MAC. „De Holterberg" sleepten goud binnen HAND BAL „Military Holten" schitterend geslaagd Hockey- hoek Spoedige verbetering hockeyvelden vereist Uitslagen schaakclub Moordende motocross Zesdaagsete Neunkirchen (WOL) SPORTPAGINA Eddy Stibbe glorieus winnaar klasse „Z" 1 A. ten Dam (2) had snelste duif HOLTENS NIEUWSBLAD - 21 SEPTEMBER 1979 - PAG. 17 Verdiende winst tegen K.H.C. Na de slechte wedstrijd van vorige week, had Holten het een en ander goed te maken in de wedstrijd te gen K.H.C. in Deventer. K.H.C. be- gon sterk en wist een 2-0 voor sprong op te bouwen. Na een afge- keurd doelpunt van Jan de Wit werd het zelfs 3-0. In de laatste 10 minuten van de eerste helft kwam j Holten sterk terug. Met 2 doel- punmten van Jan de Wit en twee i doelpunten gescoord in de „break out" zorgden ervoor dat Holten bij rust met 4-3 voorstond. Ook in de t weede helft bleef Holten goed spe- j len. De combinaties liepen beter, alhoewel nog te veel kansen onbe- i nut bleven. Toch kon Holten de voorsprong uitbouwen tot vier doelpunten mede door vijf treffers I van Roelf v.d. Wijk. Een verdiende overwinning met 12-8 werd de ein dstand. Doelpunten: Roelf v.d. Wyk 5; Jan de Wit 3; Johan Plan- tinga 2; Wim Dalhuisen, Jan Victor Dorlas 1. Adsprianten Adsprianten Al heeft ondanks een goed gespeelde wedstrijd, nog geen wedstrijd kunnen winnen. In de thuiswedstrijd tegen D.S.C. was I heteen gelijk opgaande strijd. In de I eerste helft kwam D.S.C. op een 2-1 voorsprong die door de meisjes in de tweede helt niet meer ongedaan kon worden gemaakt. Het uiteinde lijke verlies met 3-4 geeft toch aan dat de eerste overwinning niet ver weg meer is. Adspiranten A2 heeft het tegen Dalfsen A3 een beetje la ten zitten. In de eerste helft ging de strijd gelijk op, waartbij Dalfsen 1 doelpunt meer wist te maken. (2-3) In de tweede helft benutte Dalfsen de kansen beter en kon zodoende uitlopen naar de winst met 3-6. Een aantrekkelijke wedstrijd die echter wel gewonnen had kunnen worden! Adspiranten A3 had het zwaar te gen Raalte. De afwezigheid van i wisselspeelsters maakte het ook niet makkelijker. Raalte was ster- ker en stond bij rust met 8-1 voor. In de tweede helft ging het toch iets beter. De verdediging sloot beter en er werd ook twee keer gescoord. De wedstrijd ging met de 12-3 overwinning naar Raalte. Ad sprianten BI speelde uit tegen Let- i tele. In de eerste helft een volko- men gelijke strijd. (3-3) In het begin ill van de 2e helft werd te ongeconcen- treerd gespeeld hetgeen een ach- g| terstand opleverde. Holten kwam nog wel terug, maar zag 3 doelpun- i ten afgekeurd door voetfouten. De SI overwinning ging daardoor met 8-6 SI 9aar Lettele. II pupillen gg Het Cl team heeft de eerste over al vinning in de competitie gehaald. De meisjes die nu 4 wedstrijden KJ j lebben gespeeld, speelden deze H! wedstrijd erg goed. Binnen 10 mi- gj luten stond Heeten met 0-3 achter. H Ook de verdedging werd goed ge- iloten zodat Heeten weinig kansen creeg om iets terug te doen. In de Ü3 .weede helft kwam Heeten terug 0 -ot 1-3. Holten kreeg verscheidene cansen maar trof enkele malen «paal en doellat. Met nog een doel- gj! )unt werd de eindstand 4-1 voor BH .lolten! C2 speelde inde eerste helft Bi >ok goed. L.H.C. kon slechts 1 maal gjg ïcoren. In het begin van de tweede pa ïelft kwam Holten zelfs voor met S 1-1. Toen ging de vermoeidheid te B8 reel meespelen en kon L.H.C. nog H nlopen en winnen met 9-3. On- gH lanks het verlies een goede weds- g|g rijd van de pupillen. H®® arogramma zat. 22-9: Adsprianten U thuis tegen Ysselstars om 13.50; lü 12 thuis tegen H.H.Z.D. tegen om 13 .4.40; A3 thuis tegen Ysselstars om H 3.00; BI uit tegen Nw. Heeten om na .3.50 Vertrek 13.00; Pupillen Cl uit egen A.B.S. om 14.40 Vertrek om KB 4 00; C2 thuis tegen S.D.O.L. om m 5 30. B''ond. 23-9: Dames junioren tegen A B S thuis om 11.00; Heren tegen A.B.S. thuis om 11.50. B ggj Voor de laatste vlucht in het sel- jgg soen 1979 Soignies (Belgiè) - Holten g™ jver een afstand van plm. 252 km. m werden door P.D.V. „De Bergvlie- u ;ers" 305 duiven ingekorfd die om g| .10 30 uur werden gelost. Eerst aan ga romende duif. 14.15 uur. 