Waarom Drs. P. graag voor Adè/e schrijft WEEKEND Goed volk Het zal je kind maar wezen Ivanhoe OKTOBER 1979 VRIJDAG ZATERDAG Onder redaktie van Guus Marmus gerschap zou hij niet in dat land willen wonen. Drs. P., pseudoniem voor drs. HEINZ POLZER is een aparte verschijning in de showbiz. Vooral populair bij studenten en later ook bij andere groepen uit de sa menleving start de taalvirtuoos op late leeftijd met zijn artistieke carrière. Op 'n leeftijd waarop andere artiesten al dikwijls hun derde afscheidstoernee hebben gegeven, bezorgt Drs. P. heel Nederland het „Heen en Weer...". Na een wat stil lere periode rondom de doctorandus verschijnt hij a.s. zaterdag weer op de buis „Romantiek voor twee, met drs. P.". We zochten de goede man eens op in zijn monumentale grachtenpand te Amsterdam waar hij samen met zijn vrouw een druk bestaan leidt. Zwitser Drs. P In de eerste drie le vensjaren woonde ik in Zwitser land bij mijn ouders Mijn vader was een Zwitser maar mijn moeder een Nederlandse Toen mijn ouders gingen scheiden ging ik met mijn moeder terug naar Nederland, daar hertrouw de mijn moeder en dat was voor mij het einde van het Zwitser land-gebeuren. Ik had nog wel het Zwitserse staatsburger schap en dat geef ik met op Maar om nu te zeggen ik ga naar Zwitserland om daar mijn brood te verdienen Nee, Zwit serland is voor mij niet meer dan een mooi vakantieland En ondanks mijn talenknobbel zie ik mijzelf nog geen Duitse boe ken schrijven Als ik dan naar een ander land zou gaan, koos ik Engeland Die taal spreekt mij meer aan Daar komt nog bij dat ik in mijn Indonesië-periode m het Engels schreef Het is een taal die ik beter onder de knie heb dan Duits" Op dat mo ment gaat de telefoon en drs P staat op en loopt naar de andere kant van de kamer We zitten in het achtergedeelte van het huis en kunnen vanuit de bank uit kijken op de mooie achtertuin van het grachtenhuis Tussen de hoge bomen heerst de vol strekte rust Drs P heeft intus sen zijn gesprek beëindigd en zegt op onze opmerking over de mooie tuin ,,Als je buiten zit hoor je helemaal geen verkeer Je waant jezelf op zo n moment op het platteland Dat is wel be drieglijk want de uitlaatgassen van de automobielen dalen ook achter mijn huisje neer en al leen een spuitbus ..Plattelands- j^eur" kan daar wat aan veran deren Maargoed, een kniesoor die daar op let Wat verder nog opvalt, naast de enorme boekenkast die de halve kamer vult, zijn de wandversierselen. Drs P. (59) was al op jonge leeftijd geboeid door de thea terwereld Het begon met caba retteksten schrijven Tochtzou hij niet doorgaan in het cabaret leven Eerst was er een studie économie te voltooien Ook daarna waren zijn artistieke be zigheden heel lang niet meer dan een intensieve hobby Ge zeten in een tijdloze leren bank vertelt drs P ,,lk ben mijn liedjes zelf gaan zingen omdat anderen daarop aandrongen Ik vond mijn stem met goed ge noeg om al op vroege leeftijd te gaan zingen Het schrijven daarentegen heeft me wel te pakken gekregen In het alge meen vind ik het fijn om met de taal te werken Ik speelde aar dig piano en kon zo mijn eigen teksten begeleiden maar om nu te zeggen hiermee ga ik de buh- neop nee. daar was het met volledig genoeg voor Dat het er later toch nog van gekomen is, had ik zelf met verwacht.' aldus drs. P. weken maar één keer in de vier jaar een groot verlof van vier maanden Helaas zijn in deze drukke wereld heel veel men sen niet te vervangen voor zo n lange tijd In het verleden heeft de docto randus in de economie heel wat afgereisd Daar had hij de gele genheid voor toen hij een paar jaar in Indonesië woonde Drs. P.: ,,Het voordeel van dat land was naast het goede klimaat, dat je om de vier jaar een lange verloftijd had Die maanden ge bruikte ik dan om wereldreizen te maken Dat klinkt misschien wat bekakt maar feit is toch dat ik twee maal om de wereld heb gereisd Het zou nog een goed plan zijn voor Nederland Niet ieder