Dijkerhoeks Amateur Toneel (DAT) presenteerde succesvolle revue „Diekerhook van A tot Z" Na twee jaar onderbreking jf HOLTENS NIEUWSBLAD Holtense jeugd op TV WORDT DONOR! Uit het politierapport Uw bloed kan een leven redden! Nierstichting i Bejaardensoos OPENBARE KENNISGEVING eente ten VERHINDERD V00RBEREIDINGS- BESLU1T OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 5 oktober 1979 31e jaargang - no. 40 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel 05483 1356 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Stichtingsbestuur Kozakkenstraat 5 tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel 05490-16666 1 Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Na een onderbreking van twee jaren heeft de Dijkerhoekse teerde „D.A.T." nl. een vlot lopende en succesvolle revue- Amateur Toneelvereniging „D.A.T." een tevoren in Dijker- avond in de bijzonder sfeervolle zaal van café-restaurant hoek reeds jarenlang bestaande traditie opnieuw ter hand „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek, waarvoor tijdens beide genomen. Vorige week vrijdag- en zaterdagavond presen- avonden een bijzonder grote belangstelling bestond. Aan het gepresenteerde revuepro gramma werd o.a. medewerking verleend door het majorettecorps van de Holtense muziekvereniging „H.M.V.", een zang- en toneel groepje en een revueorkest, terwijl de diverse programma-onderdelen aan elkaar „gepraat" werden door conferencier Gerrit Nikkels als „Dirk Tussendoor" Na een kort openingswoord door DAT- voorzitter Jan Meijerman werden de toneelgordijnen geopend en werd een bont programma gepre senteerd van verschiUende schets jes, zang, dans, muziek welk geheel In een heerlfjk ontspannen en hu moristische sfeer voor het voetlicht werden gebracht. Hoogtepunt Na een bijzonder charmant optre den van het majorettecorps H.M.V. bereikte het geboden programma meteen al een hoogtepunt met het optreden van een zanggroepje, waarin Jantina Meijerman-Pinkert een meer solistische rol vervulde en waarin Geertje Holmer-Pinkert, Jan Pinkert en Rla en Jan Meijer man samen meer de backing:groep vormden Met name oogstte dit ge zelschap terecht een enthousiaste applaus van het publiek na uitvoe ring van het overbekende Abba- lled „Chiquitta" Hoewel het voor amateurs altijd weer levensgevaar lijk is ten tonele te verschijnen met nummers van overbekende groe pen vormde dat aspect hier geen enkele probleem Muzikaal was dit optreden zonder meer af en be reikte een vrijwel professionele hoogte Wellicht zou deze groep er goed aan doen om voortgaande op de weg naar succes, nog een ietsje meer aandacht te schenken aan het choreografisch aspect van de pre sentatie Speciale vermelding in het geheel verdient ook het revueorkest, be staande uit WIJ Markvoort (orgel), Evert Jan Pinkert (drums) en Dlck Denneboom en Bert Boverhof (belde op guitaar) Dit. qua instru menten bezetting erg goed gekozen muziekgezelschap, bleek, ook in onderlinge samenhang en steeds wisselende geluidssterkte, der mate goed op elkaar te zijn afge stemd dat het een volkomen har monisch geheel vormde, zowel tij dens het solowerk als bij de bege leiding van met name de zanggroep en verdient derhalve de kwalifica tie „professioneel". Toneel Met het ten tonele voeren van di verse schetsjes, zoals „De Meisjes gek", „De twee patiënten" en „De verstoorde romance" strooide de toneelgroep „D.A T." uiteraard de in de revue onmisbare komische si tuaties en humor over de aanwezi gen uit, waarmee ook zij deelden in het succes van de avond. Deze to neelgroep bestond uit Jenny Nik kels. Janneke