"labaret in JS „lie Sehore" FILMDAG IN DEVENTER Christelijke Plattelandsvronwen Geef! Om 'n ander! Doen! Dagmavo voor volwassenen aktueel Verkoop boerderij met grond Zondag16 september Parochie avond r.k, kerk Bergruiter- nieuws Nierstichting Nederland autotest MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN HOLTENS NIEUWSBLAD (Holten - Markelo) Postduivenver. Snelle Wieken Duits, zeker, frans misschien van start HOLTENS NIEUWSBLAD - 14 SEPTEMBER 1979 - PAO. 3 Bet moest er weer eens van komen, cabaret in eigen huis. Zolang „de Bchure" al bestaat, tien jaar dus, i?as er ook altijd een groepje jonge lui die de koppen bi) elkaar staken, rond de tafel gingen zitten en een avondvullend programma in el kaar „flansten" Vele onderwerpen van diep ernstig tot dolkomische aard passeerden de revue. Het één beter voorbereid dan het ander, het stak 'm allemaal niet zo Het Schu- recabaret, altyd opgetreden in ver schillende samenstellingen, heeft Tijdens het op 8 september te Vrie zen veen gehouden kringconcours behaalde Theo van Dijk de eerste prijs in het L-springen met de hef tige ruin „Marcus D" Na een fout loze eerste manche kwam de com binatie in de barrage verreweg het snelste rond. Ingrid Dieperink was met „Passepartout" vierde in het B-springen, eveneens met twee foutloze ritten en won metArabel le" (van mevr W Wolters) de vierde prijs in L-2 dressuur Paulien Klein Bog won met „Parcival" de elfde prijs in het B-springen. Zondag 9 september werd in Lo- chem door rij vereniging „De Luch- te" een zeer geslaagd 40-plus con cours georganiseerd Theo van Dijk prolongeerde daar zijn succes door met „Marcus D" de eerste prijs in het L-springen te winnen, terwijl hij met „Passepartout" ook nog eerste werd bij het B-springen. ook dit keer niet verzuimd, en al menig avondje gerepeteerd. Dit keer staat de avond in het teken van 10 (Tien) jaar Schure, waarbij dus nogal heel wat voorvallen en andere zaken aan de orde komen. Het verleden zal niet alleen worden belicht, maar ook de toekomst van „de Schure" Als aanvulling by het programma deze zaterdagavond, zal een heuse speelfilm worden ver toond. Het filmverleden van de Schure is wel legendarisch te noe men. We hoeven alleen de titel „Tarzan in Schureland" aan te ha len. Daarom heeft de Schure haar filmploeg „Keerl's en deerns" de opdracht gekregen een film te pro duceren. Het spektakel zal ko mende zaterdagavond 15 septem ber tegen 9 uur beginnen, de entree is 2 piek. Tot ziens in J.S. de Schure. Ten overstaan van notaris A.J. Westmaas te Markelo had in hotel „Vosman" ten verzoeke van de heer J.J Oenema te Laren (O) de ein- dveiling plaats van een landefijk gelegen boerderijtje met bygebou- wen aan de Fliermatenweg (Beus eberg) Perceel 1 boerderijtje met bygebouwen en ruim 28 are grond (op 27/8 door de heer H Luimers te Hengelo (G) ingezet op f237.000.-) werd niet gemynd. Perceel 2 wei land ter grootte van ruim 59 are (in gezet op f31.000.-) werd door de heer A. Pekkeriet Jzn., Beuseberg, gemynd op f37.000.