School- en volksfeest uitstekend geslaagd Feestavond met revue toneel in Espelo en i 1! ESPELO "V Raadsvergadering AGENDA MEDISCHE DIENSTEN Uit de raads- portefeuille KERKDIENSTEN voor bootvlncbteUngen S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD - 31 AUGUSTUS 1979 - PAG. 3 Laat neren 85,-. flegunstigd door mooi weer ieeft zaterdag de buurt- ichap Espelo bij Holten op fezellige en vrolijke wijze fiet jaarlijks school- en volksfeest gevierd, een echt 'amiliefestijn, dat dank zij le medewerking van alle buurtbewoners, in het bij zonder van de jeugd, weer uitstekend is geslaagd. OPTOCHT Het feest begon 's morgens met de optocht vanaf de „Bosschool" naar de feest- weide bij boerderij Ste vens, van een groot aantal Versierde wagens, kleine wagentjes, fietsen etc. waaraan jong en oud weer zeer veel zorg hadden be steed. De jury bestond uit mevr. C.P.K. Enklaar-van Andel en de heren C. Knijff en G.S.E. Vegter. Dit drietal In de vergadering van de raad van maandag 3 september komen B. en W. met een voorstel van de heer G W. Manenschyn c.s., Beuseber- gerweg 9 te Holten, onderhands aan te kopen, percelen groot 014.60 h.a. en plm. 0.29.80 h.a. gelegen aan genoemde weg. Prijs f89 400,- in clusief alle vergoedingen. De grond is nodig voor de realisering van het bestemmingsplan De Beuseberg. Met de heer G.H. Wittenberg, Vrij- heldslaan 22, te Holten, wil het col lege een grondruiling aangaan. Ze is nodig voor de realisering van de partiële herziening van „De Haar" (noodverband). Een perceel van 420 m2 van de heer W. wordt geruild voor een perceel van plm. 345 m2, gelegen bij het huis van de heer W. en een strook van 75 m2, gelegen ten westen van de woning van de heer Wittenberg. Een toegift wordt niet bedongen, noch betaald. Als de raad ermee instemt zal be sloten worden aan de firma M. v.d. Maat en zoon, Dorpsstraat 10, het recht van voorkeur te verlenen tot koop van een stuk grond, gelegen aan de Binnenstraat te Holten, achter het te bouwen winkel- en appartementengebouw. Het is nodig een voorbereidingsbe- sluit te nemen, daar het Electrici- teitsbedrijf zijn bedrijfsgebouw aan de Industriestraat wil uitbreiden. Het zal een zijdelingse uitbreiding worden. Een herziening van het be stemmingsplan moet worden voorbereid, daar de voorgenomen uitbreiding niet in overeenstem ming is met het geldende bestem mingsplan Holten. In het overlegorgaan subsidiëring stichting onderwijsbegeleidings dienst Midden IJssel wil het college burgemeester Mr. Ridder van Rappard benoemen, als opvolger van Mr. W H. Enklaar. NED. HfRV. KERK 8.30 u. ds. W. Vons; 10.15 en ds. A.W. Berkhof. Opening winter werk. Uitgangscoll. Vormings- en toerustingswerk Oppas dienst: mevr. MarkvoortrBaltus en Hannie Jansen. GEREF. KERK 8.30 en 10.00 u. Ds. Schaafsma van Utrecht; 19.15 u. Ds. Zuid- ema van Apeldoorn. In alle diensten is de eerste coll. voor de diaconie en de tweede voor rente en aflossing. Kinderoppas: Mevr. Stam- Ebrecht, mevr. Stam-de Waard. Wllma Koordes <res.). Enny Stam, mevr Immink-Bartels, mevr. Schuttert-Beltman (res.) Kinderneveneienst (klas 1 en 2) mevr. A. Haan. R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur-zondag9 30 uur. DUKERHGEK 9 00 uur ds W Vons Uitgangs coll.: Vormings- en toerus tingswerk. 