peal Boerhof Tapijt Holten wordt belangrijk uitgebreid Uitvoering van winkelcomplex centrum van Holten is gestart Openbare leeszaal en bibliotheek Holten Boottocht Ned. Rode Kruis Herman Erbé in J.S. „De Schure PIT-kollekte 10 t/m 15 september VOORBEREIDINGS- BESLUIT Mej. Ni j zink koninklijk onderscheiden Verloren en gevonden NIEUWSBLAD Bejaardensoos op reis -*'krn- ag?f - •na #r|a Bestemmingsplannen „Kom Holten" en „Holten Kom noord" leente Iten OFFICIËLE PUBLICATIE Bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. NIEUWSBLAD Vrijdag 7 september 1979 31e jaargang - no. 36 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel 05483-1356 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Stichtingsbestuur Kozakkenstraat 5. tel 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7. Almelo, tel. 05490-16666 ionnementsprifs f 21.- per jaar. Losse nummers 40 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" I iet zgn. „Gat van Holten" heerst ds woensdagmorgen een grote lrijvigheid. Het grondwerk ar groot materiaal is ingezet is volle gang. Bij het afgraven rd een put van plm. 8 meter diep lotgelegd. put van zgn. Bentheimersteen i als eigen watervoorziening D Hotel Holterman nog in ge- uik tot plm. 1972. f burgemeester van Holten aakt ter voldoening aan het be- lalde in artikel 22 van de Wet op j Ruimtelijke Ordening bekend, It de raad van die gemeente in |n vergadering van 3 september 179 heeft besloten: te verklaren, dat een herziening in de bestemmingsplannen „Hol- in" en „buitengebied" wordt iorbereid, voor zover omvattende gebieden welke met rode omlij- ng respectievelijk in oranje kleur [i de bij dit besluit behorende en 8 zodanig gewaarmerkte teke- |ngen zijn aangegeven Deze oorbereidingsbesluiten hebben etrekking op het terrein van het 1E.B aan de industriestraat te iolten en het perceel Okken- roekseweg 2 te Holten. te bepalen, dat de betreffende (esluiten in werking treden met in- ;ang van de dag der bekendma- be raadsbesluiten met bijbeho rende tekeningen liggen van de dag Ier inwerkingtreding af tergemee- itesecretarie. afdeling algemene laken, voor een ieder ter inzage. Holten, 7 september 1979 De burgemeester voornoemd, W.L.F C. van Rappard. UITVOERING WINKELSLUITINGSWET 1979 Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met in gang van 10 september 1979 gedu rende drie maanden ter gemeente secretarie, afdeling algemene za ken, voor een ieder ter inzage ligt de „Verordening ais bedoeld in artikel 9. eerste lid, van de Winkelslui- tingsweg 1976", vastgesteld by raadsbesluit van 3 september 1979, nr 411/lJm. By dit besluit is de verordening van 27 november 1978, nr. 705/ijm inge trokken. Krachtens bovenvermelde veror dening zyn wy bevoegd de dagen en/of onderdelen van de gemeente aan te wyzen waarop en waarvoor de in de artikelen 2, eerste lid, on der b, 7, eerste lid en 8. eerste lid, van de wet niet geiden ten behoeve van het vieren van dorps-, buurt-, school- en volksfeesten en het hou den van een jaariykse middfns- tandsbeurs Ingevolge artikel 3 van genoemde verordening treedt deze verorde ning in werking op de dag, waarop zy is afgekondigd. Holten, 7 september 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd, W L F C van Rappard, burgemeester G J Langenbarg, secretaris Na een lange voorbereiding komt de ontwikkeling van het Holtense centrum op gang door de realise ring van de winkelcomplexen met daarboven gelegen woningen aan de Dorpsstraat en aan de Smids belt. De uitvoering geschiedt door Dura v/h Gebr Thomasson te Hengelo. Het bureau Van Couwelaar en Niesslnk te Hengelo is de architect van het plan. Als opdrachtgever voor het totale complex treedt op Projectunie Nederland BV te Utrecht Het is de bedoeling dat zowel de winkels als woningen in de verkoopsector gerealiseerd wor den. Van de winkels is by de aan vang van de bouw reeds ca. 50% verkocht. Tegeiyk met de start van de bouw zal ook een begin gemaakt worden met de verkoop van de bo ven de winkels