Avond vol vrolijkhied en humor rond „Holtense nieuwe" 17-22 sept. collecte Prinses Beatrisfonds Dahliashow ii „Holtens Höfke" BON DRAAGBARE T.V. MET AFGEHAALD Drnmband naar top-conconrs Puzzelen met het Rode Krols Open deursamenkomst HOLTENS NIEUWSBLAD n m VERHINDERD I S. BAKKÏR Warenmarkt in de Tuinstraat Sporfcommissie BURGERLIJKE STAND Véél Rode Kruis puzzelspelen, véél kansen! Meer dan 15.000 prijzen tw.v.ff 800.000,- COUPON OLTENS NI Vrijdag 14 september 1979 31e jaargang - no. 37 Hoofdredacteur J. Wlggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Red. medewerker D. J. Mondeel Vereetstraat 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5, tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel. 05490-18666 I Abonnementsprijs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loetf B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." heeft zaterdagavond in gebouw „Rehoboth" plm. 250 bezoekers waaronder een zeer groot aantal jongeren - een paar heel plezierige uur tjes bezorgd met de presentatie van de cabaret revue „Holtense Nieuwe" op teksten en muziek van Erik Zand vliet en met tekstbijdragen van Simon Carmiggelt, Annie M.G. Schmidt, Jacgues van Tol, Carel Meijer, Jan Stam en Gerrie Meijerink. Na een „Goedenavond" en de pro loog „Holtense Nieuwe" speelden OmaiLE PUBUKATIE De burgemeester van Holten is op maandag 17 september a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden. Holten, 14 september 1979. De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard. Jannie Rietman-Jansen, Gerdie Aanstoot, Ina Klein Nagelvoort en Jan Willem Manenschijn het schetsje „Op het reisbureau". Jan Willem (voest op de knippe) die toch wel voelde voor een reisje met z'n Jannie Rietman) Mina langs de Rijn liet zich in gezelschap van Mina op een reisbureau uitvoerig informeren over de prijs doch kwam niet tot „zaken doen" omdat „de bruine het niet kon trekken" Mina die zich van het reisje al heel veel had voorgesteld was erg ver drietig en de door Jan Willem be loofde grote ijsco kon hieraan niets veranderen. Erg leuk was ook „Spanisch Love" met veel show gebracht door de spaans uitge doste Eline Helma, Hetty, Gerdie, Ina en Ria. Gul applaus kreeg Jan Stam voor ?'n gezellige praatje (ei gen werk) „Vrogger en noe" en Jan Willem Manenschijn voor z'n one man show „Sport staalt spieren". De totaal 24 nummers (zang, schetsjes, declamatie etc.) werden door Erik Zandvliet op vlotte wijze „gekoppeld" 't Was voor „C.O.C.", dat zich op toneelgebied in de meer dan 25 jaar van haar bestaan een goede reputatie heeft opgebouwd, de eerste stap op het revuepad, soms nog wat onwenning en zo af en toe een klein „misstapje" maar al met al toch een ruim voldoende, dat wel. De club speelde de pre mière voor het bouwfonds van de in aanbouw zijnde nieuwe geref. kerk (van elke verkochte kaart een rijksdaalder) en dat betekende dat ds. G.W.H. Peddemors zeshonderd gulden in ontvangst mocht nemen. Hij dankte hiervoor hartelijk en bracht namens de tevreden bezoe kers „C.O.C. dank voor de „Hol tense nieuwe" Aan de opvoering werkten mee: Gerrie Meijerink- Stam, Jannie Rietman-Jansen, Ria Tromop-Prins, Jannie Stam- Hasewinkel, Eline Paalman-Lam, Gerdie Aanstoot, Helma Beldman, Ria Jurjens, Hetty Landeweerd, Ina Klein Nagelvoort, Annie Ren- sen, Diederik Kruimelaar, Jan Wil lem Manenschijn, Jan Paalman, Jerry Prins, Jan Stam en' Erik Zandvliet (regisseur). Techn. ver zorging Jan Rietman, toneelmee ster Eduard Kolkman, grime Wan der Drent Sr. decor Jan en Johan Rietman en Wim Jansen, requisie- ten fa. Schuppert. Voorzitter Die derik Kruimelaar bood aan alleen bloemen aan en bracht in 't bijzon der dank aan het echtpaar Jan Stam en Jannie Stam-Hasewinkel die resp. voor de honderdste en vijf tigste keer aan een uitvoering van „C.O.C." meewerkten. HELPT TOCH