Grote deelname aan 2e lustrum „Nacht om Holten Blauw Wit speelde gelijk tegen Vesos Propagandamiddag Voorbereidend tennis Resultaten Blauw Wit Hockey- Resultaten Blauw Wit Programma Blauw Wit SENI0RBI SPORTPAGINA HOLTKNS NIEUWSBLAD - 12 Utv.iU)öaK iaia - r/iUr. id ie tiende nachtpuzzelrit lacht om Holten'' die in de acht van zaterdag op zon- werd georganiseerd oor de Motor- en Automo- elclub „De Holterberg" as dankzij de perfecte or- inisatie en het gunstige aer voor de 136 deelnemers Eer een sportief en gezellig tenement. In de sport- asse startten 20 deelne- ers en in de tourklasse 116. totale lengte van het nnen de gemeentegrenzen oor de MAC-ers A Schup- ert en T. Bijma uitgezette arcours bedroeg 90 kilo meter waarvan 60 kilometer voor en 30 kilometer na de verplichte pauze. Tijdens de rit werd in de jurywagen van de „MAC" bij boerderij Krieger in Espelo door dames van cluble den aan alle deelnemers en hun as^ sistenten een kop koffie aangebo den en gedurende de plm 2 1/2 uur die verstreken tussen de aankomst van de eerste deelnemer en de prij suitreiking bestond er in zaal „Vosman" de kans om aan het „rad van avontuur" waardevolle prijzen te winnen. PRIJSUITREIKING Rond 4 uur werden de prijzen die bestonden uit kunst en gebruiks voorwerpen. na vele uren reken werk in zaal „Vosman" uitgereikt door MAC-voorzitter Dirk J. Schooien die een woord van dank sprak tot de uitzetters, de mensen van de rekenkamer, de vele contro leurs en verder tot allen die mede werking verleenden aan het wels lagen van de 2e lustrumrit „Nacht om Holten" De uitslag: Sportklasse: 1. H Paalman. Wier den. 73 strafp .2 J Veldhuis. Wijhe, 165 strafp 3 J Paalman. Haarle, 178 strafp 5 G. Nijenhuis. Colm- schate 190 strafp De poedelprijs was met 668 strafpunten voor G. Klaassen te Holten. Tourklasse: 1 G Achterhoek. Lut- tenberg. 133 strafp 2 J Kok. Eef- de. 170 strafp., 3 H Jongman, Hol ten. 183 strafp, 4 J Ulfman, Holten 184 strafp 5 J Rensen, Holten 190 strafp., 6 G Mulder, Almelo, 190 straft)., 7 B J Oplaat, Holten. 190 straft)8 B.J Schutte, Haarle, 193 straft)., 9 G Berkel, Wierden, 193 straft)., 10 J A Jansen, Holten, 194 strafp., 11. H Baantjes, Deventer 216 strafp 12 J W Beusink, Hol ten 216 strafp., 13 H. Zonneveld, Nijverdal, 217 strafp.; 14. W. ten Broeke, Lochem 218 strafp.; 15. B. Piepers, Hengelo, 220 strafp., 16. Broer Pekkeriet, Holten 222 strafp.; 17 H. Bruggeman, Nijverdal, 22 strafp.; 18. J. Schuchard, Holten 222 strafp.; 19. J. Smit, Okken- broek, 223 straft»., 20. H. Dikkeboer, Bathmen 225 strafp.; 21. JanTuller, Holten226strafp.; 22.'W Fleerkate, Laren (G) 228 strafp., 23. T Kolder hof. Bathmen Dijkslag uit Almelo „scoorde" 562 strafpunten en hij kreeg in de tourklasse de poedel prijs. Jan Schuchard uit de Kenemans- straat werd als eerste deelnemer „weggevlagd". Hij liet zich assis teren door z'n vrouw Tiny. en rommelige wedstrijd waarin twee ploegen wilden nokken voor de puntjes, maar door de hoogst merkwaar- Ige leiding van de Denekampse scheidsrechter Morsink aarvoor geen kans kregen dat was globaal gezien de edstrijd Vesos 1-Blauw Wit I. lauw Wit was deze middag het eld ingegaan met het goede voor- emen de puntenwinst van vorige eek voort te zetten En het leek er p dat dit zou lukken toen Gerard anstoot reeds in de 1 le minuut de óltense formatie op een 0-1 voor tong wist te tillen met een schui er die de Hellendoomse keeper olkomen verraste De Blauw Wit- ers hadden in deze competitie nog let eerder meegemaakt zo vroeg p voorsprong te komen en begon- en met deze ruggesteun dan ook [eerlijk te voetballen Aanval na anval werd opgebouwd en in de 5e minuut loste Jan Ververda een keihard schot maar hy miste de juiste hoogte Tien minuten later kwam Richard Beldman voor open doel. maar ook hij kon de bal niet goed onder con trole krijgen Toch kon Blauw Wit rustig gaan theedrinken met deze voorsprong en na rust kwam er dan ook een team uit de kleedkamer dat een uiterst rustige indruk maakte Maar hierin zou al spoedig verandering komen toen in de 2e min van deze 2e helft Vesos een vrije trap kreeg te nemen op de rand van het 16 meter gebied De muur werd opgesteld en Kees van Dijk die in de baan van het schot Hauw Wit 2 - DOS '37 5 foor Blauw Wit 2 stond deze mid- lag als moeilijke tegenstander )OS 5 op het programma Al vrij nel kwam DOS op een 0 1 doordat le Blauw Wit goalie mistastte en en DOS speler attent reageerde )e Holtenaren gaven zich echter liet zo gemakkelijk gewonnen en touwden enkele sterke aanvallen ip waaruit Anton Beldsnljder de tand gelijk wist te trekken Na de hee een sterker Blauw Wit dat ammer genoeg de verkregen kan en niet benutte en toe moest zien loe DOS in de 20e min na rust op- ïieuw op voorsprong kwam Blauw Vit zette nu alle zeilen bft om toch één puntje te pakken maar nistte hierbij het nodige geluk en noest hiermee de eerste nederlaag an dit seizoen incasseren. ten Hom 7 - Blauw Wit S ügenlftk zou deze „terugblik" zeer ort moeten zijn. omdat BI Wit on- anks haar veldmeerderheid zo nbenullig omsprong met het grote antal kansen Vandaar dat het lederom beter is de namen van de oorhoedespelers niet te noemen in e hoop dat Gerrlt Dikkers, Johan tam en Joost Boer een volgend eer hun blunders zullen goedma- en. Men kan natuurlijk ook spu»- ^en van een fantastische voor- ïoede omdat zij alleen al in het erste kwartier vele malen de ver lediging van Den Ham doldraalde, naar zoals gemeld werden de be slissende schoten niet geplaatst. 3e enige speler vai. BI Wit die nog iet dichtst bij doelpunten kwam, »as keeper Wlm Heemskerk met tljn verre uittrappen Zfjn keepers- training werpt vruchten af! Invaller toilers was trouwens een andere ichtpunt Hf) was het die door zftn Het aflatende inzet BI Wit uitein delijk toch de goede weg wees Voor rust maakte Stam 10. een kwartier "oor tijd maakte de onvergetelijke JDlkkers 2 0 en een paar minuten voor tftd 3 0 Trouwens vele over winningen zijn vaak aan zijn scoren te danken, zodat het elftal nu al de bijnaam de „Dikkersploeg" heeft. (Wanneer komen de trainingspak- kén?) Den Ham heeft de hele weds trijd moeten verdedigen Blauw Wit was gedurende het grootste deel sterker en speelde vooral op het middenveld goed samen Al met al deze keer extra biefstuk of na afloop geroerde echtgenotes Nog stiller dan anders droop het team af. ondanks het opnieuw bin nenhalen van de punten. Blauw Wit 6 - Vroomshoopse Boys 7 Als men naar de uitslagen van de vonge wedstrijden van Vr Boys had gekeken wist men dat de Blauwwitters een zware middag tegemoet gingen Direct na de af trap kwamen de Blauwwitters al onder zware druk te staan, maar vooralsnog wist men de zaak te kla ren Na ongeveer een kwartier spe len was het toch raak. 0-1 Blauw Wit zes moest het van uitvallen hebben, dit leverde wel enkele kan sen doch geen doelpunten op Vr. Boys 7 wist voor de rust de score verder tot 0-4 uit te bouwen Na rust kwam J W Maneschijn ln het veld en ging het bij Blauw Wit toch wel iets beter maar ook hij kon niet verhinderen dat Vr Boys de score verder opvoerde tot de eindstand van 0-8 Deze zware nederlaag was voor de Blauwwitters niet onver