gelegen woningen. Zy zullen als premiekoopwoningen verkocht worden. Het totale complex omvat: ca. 2.200 m2 winkelruimte, waar van ca. 1.220 m2 aan de Dorps straat en ca 980 m2 aan de Smids belt 27 3-kamerwoningen, 2 2-kamerwoningen. Voor informatie kan men zich wen den tot. Projectunie Nederland B V, Bilt- straat 473, 3572 AX Utrecht. Tel. 030-318614 F.A. Dekkers Vast Goed B.V, Postbus 184, 7550 AD Hengelo (O), Tel. 05400-15700 Verloren: Lichtbruine portemonnaie met ritssluiting, f10-, zwarte agenda met R R betaalpas A B N doublé armketting. hartvormige schakels, huissleutel no 1. A.B N pasje, rode portemonaaie met plm f 65.-. bruine jachthond met bruine hals band, zwarte portemonnaie, f2 50, foto's, betaalpas. zwemabonne ment, kaartjes ponypark Slagha ren. geel kinderhorloge, rood jasje, zonnebril, zg pilotenbril. Gevonden: Hond. dog. pakje shag met aanste ker, tas met Inhoud, bankbiljetten, horloge, timex Mej M. Nyzink te Notter die zater dag het feit herdacht dat ze 40 jaar geleden ais jongste Kantoorbe diende in dienst trad van de toe nmalige Coop Aan- en Verkoop vereniging „Notter-Zuna-Ryssen" is door Hare Majesteit Koningin Juliana onderscheiden met de ere-medaille in zilver in de Orde van Oranje Nassau De onder scheiding werd haar zaterdagmor gen 1 sept thuis uitgereikt door wethouder Bloemendaal van Wier den in aanwezigheid van het dage lijks bestuur, en directie van de Verenigde Landbouw-Coöperaties „West-Twente" Tydens een maandag gehouden receptie werd o a gelukgewenst door de direc teur de heer G.J E Baerends te Holten Er werden mej Mientje, die sinds de fusie van de Coöp Aan - en Verkoopvereniging „Trio" en de Coöp Landbouwvereniging Mar- kelo" als receptioniste-telefoniste werkzaam is op het kantoor van de nieuwe vereniging de Verenigde Landbouwcoöperaties (V C L.) „WestrTwente" te Markelo vele ge schenken aangeboden en tal van sprekers prezen haar yver en inzet en haar grote collegaliteit en vriendschap In verband met de invoering van de Wet op het openbare bibliot heekwerk heeft er een wijziging plaatsgevonden in het bibliot- heekbestuur en is de taak van het bestuur aanzienlijk uitgebreid. Was die taak vroeger een zuiver formele aangelegenheid, nu heeft het bestuur een duidelijke inbreng in de gang van zaken. In principe kan nu iedere bibliotheek een ei gen gezicht hebben, afgestemd op de plaatselijke behoeften. In de huidige opzet bestaat de moge lijkheid om in te spelen op wensen die de Holtenaren hebben m b.t. de boeken- en tijdschriftencollectie. wy vestigen er de aandacht op, dat er 5 dagbladen, 3 opiniebladen en een grote hoeveelheid tydsohrlften ter inzage liggen in de bibliotheek Iedereen Is vry om binnen te stap pen en ze gratis - te raadplegen! De oude nummers worden ook uitge leend Binnenkort zal een fotocopieer- apparaat in de bibliothc?k ge plaatst worden, waarmee n >n voor Boerhof senior deed reeds vanaf 1940 zaken in Heeten, eerst in tex tiel later in manufakturen. In 1955 kreeg Boerhof senior er een kno- Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur penfabriek bij. doch die deed hij la ter over aan de Knopenfabriek Nij- kerk. 1973 begonnen Boerhof senior en junior een tapijt- en grodijnenspe- ciaalzaak aan de Holterwegin Hee ten. In 1976 werd dit pand door brand verwoest. Boerhof junior kocht in 1977 het voormalige pand van Wagemans Vleesunie voorheen Knopenfa briek Nijkerk, dit pand was door senior gedeeltelijk gebouwd en is door knopenfabriek Nijkerk ver groot en aan Wagemans Vleesunie verkocht en deze verkocht het weer aan Boerhof junior. Door de enorme omzetgroei werd deze ruimte te klein en werd er een plan tot uitbreiding gemaakt. Deze enorme groei is mede te dan- De Bejaardensoos „Holten" gaat dinsdag 18 september met onbe kende bestemming (Joost mag het weten) op reis Het enige dat vast staat is dat de reis die per bus zal worden gemaakt 's morgens om 9 00 uur begint bij het gebouw „Ire ne" in de. Boschkampsstraat De prys zal plm. f 30 - bedragen (inclu