e Aantal leerlingen bij het onderwijs daalt Nieuwe projecten op stapel Plannen besparing energie in de maak Bestemmingsplannen wachten op goedkeuring Gas- en elektriciteitsbedrijf [REKENING VERH0- INGEN Plannen naar G.S. Daling in cijfers LEERKRACHTEN SCHO LEN VERBETERING WEGEN Reserves HOLTENS NIEUWSBLAD 5 OKTOBER 1979 - PAG. 5 rgemeester en wethouders van Holten zijn blij de raad sluitende begroting 1980 te kunnen aanbieden, maar zij n zich wel genoodzaakt voorstellen te doen over een ntal belastingverhogingen. De gemeente Holten heeft de dragslijn gevolgd om de belastingen en de rechten rege- atig bij te stellen, conform de richtlijnen die de staatsse- >taris van Binnenlandse Zaken ook voor 1980 heeft gege- n ten aanzien van de minimum te heffen belastingen door meenten, wier begroting een nadelig saldo aangeeft. De latssecretaris heeft daarvoor een aantal minimumnor- >n vastgesteld. itziemngen van tarieven zullen naar raming een meerop- engst opleveren van in totaal f 81.285 - ,t betekent belastingverhogin* 1 van de volgende rechten en be- [üngen: onroerend goed- lastingen; begrafenisrechten; el- en reinigingsrechten; woon- ensenbelasting; toeristenbelas- g; secretarie-legers, bouwver- nningen; marktgelden, bad- en eminrich tingen. 3e de verhogingen zijn berekend ven B. en W in de nota van aan- eding uitvoerig weer. )lgens de nu bekend zynde gege- ins van de onroerend-goed- 'lasting is de totale waarde van de gendommen f 412 miljoen. De ta- even zijn voor 1979 vastgesteld op 1,20 en f3.- per f3000.- waarde oor resp. de eigenaren en de ge- ruikers. Voor 1979 Is een op- rengst geraamd van f976.000.-, iclusief de belastingopbrengst an bedrijfsgebouwen, ïachtens de richtlijnen van de taatssecretaris moet de minimale effing van deze belasting voor P80 f205.- per woning bedragen, hetgeen ten opzichte van 1979 een verhoging betekent van ca 5% of f 10 - per woning. De verhoging is volgens de staatssecretaris nood zakelijk om de berekende prijs stijgingen over 1979 te kunnen dekken. Na doorvoering van de verhoging wordt de totale op brengst voor de gemeente geraamd op f 1.025.500. De toegestane max. heffing bedraagt 12% van de alge mene uitkering uit het gemeente fonds, exclusief de kosten van so ciale zorg, terzake van de gebrui kers, en 15% terzake van de zake lijke gerechtigden. Als rekening wordt gehouden met die normen zou de maximale heffing rond f 1.305.000 mogen bedragen. Daarom stellen B. en W. voor de tarieven van de o.g.-belastingen te verhogen met 5% en te brengen op f4.40 en f3.15 per f3000.- waarde voor resp. de eigenaren en de ge bruikers van de eigendommen. De verhoging geeft een meerop brengst van naar raming f 49.500.-. Bij de behandeling van de begro ting was besloten de begrafenista rieven per 1 januari 1979 met 10% te verhogen. Op basis van de begro ting 1980 is het dekkingspercen tage thans 9%. Het voorstel luidt de Sr is een onderzoek gaande over de verlichting van kruis punten in het buitengebied. Politie en gemeentewerken is [evraagd om advies. Daarover wordt de raad nader gein- örmeerd. Indien mogelijk en nodig zijn B. en W. bereid ilannen te ontwikkelen voor verbetering van de straatver- Ichting. Dit staat vermeld In het hoofdstuk over de open- lare veiligheid. In de diverse hoofdstukken komen allerlei worstellen naar voren. Financieel is het thans mogelijk, lldus B en Wlangs een deel van de Beusebergweg vanaf de iruising Lambooyseweg/Kwintenweg tot aan het perceel