oorlichting over werkloosheid "Dove mens raakt "meer geïsoleerd Meer bezoek aan archieven en DE LAATSTE LOODJES WEGEN HET ZWAARST! STEUNENBERG Belastingbeleid voor de landbouw 1 Vlierstruiken bestuivers nt oor appelbomen Het mag niet het kind van de energierekening worden Voortgezet onderwijs Midden IJssel' ?trN 0.85 GEBR. Z0ETBR00D Voorzichtig met bomen verplanten en eer sn? J* „Land zonder drempels' naast Oost. Flevoland V LARENSEWEG - HOLTEN Goederenvervoer over de weg in De echte groenteman Slaatje Slaatje (T. 0.69 HOLTENS NIEUWSBLAD - 21 SEPTEMBER 1979 - PAG. 9 to's dens de zomermaanden heeft video-voorlichtingsprojekt >r werkloosheid stil gestaan De ikers van de films „Vandaag ik, .rgen jij" en „Mij overkomt dat lieuw ft"is gebleken dat de werkloos- id nog steeds toeneemt. Samen- ingend hiermee zijn de vooroor- 2.9 jlen t.o.v. de mensen zonder werk 5 9jg steeds groot. it voorlichtingsprojekt heeft jarom besloten haar werkzaam- ZaL den weer op te pakken en op- video-voorstellingen te gaan yen. Naast de voorstellingen die -__de komende tijd voor scholen iSBa. in Deventer, Zwolle en Ens- ede) zullen gaan geven, worden films ook gedraaid voor kerken, litieke partijen enz. Bij al deze lorstellingen zijn de makers van films zelf aanwezig om met de jeschouwers te discussiëren over N -o_ de gevolgen van werkloosheid. Het video-voorlichtingsprojekt is voortgekomen uit ontmoetings- weken voor mensen zonder werk op volkshogeschool „Diependaal" bij Markelo. De volkshogeschool or ganiseert het komend seizoen op nieuw dergelijke ontmoetingswe- ken voor mensen zonder werk (ww'ers, wwv'ers, rww'ers en wao'ers). Om de aandacht van mensen zon der werk voor deze ontmoetings- weken te vragen zullen de video films gedraaid worden op markten in de regio. Video-voorlichtingsprojekt p/a Diependaalseweg 8 Markelo telefoon 05480-2020. De Stichting Land Zonder Drempels, een dochter van de Ver eniging voor arbeids- en welzijnszorg voor minder-validen elke boomgaard staan bomen neen afwijkende soort. Voor een (de oogst is dat nodig, want •t, jtbomen zoals appels, peren, vond umea en kersen, maar ook lit-struiken (bessen, bramen, 1 jmbozen) zijn kruisbestuivers. lén j( wil zeggen dat bijvoorbeeld Jonathanappelboom niet door p Jonathan bestoven kan wor- D, wel door een ander ras, bij- orbeeld Golden Delicious. It is een probleem voor de fruitte- l omdat een deel van de boom- ard bezet wordt door bomen die n aparte behandeling nodig heb- n, die later of apart geoogst moe- i worden en die maar een klein artytje" voor de veiling opleve- fl it is ook een probleem voor de lateur die in zijn voor- of achter- In een fruitboom wil. Hij moet fst wel rondkijken of er in de jurt nog een boom van een andere ort staat. Is dat niet het geval, in moet hij er zelf minstens twee anten, anders hoeft hij niet op el vruchten te rekenen. !t begint er echter op te lijken dat l probleem in de toekomst wat elner wordt. In de proefboom- arden van de landbouwhoge- hool in Wageningen worden se- irt enkele jaren proeven gedaan et sierappels als bestuiver voor wone appelbomen. erappels thter lang niet alle sierappels |jn geschikt voor dit doel. Ze oeten aan een aantal eisen vol- >en. In de eerste plaats mogen ze ien „beurtjaren" vertonen. Een jpelboom met beurtjaren bloeit het ene jaar wel, maar het volge nde jaar bijna niet. Er kan dus maar één keer per twee jaar geoogst worden. Wil men dus een sierappel als bestuiver gebruiken, dan moet deze elk jaar bloeien. Een andere eis is dat de bloeitijd ongeveer gelijk moet vallen met die van de consumptie appelbomen, waar de sierappels tussen geplant worden. Sierap pels, maar ook gewone appels, komen namelijk lang niet alle maal tegelijk in bloei. Dan is ook nog belangrijk dat de sierappel veel stuifmeel geeft en niet schurftgevoelig is. En waar schijnlijk mag de bloemkleur niet teveel afwijken van die van het consumptieras, want