Holten - De Tukkers Grandioze jeugdclub kampioenschappen T.C. „Holten" Hockey- Holten (oploper ioe lang? Programma Jsv „Holten Resultaten sv Holten Resultaten s.v. Holten Resultaten sv Holten Uitslagen Schaakclub SPORTPAGINA SENIOREN Ff' HOLTENS NIEUWSBLAD - 14 SEPTEMBER 1979 - PAG. 9 oor de 4-1 overwinning op de ukkers is Holten zondag koploper de rangiest van 3A geworden, e overige uitslagen waren UD- ood Zwart 0-1, WDL-Avanti 1-0, erghuizen-ABS 2-2. Losser-Tu- antta 4-2, Unlsson-Reutum 2-2. en goed begin van de rood- war ten, dat verplicht tot goede restatles in de komende weds- tjden. De ranglijst ziet er nu als olgt uit: [olten 2 1 1 0 3 5-2 leutum 2 110 3 5-3 Jnlsson 2110 3 5-3 fubatta 2 10 12 6-5 rVDL 2 10 12 2-2 BS 2 0 2 0 2 3-3 ivanü 2 10 12 3-3 lood Zwart 2 10 12 2-3 >e Tukkers 2 10 12 3-5 losser 2 10 12 4-5 lerghuizen 2 0 1113-6 JD 2 0 0 2 0 2-4 ag: UD-Unlsson, Rood IwartrWDL, Avantl-Holten, De Tikkers-Berghuizen, ABS-Losser, Ubantia-Reutum. ff Senioren Holten 2-KOSC 3 10.00 Holten 3-S08 2 11.45 u; SOS 3-Holten 4 10.00 u.V. 9.00 u.; SOS 4-Holten 5 10.00 u.V. 9.00 u.; Holten 6-Almelo 5 9O0 u Enter 7-Holten 7 10.00 u.V. 9.00 u.; Holten 8-Ny verdal 510.00 u.; Holten 9-Alroelo 7 10.30 u.; Holten 10-Rletvogels 7 10.00 u.; Omhoog 3-Holten 1110.00 u.V. 9.00 u.; Enter 10-Holten 12 10.00 u.V. 9.00 u. JUNIOREN Holten Al-Den Ham Al 3.00 uur; S DOL A2-Holten A2 2.00 uur V. 1.00 O N Bl-Holten BI 2.45 uur V. 1.45 u.; Holten B2-Rood Zwart BI 1.30 uur; DETO Cl-Holten Cl 2.30 uur V. 1.30 u.; Holten C2-Excelsior C3 1.30 uur; Haarle C3-Holten 03 1.00 uur V. 12.15 u. PUPILLEN Haarle Dl-Holten Dl A. 11.00 uur.' V. 10.15 u.; Holten D2-Markvogels Dl A. 11.00 uur; D.E.S. D2-Holten D3 A. 10.00 uur. V. 9.15 u.; Holten D4-Excelslor D4 A. 9.30 uur; S.D.O.L. El-Holten El A. 10.00 uur. V. 9.00 u.; Holten E2-HulzBoys El A. 11.00 uur; 8.O.S. E2-Holten E2 A. 10.15 uur. V. 9.15 u.; Holten E4- Blauwwit E2 A. 10.00 uur; Holten Fl-R.V. PI A. 10.15 uur. PROGRAMMA PUPILLEN OP WOENSDAG 19 8EPTEMBER. Enter D2-Holten D4 A. 18.45 uur. V. 18.00 u.; Holten E3-Enter E2 A. 18.45 uur. Onder zeer fraaie weersom standigheden starten Hol ten en de Tukkers hun wedstrijd. In de eerste helft was het met name van Hol- tens zijde een tamme verto ning. De bezoekers uit Al- bergen waren duidelijk ag- gressiever en konden daar door een veldoverwicht op bouwen. Holten moest zich gedurende de eerste drie kwartier beperken tot uit vallen, die echter minstens zoveel gevaar in hielden als de aanvallen van de Tuk kers. Zo kregen Johan Hu- zen en Hendry Bronsvoort scoringskansen, die echter onbenut bleven. In de 20e minuut raakte doelman Pasop van Holten in grote moei lijkheden, echter zonder schade lijke gevolgen. In de 25e minuut leidde het pressievoetbal van de Tukkers tot het, volgens de scheidsrechter, onregelementair onderuit halen van een der voor- waartsen van de Tukkers door Ger- rit Oolbekkink. Een strafschop was het gevolg. Deze kans werd door de nr. 4 van de Tukkers benut, waar door Holten tegen een 1-0 achters tand aan keek. Hoewel van Hol ten- zijde de zaken toen wat energieker werden aangepakt. Ontbrak het nog een overtuiging. Schoten van Andre Dekker, Johan Huzen en Bert Knapen misten hun doel. Juist op het moment dat iedereen zich reeds had verzoend met een 1-0 stand, liet Huzen een vlammend schot van zijn voet vertrekken, dit door de Tukkerskeeper met grote moeite tot corner werd verwerkt. Uit de door André Dekker genomen hoekschop kopte Gert