't Was een 2 plotte vlucht. 0 16,15,17,18,20 A. ten Dam (2); 01.8.33.28.29.46 E. Veneklaas; 3 3 14.24.34 Comb. Teun Schup- gg-pert/KreiJkes; 4.5,51 H Wansink, 7 ||g '3.J. Koetsier; 9,19.39 Jan Aaftink, §10,11.13.16 A. ten Dam (1); 0'12,22,31,,33,35 H. Willems, 0.25.27.42,43.48 Comb. Egberts, 30 F. J Meester; 32,58 H J. ten Velde. 41 lig H.J. Paalman,44M Lodeweges,45 IB". Joh. Veldhuis; 61 W. Aaftink klasse opgeleverd. Stibbe legde al bij de dressuur- proef een degelijke basis voor zijn uiteindelijke zege door al z'n concurrenten op ruime achterstand te zet ten. Eddy bouwde met z'n paard „Autumn Haze of Af fair" z'n voordelige marge alleen nog maar uit, want ook op het wegparcours en bij het springen bleef hij foutloos, terwijl hij uit de cross - een hoogtepunt van dit hippisch evenement - eveneens met het beste re sultaat op het scorebord" kwam. Over het parcours in Holten zei Stibbe: Zonder meer goed ge bouwd" en hij bracht hiermee een zeer verdiend compliment aan de bouwers van het crossparcours Dries Willems en Dirk Aaftink en M.J. Vos te Wierden die verant woordelijk was voor het springcon cours. Stibbe: „Het was één van de mooiste nationale wedstrijden die ik heb meegemaakt, als ze allemaal zo waren als hierStibbe had ergens wel gedacht in Holten hoge ogen te zullen gooien maar een eerste plaats moet je toch altijd maar waar zien te maken op een wedstrijd als deze waar de com plete militarytop op de deelne merslijst prijkt. De military Holten is op een geschikt tijdstip gepland en als training met het oog op Oranjewoud (komend weekend) en Boekelo (medio oktober) van het allergrootste belang. 'Uitslag Klasse Z: 1. Eddy Stibbe. Staphorst met „Autumn Haze" 72.94 strafp.; 2. Mi- cheil Mulder, Voorst met „Falaise" 115.65 strafp.; 3. S. de Jonge, Gro ningen met „Upper Church" 116.27 strafp.; 4. Mej. Angela Rohof, Lon- neker met „Finnog" 120.92 strafp.; 5. Mej. G. v.d. Wal, met „Manolito" 121.48 strafp.; 6. B. Wagenvoort, Gorssel met „Light Feet" 126.18 strafp.; 7. A. Lebon, Utrecht met „Pepper Hill" 128.07 strafp.; 8. G. Nijboer, Lonneker met „Copper Ti ger" 134.11 strafp.; 9. G. van Raay, Barneveld met „Nimbus" 137.05 strafp.; 10. S. de Jonge, Groningen met „Miroule" 138.27 strafp. Uitslag Klasse M: 1. G. van Veluw, Putten met „Pe- buva" 73.54 strafp.; 2. A. Neessen, Vught met „Floris" 83.99 strafp.; 3. Mevr. Ineke Jongboer, Barneveld met „Johnny Bodiggo" 88.69 strafp 4. Mej. A. de Rijke, Lonne ker met „Old Fellow" 91 strafp.; 5. Mej. Magda van Loo, Lonneker met „Green Withle" 102 straf.; 6. R. Brink, Soest met „Goldy" 104.43 strafp., 7. Mej. Alice Waanders, Staphorst met „Gay Langton" 104.97 strafp. De voorzitter van de. Bergruiters de heer H. Vixseboxse sprake een woord van dank tot de meer dan honderd medewer- kers(sters), de 23 grondbezitters, het gemeentebestuur, de sponsors, de politie en de organisatoren die bergen werk hebben verzet. Bur gemeester van Rappard, die de prijzen uitreikte verklaarde bijzon der gelukkig te zijn met de „Mili tary Holten" en hoopte dat men op de ingeslagen weg zal doorgaan. Ook hij sprak een woord van dank tot