het is ver moedelijk zo dat bijen niet van rode naar witte bloemen vliegen of om gekeerd. Er zijn ook sierappelsoor- ten die zeer aantrekkelijk zijn voor vogels: kort voor de bloei pikken ze de knoppen eruit. Ook deze soorten zijn ongeschikt. Er kwam dus nogal wat kijken voordat de goede sierappels uitge selecteerd waren. De meest prakti sche oplossing voor fruittelers lijkt te zijn, de sierappels gewoon tussen appelbomen in de boomgaard te planten. Omdat ze klein zijn hoe ven er geen bomen voor gerooid te worden. Gebleken is inmiddels dat bestuiving met sierappels geen kleinere of slechtere appels ople vert. Voor de particuliere tuinliefhebber, die weinig ruimte heeft voor grote bomen, lijkt dit dé oplossing te worden: gewoon een sierappel na ast die ene appelboom planten. Een goede oogst is gegarandeerd en zo'n sierappel is best een aardige struik in voor- of achtertuin. lederland telt plm. 35UUU aoven en nige honderdduizenden burgers, ie slecht of zeer slecht horen en te ampen hebben met gehoorstoor- issen. Men schat dat aantal ge- oorgestoorden op om en nabij de en miljoen mensen. Hoewel de tichting Nederlandse Dovenraad 1 enige tientallen jaren bestaat is ij sedert enige jaren actief bezig im te komen tot een beter contact ussen de dove burger en de maag- ichappij, die in velerlei opzichten log niet op de dove medemens is ngesteld. Er zijn redenen genoeg aan te wijzen voor de Stichting om meer aan de weg te timmeren. Doven verlangen geen medelijden, wel meer begrip, vooral nu in de wereld van vandaag de dove mens steeds meer achterop raakt bij toene mende informatietechnieken. Do ven zouden graag meer vrienden en kennissen willen hebben met wie ze contact kunnen krijgen, maar het {contact is moeilijk, omdat de ge- ■Imlddelde burger niet weet hoe hij met de dove mens moet converse ren. Doven hebben vaak moeite bij de huisarts; zij zijn bang voor ge luidsoverlast en geven daarom •voorkeur aan een benedenwoning. —Zij zien t.v.-programma's zonder ondertiteling, zodat ze uit het beeld moeten concluderen wat de strek king van het vertoonde is. Veel do ven hebben moeite met praten en kunnen alleen een „gesprek" voe ren via een speciale „tolk". Hun taalbezit is meestal gering of matig en het gevaar voor vereenzaming door gebrek aan contact is groot. Een dove treinreiziger miste eens de laatste trein, doordat hij uit eraard niet via de N.S.-omroep hoorde dat de trein niet meer reed en de reizigers met de bus moesten worden vervoerd. Aan loketten heeft hij vaak moeite zich ver staanbaar te maken. Johan Wesemann, voorzitter van genoemde Stichting, heeft tijdens een in Deventer gehouden bijeen komst, vorige week, niet alleen deze feiten duidelijk gemaakt, maar vooral gewezen op de nood zaak de dove mens meer in te scha kelen in het huidige maatschappe lijke verkeer. Die maatschappij moet echter ook begrip voor de dove kunnen opbrengen. Op don derdag 18 en vrijdag 19 oktober wordt een dovencongres gehouden in de Deventer schouwburg, uit gaande van de stichting voor noemd. Daar zal gepsroken worden door deskundigen en zal het vraag stuk van het contact met dove en niet-dove mensen aan de orde ko men. Zo zal o.a. dr. ir. A.P. Bolle, adjunct-directeur van het Dr. Neher-laboratorium van de P.T.T., spreken over „Komende telecom- municatiemogelijkheden voor do ven". Het congres geniet gelukkig opk de belangstelling van ouders van dove kinderen, van onderwijskrachten, psychologen, pedagogen, maat schappelijk werkers. Nederland telt vijf grote instituen waar doven worden onderwezen, maar de stich ting meent, dat, evenals al Is ge beurd in de VS., ook dove leer krachten moeten kunnen worden ingeschakeld. Verruiming van de sociale ontwikkeling van de dove medemens is feitelijk het centrale punt voor het congres, waarvoor de belangstelling nu al groot is. Een bijzonder evenement heeft don derdag 18 oktober plaats in de