OOK? In de loop der jaren was het mogelijk dat de doelstelling van het Prinses Beatrix Fonds flink kon worden uitgebreid. Zo draagt het zorg voor Multi ple Sclerose-, Spina bifida-, Spierdystrofie-, van Chorea Huntington en Poliopatiënten. Het helpt individueel daar waar nodig is, by aanpassin gen, by vervoersmiddelen en om eens op vakantie te kunnen gaan. Maar het stimuleert ook het wetenschappeiyk onderzoek. Van niet alle genoemde ziektebeelden is de oorzaak al bekend. Het reikt de helpende hand by groepsvakanties voor gehandicapten en aanpassingen en voor zieningen waar elders geen middelen te vinden zyn. Vele miljoenen wor den elk jaar besteed, maar daarvoor is het nodig dat die bedragen ook ter beschikking komen. wy willen graag helpen maar kunnen dat alleen als u ons niet in de steek laat. Gaat u de collectebus dus niet uit de weg. En als die collectebus u niet wordt voorgehouden, hetgironummer is snel ingevuld, 9 6 9,Prinses"Beat- rix Fonds, 's-Gravènhage. Het Plaatseiyk Comité. De Open Deur-groep Holten belegt 16 september de eerste samen komst in het winterseizoen 1979/'80. Spreker op deze avond is pas toor Rademaker van de parochie Holten-Nieuw Heeten te Nieuw Heeten die als thema koos „Ik ga iets nieuws beginnen". Medewer king zal worden verleend door het gemengd koor uit Nybroek. De byeenkomst die om kwart over 7 zal aanvangen wordt gehouden in de Hervormde Kerk. Vooraf wordt de gelegenheid gegeven tot gemeensschappeiyk zingen met orgelbegeleiding van Anton Koopman. Om alles gemakkeiyk te houden wordt aan de ingang aan elke bezoeker een programma verstrekt met de te zingen liederen. De medewerkers van de Open Deur-groep rekenen traditiegetrouw weer op de belangstelling van zeer velen. Er zullen in dit seizoen verder nog byeenkomsten worden gehouden op: 21 oktober (Geref Kerk) spr. ds. H. Mudde van Zwolle. M.m.v. Prot. Molukse koor uit Nyverdal 19 december Sporthal ,,'t Mosslnk" spr. ds. G.W.H. Peddemors. Medewerking alle Holtense Koren, Holtense Muziekvereniging „H M V." en koperensemble. 24 december: Herv. Kerk twee Kerstnachtbyeenkomsten. Spr. ds. A.W. Berkhof m.m.v. „H.M.V." en Holtens Mannenkoor" 17 februari (Herv Kerk) spr. ds. G.W.H. Peddemors. Medewerking Hervormd Kerkkoor. 20 april (Geref. Kerk) spr. ds. W. Vons. Medewerking Jongenskoor van de Schuylenburg, Chr. Inr. Verzorging geesteszwakken te Apel doorn. LM Er bestond voor de dahlias how die de Supportersclub van de Holtense Muziekver eniging „H.M.V." bi) Tuin centrum „Holtens Höfke" organiseerde een goede be langstelling. De bezoekers toonden grote waardering voor de enorme kleurrijke U ontvangteer! fraaie Parker-Jotter ballpoint als u een JjftL/ nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Naam: j Adres: I By de afgelopen zondag tydens de Woonplaats: wedstryd Holten-De Tukkers door I de Supportersvereniging „S V. Geeft op als abonnee - Holten" gehouden klein verloting, op het Holtens Nieuwsblad I is de hoofdprys, een draagbaar Dhr /mevrI televisie-toestel, niet afgehaald De 5 prys Is gevallen op lotnummer 620 Adres I (blauw) De houder van het lot kan Woonplaats f|i voor ^e-ln ontvangst nemen u „U van de prys in verbinding stellen 'I be,aa" he' ab°nnemen,sgeld per hall V d(, pennlngmeesto de heer j jaar per jaar Beltman. Kledingmagazijn Bel- r tman, ln de Dorpsstraat sortering bloemen en plan ten en waren vol lof over de fraaie bloemstukken, bruidsboeketten, handboe ketten, droogboeketten die door de eigenaar van het tuincentrum de heer Mulder waren gemaakt. Ook was er een stand met geschil derde pullen, vaasjes, schalen etc. Voor de muzikale omiystlng van de De drumband Van de Holtense Mu ziekvereniging „H.M.V." gaat op zaterdag 22 september naar Rhe- den om deel te nemen aan het KNF-topconcours dat wordt geor- gansleerd door de „IJSSELBAND" te Rheden Onze