Beter spelend Holten wint verdiend van Avanti MINTONETTE RECREANTENT0ERN00I Resultaten sv Holten m DIANA STEGINK EN BERT JAN VINCENT SCHOOLKAMPIOENEN Resultaten s.v. Heiten s.v. Holten Programma Mintonette recreanten veteranen toernooi SPORTPAGINA Nieuw tenue weer dames en heren PUPILLEN Webzrlakb Holten (even) koploper af SENIOREN HOLTENS NIEUWSBLAD - 21 SEPTEMBER 1979 - PAG. 13 [GIR0 38QOOO 222W meer in zijn mars te hebben dan de tegenstander. In de 7e minuut van de tweede helft resulteerde een prachtig schot van Andrê Dekker van zeker 30 meter in een prachtig doelpunt. Nauwelijks acht minu ten later werd Henry aangespeeld, die vanaf de doellijn schitterend afgaf aan Johan Hüzen. Deze bracht de stand op 4-1. Holten voelde zich op rozen, daarbij verge tend dat hier ook doornen bij ho ren. Deze achterhoede verwaar loosde haar defensieve taken en ging nonchalant spelen. Hierdoor kon Avanti in de 30e minuut nog eens terug komen op 4-2. Nog was aan het doelpuntenfestijn Haarle Dl Holten Dl Holten Dl dat voor de aanvang van de wedstrijd al een beetje opgeke ken had tegen hun veel grotere te genstanders, begon met eert rustig aftastend partijtje voetbal. Van beide kanten werd niet veel toege geven. De druk van Holten werd echter steeds groter, ballen werden goed afgespeeld en Haarle had de grootste moeite om het doel schoon te houden. Totdat in de veertiende minuut het onvermijdelijke voor Haarle gebeurde, een bal op links werd mooi afgegeven en na een prachtige solo. onhoudbaar inge schoten 0-1. In de zeventiende mi nuut werd een terugkomende bal van Haarle door een van onze ach terspelers bij de middellijn opge vangen en zo hard teruggespeeld dat de bal die voor de doelman neer kwam over hem heen stuiterde en in het doel verdween 0-2. Dl dat bij deze stand steeds vrijer begon te spelen was niet meer te stoppen. Goede combinaties, mooi afgeven en een grote inzet, brachten voor onze voorhoedespelers de kapsen, die zij dan ook niet onbenut lieten. Zij zorgen ervoor dat de stand in de elfde minuut van de tweede helft op 0-3 kwam en in de veertiende mi nuut zelfs nog op 0-4. Een leuke, spannende wedstrijd die het aan zien weer zeker waard was. Holten D2 - Markvogels Dl De opgaande lijn in het verloop van de competitie, die Holten D2 aan het opbouwen was, door het gelijke spel van vorige week kon zaterdag helaas niet worden voortgezet. Na een sterk aanvallend begin moest Holten in de achtste minuut een doelpunt aan Markvogels toe staan. Een knap schot van de Mar- ten 12 bleef tot de allerlaatste mi nuut vechten en scoorde zelfs ook nog 2 maal. Ondanks de forse 9-3 nederlaag heeft Holten 12 zich niet zonder slag of stoot overgegeven. Omhoog 3-Holten 11 Omhoog 3 dat Holten 11 duidelijk heeft onderschat is dit duur komen te staan. Een veel be'ter spelend Holten had reeds na 8 minuten voetballen de stand op 0-2 gebracht door doelpunten van Henkie Vin cent. Kaatje Bekkenens moest he laas na een kwartier voetballen het veld ruimen door ademshalings- moeilijkheden. Omhoog kwam goedkoop aan een tegendoelpunt toen keeper Avesaat in eigen doel sloeg. Holten vocht terug met tempo-voetbal Keeperswisseling bij Omhoog leverde niks op want Henkie Vincent maakte er snel 1-3 van en broer Gaike voerde de stand voor de rust nog op tot 1-5. Na de rust is Holten geen moment in ge vaar geweest. Omhoog mag wel van geluk spreken dat het by deze stand is gebleven. Als Holten zo blijft voetballen zullen er nog heel wat puntjes bijkomen. In het zonovergoten