Vlogtman- Wegstapel. Bertus Brons.' rt, Dick Luggenhorst en Henk Pin kert Ook het schetsje „De Zudde Sjeikers", gepresenteerd door Jo- han Nikkels en Teunis Pinkert deed het erg goed, mede dankzy de medewerking van vijf jeugdige meiskes nl. Dianne Stegink, Erna Wissink, Marian en Jantina Rensen en Jeanette Wegstapel. Finale Zoals in een revue gebruikelijk liep ook deze avond tenslotte uit in een finalé waaronder enige bekende zeemansliedjes als slot met accor deon begeleiding door Geke en Gerrv Holmer Verlichting en ge luid waren prima verzorgd door Jan Noteboom en Wij Wegstapel en de grime was bij kapper Wander Drent Sr in goede handen. Lied over Dijkerhoek Tenslotte maken wij melding van een absoluut hoogtepunt uit deze zeer geslaagde revueavond, nl het solo-optreden van zanger Jan Meijerman. die op de melodie van een bekend lied van zanger Vader Abraham het goede leven in Dij kerhoek bezong Gelijkwaardig aan de uitstékende presentatie vonden wij de door hemzelf ge maakte t,ekst dermate sterk dat wij de inhoud daarvan meenden te moeten publiceren: 1 Wie hier is geboren of jarenlang woont. Die voelt zich een koning, alleen niet gekroond, In een grote paleistuin, vol bloe men en groen, Waarin hij mag leven en alles mag doen, Een kern met een molen en rondom vlak land, Van Espelo tot Holterbroek, Een bevolking, saamhorig, ja één met elkaar, Dat alles, dat is Dijkerhoek. Refrein: Want in Dijkerhoek, ja in Dijker hoek, Gaat 't leven nog voort zoals 't ook hoort, Ja in Dijkerhoek, ja in Dijkerhoek, Daar wordt 't milieu niet door ram pen verstoord, Ja, in Dijkerhoek, ja in Dijkerhoek, Daar ben je met geld niet arm en niet rijk, Ja in Dijkerhoek, ja in Dijkerhoek, Daar zijn de mensen allemaal ge lijk. 2. Hier is volop te eten, hier is volop werk, Een gezond buitenleven maakt ie dereen sterk. Zo gaan de jaren voorbij, je wordt misschien al grijs, Maar de jaren des levens die maken je wijs, Al blijft ook niemand voor verdriet steeds gespaard, Dat geldt ook voor U en voor mij, Het verdriet in 't lven, dat slijt langzaam af, Het mooie, dat blijft U steeds bij. Refrein: 3. En wordt je in Dijkerhoek 50 jaar oud, Dan wordt er door vrienden een Abraham gebouwd, Die staat dan de hele dag pal naast je deur, Al zegt-ie geen woord, je krijgt toch een kleur. Je denkt, loop ik hier nu al 50 jaar rond, Wat gaan toch de jaren hier snel, Maar je blijft met je benen steeds wel op de grond, Want ergens besef je toch wel: Refrein: 4 En heb je in Dijkerhoek eenmaal pensioen, Dan is er voor jou nog heel veel te doen, Je kunt gaan tuinieren als je houdt van natuur, Of kippen gaan houden in een hoek van de schuur, Je legt naast je huis een klein wei landje aan, Met daarin een schaap of een geit, Je kunt kranten bezorgen of 't blad van de kerk. Maar je zit nooit omhoog met de tijd Refrein: 5 En als dan toch eenmaal je laat ste uur slaat, Voor d'een is dat vroeg, voor de an dere laat, Dan kijk je terug naar wat al is ge weest, En je denkt bij jezelf, 'twas toch één groot feest, Je hoopt dat je kinderen net zoals jij. - Al valt nu voor jou ook 't doek - Steeds mogen leven gezond en te- vree, In een vredig en vrij Dijkerhoek! Een scene uit de dolkomische een-acter „De Twee patiënten". Derk Luygenhorst (met pet) en Bertus Bronsvoort en verpleegs ter Janneke Vlogtman-Wegstapel. De collecte voor de Nierstichting heeft in Holten f 4568.02 opge bracht Het plaatselijk comité zegt bij deze heel hartelijk dank aan al len die hebben meegewerkt aan het behalen van dit prachtige resultaat en dankt tevens de collectanten voor het werk dat werd gedaan In gezetenen die om welke