Beusebergerweg 7 (voorheen H.J. Vincent) een oriënte rende verlichting aan te leggen. Daarvoor wordt f 38.800 nitge trokken. Het overleg met de project- pntwikkelaar, die een groot deel van de gronden in De Haar in han den had, leidde ertoe dat het ontwerp-plan op tal van punten moest worden gewijzigd, aldus B. en W. Het plan moet nu, door de wijzigingen, eerst worden beoor deeld door de provinciale commis sie voor gemeentelijke plannen. Het ontwerp-plan wordt opnieuw ter inzage gelegd Het is ter beoor deling toegezonden aan de provin ciale planologische dienst. Het raadsbesluit tot onteigening van gronden in de Beuseberg heeft, zoals bekend, de vereiste goedkeu ring gekregen. Zo nodig kan de on teigeningsprocedure voor de rechtbank worden voortgezet. B en W blijven streven naar een minne lijke schikking met de grondeige naren. Met sommigen hunner is reeds een akkoord bereikt over grondaankoop, aan anderen is een laatste aanbod gedaan Naar ver wachting zal op zijn vroegst in 1982 met de woningbouw in de Beus eberg kunnen worden begonnen Gedeputeerde 8taten hebben bi) besluit van 21 augustus 1979 ge deeltelijke goedkeuring gehecht aan het Komplan Holten en het Komplan Noord. Tegen de beslis sing van G S staat beroep open bij de Kroon, zodat de plannen nog geen rechtskracht hebben. In ver band daarmee hebben B en W bij G S. een algemene verklaring van geen bezwaar aangevraagd voor het verlenen van bouwvergunnin gen voor bouwplannen in de beide bestemmingsplannen, die met de plannen in overeenstemming zijn. Een dergelijke verklaring wordt niet afgegeven voor die gedeelten van de plannen, waartegen nog be roep bij de Kroon kan worden of is ingesteld. De door het bestemmingsplanfo rum gemaakte op- en aanmerkin gen aangaande het bestemmings plan Zuiderlook worden nader be studeerd, aldus B en W. Met één eigenaar worden nog on derhandelingen gevoerd over grond in het bestemmingsplan Sportveldencomplex Larense weg; de andere gronden zijn al gemeente-eigendom. tarieven opnieuw te verhogen met 10%, waardoor een meeropbrengst wordt verkregen van f. 1035 - Riool- en reinigingsrechten Het tarief van het rioolrecht wil het college verhogen met 5 1/2% tot f40.56 per aansluiting per jaar; meeropbrengst f 4400.-. Het rioolrecht was Ingaande 1 ja nuari 1VY9 vastgesteld op f38.40 per aansluiting per jaar, maar vol gens de richtlijnen van de staatsse cretaris dient de minimale heffing f 115.- per aansluiting per jaar te bedragen. De kosten van de zuive ring van afvalwater in Holten ko men niet voor rekening van de ge meente. Voor 1979 gold een mini maleheffing van f 110.-per aanslui ting per jaar. Een verhoging van 5 1/2% is noodzakelijk om de bere kende prijsstijgingen over 1979 te kunnen dekken. De reinigingstarieven dienen vol gens het college ingaande 1980 te worden verhoogd met 5 1/2% en vastgesteld te worden op f 47.52 per jaar; meeropbrengst f 6325.-. Het vastrecht bedroeg ingaande 1 ja nuari 1979 f45.-perjaar Daarnaast werd nog een recht geheven van tien cent per huisvuilzak. Op basis van een gemiddeld gebruik van ca 70 huisvuilzakken per zelfstandige huishouding per jaar wordt het to taal geheven bedrag geschat op f 52.- per jaar De minimum heffing per jaar voor 1980 moet f 65.- per jaar bedragen. Tenminste 70% van de kosten voor het ophalen per zelf standige huishouding van huisvuil dient door een goed geoutilleerde dienst te worden gedekt. Voor 1979 gold een minimum heffing van f60.