BLAUW WIT WEER GEEN AFWERKER i 'rogramma Hauw Wit Nieuwe traningspakken voor Blauw Wit van Beltman sport en mode Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Algemene leden vergadering Mintonette Resultaten Blauw Wit Programma sporthal 't Mossink SV „Holten" afd. atletiek Mintonette- adspiranten speelden in Borne SENIOREN PUPILLEN Oriënteringsrit MAC. „De Holterlierg" H. Willems had snelste duif HOLTENS NIEUWSBLAD - 14 SEPTEMBER 1979 - PAG. 11 r eel doelrijpe kansen, maar einig doelpunten. Zo kan uitwedstrijd van Blauw it tegen de altijd al lastige igenstander Sp Denekamp ort worden samengevat. irect na het beginslgnaal van de itstekend leidende scheidsrechter H isen. >ar ENIOREN: Hauw Wit Markvogels 12.30 u.; Ve- os 2-Blauw Wit 2 3.00 u V 2.00 u.; InterV 6-Blauw Wit34.15u.V 3.30 Blauw Wit 4-Markvolgels 2 4.15 Blauw Wit 5-Excelsior 12 2.30 u.; Peto 11-Blauw Wit 6 3.45 u. V. 2.45 9 JUNIOREN: Blauw Wit A-Omhoog A 3.00 u.; Blauw Wit Cl-G.F.C.C. 2 12.00 u. ■"^PUPILLEN: Bg 31auw Wit D 1-Enter D 1 11.00 u.: |p Excelsior D 3-Blauw WitD29.30u. 9.00 u., Vesos D 2-Blauw WitD 3 [2.00 u. V 1115 u., Blauw Wit E l-DES E 1 10.00 u.; Holten E 1-Blauw Wit E 2 10.00 u., Sp cl. Rijssen F 1-Blauw Wit F 1 11.00 u. V. 10.15 u. ZAALVOETBAL: Donderdag 20 september Sport hal Holten Blauw Wit-SVZW 2 121.30 uur. Wesselink uit Enschede trok de Denekampformatie op naar het Blauw Wit doel. Dit leidde al in de 4e min. tot een droomkans voor de Denekampers maar de schutter mistte doel. En kele minuten later was het echter wel raak. Door enkele dekkingsfou- ten dook plotseling Hallink voor de Blauw Wit goal op en hij scoorde beheerst. Blauw Wit enigzins aan geslagen, kreeg hierna wat meer vat op het spel, wist kansen te scheppen maar mistte de afwerker. Gerard Aanstoot trok er vanaf het middenveld alleen op uit, maar ook zijn inzet werd niet beloond. Op dit middenveld werd de geblesseerde Coert Schuppert op uitstekende wijze vervangen door Wilco Dik kers. In de 42e min. werd Wim Klein Nagelvoor t z'n als voorzet bedoelde pass door de Denekamp goalie net over getikt en zo moest met een 1-0 achterstand worden gerust. Na de thee was het Blauw Wit dat het spel bepaalde en na 23 min. spe len in de 2e helft lanceerde Gerard Aanstoot de bal naar Wim Klein Nagelvoort die de zaak afrende. Blauw Wit kreeg na deze treffer moed en ging volop in de aanval. Wilco Schipper kreeg een pracht kans maar in z'n jeugdig enthou siasme mistte ook hij. Vrouwe Fortune was echter deze middag meer op de hand van sportclub Denekamp. By een aan val van Denekamp liepen de Blauw Wit verdedigers elkaar enigzins in de voeten en de actieve blonde Hol- terman was snel ter plekke om er van 2-1 van te maken. Blauw Wit bleef hopen en hard werken, maar zonder succes. Wel moest er op nieuw tegenslag worden geïncas seerd, toen opnieuw Holterman z'n soloactie beloond zag (3-1). Trainer Geerink die eerder Wilco Dikkers al had verwisseld voor Henry Stam zette nu zyn laatste troef in door Richard Beldman in het veld te brengen voor Gerard Aanstoot, maar ook hij kon het „gety niet doen keren. Al enkele jaren dragen de plaatse lijke voetbalclubs trainingspak ken met het opschrift „Beltman Sport en Mode". De heren Herman en Jan Beltman zijn van mening Blauw Wit 2-BZSV 2 Blauw Wit 2 begon z'n eerste thuiswedstryd wat terughoudend, maar durfde weldra het spel naar zich toe te halen. Anton