- doch werd niet gegund. Filmart 74 in Deventer gaat, eve nals voorgaande jaren, in het ko mend seizoen elke week weer een film vertonen. Een scala van films staat op het programma. Het ver velende is dat men nog niet weet welke film op welke datum ge draaid cal worden. Film-art leden krijgen de „take" thuis. Niet-leden kunnen in een aankondiging in het Deventer Dagblad elke woensdag vinden welke rolprent de volge nde woensdag in het EDB-theater otn 20.15 uur vertoond zal worden. Het filmseizoen zal op zondag 16 i september geopend worden met een filmdag in twee zalen van het i EDB-theater In elke zaal zullen drie films vertoond worden. De aanvangstijden zyn: E.D.B. I 14.30 u High anxiety, 18 45u Salo; 20.30 u. Despair 15 00u Linkshandige Frau; 19.00 u. Iphigenia, 21.00 u Solaris NED. HERV. KERK 8.30 en 10 15 uur ds C C Ad- dink. Oppasdienst mevr Bogaard-v d Burg en Johanna Kampman. Ultgangscoll Al gemeen kerkewerk: Toerusting GEREF. KERK 8 30 en 10.00 uur ds G Clements van Wierden (Voorber Heilig Avondmaal) 15.00 uur ds Zuid- ema van Apeldoorn In alle diensten is de le collecte voor Evangelisatie in Nederland en de 2e voor rente en aflossing 10.00 uur Klndemevendienst klas 4, mevr M van Engbrink- flamaker 10.00 uur Oppas- dienst Willy Brinks en Johanna Faber Jenny Kruidhof, TJitske Span en Marianne Har tink (res RJUERK Zaterdag 17.00 uur - zondag 9 30 uur. DUKERH0EK 9 30 uur ds A W Berkhof Uit- gangscoll Algemeen kerkewerk 0KKENBR0EK 10.00 u cand DG Posthuma van Groningen. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur - zondag 8.00 en 11.00 uur. De entree-prijzen zijn als vanouds gebleven, dus f2 50 korting voor „Filmart"-leden Het felbegeerde lidmaatschap valt te verkrijgen f 10 - in de hal van de E D.B of door overschry ving op gironr 3386793 of banknr 59 61 20 540 A.B N van de Stichting Filmart Deventer Door deze dag te houden probeert men een traditie te ontwikkelen om lx per jaar in Deventer een filmdag te houden Misschien wordt het na lang volhouden nog een mini- festival Weliswaar gespeend van premières, maar hopeiyk niet van gezelligheid Zo hoort het ook in een provinciestad aan de boorden van de IJssel. Op 18 september a.s zal in de grote zaal van Hotel Vosman de jaar- Ujkse parochie-avond van de Rooms Katholieke parochie ii^ Holten worden gehouden Tydens deze vergadering komen natuuriyk de aktiviteiten in het afgelopen jaar en het programma voor het komende Jaar aan de orde Na de pauze zal het thema Jongeren werk" worden ingeleid door pastor B Höfte Pastor Hófte is in het de kenaat Raalte waar Holten onder valt, aangesteld voor het jongeren pastoraat. De vergadering begint om 20.00 uur. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur i-Mü U vraagt zich misschien af: Wat betekenen de letters C.P.B.? Wel dat zullen we u vertellen en ook wat de C.P.B. doet en waar u er meer over te weten kunt komen (want dat wilt u zeker). C.P.B. is Christelijke Plattelandsvrouwen Bond met als doelstelling: De le den klaarder bewust te maken om trent hun roeping in deze tijd en te helpen bij het verrichten van hun taak in gezin, bedrijf en maat schappij. De C.P.B. is een landelijk organisatie, onderverdeeld in ge westen en afdelingen. Zo'n afdeling zullen we eens nader onder de loep nemen. Gewoonlyk één maal per maand komt de groep by elkaar, een veelheid van onder werpen, betrekking hebbend op gezin en maatschappy, komt aan de orde. Daarnaast ontspannend bezig zyn met elkaar. De onder werpen worden gewooniyk door de groep zelf bepaald. Als u lid bent, kunt u zelf meedenken en beslis sen. De kracht van deze bond is juist als vrouwen van allerlei kerke lijke richtingen en „maatschappe lijke standen" één te zyn, samen