wacht gekomen De mannen van het zesde hebben allemaal hun beste beentje voortgezet doch konden deze zware nederlaag niet verhinderen Het dient gezegd dat deze tegenstander te goed was en dat de hoge zege niet eens geflat- teeid genoemd mag worden Een „ere" treffer had er voor de mannen van het zesde zeker ingezeten doch de bal wou er niet in De wedstrijd werd geleid door de uitstekend flui tende Henk Bovenkamp A s za terdag wacht het zesde wederom een zware thuiswedstrijd om 2 30 uur thuis tegen DtS 9 Hupnyk meer succes stond, kreeg toen hij zijn gezicht beschermde de bal keihard tegen zijn handen En nu stonden zowel de Vesos-spelers als de Blauw Wit ters als aan 'de grond genageld, want scheidsrechter Morsink de poneerde de bal op de elf meter stip Verwarring alom, maar Vesos-speler Scholing hield z'n hoofd koel en schoot de bal be heerst in het net. De strijd was weer open, maar nu ging de scheidsrech ter z'n invloed aanwenden. De meest vreemde beslissingen volgden en aan voetballqg kwam men niet meer toe. Iedereen was dan ook blij dat het eindsignaal klonk en men naar de kleedkamer kon, waar men aan beide kanten zich afvroeg waar ze deze middag mee bezig waren ge weest. Voor a s zaterdag staat de weds trijd tegen runner-up PSV-Almelo op het programma Zeker geen ge makkelijke opgave, maar evenals vorige week hopen we toch dat er ook nu tenminste een puntenver deling in zit. De scheidsrechter voor deze mid dag de heer uit Enschede, een flui tist ie promotie heeft gemaakt van de 3e naar de le klas TV B Alles lijkt er dus op dat dit een fijne voet balmiddag kan worden Blauwwit rekent op de aanmoediging van veel supporters. Begin november start de jaarlijkse reeks lessen voorbereidend tennis. Tijdens deze lessen worden allerlei oefeningen met bal en racket ge daan Dit is dan een oefening voor het echte tennis buiten in de zomer. De cursus „Voorbereidend tennis", die bestemd is voor leerlingen van het basisonderwijs vanaf ongeveer negen jaar telt 15 lessen. Daarna kan in overleg met de trainer be slist worden of het zin heeft zich op te teven voor de Tennis Club „Hol ten". De kosten van de cursus zijn f 40 -, die vóór de eerste les aan de trainer betaald moeten worden De lessen starten in november en wor den op dinsdag in de gymnastiek zaal aan de Lageweg van 16.00 tot 17 00 en in de gymnastiekzaal Haarstraat van 17.00 tot 18.00 uur gegeven. Voor rackets en ballen zorgt de club; natuurlijk is sport- kleding verplicht. Teneinde de jongens en meisjes de kans te geven kennis te maken met de tennisport en te bekijken of ze wat voor een cursus „Voorberei dend" tennis voelen organiseert de TC. „Holten" een kennisma- kings/propagandamiddag op de maandag van de herfstvakantie in de Sporthal. Vanaf 14.00 u. is de zaal geopend, waar dan een circui- tje is opgesteld met 10 15 posten. Bij elke post moeten weer andere oefeningen met ballen en soms ook met rackets gedaan worden. Om vier uur spelen vier juniores, die twee driejaar tennissen, een par tijtje Daarna worden enkele prijs jes, waaronder een racket, onder de deelnemers aan dit circuit verloot. Ouders kunnen ook komen kijken en informatie krijgen over de ten nissport. Dus iedere leerling van de Holtense basisscholen vanaf de derde klas, die belangstelling heeft voor het tennissen is maandag 15 oktober vanaf 14.00 uur welkom in de Sporthal, ,,'t Mossink". WW A2-Blauwwit Al Een nog ongeslagen Blauwwit trok vol goede moed naar Hengevelde om daar tegen een zo op het oog niet zo'n sterke tegenstander de koppositie te verdedigen Mogelijk dat