Beldsny- - SVVN A2 - Blauw Wil Al Deze wedstrijd kenmerkte zich in de eerste helft door gemiste kansen in de 2e helft door matig voetbal waarin de kansen beter werden be nut. Voor aanvang van de wedstryd had trainer Lorkeers gewaarschuwd voor de tegenstander, gezien de uitslag van de, vorige wedstryd en daarom luidde de opdracht vanuit een gesloten verdediging op balbe zit spelen. In de 5e minuut keek Blauw Wit al tegen 1-0 door fouten in de achter hoede veroorzaakt door het niet meekomen van het middenveld. Toen Blauw Wit wat meer vat op het spel kreeg kwam na een kwar tier de geiykmaker van Henk Me- kenkamp die de bal op een presen teerblaadje kreeg toen de SWN- keeper by het uittrappen werd ge stoord door André Schuppert. Blauw Wit blonk in deze eerste helft uit in het missen van vele zeer goede kansen. Wanneer men de helft hiervan had benut zou men met een voorsprong van 5 6 doel punten aan de 2e helft zyn begon nen. B l auw Wit dat aan de 2e helft begon met de ultdrukkeiyke opdracht de gastheren meteen onder druk te zetten bracht hiervan niets terecht. Integendeel SWN ging in het of fensief en kwam na een kwartier toen de Blauw Wlt-verdedlging van 't kastje naar de muur werd ge speeld op 2-1 Nog geen minuut la ter bracht Henk Mekenkamp de balans weer in evenwicht na goed doorzetten van Gerard Rutgers. Een minuut of tien daarna zorgde André Schuppert met een af standsschot voor een 2-3 voor sprong Vyf minuten voor tyd ver raste Henk Mekenkamp met een bekeken lobje uit een gave pass van André de SWN-goalie en zo werd de eindstand 2-4 Een verdiende zege die inspiratie heeft voor de volgende wedstry den. Blauw Wit BI - Wilhelminaschoo! BI Bl heeft in de eerste wedstryd te gen Wilhelmlnaschool (Hengelo) een stevige nederlaag (5-1) geleden. Al na 5 minuten was hetO-1 en In de 10e minuut kon keeper Aanstoot, na een misser van Plm Boog, een tweede treffer maar net voorko men Joh an kreeg in de 25ste mi nuut een droomkans maar 't was toch nog te moeiiyk om de bal in het open doel te knallen Direct daarna kwamen de gasten op 2-0 toen de Blauw Wit verdediging pas tn actie kwam toen de bal achter doelman Aanstoot lag Het was trouwens niet de eerste keer in deze wedstryd dat men ver zuimde in te grypen Ook na de rust speelde Blauw Wit weinig gemoti veerd en het kostte de gasten dan ook heel weinig moeite om met 5-1 te winnen. Hans Stam wist met een fraai doelpunt de eer te redden. Technisch en tactisch komt B1 nog veel tekort en het moet helaas ge zegd worden by slechts enkelen is de wil aanwezig om te vechten voor een goed resultaat maar men be reikt dat nooit met 3 of 4 spelers. Blauw Wit B2 - De Zweef B2 Blauw Wit ging in de 2e competi- tiewedstryd wat behoudend van start maar kwam toch al vry snel op voorsprong toen een verdediger van de Zweef z'n eigen doelman kansloos liet. Blauw Wit kwam op 2-0 maar vlak voor rust deponeerde een Blauw Wlt-verdediger de bal In eigen doel (2-1). De tweede helft be gonnen de gasten met een sterk of fensief, de Blauw Witte achter hoede dreigde in paniek te raken doch Juist op het moment dat men op de rand van instorten was kwam uit een snelle counter een doelpunt (3-1) De Zweef-grensrechter die al eerder moeiiyk had gedaan by juiste beslissingen vocht ook dit zuivere doelpunt aan en stopte er mee iets wat hem door z'n elftal niet in dank werd afgenomen. De Zweef kreeg een mentale