tamboers komen met nog vyf zeer bekende bands uit ln de „Ere-dlvlsle" die evenals de band van „H M V ln 1978 ln de ere-dlvlsle een eerste prys met lof der Jury hebben behaald Inzet van het concours ln Rheden ls het kampioenschap van Nederland ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel afspraak Zwaluwstraat 31. Goor Tel 05470 41 13 Een vrolijke dansgroep zorgde voor het showelement in de revue. In verband met de aanvang van de bouw van een winkel- en apparte mentengebouw aan de Dorpsstraat hoek Kerkstraat kan een gedeelte van de Kerkstraat, over een lengte van plm. 30 meter niet worden ge bruikt als marktterrein. Verplaat sen van 3 4 kramen naar een zy-, straat achten B en W niet gewenst zeker niet in het belang van de be treffende marktkooplieden en daarom werd besloten de gehele markt voor dit seizoen (dat afloopt op vrydag 2 november) te verplaat sen naar de Tuinstraat. Voor de Tuinstraat ls gekozen boven de Boschkampsstraat, omdat als dan het gedeelte voor gebouw „Irene" vry biyft in geval van begrafenissen vanuit dit gebouw op vrijdag. De voorzitter van de Sport- commissie maakt bekend dat een openbare vergadering van de Sportcommissle zal worden gehouden op maandag 17 sep tember 1979 om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan vocrsielien tot: a. vaststelling van de rekening 1978 van de Stichting Sportbe- langen Holten; b. het uitbrengen van een ad vies aan het college van b. en w. inzake voor 1979 te verlenen subsidies op grond van de sub sidieverordening; c. vaststelling van de tarieven voor het gebruik van de gemee ntelijke sportakkommodatles ln 1980. De voorzitter voor noemd, H. Rusteblel. Ondertrouwd: H.A.G. Smit, oud 25 jaar, Holten en J. Paalman, oud 24 jaar, Holten. Gehuwd: JJf. Achterkamp, oud 24 jaar, Veghel en G. Rosman, oud 23 jaar, Veghel; D. van Diepen, oud 22 jaar, Holten en H.C. Schrijver, oud 22 jaar, Holten. De Tirolerkapel bracht een muzi kale hulde aan het echtpaar Mul der (rechts op de foto) voor de me dewerking die werd verleend bij het organiseren van de show. show zorgde op voortreffeiy ke wijze de Tirolerkapel van „H.RfeV.". Donderdag brachten een aantal bewoners van het Bejaardencen trum „Diessenplas" een bezoek aan de show en ook zy waren vol lof over al het moois wat te bezichti gen was. Verder waren er verschil lende attracties o.a. het rad van avontuur en kon men raden naar de achternaam van een bruidspaar. De juiste naam ,31oemendaal" werd door 4 personen geraden zo dat by loting de winnaar moest worden aangewezen. Mevr. Paal man, kamer 301 uit „Diessenplas" had vrouwe Fortuna op haar hand en zy kreeg de prachtige grote plantenbak. Dezer dagen is de Nationale Rode Kruis Puzzelspelen Ma rathon 1979/'80 van start gegaan! Deze marathon-actie zal over 26 spelweken tussen september 1979 en maart 1980 worden georganiseerd. De opbrengst van deze grootse ac tie ls voor de financiering van de nationale en internatio nale hulpverlenimng van het Rode Kruis van zeer groot belang. Elders in dit nummer vindt men een coupon om in het bezit te komen van een jaarabonnement op de „Rode Kruis Marathon". Nu in het exclusieve Rode Kruis-tijdschrift Marathon' .verschijnt 3x per jaar. Gratis jaarabonnement voor deelnemende puzzelaars! Betaald jaarabonnement f 10.- voor niet- puzzelaars die het Rode Kruis-werk tóch extra willen steunen. Los verkrijgbaar 1 1.50 per stuk overal waar tijdschriften worden verkocht. Plak onderstaande coupon op een briefkaart (40 cent postzegel) en stuur de briefkaart naar Nederlandse Rode Kruis Postbus 30427 2500 GK 's-Gravenhage Telefonische aanvragen 070*889272 (öag en nacht) 5 STUUR MU EEN GRATIS/BETAALD JAARABONNEMENT OP OE "RODE KRUIS MARATHON" Naam mevr /heer Adres Postcode Woonplaats (opgave voor toezending van belang)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1