-. Ten opzichte van 1979 bete kent dit voor 1980 een verhoging van f5.- of circa 81/2%. Ook de reinigingsrechten moeten met tenminste 5 1/2% worden verhoogd voor het dekken van de berekende prijsstijgingen over 1979. In de toe lichting wijst het college tevens op de dienstverlening aan de gemee nte Markelo. Op basis van de aan- koopwaarde van een nieuwe auto en een afschrijvingstermijn van acht jaar willen B. en W. f21250.- reserveren en voor het vervangen van de in 1969 in gebruik genomen en in 1975 gereviseerde huisvui- lauto een bedrag van f 32.406.25. Volgens een recent onderzoek van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heft 10% van de Neder landse gemeenten geen hondenbe lasting meer. Zou Holten deze be lasting afschaffen, dan zou ze rond f28500 minder ontvangen. Gezien de financiële situatie van de ge meente kan ze de hondenbelasting niet missen, aldus schrijft het col lege in de nota van aanbieding, want indien ze zou verdwijnen, dan zou de onroerend goed- belasting extra verhoogd dienen te worden, zodanig dat ze f30.000 zou opbrengen. Dat is het bedrag dat de gemeente zou derven als de tarieven voor 1980 met 5% zouden worden ver hoogd. Indien de verhoging van de onroerend goed-belastingen met 3% extra niet koninklijk wordt goedgekeurd, dan dient de hon denbelasting te worden gehand haafd. Na de verhoging van 5% is de belasting dan als volgt: Eerste hond f30.50 was f29.-. Tweede hond f42.- was f40.-. Derde hond f 54.50 was f 52.-. Ken nel f 66.-, was f 63.-. Meeropbrengst f 1425.-. De tarieven voor de woonforensen- belasting waren ingaande 1 januari 1979 met 5% verhoogd. B. en W. wil len deze opnieuw met 5% verhogen, waardoor een meeropbrengst wordt verkregen van f 5750. De oude tarieven waren: Brandverzekerings- of verkoop waarde minder dan f 2500: f 260. Bij f25000 of meer, doch minder dan f50.000: f360. Bij f50.000 of meer: f460. De nieuwe tarieven zijn resp. f275.-, f380- en f480. Met de verhoging van de tarieven voor de toeristenbelasting met 5% wordt een meeropbrengst van f 3000- verkregen. De verhoging va de secretarie-leges en rechten bur- gelijke stand met 3.5% geeft een meeropbrengst van f 5300-. Een meeropbrengst van naar ra ming f 350- wordt verkregen wan neer de marktgeldtarieven met 5% worden verhoogd, hetgeen bete kent dat 5 cent per strekkende me ter kraam meer moet worden be taald. Uit de verhoging van de diverse bad- en zwemtarieven met 5% komt een meeropbrengst van f 4200- uit de bus. Alleen het tarief van de groepskaarten voor perso nen van 3 t/m 15 jaar wordt ver minderd, n.l. van f 1.30 tot f 1— De begroting 1980 van het electri- citeitsbedrijf sluit met een saldo van f 26.881.92 op de post „te ver wachten kapitaallasten ten be hoeve van nieuwe investeringen en onvoorziene uitgaven" (begro ting 1979: f83.166.90). Daarbij is rekening gehouden met een uitke ring aan de gemeente wegens batig saldo ten bedrage van f 10.000— Het saldo van f26.881.92 is ten ge volge van de gestegen kapitaallas ten, de toename van de kosten voor onderhoud en een achterblijvende toename van het jaarlijks ver kochte kWh aanmerkelijk lager dan voorgaande jaren. Aangezien het benodigde saldo voor te verwachten kapitaallasten ten behoeve van nieuwe investe ringen en onvoorziene uitgaven, ge let op het investeringsniveau van de afgelopen jaren, op ongeveer f62.500.