schouwburg: dan geeft een Franse doventheaterwerkgroep een voor stelling! De Stichting Steun door Rabobanken staat ook hier achter het streven van de Stichting Neder landse Dovenraad. AVO-Nederland, heeft besloten het vakantie-oord „Land zonder Drempels", waar minder-validen en validen vakantie kunnen hou den, op Flevohof in de gemeente Dronten te realiseren. De succesvolle nationale televisie-actie van twee jaar gele den heeft een bedrag van zes miljoen gulden opgeleverd, dat voldoende was als startkapitaal om Land zonder Drempels te kun nen realiseren. Door de hoge stichtingskosten en omdat een sluitende exploitatie van het project in Ketelhaven in de gemeente Dronten onmogelijk bleek, werd uitgezien naar een alternatieve vestigingsplaats. Deze werk dus gevonden bij Flevohof. Daar zal het mogelijk zijn ongeveer zeventig vakantiebungalows, een zwembad, kegelbanen, andere sportaccommodatie en een eigen restaurant te realiseren. Overeen komstig de integratiegedachte, die Land zonder Drempels wenst uit te dragen, wordt alles zó opgezet, dat zowel minder-validen als validen er gebruik van kunnen maken. Dat Land zonder Drempels toch in Dronten gerealiseerd kan worden, stemt het bestuur tot vreugde, om dat daarmee de beoogde voorbeel dwerking op het gebied van aan- passingsingen, die van de gehele gemeente moet uitgaan, hiermee krachtige steun krijgt. Ook het gemeente-bestuur stelt zich van harte achter de nieuwe ontwikkeling en heeft alle medewerking toegezegd. De samenwerking met Flevohof, dat met plannen voor een eigen bungalow-project in een verge vorderd stadium was. bleek vele problemen op te lossen. Voor de Stichting Land zonder Drempels betekent deze samenwerking, dat een bedrag van enkele miljoenen kan worden bespaafd. Bebost bouwterrein, wegen en parkeervoorzieningen, gas- en waterleiding zijn factoren, die de besparing opleveren. Behalve de financiële biedt de samenwerking méér voordelen. Ligging temidden van een schitterend natuurgebied met bossen en stranden en natuur lijk Flevohof naast de deur. dat in middels al aangepast was voor minder-valide bezoekers. Bij reservering van de bungalows zal voorrang worden gegeven aan de groep, waarvoor Land zónder Drempels is bedoeld, maar dank zij vestiging van het project bij Fle vohof, kan de bezettingsgraad aan zienlijk worden opgevoerd. In voor- en naseizoen en in de wintermaan den zullen deelnemers aan school (werk)- weken en meerdaagse congressen, die op Flevohof plaats hebben, maar ook buitenlandse groepen, die een meerdaags bezoek aan de polders brengen, bij Fle vohof gehuisvest kunnen worden. Ook het te bouwen zwembad en de kegelbanen kunnen mede hierdoor tot een sluitende exploitatie ko men. Bij de overeenkomst, die tussen de partners Stichting Land zonder Drempels en Stichting Flevohof zal worden gesloten, staat de eigen in- dentiteit van Land zonder. Drempels voorop. Situering van' het project buiten de bezoekersin gang van Flevohof, de voor rangsregeling bij de reservering van de bungalows, alsmede de juridisch structuur waarbinnen de samenwerking plaats gaat vinden, bieden daarvoor voldoende garantie. De verbouwing ven ome mok is bijna klaar Om alles goed te kunnen inrichten moeten wij onze winkel achterom ook sluiten von 24 sept. t/m 4 oktober o.s. Wij rekenen op uw medewerking Met de Miljardennota voor de deur en de Nota Consument en Con sumptie net achter de rug, wil de NOB Wegtransport nog eens dui delijk stellen, dat de economische en maatschappelijke betekenis van het goederenvervoer over de weg niet in gevaar mag komen door maatregelen die er in zijn al gemeenheid op gericht zijn het verkeer van met name de person enauto, te beperken. In de nota Consument en Con sumptie laat de regering onder meer uitkomen te overwegen de motorrijtuigenbelasting over te hevelen naar de brandstofaccijns. Dit zou kostenverhogend werken voor het wegvervoer omdat een