reden dan ook niet in de gelegenheid waren omiets bij te dragen en dit alsnog willen doen worden verzocht hun bijdrage te storten bij de plaatse lijke RABO bank onder nr 328528021 t n v Nierstichting Hol ten U ontvangt een fraaie Gebruik de?e De Holtense skateboard club „De Skate Tigers" komt a.s. za terdagmiddag op de T.V. De skaters zijn te zien in bet kin derprogramma van de A.V.R.O. getiteld „Wat je zegt ben je zelf' (16.00-16.25 uur). De opnames zyn gemaakt op het schoolplein van de o 1 Kol- school en in de speeltuin van de speeltuinvereniging „De Kol" Het is een programma voor kin deren door kinderen, die in deze uitzending zullen praten over het skateboarden met het oog op de mogelijkheden en ruimten die de jeugd ter beschikking heeft om deze sport te beoefe nen. De baan in de speeltuin is helaas afgebroken, met het doel om elders in de speeltuin weer op te bouwen. Deze afbraak is geschied op wens van enkele Holbewoners, die de baan nogal luidruchtig vonden. Deze keer eens geen aanslag op uw portemonnaie, maar alleen het verzoek van het Rode Kruis iets van uw bloed af te staan: voor u een kleine moeite maar voor uw zieke medemens van grote betekenis. Reeds in de oudheid kende men aan bloed grote kracht toe en probeerde men al op allerlei manieren patiënten met bloed te genezen, o.a door het laten drinken van bloed en door het op een of andere manier over brengen van dierlijk bloed op patiënten Ook liet men patiën ten in bloed baden, in de hoop dat dit genezing zou brengen. Zo trachtte men in de loop der eeuwen steeds op allerlei ma nieren patiënten met bloed ge nezen, maar helaas met erg weinig succes doordat men nog onvoldoende kennis had om trent de eigenschappen van menselijk bloed Thans is de we tenschap op dit gebied enorm uitgebreid en is een bloedtrans fusie een normale zaak gewor den, waaraan elk jaar duizen den patiënten hun leven hebben te danken. Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor hei opgeven van een nieuwe abonnee In/enden aan: Holten* Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Naam- I I Op de kruising Markeloseweg- Adres: I Rijssenseweg botste mevr A J van Woonplaats: j P Nijverdal met haar person- I enauto tegen de wagen van Z S uit Geeft op ais abonnee Holten die geen voorrang werd ver- op het Hollens N,eu*swad |fend Be(de autQ.s Uepen schad(. Dhr /mevr I op Bij de in de Oranjestraat gehouden Adres radarsnelheidscontrole kregen 8 Woonplaats: Igj chauffeurs een bekeuring Twee u u, u u u n V# fatsen die waren gestolen bi) het 'I ba,aa" he' abonnennentsaelcl pe, hall V sportpark Meermanskamp wer- jaar per jaar dorp teruggevonden I De Holtenaren G J K en O F T moesten te voet huiswaarts omdat bij bar-cancing „De Waag" hun flets werd gestolen In de Haar wer den twee mannen aangehouden die ventten zonder vergunning Belde „venters" die op pad waren voor de „Stichting Hulp Waar Nodig" kre gen proces-verbaal In de Waar- denborchstraat werd een autobe stuurder gecontroleerd die ver moedelijk te diep in het glaasje had gekeken Beide blaasproeven we zen duldelyk in die richting Een dokter nam een bloedproef In ons land heeft het Rode Kruis een belangrijke taak gekregen bij de werving van vrijwillige donors en zo zijn er over het hele land verspreid ongeveer 300 000 donors die regelmatig bloed af staan En denkt u nu niet dat dit wel voldoende is en dat u dus niet behoeft mee te doen. juist door de toenemende kennis kan met bloed steeds meer worden ge daan en kunnen steeds meer mensen met bloed of met daar uit bereide geneesmiddelen worden geholpen (bij grote ope raties, verkeersongevallen, al