utomarkt in Düsseldorf p 22 en 23 september Vele GM-mers op 't circuit Revolutionaire radio Peugeot 505 is ongeduldig GROTER! MOW RENAULT 14 WSmmm Onderweg AUTOTRON ORGANISEERT Het horecawezen staat de laatste tijd nogal veelvuldig in het nieuws. Matige spijzen, te duur, slechte be diening en slordigheid zijn nega tieve aspecten. Van regeringszijde wil men het tourisme naar en in ons lanji een financiële injectie geven, in eerste instantie in de vorm van een grote wervings-aktieZelfs onze minister-president heeft er in een interview aandacht aan besteed. In de horeca-bedrijf'stak is het niet in dank afgenomen dat er zoveel kri tiek werd gespuid. Veel brieven van lezers werden in een groot landelijk ochtendblad afgedrukt en daartus sen waren gelukkig ook bijzonder positieve reacties. Van beide kanten zullen er heus wel aanknopingspun ten zijn waarop de vele uitspraken enige rechtvaardiging kennen. Vanwege het vele onderweg zijn komt het herhaaldelijk voor dat we een wegrestaurant bezoeken om wat te drinken en lof te etenOns land telt o.m een keten van wegrestaurants van één bekende onderneming, die ook in de supermarktsector tol de allergrootsten behoort In het bui tenland wordt eveneens hard ge werkt om onder deze vlag het aantal wegrestaurants uit te breiden Op testritten kom je in alle delen van het land en na enkele uren rijden is een tijdje verpozen erg aangenaam. Heet het in de slogan van Veilig Verkeer niet- twee uur rijden, een kwartier rust? Het was beslist geen toeval dat we twee keer achtereen bij een weg-restaurant van dat con cern wat gingen eten. We willen ook nog wel kwijt dat het vakantie periode was en dat we met het gezin ons land toeristisch aan het verken nen waren. Al deze restaurants zijn herkenbaar aan enkele identieke punten. In en kele gevallen dezelfde architectuur, overal dezelfde kleurenhet bekende schild met bord, kop, vork en mes en de naamaanduiding van 2 letters. Een vertrouwd idee, vooral omdat we steeds weer ervaren dat het eten er gewoon goed is. Het interieur ademt ook overal dezelfde gezellige frisse kleuren, een overzichtelijke indeling met een ruime keus aan spijzen en dranken. Veel bezoekers kunnen in korte tijd worden gehol pen en de prijzen zijn alleszins rede lijk. En we hebben eigenlijk nooit echte klachten gehad of gehoord. In al deze uniformiteit en overzichtelijk heid, die duidelijk de klant ten goede komt, viel ons één punt wel erg op In het noordelijkst gelegen restaurant ontvingen we bij het af rekenen een telstrook waar op de diverse etenswaren en dranken met een codering vermeld waren. Bij een in het centrum van het land gelgen zaak stond ieder artikel, ook op een telstrook duidelijk omschreven. Katerdag 22 en zondag 23 septem ber wordt in de E hal van het oude Messe complex in Düsseldorf gele pen langs de Rijn een automarkt gehouden. De organisatie is in tanden van het Autotron in Dru- nen, waar jaarlijks de automarkt gehouden wordt. je heer Mare Taminiau, directeur van het Autotron en initiatiefnemer van de automarkten, wilde nu al wel kwijt dat de 6e markt in het Au totron en de veilinghal gehouden zal wórden op 2,3 en 4 november a.s Er bijzondere auto dan mag één of twee wordt strenger geselecteerd en au- jaar jonger ook nog wel. to's tot het bouwjaar I960 kunnen worden ingeschreven. Is het een heel Trouwens, het verschijnsel automarkt-voor-automobielen uit vervlogen tijden neemt toe. In Til burg is er één, maar ook al in Assen. In de toekomst kan dit een regionale gebeurtenis worden, hetgeen toe te juichen is. Wel komt heel duidelijk naar voren dat de overtrokken prij zen die gevraagd worden tot het ver leden behoren De markt stabiliseert zich én dat komt de animo voor de nostalgie in de sector auto's duide lijk ten goede. Op zondag 30 september wordt overigens in het Autotron een dag voor militaire