sief koffie met cake zeer verzorgd diner en een unieke rondvaart De bus is nog niet helemaal vol U wilt nog mee? Opgave by de heer Kers, kantoor VVV. tel 1533 vóór 11 sept. 25 cent per stuk fotocopieën kan maken Hierdoor zal de documen tatie over Nederlandse schrijvers en actuele onderwerpen optimaal gebruikt kunnen worden. Wellicht ten overvloede volgen hier de openingstyden van de bibliot heek. maandag van 14 30 tot 17 30 uur en van 18 30 tot 20 00 uur; woensdag van 10 00 tot 12 30 uur en van 14 30 tot 17 30 uur. vrydag- van 14 30 tot 17 30 uur en van 18 30 tot 20 00 uur wy hopen dat door de nieuwe opzet nog meer Holterna- ren de weg naar de bibliotheek - Rórikstraat 3 - zullen weten te vin den Het nieuwe bestuur is als volgt sa mengesteld Mw F A van der wyk-Oomkens, voorzitter Mw H G. Bakker-Busman, secre taris J Warrink. penningmeester Mw CH van Iperen Esseboom J W Kroon E K Pronk A Reilink, leden ken aan het personeel en mevrouw Boerhof senior Helaas overleed de grondlegger van dit bedrijf Boerhof senior in augustus 1978 De uitbreiding is 650 m2 en na de opening beschikt de fa. Boerhof over een verkoopoppervlakte van 700 m2 een magazijn van 300 m2, en is nu met deze 1000 m2 een van de grootste tapijt- en gordijnspeciaal zaken in deze omgeving. Er komt in de nieuwe zaak een grote gordijnafdeling met boven dien een prachtige presentatie en koffiehoek. Ook komt er een karpetten- en tafelkledenafdeling. Boerhof koopt de derde week van oktober te openen met 2 dagen open huis waar natuurlijk iedereen van harte welkom is. Bovendien wordt iedere bezoeker met iets ex tra's verrast. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Overijssel bij hun besluiten van 21 augustus 1979 nr 4 29 06 en 4 30 27, afdeling 2, goedkeuring hebben verleend aan de raadsbesluiten van 27 juni 1978, nr 367/db-Ym respec tievelijk nr 372/db-Ym tot vaststel ling van de bestemmingsplannen „Kom Holten" respectievelijk „Holten Kom Noord", met dien verstande dat goedkeuring is ont houden aan twee onderdelen van de plankaart „Kom Holten". De goedkeuringsbesluiten liggen met de bestemmingsplannen vanaf 10 september 1979 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken voor een ie der ter inzage Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben ge wend, kunnen gedurende boven genoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten aan twee onderdelen van de plankaart „Kom Holten" Holten, 7 september 1979 De burgemeester voornoemd, W L.F.C, van Rappard Dit is het motorschip „Prins Mau- rits" waarmee donderdag 13 sep tember, plm honderd bejaarden en gehandicapten gratis een dagje uit varen gaan Vertrek per bus om kwart over acht vanaf het bejaar dencentrum „De Diessenplas" naar Deventer Er zyn nog een paar plaatsen vrij (Bellen mevr Nek kers nr 1329 b g.g nr 2095) Het is nog steeds de moeite waard om jongeren te begeleiden en zeker jongeren in militaire dienst. Er is heel wat geld nodig om de protes tantse geestelijke verzorging voor de militairen de middelen te ver schaffen die zij nodig heeft. Steeds weer moeten bestaande zaken worden uitgebreid en nieuwe worden aangepakt. Neem b v Pro Rege, de bond die 37 pmt's in Nederland en 5 pmc's in Duitsland exploiteert. Zy staat voor de opgave twee nieuwe mili taire tehuizen te bouwen, 1 in Duitsland en 1 in Den Helder Dit kost (naast de bydrage van defens ie) „tonnen" Wil het werk in de be staande tehuizen kunnen door gaan, dan moet dit geld er extra komen Daarom is een goede PIT- kollekte van groot belang! De dominees in militaire dienst (er zyn r "*0) hebben nog steeds geld nodig voor de aanschaf van bybels, lektuur enz. Maar ook als de domh nee in de kerstr of oudejaarsnacht de wachtposten bezoekt, is het fyn iets te kunnen geven Juist-.dat kan omdat het PIT er is! Het vormingswerk op „Beukber- gen" wordt ook voor een deel gefi nancierd door het ryk Maar dank zy het geld dat het PIT beschikbaar stelt, kan men b v goede gespreks- fllms draalen en brochures aan