- kan worden gesteld zal een verhoging van de opbrengst van de tariven met plm. f35.650- noodzakelijk zijn. Rekening hou dend met de richtlijnen van het Ministerie van Economische Zaken zullen B. en W. de raad teizake nog voorstellen doen toekomen. Opgemerkt wordt, dat de ramingen voor stroominkoop en stroomver- koop nog zijn gebaseerd op de thans van kracht zijnde tarieven. Het is gewenst om ook de boilerhu- ren jaarlijks aan het te verwachten prijspeil aan te passen, zodat in deze huurprijzen geen achterstan den ontstaan of in éénmaal een forse huurverhoging moet worden doorgevoerd. In dit verband wijzen B. en W. op de circulaire van het Ministerie tot het overheisstarievenbeleid 1980. In deze circulaire wordt er op aange drongen de tariefsverhogingen tot maximaal 3 1/2% te beperken. Terzake wijziging van de boilerhu- ren zullen B. en W. de raad voorstel len doen toekomen. Voor 1980 wor den de volgende projecten voor spanningsverbetering gepland: a. stichting 10 kV trafohuisje met aanleg hoogspanningskabel Tol weg; b. stichting 10 kV trafohuisje Oude Stationsweg; c. stichting 10 kV trafohuisje Raal- terweg/Meester Bosweg; d. stichting g kV trafohuisje met aanleg hoogspanningskabel Pas- mansweg. Uitbreidingen Voor 1980 zijn ten behoeve van de uitbreidingen 4231 productieve uren uitgetrokken. De uren hebben zowel betrekking op uitbreidingen, uit te voeren in eigen beheer, als op uitbreidingen, die in hoofdzaak aan derden worden uitbesteed en uit sluitend toezicht van technisch personeel vereisen. Aangezien de uitbreidingen bij be grotingswijziging worden voorge legd, geven B. en W enige objecten, die voor 1980 worden verwacht: De reserves bedragen: a. fonds voor onderhoud en netspanningsverbe tering; b. bijdragen van derden in aansluiting; c. egalisatiefonds ta rieven f443.000.-; f 1.882.000-; f 164.650.-. Totaal: f2.489.650- Gosbedrijf De begroting gasbedrijf 1980 sluit met een saldo van f 92.323.66 op de post „te verwachten kapitaallasten ten behoeve van nieuwe investe ringen en onvoorziene uitgaven" (begroting 1979: f78.884.78). Daar bij is rekening gehouden met een uitkering aan de gemeente wegens batig saldo ten bedrage van f25.000.-. De begroting is geba seerd op de thans van kracht zijnde tarieven. In hoeverre deze tarieven voor 1980 zullen stijgen is thans nog niet bekend. Voor 1080 zijn ten behoeve van de uitbreidingen 4497 procuctieve uren uitgetrokken. Deze hebben zowel betrekking op uitbreidingen, uit te voeren in eigen beheer, als op uitbreidingen die in hoofdzaak aan derden worden uitbesteed en uit sluitend toezicht van technisch personeel vereisen. Enige objecten, die voor het jaar 1980 worden verwacht, zijn: a leggen hoofd- en dienstleidingen bouwplan Dorpskern; b. leggen hoofd- en dienstleidingen nieuwbouwplan Haarplen. De reserves bedragen: a fonds voor onderhoud f 190.000.-, b. bijdragen van derden in aansluting f 135.000.-. Totaal: f325000- In de gedocumenteerde nota van aanbieding bij de begroting 1980 schrijft het college, dat aan een aantal reserves zonder bezwaar een andere bestemming kan worden gegeven. Wijziging in de bestemming moet volgens het college gericht zijn op het tot stand brengen van voorzieningen, die in de nabije toekomst een hoge voorrang zul len hebben, nl. de bouw van een nieuw gemee ntehuis en de sport- en culturele voorzieningen. B en W willen de daarvoor in aanmerking ko mende reserves gelijkertijd over de projecten verdelen. Ter vrije beschikking staat een be drag van in totaal f 1.009.067.-. De reserve „onrendabele energievoor ziening", tot stand gekomen via het electriciteitsbedrijf en groot f 88.700.