0KKENBRCEK 10.00 uur ds J F Grimm van Wijhe Uitgangscoll Medische zending NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur - zondag 8.00 en 11.00 uur had een zware taak en het duurde dan ook geruime tijd voordat de waardering vaststond. Op bijna alle wagens etc. waren leuzen aangebracht waaruit o m. bleek dat de Sploërs het ernstig nemen met de 5% energiebespa ring. Het opschrift op een wagen met mijnschacht, mijnwerkers en een kleine aanhanger met „zwart goud" luidde: „Vijf procent moet haalbaar zijn, daarom zochten we naar een kolenmijn". Na de keuring ging de optocht met de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." met drumband en de majorettes voorop naar het feestterrein waar de prij zen werden bekend gemaakt. Lopende groepen: (kinderen) 1. Diana Krieger „Clown". 2. Mer cedes Wegen „Bloemenmeisje". 3. Zusjes Ada en Gerda Nijenhuis „Energie besparen" Lopende groepen: (kinderen) 1. „Splo-deerns" (soldaten in veld- tenue). 2. Groep Boode. 3. Diana Krikkink en Hennie Ulfman (Rode Kruis verpleegsters) Grote wagens: 1. Groep Heihuizen. „Hellowita's". groeten Sploder bleekgezichten „Wagen met grote groep Indianen met opperhoofd Freek Schippers. 2. Herman en Ria Slijkhuis (Prachtig weerhuisje) 3. Kinderen Prins 't is maar kort de wintersport). 4. Fam. Ten Dam en Lubbersen „Zo was vroeger het boerenleven". 5. Eervolle vermel ding Fam. Rensen(Zommer zonder zunne, heuj vrachjes dunne". Volksspelen: 's Middags werden in de feestweide de volksspelen gehouden waarvoor een grote belangstelling bestond. Er namen aan de verschillende spe len weer een zeer groot aantal jon geren en ouderen deel. De meeste sensatie viel te beleven bij het slotr nummer van hét programma: het slingeren aan een touw over (of in) een kuil met plm. 1 meter water Uitslagen: Ringsteken per fiets (voor dames en heren) 1. Jan Vos, 2. Anton Rei- link, 3. Jan Markvoort, 4. mevr. Ten Dam-van Schooten, 5. mevr. B. Waanders-Schippers, 6. Anton Jansen, 7. Annie Boode. Stoelendans: 1. Bettie Veneklaas Slots, 2. Egberdien Veneklaas- Reilink, 3. Jannie Nijland, 4. Hen nie Nijland-Roeterdink, 5. Minie Huzena-Meilnk, 6. Fennie Rensen, 7. Janna Stevens-Boode, 8. Joh. Rensen-P aalman Hindernisbaan voor paren: 1. Jan- tina Klein Horsman en Wim Len derink, 2. G Vruggink en Dijker man. 3. Teun Stevens en Martie Jansen, 4 G Lubbersen en Fem- mie Lammers. 5. Henk Blankena en Wim Lubbersen. 6 Willy Relink en Ria Jansen. Blaastrappen (jeugd tot 15 jaar) 1. Gerrit Meilink 2. Bert Bekkernens, 3. Herman Nijenhuis, 4. Wim Scho- nev'eld Blaastrappen (ouderen): 1. Wim Lubbersen, 2 Henk Nijkamp, 3. Herbert Krikkink, 4. Annie Boode. 5 Johan Meilink. Touwtrekken: 1. Groep Boode, 2. groep Femmie Lammers, 3. groep Nijland, 4. Groep Vruggink. Tou wslingeren (tot 15 jaar): 1. Ger rit Meilink, 2. Mannie Wegen, 3. An ton Jansen, 4. Jan Haverslag, 5. Ria Jansen, 6. Henk Meilink. Uitslag kinderspelen: (klas 1, brie ven maken). 1. Gerrit ten Dam, 2. Rianne Vruggink, 3. Rik Waanders, 4 Sandra Krikkink. Klas 2 (brieven posten): 1. Gerwin Rensen2. Johan Lubbersen 3. KlazienTuitert klas 3 brieven posten: 1. Jolanda v.d. Kolk 2. Jannie Markvoort, 3. Jea* net Bekkernens, 4. Diana ^Krik kink. klas 4,5 en 6 (bloRjes rapen» 1 Gerrit Blankena, 2. Anita v.d. Kolk, 3. Bert Schoneveld, en Herman Slijkhuis, 4. Johan Prins, 5. Hend- rika Nijland, 6. Albert Jan Nijland, 7. Gerrie ten Dam, 8. Marjan ten Dam, 9. Erik Prins, 10. Rianne Slijkhuis, 11 Dinie Tuitert 