Open-Dag' Koninklijke Landmacht Wezep Wie mist z'n fiets Slecht Nederlands Programma Radio Oost Bungalows aangepast aan minder validen Easy Rider in J.S. „De Schure" VLAGGETJESDAG Land Zonder Drempels Ins taaipraatje 1 .Bungalows I.Restaurant/Rekrea- tiezaal 3Zwembad HOLTENS NIEUWSBLAD - 31 AUGUSTUS 1979 - PAG. 11 niet mag worden gebruikt Woor den als revisie s reductie s en reis- bureau's ziet men dikwijls zonder eraan te denken dat de ,s' gewoon aan het woord gekoppeld kan wor den Alleen als het woord een an dere klank krijgt door de toevoe ging van de s schrijft men de 's, zoals piano's anders zou het pia nos worden In een officieel stuk stond dat de uitkomst als volgt ..berekent' kan worden in plaats van berekend Het werkwoord is berekenen De vervoeging is bere kende berekend met een dikke d Men noteert woorden als onterecht in plaats van het goede Neder landse ten onrechte Het woord „ooit" wordt geschreven alsof er blijkbaar geen ander Nederlands woord voor is zoals eens, destijds Men heeft het over ex- burgemeester. ex adjudanten, ex- politici. maar men dient niet te vergeten dat een ex burgemeester niet hetzelfde is als een oud- burgemeester ..Ex" in de zin van „gewezen" kan ook een ongunstige betekenis hebben een ex- boekhouder kan iemand zijn die ontslagen is wegens fraude, een oud boekhouder kan een eerzaam man zyn. die met pensioen is ge gaan Geen wat, maar dat Sprekers voor radio en t v hebben het herhaalde malen over het huis. Op zaterdag 8 september 1979 wordt te Wezep een „OPEN-DAG" 'an de Koninklijke Landmacht .[(-houden Van 09 00 uur tot 16.00 uur is iedereen van harte welkom ,»p de Prinses-Margrietkazernè. •door middel van tentoonstellin gen en demonstraties zal een uit gebreide informatie worden ver- iitrekt over het functioneren van ins leger en over de middelen laarover het beschikt De inwen dige mens zal worden versterkt n Dl V" a verstre*'"n8 van sne" ilpPctaculalre demonstraties wor- len verzorgd door o a de genie bruglag grondverzet)de mariniers afdalingen vanuit helicopters en 'an een baileytoren), stuntvliegen 'net helicopters en honden bewa- lings teams Bovendien staat op Let programma een scala van iportdemonstratles. waaronder len voetbalwedstryd WHC de klas kNVB) Nederlands Militair Team in een flitsende show van de mili taire Judoploeg Ten toons tell in gen 'an het nieuwste materieel van de koninklijke Landmacht worden 'erzorgd door cavalerie, infanterie. artillerie genie, technische dienst, verbindingsdienst. intendance, geneeskundige dienst, marechaus see en lichte vliegtuigen Voor de kinderen staan enerverende rond ritten met pantservoertuigen door het terrein op het programma, de kleintjes kan men onderbrengen in een door deskundig personeel ge lelde creche Muziekuitvoeringen door het Trompetterkorps der Ar tillerie het Fanfarekorps der Genie en hel Reünisten orkest Genie luis teren de dag op Indien men met eigen vervoer naar Wezep gaat volgt men de borden „OPEN DAG" Alle routes naar parkeerter reinen naby de kazerne zijn vanaf de rijkswegen bewyzerd Zij die met openbaar vervoer naar Wezep willen reizen kunnen dit doen per trein, een retourtje voor de prijs van een enkele reis Op vertoon van het kaartje (enkele reis) ontvangt men een gratis te rugreis coupon bij de NS-bus op het kazerne terrein, dat plm S00 meter van het NS-station is gele gen. De Stichting Land Zonder drem pels. een dochter van de Verenlging voor arbeids en welzijnszorg voor minder validen AVO Nederland, heeft besloten het rekreatieoord „Land Zonder Drempels", waar minder validen en validen geïnte greerd vakantie kunnen houden, op Flevohof in de gemeente Dron- ten te realiseren zoals we onlangs reeds schreven Land Zonder Drempels is onderdeel van het streven van AVO-Nederland. om minder validen