Oolbekkink in grote stijl de bal in het net. Daarmee was de wrevel over de strafschop verdwenen en brak de rust aan. Na de rust betrad een dui delijk gemotiveerder Holten het veld. Dit resulteerde ln de 10e mi nuut in een dieptepass van Bert Knapen op Hendry Bronsvoort en deze maakte by de verdere afwer king geen fout en bracht de stand op 2-1. De Tukkers dreigden in deze phase van de wedstrijd djp te wor den voor de slachtbank. Dat de stand niet sneller werd opgevoerd was geen verdienste van de gasten. De voorwaartsen van Holten wei gerden de door hen zelf gecreëerde kansen vooral nog te benutten. Het duurde tot de 25e minuut toen we derom een doorbraak van Brons voort de stand op 3-1 bracht. In de 40e minuut bereikte een voorzet van Bert Knapen de op rechts vrijs taande Wim Tuller, deze maakt geen fout en knalde de bal keihard in de touwen. Holten kon daarna de wedstrijd rustig uitspelen, terwijl het duizendkoppige publiek, met name de Holten supporters met een prettig gevoel huiswaarts kon den keren. Door deze uitslag heb ben de roodzwarten de leiding ver overd in 3A. Zondag tegen Avanti in Glanerbrug zullen ze moeten bewijzen dat ze deze positie niet di rect weer uit handen willen geven. In de spelersbus is weer beperkt plaats voor supporters. De bus zal waarschijnlijk om 12.30 uur ver trekken. Holten A2-Bomerbroek Al. Met een iets gewijzigde opstelling werd begonnen aan de tweede competitiewedstrijd. Na plm. 20 minuten spelen werd Masselink in het strafschopgebied onderuit ge haald. De toegekende strafschap werd door Ter Harmsel in een doel punt omgezet (1-0). De strijd ging hierna gelijk op met de betere kan sen voor Holten A2. Ongeveer 10 minuten voor rust bracht M. Aan- De 2e competitiedag bracht voor S.V. Holten goede resultaten op het scorebord. Holten 2 speelde gelijk bij Tilligte en haalde zo z'n eerste puntje binnen, ondanks de vaak wisselende spelersgroep. Holten 3 kan zijn draal nog niet vinden en verloor opnieuw, nu van Hector 2. De ploeg van coach Willem Dyks- lag haalde de maximale winst uit 2 wedstrijden. Omhoog 2 vertrok met lege handen van „Meermans kamp", zodat Holten 4 opnieuw tot de titelkandidaten mag worden ge rekend. De beste schutters van de Holten Dl-DES Dl Holten dat in de tweede minuut al met 1-0 voorstond leek ook deze keer weer op een grote overwinning af te stevenen. Toen echter ln de elfde minuut een strafschop niet werd benut was het met Holten ge daan. Geen vlot lopende combina ties, men kon elkaar niet meer vin den en een zenuwachtig heen en weer getrap. D.E.S. dat zeker niet de mindere was en maar aan bleef vallen, gaf de Dl-achterhoede han den vol werk. De drie noodzakelijke wissels, tijdens de rust, brachten Holten ln de tweede helft echter niet het verwachte resultaat. D E S. bleef aanvallen en Holten hield moedig stand, maar kon toch niet voorkomen dat 5 minuten voor het einde de stand op 1-1 werd ge bracht. Een wedstrijd met een overvloed aan Inzet met een sterke tegenstander. VISOS Dl-Holten D2 Het eerste competltiepunt werd door de D2 jongens uit Hellendoom gehaald. Ondanks een wat mat be gin waren de Holtenaren de eerste 10 minuten de aanvallende ploeg. Helaas werden enkele kansen in deze periode onbenut gelaten. 5 minuten voor rust profiteerde VE- S08 van een te grote aanvalsdrift van de Holtenaren Bijna vanaf ei gen speelhelft sprintte een der VESOS- voorwaartsen de Hol tense achterhoede eruit en doelman Bert Zoetbrood was kansloos 1-0. Na de rust werd er van belde kanten wat fanatieker gespeeld, hetgeen beur telings enkele, scoringskansen op leverde die ook onbenut werden ge laten. 