en door vele kinderen en ouders omzoomde zwembad „De Loërmark" heeft Diana Stegink vrijdagmiddag bij de meisjes en Bert Jan Vincent bij de jongens tijdens de schoolkam- pioenschappen zwemmen van de school te Dijkerhoek beslag weten te leggen op de ereprijs De finales brachten veel spanning. Er was namelijk niet veel krachtsverschil. Tweede werd bij de meisjes Erna Weyers en bij de jongens Alex Ste gink. Derde werden Erica Meyer- man en Edwin Bakker De zwem- mertjes uit de lagere klassen ver deelden de prijzen als volgt: 1 Hendri Rensen. 2. Gea Jansen Ma neschijn. 3. Yvonne Vlogtman. Een hindemisbaan uitgezet voor de eerste en tweede klassertjes die nog geen diploma hebben werd het snelst genomen door Mercedes Wegen. De kinderen uit de hogere klassen die op weg zijn naar het A-diploma hielden een snelheidsrace die ge wonnen werd door Linda Rensen. De badmeester, de heer Nieuwen- huizen reikte de medailles en de cadeautjes uit meteen toepasselijk toespraakje. De middag werd besloten met stui- vertjesduiken, een spel dat deed denken aan de flippers in het dolfi narium. Ondanks de eclatante 5-3 overwin- nhig op Avanti is Holten koploper af in 3A. Reutum dat met 4-1 van Tubantia won heeft een beter doel- gemiddelde en nam de plaats van Holten over. De rood-zwarten en Unisson delen de 2e eri 3e plaats op de ranglijst. De uitslagen waren: UD-Unisson 0-1, Rood Zwart- WDL y-1, Avanti-Holten 3-5, De Tukkers-Berghuizen 0-2, ABS- Losser 2-0 en Tubantia-Reutum 1-4. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: Reutum 3,2,1,0,5,9-3 Holten 3,2,1, 0, 5, 10-5; Unisson 3, 2 1, 0, 5, 6-3; ABS 3,1,2,0,4,5-3; Rood Zwart 3,2, 0. 1, 4, 5-4; Berghuizen 3, 1, 1, 1, 3, 5-6; Avanti 3,1,0,2,2,6-8; Tubantia 3,1,0,2,2,7-9; WDL 3,1,0,2,2,3-5; Losser 3,1,0,2,2,4-7; De Tukkers 3, 1, 0, 2, 2, 3-7; UD 3, 0, 0, 3, 0, 2-5. Zondag: WDL-UD, Holten-Rood Zwart, Berghuizen-Avanti, Losser-De Tukkers, Reutum-ABS, Tubantia-Reutum. SD0L A2-Holfen A2 Met een stormachtige wind begon Holten A2 aan de derde competi tiewedstrijd in Luttenberg. Uit een scrimmage voor doel slaagde Eg- bert Veneklaas erin de score te openen uit een fraai genomen hoekschop. Ongeveer 15 minuten later was het weer raak toen Egbert er weer in slaagde de bal achter de SDOL-keeper te werken. Maar Luttenberg vocht terug, zoals het Luttenberg betaamt. Dit resul teerde in een tegendoelpunt, door dat de keeper tegen een SDOL- speler schoot. Na de thee-pauze kreeg Holten de harde wind tegen en het duel werd grimmiger. In de 89ste minuut maakte de Holtenkeeper een klein blundertje, waardoor het gelijk (2- 2) werd. Bij de aftrap gaf de scheidsrechter aan dat er nog één minuut te spelen was. „De Gieze" gaf een lange trap op „Henri B." Haarle C3-Holten C3 Mintonette-Heren Op vrydag 14/9 was het eindelijk weer zover. De kompetitie was weer begonnen en daarom trokken 6 he ren naar Hengev§lde, waar alle wedstrijden in deze kompetitie worden gespeeld. Nadat door uit lopen van het programma pas om half 10 kon worden gespeeld, ston den de jongens in het veld van de eerste westrijd te spelen tegen S.V „Twente" uit Enschede. Aangezien dit team ook nog niet op elkaar was ingespeeld en onze jongens eigen lijk ook nog niet, werd het een spannende strijd. Uiteindelijk werd de eerste set met 15-5 en de tweede set met 15-6 gewonnen. De tweede wedstrijd dachten onze jongens dan ook makkelijk te kunnen op vatten. Deze ging tegen „Vosta" uit Enschede. (Eén van de jongens had vroeger al eens tegen deze club ge