de organisatoren. wikkeling doorgemaakt dan in Ne derland. Wat betreft de trainin gsmogelijkheden verkeert Neder land in een achterstandssituatie. Waar vind je immers een dergelijk berg- en rotsachtig gebied als waarop de ryders in de omgeving van Neunkirchen en ongetwijfeld ook volgend jaar in het Franse Lyon, hun kunsten moeten verto nen. In dat licht gezien kan de KNMV de zes gouden, vijf zilveren en twee bronzen medailles dan ook als redelijk succesvol opvatten. Slechts vier Nederlanders moesten voortijdig opgeven. Er waren 112 uitvallers, waaronder de bijna vol tallige Australische ploeg die uit eigen zak 175 duizend gulden op ta fel had gelegd voor deelname aan deze zesdaagse. Over amateurisme gesproken. Ongelukken Wanneer onder een dergelijke hoogspanning steeds weer moet worden gespresteerd kunnen de ongelukken niet uitblijven. Vooral het verlies aan concentratie vergde in de laatste dagen de nodige slach toffers. Been- en armbreuken en hersenschuddingen waren het tal rijkst. Helaas bleven ook dodelijke ongevallen niet uit. Hoewel die niet in de rijen der deelnemers voor kwamen De enorme belangstelling (over de hele week zo'n 200.000 mensen) was er de oorzaak van dat een assistent van de Oostenrijkse ploeg werd gedood bij een ongeval met een auto Het tweede slachtof fer was een Jeugdige Rijssenaar, een van de vele honderden Neder landse toeschouwers, die bij een poging zelf ook even een moeilijke afdaling te volbrengen tegen een boom reed. De M A C „De Holterberg"-rijders gaan zich nu helemaal werpen op de komende clubkampioenschap- Tijdens de 54e motorcrosszesdaagse, welke van 10 t/m 15 nemende leden van M.A.C. „De Holterberg" een opmerke- september j.l. werd verreden in Neunkirchen in het prach- Hike prestatie door elk een gouden medaille in de wacht t< tige West-Duitse Sauerland, leverden drie van de vier deel- slepen. „De Kon. Ned. Hockeybond heeft laten weten dat de slechte toestand van de speelvelden van de Hoc keyclub met langer mag voortduren en dat de Hoc keyclub uiterlijk ingaande seizoen 80-81 dient te be schikken over speelvelden welke voldoen aan door de Bond daaraan gestelde ei sen". Dit zei voorzitter H. Ruste- biel tijdens de j.l. maan dagavond ten gemeente huize gehouden openbare vergadering van de sport- commissie op vragen van de heer H. J. Westerik. De heer Rustebiel voegde hieraan toe wei begrip te hebben voor het standpunt van de Hockeybond. Hij zei verder dat het dagelijks be stuur van de sportcommissie over weegt druk uit te oefenen op b en w tot aanleg van het sportvelden- complex aan de Larenseweg. Nu de subsidiekranen van de Ry koverheid steeds verder worden dichtgedraaid kan de aanleg van het tweede sportveldencomplex nog wel Jaren op zich laten wachten en dus zal de gemeente zelf iets moeten doen Daar is ook goede re den voor als men bedenkt dat straks gebouwd gaat worden in de Haar en in de Beuseberg, waarmee het aantal inwoners van Holten omstreeks op 10 000 wordt ge bracht en als we zolang wachten zijn we te laat", aldus Rustebiel, die tenslotte zei goede hoop te hebben dat deze argumenten gehoor zullen vinden bij b. en w. en de raad. De Military Holten een sa mengestelde wedstrijd die het afgelopen weekend voor de 2e keer door de Land. Rijvereniging „De Bergruiters" werd georga niseerd in de Beuseberg heeft in de persoon van Eddy Stibbe uit Staphorst een winnaar van zeer grote Prestatie Deze onderscheiding mag als een bijzonder opmerkelijke prestatie worden gezien wanneer daarbij wordt bedacht dat de rijders zes achtereenvolgende dagen elke dag twee maal. een parcours moesten afleggen variërend van 150 tot 