als Christelyke Plattelandsvrouwen. Gods woord als richtsnoer te han teren op elk terrein van het leven. Wat de landelijke en provinciale aktiviteiten betreft noemen we de studieweekends en studiedagen voor de vrouw die naast haar gezin en-of werker nog „net iets" by wil doen. Conclusie ja C.P.B.: Wendt u Veel mensen levens werden al gered en veel menseiyk geluk her wonnen door niertransplantatie. In Nederland dragen honderddui zenden een donorcodicil by zich Z'n codicil is een verklaring waarin staat dat de drager er geen bezwaar tegen heeft om, na zyn dood weefsels of organen af te staan. Honderdduizenden! Geweldig! Maar het zou pas goed zyn als vrijwel iedereen een codicil by zich droeg zodat nierpatiënten die nu drie maal per week zes tot negen uur aan een kunstnier liggen ook een donornier krijgen. Van groot belang is dat de afd. Holten door alle Holtenaren wordt gesteund, om te voorkomen dat er minder afstotingen voorkomen. Dus help, geef om 'n ander! Doen! Een meisje van 21 jaar schreef het volgende gedichtje: Ik dank je kleine vriend, voor watje my hebt gegeven, ten koste van je eigen nog zo jonge leven, het is nu een half Jaar geleden, dat het wonder kwam, waarom wy hebben gebeden, dat myn ouders heeft opgebeurd, maar Jouw ouders van verdriet heeft verscheurd, voor my is een nieuwe wereld opengegaan, toen jy afscheid nam van het aardse bestaan, wat moet je doormaken voor je er bent, maar dat is ons geheim kleine vent. Ik denk aan jou in de nacht, •en dan is het net of je lacht en zegt: Wat God doet dat is welgedaan." De jaariykse collecte voor de Nierstichting zal worden gehouden van maandag 24 tot en met zaterdag 29 september. De plaatseiyke afd. doet een vriendefijk bereop op Holtenaren die willen collecteren om zich op te geven by de heer H. Koopman, Deventerweg 4, tel. 1920. zich tot het bestuur van onze C.PB.-afdeling, mevrouw v. Ipe- ren-Esseboom, presidente en me vrouw H.J. Wamelink-Kempkes, secretaresse. Conclusie nee C.PB.: Denkt u er nog eens over na of in formeer eens by iemand die wel lid is. U bent bovendien van harte wel kom op één van onze byeenkoms- ten eens als proef by te wonen. Ons j aarprogramma ziet er als volgt uit: Donderdag, 27 september: Inlei ding door Ds. W. Vons, Herv. predi kant te Holten. Onderwerp: Het omgaan met de bybel en ons ge drag in de kerk. Donderdag, 25 oktober: De positie van de vrouw en het gezin in Gha na. Spreekster: Mevr. Rull- man-Smidt uit Deventer. Donderdag 8 november: Rayon vergadering in het Anker te Wier- den. Onderwerp: Weeskinderen, toegelicht door medewerkers van de Rudolphstichting. Donderdag 22 november: Waaruit bestaat onze voeding, hoe zyn onze voedingsgewoonten. Is er verband tussen verkeerde voedingsgewoon ten en bepaalde ziekten? Spreeks ter: Mevr. v. Oosten uit Raalte. Donderdag: 20 december: Kerst' avond!!!! 1980 Donderdag 24 januari: Jaarverga dering. Donderdag 21 februari: Hoe bfijf ik in gesprek met myn kinderen? Spreker Ds. G.J Vrijmoeth, con rector van het CHR. Lyceum te Zwolle. Donderdag 20 maart: Kind in het verkeer. Spreekster: Mevr. Wie- lenga uitDalfsen, Regionaal consu lente van Veilig Verkeer Neder land. Donderdag 17 april: Fora en Fauna op de Holterberg. Spreker: De heer Schóne uit Hellendoom. Al met al dachten wy een programma met veel variatie, voor elk wat wils. Graag tot ziens. Bestuur van de