voetbald!) De eerste set ging verlo ren met 8-15. De tweede set werd gespeeld zoals normaal volleybal dient te worden gespeeld en deze werd dan ook met 15-6 door Minto- nette gewonnen. Totaal aantal punten behaald op deze avond 3 voor en 1 tegen. Geen slechte start Op de terugweg werden uiteraard enkele moppen getapt door onze „meester moppentapper" Al mei al een geslaagde volleybalavond. Niet zonder zorgen reisde Holten naar Glanerbrug. Op het appel ontbraken nog steeds Nico Labobar en Joop Honde link, terwijl Bert Knapen en André Dekker verre van fit aan de wedstrijd begonnen. De westrijd ontwikkelde zich echter zodanig, dat snel de zorgen vergeten waren. In de derde minuut van de wedstrijd stuurde André Wim Tuller op rechts de diepte in. Deze gaf voor op Henry Bronsvoort, die echter mistastte. De bal kwam echter bij Huzen, die - geen fout maakt en de stand op 1-0 bracht voor Holten. Bij deze aanval blesseerde de laatste man van Avanti, Joop van Ommen zich dusdanig dat hij per brancard het veld moest verlaten. Latere inforihatie melden een lichte her senschudding. Holten was technisch en tactisch de betere ploeg. Het duurde echter tot de 25e minuut voor het surplus aan kwaliteit gestalte kreeg. Johan Huzen stuurde Henry de diepte in, deze omspeelde daarbij de keeper en scoorde 2-0. Een schot van Bert Knapen in de 28e minuut had beter lot verdiend. De ploeg uit Glaner brug gaf zich echter geenszins ge wonnen. Zo moest Schooien in de 30.E e minuut een keer van de doel- lyn redden om de nul te houden. In de 38e minuut was het echter raak. Een voorzet van rechts werd door de linksbuiten van Avanti feilloos in geschoten. En op slag van rust moest Diant Pasop nog een fraaie redding uitvoeren om de ruststand 1-2 te behouden. Ook na de rust liet Holten zien kelose rechtsbuiten was voor keeper Bert Zoetbrood onhoud baar. Daarna bleef D2 constant aanvallen, maar steeds liep de af werking in de voorhoede op niets uit. Hetzelfde beeld was het na de rust. Ongeveer vyf minuten voor het einde wist Markvogels nog één keer door te breken en de midvoor faalde niet. Een 2-0 nederlaag dus na een toch erg spannend verlopen wedstrijd. S.D.O.L. El - Holten E 1 Een Luttenbergse tegenstander is doorgaans voor een Holten-elftal erg sterk. Holten El speelde afge lopen zaterdag echter zo'n goede wedstrijd, dat zy verreweg de be tere was. Er werd goed samenge speeld en hard gewerkt. Holten El was daar ook steeds in de aanval. Met verre afstandsschoten wordt op doel gericht. Dit had één keer een doelpunt tot gevolg. De rust ging in met een 2-0 voorsprong voor Holten El. Ook na van speelhelft gewisseld te hebben was Holten de meerdere. In de tweede helft werd uit een corner een prachtige kopbal gescoord. Dit bracht de eindstand op 3-0 voor Holten El. Een prima wedstrijd en zo maar doorgaan! Holten E2 - Hulsense Boys El Na een sterk begin van Holten E2, met een paar gemiste kansen, werd het toch eerst nog 0-1 voor Huls. Boys Toen kwam Holten E2 tèrug. Na eerst 1-1 ervan gemaakt te heb ben kwamen de Holtenaren zelfs verdiend op 2-1 voor te staan. Toch moest Holten in de laatste minuut toezien, dat het 2-2 werd Door dit gelijke spel kwam Holten E2 aan zijn eerste verdiende puntje. Holten C3 speelde een uitwedstrijd tegen Haarle C3. Het eerste kwar tier speelde C3 een goed partijtje voetbal. Na een goede doorbraak van Holten werd A. Baltes in het strafschopgebied onderuit ge haald, waarvoor een strafschop werd gegeven. Deze werd benut en bracht Holten op 1-0. Na