schaffen over de te behandelen on derwerpen Vandaar dat „Beuk- bergen" zit te springen om PIT- steun! Eindeiy k is het zover- op Curacao is het nieuwe militair tehuis geopend! De inventaris komt voor partiku- liere rekening Opdat ook daar de marineman een goed tehuis zal vinden, doet de CMB voor Oost en West een dringend beroep op het PIT financieel te helpen! En dan hebben we het nog niet eens over Libanon gehad De militairen daar krijgen alle steun die nodig is. Wat dat allemaal gaat kosten is nog niet precies bekend, maar dat er veel geld nodig zal zijn is een feit. Ook hiervoor is de PIT-kollekte! Zoals u ziet is de geesteiyke verzor ging nog steeds een bloeiend „be- dryfU kunt ervoor zorgen dat de „groei" er in blyft. Stuur dus een PIT-kollektant niet met lege handen weg En als er soms niemand aan uw deur komt: ons gironummer is 5163 tnv PIT, Ryswyk. Dank u wel. Het Plaatseiyk comité. Op 11 en 12 september a.s. zal in deze gemeente de 3e ronde van het baarmoederhalskankeronderzoek worden gehouden. Dit onderzoek wordt door het rijk en de gemeente gesubsidieerd en zal worden ver richt by vrouwen van 35 tot 55 jaar met een herhalingsonderzoek om de drie jaar Het onderzoek omvat dit jaar de vrouwen die geboren zyn in de ja ren 1944,1941.1938,1935,1932,1929 en 1926 Iedere vrouweUjke inwoner van de ze leeftydklasse krijgt een persoon lijke uitnodiging door middel van een oproepkaart voorzien van de nodige inlichtingen (o.a datum, tyd, plaats van onderzoek). Uit statistische gegevens blijkt dat in Nederland ongeveer 400 vrouwen per jaar overlijden aan deze vorm van kanker Deze aandoening kan in het allereerste begin, wanneer de vrouw nog geen klachten heeft, ontdekt worden door middel van het maken van een uitstrykje In het geval dat er by het onderzoek een afwijking wordt gevonden, kan een behandeling volledige gene zing brengen Voor vrouwen die aan de baarmoeder geopereerd zyn is het toch raadzaam aan de op roep gehoor te geven. De uitstrijkjes zullen worden afge nomen door een daarvoor speciaal opgeleid team Het afnemen van het uitstrykje duurt slechts enkele minuten. Het uitstrykje gaat voor celonderzoek naar het streeklabo- ratorium te Deventer Dit onder zoek neemt enige tyd in beslag. De uitslag van elk onderzoek wordt aan de huisarts medegedeeld Mocht er aanleiding zyn voor een nader medisch onderzoek dan ont vangt betrokkene bericht van de huisarts of een verzoek van het la boratorium zich op grond van het onderzoek met de huisarts in ver binding te stellen Aan de onderzochte vrouw wordt een stencil uitgereikt waarop staat vermeld binnen hoeveel weken de uitslag bekend is Degene die vóór die tyd geen bericht van de huisarts heeft ontvangen kan in het alge meen aannemen dat het onderzoek gunstig is verlopen De deelneemster zal ondanks de subsidie ook aan het onderzoek fi nancieel moeten bydragen, name- lyk f20.-. Een grote opkomst zal een stimu lans zyn om van overheidswege een bevolkingsonderzoek naar kanker aan de baarmoederhals te biyven subsidiëren Voor vragen van persoonlijke aard kan men bellen, zonder dat men zich bekend hoeft te maken, naar nummer 1436 op maandag tot en met vrydag tussen 13.30-14.00 uur Holten, 7 september 1979. Burgemeester en wethouders van Holten. W L.F C van Rappard, burgemeester. G Langenbarg, secretaris. Herman Erbé, voor velen gesneden koek voor anderen totaal onbekend Na lange tyd is het eindeUjk zo ver dat er weer live-muziek te beluisteren valt in De Schure, en wel op zaterdagavond 8 september om 9 uur Herman Erbé. liecfjeszanger. entertrainer en zoals hy zichzelf weieens betitelt pot senmaker. is een oude bekende voor ons Mede in het kader van 10 jaar Schure hebben wy Herman nog eens uitgenodigd Diverse malen heeft hy met succes in onze jeugdsocièteit opgetreden en menig avoncfje gezellig gemaakt Nou dat was het dan. we zien jullie allemaal verschynen zater dagavond tegen 9 uur. Tot ziens in J S De Schure.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1