op alle mogelijke manieren te laten deelnemen aan het maatschappelijk verkeer Ge bouwen dienen bijvoorbeeld te worden aangepast, maar zodanig dat voorkomen wordt dat de min der valide een andere behandeling krygt dan de valide bezoeker Voor het recreatieoord Land Zonder Drempels is de grondgedachte dat alle 70 geplande bungalows zijn aangepast, maar dat zowel validen als minder validen er gebruik van kunnen maken, evenals dat met het te bouwen restaurant, bow lingbanen en zwembad het geval zal zijn Ook in de gemeente Dron- ten zal er alles aan worden gedaan, aan dit drempelvrye streven mede te werken Winkels en openbare gebouwen De Meerpaalzullen met steun van de gemeente worden aangepast, zodat na verloop van jaren een vol ledig drempelvrye gemeente ont staat. waar de minder valide niet alleen uit zijn of haar maatschappe lijk isolement wordt gehaald maar volledig deel kan gaan uitmaken van die maatschappij. De succesvolle nationale televisie-actie van twee jaar gele den heeft een bedrag van zes mil joen gulden opgeleverd, dat vol doende was als startkapitaal, om Land Zonder Drempels te kunnen realiseren Door de hoge stich- tingskosten en omdat een slui tende exploitatie van het projekt in Ketelhaven in de gemeente Dron- ten onmogelijk bleek werd uitge zien naar een alternatieve vesti gingsplaats Deze werd gevonden bij Flevohof Daar zal het mogelijk zijn ongeveer zeventig vakantie bungalows. een zwembad, bow lingbanen. andere sportaccommo datie en een eigen restaurant te realiseren Dat Land Zonder Drempels toch in Dronten gereali seerd kan worden, stemt het het gebouw „wat" te koop is aan geboden, tn plaats van ,dat" Het huis dat de hulzen die Een kwes tie van grammatica kennen Som mige studenten of leerlingen ken nen amper het verschil tussen by- voegeiyke naamwoorden en be trekkelijke voornaamwoorden Een internationaal automobiel concern stuurt propaganda materiaal op glanzend papier de wereld in en ëên zin in die propaganda tekst luidt ongeveer als volgt „Tenslotte bepaald u de keuze van uw auto" Bepaald met een dikke d in plaats van met een t. want de zin staat in de onvoltooid tegenwoordige tyd Met bijvoeglijke naamwoorden wordt ook al ferm geknoeid De geuitte bezwaren waren niet genoeg gemotiveerd Het tussen komma s geschreven woord moet immers met een t het een het bij voeglijk naamwoord is het hoort by het zelfstandig naamwoord be zwaren Een docent Engels M O schreef ons „Ik sta er van te kyken hoe beroerd het Nederlands is van veel studenten die aan een M O studie beginnen Ze moeten eerst voor hun taalkennis worden bijgespij kerd" Of buiten de landsgrenzen de taal ook zo slordig wordt gehan teerd is niet te zeggen Wel is het bekend dat met name in Frankryk, met zijn strakke onderwyssysteem. byzonder veel aandacht wordt ge schonken aan styl grammatica en literatuur Goede grammatica, dwz een goede kennis van de structuur van de taal is een nood zaak om zuiver en soepel te schrij ven Wy hopen daarop terug te ko men Uit de gesignaleerde voor beelden trekt men met de conclusie dat overal slecht geschreven wordt Integendeel Wie zyn moedertaal gebruikt gebruike haar correct' Na de lange hete zomer in deze con treien is het eindelyk weer zover dat Jeugd soclètelt DeSchureweer bol van de activiteiten staat Was het in de vakantie erg rustig, de komende maanden gaan weer weer als vanouds tegenaan We duiken hier by in het toch wel roemruchte velleden van DeSchure.ja want we bestaan zoals jullie allemaal wel weten dit jaar 10 itient jaar We starten op zowel vrydagavond en zondagmiddag met de film Easy Rider een film met geschiedenis zowel vooi de Schuie als vooi de rest van de wereld Vooi de Schure was dit de eerste film die zy ver toond heeft, en daarom hebben wy hem nog maar eens geprolongeerd