jaar de gebruikelijke 3 of 4 Drs P deed tijdens zijn vele rei zen heel wat indrukken op die hij later weer verwerkte in zijn boekjes Vooral het bezoek aan het carnaval in Rio de Janeiro heeft veel indruk op hem ge maakt ,,lk heb daar een boekje over geschreven maar eigenlijk is het nauwelijks te beschrijven wat ertijdens zo n carnaval alle maal plaatsvindt. Het is een soort elektriciteit die ie overvalt. Toen ik er kwam was Rio niet zo commercieel als nu Er beston den m 1960. tijdens mijn be zoek aan Rio, nog geen charters naar het carnaval." zegt Drs P op spottende toon Na zijn In- donesie-periode, hij was daar hoofdredacteur van een perso neelsblad van een groot bedrijf, besloot hij om zich definitief in Nederland te vestigen On danks zijn Zwitserse staatsbur- Drs P is a s zaterdag weer eens op de tv In „Romanüek voor twee-, met drs P" krijgt de Zwitser gele genheid om zijn biljartkunst aan het publiek te tonen Vriend schuld van een kind. Maar ik ben wel iets doortastender dan eerst. Ook de stunts neem ik nu voor mijn eigen rekening Dat laatste heeft Crawford zeer serieus geno men. Zo haalde hij zijn vliegbre vet in zeven weken Als Frank Spencer had hij zoiets niet over leefd, (18.59 uur, Ned. I) meestal nadat drs P weer één van zijn fantastische teksten voor de desbetreffende artiest heeft geschreven Zo ging het bijvoorbeeld bij Adèle Bloe- mendaal en de cabaretier Ivo de Wijs. ..Ze vragen me wel eens of ik teksten voor bepaal de artiesten wil schrijven, ver telt drs P ,,maar dat doe ik al leen voor artiesten waarmee ik goed kan opschieten Verder is het belangrijk dat ze mijn num mers goed ten uitvoer kunnen brengen Voor Adèle Bloemen- daal en Ivo de Wijs schrijf ik graag teksten omdat ze de eer der genoemde eigenschappen bezitten Behalve teksten schrijven voor zichzelf en voor anderen, treedt drs P ook nog ongeveer twee keer per week op in het land Daarbij staat hij het liefst voor studenten of in kleine theaters waar het publiek volgens drs P precies goed is voor de liederen die hij dan aan de mensen laat horen Hierbij .begeleidt hij zichzelf op de pia no In zo n sfeer is ook het tele visie-programma van a.s. zater dag ontstaan Drs P houdt met zo van de gia mour en de glitter m de showbiz Drs P ..Mijn vrouw en ik wa ren goed bevriend met de teke naar Esscher. Daarnaast be wonder ik zijn werk m hoge ma te en daarom hangen een aan tal werken van hem aan de muur We bezochten Esscher vaak in Baarn en toen hij stierf verloor ik een goede vriend In de theaterwereld heeft drs P ook een aantal goede vrienden Zon vriendschap ontstaat Vanavond start de AVRO-televi- sie met een nieuwe serie, die Eli Asser heeft geschreven. Er komen zes afleveringen die alle op de zon dagavond worden uitgezonden. Alles draait in deze comedy-serie om Stien, gespeeld door de actrice Ronnie Bierman, die op haar mo tor door Amsterdam heen raast, op zoek naar liefdadige doelen of naar objecten waar ze haar gevoel voor rechtvaardigheid kan uitle ven Haar man, Appie, een rustige figuur, een redelijke biljarter en klaverjasser wordt vertolkt door Frans Koppers. Andere belangrij ke rollen worden gespeeld door Mieke Verstraete, Joop Doderer, Willeke van Ammelrooy, Michiel Kerbosch, Leen Jongewaard, Hans Boskamp, Trudy Labij, Frits Lambrechts, Kitty Courbois, Lex Goudsmit en Ingeborg Elzevier. Kortom een prima bezet stuk Als u het net zo leuk vindt als wij bij de voorvertoning, zit u vanavond goed bij „Goed volk". (20.50 uur, Ned. I) De sympathieke presentatrice Maartje van Weegen presen teerde iaatst m het kader van de Europese verkiezingen een programma wat in Duits land werd uitgezonden Niets bijzonders zult u zeggen Maar het bijzondere komt nog Maar tje beviel de Duitse televisieba- zen zo goed dat ze werd uitge nodigd om iedere week een ac tualiteitenprogramma te pre senteren op de Duitse televisie Dat zou dan de eerste Neder landse presentatrice zijn die dat overkwam