dreun en Blauw Wit bepaalde de eindstand op 6-1. Excelsior C6 - Blauw Wit Cl Na de goede start van vorige week was Cl goed gemotiveerd en begon de wedstryd tegen Excelsior sterk aanvallend. In de 2e minuut nam Blauw Wit al de leiding door een goed schot van Thys 1-0 Excelsior kwam, door een fout in de achterhoede, na 2 min. nog terug en maakte geiyk 1-1. Blauw Wit liet de moed niet zakken en ging rustig door met aanvallen. Zo werd het door doelpunten van Thys, Henk en Geert een ruststand van 1-7 Na rust had Blauw Wit er nog niet genoeg van en vonden ze nog 6x het net Zodat een eindstand werd be reikt van 1-13 Een sportlef duel, waarin het goede spel van André zeker vermeld mag worden. Deze uitslag betekent natuuriyk niet, dat Jullie het nu wat rustiger aan kunnen doen In de rest van de competitie zullen we zeker nog sterkere tegenstanders ontmoeten, maar met deze teamgeest,en goede inzet, zullen er zeker nèg goede wedstry den volgen. - der zag zyn afstandschot door de lat gekeerd, maar de deze middag zeer actieve Gerard Kolkman zorgde nog voor rust voor een 2-0 voorsprong en Blauw Wit kon rus tig gaan theedrinken. Na de pauze begon het tweede met op safe spe len, maar kon gezien het spel van de gasten toch opnieuw in de aan val gaan Gerard Kolkman scoorde 3-0 en maakte z'n hattrick vol. BZSV kwam toch nog tot 3-1 terug maar de winst voor de thuisclub was binnen. Scheidsrechter Calk- hoven uit Nyverdal droeg een steentje aan deze wedstryd by door uitstekend „fluitwerk". Hulzense Boys 6- Blauw Wit 5 „Een makkie" zo kon de wedstryd van Blauw Wit 5 tegen Hulzense Boys 6 na afloop worden genoemd. Een goed op elkaar ingespeeld team had totaal geen moeite met dë Hulzenaren, en kon dan ook al voor rust door doelpunten van Ger- rit Dikkers (2x) en Renger Veldhuis een 0-3 voorsprong nemen. Na de thee probeerde de thuisclub nog wat terug te doen en kwam welis waar terug tot 1-3, maar een spe lerswisseling op het middenveld by Blauw Wit bracht de tegenstander zo in de war dat zonder al te veel moeite de zaak kon worden afge rond met een 1-5 zege door treffers van Joost Boer en Wim Kuperus. Blauw Wit i-Markvogels 4 Het met een nederlaag in de eerste competitiewedstryd begonnen „zesde" heeft zich sterk hersteld in de wedstryd tegen Markvogels 4. Al direct na de aftrap ging men fana tiek in de aanval. Dit resulteerde In enkele goede scoringsmogeiykhe- den, doch deze werden vooreerst nog niet benut. Al dient gezegd te worden dat het niet alleen aan het afwerken van de aanvallen lag doch ook aan het uitstekende werk van de doelverdediger van de te- genparty. Een goed opgezette aan val via het middenveld, Ben Ge rard lanceerde linkerspits Herman Bekkernens, resulteerde toch in een 1-0 voorsprong. Dit deed de Blauwwitters goed en men ging nog fantieker in de aanval. Vooral op het middenveld werd het spel goed verdeeld en de tegenparty overklast. Uit een hoekschop kwam de bal by Jan Willem Mane- schyn, deze kopte de bal door naar de spits en deze legde de bal terug waarna J.W. beheerst in de uiterste hoek scoorde, 2-0. Zoals zo vaak eerder in het zesde vertoond werd er een slordig foutje gemaakt, de bal werd te zacht op de keeper te ruggespeeld, en zo konden de gas ten onnodig tegenscoren, 2-1. Dit was tevens de ruststand. Na rust wederom een aanvallend Blauwwit 6. Aanval na aanval rolde op het Markvogelsdoel af. Door het goede