-, willen B en W bestemmen voor een doel, dat een raakvlak heeft met de energievoorziening. B en W denken aan war/nte-isolatie van woningen en scholen, waar voor twee posten zijn opgenomen in het investeringsschema voor 1980. Het college heeft zich beraden over maatregelen die zouden kun nen leiden tot energiebesparing. Ze kunnen gelden voor nieuw te bou wen woningen en voor bestaande woningen. In de categorie wonin gen/gebouwen dient een onder- Binnen afzienbare tijd wordt be gonnen met de ontgronding. Het bestemmingsplan Dljkerhoek kan ter goedkeuring aan G.S. wor den doorgezonden. Ook de recrea tieplannen De Haspel, De Holter- berg (camping Veneklaas) en Twenhaarsveld zyn ter goedkeu ring aan G.S. gestuurd. Tegen de Haspel zijn vier, tegen De Holter- berg zijn twee bezwaarschriften by Ged. Staten ingediend. Het bestemmingsplan Espelo, er ven Vincent, gaat eveneens ter goedkeuring naar G.S. Het ontwerp-plan voor het gebied, aansluitend aan het huidige in dustrieterrein De Haar, tussen de spoorlijn Deventer-Almelo, de Pe terswaterleiding en de S-14, is al in 1978 in het wettelijk voorgeschre ven overleg gebracht. Op verzoek van de financiële commissie wordt onderzocht of door een meer efficiente verkaveling van het plan de grondprijs kan worden verlaagd. Een wijziging van het bestem mingsplan buitengebied voor het crossterrein is reeds in het wette lijk voorgeschreven overleg ge bracht. Een reactie van Klein Be raad wordt op korte termijn ver wacht. Als er bij genoemde commissie geen onoverkomelijke bezwaren zijn willen B. en W. de plan wijzi ging nog dit jaar verder in proce dure brengen. By Ged. Staten ls een bezwaar schrift Ingediend tegen de herzie ning van het bestemmingsplan De Borkeld. Als het plan is goedge keurd kan het manege terrein pla nologisch gezien worden uitge voerd. De vastgestelde gedeelteiyke her ziening van de voorschriften van het bestemmingsplan De Borkeld moeten Ged Staten nog goedkeu ren. Het ontwerp- bestemmingsplan Waterwingebied Espelo is sinds 21 mei in het wette- ïyk voorgeschreven overleg ge bracht. De daling van het leerlingental bü het kleuteronderwijs gaat door, schrijven B en W in de nota van aanbieding bij de begroting 1980. Aan doel-uitkeringen en enkele andere uit keringen kan voor 1980 een bedrag worden geraamd van f 565.801,94. De uitgaven voor bet kleuteronderwijs bedra gen! 647.911,83. Nadelig saldo f 82.100,94. Het tekort is aan zienlijk groter dan in 1979 (f23.758,73) door leegstand van enkele lokalen bij het bijzonder kleuteronderwijs en door extra onderhoud. De kosten van het kleuteronderwijs kun nen niet langer worden gedekt met de Rijksuitkeringen. De nota gaat meö*."reugde in op rea lisering van de kleucterkursus ir Dykerhoek. Hoe de daling is verlopen by het aantal kleuters dat het onderwys volgt biykt uit de volgende cyfers: in 1977 231 kleuters op de openbare kleuterscholen, in 1979 nog maar 195. De prognose (voorspelling) voor 1980 komt uit op 180, nl kleu terschool Tuinstraat 34; Kolkleu- terschool 54, en Haarkleutersehool 98 By de 180 moeten de 20 kleuters van Dykerhoek worden gevoegd. By de scholen Tuinstraat en Kol- kleuterschool is de daling van dien aard, dat per 1 augustus 1980 de derde leidster aan de Kol- kleuterschool niet meer kan wor den gehandhaafd In de Tuin- straatschool biyven voorhands twee leidsters; aan de Haarkleu tersehool kunnen tot 1 augustus 1980 vier leidsters verbonden