12. Ada Nijenhuis, 13. Dianne Krikkink, 14. Diana Krieger, 15. Alie Haverslag 16. Hennie Ulfman. Klas 4, 5 en 6 (eierlopen) 1. Bert Schoneveld, 2. Herman Slijkhuis, 3. Hendrika Nij land, 4. Anita v.d. Kolk, 5. Alie Ha verslag, 6. Gerrie ten Dam, 7. Johan Prins, 8. Diana Krieger, 9. Erik Prins en Gerda Nijenhuis, 10. Al- bert Jan Nijland, 11. Marjan ten Dam, 12. Hennie Ulfman, 13. Ada Nijenhuis, 14. Dianne Krikkink, 15 Dini Tuitert. De kinderen (voor wie het een grote teleurstelling was dat de man met de draaimolen verstek liet gaan) werden door de feest commissie royaal getrakteerd. De gemeenteraad komt maandag 3 september om 19.30 uur ten gemeentehuize bijeen, ter afhandeling van de volgende agenda: 1. Notulen van de vergadering van 7 augustus 1979 2. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen. 3. Aanbieding begrotingen 1980. 4. Voorstel tot aankoop van grond in het bestemmingsplan „de Beuseberg" van de heer G.W. Manenschijn en consor ten, Beusebergerweg 9, Holten. 5. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van grondruil met de heer G.H. Wittenberg, Vrijheidslaan 22, Holten. 6. Voorstel tot het verlenen van het recht van voorkeur tot koop aan de fam. M. van de maat en Zoon te Holten op een gedeelte bouwterrein aan de Binnenstraat. 7. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit t.b.v. de uitbreiding van het bedrijfsgebouw G.E.B. aan de Industriestraat. 8. Voorstel tot vaststelling van verordeningen op grond van artikel 9 Winkelsluitingswet. 9. Voorstel tot aanwijzing van een vertegenwoordiger in het overlegorgaan subsidiëring Stichting Onderwijs Begelei dingsdienst. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 t.b.v. het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen voor en het herstel van schade aan de bijzondere lagere school „Het Kompas", al hier. 11. Voorstel tot wijziging van de gemeente- en bedrijfsbe- grotingen 1979. 12. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vragen. Zondag 2 september 14 00 uur Discobal in cafe „De Wip pert" (zie adv.); 19.30 uur dansen in Bar-dancing .Boode" te Bathmen (zie adv.). 19 30 uur Roslta en BB disco show in bar-dancing 't Boekje" Bathmen (zie adv.). Maandag 3 september Zwemwedstrijden om clubkam pioenschap Z.C.- „Twenhaarsveld' (zie adv.), 13.30 uur, fietstocht Herv Vrouwengroep Dijkerhoek. Vertrek v a. .Bethaniè. 19.30 uur. openbare raadsvergadering ten gemeente huize (zie ber. en agenda). Dinsdag 4 september 20.00 uur algemene ledenvergade ring RABO-bank „Holten" in hotel „Vosman". Woensdag 5 september 18 30 uur zwemwedstrijden om clubkampioenschap ZC „Twen haarsveld" (zie adv.): Donderdag 6 tot en met zaterdag 8 sept. Grote dahlia-show in „Holtens Höfke" (zie adv.). Donderdag 6 september 19.45 uur start competitie bridge club „Holten" in hotel „Vosman" Nieule leden zijn hartelijk welkom. Zaterdag 8 september 20.00 uur „Holtens Nieuwe" cabaret- revue te presénteren door „C.O.C in gebouw „Rèhöboth". Donderdag 13 september Boottocht voor gehandicapten en eenzame bejaarden (zie bericht» 20.00 uur bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Hol ten in zaal „Vosman" Bureau „Mo derne voeding" in samenwerking met drogisterij „Wedda". Zaterdag 15 september 419.00 uur aanvang S.W. „Military Holten" "79. Tachtig combinaties uit het hele land waaronder di verse topruiters Terrein „Beus