er van een zekere onderschat ting van de tegenstander sprake DIS Dl - Blauw Wit Dl Tegen het hoog op de ranglijst staande DES D 1 keek D 1 al snel tegen een 3 0 achterstand aan Er werd echter dapper teruggevoch ten tot 3 2 Daarna werden verschil lende kansen gemist op de gelijk maker en hieruit putte DES moed De NIJverdallers wisten nog 3x het net te vinden, waardoor D 1 met een enigszins te hoog uitgevallen nederlaag genoegen moest nemen Zaterdag as uit tegen Wierden D 1. Jongens, we rekenen op eèn of twee puntjes! Veel succes! Blauw Wit D 2 - DIS D 2 In een goed gespeelde en span nende wedstrijd wist D 2 een bena uwde 3 2 zege te behalen op DES D 2 waardoor de goede klassering De gehele wedstrijd werd met een goede inzet gespeeld Na een 2-1 ruststand wist BI Wit direkt na de rust uit te lopen tot 3 1 DES kwam nog terug tot 3 2., maar verder liet de verdediging het niet komen. John Peter <2x> en Albert zorgden voor de goals Goed gewerkt, jon gens' Zaterdag a s de derby tegen Holten D 3! 8ueces! Blauw Wit 0 3 MS D 3 [)f •(•pkurn.si van D3 vow de/*- ut-dMryd was wrtr treurig El wa ren maar 8 spelers Dit was echter mede een gevolg van blessures Ge lukkig kon het elftal met enkele E-spelers worden aangevuld. D 3 begon enthousiast en wist al in de eerste minuten een voorsprong te nemen De teams waren goed te gen elkaar opgewassen DES wist echter wel de gelijkmaker te sco ren Een pluim verdient keeper Erik Jansen, die heel wat schoten heeft weten te keren Goed gevoet bald D 3 ga zo door en morgen thuis tegen Excelsior D 4 - alle maal aanwezig! Blauw Wit F1 .Inter V. F1 F1 was ln de eerste helft gelijk waardig aan het nog zonder ver- liespunten zftnde Enter V F 1 De ruststand was dan ook 2 2 Johan wist door goed doorzetten 2x een achterstand weg te werken en na de rust wist hl) Blauw Wit zelfs op voorsprong te zetten (3 2) Daarna kreeg de Blauw Wit-verdediging echter wat problemen met het wegwerken van de bal Dit had tot gevolg dat E V 3x wist te scoren en op 3 5 kwam en dit kwamen de Blauw Witjes niet meer te boven. Tengevolge van (te) veel wisselen, vooral achterin kon E V nog een ruime overwinning behalen Dit was wat sneu voor de Blauw Witjes die dappt-t Padden gestreden en viy-wrl gfiVh rt&rd li *1 Arti V was, want in de eerste 20 minuten werd Blauwwit ongetekend fel be streden Het spel golfde op en neer en WW kreeg na 20 minuten een unieke kans om de leiding te ne men, maar Gerrit Johan Kolkman voorkwam dit bekwaam Na onge veer een half uur nam Blauwwit wat meer het initiatief over, en 5 minuten later was het Richard Verveda. die uit een scrimmage 0-1 het aantekenen Vlak voor rust vie len er nog twee doelpunten eerst speelde Henk Mekenkamp zich be kwaam vry 0-2. en daarna was het WW dat uit een hoekschop doel puntte. Na de rust hetzelfde spelbeeld De ban werd definitief gebroken toen Jerry Pruis uit een strafschop we gens hands 1-3 liet aantekenen WW liet het hier niet bij, maar kwam toch wat conditie tekort In de 70e minuut werd een blunder van de WW keeper door Henk Me kenkamp attent afgemaakt (1-4) Vlak voor het einde werd de ein dstand bepaald op 2-4, doordat een in le instantie goed gestopte bal ondanks goed ingrijpen van Gerrit J ohan toch bij een 2e inzet doel trof Blauwwit O-De Zweef C3 In een goede en spannende weds trijd waarin door het hele team hard werd gewerkt en goed gecom bineerd is het Cl weer gelukt de volle winst te behalen In de 5e min was het Gerben S die het eerste doelpunt voor zijn rekening nam en 5 min later wist Geert de doelman van de Zweef te verrassen