keepen en het nodige geluk kon men echter de zaak gesloten hou den. Totdat de ingevallen Jan van de Laan Herman Bekkernens lan ceerde, deze plaatste de bal terug op de goed meegekomen Jan van de Laan en een van de verdedigers wist geen andere uitweg meer dan de bal in de handen te pakken. De goed leidende scheidsrechter Henk Hovenkamp zag toen geen andere oplossing meer dan een strafschop. Ben Gerards belastte zich met deze taak en voerde die feilloos uit, 3-1. Na dit doelpunt was de stryd ge streden. De spelers van het zesde verdienen een pluim voor het harde werken, door iedereen. Op deze weg doorgaand was dit vast niet de laatste overwinning. Opvallend was tevens hoe gemakkeiyk de nieuweling in het zesde, J.W., zich aan het spel aanpaste, een aan winst voor het zesde. Er is door deze speler en door de komst van Ben Gerards meer spel op het midden veld gekomen. Dit werd de laatste seizoenen nog wel eens overgesla gen. A.s. zaterdag speelt het zesde uit tegen Deto in Vriezenveen. Vertrek 2.45 uur. dat deze vorm van sponsoring moet doorgaan en zo werd vorige week donderdagavond de A-selektie van de ZW „Blauw Wit" in het nieuw gestoken. De ge broeders Beltman spraken bij het aanbieden de wens uit dat het Blauw Wit zal lukken om in deze trainingspakken de sprong te ma ken naar de 4e klasse KNVB. Voor zitter Renger G. Veldhuis dankte namens de vereniging en de spe lers voor de mooie pakken en hoopt met de heren Beltman dat Blauw Wit over een paar jaar zal promoveren naar de KNVB. Op de foto de A-selektie van Blauw Wit met links de h.h. H. en J. Beltman en rechts voorzitter Veldhuis en teamleider Gerrit Welink. Haarle Dl - Blauw Wit Dl In een goed gespeelde wedstryd wist D1 by Haarle D1 één punt ln de wachtte slepen De eerste helft was Haarle duldeiyk sterker, maar de Blauw Wit-achterhoede, met als uitblinkers keeper Jan en stopper Jan, wist de „schade" tot één te gendoelpunt beperkt te houden. Na de rust ging het by Bl Wit wat beter Dit resulteerde in een paar kansjes waarvan enkele minuten voor tyd Hans er één wist te benut ten (1-1). Goed gewerkt Jongens, ga zo door! Blauw Wit D2 - Nijverdal Dl D2 wist een onverwacht grote zege te behalen De ruststand was al 2-0 door treffers van Hans Na rust kwam Nyverdal sterk terug, maar de verdediging hield stand Frans en Hans (2x> wisten nog wel het doel te vinden. Duor een onoplet tendheid wist Nyverdal overigens zeer terecht - vlak voor afloop de eer nog te redden Prima gespeeld, jongens! Morgen ook zo tegen Ex celsior D3! Vertrek 9.00 u Aanvang 9 30 u (en geen 10 uur, zoals eerder is medegedeeld). SVVN D3 - Blauw Wit D3 De belde teams waren goed tegen elkaar opgewassen, met de betere kansen echter voor Bl. Wit. Toch was het 8WN dat het eerste wist te scoren. Na de rust werd er van beide zyden goed gevoetbald Bl. Wit wist 2x doel te treffen en zo doende de volle winst te grypen. Goed werk Jongens! Ook de pupillenelftallen El, E2 en F1 wisten de voile winst te behalen, nl Holten El - Bl Wit El 2-7, Bl. Wit E2 SOS E3 7-0, Bl. Wit F1 - RKSV F1 7-4 Al met al een byzonder succesvolle dag voor de pupiUenteams! Donderdag 30 augustus j.l. hield volleybalvereniging Mintonette haar 5e alge mene ledenvergadering in café-rest. Vosman. Voorzit ter Aard Borghuis heette de aanwezigen van harte wel kom. Er werd medegedeeld dat er een verschuiving in trainingstijden op til was» die zou gelden