraan nemen schakers deel uit Bathmen, Dalfsen, Holten, Nijverdal, Ommen en Raalte. Elke vereniging komt met een zestal uit en speelt drie wedstrijden volgens het Zwitsers sys teem, waardoor de sterkste teams tegen elkaar uit ko men. Het speeltempo is vrij snel, namelijk één uur per persoon per partij. De beide voorgaande toer nooien werden gewonnen door respektievelijk Nij verdal en Raalte, terwijl het Holtens team beide ke ren niet verder kwam dan een vijfde plaats. Ditmaal kon Holten echter een sterk team op de been brengen: de spelers die bij de externe wedstrijden op de borden 1, 3, 4, 7, 8 en 9 spelen. De loting voor de eerste ronde le verde voor Holten direkt de sterkst mogelijke tegenstander op, name lijk Nijverdal, dat net als Holten eerste klasse speelt. De Nijverdal lers misten echter hun topspelers, zodat Holten vrij gemakkelijk won met 4 1/2-1 1/2. Tegelijkertijd won Raalte met 3 1/2-2 1/2 van Bath men en verloor Dalfsen van Om men met 2-4. Na de pauze, waarin werd genoten van een uitstekende broodmaal tijd, aangeboden door de sponsor, werd aangetreden voor de tweede ronde tegen Ommen. Dit team had enige jeugdige spelers welke het de onzen knap lastig maakten, met name de gebroeders Winters waar van de één Dinant van Beek ver sloeg en de anddre slechts door een ongelukje van Middelink verloor in pot-remise stelling. Aan de overige borden won Holten, zodat het 5-1 werd De andere wedstrijden ein digden in een 3 1/2-2 1/2 overwin ning van Raalte op Dalfsen en bij Bathmen-Nijverdal werd het 1-5. Omdat het totaal behaalde aantal bordpunten beslissend zou zijn voor de einduitslag, kon Holten ge rust de laatste ronde ingaan. De voorsprong op Raalte was 2 1/2 punt en op Nijverdal 3 punten, zo dat we bij een 4-2 verlies nog win naar zouden zijn, aannemende dat Nijverdal niet met 6-0 van Ommen zou winnen. Tegenstander was Raalte, dat vooral op de eerste drie borden sterk was. Gelukkig voor Holten bracht Wim Rietman al na 10 minuten het eerste punt binnen. Hij zette zijn tegenstander na een stukoffer op de tiende zet midden op het bord mat! Een uur later pakte d# tegenstander van Dick van der Knaap een giftige pion die twee stukken kostte en de partij. Toen ook Middelink nog won, was de strijd beslist: het werd 4 1/2-1-11/2 voor Holten. Bathmen en Dalfsen speelden 2 1/2-3 1/2 en Nijverdal-Ommen werd 4-2. De eindstand werd: Holten 14, Nij verdal 10 1/2, Raalte 8 1/2, Dalfsen 8, Ommen 7 en Bathmen 6. De eerste drie plaatsen leverden een beker op, terwijl Holten tevens de wisselbeker in ontvangst kon ne men. De persoonlijke scores tegen achtereenvolgens Nijverdal, Om men en Raalte waren: Dick van der Knaap 1 en 1 en 1 is 3 Joep Middelink 1/2 en 1 en 1 is 2 1/2 Dinant van Beek 1 en 0 en 1/2 is 1 1/2 J an Scheperman 1/2 en 1 en 1/2 is 2 Ton van OUen 1 en 1 en 1/2 is 2 1/2 Wij Rietman 1/2 en 1 en 1 is 2 1/2 Gelijktijdig met het Sallandtoer nooi deed Erik Gervedink Nijhuis mee aan de eerste twee voorronden van het persoonlijk jeugdkam pioenschap van de Schaakbond Overijssel. Hij leverde een goede prestatie door in een veld van 16 deelnemers na twee ronden mede aan kop te gaan met een score van 11/2 punt. Maandagavond werd de vyfde ronde van de interne competitie gespeeld. De ranglijst werd flink door "elkaar geschud, want er viel slechts één remise. Koploper Middelink kwam met wit uit tegen Scheperman Het werd een Slavische partij, waarin Midde link een tempo verspeelde. Sche perman maakte daar dankbaar ge bruik van om druk op te voeren en de voor wit essentiële zet 3e-4e te verhinderen. Eén en ander had tot gevolg dat Middelink in steeds gro ter wordende tijdnood kwam. Tenslotte bleek het hem niet moge lijk 20 zetten in 2 minuten te doen, zodat Scheperman door tijdsover schrijding won. De andere koploper, Beijer, speelde tegen Van der Knaap. De laatste had iets voorbereid tegen Beijeris patentopstelling met e4 en f4, het geen resulteerde in pionwinst voor zwart op de negende zet. Zwart nam tevens het initiatief en bouwde een drukstelllng op via de halfopen c-lijn. Nadat zwart een to ren voor paard en loper had gege ven, blunderde Beijer direkt daarna en gaf op omdat hij met paard en pion achter geen moge lijkheden meer zag. Henk van Beek won van Gervedink Nijhuis doordat de laatste blun derde in het eindspel. Ton van Oi- jen Van Llndenberg hielden pfka?r aardig in evenwicht. Voorzitter Van Calcar speelde zijn bekende vechtschaak tegen een net iets sterkere tegenstander en verloor het eindspel door gebrek aan tech niek. Wim van Oijen won fraai van Blits. De stand aan kop is nu overgeno men door Van der Knaap en Sche perman en ook Henk van Beek heeft zich bij de top gevoegd. De volledige uitslag was: Middelink-Scheperman 0-1 Beijer-Van der Knaap 0-1 Gervedink Nyhuis-H. van Beek0-1 T. van Oijen-Van Lindenberg re mise Eijzinga-Flantua 1-0 Van Rijssen-Van Calcar 1-0 W. van Oijen-Blits 1-0 A. Klaassen-Aaftink 1-0 Van Dalen-Ten Velde 1-0 Als u dit leest, is de bekerwedstrijd tegen Rijssen op donderdagavond al gespeeld. Komende maandag avond wacht de thuiswedstrijd te gen ENO 1 uit Nijverdal. Tevens speelt dan het rekreatleteam. Be langstellenden zijn van harte wel kom in ontmoetingscentruir „Meermanskamp".

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5