ho gere brandstofprijs niet remmend werkt op het aantal kilometers dat voor de bedrijfsuitoefening tóch ge reden moet worden. Bovendien moet worden aangetekend, vol gens de NOB, dat bij een aantrek kende conjunctuur het aantal ki lometers zal stijgen. Los van bo vengenoemde nota zou de NOB het niet in het belang van het wegver voer achten wanneer bij de Miljar dennota van volgende week de ac cijns op dieselolie zou blijken te zijn gestegen, zoals sommige geruchten doen geloven. Eveneens acht de NOB onnodige autonome prijsver hogingen uit den boze zoals de 2 cent teveel, die minister van Aar- denne onlangs voor de benzineprijs heeft toegestaan met het oogmerk het gebruik te remmen. De NOB vindt dat de overheid bij het nemen van maatregelen die het verkeer betreffen, de speciale plaats die het goederenvervoer daarbij inneemt, niet uit het oog mag verliezen. De bedrijfstak zal van zijn kant alles doen, waar mogelijk het energie verbruik te beperken. (Zie ook be richt over seminar Energie en Weg vervoer). FILES EN WEGVERVOER De knelpunten in het Nederlandse wegennet dreigen een van de grootste struikelblokken voor het vervoerend bedrijfsleven te wor den, zowel door het feit dat deze file- en congestie-excessen zich op zoveel verschillende plaatsen maar bovendien ook op de meest onver wachte tijdstippen voordoen. Ter wijl het verladend en ontvangend bedrijfsleven eisen stelt aan de be trouwbaarheid van het vervoersys teem wordt het vervoerend be drijfsleven onderweg steeds vaker met de genoemde problemen ge confronteerd. Naast het plannin gaspect heeft men ook te maken met het Rijtijdenbesluit, waarin de dienst- en rusttijden van de chauf feurs worden geregeld. Een onthef fingsregeling van dit besluit, be doeld om hen die door de files en congestiepunten hun vervoer diensten niet op een adequate ma- |99 De Gewestraadvergadering van het Gewest Midden IJssel heeft in haar vergadering van 19 september aandacht geschonken aan een uit voerige samenstelling betreffende het overzicht voortgezet onderwijs Gewest Midden IJssel. Het dagelijks bestuur heeft ter in leiding opgemerkt, dat met het ge reedkomen van de inventarisatie tegemoet is gekomen aan de reeds lang bestaande wens om een totaal overzicht te krijgen van alle vor men van voortgezet onderwijs, die zijn gevestigd in de elf gemeenten van het Gewest. De stand van za ken per 1 augustus van dit Jaar is daarin weergegeven. Het begrip voortgezet onderwijs is, aldus het dagelijks bestuur, ruim geïnterpre teerd. Er is aandacht geschonken aan allerlei opleidingen en cursus sen, die als het ware fungeren als verlengstuk van het voortgezet (dag)onderwijs, zoals dat gestalte heeft gekregen in het lager- en middelbaar beroepsonderwijs. Bij het overzicht is men zo zorgvul dig mogelijk te werk gegaan en heeft overleg plaats gehad met de resp. scholen en instellingen Het dagelijks bestuur hoopt dat de in ventarisatie ook buiten de kring van de gemeenten haar nut kan hebben. Het overzicht is uitstekend gedo cumenteerd, vermeldt het belang van het type onderwijs, de voor waarden tot toelating etc. nier kunnen uitvoeren, daar toch toe in staat te stellen, werd on danks de vele aandrang nog steeds niet geëffectueerd. BERICHTGEVING Voorts zijn de berichten over de verkeerssituaties via de radio in Nederland nog verre van optimaal. Het wordt de hoogste tijd dat deze berichtgeving beter wordt gestruc tureerd. WEGVERVOER IN CIJFERS 1979/1980 Evenals in andere jaren verschijnt binnenkort een herziene editie van de jaarlijkse NOB-publikatie Weg vervoer in cijfers. Aangezien nog niet over alle gegevens kan worden beschikt, valt het op dit moment moeilijk precies aan te geven wan neer het boekwerkje gereed is. In ieder geval zal zoals gewoonlijk aan de verspreiding een persteen- Lmdtaüwl komst vooraf gaan, in de loop waarvan de NOB-directie een toe- Deze week weer volop verse groente zoals