blij ven. De uit te betalen overschrijding aan het byzonder kleuteronderwijs wordt voor 1980 geraamd op flS 000 - welk bedrag voor de uit betaling aan het bestuur der by- zondere kleuterschool wordt gere serveerd Ook by het byzonder kleuteron derwijs gaat het aantal kinderen achteruit. Vanaf 1977 tot de prog nose voor 1980 is een daling van 84 naar 53 kleuters Het gevolg is dat aan „De Kleuterhoek", Hoffess- traat, nog maar één leidster is ver bonden, terwyl „Het Repelsteeltje" noodgedwongen de dependance aan de Klompssteeg in de Haar moest afstoten. Dat er financiële konsekwenties zyn verbonden zowel voor de ge meente als voor de vereniging „De Christeiyke Kleuterschool" is be kend. Ook by het lager onderwys schie ten de ryksuitkeringen tekort om de kosten te kunnen dekken. De gemeente krijgt f911 623 - uit het gemeentefonds, maar de uitgaven, exclusief salariskosten, bedragen f958 788.18 Nadelig saldo f47 165,18 Het bedrag per leerling is voor de grote scholen f76,50 en voor de kleine f 78,50. Ten opzichte van de scholen zegt de nota het volgende Dorpsschool: Wegens terugloop leerlingental verdwynt de 7e leerkracht per 1 au gustus 1980 Rekening wordt ge houden met een verdere daling van het leerlingental De lege iokalen worden gebruikt voor de dagmavo voor volwassenen. Kolschool: De tiende leerkracht kon niet worden gehandhaafd, maar kon worden overgeplaatst naar de Haarschool. Het lege lo kaal, dat in feite tot de kleuters chool behoorde, zal weer dienst doen als speellokaal. Per 1 augus tus 1980 telt de school waarschyn- ïyk negen krachten; nadien houdt men rekening met een verdere da ling. Haarschool: door verlaging der leerlingenschaal kon een negende kracht worden aangesteld. Naar verwachting zal ze zich als nege- nmansschool kunnen handhaven. By de o.l.s Dykerhoek zullen in 1980 62 leerlingen zyn. Zolang er 51 leerlingen zyn wordt de derde leer kracht gehandhaafd. Aan de o.l.s. Espelo kunnen twee leerkrachten verbonden bUjven. Zowel voor „De Schakel" als voor „Het Kompas" kan het aantal leer krachten worden gehandhaafd: resp vyf en zes Als er by „De Scha kel" geen aanwas komt zal ze op den duur een viermansschool wor den Sedert oktober van dit jaar zullen de vyfde en de zesde klas- leerlingen der openbare- en byzon- dere scholen gedurende twee lesu ren per klas per week les krijgen in lichameiyke oefening van een be voegde vakleerkracht. Nagegaan zal worden of deze leerkracht vol ledig by het schoolzwemmen kan worden Ingeschakeld. Verdere deelneming aan de onderwysbege- leidingsdienst zal nog aan de orde worden gesteld. Het tekort op de scholengemee nschap is vrywel onveranderd ge bleven, het bedroeg f 69 593,42 De uitgaven waren f 1 234 201,92, de Inkomsten f 1 164 618 50 De scho lengemeenschap heeft thans 41 lo kalen en 10 noodlokalen. Per 1 sep tember van dit jaar was het aantal leerlingen 1318 (in september 1978 1284). Een prognose op langere termyn van het Ministerie van On derwys geeft een leerlingental van 1190 aan. In principe is er aan spraak op uitbreiding met nog een aantal onderwysruimten: een uit breiding in definitieve vorm. De prognose houdt geen rekening met de eventuele negatieve invloed die kan uitgaan van de stichting van een scholengemeenschap voor havo-mavo in Colmschate. Aan de staatssecretaris van onderwys is verzocht verdere uitbreiding van de scholengemeenschap op het scholenbouwplan op te nemen, doch van dat verzoek wordt weinig heil verwacht, aldus