zes minu ten bracht A. Wechstapel de stand op 2-0. Na de thee speelde Holten C3 tegen de sterke wind in en werd er slecht gespeeld. Tien minuten voor het einde maakte Haarle er 2-1 van door slecht wegwerken in de Holterachterhoede. Aan het eind van de wedstrijd kwam Haarle erg opzetten en werd het nog benauwd voor C3. In de eindstand (2-1) kwam geen verandering, zodat Holten C3 tenslotte toch nog met 2 winstpun ten huiswaarts ging. Enter 1 O-Holten 12 Ondanks de wetenschap dat het in Enter te moeilijk zou worden, was Holten 12 duidelijk van plan revan che te nemen op zichzelf voor het negatieve optreden van vorige week. Met een experimentele ach terhoede begon men met grote in zet. Dat het met de rust al 6-1 was, lag niet aan de Holtense vechtlust, doch Enter 10 was vooral technisch veruit de meerdere. Leider Smale wijzigde in de rust de verdediging en daardoor kon Enter nog slechts 3 maal scoren, 't Mag gezegd; Hol- Holten 2 kwam met moeite langs KOSC 3 en pakte zodoende wel haar eerste overwinning, al zal trainer Herman Mensink nog veel moeten bijspijkeren. Met Holten 3 gaat het nog niet naar wens ook al, omdat men steeds tegen de reserve-elftallen moet spelen, wat kennelijk te zwaar is. Opnieuw haalde Holten 4 een dui delijke overwinning binnen SOS 3 was zondag het „slachtoffer" (4-1). Hetvijfde elftal verspeelde haar eerste punt door in Hellendoorn ge lijk te spelen tegen SOS 4. Holten 6 blijft nog onder de ver wachting Almelo 5 ontfutselde de rood zwarte ploeg de halve winst. Met een stand van 10 besloten En ter 7 en Holten 7 de wedstrijd Hol ten moest aantreden zonder haar spits „vader" Podt. Holten 8 ging tegen de veteranen van Nijverdal ten onder, zodat ze nu weer met beide benen op de grond staan. In een rommelige match verloor Holten 9 van Almelo 7, doordat de achterhoede veel „lekkage" ver toonde. Opnieuw wist Holten 10 geen pena lty te benutten en omdat ook vele droomk^nsen werden gemist, bleef de stand 0-0 tegen Rietvogels 7. De grootste verrassing kwam zon dag uit Wierden Daar speelde Hol ten 11 tegen Omhoog 3 een gran dioze partij en won met 3-1 van de koploper in haar afdeling Het twaalfde elftal leed opnieuw een zware nederlaag, nu ging Enter 10 met de winst strijken. geen einde gekomen. Bronsvoort liet op 30 meter een vlammend schot van zijn voet vertrekken, waarbij de keeper van Avanti slechts het kijken had. Hiermee was het verschil weer drie doelpun ten geworden. Goed doorzetten van de Glanerbruggers leidde 7 minuten voor afloop nog tot hun derde doelpunt. Twee minuten voor afloop belandde een schot van een der Avanti voorwaartsen nog tegen de paal. De eindstand bleef echter 5-3 voor Holten. Al met al een zeer verdiende overwinning. Het publiek was getuige geweest van een spectaculair duel, hoewel van Holtenzijde zeker niet de beste wedstrijd. Daarbij hoeven we slechts te wijzen op de drie tegen- goals. Zondag wacht Rood Zwart uit Del den, altijd een moeilijke tegen stander voor de ploeg uit Holten. Toch moet een overwinning moge lijk zijn, mits men de tegenstander niet onderschat. De wedstrijdbal zal a.s. zondag beschikbaar worden gesteld door Klein Velderman B.V. Junioren SDOL A 1-Holten A 1 2.00 u. v. 1.00 u. Holten B l-MVV'29 B 1 1.30 u. GFC B 1-Holten B 2 2.30 u. v. 1.45 U. Holten C l-MVV'29 C 1 3.00 u. Delden C 1-Holten C 2 1.00 u. v 12.15 u. Holten C 3-Excelsior C 5 1.30 u. Holten A 2 is vrij Pupillen Holten D 1-S.O.S. D 1 a. 11.00 u. Hulz. Boys D 1-Holten D 2 a. 11.00 u. v. 10.00 u. Holten