C.P.B. afdeling Hol ten Uitslag wedvlucht Hasselt. In concours 215 duiven. Lossing 8.00 uur Eerste duif bin nen 9.36.50 u. 1.9,16 J Jansen; 2,4, 6 G.J Bekkernens, 3, 5, 19 Joh. Paalman, 7, 20, 22 H. Voortman. Woensdag 29 augustus Is er in Holten weer een nieuw klas gestart van de ».g. „Moedermavo" Gelukkig kan deze bijnaam nu verdwijnen, want in tegenstelling tot vorig jaar doen nu ook heren mee aan deze vorm van onderwijs. De dames van de vorige cursus zijn allen bevorderd tot de tweede klas. Na de vakantie waren ze allemaal weer present om met veel animo hun studie voort te zetten. Een groot deel van hen heeft een examenpakket, terwijl anderen de lessen volgen waarin ze geïnteress eerd zijn. Wat de keuze van de vakken betreft, blijkt by de nieuwe groep de voorkeur uit te gaan naar Nedei lands en Engels Voor deze vakken worden de lessen gegeven in een lokaal van de Holtense Scholengemeenschap, s woens dagsochtends van 8 45-11 55 uur door docenten van de Deventer Avond scholen (Natuuriyk ontbreekt de koffiepauze niet!) De lessen van de tweede klas biyven doorgaan in een lokaal van de Dorps school aan dè Tuinstraat. Ook in deze groep zagen we een aantal nieuwe gezichten. Graag willen we er nog eens op wijzen, dat men een beperkt aantal vakken kan kiezen en niet een volledig pakket hoeft samen te stellen Zelfs in één De bouw van de nieuwe Geref. kerk van de Stationstraat ver loopt geheel volgens plan. Van de gelegenheid voor bezichtiging maakten zaterdag een groot aantal leden gebruik. Ze werden rondge leid door de voorzitter van de Bouwcommissie de heer A. Kolk man, de voorzitter van de Com missie van beheer de heer F. de Wit en hoofdaannemer Herman Koopman die alles in het werk stelt om de nieuwe kerk voor de kerstdagen 1979 op te leveren. vak kan na drie Jaar examen worden afgelegd Men behaalt dan een deel certificaat. (Zes deelcertificaten geven recht op een mavodiploma). In de praktyk biykt er echter een bezwaar te bestaan Het volgen van de lessen in een vreemde taal is byzonder moeifijk, wanneer de kennis van het Nederlands te ver is weggezakt. Vandaar het advies vreemde taal en Nederlands! Voor beide groepen is het mogelijk deze vakken op één och tend te geven, zodat u voor het volgen van Engels en Nederlands maar één ochtend hoeft uit te trekken. Midden september gaan we van start met Duits en misschien - indien de aanmeldingen hiervoor voldoende zyn - met Frans Wilt u zich voor beide talen zo spoedig mogeiyk opgeven? By een redeiyk aantal deelnemers voor een bepaald v ak is het te proberen dit vak in Holten zelf te realiseren. Misschien bieden deze talen ook mogefijkheden voor zakenmensen Indien de lessen op maandag gegeven zouden kunnen worden! Inlichtingen voorde Dagmavo vor Volwassenen te Holten (afdeling van de Deventer Avondscholengemeenschap) kunt U krygen by de afdeling on derwijs van het Gemeentehuls, telefoon 05483 1666 en op het volgende telefoonnummer 05483 2914 Renault 14 met 1400 cc motor 10 miljoenste Mazda Volvo 244 GL2 Peugeot 505 trappelt van ongeduld 'aktueel auto allerlei het gerenomeerde General Motors op het circuit revolutionaire autoradio van Pjiilips onderweg Vrijdag 14 september 19.30 uur Rock en rolltour In „Mus ky" Beusebergerweg (zie ber.) Zaterdag 15 september .00 uur aanvang S.W. „Military Holten '79". Tachtig combinaties uit het hele land waaronder diverse topruiters. Terrein .Beuseberg" (Markeloseweg) 9.30 uur aanvang veekeuring Fokveedag Espelo in weide by W.F. Boode, Okken- broekseweg 1. Zondag 16 september 14.00 uur Discobal in café.De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur dansen in bar-dancing Boode" Batmen. 