leropening schoenhandel en ederwaren Gebr. Steunenber Waarom donor PLATTELANDSVROUWEN HOLTENS NIEUWSBLAD 1 Bejaarden sociëteit Grote speurtocht V.V.N. afd. Holten hield jaarvergadering leente Iten OPENBARE KENNISGEVING gemeente holten Kinderen uit Holten -- opgelet 1131* If ll ilk P Woonplaats I Verloren en gevonden VERHINDERD Openbare kennisgeving Vervoer met taxi's HOLTENS NI Vrijdag 12 oktober 1979 31e jaargang - no. 41 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel 05483 1358 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5. tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7. Almelo, tel 05490-18888 bonnementsprifs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad tegenwoordigheid van n groot aantal genodig- ►n waaronder de buren - jeft wethouder H. Stege- an de belangrijk uitge- eidde en gemoderni- erde schoenenzaak annex iaratieinrichting van de ibr. Gerrit en Egbert •unenberg aan de La- inseweg heropend. (wethouder hield na het ceremo- eel van het doorknippen van het it een korte toespraak waarin hij t vreugde uitsprak over hetgeen it stand is gekomen. Een zaak ïarop niet alleen de firma Steu- inberg trots mag zijn maar ook |t gemeentebestuur Algemeen is ikend het gezegde „Koop elders et wat eigen plaats u biedt", janneer men als zakenmensen »e slagzin gebruikt moet men wel Istaat zijn om aan de wensen van klanten en toekomstige klanten kunnen voldoen Wanneer men deze zaak met meer dan 5000 lar schoenen niet slaagt hoeft en elders, dacht ik. niet meer te eken zo besloot wethouder Ste eman die namens het gemeente- èstuur goede zaken wenste. Burgemeester en wethouders der gemeente Holten maken bekend, dat met ingang van 15 oktober 1979 de NOODS- LACHTPLAATS bij het voor malig gemeentelijk slachthuis, Slachthuisstraat 2 te Holten, niet meer voor openbaar ge bruik beschikbaar is voor noodslachtingen uit de keu ringskring Holten (gemeenten Holten en Hellendoorn). In plaats daarvan staan ter be schikking, zoals is overeenge komen met de desbetreffende gemeentebesturen en besturen van diensten, de noodslacht- plaatsen te Deventer, telefoonnummer 05700-22434' Goor, telefoonnummer 05470-2659 Ommen, telefoonnummer 05291-1641 Olst, telefoonnummer 05708-1316 Wierden. telefoonnummer 05496-1776 Burgemeester en wethouders voornoemd, W L.F.C van Rappard, burgemeester. GJ Langenbarg, secretaris. i De heer J A. v.d Maat die namens de Holtense Handelsvereniging het woord voerde noemde de prachtige zaak een aanwinst voor het Hol tense winkelbestarid. Ook hij wenst de gebr Steunenberg goede zaken. De heer G Steunenberg dankte voor de gelukwensen de vele bloemen en bloemstukken en de mooie cadeaus die werden aan geboden De buren van de „Grind weg" boden een prachtig bloems tuk aan Aan uitbreiding en mo dernisering werkten mee de fa. Wessels te Rijssen (hoofdaannemer en zwager van de oudste firmant) fa Gervedink Nijhuis, schilder werk, fa. van Lósser, centrale ver warming, fa. „Vorm", Groningen, winkelinterieur; fa. Joh. Aanstoot, electra; Technisch Installatiebe drijf Lammers en de firma's Dolle- kamp, Wonnink en Schuppert, stof fering. Nieuw voor Holten is dat in deze zaak met meer dan 300 m2 verkoopruimte fille schoenen zeer overzichtelijk aan paren aan rek ken hangen waarvan ze zo kunnen worden afgehaald om op een mak kelijk zitje even te passen. De tijd van de dozen is bij Steunenberg voorbij en het is voor de klanten die dit nieuwe systeem zeer waarderen, allemaal veel prettiger en gezelli ger. Het doorknippen van het lint door wethouder H. Stegeman. Nu de winter weer voor de deur staat en jullie na schooltijd niet altijd meer buiten kunnen spe len, zul je je vast weieens een middag vervelen Dat is echter helemaal niet nodig, want we gaan weer beginnen met de handenarbeidclubs in het Paal- huus en het Kolnös Je weet wel, die clubs waar je een uur per week van allerlei leuke dingen kunt doen. Zelf een nestkastje voor vogels timmeren, een leuke ketting emaileren, kleien, solderen, verven en noem maar op Ook zijn we van plan een heleboel leuke spelletjes te gaan doen, dus heb je zin om samen met je vrienden of vriendinnen mee te doen, geef je dan snel op bij Het Paalhuus, Beusebergerweg 27, tel 2755. Daar kunnen ze je ook precies vertellen wanneer en waar er een club is voor jouw leeftijd. Het kost per maand f 5 -, waarvoor je een heleboel plezier zult hebben Wij zouden het fijn vinden als we al snel kunnen beginnen, dus wacht niet meer te lang met je op te geven. De dames