en de stand op 2-0 te brengen Blauwwit bleef stug doorgaan combineerde goed en was duidelijk ln de meer derheid maar kon toch niet verder uitlopen zodat men ging rusten bij een 1 0 stand Na rust kwam de Zweef wat beter in het spel. maar de Blauwwit achter hoede wist het gevaar steeds te ke ren al waren er wel een paar fantas tische reddingen van keeper Bert voor nodig Blauwwit liet zich ech ter niet tn de verdediging drukken en de voorhoede creeêrde zich nog meerdere kansen Het duurde nog tot 3 min voor het einde dat Jo chem idle een prima wedstrijd f' 1' >ie ein.istaiul j aaUle up Het mag echt wel in de krant: het eerste herenelf- tal van de H.C. Holten won met 2-1 van de op de tweede plaats staande heren uit Almelo! Een geweldig re sultaat. De wedstrijd was ook zeker het aanschouwen waard, want er werd veel spectaculairs geboden: snelle en goed opgebouwde aanvallen, afgewisseld door sterk verdedigend spel. Dat er op het hobbelige veld ieder weekend nogal wat blessures te constateren vallen, behoort zo langzamerhand tot het normale gebeuren Hoewel een gat in je hoofd of gescheurde enkelbanden bepaald geen lolletje zijn De zie kenboeg is daardoor ihmiddels al aardig vol Desondanks kon ook Heren 2 dit weekeinde een over winning behalen door met 3-0 het Hengelose team te verslaan Het derde elftal kon, ondanks dat het drie keer scoorde, helaas niet tot Senioren P S V I - Blauw Wit I 2.30 u. v. 1.00 uur Blauw Wit 2 - SWN 3 3 15 u. Blauw Wit 3 SWN 7 2 30 u DES 8 - Blauw Wit 4 1.30 u. v 12 45 u Enter V 9 - Blauw Wit 5 3 15 u. v. 2 30 u Blauw Wit 6 - DES 9 2.30 u. Junioren Blauw Wit BI - TVO BI 1 45 U. SC Rijssen B2 - Blauw Wit 2 12 00 u Blauw Wit CI - Twenthe C3 1 00 u. Pupillen: Wierden Dl - Blauw Wit Dl 11 00 u. v 10 15 u. Blauw Wit D2 Holten D3 10 00 u. Blauw Wit D3 Excelsior D4 10 00 u Blauw Wit EI - Sdol EI 11 00 u. Enter E3 Blauw Wit E2 10 00 u v 9 15 u HKSV FI Blauw Wil F1 9 10 u v 9 00 u een overwinning op D.K.S. komen en ook de veteranen moesten met 6-1 tegen Almelo het „loodje" leg gen. De winnaars by de junioren waren zaterdag. Meisjes C, Jongens B en Jongens C. UITSLAGEN Zaterdag, 6 okt.: Meisjes B-Salland B 0-1, P W -C-Meisjes C: 2-4; Goor D-Meisjes D: 1-0; Jongens B-P.W. B2 3-0, Jongens C-Salland C; 7-2 Hardenberg D-Jongens D: 5-1 Zondag, 7 okto: Heren 1-Almelo 1 2-1; Heren 2-Hengelo 3: 3-0 D K S.6-Heren 3: 6-3; Veteranen- Almelo: 1-6. WEDSTRIJDPROGRAMMA: Zaterdag, 13 oktober: Doetinchem B2-Meisjes B; 11.00 uur vertrek Oad 10.00 uur. Meisjes C-Nljverdal C: 12.00 uur o.l.v. mvr. Laurftssens en mvr. Louwerenburg. Meisjes D-Salland D 10.30 uur o.l.v. mvr. Van Doominck en mvr Zwijnenbe- rg Jongens B-Hengelo B4: 13.30 uur o 1 v mvr V d Sloot en Dhr. M. Aanstoot. Jongens C-DK.S. C3: 10 30 uur o.l.v dhr V. Tongeren en dhr R Boode Jongens D-Lochem Dl 12.00 uurolv dhr V Tongeren en dhr J Zoet Zondag, 14 oktober: Heren 1-Zevenaar: 14.30 uur. Al melo 5-Heren 2 13.00 uur. Heren 3-D K.S 7 12.30 uur o.l.v de heren Van Loenen en Schel tens. Veteranen-Doetinchem C: 11.00 uur o.l v de heren Hartog en Zwa nenberg. TRAINING Vrijdag 12 oktober: 16.00-17 00 uur: meisjes sixes, 17 00-18.00 uur: Meis jes B. 18.00-19 00 uur: Jongens B Zaterdag. 13 oktober, jongens sixes 10 00 uur 09 30-10 00 uur Meisjes D. 10 00-10 30 uur Jongens C. 10 30-1100 uur: Jongens D. 1100-11 30 uur Meisjes C Woens dag, 17 oktober: Heren 1 en 2 19 00 uur Donderdag. 18 oktober, vrij dag 19 oktober en zaterdag 20 ok tober i v m herfstvakantie: géén jeugd training!

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 15