de nota. Voor de dagmavo voor volwasse nen hebben zich 15 cursisten aan gemeld. Het wordt steeds moeily- ker het eerste jaar van de grond te krygen. Over de lagere agrarische school is onlangs nog in den brede bericht. Uitvoerig gaat de nota van aanbie ding in op het welzynsbeleid en memoreert het werk van de werk groep welzyn. Nog dit jaar, aldus B en W, kan de raad de procedurever ordening sociaal-culturele plan ning ter vaststelling worden aan geboden. Ook in het voorjaar van 1980 is een voorstel tot vaststelling van een subsidieverordening te verwachten. Die gaat gelden voor het gehele welzynsterrein, inclusief de sport beoefening. Daardoor zal de be staande verordening, regelende de subsidiëring van plaatsefijke culturele-, jeugd- en sportvereni gingen, in haar geheel kunnen ver vallen. Het subsidiebedrag van f 33 000 - voor landbouwers, die rie ten daken aanbrengen, wordt ge handhaafd. scheid te worden aangebracht in gemeenteiyke- en particuliere ei gendommen, Ook kan op de open bare verlichting worden bespaard. Voor nieuw te bouwen woningen heeft de bouwverordening al isola tie bevorderende bepalingen; voor particuliere eigendommen is de gemeente niet de enige aangewe zen instantie om tot energiebespa ring te manen. Desondanks zyn B en W van plan regelmatig een „tipkaart" te publi ceren met suggesties over energie besparende maatregelen. Ten aanzien van gemeentefijke ei gendommen wordteen isolatieplan opgesteld, waarby het college denkt aan spouwmuurisolatie, iso latie dakbedekking, efficiënte rege ling c.v-installaties. De maatregelen zullen kostenbe sparend zyn en op de lange duur zichzelf terug verdienen. De inves teringen dienen gedaan te worden, omdat daar in het verleden te weinig rekening mee is gehouden. Ook de reserve verbetering wegen wil het college handhaven; ze staat genoteerd voor f 15.500.-. In de toe komst kan het onderhoud van we gen daaruit worden gedekt. In de investeringsschema's der afgelo pen jaren was steeds een aanzien- fijk bedrag opgenomen voor herbe- straten, herbetegelen, aanbrengen nieuwe deklagen, verbetering, re constructie van wegen. Omdat er steeds geringer geldmid delen waren dan het totale wens enpakket uit het investerings schema moest er telkenjare een keuze worden gedaan. De conse quentie was dat sommige werk zaamheden aan wegen verschoven werden naar een later tydstip. On derhoud van wegen is noodzake- iyk. Gemeentewerken is gevraagd een overzicht te maken van het totale onderhoud aan wegen etc., en wel zodanig dat men weet welk gelijk bedrag jaarlijks nodig is. Een ver sterkte fondsvorming voor het on derhoud van wegen en paden is nodig. Enkele reserves naast bovenge noemde die ter vrye beschikking staan zyn: Bouw nieuw gemeente huis f 60.000.-. Afvloeiingskosten personeel keurings-, waren- en slachthuisbedrijf f 162.000.-. Voor lopig verkoopresultaat verkoop slachthuis f 160.000.-. Batige saldi vleeskeuringsdienst f40.000.-. Af koopsom stroom- en onderhouds kosten verlichting S-14 f37.652.-. Overschot dienstjaar 1976 f95.000.-. Sport- en culturele voor zieningen f350.000.-. Voor ontwikkelingskosten ten be hoeve van een nieuw te bouwen gemeentehuis in het Komplan is f25.000.- opgenomen. Binnen tien jaar moet een nieuw gemeentehuis klaar zijn, rekening houdend met de termijn van gebruik van de on dergrond, waarop, zoals bekend, de tijdelijke uitbreiding van het gemeentehuis ir gebouwd

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5