eberg" (Mark.weg), 9.30 uur aan vang keuring Fotyeedag Espelo in weide bij W.F. Boode, Okken- broekseweg 1. Voor het vijfde achtereenvolgende jaar vierde de bevolking van Espelo vorige week vrijdag en zaterdag (24 en 25 aug.) weer zijn voor deze buurtschap kenmerkende school- en volksfeest. Kenmerkend niet alleen omdat het jaarlijks organiseren van volksfeesten in deze opzet in onze dagen kunnen worden gezien als een unieke gebeurtenis maar kenmer kend vooral ook omdat ten aanzien van de organisatie, financiering en deelname letterlijk de totale bevolking van Espelo betrokken is, als gevolg waarvan een opzet wordt verkregen welke in verhouding tot deze kleine leefgemeenschap een werkelijke fantastische indruk maakt. De vraag is dan ook interessant of in de organisatie van dit groots opge zette school- en volksfeest niet alleen een prestatie maar ook een stuk demonstratie moet worden gezien van de vaste wil van de Espelose bevolking de leefbaarheid binnen deze kleine woonkern, welke men door allerlei beperkende maatregelen van de overheid ten aanzien van kleine woonkernen, vaak bedreigd ziet, op peil te houden en waar mogelijk te verbeteren. In een letterlijk afgeladen grote feesttent, welke was opgezet in een weide bij Stevens „Erve Appa" aan de Espelodijk, vond vrijdagavond de start plaats met de presentatie van een vlot lopende revue „Splo lót zich wier hörn" terwijl na de pauze een blijspel op grandioze wijze voor het voetlicht werd ge bracht waarna de jeugd gelegen heid tot dansen werd geboden Nadat de voorzitter van het organi serend comité, de heer D.J. Nijland, met een enkel woord de vele be langstellenden had verwelkomd werd een vlot lopende revue gepre senteerd waarvan verschillende sketsjes, zang door de dames Joh. Ülfman-Boöde en G. Vruggink- Kolkman en enige dansjes door een zestal jonge meisjes de bestandde len vormden. Het geheel werd aan een gepraat door het komische duo „Gait en Willem", (Gerrit Rensen en Wim Meilink), die met hun zeer in de smaak vallende grappen een grollen de lotgevallen van verschil- Balletdansen op de feestavond in Espelo. lende bewoners uit Espelo tijdens het afgelopen jaar op de humoristi sche korrel namen. Bijzondere vermelding verdient ook de pre sentatie van de sketsjes „Recruut Rampslinger" en „Narcose voor de loodgieter", terwijl de dansjes door het balletgroepje bijzonder char mant werden uitgevoerd. Na de pauze werd volop genoten van de opvoering van een klucht in twee bedrijven, geschreven door Jannes Bosker en getiteld: „De Lel lebellen". In deze naar professioneel toneel denderende uitvoering exploiteert een zekere Harry Lips (Freek Schippers) een artiestenburo, waarin hy wordt bijgestaan door zijn huishoudster Sientje (Marietje Jansen). Dit artiestenburo loopt dermate slecht dat Harry Lips met een bankroet wordt bedreigd, ge tuige ook een dreigende beslagleg ging door een deurwaarder, het welk dankzij een leugen door huis houdster Sientje, welke tot vele humoristische panieksituaties aanleiding geeft, ternauwernood wordt voorkomen Wanneer het geldgebrek tot zeer grote hoogte is gestegen verschijnt advocaat Donkerbroek (Freek Lubbersen) ten tonele met de me dedeling dat Lips enige erfgenaam van zy n overleden oom is geworden onder de door deze daaraan ge stelde voorwaarde dat Lips binnen drie maanden in het huwelijk treedt met Pat (Carla