In de film uit de ruige Jaren zestig, met fonkelende motoren en zeer goede muziek spelen onder andere mee Peter Funda en Jack Nicolson. Deze film moet je zeker een keer gezien hebben om weet te hebben van het ruige leven van twee mo- torduivels We verwachten jullie vrydagavond om halt negen en op zondagmiddag halt drie Tot ziens' JEUGDSOOS„DE SCHURE" AVO Bestuur tot vreugde, omdat daarmee de beoogde voorbeel dwerking op het gebied van aan passingen die van de gehele ge meente moet uitgaan, krachtige steun krygt Ook het gemeentebe stuur stelt zich van harte achter de nieuwe ontwikkelingen en heeft alle medewerking toegezegd De samenwerking met Flevohof. dat met plannen voor een eigen bungalowprojekt in een vergevor derd stadium was bleek vele pro blemen op te lossen Voor de Stich ting Land Zonder Drempels bete kent deze samenwerking dat een bedrag van enkele miljoenen kan worden bespaard Bebost bouwter rein wegen en parkeervoorzienin gen. gas- en waterleiding zyn facto ren. die de besparing opleveren Behalve de financiële biedt de sa menwerking meer voordelen Lig ging temidden van een schitterend natuurgebied met bossen en stran den en natuurlyk Flevohof naast de deur dat al aangepast is aan min der valide bezoekers By reservering van de bungalows zal voorrang worden gegeven aan de groep waarvoor Land Zonder Drempels is bedoeld Maar dank zij vestiging van het projekt by Flevo hof. kan de bezettingsgraad aan- zieniyk worden opgevoerd In voor- en naseizoen en in de wintermaan den zullen deelnemers aan schooliwerk-weken en meer daagse congressen die op Flevofof plaatshebben maar ook buiten landse groepen die een meerdaags bezoek aan de polders brengen by Flevohof gehuisvest kunnen wor den Ook het te bouwen zwembad en de bowlingbanen kunnen mede Momenteel staan er in Holten aan het groepsbureau der rykspolitie te Holten de volgende fietsen, die in 1979 zyn binnengebracht en waar van de eigenaar niet opgespoord kon worden: een zwarte dames „opoeflets". merk Standaard Super grysachtig gekleurd zadel verkeerde in rede- lyke goede staat van onderhoud, frameno A 814 een zwarte dames fiets merk Phoenix semi sport, met een plaatje van Wim van Zee te Bathmen verkeerde in goede staat van onderhoud, oude zwarte Union herenfiets zonder jasbeschermers en kettingkast met blauw plak band om de koplamp framenum mer 2006147 slechte staat van on derhoud groene Union Savoy her enfiets met blauw hangslot fra menummer 1702204 plaatje Aslot Volksparksingel Enschede Rede- lyke staat van onderhoud zwarte merkloze herenfiets rood plak band om de stang, stang gelast, plakplaatje op kettingkast .Ik ry schoon u ook' Slechte staat van onderhoud, oude zwarte Union herenfiets van de Bos rywielen, grijs plakband, zonder jasbe schermers en kettingkast donker grys/bruin/groen damesfiets merk Nevada Super klasse in goede staat van onderhoud zwarte da mesfiets mprk Quicksilver Bir mingham Special met koplamp aan de voorvork, framenummer 24;J5112. Op initiatief van Bovag en RAI is op 9 juni de aktle Niet Bly in de Ry gestart Deze aktle zaJ moeten leiden tot het daadwerkelyk weg nemen van de knelpunten in ons wegennet Door middel van opval lende advertenties brochures pos ters en promotionele activiteiten trachten Bovag en RAI onze be- stuurderen attent te maken op de noodzaak van goed doorstromend verkeer Een van de activiteiten vindt zon dag 2 september plaats op hel par keerterrem van AC-Wegrestaurant Holten Hier zal aan alle automobi listen tussen 16 00 en 20 00 uur een gratis antenne vlaggetje worden aangeboden met daarop de slogan van de aktie „Niet Bly in de Ry". In totaal zullen er 15000 vlaggetjes worden verspreid i taal is gans het volk. heeft een bekend Nederlands staatsman eens zegd Maar het is opvallend dat onze taal de laatste