hagelwitte bloemkool, andijvie, spinazie, spercieboontjes, worteltjes, spruitjes, enz. EXTRA ZATERDAGAANBIEDING ZOETE GRIEKSE DRUIVEN 1 OC 1 kilo heerlijkeI «03 KWAUTEITSPERZIKEN 1 jp 1 literblik I •II3 HEERLIJKE VLEESTOMATEN 1 TC 1 kiloI 3 Verder volop alle soorten heerlijke handappels en handperen, pruimen EXTRA WEEKAANBIEDING MAANDAG DINSDAG aap 1/2 kiloUoZJ Max. 1 kilo p. klant WOENSDAG GESCHR. WORTELTJES A OC 1 kilov»73 DONDERDAG GESN WITTE KOOL A CC 1/2 kiloVa03 VRIJDAG STATIONSSTRAAT 11 - HOLTEN Onlangs heeft een delegatie van het Landbouwschap een onder houd gehad met mr. A. Nooteboom, staatssecretaris van Financiën. Onderwerp van gesprek waren de fiscale wensen zoals het Land bouwschap die eerder naar voren heeft gebracht in de nota „Land bouwbeleid 1979-1980". Tijdens het gesprek met de staats- lichting op de inhoud van Wegver voer in cijfers 1979/1980 zal geven. In de periode die achter ons ligt, viel alom een verheugende toe name in de belangstelling voor bomen en hun behoud waar te ne men. Als gevolg daarvan werd op verschillende plaatsen in ons land getracht om bomen die bij werken in uitvoering moesten verdwijnen, niet om te hakken maar een nieuwe standplaats te geven. Een loffelijk streven, dat in de praktijk echter nog al eens tegenviel, omdat bo men, zoals alle levende wezens, nu eenmaal enige tijd van voorberei ding nodig hebben om een sterke ingreep in hun levensfunctie te kunnen verdragen, terwijl de ge dachte aan overplanten vaak pas op het laatste moment ontstond. Op sommige plaatsen, zoals bijv. in nieuwbouwwijken bestaat be hoefte aan wat grotere bomen. Om vraag naar en aanbod van grotere bomen te registreren zijn z.g. bo- menbanken opgericht. Dit zijn par ticuliere bedrijven die grote bomen of papier „in voorraad" hebben om in voorkomende gevallen aan de vraag te kunnen voldoen. Wanneer op die manier bomen het leven kunnen behouden, die anders onherroepelijk gedood zouden zijn, kan dit alleen maar geprezen wor den. Er zitten echter ook enige kan ten aan die minder plezierig zijn. Immers wordt hier de mogelijkheid geschapen, en wordt het aantrek kelijk gemaakt om een boom, waar men tijdelijk last van heeft, maar eventjes op te offeren, en later te vervangen door een andere via de bomenbank. Men gaat daardoor nog wat gemakkelijker dan vroeger denken over het verwijderen van oudere bomen, terwijl het uitgang spunt juist in het leven houden van bomen was. In zekere zin dus een averechtse ontwikkeling, die niet valt toe te juichen. Indien men ertoe besluit „grote" bomen via een bomenbank te plan ten, moet men zich ervan bewust zijn, dat dit alleen zin heeft als de bomen lange tijd dezkundig bege leid worden. Het is onverstandig bepaalde maatregelen achterwege te laten om de kosten te drukken; de kans is dan groot dat de bomen sterven of zolang stil staan in hun ontwikkeling, dat men even goed kleinere bomen had kunnen plan ten Sommige bomen zijn gemak kelijker verplantbaar dan andere. schap gewezen op de regeringsver klaring, waarin toegezegd is de be lastingheffing af te stemmen op de meerdere functies van het inkomen van de zelfstandige. Volgens het Landbouwschap moet het inko- men van de zelfstandige niet alleen voorzien in het levensonderhoud (privé-bestedingen), er zal ook een belangrijk deel van het inkomen te rug moeten gaan naar het bedrijf om de arbeidsplaats voor de wer kers op dit bedrijf te handhaven. Het Landbouwschap acht het noodzakelijk, dat de winst van de zelfstandige niet in zijn geheel aan het normale tarief van de Inkom stenbelasting wordt onderworpen. Staatssecretaris Nooteboom ziet vooralsnog geen oplossing voor dit vraagstuk, dat met het oog op de algemene beginselen van het be lastingsysteem bijzonder ingewik keld is. Hjj wijst op de fiscale oude- dagsreserve en de mogelijkheid van inkomensmiddeling, als de winst over een aantal jaren flink schommelt. Het Landbouwschap