170 kilometer. Tijdens deze zesdaagse betrouwbaarheidsrit legden de rij ders in totaal omstreek^ 1531 km. af in een sterk geaccidenteerd terrein. Dit parcours bestond zowel uit sterke hellingen, rotsachtige bo dem als pure modder, met boven dien daarin de nodige tijdscontro- les welke men binnen een bepaalde tijd diende te passeren teneinde het oplopen van strafpunten te voor komen. Het zes dagen lang gedurende om streeks tien uur per dag denderen over een zo wisselend terrein vraagt van de crossers uiteraard een ijzeren wil en stalen conditie. Daarbij komt nog dat van de 17 deelnemende landen met name de deelnemers uit de Oostbloklanden en Italië nauwelijks nog als ama teurs kunnen worden gezien. De rijders kwamen voor een gouden medaille in aanmerking wanneer ze hun achterstand op de uiteinde lijke winnaar tot minder dan tien procent wisten te beperken. Medailles Tijdesn dezè moordende zesdaagse wisten de 22-jarige Roiienaar Jan ten Velde, Joop Staman (25 jaar) en Gerard Kruiper (28 jaar), beiden afkomstig uit Nijverdal het zo fel begeerde eremetaal in de wacht te slepen, terwijl de 20-jarlge Gertie Aaltink tijdens de 2e ronde op de derde dag een schouderblessure opliep wegens het raken van een boom waardoor hij moest opgeven. In totaal keerden 156 deelnemers na afloop met goud naar hun ge boorteland terug. Geen wonder dat M.A.C.-voorzitter D.J. Schooien de deelnemers van de motorclub „De Holterberg" j.l. dinsdagavond in café „De Blester" bijeen riep te neinde met hen, onder het genot van een gezellig drankje, nog eens terug te zien op de belevenissen tij dens dit evenement en de behaalde resultaten. Achterstand Volgens Joop Staman heeft in an dere landen het zgn. betrouwbaar heidsrijden een veel snellere ont- V.l.n.r. Gerard Kruiper, Jan ten Velde, Joop Staman en Gert Aal- tink. pen van Nederland waarvan op 2 en 3 november in Vorden de laatste kampioensrit wordt verreden. Of ze daar de tweede plaats die ze tot nu toe innemen, kunnen omzetten in een kampioenschap, dat ze al eer der behaalden, moet nog blijken. De ervaring van Neunkirchen geeft ze in ieder geval een flinke rugge steun. Afgelopen maandagavond was de tweede ronde van de interne kom petitie van de schaakclub. Door het gebezigde systeem wist niemand van te voren wie zijn tegenstander zou zijn, zodat men zich ook niet kon voorbereiden op een bepaalde opening. In tegenstelling tot de eerste ronde, welke tamelijk vrede lievend verliep (zes van de tien par tijen werden remise), werd er nu fel gevochten en had elke partij een winnaar. Opmerkelijk was daarbij, dat het negen keer een witspeler was die won. Bij van der Knaap te gen Unaap tegen Gervedink Ny- huis kwam een Grünfelindische verdediging op het bord, waarin beide spelers het evenwicht onge veer twintig zetten konden hand haven. Daarna kwam de zwartspe- ler onder druk. Hij bood dameruil aan, verloor daarbij een pion en kwam ook nog in tijdnood Na de tijdkontrole op de veertigste zet was er een eindspel van slechte lo per en vier pionnen tegen paard en vijf pionnen, waarin zwart juist één tempo te kort kwam. De ervaren witspeler maakte daarna de party snel uit. Bijer tegen Van Linden- berg werd onregelmatig geopend. De zwartspeler nam het initiatief en kreeg een voorsprong in ont wikkeling. Hij wist hier echter geen gebruik van te maken, zodat de witspeler tegenkansen kreeg. Toen beide spelers probeerden een pion te laten promoveren, pakte Beijer dit handiger aan en won daarmee de partij. Ook B. van Beek en Jon kers speelden een onregelmatige opening waarin het evenwicht ge handhaafd bleef. In het middenspel vond een grote afruil