voertuigen gehou den. Als 's werelds grootste producent van motorvoertuigen heeft Gene ral Motors uiteraard een grote verscheidenheid aan modellen. Van een Kadett, in ons land al 10 jaar de best verkochte auto, tot en met de duurdere uitvoering van de Amerikaanse GM fabriek stonden op het Zandvoortse cicuit klaar om bereden te worden. Rijden op een circuit is in wezen rijden op een testbaan, alleen ont breken de verschillende soorten wegdekken. Met voordeel van een afgesloten parcours is dat men geen tegenliggers heeft en dat alle bochten uit de meest optimale hoek aangereden kunnen worden. Mede daardoor rijdt men een zeer hoog gemiddelde dat alleen ben vloed kan worden wanneer een be stuurder daar weinig ervaring in heeft. Het verschil tussen Europeese au to's en Amerikanen komt toch dan wel duidelijk naar voren. Een Ame rikaan sleur je door een snelle bocht, een Europeaan stuur je. Al leen al vanuit dit aspect is naar onze smaak een gemiddelde auto gefabriceerd op het continent dui delijk sportiever en gemakkelijker hanteerbaar. De Amerikaan is comfortabel en heeft heel wat voor zich. Robuust en zwaar gebouwd. Daarentegen is een Kadett, een Chevette, een Ascona etc. lichter en gemakkelijker door b.v. het stadsverkeer te loodsen. Ook op de grote weg zijn deze kleinere model len volwaardige 4 persoons auto's. En wat tijdens zo'n uitgebreide modellen test-presentatie zo sterk naar voren komt is het uitstekende weggedrag van de Opel en Vaux- hall. Vooral met de 2 liter Ascona en Manta was het een lust om over het circuit te rijden. Een optimale wegligging en besturing, veel ver mogen en een zeer goede zitpositie deden deze beide Opeis het predi kaat sportief duidelijk verdienen. Natuurlijk figuurlijk omdat al leen echte paarden kunnen trappelen en de vermogens van een automotor rustig, matton wachten totdat de berijder de auto gaat starten. De nieuwe Peugeot 505 staat op dit mo ment in een behoorlijk aantal exemplaren op het dak- parkeerterrein van importeur Nefkens te wachten op trans port naar de dealers. Midden september zijn de dealers in de gelegenheid deze fraaie en fijn rijdende automobiel te presen teren aan de automobilist. Op het dak maakten we deze foto van een aantal 505's. Medio ok tober hopen we een uitgebreide test van de nieuwe Peugeot te kunnen brengen. Na de komst van de sto ringsonderdrukker in de autoradio, waarmede Philips destijds het spits afbeet en die nu al weer langere tyd gemeengoed in de autoradiobranche is. heeft het Eindhovense concern nu een sensatio- nale, beter uitgedrukt een revolutionaire vin ding gedaan, waarmee ze zeker weer een aantal ja ren aan de top van deze geluidssector zal staan. De eerste presentatie van deze autoradio combinatie met Micro- Computer-Control was op de Funkausstellung in Berlin, die dezer dagen gehouden werd Het onderscheid met be staande topmodellen is de unieke en verregaande toepassing van digitale technieken ten behoeve van controle-, stuur- en bedieningsfuncties. Zes jaar ontwikkeling is aan deze eerste micro computer vooraf gegaan. In de autoradio zorgt deze micro-computer o.m. voor probleemloze ontvangst van 6 FM- voorkeuze-programma's, ook wanneer grotere af standen met de auto woraen overbrugd. In een continu proces zoekt de MC naar de meest opti male frequentie voor ont vangst van het door de automobilist gewenste FM-piügramma b v Hil versum 3. Voor eik pro gramma kunnen maxi maal 10 frequenties in het elektronisch geheugen van de MC worden opge slagen. Het overschakelen ge beurt volledig automa tisch en met elektroni sche snelheid, dus voor de luisteraar onmerkbaar. Alles is afleesbaar op een digitale schaal. Naast het unieke FM-programma- voorkeuze-systeem biedt de nieuwe radio een zender-voorkeuze-systeem (Memolock), waarin nog eens tien AM- en, FM- zenders kunnen worden ondergebracht In