2 6 3 minuten voor het einde wist Holten uit een slotoffensief enkele hoekschoppen te forceren. André Rietberg plaatste de laatste hiervan van links hoog voor doel. De uit de doelmond gekopte bal kwam precies weer voor zijn voeten terecht. Met een goed gerichte „kromme" bal hoog in het doel wist ook de VESOS-doelamn wat „vis sen" was en werd de eindstand 1-1. Holten El-Blauw Wit El De plaatselijke derby onder de jongste pupillen werd een ruime overwinning voor de Blauw Wit ters. In het begin leek het er niet op. Holten El ging goed van start. Eerst werd een ver afstandsschot nog maar net door de Blauw Wit- keeper gestopt. Even daarna kreeg Holten opnieuw een goede kans. Eerst werd de bal nog weggewerkt, doch de afgeweerde bal werd hard en hoog ingeschoten (1-0). Holten El nam het veel te licht op en dacht de winst al binnen te hebben. Niets was echter minder waar. Toen Hol ten El nog stond te dromen, scoorde Blauw Wit de gelijkmaker al. Het hek was toen van de dam. Eerst werd de aandacht van de Holten-achterhoede dermate door een tamme kraai afgeleid, dat Blauw Wit eenvoudig kon scoren. Na een eigen doelpunt en nog één liep BI. Wit met de rust uit tot 1-4. Deze voorsprong werd daarna snel uitgebreid. Uiteindelijk werd de einduitslag 2-7 ln het voordeel van Blauw Wit E 1. ruim verdiende overwinning voor de betere ploeg. Di.S. E2-Holten E2 Deze eerste competitiewedstrijd leverde E2 geen winstpunten op. Holten E2 speelde een goede weds trijd en was beslist niet de mindere van D E S. Helaas verloor E2 met 1-0 Bi) goed spel, zoals deze weds trijd zullen de punten er echt wel komen. Holten E2 ga zo door! rood-zwarten zitten bij Holten 5, getuige de grote overwinningen tot nu toe. Het zesde elftal wisselt goede met slechte resultaten af. M.V.V. 11 moest de eer deze morgen aan Holten 6 laten; ook Holten 7 beet eindelijk eens van zich af. De Zweef 9 werd het slachtoffer van Gerard Brands en z'n maats. Met geluk en wijsheid kwam Holten 8 in Nijverdal voor de tweede maal tot winst, al moest men verzwakt aan treden. Holten 9, het veteranenelf- tal, verraste door de lastige klip in Enter te omzeilen en kwam met winst terug. Het tiende speelde goed in Bomerbroek, alhoewel de puntjes buiten bereik bleven, 3-1 nederlaag en een gemiste penalty. Wisselvallig is het optreden van Holten 11, vorige week een pak slaag, nu een prima resultaat door winst op Enter 6. Het elftal van coach Jan Smale boekte het slechtste resultaat van deze zon dag. Haarle 9 versloeg Holten 12 met grote cijfers. Tot slot nog één opmerking: Er zijn nog steeds spe lers, die menen zonder afmelden te kunnen wegblijven. Heren toon uw sportiviteit tegenover uw elftalge noten en laat ze niet in de steek. Holten 12 - Haarle 9 Het begon goed voor Holten 12 in het duel tegen Haarle 9. Hoewel Holten met 0-1 achter kwam, zag men kans om voor de rust de stand gelijk te trekken: 1-1. In de 2e helft ging het in 't begin ook nog goed, want weer wist Holten een 1-2 ach terstand weg te werken. Doch toen sloeg Haarle definitief toe: On danks voortreffelijk keeperswerk werd het 2-4. Bij deze achterstand lieten enkele Holten-spelers de moed zodanig zakken, dat het vlot 2-8 werd. V ooral enkele verdedigers deden er niets meer aan. Hopelijk zal Holten 12 in de verdere kompe titie een positieve mentaliteit iaten zien! Holten 11 - Enter 6 Holten 11 