plaats, waarbij Van Beek iets verder keek dan zijn tegenstander, zodat deze een kwaliteit achter kwam tegen een pion. De geroutineerde witspe ler zette dit voordeeltje feilloos in tot winst. Scheperman en Rietman brachten een Dameindische ope ning op het bord, waarin beiden al snel afweken van de theorieboe- ken. De strijd werd erg levendig, met wederzijdse kansen en drei gingen, totdat de zwartspeler bij een afruil een stuk verloor dat hij niet kon terugwinnen wegens een daaropvolgend mat op de onderste Üjn. Met een stuk minder zag Riet man geen kansen meer en gaf on middellijk onmiddelijk op. Tens lotte was er toch nog een remise: de afgebroken partij tussen Van Rijs- sen en Eijzinga uit de eerste ronde werd zonder verder spelen remise. De uitslagen waren: Van der Knaap - Gervedink Nijhuls 1-0 Middelink- Van Calcar 1-0; Beijer- Van Lindenberg 1-0; Scheperman- Rietman 1-0; Aaftink - D. van Beek 0-1; Van Rijssen - Roele 1-0; Eij zinga - W. van Oijen 1-0; T, van Oijen-Ten Velde 1-0; B. van Beek - Jonkers 1-0; Koelemay- KromdiJk 1-0- Volgende maandag is de derde ronde van de interne kompetitie. Op vrijdag volgt dan de eerste ex terne wedstrijd, uit tegen Almelo 3, een oude bekende van vorig laar. Donderdag 13 sept.: Haackey - ve- terinnen. 1-2. PROGRAMMA: Zaterdag 22 sept.: Dieren BI - meisjes B: 10.30 uur. Vertrek OAD 09.15 uur.; Meisjes C- Almelo C2: 12.00 uur; Meisjes D Haackey D: 10.30 uur; D.K.S. B2 - Jongens B: 12.45 uur Vertrek OAD 10.30 uur; Jongens C - Almelo C3: 12 00 uur; Haackey D2 - Jongens D* 12.00 uur Vertrek OAD 10.45 uur. Zondag 23 sept.: Heren 1 - E.H.V. 1: 14.30 uur; Heren 2 - E.H.V. 4: 12.30 uur; Heren 3 - vrij; Nijverdal AVe teranen: 10.30 uur. Donderdag 27 sept.: Veterinnen - Goor: 14.00 uur. TRAINING Vrijdag 21 sept.: meisjes sixes: 16.00-17,00 uur; meisjes B 17.00- 18.00 uur; jongens B 18.00-19.00 uur. Zaterdag 22 sept.: jongens D: 09.1509.45 uur; meisjes D 09.45- 10.15 uur; jongens C 10.30-11.00 uur; meisjes C 11.0011.30 uur; jon gens sixes 09.00 uur. LEDENVERGADERING De jaarlijkse Algemene Ledenver gadering zal In het clubhuis worden gehouden op dinsdag 25 septem ber Aanvang 20.00 uur. Alle leden, donateurs en ouders van junior leden zijn van harte welkom. (ruiter te paard) Bergruiter Ton Broekhuis op „Auteur S" bezig aan het springparcours. Avantl - Heren 3 Een wedstrijd van twee volkomen gelijkwaardige ploegen, waarbij Avanti de gelukkige was de volle winst te pakken In de prille begin fase kon Avanti reeds de score ope nen door het niet opengaan van de buitenspelval en een misser van de keeper, 1-0 Het antwoord van Hol ten liet geruime tijd op zich wach ten. Tegen het einde van de eerste helft werd de bal na een Holtense aanval met de hand uit het doel gewerkt. Strafpush!!!. De spil, wiens uithoudingsvermogen met het vorderen van de competitie zienderogen toeneemt, prikte de bal hard en hoog in de linkerhoek Helaas de keeper stopte de bal met de stick hoog boven het hoofd en i.p.v. een strafdoelpunt toe te kennen, gaf de scheidsrechter het signaal uitslaan voor Avanti. Dit alles bleek teveel voor Holten. Spoedig in de 2e helft scoorde Avanti met een mooi doelpunt 2-0. Dat Holten hierna uit een lange corner nog tegenscoorde, verbe terde alleen de marktwaarde van onze topscorer, doch verder deed het niets meer ter zake Uitslagen: Zaterdag 15 sept.: Hen gelo C3 - Meisjes C 0-3 Almelo D1 - Meisjes D: 4-1, Jongens B - Bully B3 9-2; HardenbergCl-jongens C: 5-2, Jongens D - Nijverdal D 3-3. Zondag 16 sept.: Bully 1 - Heren 1: 3-0, Avanti 2 Heren 3 2-1, Vetera nen - Haackey A. 1-3.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 17