tot de gym zaal aan de Vrijheidslaan gereed is. De leden werden herinnerd aan de mogelijk heid om weer in Goor ere divisiewedstrijden te gaan bekijken. Verder staat er een ouderavond op het pro gramma waarop een bij zonder geslaagde film over onze eigen jeugd aan de be langstellenden getoond zal worden. Tweede secretaresse Hieke Plan- tinga las daarna de notulen van de vorige ledenvergadering. Hierop kwamen slechts een paar kleine „rechtzettingen" Het jaarverslag van het secretariaat vermeldde di verse aktiviteiten en gebeurtenis sen die in het afgelopen jaar had den gespeeld. Vervolgens was het de beurt aan penningmeesteresse Ineke Willemsen om haar jaarver slag toe te lichten. Aan de hand van een byiage bij de agendapunten hadden alle leden al kunnen kon stateren dat Mintonette er beslist niet op is vooruitgegaan. Integen deel, er bleef een nadelig saldo overstaan. Na enkele vragen over dit jaaroverzicht lichtte de kas- kommissie (Koos van Leeuwen en Gé Slotman) toe dat er op het fina nciële vlak geen onregelmatighe den te bespeuren waren geweest en zij vroegen derhalve de vergade ring de penningmeesteresse te dé- chargeren. De begroting 1979-1980 werd ook door Ineke toegelicht; ondanks de voor te stellen kontri- butieverhoging en rekening hou dende met subsidies en andere bronnen van inkomsten was de 1 as- te np os t dusdanig hoog dat een te kort niet was weg te werken. Met name de zaalhuren trekken een zware wissel op de kas. Vanuit de vergadering werd het bestuur ver zocht hieromtrent stappen te on dernemen. De Technische commissie liet daarna in geuren en kleuren de ak tiviteiten van alle geledingen van de vereniging de revue passeren; veel leden hebben aktief hun steen tje by gedragen om de kompetitie in en bulten Holten zo goed moge- ïyk te laten verlopen. Aan allen dankNa de pauze ging de vergade ring accoord met dé voorgestelde kontributieverhoging. Een aparte contributie voor 65-plussers zou best overwogen mogen worden. Bestuurswisselingen Er stonden verder wisselingen in de bestuurssamenstelling op het pro gramma. Aard Borghuis treedt de finitief af en Leo Thiele neemt de opengevallen voorzittersfunctie op zich. Arie Langedoen en Bert van Harmeien traden af doch stelden zich dit Jaar weer herkiesbaar. Anke Meerman is bereid gebleken in het bestuur zitting te nemen. Het bestuur stelde voor, op praktische gronden, het verenigingsjaar te la ten lopen van 1 september tot en met 31 augustus van het jaar daar op. De kaskommissie raakte Gé Slotman kwyt; Kees Brusse was bereid deze plaats in te nemen. De bestuursoverdracht tussen Aard en Leo ging met de nodige woorden van dank en geschenken gepaard. Daaropvolgend beantwoordden met name Arie Langendoen en In eke Willemsen de vragen die de le den in de rondvraag stelden. Leo sloot toen de vergadering, die nog enige tyd een vervolg kende in een gezellig spelletje kienen. De Holtense atleten speelden afge lopen zaterdag een vooraan staande (lees vooraanlopende) rol by de jaariykse P.J.G.O.