D 3-Nijverdal D 1 a. 11.00 u. Holten E 1-V.E.S.O.S. E 1 a. 9.30 u. V.E.S.O.S. E 2-Holten E 2 a. 10.00 u. v. 9.00 u. Enter E 3-Holten E 4 a. 10.00 u. v 9.00 u. R.K.S.V. F 1-Holten F 1 a. 11.00 u. v. 10.15 u. Holten D 4 en Holten E 3 zijn vrij. Senioren U.D. 2-Holten 2 10.00 u., v. 8.45 u. Enter 2-Holten 3 10.00 u. v. 9.00 u. Holten 4-Stevo 3 10.00 u. Holten 5-PH 7 10.00 u. Z.V. 3-Holten 6 10.00 u. v. 9.00 u. Holten 7-Haarle 7 10.30 u. Enter 9-Holten 8 10.00 u. v. 9.00 u. PH 14-Holten 9 10.00 u. v. 9.90 u. MVV 10-Holten 10 10.00 u. v. 9.00 u. Holten 11-NijverdaI 4 10.00 u. Holten 12-Bornerbroek 7 9.00 u. die de bal snel voor doel trok, waaruit Egbert V. zijn derde doel punt kon scoren. Proficiat Egbert met je drie doelpunten en de over winning 3-2 voor Holten A2. N.B.: Leider Huzen veel sterkte ge wenst. Holten C2-Excelsior C3 Holten C2 heeft tegen Excelsior C3 een goed resultaat behaald. Direkt in de eerste minuut kwam Holten met O-l achter. Het was Rob So- mer echter die al gauw gelijk maak te. Na veel kansen scoorde Hoven- kamp in de 20e minuut 2-1. Even voor rust miste D. Vincent een mooie kans. In de tweede helft speelde Holten aanvallend en in de 25e minuut maakte R. ten Veen het derde doelpunt voor Holten. In de laatste minuten bracht R. Somer de stand nog op 4-1. Deze overwinning is te danken aan het goede werk van alle spelers. Ga zo door jongens! Anno Huiting (trainer), Willy ter, Gerrie Stukker, Wander Drent. Drent, Hennie Jansen, Alie Kloos- Ziftend: Minie Nijenhuis, Marjan Beltman, Dinie Kruimelaar, Di- mie Teeselink en Gerrie Soer Vrijdag 14 september was het weer zover. Het zo langzamerhand tradi tioneel wordend septembertour- nooi van de Mintonette-rekrean- ten kon beginnen. Er waren een twintigtal inschrijvingen, zodat in vier poules van vijf kon worden ge speeld. Ook deze keer waren een aantal scholen onder de deelne mers, met uitzondering van „het V.l.n.r. Piet Zeelte, Karei Jol, Kees Brussee, Leo Thiele en Wander Drent. Zittend: Jaap Bogaard, Wim Goorman, Aard Borghuis en Gé Slotman Kompas", dat nog het eerste lus trum aan hét vieren was. De vele schoolkinderen zorgden voor een oorverdovend lawaai in de sporthal en de stemming zat er dan ook di rect goed in. Na een geduchte strijd wist de Haarschool de eerste plaats te bereiken, voor de. Dorpsschool en de Kolschool. In de overige pou les ging het er niet minder enthou siast aan toe. In poule B plaatste Horna zich ongeslagen aan de kop, daarmee de Diessenplas, de koek fabrikanten en zelfs de Mintonet- te-dames achter zich latend. Hef tige konkurrentie, ook in poule C, waar Waakop Reyers en de Hout- hoop (naar een bekende straat ge noemd) de eerste plaats moesten delen, onmiddellijk gevolgd door de Papa's en de Mama's, die helaas door ziekte enigszins waren uitge dund. De tafeltennis- en badmin tonclub sloten de ry. In de D-poule kon de strijd om de eerste plaats pas in de allerlaatste wedstrijd worden beslist. Na een spannende partij tegen Bato wisten de Minto- nette-heren met een minimale winst als eerste te eindigen, ge volgd door Bato, de Wippert en Gruppo Sportivo. Al met al een fijne avond, uit gezelligheids- zowel als uit sportief oogpunt. Bij dit suk- ses speelde zeker mee dat de Min- tonette-rekreanten voor de weds trijden in niéuwe shirts waren ge stoken. De heer Wander Drent jr., goede gever van de tenues kwam ze zelf overhandigen. Kortom: een prima start voor het komend vol leybal-seizoen.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 13