Maartje: Iedere week is me wat veel maar ik heb nu besloten om één keer in de twee weken aan dit Duitse pro gramma mee te werken Verder blijf ik mijn andere presentatie werkzaamheden voor de KRO- televisie gewoon voortzetten Wordt Maartje de plaatsver vanger van de showman Rudi Carrell? Maartje: ,.lk vind het Jeuk om met een klein team van mensen te werken Verder vind ik het leuker om informatieve programma's te presenteren Trouwens dat showwerk wat Rudi Carrell steeds laat zien, zou ik met kunnen Cijfers en letters" is voor mij het uiter ste De ridder Ivanhoe is bij de oudere kijkers een heel goede bekende. De KRO-televisie heeft de oude afleveringen nog eens goed afge stoft en zal er in het komende sei zoen ongeveer dertien in zwart wit uitzenden. De serie startte op 21 oktober 1961 en al in begin van '62 was de ridder Ivanhoe Neder lands populairste tv-figuur en bleef dat in de volgende jaren De verhalen van de dappere ridder, ontleend aan „Ivanhoe" en „De zwarte ridder" van Sir Walter Scott werden in Engeland opgeno men in de periode 1956-1959 Hoofdrolspeler Roger Moore werd later o.m bekend door zijn rol als de Saint en meer recentelijk als James Bond In de aflevering van vanavond krijgt de van een kruis tocht teruggekeerde Ivanhoe te maken met een samenzwering te gen de koning (18 59 uur. Ned I) „Some mothers do'ave'em" Het is al weer een tijdje geleden dat de komische verhalenreeks „Het zal je kind maar wezen" door de TROS-televisie op het scherm werd gebracht De TROS heeft voor het winterseizoen - dat altijd start op 1 oktober - een aantal nieuwe afleveringen uit deze En gelse comedy-serie aangekocht. Vanavond ziet u de eerste afleve ring waarin hoofdrolspeler Mi chael Crawford als de onhandige Frank Spencer weer de meest dwaze kapriolen uithaalt Michael Crawford over de nieuwe serie: „Ik heb in de serie nog steeds de on- MAARTJE wordt geen nieuwe RU DI CARRELL Smartlap Al op jonge leeftijd had Olivia een zwak hart Frank Spencer (MICHAEL CRAWFORD) gaat iets doortasten der te werk in de nieuwe reeks Het zal je kind maar wezen Ivanhoe (ROGER MOORE) redt zijn vriend Gurth uit de handen van de slechte Sir Maurice Drs P over dat programma ..Het is een afwisselende colla ge van cabareteske nummers en liedjes zowel in de studio als ..op lokatie", afgelopen maand mei opgenomen Enkele onder delen uit het programma zijn een lentelied met een mooie bosrijke omgeving als decor Verder het lied Amsterdam, een bananenrepubliek' een smartlap die ik zing als zingen de straatveger en de dito tram conductrice in lompen slechts gekleed en haar gezicht vól met leed Voorts een kel derscène tussen tientallen monniken speel en zing ik over het schuimend gerstenat O ja. ik speel in een lege kroeg nog een stevige boogie-woogie," aldus drs P Verder werkt drs P nog aan de nieuwe druk van een encyclopedie Al met al een bezig baasje die drs P Alleen 's avonds heeft hij graag een rustige omgeving Dan wordt er met gewerkt door drs P of door zijn vrouw (de vrouw van drs P werkt overdag buitens huis) Nee. dan zit het echtpaar Polzer ontspannen onderuit met m de linkerhand een goed boek en in de rechter een lekker glaasje wijn Wie doet ze wat Dat zag er onlangs even heel somber uit voor de wereldbe roemde zangeres Olivia New- ton-John Tijdens een optre den m de Amerikaanse staat Florida werd het opeens zwart voor de ogen van de tengere Olivia Ze werd meteen naar een ziekenhuis overgebracht en daar bleek dat ze een lichte hartaanval had gekregen Ze had de laatste maanden ge woon te veel optredens achter elkaar gedaan en dat gecombi neerd met n zwak hart Zoais Olivia al op school kreeg te ho ren toen ze vaak last had van hartkloppingen werd haar even te veel Volgens vrienden heeft Olivia gezegd dat ze het in het vervolg wat rustiger aan zal doen Ook het strenge dieet om slank te blijven heeft Olivia nu aan de kant gezet

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 17