lerlei bloedziekten etc.). Indien u zelf gezond bent. is het dan niet voor de hand liggend dat u uw dankbaarheid toont door één of tweemaal per jaar iets van uw bloed af te staan? Iedere gezonde volwassene tus sen 18 en 65 jaar, die niet als „vaste" donor bij een bloed transfusiedienst of bloedbank is ingeschreven en die in het afge lopen jaar geen geelzucht, een andere ernstige ziekte, een ope ratie of een bevalling heeft doorgemaakt en die niet onder regelmatige behandeling van een arts is, kan zonder beswaar wat bloed afstaan (nog geen halve liter). De normale hoe veelheid bloed van een volwas sene is ongeveer 5 liter en de af gestane hoeveelheid word bin nen enkele weken weer in het lichaam aangemaakt. Binnenkort organiseert het Rode Kruis een bloedafname- avond en doet een beroep op alle gezonde volwassenen een halve liter bloed af te staan Geeft u zich hiervoor op bij het Rode Kruis p/a C.H van Iperen-Esseboom, Schoutens traat 50, Holten. 11 redt mis schien een mens! VERLOREN Voetbalschoenen, groen/zwart, in groene plastic tas Bril in zwarte koker Donkerbruine portemonnaie met plm. f 5.- Blauwe tas (schouder) met an sichtkaarten en portemonnaie Gouden trouwring „José" 2-6-78 Armband bezet lila steentjes Doublé dameshorloge Wit/gouden damesring met briljan- tje Zilveren speld GEVONDEN: Bromfietsplaatje Kinderfietsje De Bejaardensoos Holten opent het seizoen '79/'80 dinsdagmiddag met een bijeenkomst in gebouw „Irene" die om half drie zal aan vangen Het wordt weer gezellig! Alle leden worden verwacht en ook gasten zijn heel hartelijk welkom! WIJZIGING VERORDENING OP DE SEIZOENWOONVERBLIJVEN Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter lezing is neergelegd het be sluit van de raad van deze ge meente van 21 mei 1979, nr 262/IJm, tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de Verordening op de Sei- zoenwoonverblyven (6e wyzi- ging). Deze verordening treedt in wer king op de dag harer afkondi ging. De betreffende wijziging van genoemde verordening heeft betrekking op de eisen waaraan een stacaravan moet voldoen om voor een bouwvergunning in aanmerking te komen. Het besluit is, voor zover nodig, goedgekeurd door gedepu teerde staten van Overijssel by besluit van 14 augustus 1979, afdeling 2, nr. 41546. Tegen betaling der kosten is bovenbedoeld besluit ter ge meentesecretarie verkrijgbaar. Holten, 5 oktober 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd, W L.F C van Rappard, burgemeester G J Langenbarg, secretaris. 0FFICIÉIE PUBLIKATIE De burgemeester van Holten is op maandag 8 oktober a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden. Holten, 14 september 1979. De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat de raad van die gemeente in zyn vergade ring van 1 oktober 1979 heeft be- slpten 1 te verklaren, dat een herzie ning van het bestemmings plan „De Haar" wordt voorbe reid, voor zóver omvatte het gebied hetwelk met gele kleur op de by het raadsbesluit be horende en als zodanig ge waarmerkte tekening is aan gegeven Dit voorbereidings- besluit heeft betrekking op een gebied gelegen tussen de Reilinksweg - Keizersweg - Denneboomstraat - en Reilink- steeg, met uitzondering van het perceel Reilinksteeg 2 2 te bepalen, dat het betref fende besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bybeho- rende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter ge meentesecretarie. afdeling al gemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 5 oktober 1979 De burgemeester voornoemd, W.L.F C van Rappard

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1