rekent erop, dat ondanks alle be zwaren toch uitvoering wordt ge geven aan zijn wensen die ook in de Regeringsverklaring genoemd zijn. Uit cijfers van C.R.M. over het be zoek aan de studiezalen blijkt, dat ten opzichte van 1977 het aantal bezoekers met 13.1% toenam, het aantal bezoeken met 6.7% en het aantal aangevraagde stukken met 5.4% De drukst bezochte studieza len waren die van Algemeen Rijks archief en die in Groningen en Friesland. BU het Algemeen Rijks archief moest 53 dagen het bord „Studiezaal vol" worden opgehan gen. De stijging-in 1977 was het 38 maal en in 1976 30 maal-valt te ver klaren uit de grotere druk van de universiteiten op de archieven. Ge rekend naar de aanvragen in de studiezalen viel de drukte ook in de Rijksarchieven van Gelderland, Nooid-Holland en Noord-Brabant. Van ruim 170 archieven kwamen inventarissen gereed, zo blijkt uit het C.R.M.- verslag. Hierdoor zijn ruim 1500 strekkende meters ar chivalia voor onderzoek toeganke lijk gemaakt. Het Landbouwschap pleit voor een verhoogde belastingvrijstelling van het bedrijfsvermogen. Het wijst ook hier op de functie van het ver mogen en acht het noodzakelijk, dat het bedrijfsvermogen wordt vrijgesteld van Vermogensbelas ting, eventueel uit te voeren in fa sen. Verbeteringen in de sfeer van de Vermogensbelasting mogen vol gens het Landbouwschap niet ge heel of gedeeltelijk teniet worden gedaan door verhoogde tarieven of her taxatie van de vermogensbe standdelen. Ook staatssecretaris Nooteboom hecht er grote waarde aan, dat by de belastingheffing wordt gekeken naar de flinctie van het vermogen. Een volledige vrijstelling lijkt hem echter niet gerechtvaardigd. Het vraagstuk heeft zijn volledige aan dacht. Het Landbouwschap heeft steeds aangedrongen op maatregelen om de belastingheffing over schijn winsten (door inflatie opgeblazen winsten) te beperken. Het Land bouwschap ls een van de gangma kers geweest voor de studie Hof- stra. Het aanvaardt evenwel niet de voorstellen in het rapport Hofstra met betrekking tot de afschaffing van de landbouwvrijstelling, de zelfstandigenaftrek en de facilitei ten bij staking van het bedrijf. Deze bezwaren zijn al eerder in een brief aan de minister en staatssecretaris van Financiën voorgelegd. Het Landbouwschap pleit voor een verruiming van de vrijstellingen in het kader van de successiewet. De vrijstelling terzake van schenkin gen is overigens sinds 1916 niet meer gewijzigd. Deze vrijstelling moet volgens het Landbouwschap worden verhoogd van f 2.000.- en zovoort tot minstens f 10.000.-. Dit onderwerp heeft de aandacht van staatssecretaris Nooteboom. Hij verwijst naar de ophanden zijnde wijziging van de Wet Vermo gensbelasting. Investeringsrekening Het Landbouwschap heeft met de staatssecretaris van Financiën ge sproken over de uitvoering van de Wet Investeringsrekening (WIR). Ten aanzien van de kleinschalig heidstoeslag zou ook rekening ge houden moeten worden met het to taal van de in het bedrijf geïnves teerde vermogensbestanddelen. Het Landbouwschap heeft bijzon dere aandacht gevraagd voor de toepassing van de WIR bij bedrijfs- overdracht en boedelscheiding. Op dat punt bestaan problemen. Staatssecretaris Nooteboom is be reid de toepassing van de WIR bij bedrijfsoverdracht en boedelschei ding nader te onderzoeken. Hij zal het resultaat hiervan aan het Landbouwschap doorgeven. Het Landbouwschap constateert, dat in de regeringsverklaring ge dane toezeggingen tot nu toe on voldoende gerealiseerd worden in de belastingheffing. Het hecht grote waarde aan een goed belas tingbeleid en wenst, in voorko mende gevallen over onderwerpen terzake met de staatsecretaris te overleggen. Hoewel de staatssecretaris pro blemen onderkent op het terrein van de Inkomstenbelasting, blijft hij voorstander van een belastings ysteem dat eenvoudig, functioneel en uitvoerbaar is.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9