dat aan moest treden te gen Enter 6 tapte uit een heel ander (voctbal)vaatje dan de vorige week. Er werd nu echt gevoetbald met de vaste wil om te winnen. Enter was zonder meer de betere ploeg maar liet het er wat het afmaken betreft lelijk bij zitten. Wat dat betreft was Holten beter en kwam dan ook door Gerrit Vincent (Gaaike) op 1-0. Enter zette toen een gedurfd of fensief in maar kwam te ver opd ringen duur te staan toen Avesaat (Jan Glimlach) voor de rust de voorsprong vergrootte tot 2-0. En ter ging hierna massaal ln de aan vang maar Holten hield het hoofd koel. De gasten kwamen met nog tien minuten te gaan uit een hoeks chop op 2-1 maar verder liet het elfde het niet komen. Al met al een goede en sportieve wedstrijd. Het eerste elftal van „Holten" kreeg van het sporthals Beltman trainingspakken aangeboden. Voorzitter Warrink sprak In zijn dankwoord van de bijzonder goede relaties met het Holtense bedrijfsleven en met de firma Bel tman in het bijzonder. In toene mende mate voelt de middenstand zich betrokken bij het sportgebeu ren, wij zijn daar bijzonder blij mee, aldas de voorzitter van de sv. „Holten". De wedstrijdbal bij de wedstrijd Holten - de Tukkers werd eveneens aangeboden door het sporthals Beltman. Links na ast de spelers voorzitter J. War rink en trainer Pesman, rechts de heren J. en H. Beltman. stoot met een schitterend doelpunt de stand op 2-0. Direct daarna scoorde Bomerbroek tegen. Na de thee ging het spel over en weer. Doch 10 minuten voor het eindsig naal sloeg het noodlot voor Holten toe. Uit een hoekschop scoorde Bornerbroek de gelijkmaker. Hierin kwam geen verandering meer. Het eerste puntje voor Hol ten A2 is binnen. Eindstand 2-2. Holten C3-Enter Vooruit C3 Holten C3 heeft een goede prestatie verricht door van het sterke Enter Vooruit te winnen. Door goed spel van Erik Honcoop lukte het Holten C3 op een 1-0 voorsprong te komen. Enkele minuten hierna werd het al 1-1 door het slecht wegwerken van de Holter-achterhoede. Albert Bal- tus scoorde voor rust nog een keer en Holten stond weer voor (2-1). Na de thee speelde C3 een goede wedstrijd en hierdoor kwam de stand al gauw op 3-1 door een doel punt van Gerrit Aanstoot. Enter Vooruit kwam sterk opzetten en maakte er 3-2 van. De laatste mi nuten van de wedstrijd werd het nog erg benauwd voor Holten C3. Al met al een verdiende 3-2 over winning. Enter Vooruit Cl-Holten C 2 Onder de brandende zon werd deze wedstrijd toch nog een spektakel duel. In de eerste helft waren de beide ploegen ongeveer even sterk maar de „thuisploeg" nam de lei ding. Vlak voor de rust zorgde Jos Trentelman voor de gelijkmaker. In de 2e helft speelde Holten beter doch de doelman van Enter keepte voortreffelijk maar moest twee mi nuten voor het einde toch zwichten voor een mooi schot van Johnny Nijenhuis. Holten C2 speelde gran dioos en dit resulteerde in een ver diende overwinning. De tweede jeugdclubkam- pioenschappen van de Ten nisclub „Holten" waren een nog groter succes dan vorig jaar. Het weer was goed, de organisatie uitstekend, het deelnemersveld groot. Maar wat er bovenal uitsprong was het spelpeil. Vooral in de laatste rondes bleek zon neklaar dat de T.C. Holten qua jeugd op de goede weg is. De vaak boelende parti jen toonden aan dat vooral dejeugd tussen 12 en 14 jaar technisch en tactisch goed vooruit is gegaan. Deze constatering is een direct compliment aan de scheidende trainer Cor van Weert. Deze jon gens en meisjes, opgeleid via het voorbereidend