19.30 uur Radio Rekken en BB. Discoshow in *t Boekje" te Bath men (zie adv.) Zaterdag 15 september t.m. 6 ok tober Tentoonstelling werken Willy Be- linfante In galerij Lenten, Epse (zie ber.) Maandag 17 september 19.30 u. Openbare vergadering sportcom- missie ten gemeentehuize. Maandag 17 tot en met zaterdag 22 september Collecte voor het Prinses Beatrix- fonds Dinsdag 18 september 20.00 uur Openingsbyeenkomst Herv. Vrouwengroep Dykerhoek in .Bethanië" Vrijdag 21 september 20.00 uur receptie Jeugdsoos „De Schure" in verband met 10-jarig bestaan Zaterdag 22 september Drumband „H-M.V." naar top- concours in Rheden Maandag 24 t.m. zaterdag 29 sep tember Collecte t.b.v. Nierstichting Neder land (zie ber.) Donderdag 27 september 20.00 uur eerste byeenkomst sei zoen '79/80 afd. Holten Chr. Platte landsvrouwenbond in gebouw „Rehoboth" Spreker: ds. W. Vons, onderwerp „Het omgaan met de bybel en ons gedrag in de kerk". Vrijdag 28 september 20.00 uur revue „D.A.T." in zaal „Het Bonte Paard" in Dykerhoek (zie adv.) Zaterdag 29 september 20.00 uur revue „D.A.T." in zaal „Het Bonte Paard" in Dykerhoek Woensdag 3 oktober 20.00 uur byeenkomst afd. Dyker hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Bonte Paard" spr. mevr Breedveld-Welsum, Onder werp: „Ik en jy hoe leven wy?" ARTS J.F Sytsema, Kelzersweg 32, tel. 1870. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. By spoedgevallen bel len 05483-1870. WIJKVERPLEGING Zr. R. Kleverkamp, Ravens- weerdweg 4, Gorssel, tel. •5759-3152 bgg. 05700-22700. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen van verpleegar- tikelen 13.30-14.00 uur in het Groene Kniisgebouw, Gaar- denstraat. TANDARTS van Noort, Catsstr. 46, Goor, tel. 05470-5317 Spreekuur spoedgevallen 17-17.30 u. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Telefoon dienstdoende arts (2750) of alarmnummer 0011. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784 8preekuur maandag t/m vrydag 8.30-9.30 uur. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Kantoor Dorpsstraat 16, tel. 2784 Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur Tydens de weekends zyn Maatschappeiyk Werk en Gezinsverzorging be reikbaar onder nummer 05486-16465. ZIEKENFONDS Maandags mobiel kantoor par keerterrein sporthal, Kelzers weg, van 9-11 uur. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in het Groene Kruisgebouw. DIERENARTS W.C.M. Wamelink, Houtweg 18, tel. zaterdagmorgen 8-9 uur 1515, daarna 2004. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Krula- gebouw, G.J. Kraay, tel. 2299. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 16 sept. C. Dijkstra, Schoutenstraat 53, tel 1833. Maandag 17 te.m. zondag 23 september H.J. Mo leman, Lageweg 13, tel. 1974. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 15 tot en met vrijdag 21 september: ELECTRA: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, tel. 1368. GAS: W.C. v.d. Weert- hof, Voorsboersstraat2, tel. 1793. POLITIE Telefoon 1352 en 2655. Na 18.00 uur bellen 05200-71234 BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3