van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen hielden hun maandelijkse bijeenkomst in café-rest. „Het Bonte Paard", 't Was deze keer een discussieavond onder leiding van mevr. Breedveld uit Welsum waarin centraal stond de vraag, „Ik en jij hoe leven wij?". Met een gan- zebordspel probeerde mevr. Breedveld de dames aan het praten te krijgen en hun eigen mening te zeggen Dat lukte goed en er werd prettig van gedachten gewisseld over allerlei problemen. De presi dente mevr. Kroon dankte mevr. Breedveld hartelijk en sloot om ruim tien uur de goed bezochte bij eenkomst Door het bestuur wer den nog mededelingen gedaan van de op 17 nov te houden agrarische contactdag waarvoor men zich kan opgeven bij mevr Rensen-Podt. Er was op deze bijeenkomst een kleine expositie van eigen gemaakte handwerken De volgende bijeen komst die zal worden gehouden op 6 november zal geheel worden ver zorgd door een „eendagsbestuur". U ontvangt een fraaie/^ Parker-Jot ter" ballpoint als u een '§±/f nieuwe abonnee opgeeft. Gebruik deze jt r Naam: Adres- ■K H El HmB Geeft op als abonnee H H I Wh op het Hollens Nieuwsblad Dhr/mevr.: I voor het opgeven van een Adres-I nieuwe abonnee. l.J Inzenden aan: Woonplaats: LIJ Holten» Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V Antwoordnummer 97 jaar/per jaar -A, Enschede f' omdat.... er per jaar meer dan 600.000 donaties nodig zijn om aan de landelijke vraag te kunnen voldoen. omdat.... in noodgevallen, wanneer directe hulp nodig is, grote hoeveelheden plasma-eiwitoplossing aanwe zig dienen te zijn (rampen, ongevallen e.d.). omdat.... U het voor Uw zieke medemens mogelijk maakt een normaal leven te leiden. Denkt U b.v eens aan de kinderen die lijden aan een bloederziekte, waarvoor regelmatige toediening van het z.g. „cryop- recipitaat" noodzakelijk is. omdat.... met immunoglobulinen vele infectieziekten kunnen worden voorkomen. omdatiedere gezonde volwassene zonder enig risico minsten twee maal per jaar een kleine hoeveelheid van zijn/haar bloed kan afstaan. De totale hoeveelheid bloed van een gezonde volwassene bedraagt ca. 5 liter, terwijl er nog minder dan een halve liter wordt afge nomen. Het afgestane circulerende bloed wordt snel uit de reserve-voorraden aangevuld. Deze reserve wordt binnen enkele weken door nieuwe aanmaak weer op peil gebracht. omdat.... iedereen zich af moet vragen, waarom hij/zij eigenlijk geen donor is. omdat.... U het zelf misschien ook eens nodig zult heb ben. Daarom.... vraagt het Rode Kruis: U geeft toch ook??? Aanmelden bij Mevr. C.H. v. Iperen-Esseboom, Schoutenstraat 50. Holten, tel 21 26. De leden van de Bejaardensociëteit „Holten" werden dinsdagmiddag in „Irene" in de eerste bijeenkomst van het seizoen heel plezierig bezig gehouden door enige medewerkers van de Provinciale Sportraad Overijssel en de Stichting Sport en Spel die een toelichting gaven op het gebruik van de door het minis terie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk (C.R.M.) aan de Holtense bejaarden geschonken spelmateriaal, als ringgooien, mini midget golfbaan, enz. In „Diessenplas" waar het team reeds tweemaal een demonstratie gaf zal nog twee keer worden ge demonstreerd en voor de Bejaar- densoos in „Irene" nog drie keer. Het spelen-pakket is „gestatio neerd" in hjetBejaardencentrum en kan te allen tijde gebruikt worden door „Diessenplas" en Bejaar- densoos „Holten". De eerste de monstratie in „Irene" werd gege ven door Ria Rijke, recreatieleids ter „De Hartkamp" te Raalte, Cor Boere, recr leider Stichting Welzijn Ouderen Deventer en Co Schut recr. leider Brinkgreven, Deventer. Verloren: Oranje kl. regenjas „Renate Stam"; platte zilveren armband; vest (gebroken wit); kentekenbe wijs 58-AB-07, rybewijs ABCDE zwarte damesfiets, Union Arizona; wieldop (Fiat); gedeelte le klas jaarabonnement NS. zilveren arm band met ronde schakels, donder- bruine boxer (reu), leren aktentas met boeken. Gevonden: 2 sleutels aan ring, blauwe porte- monnaie, 2 sleutels, bromfietssleu tel, voetbalschoen, shag. mapje met drum; wit/bruine hond (Bas- seth, reu); paar damesschoenen in plastic tas. Een interieur opname vasn de mo derne schoenenzaak van Gebr. Steunenberg. OFFICIËLE PUBUKATIE De burgemeester van Holten is op maandag 15 oktober a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden Holten, 12 oktober 1979 De burgemeester voornoemd, W.L.f.C. van Rappard. Het college van gedeputeerde staten van Overijssel maakt, ter voldoening van het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de wet op het openbare bibliotheekwerk, be kend, dat op de provinciale grif fie en op de secretarieën van alle gemeenten in Overijssel het Provinciaal plan voor de bi bliotheek-voorzieningen 1980-1982 voor een ieder ter in zage ligt gedurende 90 dagen vanaf heden. Gedurende deze termijn kan ie dere belanghebbende schrifte lijk tegen het bovengenoemde plan bezwaren indienen bij de minister van Cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, Steenvoordelaan 370, Rijswijk (Z.H.). Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zy bij hun besluit van 2 oktober 1979 ter uitvoering van de wet autovervoer personen met be trekking tot het personenver voer met taxi's het volgende hebben besloten. De thans geldende vergunning t.n.v Firma A Müller en Zn., Larenseweg 48 te Holten te wy- zigen in die zin, dat deze thans geldt voor vyf taxi's; onder ge- Ujktydige intrekking van de vergunning voor het vervoer van personen met één taxi t.n.v A. Nekkers, Vryheidslaan 2, al hier, een en ander in verband met overname van de taxion- dememing van laatstgenoemde door eerstgenoemde firma. Belanghebbenden kunnen in gevolge artikel 55 van de wet autovervoer personen binnen 30 dagen na heden hiertegen in be roep komen by gedeputeerde staten dezer provincie. 12 oktober 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, G.J. Langenbarg De burgemeester. W.L.F.C. van Rappard. Mede dankzy het prachtige her fstweer, organiseert Musky op 14 oktober a.s een grote speurtocht in de mooie omgeving van het Paal huus wy vragen dan ook Speur ders tussen de 12 en 16 jaar die wo nen in Holten en in het bezit zyn van een pasje, uiteraard kun je by het Paalhuus nog een pasje halen. V anaf 14 00 uur kun je Je opgeven in Musky en rond 14.45 willen we dan starten Uiteraard ls een speurder sopleiding niet vereist Deelname gratis. Neem een zonnig humeur en 2 stevige benen mee. In de maandavond in zaal „Vosman" gehouden jaar vergadering van de afd. Holten Veilig Verkeer Ne derland (WN) liet de secre taris de heer H. van Heun, na een welkomstwoord van voorzitter J.H. van Eng- brink, in zijn jaarverslag de vele door de add. ontplooide activiteiten de revue pas seren. Aan het schoolver- keersexamen namen 197 leerlingen deel waarvan er 188 slaagden. Negen pres teerden het om zonder strafpunten te eindigen. De afdeling Holten was met een stand vertegenwoordigd op de Middens tand beurs van de Hol tense Handelsvereniging met en kele attracties die f 650 - in het laadje van de penningmeester brachten. Secretaris Van Heun noemde in z'n jaarverslag ook de aanleg van verkeersdrempels in de Holterenk en Kozakkenstraat, die door de jongelui op flets en brom mer nu worden gebruikt als „springschans" en dat is niet de bedoeling Te hard ryden en geen afstand bewaren waren in byna alle gevallen oorzaak van ongelukken In de afgelopen maand kregen in de gemeente Holten 190 automobiiis- terveen bekeuring wegens te hard ryden Aangezien de 50 km borden door vele automobilisten bewust of onbewust worden genegeerd zullen r ij in.*1.--* eger- bi •rrj'-n w- Trien (<:aat.si tlufli de paai ntaafider een ander opschrift by v. „Hoe hard rijdt u nu?" Uit het financieel ver slag van penn.esse mevr. Gütllch bleek dat de inkomsten en uitga ven resp. bedroegen f925.64 en. f 690 zodat de boeken die werden nagezien door de hh. C. Knyff en A. Getkate konden worden afgesloten met een batig saldo van f235,20. Als leden van de kascontrolecom missie werden benoemd de h.h. A. Getkade en H W Wegstapel. Een voorstel van Algemeen Bestuur WN om de contributie te verhogen met f 1.- ontmoette geen bezwaren. By de gehouden bestuursverkie zing werden by acclamatie herko zen de h.h H van Heun en D J. Schooien By voldoende deelname (minimaal 20) zal de cursus (4 a 5 avonden) „Pech onderweg" worden gegeven en wanneer zich minstens 15 deelnemers opgeven zal ook een „Veilig Verkeerscursus" worden gegeven Deze cursus van 7 8 les sen start maandag 22 oktober Een erg nuttige zaak om een en ander nog es op te frissen De Jaarlykse controle op banden en verlichting zal op zaterdag 20 oktober van 9 00-12 00 uur plaats hebben by de gemeente-garage aan de Waagweg Mogeiyk zal het volgend Jaar deze controle worden uitgebreid met een remtest Na gehouden rond vraag en pauze met een spelletje bingo werden door de heer J van der Scheer, WN consul te Hilver sum, vertoond de verkeersfllms „Ryden ln de winter' „Maals troom van het verkeer en een mu- ilkaai vrrkerrsftlrnpio- Con-

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1