tennis, een of twee zomertrainingen en de wintertrai- ning in de hal waren hun oudere medeleden veelal de baas. Het wa ren Joost Bogers en; Mare v.d. Werf, beiden dertien jaar, die streden om de clubjeugdtitel bij de jongens tot en met 17 jaar. Joost behaalde hier zijn eerste gouden medaille na een goed partijtje, waarin beide jon gens een uitgebreid slagenreper- toir demonstreerde. Natuurlijk was het lang niet volmaakt, maar er komen nog heel wat jaartjes, waarin aan de techniek, de vastr heid en de beheersing gesleuteld kan worden. Joost won daarna ook nog met Ted Abrahamsen en Jo- landa Lukkien respectievelijk de jongens en finalekoppel. Met Jo- landa Lukkien ls de junior ge noemd, die het deze zondag wel zeer zwaar heeft gehad. Zij begon met een twee en half uur durende meisjes enkel finale, die na drie uit erst spannende sets met vaak leuk tennis uiteindelijk toch gewonnen werd door de één jaar oudere Dg Poppe-CUp Henna Dondertman. Ander nieuws van T.C. „Holten" Uitwisseling jeugd Holten- Apeldoorn. In tegenstelling tot het vermelde in het Holtens Nieuws blad van vorige week wordt deze uitwisseling komende zondag op drie Holtense tennisbanen ge speeld. Na een korte rust trad Jolanda weer aan nu voor de meisjes dubbelflnale samen met Arianne van Geel tegen Henna Dondertman en Michele v.d. As sem. De laatste trokken na drie lange sets-vooral door beter net- spel aan het langste eind. Naast deze finalisten zijn meer jongens en meisjes te noemen, maar vooral duidelijk werd dat vooral die junio res progressie in hun spel vertoon den, die vaak op de baan komen oefenen. Door de ochtendregen iets later gepland, reikte de voorzitter van de Jeugdcommissie de heer Bogers, zes en dertig medailles uit aan de divers diverse finalisten, zijn slotwoord bedankte de voorzitter de Jeugdcommissie, de trainer en ook de spelers en speelsters voor hun uiterst sportieve wijze van spe len. Door de overvloedig® regen werden afgelopen zondag de Poppe- cupwedstrijden in Schalkhaar af gelast Zoals het er nu uitziet vindt dit evenement nu komende zondag plaats. Recreantentoomooi Met de inschrijving voor dit tour- nool gaat het uitstekend. Organi sator Peter Arendse verzekerde echter, dat hij zijn mannetje staat en niet bang is voor een geweldige inschrijving. Dogzotnertoumooi voor de jeugd Zondag 23 september de laatste ac tiviteit voor de jeugd. Mededelin gen hierover verschijnen op het publicatiebord in het clubhuis. Maandagavond werd de eerste ronde gespeeld van de interne kompetitie. Voor de heren Aaftink Eijzinga en Jonkers was dit de eerste kompetitiewedstrijd. Door dat volgens het Keizer-systeem wordt gespeeld, waren er direkt al vele partyen tussen spelers van bijna gelijke sterkte. Verrassend was het hoge aantal remises: vijf van de tien partijen. In het topduel tussen Middelink en H. van Beek werd een „orthodoxe verdediging" van het Damegam biet gespeeld. De witspeler kon enige pionnen veroveren, maar wikkelde af naar een eindspel met ongelijke lopers dat niet te winnen was. Bij Van der Knaap tegen T. van Oijen werd dezelfde opening gespeeld. Door te snel spelen gaf de witspeler een kwaliteit weg en kreeg hij ook nog een slechte stel ling. Van Oijen trapte echter in een simpel valletje, waardoor de kan sen keerden. Het ontstane dame eindspel was objectief gezien remi se, maar doordat de zwartspeler ruil van de dames toeliet, ontstond een pionneneindspel dat Van der Knaap door tempodwang alsnog ln zijn voordeel kon