totaal kunnen dus 70 frequen ties in het geheugen wor den opgeslagen, daarbij blijft de handafstemming gewaarborgd. Pas het komende voorjaar zal de Philips autoradio op de markt gebracht worde- nonder 2 typenummers en wel de AC 990 en de AC 994. Deze laatste is voor zien van het al eerder ge lanceerde ,Info' systeem met exclusieve ontvangst van FM-stations met verkeers-informatie. De radio in z'n geheel is niet groter dan de be staande modellen, waar door inbouwen net zo gemakkelijk gaat als tot nu toe De prijs zal komen te liggen op 12 1300 gul den, exclusief toebehoren en inbouw Vooral omdat de omschrijving van de prijzen op de borden boven de zelfbedieningsbalie anders zijn dan op de afrekeningis het nuttig om te kunnen controleren of het totaalbe drag wel klopt, er met direct van uitgaande dat er fouten gemaakt zullen worden Limonade stond ge prijsd voor f 1.60 maar berekend werdf225,maar bij navraag, tele fonisch, bleek dat een beker met een Een reclametijdschnft publiceerde recentelijk een uitgebreid artikel over de ontwikkeling en de toe komstplannen van deze onderne ming We hebben één van de ge sprekspartners van dit interview maar eens gebeld om onze ervaring te verduidelijken Duidelijkheid naar de 'gast toe is hun streven Bin nenkort zijn alle restaurants uitge rust met kassa's die een telstrook ge ven waarop de gekochte artikelen volledig vermeld staan, dus geen codering meer waar de gast niets van begrijpt Toch nuttig om het te weten Zowel voor u als voor ons, want duidelijkheid wordt zeer ge waardeerd Op 27 juni 1979 vierde Toyo Kogyo Co. Ltd., fabrikant van de Ja panse Mazda auto's te Hiroshima, het feit dat de 10.000.000ste Mazda van de produktielijn rolde. De 10.000.000ste Mazda, een 626 Hardtop 2.0, maakt deel uit van de 626-seriedie met veel succes wordt verkochtzowel in Japan als inde rest van de wereld. De fabriek, opgericht in 1920, bereikte deze mijlpaal in 48 jaar tijd, sinds de produktie van de eerste automobiel in 1931. Van deze 10.000.000 Mazda's bestaande uit 4.8 miljoen auto's en 52 miljoen vrachtwagens en bus3en, zijn er 6.4 miljoen op de Japanse markt afgezet, terwijl 3.6 miljoen stuks zijn verscheept naar de exportlan den over de gehele wereld. In 1967 startte de Mazda-fabriek de produktie van de rotatiemotor een licentie van de NSU wankelmotor op grote schaal en in november 1978 dus binnen slechts 11 jaren) kwam de 1.000.000ste door rotatie motor aangedreven Mazda van de produktielijn. Thans is Toyo Kogyo Co. Ltd. de enige automobielfabrikant ter we reld, die automobielen produceert met 3 verschillende soorten moto ren: de zuiger-, diesel- en rotatiemotor. Het tweede nieuws van Renault voor de 1980er modellen is de vergrote motor voor de R-14. Twee versies daarvan, de 14 TS en de nieuwe 14 LS, krijgen een motor die 1360 cc. inhoud meet. De andere uitvoeringen houden de 1218 cc. motor. Door de slag te verhogen kwam men tot de grotere inhoud. Een tweetraps carburateur zorgt voor de toevoer van benzine en lucht. De nieuwe 14 LS is technisch - mo tor, transmissie, wielophanging en remsysteem - identiek aan de 14 TS. Interieur en exterieur zijn gelijk aan de TL. Veranderingen aan het uiterlijk betreffen de verplaatsing van de clignoteurs vóór, die nu na ast de koplampen zitten. Het aan zien is daardoor anders geworden. Deze maand worden de nieuwe uit voeringen al leverbaar. Dan heeft Renault voor de 18 TS ook een kleine uiterlijk wijziging doorgevoerd in de vorm van be- schermstrips op de zijkanten en bumpers. Tot nu toe was op alle Renaults 18 een automatische transmissie leverbaar. Met ingang van het modeljaar 1980 zal er één model, de 18 Automatic (zie foto) leverbaar zijn. Deze is uitgerust met de 1650 cc. motor en heeft o.a. een van binnenuit verstelbare bui tenspiegel.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 13