-loop te Bathmen. Het parcours liep gro tendeels over zandwegen door het „Traasterbos". Op de 2,5 km. liet Gert Masselink zien dat hy het lo pen nog niet ls verleerd. Hy liet ie dereen de hakken zien, zyn tyd was 10.17 min. Hendri Markvoort deed het ook redeiyk (7e plaats in 11.35). Op de 5 km verraste Dlnant Mark voort door in een taktisch goedge- lopen race als derde te finishen ln 18.50 min. HetMarkelose loopwon- der Freek Beekman 10e in 20.15 min, was in de finale Gerard Bel dman 1 le in 20.20 en Jan Wolterlnk 12e in 20.25 te snel af. Henri Jansen in 22.15 moet duideiyk beter kun nen terwyi Henk Vasters in 23.10 en Horst Louws ln 23.40 ergens In het midden van de groep flnisten. Jan Jansen hjkt een beetje bekomen van de marathon in Enschede want hy zette de 10 km. met een tyd van 34.07 volkomen naar zyn hand. Jan Wegstapel liep naar een 17e plaats in 41.05. Ab Koetsier startte zater dag by een 20 km stratenloop in Veessen (gem. Heerde). De druk kende warmte maakte snelle tyden onmogeiyk. Hy noteerde een toch nog wel redeiyke tyd van 1.30.07. A.s. zaterdag N.C.A.B. clubkam pioenschappen te Barendrecht. Onder gunstige weersomstandig heden werd zondagmiddag de 6e oriènteringsrit verreden van de Motor- en Automobielenclub ,,De Holterberg". De rit over plm. 30 ki lometer was door de clubleden W. Klein Velderman en G. Nyenhuis uitgezet binnen de gemeente Hol ten. De uitslag was als volgt: A-klasse: 1. Kalsbeek, Dalmsholte 198 strtp.; 2. A. Schuppert, Holten 254 straft).; 3. Siemens, Zutphen 308 straft).. B-klasse: 1. J.A. Schuchard, Holten 196 straft).; 2. T. Koldenhof, Bath men 252 straft).; 3. H. Kelder, Ny verdal 285 strafp.; 4. H. van Berkel, Wierden 287 straft). Door de meisjes adspiranten A. van de volleybalvereniging „Mintonetr te" werd met wisselend succes deelgenomen aan een toumooi in Bome. De jongelui speelden geUjk tegen Spirit Actief, wonnen van Saasveldia, en eindigden in hun poule op de derde plaats. In de 2e poule ging het niet zo goed. Van Flash B werd verloren met 2-0. De le set tegen Flash D werd door goed opslaan van Anita met 12-0 gewonnen doch de 2e set werd ver loren met 10-12 en dat betekende laatste in poule 2. Ook de laatste set tegen Apollo werd verloren met 9-15. 't Was een erg vermoeldende maar toch leuke dag. De P D.V „De Bergviiegers" nam met 340 duiven deel aan de wed vlucht Strombeek (België) afstand plm. 212 km. Lossing 9 30 uur, eerste duif geklokt 12 25 uur Vlotte vlucht. 1,3,14,29,42,51H Willems; 2,10,11,12,13.18 A ten Dam (2), 4, 27,65 A ten Dam (1), 5,15,26,31,41, 44 Comb Egberts, 6,7.23,24.34,47 Comb. 8chuppert^Kreykes, 8, 61 H.J ten Velde, 9 W Aafünk, 16, 64 H. van Beek, 17. 22, 32 F Meester; 20 G 8teunenberg; 25, 66 G J. Koetsier, 28, 29. 40. 46. 52 E Vene klaas, 35 A Aanstoot. 45 H Wan- slnk, 59 M Lodeweges. 62 J Aaf- tink. Week ÏS-OS-™ tot en met 21-09-T9 ZATERDAG 0.9.00-12.00 mintonette 12.00-17.00 Twentse Turnkring MAANDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-23.00 badmintonclub 16.00-17.00 instructleiokaal - hr. Van Calcar DINSDAG 08 10-15.30 scholengemeenschap 16 15-22.30 mintonette 16.00-18.50 instructielokaal St 8oCuWe WOENSDAG 08 10-15.30 scholengemeenschap 19.00-23.00 badmintonclub DONDERDAG 08.10-15.30 diverse scholen 20.30-21.30 S.V. Holten, afd. handbal 21.30-22.30 K.N.V.B. zaalvoetbalcompetitie VRIJDAG 08 10-15 30 scholengemeenschap 18.45-2100 mintonette 21.00-22 30 Volleybalvereniging Boemerang (1/2 hal) 21.00-22.30 mintonette 16.00-17.00 Instructielokaal - hr. Van Calcar Voor reservering van nog vry e uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (8porthal, tel 3180) Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuls, afd. Sportzaken (tel 1666),

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 11