beslissen. Gervedlnk NiJhuis en B van Beek speelden ook het Orthodox Dame gambiet, waarin belde partijen el kaar lange tijd in evenwicht hiel den Van Beek kwam zelfs een pion voor, maar verloor doordat zijn vlag viel. Het iets versnelde speel- tempo van 40 zetten in 1 uur 3 kwartier was voor hem een te grote handicap. Spanning was er ook in de party tussen Van Calcar en Koe lemay, de nummers één en twee van de tweede groep in het vorig seizoen. Na geiykopgaande stryd maakte Koelemay in het eindspel een vingerfoutje. Het verlies van de kwaliteit betekende ook het verlies van de party. Tenslotte nog alle uitslagen: Middelink - H. van Beek remise; Van der Knaap - T. van Oyen 1-0; Gervedink Nyhuis - B. van Beek 1-0; Beyer - Scheperman remise; Van Lindenberg - Rietman remise; Van Ryssen - Eyzinga afgebroken; Van (Calcar - Koelemay 1-0; Roele - W. van Oyen remise; Ten Velde - Jonkers remise; Kromdyk - Aaftink 0-1. Vorige week is ook op de lagere scholen begonnen met het geven van schaakles. Dit gebeurt met medewerking van de schaakclub na schooltyd Er zyn een vyftal groepen met in totaal ongeveer 150 leerlingen uit de drie hoogste klas sen. In ongeveer 10 lessen leren de leerlingen alle grondregels van het schaakspel. Als afsluiting vindt dan het examen voor het Pionnen- diploma van de Koninkiyke Neder landse Schaak Bond plaats Wie daarvoor slaagt, kan verder werken voor het Toren- en Koningsdiplo ma. Een stralende zon, blauwe hemel en veel publiek zorg den het afgelopen weekend voor een prettige hoc- key-sfeer in het Sportdal. Ook het spelpeil werd hier door positief beïnvloed, hetgeen menig toeschouwer kan beamen. Vooral de he ren-wedstrijden op zondag boden een zeer spannend schouwspel. Het verschil tussen de 4e en 3e klasse heren werd duideiyk, toen Heren 3 (4e klasse) werd afgelost door Heren 1 (3e klasse).Het tempo ligt nogal hoog, waardoor flitsende aanvallen kunnen worden opge bouwd. Bijzonder boeiend voor het publiek, dat in grote getale aanwe zig was. Ook dejeugd, die in totaal uit 6 wedstryden 14 doelpunten scoorde (en 20 doelpunten tégen), was goed op dreef Helaas moesten de jongens dit weekend nog onder doen voor de meisjes, maar ook zy deden hun uiterste best en zorgden voor een doelpuntryke zaterdag. Het komend weekend wordt weer op veel toeschouwers (waaronder ook heren 2) gerekend. Iedereen is van harte welkom in het Sportdal. De uitslagen waren als volgt: Zaterdag 8 sept.: Hengelo B3 - Jongens B2-1Meisjes B - Doetin- chem B2:5-2; Jongens C - P.W. Cl: 1-8; Meisjes C - Salland Cl 4-1Sal- land Dl - Jongens D 6-2; Salland Dl - Meisjes D 1-1. Zondag, 9 sept.: Heren 1 - Epe 3-3; EHV 5 - Heren 22-1; Heren 3 - PW. 4 3-2; DKS.a-Veteranen 10-0 Programma: Zaterdag 15 sept.: Meisjes B - vry; Hengelo C3 - Meis jes C: 12.00 uur Vertrek OAD 11.00 uur; Almelo Dl - Meisjes D: 12.30 uur Vertrek OAD: 11.30 uur; Jon gens B - Bully B3 12.00 uur; Har- denberg Cl - Jongens C: 11.30 uur Vertrek OAD: 10.15 uur; Jongens D - Nyverdal Dl: 10.30 uur. Zondag 16 sept.: Bully 1 - Heren 1 14.30 uur; Heren 2 - vry; Avanti 2 - Heren 3 13.00 uur; Veteranen - Haackey A 11.00 uur. Donderdag 20 sept.: Veterinnen - Bully 2 14.00 uur. Training: Vrijdag 14 september: 16.00 -17.00 uur meisjes sixes, 17.00 - 17.30 uur Jongens D, 17 30 - 18.00 uur jongens C; 18.00 -19.00 uur jon gens B. Zaterdag 15 sept.: 10.00 - 10.30 uur meisjes C; 10.30 - 11.00 uur meisjes D 11.00 - 12.00 uur meisjes B.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9