Bekkernens). Tevoren echter had de secretaresse van Donkerbroek (Jantina Klein Horstman) huwelijkskandidate Pat reeds aan Lips voorgesteld in diens kantoor doch werden beide dames door hem als sollicitanten voor zijn balletgroep aangezien waardoor emorme misverstanden ontstonden omtrent de eerbare be doelingen van Laps. Deze ver dachtmakingen en verwarring worden bovendien flink aange moedigd. Billy Krul, een huis vriend van Lips die met name bij het vallen van de bladeren een wat „getikte" indruk maakt en daar mee het komische element vormt in dit spel dat het overigens beter zou hebben gedaan onder de titel „Spel van de duizend misverstan den" Pas nadat een aantal personages onder verdenking van een ernstige ziekte (dankzij de leugen van Sien tje) door een verpleger (J. Meilink) bedwelmd zijn afgevoerd, ver schijnt Mevr. Donkerbroek (Bertha Waanders-Schippers) ten tonele en worden alle gerezen misverstanden uiteindelijk tot de juiste proporties „niks aan de hand" herleid en trouwt Harry Lips uiteraard met Pat, waardoor hij tevens 7 1/2 mil. rijker en dus ook uit de geldzorgen is. Bij dit onder regie van Jan Wil lem Vruggink bijkans professioneel gepresenteerde toneelspel werd het grimewerk verzorgd door kap salon Wander Drent. Hoewel alle toneelrollen bijzonder sterk waren bezet werden daarin met name glansrollen vervuld door Marietje Jansen (Sientje) en Johan Meilink (Billy Krul). De inzameling voor de bootvluch telingen uit Vietnam. Laos en Cambodja heeft in Holten f 13.052,38 opgebracht. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-4113 ARTS J H.A. Bruins, Keizerweg 32, tel. 1280. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Bij spoedgevallen bellen: 05483-1280. WIJKVERPLEGING Zr. M. Koggel, Magijne- nenk 155, Deventer, tel. 05700-25757 bgg. 22700. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en afhalen verpleegarüke- len 13.30-14.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat. TANDARTS: H. Hansman, Gr. Maatweg 36, Wierden, tel. 05496-1765. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. ZIEKENVERVOER AMBULANCE Telefoon dienstdoende arts (1280) of alarmnummer: 0011. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 en 1517. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Kantoor Dorpsstraat 16. tel 2784 Spreekuur maandag t/m vrijdag 8 30-9.30 uur. Tijdens de weekends zijn Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging be reikbaar onder nummer 05486-16465 ZIEKENFONDS Maandags mobiel kantoor par keerterrein sporthal, Keizers- weg, van 9-11 uur. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.3C uur in het Groene Kruisgebouw. DIERENARTS W.C.M. Wamelink, Houtweg 18, tel. zaterdagmorgen 8-9 uur 1515, daarna 2004. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw, G.J. Kraaij, tel. 2299. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 2.sept. H.W Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maandag 3 t.e.m. zondag 9 sept. W. ter 8chure, Verzetstr. 54, tel. 2715. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9.00-11.00 uur in het slachthuis, tel. 05483-1318 STORINGSDIENST: Zaterdag 1 t.e.m. vrijdag 7 sep tember: Electra: S Huisman, Borkeldweg 21, tel 3493. Gas: H.J. Kolkman, Churchillstr. 99, tel. 3016. POLITIE Telefoon: 1352 en 2655. Na 18.00 uur bellen. 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3