jaren slecht wordt •bruikt en dat er taalfouten worden gemaakt die zonder twyfel ook het •volg zyn van onvoldoende grammatica-onderwys Een gepensioneerd hoolhoofd schreef ons onlangs het volgende „Vroeger deed je je ein- ;xamen aan de kweekschool maar je kennis van de Nederlandse gram matica was wel zo goed, dat je niet die fouten maakte die thans een itudent" van de pedagogische academie neerschrijft wanneer hy sollici- •ert Je schrikt je dood als je sollicitatiebrieven in handen krijgt met anjers van taalfouten, die vroeger een leerling van de lagere school amper ju maken". •pdereen noemt zich tegenwoor- student doch het blykt dat in der geval de kennis van het Ne- ?rlands allesbehalve grondig is", ildus dit schoolhoofd jrecteuren van bedryven, die .pge eisen stellen aan brieven kla- ?n ook al over het kromme Neder- :inds Van D of dt. van de tyden •involtooid tegenwoordige en vol- jold tegenwoordige tyd etc blykt men amper op de hoogte te zyn Men komt allerlei rare spellingen tegen Een firma adverteert met apparaten met speciale handvat ten in plaats van handvaten want het meervoud van vat is vaten De uitgang ,en" is een normale meer voudsuitgang Men schryft perzik ken in plaats van perziken, men heeft het over „verbiedt ik" terwyl de t in de eerste persoon enkelvoud Vrijdag 29 augustus: 12 00-12 30 ANP plus nieuws uit Overyssel en Gelderland Films in bio scoop en op televisie 17 00-18 00 ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland Met Radio Oost het weekend in. tips voor uitgaanders en thuisbiyvers. Zaterdag 30 augustus: 17 00-1800 Nieuws en Radio Oost Sport met o a tafeltennis TRIOS-TWELLO tgv opening tafeltennisseizoen, 10e Int Hanzeloop Zutphen Ned Kamp Wlndsurven o h Flevostrand Bask ball toernooi CHEETAH, Nymegen, Versl Bennekom-Haxkemse Boys, en alle uitsla gen. Zondag 31 augustus: 10 00 12 00 Muziek op verzoek, gelukwensen van luisteraars, (sporti- nieuws en studiogasten 17 00 18 00 Nieuws en Radio Oost sport met oa rechtstreeks verslag motorcross Wychen Voetbal Tubaniers Emos. Achilles 29 VUC. de Gelderse kampioenschappen koningsschleten, verder alle uitslagen voetbal korfbal enz Maandag 3 september: 12 00 12 30 ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland Tips over groenten en fruitpryzen 17 00 1800 ANP plus nieuws uit Overyssel en Gelderland Verder boeren- programma en Radio Oost Sociaal Dinsdag 4 september: 12 00 12 30 ANP plus nieuws uit Overyssel en Gelderland 1700 1800 ANP plus nieuws uit Overyssel en Gelderland Verder mensen maken nieuws Woensdag 5 september: 12 00 12 30 ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland 1700 1800 ANP plus nieuws uit Overyssel en Gelderland Op lokatie in Lunteren vanuit de proeftuinen van Rub Herwich boog en het vormen van een ere haag toen het jonge paar het stad huis verliet Een complete verras sing die door Eppie en Ria zeer werd gewaardeerd. hierdoor tot een sluitende exploi tatie komen By de overeenkomst die tussen de partners Stichting Land Zonder Drempels en Stichting Flevohof zal worden gesloten, staat de etgen identiteit van Land Zonder Drem pels voorop Situering van het pro jekt buiten de bezoekersingang van Flevohof de voorrangsregeling by de reservering van de bunga lows alsmede de juridische struc tuur waarbinnen de samenwerking plaats gaat vinden bieden daar voor voldoende garantie het stadhuis te Lochem werd dag 24 augustus het huwelyk trokken tussen Eppie Klein iselink te Holten en Ria On- nk te Lochem. De bruidegom was een aantal jaren actief lid en voorzitter van de C J V „De Vrien denschaar" ën dit was voor de le den van de vereniging aanleiding tot het maken van een fraaie ere- De foto geeft aan waar de voorzie ningen komen te liggen.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 11